De vleeschvergiftiging te Harenkarspel ijk Nieuws. AKKERTJES k De Keuringsveearts is moreel zeer zwaar gestraft En foch over 'n kwartier weer,, fit? Schagen-nieuws Vrijdag 3 September 1937 Tweede blad Geachte Redactie, De vleeschvergiftiging in de gemeente Harenkarspel heeft veel stof doen opwaaien en zoowel in dag- als locale bladen zijn daaraan kolommen druks gewijd. Maar van al dat geschrijf heeft toch sterk mijn aan dacht getrokken een stuk van een verte genwoordiger van den Slagershond en een stuk, dat voorkwam in de Schager Cou rant, en was overgenomen uit een der groo- te bladen. Nu de storm is geluwd, gevoel ik mij, als Voorzitter van den keurings kring Oudkarspel, waartoe de gemeente Ha- renkarspcl behoort, toch gedrongen ten erg ste te moeten protesteeren tegen verdacht makingen, welke ten opzichte van dezen keuringsdienst en den keuringsveearts, hoofd van den dienst, zijn geuit. De vertegenwoordiger van den Slagers- bond, doet het voorkomen of ten platte- lande maar raak wordt geslacht. De inzen der generaliseert en noemt zelfs krotten en hokken, waar geslacht zou worden. Ik weet niet of inzender dit persoonlijk heeft ge constateerd, maar mocht dit zoo zijn, dan had ik beter geacht de gemeenten te noe men, waar deze toestanden zijn aangetrof fen. Schrijvende naar aanleiding van de .vleeschvergiftiging in Harenkarspel, zou het bij het lezend publiek allicht de ge dachte wekken, dat het in den keurings kring Oudkarsptl, waaronder 1-Iarenkarspel ressorteert, niet in orde is. In dezen kring zijn gevestigd 3 noodslachtplaafcsen, t.w. 1 in Oudkarspel, en 2 in Harenkarspel, waar van 1 te Dirkshorn en 1 in Kerkebuurt. De ze 3 noodslachtplaatsen zijn indertijd door de eigenaars, met subsidie van den keu ringskring, in overeenstemming gebracht met de eischen, welke de Vleeschkeurings- ,vvet aan deze inrichtingen stelt. Ten -allen tijde kan de schrijver van bovenaange haald stuk zich daarvan overtuigen en gaarne zal ik hem daarbij vergezellen. In een ander groot dagblad wordt geful mineerd tegen de uitspraak van de Commis sie voor den Keuringsdienst, welke den keu ringsveearts heeft gestraft met een „schrif telijke berisping" met bepaling, dat, bij her haling, onmiddellijk ongevraagd ontslag zal volgen. Weet deze inzender; dat de Commis sie, alvorens tot deze uitspraak te komen, heeft vergaderd van 2^ uur tot 6 uur des avonds? Kent inzender, evenals de Commis sie, de feiten? Weet deze inzender niet, dat een „schriftelijke berisping" in de admini stratieve Wereld een zware straf is? Ook wordt aanmerking gemaakt op het feit, dat 'de keuringsveearts door de Commissie is ge hoord. Maar weet inzender dan niet, dat er pog zoo iets bestaat als een Ambtenaren reglement en dat dit voorschrijft, dat de be langhebbende moet worden gehoord en zoo dit niet zou geschieden, hij dit kan eischen? En dat de belanghebbende, volgens de Amb tenarenwet 1929 legen de straf in beroep kan gaan bij het Ambtenarengerecht en de Cen trale Raad van Beroep? Inzender leeft ze ker nog met zijn gedachte in. de middel eeuwen en denkt, dat met een ambtenaar maar gedaan kan worden, wat de werkge ver goed dunkt. De inzender schroomt er niet voor op den Hoofdinspecteur van dé Volksgezondheid aandrang uit te oefenen om den Minister te bewegen, dit besluit van de Commissie ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. Wanneer hoofdpijn U overvalt, neem dan eens een "AKKERTJE". Kijk op de klok en doe dat weer een kwartier later. Ge zult U dan eens zelf kunnen overtuigen