Oranje-Bal «AlÉlfefia Wieringer Wielerbaan Doodelijk ongeval op de Alkmaarsche grasbaan De renner Passier verongelukt. Van Aartsen kampioen. De Baankampioenschappen van de K.N.M.V., die door een zeer talrijk publiek bezocht werden en die verreden werden onder de meest gunstige omstandigheden, hebben helaas een slachtoffer geëischt. De nog jonge junior-renner Passier uit Leiden kreeg door een valpartij een zware motor op zyn onderlichaam en werd zoo ernstig gewond, dat tiy kort na aankomst In het ziekenhuis overleed. Het was in de finale der juniores in de S50 cm3 klasse, dat dit ongeluk gebeurde. Nadat het publiek eerst al een zeer sensatio- neele race van de seniores had aanschouwd, waarbij valpartijen maar net uitbleven, kwa men voor genoemde finale zes renners aan den start. De jonge Houtop Jr. nam de lei ding en vlak achter hem kwam Passier, die weer op den voet gevolgd werd door Huyk- man. Na een ronde wilde Passier een aanval op Houtop wagen. In den Noordelijken bocht zwenkte passier naar binnen, om zoo door den binnenbocht te passeeren en Houtop te dwin gen omhoog te gaan. Op hetzelfde moment sloot Houtop echter gas af, waardoor zijn vaart verminderde. Dit had echter mede tot gevolg, dat Passier met zijn voorwiel eerst tegen Houtop's voet reed en daarna tegen het achterwiel van den leider. Toen kon Passier zijn motor niet meer houden en hij viel. Huykman zag daardoor plotseling een hindernis voor zich en kon den vallenden Passier niet meer ontwijken. Hij viel ook en zijn motor sloeg met een smak neer op Passier's onderlichaam. Beide renners bleven bewusteloos liggen en werden direct weggedragen. Sen voorloopig medisch onderzoek wees uit, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. In het ziekenhuis bleek, dat Huykman er nog vrij goed was afgekomen. Hij bloedde weliswaar vrij hevig uit zijn mond en had eenige hoofdwonden, terwijl hij tevens een ge broken arm had bekomen, maar levensge vaarlijk was geen der verwondingen. Met Passier was het anders: hoewel hij tij dens het transport naar het ziekenhuis nog even bij kennis was gekomen, waren zijn in wendige verwondingen zoo ernstig, dat hij dadelijk na aankomst overleed. Het publiek bleef onkundig van dit doodelijk ongeluk en wist alleen, dat de renner ernstig gewond naar het ziekenhuis wsa overgebracht. En de wedstrijden werden na een kleine on derbreking voortgezet. Van Aartsen kampioen. De verrassing van den dag was, dat Van Aartsen kampioen werd zoowel in de 350 c als in de 500 cm3 klasse. In beide gevallen klopte hy Houtop, den snellen Utrechtenaar. PjxaAdenifiolt Draverijen te Groningen Zaterdag zijn te Groningen draverijen ge houden, waarvan de uitslagen als volgt luid den: Kortebaandraverij over 990 meter: 1. Zoeklicht (880 m), eig. Knijnenburg, tijd 1 min. 18 sec. 2. Zola (890 m), eig. stal Oudkerk. 3. Fanfare (920 m). eig. Knijnenburg. 4. Zonnestraal (890 m). eig. Knijnenburg. Ren op de vlakke baan over 1800 meter om den Stadspark prijs: Gewonnen met twee lengten door Arabe, eig. Siemons, tijd 2 min. 4 sec. 2. Acala, eig'. stal Gruno. 3. Yatagan, eig. stal Gruno. 