Kantongerecht OMGEVINGNIEUWS ie Alkmaar. Ingezonden Middenstand en Vestigingswet Florafeestcn te Den Oever f^EÏTlCHTÊNlkS K.N.G.V. Athletiek- kampioenschappen Maandag 6 September 1937 Tweede "blad Strafzitting van Vrijdag 3 September. Barsingerhorn. PROCES-VERBAAL EN DAGVAARDING RIJMDEN OP ELKAAR ALS VUURTANG OP VARKEN. Als degelijke training na de vacantie voor de wachtende taak, sierden heden 153 za ken de zittingsrol. Mr. Judell van Bergen bezette in kwaliteit van waarnemend amb tenaar den zetel van den openbaren aan klager en hield in elk proces een passend en door een geestig woord geïllustreerd re quisitoir. Zoo vroeg hij vrijspraak voor een forschcn inspecteur van een bewakings dienst te Amsterdam, den heer Joh. R., die volgens' proces-verbaal van twee rijks- veldwachters te Barsingerhorn in het ka naal zou hebben gevischt met 1 hengel zonder acte of vergunning, terwijl daaren tegen de dagvaarding gewaagde van een poging om te gaan visschen. De disharmo nie tusschen deze twee gewichtige docu menten was dan ook oorzaak dat de in specteur bofte en conform eisch werd .vrijgesproken. Hcerhugowaard. HET IS NIET IEDEREEN GEGEVEN NAAR CORYNTHIë TE GAAN! Niet zoo gelukkig was een bleekersknecht uit Haarlem, Joh. P. v. K., welke heer te Heerhugowaard in de Ringsloot de edele hengelsport had beoefend en door rijksveld1 wachter H. Visser was betrapt op het visschen met een hengel zon der acte of vergunning. De goede man trachtte de heercn diets te maken, dat hij er met dit 2e hengeltje geheel onschuldig was ingeloopen, doch hij wist alleen te bereiken, dat hij tot 2 keer f 0.50 boete of 2 keer 1 dag werd veroordeeld. B e rg e n. EEN STUDENT VOOR HET HEKJE. De 21-jarige afgeëxerceerde student A. P. B. gaf het criterium van het meer intellec- tueele en beter gesitueerde deel der inwo- ners van Bergen, door in een keurig licht bruin costuum, geflankeerd door twee ele gante jongedametjcs als getuige a charge voor zijne majesteit den kantonrechter te comoareercn, ten einde rekenschap en ver verantwoording af te leggen van een hem ten laste gelegde overtreding van het mo tor- en rijwielreglement. Hij zou als autobestuurder op 21 Juni te Bergen op de kruising Stationstraat en Oldcnburglaan den doorgang niet hebben vrijgelaten aan de nog geen 16 jaar oud zijnde wiolrijdster mej. Cath. Vrije, waar door deze jongedame werd aangereden en gekwetst en haar rijwiel beschadigd. De student, die zijn schuld aan die collisie niet wenschte te erkennen, had nu zijn zus ter Aatje en zijn nicht Trijntje medege bracht, ten einde zijn verweer te. steunen. Het bleek echter alras, dat mr. Judell niet geneied was aan de actie van den ver dachte mede te werken en werd hem gere- cfuireerd f 7.50 feen reuze-koopje trouwens) boete subsidiair 5 dagen hechtenis, bene vens toewijzing der civiele vordering door den vader van mej. Vrije ingediend, ad f 15 wegens gcneesk. behandeling en f 7.05 ter zake reparatie van het beschadigde rijwiel. De kantonrechter, hoewel vrijwel overtuigd van 's heercn B.'s schuld, wenschte de uit spraak nog een week te traineeren. Bergen. BETER EEN HALF EI. DAN EEN LEEGE DOP. óverwoog mr. Boerrigter, de kantonrechter en veroordeelde mijnheer Herman H., een Amsterdamsche koopman, die op 20 Juni zijn wagen voor het café van Nieuwendijk in de Tuinstraat te Bergen had geparkeerd, zonder de voorgeschreven 8 meter van den hoek in acht te nemen en veroordeelde hem tot slechts 1 pop boete of 1 dag logies op staatskosten, waarvan zoo goed als zeker wel geen gebruik zal worden gemaakt. De heer H., die beweerde, dat bedoelde, parkeerplaats particulier terrein was, maakte nu ook geen capsonis meer en toonde zich bereid staande de vergadering het bagatel af te tikken, waardoor de vre de met de justitie weer geteekend was. Bergen. GEEN PERSONAE GRATA IN DE OOGEN VAN DEN WAARN. AMBTENAAR. Een te Dordrecht gevestigde reclame-tee