van de doeltreffende werking van "AKKERTJES". Het is niet noodig U telkens te laten pla gen door die nare hoofdpijn of migraine. Neem een "AKKERTJE" Het is uitgesloten, dat een "AKKERTJE" U niet zal helpen, want al nemen ze de oorzaak van Uw lijden niet weg, waarvoor Ge Uw arts moet raadplegen, ze helpen U in ieder geval dadelijk van de pijn af. "AKKERTJES" werken verrassend snel en zeker bij i Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpiin,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER^CACHETS De burgemeester van Oudkar spel, de heer A. J. Wijnveldt, zendt ons in zijn kwaliteit van voorzitter der Commissie voor den Keurings dienst in den kring Oudkarspel een verweer tegen de scherpe cri- tiek, welke allerwage op zijn com missie is uitgeoefend wegens het milde vonnis, een schriftelijke berisping, dat zij over den na- latigen Keuringsveearts uitsprak. Maar wat denkt deze inzender nu eigenlijk? Dat de commisise, niet berekend zou zijn voor haar taak? Weet inzender wel, dat, de ze Commissie is samengesteld uit de Col leges van Dag. Bestuur van de 5, bij den keu ringskring Oudkarspel aangesloten gemeen ten? De Commissie betreurt natuurlijk in hooge mate, wat er in den kring zich heeft voorge daan en is ook van meening, dat de keu- ringsveearts schromelijk in zijn plicht is te kort geschoten, maar daarom is zij nog niet van meening, dat dit grovelijk verzuim met ontslag moet worden gestraft. In het straf recht komt ook een artikel voor, dat op „moord met voorbedachte rade" levenslange gevangenisstraf staat, maar legt de recht bank steeds deze straf op, hoewel hier altijd minstens 1 doode valt te betreuren? Neen, immers, want bijna ajtijcl worden verzach tende omstandigheden in aanmerking ge nomen. Welnu, mogen deze verzachtende omstandigheden in dit geval, waar gelukkig geen der patiënten is overleden, niet gelden? Ik ben nu ruim 11 jaren Voorzitter van den kring en nimmer heeft de keuringsveearts aanleiding gegeven, tot het maken van op merkingen op zijn dienst. Van in, eenigcr mate aan plichtverzuim zich schuldig ma ken, is nimmer gebleken. Uit de praktijk is mij bekend, dat de keuringsveearts met in nood geslacht, vee zèèr voorzichtig is bij keuring en gaat het dan op, nu dit geval zeker het is een ernstig geval, dat geef ik grif toe zich heeft voorgedaan, onmiddel lijk het levenslang dus ongevraagd ont slag te.g'cvcn? Na zeer ernstige berading en na beoordee ling, is de commissie, met 11 tegen 2 stem men, van oordeel, met een schriftelijke be risping te kunnen volstaan. Denkt inzender ook niet, dat de keurings veearts al'zwaar gestraft is, door het enkele feit, dat zich heeft voorgedaan tengevolge van een nalatigheid zijnerzijds om het dier bacteriologisch te doen onderzoeken? En dan al die critiek in de Pers? Buiten het opleggen van deze schriftelijke beris ping is hij moreel al zwaar gestraft. Als gevolg daarvan is hem, op zijn verzoek, tot 20 September a.s. door burgemeester en wet houders van de centrumgemeente Oudkars- pcl, verlof verleend. In het belang van den Vlceschkeurings- dienst in den keuringskring Oudkarspel, vond ik het noodzakelijk het vorenstaande onder oogen van lezend publiek te brengen. Oudkarspel, 3 September 1937. A. J. Wijnveldt, Burgemeester. HET GASVERBRUIK GESTEGEN. Ook het stroomverbruik beweegt zich in stijgende lijn. Aan»het verslag omtrent den toestand en de exploitatie van de Gemeenschappelijke Gas- en Electriciteitsbedrijven voor den Lan- gendijk en St. Pancras, ontleenen wij het