4. Sarafar, eig. Timmer. Vxtet&al De nederlaagwedstrijden van Sparta Schagen I-Assendelft I 3-6 Wat wij van den ochtendwedstrijd schre ven. zouden wij ook kunnen zeggen van deze match: de aanvallen van Schagen hadden een beter lot verdiend. Beide elftallen zetten er onmiddelijk gang achter. Een goed opgezette S.-aanval strandt op de A.-backs, die voorloopig uitstekend wegwer ken. Schoorl krijgt al gauw gelegenheid zijn talenten te toonen door uit corners eenige welgerichte schoten onschadelijk te maken. We geven Assendelft, waarvan de voorhoede snel en gevaarlijk is, voorloopig de beste kan sen. Inderdaad moet keeper Schoorl zich al spoedig laten passeeren, als de A.-voorhoede één van haar gevaarlijke aanvallen onder neemt (01). Schagen blijft uitstekend partij geven, het plaatsen en opstellen laat niets te wenschen over, maar toch wil de gelijkmaker niet komen. Met een laag hard schot, dat door den S.-keeper onmogelijk gestopt kan worden, vergroot Assendelft den voorsprong tot 02. Weer mist Sch. een paar prachtkansen, en Assendelft scoort nogmaals, als keeper Schoorl verkeerd grijpt en de bal in zijn doel rolt (03). Met dezen stand komt de rust. Ook na de rust domineert Assendelft. Het ontwikkelt weer een forsch, soms niet onge vaarlijk spel, dat door Schagen evenwel nogal kalm opgenomen wordt. Een vierde doelpunt van Assendelft kent de scheidsrechter wegens buitenspel niet toe, maar vlak daarop komt het vierde doelpunt toch. uit een duel voor het S.-doel (0—4). Eindelijk krijgt Schagen de kans, als D. Schoorl den bal op onnavolg bare wijze Peetoom voor de beencn geeft. Deze aarzelt niet en het eerste tegenpuntje is ge boren (14). Dat geeft Schagen moed en herhaaldelijk komt het tot voor het A-doel, maar keeper en backs van de gasten blijven voorloopig niet thuis geven. Ook de herhaalde aanvallen van Assendelft geven geen resultaat, maar tenslotte moet Schoorl zich toch weer gewon nen geven, en doorboort een hard schot van den A.-midvoor zijn doel (1—5). Kort daarop volgt nummer zes. Er is dan nog twaalf minuten te spelen, en in deze twaalf minuten siaagt Schagen er in nog tweemaal het net van zijn tegenstander te vinden! Het wordt 26, als Boontjes op keurige wijze den A - keeper den bal uit zijn handen kopt. en het derde tegenpunt komt even daarna. Schagen zet er alles op om het puntenverschil nog meer te verkleinen, maar, hoewel het de laatste minuten beslist in de meerderheid is, is de tyd daarvoor te kort. Assendelft houdt een 63 voorsprong en heeft dus in de neder- laagwedstryden met Schagen I den eersten prijs. Vermelden wij nog, dat by de gasten de keeper in grooten vorm was, en slechts één klein foutje gemaakt heeft. Bij Schagen was de halflinie het zwakke punt. Peetoom sjouwde hard, maar was niet altyd gelukkig. Van Zonnenberg zagen wy meermalen goede dingen. D. Schoorl speelde eveneens 'n zeer goeden wedstrijd. Boontjes kreeg te weinig toegespeeld om te laten zien waartoe hij in staat is. Spartaveteranen-PWNcomb. 8-0 Deze groote cijfers bewijzen wel, dat de Spartanen de sterkeren waren, maar toch zouden wij niet graag zeggen, dat de Water leiding zonder meer „ingemaakt" werd. Het elftal dat twee goede spelers miste, deed, aangevoerd door den onvermoeibaren Trip. dikwijls goede dingen, was vaak zeer onfor tuinlijk en had wel een paar tegenpuntjes verdiend. Overigens hebben wij keeper De Jong wel eens beter gezien en lijkt ons De Boer op de backplaats beter dan in de voor hoede. Bij Schagen waren Van Ketel en Van Geelen wel de uitblinkers, maar ook Lienesch toonde dikwijls het edele spel nog niet ver leerd te zijn. Als geheel was het een aardige wedstrijd, waarin alleen het laatste kwartier, toen enkele spelers door moeder de vrouw werden „opgehaald" en het veld verlieten, vrij eentonig verliep. Over het verloop van de match nog het volgende: Schagen is direct in den aanval. Èen snelle ren van Watertor, onmiddellijk gevolgd door een aardige voor zet van Lienesch naar Van Ketel, leveren echter niets op. Met een goed schot geeft even later Van Geelen Sparta de leiding. Het duurt niet lang of Van Geelen heeft ook voor nummer twee gezorgd. De Waterleiding zet er alles op, den achter stand in te hale/i, we zien aardig open spel. Bij Schagen strandt een keurige voorzet van Breebaart. Het derde doelpunt krijgt Schagen goedkoop als de W-keeper zichtbaar geen moeite doet een vrije schop te houden. PWN, dat steeds met 10 man speelt krijgt verster king in den persoon van Abbing en dit is het sein voor een algemeenen aanval. De Waterleidingmenschen zijn echter onfortuin lijk. en weinig schotvaardig. Schagen herstelt zich weer en geeft keeper De Jong weer eenige pillen te slikken. Hij verduurt ze, zij het op niet altijd even gevaarlooze wijze, maar tenslotte laat hij zich voor den vierden keer passeeren, als Lienesch Van Ketel den bal goed voor de voeten geeft, en deze met een fraai hoekschot intrapt; Door een listig schot (en een foutje van De Vries) zorgt van Ketel direct daarop voor nummer vijf Met dezen stand komt de rust. Het duo Van Gelen-Van Ketel geeft keeper De Jong na de rust nog drie maal het na kijken. zoodat als scheidsrechter Bylsma. die correct leidde, voor den laatsten keer fluit, Sparta een 80 overwinning kan boeken. Als gewoonlijk trok deze morgenwedstrijd aardig belangstelling. Berger Sportvereeniging De eerste dag der seriewedstryden gaf weinig belangrijks te zien. Eenige record-uitslagen. De eerste dag der seriewedstrijden heeft wei nig belangrijks te zien gegeven. De meest be langrijke wedstryd tusschen Schoorl 1 en Vrone 1 ging helaas niet door, daar, in verband met de draverijen, Schoorl niet spelen kon en Vrone derhalve een overwinning kreeg en zon der moeite in de demi-finale kwam. De meest spannende wedstrijd was onge twijfeld die tusschen B.S.V. 2 en Alkmaar 2. Niemand toch had kunnen denken, dat de Ber- ger-reserve's zoo goed partij zouden geven. Tot het einde bleef de stand zelfs 11 en eerst in de verlenging wisten de Alkmaarders nog twee doelpunten te maken. Het derde en laat ste werd o.i. in duidelijke buitenspelpositie ge maakt. Maar het pleit was toen alreeds in het voordeel van Alkmaar beslecht De wedstrijd tusschen Alkm. Boys 3 en Alc. Victrix 4 was een forsche partij voetbal, waar in de Boys zich de meerderen toonden. Vooral het teamwork van de rood-wit geblokten was beter dan dat van de withemden en dat gaf tenslotte den doorslag. Met 30 wonnen de Boys en plaatsten zich daardoor in de demi finale. Het treffen tusschen het eerste elftal "an BSV en Alkmaar 3 was feitelijk een spelletje tusschen kat en muis. Ofschoon de nieuwe vierde klassers zonder Beeldman, Koster en Tuyn