vol gende: Ondanks de omstandigheid, dat onze tuin bouwstreek tot de het meest door de econo mische crisis geteisterde gebieden behoort, en het dus duidelijk is, dat, het gasbedrijf nog steeds den invloed hiervan ondervindt, kan toch met voldoening worden geconsta teerd, dat het gasverbruik, dank zij de ver laagde tarieven en ondanks de verminde ring van het aantal verbruikers, hooger was dau het vorige jaar. De vermeerdering van het aan particulieren verkochte gas bedroeg 3602 M3. of 1,3 tegen een verminde ring van 57806 M3. of 7,8 in 1935. Het financieel resultaat werd ongunstig be- invloed door bijzonder onderhoud aan de ge bouwen en de ovens, zoodat de exploitatie met een klein nadeelig saldo sluit. Het buizennet onderging geen uitbrei ding; de totale lengte bedraagt 19785 M. Aan steenkolen is een hoeveelheid van 2.200.120 K.G. verwerkt, waaruit 36 M3. gas per 100 K.G. werd verkregen. De gemiddel de kolenprijs bedroeg 17.91, franco in de loods, met inbegrip van vlet- en losloon, te gen f7.79 het vorige jaar. Afgeleverd werd 790.200 M3. gas. Het gas verbruik over gewone meters bedroeg 485554 M3. of 61,45 over muntmeters 206.274 M3. of 26.10 fabriek en dienstwo ningen 45763 M3. of 5.79 zoodat het ver lies 52609 M3. of 6.66 bedroeg. Het aantal geplaatste meters verminderde met 52 tot 2230. De gasprijzen bleven ongewijzigd. Het aan tal vastrecht gebruikers bedroeg 832. Verkocht werden 799.710 K.G. cokes voor f 6843.90 of 48,78 cent per H.L., tegen -15.72 cent in het vorige jaar. De 7S7SS K.G. ver kochte koolteer' bracht fl63.7S7 op, of f2.08 per 100 K.G., tegen f2.20 in het vorige jaar Het verlies bedroeg 175.85. Echter is in totaal nog een bedrag van f20388.81 voor uit breidingen op onderhoud geboekt. De totale kostprijs per geproduceerde M3. gas bedroeg 6,99 cent per verkochte M3. 7.98 cent tegen resp. 7.31 en 8.36 cent het vorige jaar. De balans van liet Gasbedrijf geeft een eindcijfer van f 171.444.10. Het, kapitaal be draagt f 124.991.40, aan het Elcc. Bedrijf heeft het een schuld van f 17284.15 en aan tie Rott. B.V. van f 19977.34. De vaste activa komen op de balans voor tot een bedrag van f 442.883; de voorraden met f 1564S.30. HET ELECTRICITEITSBEDRIJ.F Wat het Electriciteitsbedrijf aan gaat, nog steeds vertoont het stroom verbruik, ondanks de economische malaise, een stijgende lijn, wat zeer zeker te danken is aan verdere pe netratie van het vastrecht-tarief. Het aantal vastrecht-verbruikers steeg van 654 tot 802. Het klein-kradhtverbruik kon zich door den sluisbouw nog op hetzelfde peil van het vorige jaar handhaven, ook het groot- stroomverbruik daalde aanzienlijk minder dan over 1935, zoodat per saldo het par ticulier verbruik een vrij belangrijke stij ging te zien geeft van 27034 kWh. of G.3 pet. Door verplaatsing van het bedrijf der fa. Timmerman te St. Pancras naar Alk maar, zal liet grootstroomverbruik belang rijk verminderen, welk verlies evenwel ge compenseerd wordt door de nog voort gaande stijging van het lichtverbruik. Het financieel resultaat was wederom zeer bevredigend: incl. het op de rekening 1936 overgeschreven saldo van 1935 ad f 390.70, bedroeg de winst ondanks een lagere opbrengst aan meterhuur f 101S4.45. Het b.g. net werd met 20Q M. uitgebreid, zoodat dit nu 5575 M. bedraagt. De lengte van het kabelnet bedraagt 61153 M. Evenals het vorige jaar werd de 50 pet. toeslag op dc maximale belasting door 't P.E.X. verlaagd tot 25 pet. Voor de straat verlichting werd het aantal lichtpunten met 4 vermeerderd en