speelden, hadden ze niet de minste moeite met de groen-witte Alkmaarders. Er werd door BSV dikwijls vooral in de voor hoede uitstekend gecombineerd, terwijl Cor Hoogvorst als spil een prachtigen wedstrijd speelde. Jan Ludding was als vanouds en J. de Groot was heel wat beter dan de vorige week in Oudkarspel. Van de backs ded Coe- vert buitengewoon nuttig werk, vooral z'n opruimen viel op. Komende tot het adspiranten-tournooi. was zeker de wedstrijd tusschen de a-elftallen van Alcm. Victrix en de Alkm. Boys wel de meest interessante. Het heeft duchtig gespan nen en er werd van beide kanten dikwijls heel aardig voetbal te zien gegeven. De 10 over winning van de Boys was iets meer dan hun toekwam: een gelijk spel had o.i. beter de verhouding weergegeven. Een woord van hulde aan het kranige Alc. Victrix c, dat van het pootige Vrone a met 21 wist te winnen. Hier gaf het groote en thousiasme der jeugdige Alkmaarders den doorslag. Schoorl a had aan Alkmaar a, dat met liefst zeven b-spelers uitkwam, wel een zeer gemakkelijke prooi. Het regende doelpunten en toen het uur van spelen verstreken was. kon Schoorl met een 13—0-overwinning naar huis gaan. I. v. m. den laten afloop, werd de wedstrijd tusschen BSV a en b uitge steld en zal nu vermoedelijk a.s. Woensdag avond om 7 uur worden gespeeld. Wij geven hieronder voor onze lezers nog de volledige uitslagen. Seriewedstrijden om den Wissel beker „De Bergcnaar", uitgeloofd door de directie van de Scliager Courant. Alkmaar 3—BSV 1 2—11 Schoorl 1Vrone 05* BSV 2—Alkmaar 2 1—3 (Na verlenging). Alkm. Boys 3Alcm. Victrix 4 30 Wegens niet opkomen. Adspiranten-tournooi. Alcm. Victr. a.Alkm. Boys a 01 Schoorl aAlkmaar a 130 Vrone aAlm. Victrix c. 12 ESV a—BSV b Uitgesteld. Goede wedstrijd van B.K.C. I Productief binnentrio scoort 8 goals tegen de Haarl. Boys. In een temperatuur, meer geschikt om aan het strand te liggen luieren dan om te voet ballen, speelde BKC 1 tegen de Haarlemsche Böys. Behoudens het laatste kwartier, toen het spel wat verslapte, lieten de spelers, en vooral de B.K.C.-ers, zich echter door het warme weer niet beïnvloeden. Speciaal het binnen-trio van de B.K.C.-voorhoede weerde zich geweldig en daaraan èn aan de verkeerde tactiek der Haarlemmers, had de thuisclub haar flinke overwinning te danken. Langen tijd speelden de H.B. met drie backs, waardoor in het middenveld een groot gat was en de BKC-middenlinie geregeld in staat was de voorhoede goed te voeden, zoodat er alle tijd was den bal juist tte plaatsen. Na een wederzijdsche verkenning, waarbij al dadelijk blijkt, dat de BKC-voorhoede ver uitsteekt boven die van de tegenpartij, ma ken de Haarlemmers toch het eerste doelpunt. Maar na vijf minuten ligt de gelijkmaker al in het net, doordat de ingeschoten bal door een der H.-spelres even van richting veran derd wordt. Herhaaldelijk doen daarna de BKC-ers goed opgezette aanvallen, maar dank zij het goede werk van den Haarlem- schen doelman duurt het een half uur eer J. de Schipper, z'n goed doorzetten met een zuiver schot besluitend. BKC de leiding kan geven. De zeer tactisch spelende Jan van Wees geeft kort daarop z'n te ver doorge- loopen medespelers eerst gelegenheid zich te rug te trekken en aan buitenspel te ontko men, vóór hij den voorsprong vergroot tot 31. Nog voor de rust maakt hij er goed samenspelende met Jb. van Wees, 41 van. Na de rust voeren J. v. Wees, Meereboer en J. de Schipper de score op tot 71. Als de BKC-achterhoede het dan wat te kalm op vat. maken de Haarlemmers nog een tegen punt en later, uit een strafschop, nog een. Intusschen heeft Webeling reeds voor het achtste BKC-doelpunt gezorgd en nadat De Schipper nog eenige malen aan den tand ge voeld is, maar niet thuis geeft, komt het einde met een 83 overwinning van BKC. BKC 3DOSKO 2. Door een misverstand aangaande den tjjd van aanvang bonden slechts eenige derde elftalspelers, aangevuld met adspiranten, den strijd aan tegen de Oudesluizers. Met 14 moesten zij het onderspit delven. N. Niedorp-K.V.V. 2-4 Ter gelegenheid van de Schutkermis had het N.N.-bestuur voor het eerste en tweede elftal gezorgd voor twee sterke tegenstan ders. Merkwaaridger wijze wisten de gasten met dezelfde cijfers de zege te behalen. De wedstrijd N.N.K.V.V. was nog maar pas begonnen, toen Van Herwerden zoo on gelukkig was na een kalm schot op doel, den bal van richting te doen veranderen en daar mede Floor te verschalken (10). Kort hierop liet K.V.V. zien, dat zij zelf ook wel een goaltje kon maken. K.V.V. is heer- scher over alle linies. N.N. is geenszins ontmoedigd door dezen 20 achterstand. Als Peereboom eens een goed voorzetje geeft, trapt de K.V.V.- l.back finaal over het leder heen. Faus krijgt den bal en weet den K.-doelman te passeeren (21). N.N. stelt steeds heftiger pogingen in het werk om gelijk te maken. Jammer is het, dat enkele plaatsen, o.a. de linksbuiten en rechtshalfplaats, zwak bezet zijn. Na de rust komt K.V.V. enorm opzetten en moet N.N. alle zeilen bijzetten. Door ver dedigend te spelen worden langen tijd doel punten voorkomen. Toch is dit voornamelijk te danken aan eenige zeer fraaie saves van Floor. Het is voor Floor dan ook jammer, dat een fout van Van Herwerden en hem oorzaak is van het derde doelpunt (31). Een welgerichte schuiver brengt den stand op 41. Even voor het einde slaagt Faus er nog in den achterstand te reduceeren tot 4—2. N.N. bracht de volgende opstelling binnen de krijtlijnen: Floor Van Herwerden Deugd Leegwater Peereboom Bregman Peereboom A.z. Kistemaker Faus Wit Grootes N.NiedorpII-Koedijk 12-4 Hiervoor speelde N.N. II tegen Koedyk I. Had N.N. aanvankelijk een 20 voorsprong. Koedyk wist tenslotte te zegevieren met 42. De scheidsrechters Woudt en Van der Hoven hadden een gemakkelijke taak. Twee adsp.-eltfallen van N.N. speelden een onderling partijtje met als uitslag 31 voor A. Motoren op de baan. Piet van Kempen No. 1 met 7 punten. Gisterenmiddag zijn alhier schit- terende wielerwedstrijden verreden, het was jammer dat de publieke be langstelling niet grooter was, de thuisblijvers hebben deze keer iets moois gemist. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Sprint hcric Matches a deux over 3 ron den. Ie rit No. 1 Zvvartepoorte 13.1 no. 2. J. Smit 2o rit 1 Kreyger 15,2 2 Th. Brizee; 3e rit 1 Hegeman 15.2 2 Gagcldonck Wedstrijd No. 2. Klassementrace over 25 ronden (5 kl.) Ie klassem. Roes 3 pnt. Dieterman 2 pnt. Bakker 1 pnt.; 2e klassem. Schipper 3 pnt Lont 2 pnt. Dieterman 1 punt; 3e klassem. Schipper 3 punten; Deykers 2 punten; Meyer 2 pnt. Roes 1 pnt. Hierna werd Dieterman niet geplaatst we gens beneden de streep passeeren. 