met 1 verminderd, zoodat het aantal lantaarns 351 bedroeg, waarvan 161 nacht- en 190 avondbranders. Van dc 621.GS3 kWh. werden nuttig afgeleverd voor licht en huish. doeleinden 352.481 kWh. of 52.35 pot., voor kleinver bruik 52.137 kWh. of S.39 pet-» voor groot- stroom 78.795 kWh. "of 12.67 pet. en voor straatverlichting 6513 kWh. of 16.11 pet., zoodat liet verlies 100.139 kWh. of 16.11 pet. bedroeg, waarvan 64.S24 kWh. door het P. E.N. berekende trasformatieverliczen. Het. aantal geplaatste meters vermeer derde met 36 tot 2491. Voor licht waren er 2332 en voor kracht 159. Electromotoren waren er 257 aangesloten met een capaci teit van 560.75 P.K. Gememoreerd wordt, dat een bedrag van f 42398.08 voor uitbreidingen op Onder houd zijn geboekt. Het eindcijfer der balans van het Elec.. bedrijf is f 263.831.24. De vaste activa ko men er op voor met f 227.806, het kapitaal met f 240.209.68. Uitkeering van steun. Men deelde ons mee, dat de volgende week, of uiterlijk de daarop volgende, de uitkeering van den steun aan de tuinders zal geschieden, loopendc van 1 Jan. 1937 tot. op het eind van de wintcrcampagne. Over de eerste 2 maanden is reeds een voorschotuitkccring ontvangen. Als' we goed zijn ingelicht, zouden enkele produc ten tot den richtprijs kunnen worden ge steund. BROEK OP LANGENDIJK. Het vermiste meisje gevonden. Levenloos opgehaald uit de burggracht. Na een martelende onzekerheid van twéé dagen en twee nachten voor de familie B., over het lot hunner kleine, is na vele vruch telooze pogingen. Donderdag, 's avonds om streeks 6 uur, het meisje levenloos opge haald uit de burggracht voor de Dubbele Buurt. De deelneming met de ouders is in het dorp zeer groot met dit droevig gebeu ren. WIERINGERWAARD Athletiek. - schappen. K.N.G.V. kampioen- De Xed. Kampioenschappen van het K.N.G.V.. waarvan de organisatie en uitvoe ring vorig jaar aan de gymnastiekvereni ging Olympia alhier ten deel viel, zullen dit jaar te Wagcningen plaats vinden en wel op Zondag 5 September a.s. Ook dit jaar zal Olympia te Wagcningen trachten N.-H. Noorden op athletiekgebied hoog te houden. Zoo zal Nel van Balen Blanken waarschijn lijk wel beslag leggen op den titel bij het hoogspringen, terwijl het nummer 80 M. horden door te weinig deelname vervalt, zoo dat Nel, die' het vorige jaar het kampioen schap behaalde, zonder eenigen strijd te be hoeven leveren, kampioene blijft. Klaas Schenk, die een der beste hink-stap-springers in Nederland is en reeds 9 jaar achtereen dit nummer voor zijn rekening nam, zal niets nalaten om te trachten de tien vol te maken. De coming-men Blok. Barsingerhorn, Rol» en Van Ham, zullen misschien geen kampi oenschap behalen, toch zullen ze wel trach ten een zoo eervol mogelijke plaats te be zetten. De estafetteploeg van Olympia, welke uit komt op de nummers 4 X 100 M, en Zweed- sche estafette, met de loopers van Balen Blanken, Blok, Barsingerhorn, en Schenk, vormt een uitstekende combinatie, waarvan we het beste verwachten. ZIJPE B. en W. dezer gemeente hebben Ingevolge de bepalingen der bouwverordening ver gunning verleend aan den heer L. Veltman te Oudesluis tot het bouwen van een etalage kast aldaar. PETTEN Naar wij vernemen, zal de O.L'. School alhier op Maandag en Dinsdag a.s. worden gesloten in verhand met de op die dagen te houden, jaarlijksche schoolreisjes. De fraaie woning van Burgemeester Su tman Meijer, te Heerhugowaard, ba dend in floodlight, tijdens de jongste Koninginnefeestem WINKEL Raceclub „Tempo". Zondagmorgen werd door de wielerclub „Tempo" te Winkel een tijdrace voor de leden harer club gehouden over een afstand van 21 K.M. De uitslag was: 1. J. Dekker, tijd 33 min. 2. R. Band, tijd 33 min. 46 sec. 3. P. Band, tijd 35 min. 19 sec. 4. P. Oud, tijd 37 min. 17 sec. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere school te Winkel is benoemd A. D. de Veer, ter voorzieinïng in tijdelijke vaca ture, welke ontstaat, doordat, de heer J. Slooten voor herhalingsoefeningen op moet komen. Dinsdagmorgen werd door onze plaatsge- nooten, P. Oud en M. J. Schagen, beiden lid van de Raceclub „Tempo", deelgenomen aan de sprintwedstrijden, die te Hoorn werden gehouden, uitgeschreven door het Oranje- comité, aldaar. P. Oud werd in de halve finale door den winnaar uitgeschakeld en M. J. Schagen wist de vierde prijs te be machtigen. Voor onze jonge wielerclub een aardig succes. OUDE NIEDORP BOUWVERGUNNING Aan den heer F. Jong te 't Veld werd ver gunning verleend tot het bouwen van een schuurtje. OUDE NIEDORP—ZIJDEWIND R.K. COöP. BOERENLEENBANK. Gedurende de maand Augustus werd aan spaargeld ontvangen f 15418.43 en terugbe taald f 9590.18. Op voorschotten werd afge lost f 1812.75 en aan voorschotten verstrekt nihil. In loopende rekening werd ontvangen f 9310.41 en betaald f 9220.53 3 nieuwe spaarboekjes werden uitgereikt. Programma voor Zondag a.s. West-Frisia IISchagen I Aanvang 2.30 Vertrek per bus 12 uur voor beide elftal len. P. Schoorl J. Bremer H. Middelbeek L. Schoorl, S. Grootes, A. Slikker D. Schoorl, C. de Moor, J. Peetoom, G. Boontjes. J. Zonnenberg. Res.: Jb. Siemons, P. Kistemaker. West-Frisia ASchagen A. Aanvang 1.30 J. J. Slikker D. Kuiper, G. Zwaan. J. Blaauboer, G. C. Anneveldt, H. Bas P. Dekker, J. v. d. Ben, J. Slikker, R. v. Haren, G. Terpstra. Res.: H. Volten, M. v. Rooy. Dosko ISchagen II Aanvang 2.45. Vertrek per rijwiel 1.45. D. Arnoldus. A. de Wit, M. de Haas. J. Weeland, M. Slikker E. Rus J. Steen, G. Koch, P. de Vries, D. Ruig, J. Broersma Res.: J. Franzen, P. Boontjes. Dosko A—Schagen B. Aanvang 1.30. Vertrek per rijwiel 12.30. j. Molenaar K. Molenaar, W. Rezelman. J. Engelsman, W. Gorter, P. Bakker R. Abbring, G. Anneveldt, P. Schoorl J. Kater, S. Brak. Res.: A. Houtkooper, P. Boontjes Waar blijven de nieuwe adspiranten? Vooruit jongens zorgt dat er eenige nieu we adspiranten bij komen voor de a.s. com petitie! De Adsp. Comm. SPARTA IN DE COMPETITIE. Voor de maand September is de competi tieopstelling voor de Spartaleden als volgt: Sparta 1: P. Schoorl, J. Bremer, H. Mid delheek, A. Slikker, S. Grootes, L. Schoorl, D. Schoorl, C. de Moor, J. Peetoom, G. Boontjes, J. Zonnenberg. Sparta 2: T. Bij post, A. dc Wit, M. de Haas E.^ Rus, M. Slikker, J. Weeland, J. Steen, G. Koch, P. de Vries, D. Ruig, Jb. Broersma Sparta 3: J. Everts, G. Zwaan, P. Kistema ker, P. Boontjes, S. Brccbaart, T. Moran- sart, J. Starreveld, H. Vccnstray J. Boon tjes, Jb. Molenaar, J. Franzen. Sparta 4: J. J. Slikker, D. Leeuwenkamp, J. Broer, P. Slik, J. v. d. Oord. H. Kiste maker, C. Slikker, F. Nauts, W. van Geo- len, G. Terpstra, L. Komen. Sparta A: A. Houtkooper, D. Kuiper, J. Mo lenaar, H. Bos, G. C Anneveldt, M. van Rooy, P. Dekker, J. v. d. Ben, J. Slikker, H. Volten, S. Brak MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was gisteren kalm. Men kon 's morgens vroeg al zien, dat de handel geen druk verloop zou heb ben; dc slagers haastten zich heelemaal niet. Van de prijzen was hoegenaamd niets af, hoogste noteering was 37^4 In mas sa werd een koe verkocht