4e klassem. Meyer 3 pnt, Roes 2 pnt. Die terman 1 pnt. 5c klassem. Hiddes 3 pnt.: Roes 2 pnt, Dieterman 1 pnt. Totaal No. 1 Roes 8 punt No. 2 Schipper 6 pnt. No. 3 Meyer 5 pnt. No. 1. Dieterman o pnt. Wedstrijd No. 3 le rit achter motoren over 20 k.m. Uitslag No. 1 A. de Graaf gangmaker Kascr 3 pnt. No. 2. M. Seynacve gangmaker Vermandei 2 pnt. No. 3. P. van Kernpen, gangmaker Wiersma 1 pnt. tijd 21 m. 59 sec. De junioren van de Wielerclub reden daar na, een achtervolging: v. Dijk startte op 0 m. J.. de Haan 50 m. Hevermans 100 m. Hollander 150 m. Het is Jan de Haan die glorieus zegeviert onder een geweldig applaus reed Jan de eereronde. Bravo Jan ga zoo door. Wedstrijd No. 4 demifinale sprint, le rit No. 1 Zwartepoorte 16,4 No. 2 He german. 2e rit No. 1 Kreyger 13,8. No. 2 Smit. Wedstrijd no. 5. Afvalrace voor nieuwe lingen en amateurs: Winnaar v. Hekke. No. 2 Verbiest, tijd 4.13.2. Wedstrijd 6, 2e rit achter motoren: No. 1 P. v. Kempen 3 pt.; 2. Seynaevc, 2 pt.3. de Graaf, 1 pt. Wedstrijd no. 7, finale van de sprint: No. 1 K. Kreijger, 13: 2. Zwartepoorte; 3. Hege- man, 14 p.; 4. Smit, Wedstrijd no. 8: Koppelwedstrijd over 200 ronden (4 klassem.) le klassement: Lont-Brizce, 4 pt.; Bakker- Zwartepoorte 3 pt.; Kreijger—Roes 2 pt.; A. MeijerGagcldonck 1 pt. '2e klasse: Dcijkers—Dieterman 4 pt.; Bak kerZwartepoorte 3 pt.; KreijgerRoes 2 pt.: Hegeman—Hiddes 1 pt. 3e klassem. LontBrizée 4 pt.; Bakker Zwartepoorte 3 pt.; DcijkersDieterman 2 pt.; SmitSchipper 1 pt. 4c klasse: Bakker—Zwartepoorte 8 pt.; DcijkersDieterman 6 pt.; LontBrizée 4 pt.: Kreijger—Roes 2 pt. Totaal: No. 1 H. MeijerGagcldonck, 1 pt.; op 1 ronde: no. 2 Bakker—Zwartepoorte 17 pt.; no. 3 Lont—Brizée 12 pt,; no. 4 Deij- kers— Dieterman, 12 pt. Wedstrijd no. 9: finale achter de motoren: Dit was zeker een van dé spannendste rit ten. De uitslag luidt: v. K'empen 3 pt.; Sey nacve 2 pt.; de Graaf 1 pt. Totale winnaar P. van Kempen, 7 pt; M. Seynacve, 6 pt. de Graaf 5 pt. Hiermede was een einde aan den mooien sportmiddag gekomen. VEETENTOONSTELLING TE PURMEREND. Aan de groote veetentoonstelling te Pur- merend hebben ook eenige veehouders uit ons rayon deelgenomen. En met succes. In de rubriek uitsluitend geregistreerd vee, had vooral de heer Donker, Hoogwoud, suc- ses: lVrjarige rijstieren: 1. Ada's Paul, eig. P. Donker, Hoogwoud. Kuikalveren: 3 Corncliske 30, eig. P. Don ker, Hoogwoud. 2-jarige melkkoeien, gekalfd hebbende win ter 1936—1037, I. Dieuwerfje 16, eig. P. Don ker, Hoogwoud; E. V. Gladde Zwart 3, eig. S. Borst, Hcerhugowaard. Collectie vee van één eigenaar, bestaande uit 5 vrouwelijke dieren, waarvan minstens 3 melkgevend zijn, onverschillig van welken leeftijd 3. P. Donker, Hoogwoud. Ook in de rubriek geregistreerde varkens werden goede resultaten bereikt: Bcercn, gcb. vóór 1 Juli 1936: 3. P.S55, eig. C. Schipper, Opmeer. Drachtige zeugen, geb. vóór 1 Januari 1936: 1. 1998, eig. S. Borst, Hcerhugowaard; id. ge boren na 31 December 1935: 1. 2542, eig. J. Borst, Heerhugowaard. Zeugen met biggen, geboren voor 1 Oct. 1935, de biggen niet ouder dan 12 weken; 2. 