aan den hande laar H. van Hoorn, Wieringerwaard, voor den prijs van f 300—, afkomstig van den heer H. Over, Weere, gem. Winkel. Kalfkoeien waren er nog al wat aange voerd; deze handel was matig, toclh was de hoogste noteering nog f 230. In geklekoeien was de handel ook zeer matig. Heele beste koeien aangevoerd; hoogste noteering f 175. In pinken was de handel kalm. Er ko men wekelijks meer graskalveren aan de markt; deze tijd is er weer, maar de handel was aan den stuggen kant. Noteering was 30—40 gld. Een uitzondering: voor een ge schetst graskalf werd f 70 betaald; dat leek ook wel een pink, deze werd gekocht voor het leven. Nuchtere kalveren werden vlug en duur verkocht met weinig aanvoer, hoogste no teering f IS. Fokkalveren niet aangevoerd. De handel in bokken en geiten was heel goed, alles verkocht. Dc paarden zijn en blijven duur. De aan voer was niet groot, maar er is ook pas paardenmarkt geweest in Alkmaar. Omdat er geen Groninger kooplui waren voor de vette schapen, was deze markt wel wat gedrukt, de handel was matig. Hoog ste noteering voor jonge vette schapen was f 32. Oude slachtschapen van f26—Si, handel matig. De handel in fokschapen, dus magere schapen, was goed. Voor de beste werd f 27 besteed. Lammeren handel zeer matig. We kunnen nog vermelden, dat door den heer P. Posker alhier 10 stuks rammen (lammeren) werden verkocht aan Wouter Scholte, Alkmaar, voor den prijs van f 20 per stuk; deze waren dan voor de slacht. Vette varkens golden 32 ets.; de aanvoer was te klein; hiervan kunnen er volgens' een bekend varkenskoopman veel meer van komen. De handel in biggen en schrammen trekkend. De 7-weeksche big gen van 1316 gld., de 12-weeksche biggen van 1825 gld. Schrammen tot f 38. Kippen, konijnen en hanen prijshoudend, handel goed. Het bezoek was niet groot, het was stilletjes op de markt. Het zal weer beter gaan als het graan enz. thuis is; dan krijgen we meer bezoek en vertie.r INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 2431 Augustus 1937. Nieuwe Zaken: Bergen: S. de Wit, Breelaan 48, melkhan del. Zijpe: „Veugers Zakencentrale", St. Maartensbrug C 71, makelaardij in onroe rende goederen. M. F. Tolsma, St. Maartensbrug, Ruige- weg D 15, kleinhandel in rijwiel- en radio artikelen. Wijzigingen: Broek op Langendijk: Gebr. Sterringa, 130, smederij, lood- en zinkwerken, enz. enz.; omgezet in een vennootschap onder firma. Schagen: N.V. Aardappelen-, Groente- en Fruithandel voorheen As. Deutekom; be- stuurswij'ziging. Opheffingen: Bergen: „Boschlust", Kruisweg 58—60, pensionbedrijf. Oude Niedorp: Jb. Kaas, Verlaat 122, klein handel in groente, fruit, enz., verkoop van tabaksfabricaten. WIELERWEDSTRIJD TE HOORN Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zijn te Hoorn groote sprint- wedstrijden gehouden door de Oranjever- eeniging. Deze wedstrijden mochten zich in een groote publieke belangstelling verheu gen. Er werd gereden in 2 klassen, n.1. licentie houders en niet-licenfiehouders. De uitslagen zijn als volgt: Niet-Iicentichouders: le prijs C. Swinkels, Hoorn; 2e prijs H. Strubel. Enkhuizen; 3e prijs C. Hofland, Hoorn; 4e prijs M. Schagen, 5e prijs P. Bou- mans, 6e prijs H. v. d. Paal. Licentiehouders: le prijs J. Kreijger. Wie- ringen, 2e prijs J. Derkse, Alkmaar, 3e pr. W. Vonk, Hoorn, 4e prijs K. Kusoh. Zaan dam, 5e prijs J. Pronk, Alkmaar, 6e prijs' P. Evers, Alkmaar. De Oranjevereeniging heeft met 'deze schitterende wedstrijd yeel eer ingelegd.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5