2000, eig. P. Borst, Hcerhugowaard. Drietallen jonge fokvnrkens, uit 1 toom, geb. in 1937, niet drachtig; 3. P. Borst, Heer hugowaard. MUZIEKCONCOURS TE AMSTERDAM. Op het gister gehouden concours te Am sterdam op Schmkelhaven, behaalden de on derstaande vereenigingen uit onze omgeving verschillende prijzen. In de 3e afdecling Fanfare: Ons Genoegen te Wieringerwaard, le prijs 344 punten; 2e afdeeling Fanfare: Wicringermeerfan- faro te Wieringcrmeer, 2e prijs 324 punten. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: St. Hildcgardes, Tuitjcnhorn, 2e pr., 327 punten Eere-afd. Fanfare: West-Frisia te Twisk, le prijs, 347 punten. Eere-afd. Harmonie: Excelsior, Noord- scharwoude, 1c prijs, 360 punten. Super-afd. Harmonie: De Eendracht, Kol- horn, le prijs, 348 punten. ALKMAAR Het keuren van wagens voor veevervoer Op de Veemarkt. In aansluiting op de begin Augustus ver schenen rnededeeling, dat met ingang van 1 Januari 1938 alle motorrijtuigen en aan hangwagens, bestemd voor veevervoer. als zoodanig gekeurd en ingeschreven zullen moeten zijn, kunnen wij thans melden, dat gelegenheid tot keuren van bedoelde typen van voertuigen zal bestaan gedurende het tijdvak van 1 September tot 31 December te Alkmaar: op de. veemarkt (tusschen Paardenmarkt en Oude Veelading op den 2en en 4en Maandag van 13.30—17 uur. Bedrijfsongeval. Hedenmorgen om half zes viel hij het af breken van de caroussel een der arbeiders van een tamelijke hoogte, met het gevolg dat hij in bcwusteloozen toestand cn met een paar gebroken ribben opgenomen werd cn naar het Elisabeth-ziekcnhuis werd ver voerd. EGMOND AAN ZEE. De gevaarlijke ze«. Aan het strand te Ecmond aan Zee ge raakte de 29-jarige de K.. uit Amersfoort. die te Ilciloo bij zijn vader logeerde, bij bet zwemmen in een mui. Dank zij het flinke optreden van enkele Alkmaarsche zwemmers was hij spoedig op het droge gebracht. Hoewel bewusteloos, kwam de drenkeling na 3 kwartier door toepassing kunstmatige ademhaling weer bij. Per taxi is hij naar huis vervoerd. WIERINGEN Gistermiddag kwam het zoontje van den heer Jac. Lont uit de Elft alhier, op z'n fiets uit de boven Elft gereden naar den Rijksweg, waar de auto van den Heldcr- seiien kunstschilder Kr. N. naderde. Het jongetje sprong van de fiets, kon z'n vaart niet verminderen en kwam. voordat X. bet voorkomen kon, onder de auto. N. baalde dadelijk een dokter en vervoer de daarna bet jongetje huiswaarts, Het slachtoffer had eenige lichte verwon dingen bekomen. HARENKARSPEL Koninginnefeest. De vorige week vergaderde het Bestuur van de Chr. Oranjevereeniging van Dirks- hom e. o. Het volgende programma van feestelijk heden werd opgemaakt voor den 31sten Augustus: Des namiddags 2—4 uur (o. t.) kinderspe len en wedstrijden voor jongens en meisjes van 14—16 jaar. Heden overleed na een langdurig, doch gedul dig lijden onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, KLAAS K00IJ, Wedn. van Klaasje van 't Hert, in den ouderdom van 67 jaar. K. HOSSEN. E. HOSSEN—Kooij en COR. Nieuwesluis, Wieringerwaard, 29 Aug. 1937. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 1 Sept., n.m. 3 uur. Heden overleed onze geliefde Echtgenoote, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Elisabeth Bijpost, in den ouderdom van 82 jaar en 10 mnd. De bedroefde Echtgenoot, A. PEPER. Wieringerwaard, 29 Aug. 1937. Getrouwd: NIC. KOSSEN en GRIETJE BOERMAN die, mede namens wederzijd sche Familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blij ken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Callantsoog, 28 Aug. 1937. Dinsdag 31 Aug. „DE FORTUIN". Barsingerhorn Van 46 uur kuipsteken voor ouderen. Des avonds om 8 uur (o.t.) zullen de Gymnastiekvereeniging van de Stroet en het Chr. Geni. Zangkoor afwisselend hun mede werking verleenen om het publiek een mooien avond fe bezorgen. Alle feestelijkheden zullen plaats hebben op het land van den lieer C. Go vers, achter de Chr. School te Stroet. W1ERJNGERMEER Luxe auto verlaat rollende de „Groote Slaper". Bij het ydillisch dorpje Aartswoud óp den weg van den „Grooten Slaper ".bevindt zich een publieke weegbrug. De landbouwer J. Onderdijk a. d. Koggerweg, wilde op deze weegbrug het gewicht van zijn wagen laten meten. Bij de manoeuvre afrijden, achtervolg de hem het noodlot echter dusdanig, dat de wagen aan den rol ging. Naar ons verstrekte mcdedeelingen, maakte het wegmonster, voordat de voet van den slaper was bereikt, een viertal kantelingen. O. persoonlijk beeft slechts eenige ontvel lingen opgeloopen. ALKMAAR. 28 Augustus. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 melkkoeien f200265; 2 nuchtere kalveren (slacht) 116 -18; 6 vette schapen f 28.50. ALKMAAR. 28 Augustus. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 72V'2— 77J/2 cent en kleinhandel llVi80 cent, handel matig; kipeieren (groothandel) f 4.10—4.40 en Eendeieren f 3. Aanvoer 1100 Kg. boter, 9000 stuks kipeieren en 125 stuks eend- eieren. ALKMAAR, 28 Augustus. N.V. EierveiJing voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 145.000 kipeienén: 58—60 Kg. 4.10—4.25. 60-62 Ke. 4 15—4 35. 62—64 Kg. 4.25—4.50. 64—66 Kg. 4.40—4.70, 40—50 Ke. 2.40—3 55 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 28 Aueustus. Eigenheimers f 1.30—2.50. Duc of York (grove) 2.00. gele nen 5.10—5.50. uien 1.80 2.40, id. drielingen 2.10—2.40. id. grove 3—, roode kool 1—1.30, eele kool 1—1.60. witte kool f 1—1.20 (per wagon f 120); slaboo- nen f 4.20—10.30, bieten f 0.90—1.50, snij- boonen 44.50. Aanvoer: 34825 Ke. aardap pelen. 3900 Ke. eele nep. 9150 Ke. uien, 19525 Kg. roode kool. 750 Ke. gele kool, 14000 Kg. witte kool. 1955 Ke. slaboonen. 1500 Kg. bieten. 165 Kg. snijboonen. ALKMAAR, 30 Augustus. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 72 vette koeien f 180■290, graskalveren f 3548, 22 vette kalveren f 60—95, per stuk. per Kg. 695 et., 40 nuchtere kalve ren f 1220 per stuk. 2 vette schapen. 158 vette varkens per Kg. 60—64 ct. Handel goed. BROF.K OI' I.ANGENDITK. 30 Augustus. Aanvoer: 6000 Kg. aardappelen: Eigen heimers 2.40—2.50. hl. dito 2.10—2.30. 16000 Kg. uien 2.402.50, drielingen 2.30, grove 2.50—2.70, gele nep 5-30—5.50. 1400 Kg sper cieboonen 5.70—9.10, roode kool 1--1.80. wit te kool 1.301.40. gele kool 12.20, bloem kool 7.70—8.10. 2e .soort 3.20—3.40. NOORDSCHAirWOLDE, 30 Augustus. 9700 kg. BI. Eigenheimei-s 22.30; Bevel. 1.70 6200 kg. uien 22.50 Drielingen 1.90 2.60; Grove 2.602.70; Gele nep 5—5.40; Spercieboonen f4—11.20, roode kool f 1.40 —1.50, witte kool f O.SO—1.20,

Schager Courant | 1937 | | pagina 7