kenaar A. B.. die echter vermoedelijk geen ander kunstwerk had afgeleverd, dan een twijfelachtige reclame van zijn eigen per soon, was te Bergen op 2 Juni gesnapt door den veldwachter v. d. Kooij ter zake een strafbaar feit en had als toen een valschcn naam „van Pelt" opgegeven. Zijn adres zou dan zijn pension Erica aldaar. De waarn. ambtenaar, zelf een Bergenaar, scheen dezen verdachte, heden ter verantwoording geroepen, wel goed, maar niet van zajn goede zijde te kennen. Hij verweet althans meneer A. B.. alias v. Pelt, dat hij de eene fout op de andere had gestapeld, alvorens f 10 boete of 6 dagen te requireeren. De kantonrechter had evenmin „tabak" van dezen onartistiek doenden artist en legde hem f 10 boete subs. 5 dagen op. Broek op Langend ijk*. BEST GEDAAN, WAS HIER NOG NIET: GENOEG GEZORGD! De heer Petrus W., 'n dokter Deterding in miniatuur als handelaar in -10 plus, gedo micilieerd te Broek op Langcndijk, had 'n nieuw kaas-motorrijtuig gekocht en bij ge brek aan de voorgeschreven nummers onder het plengen van vele zweetdroppels zelf 'n duplicater gafabriceerd op blauw papier met witte krijtletters. Maar helaas voldeden deze kunstwerken van huis. Mt niet aan de motor en rijwiel reglementaire gevoelens van den motoragent .Webster te Alkmaar. Dus .ver scheen hij heden voor den kantonrechter met het vuur der overtuiging bewerende, dat de wettelijke borden nog niet gereed waren en hij zijn nieuw koopje direct voor zijn zaak had moeten gebruiken. Hij had nu door het vervaardigen van bcdoelae hulpborden ge tracht de kool en de geit te sparen en zich zelf en de wet te dienen! Met een en ander werd dan ook bij de toepassing van de straf rekening gehouden, door de rekening van Piet niet te hoog te maken en hem te veroordeelen tot slechts 2 X> 2 kwartjes boete of twee maal 1 dag. Als 'n halve dag logies zou zijn toegelaten, hadden ze hem die ook wel uit consideratie willen aansmeren. Broek op L a n g e n d ij k. EEN BROEKER TUINDER. DIE „LICHT SCHUW" WAS. De tuinder Cornelis de G. peddelde In den avond van 21 Augustus onbezorgd zon der licht door de Dorpsstraat te Broek in de verwachting, dat hij dan wel kon „zeg gen: „Mijn niet gezien", maar een bevoegd ambtenaar verijdelde deze foutieve bereke ning en het resultaat werd hem heden tor kennisse gebracht: 3 gulden of 3 dagen petoet. St. Pancras. JE KUNT ER MEE SUKKELEN, ALS HET TOBBEN GEDAAN IS. De koopman Petrus W. uit het dorp van Sint Pancratius, is al geruimen tijd werk loos en deze permanente ellende werkt schadelijk op zijn individueele blijmoedig heid. Hij doet maar steeds niet anders 'dan prakkezeenen en nogeris prakkezeeren, zon- er ooit tot een bevredigende oplossing van zijn misère te komen. Dok was hij onlangs, peddelend op den Hoornschen weg, geko men bij het gevaarlijk punt, waar het rij wielpad van ligging verandert, weer zwaar aan het prakkezeeren geraakt, waardoor hij verzuimde het vereischte manuaal te maken, dat hij den rijweg wenschte over te steken, om het voortgezette rijwielpad aan de overzijde van den rijweg te berei ken. Een pottekijkende politic-agent con stateerde doze overtreding en heden ver scheen de altijd maar prakkezccrende Piet voor den Rechter, waar hij hevig zijn nood klaagde en betoogde, steeds met zijn ziel onder zijn arm te loopen. Nu, een man, die zijn ziel op zoo'n vreemde plaats had, kon men onmogelijk hard behandelen en derhal ve werd hem de minimumstraf, 50 ct, boete of 1 dag opgelegd. Piet, inplaats van dank baar te zijn, scheen er waarachtig nog over te denken, in cassatie te gaan! Jonge mensen, zorgt voor Uw toekomst. Geachte Redactie. In een twetal artikelen is in Uw blad de korte inhoud meegedeeld en de betekenis der Vestigingswet op het Kleinbedrijf uiteen gezet. Ik kan mij dus ontslagen achten van die taak. Maar waarop ik nog wel eens zeer nadrukkelijk de aandacht wil vestigen, is: jongere en aanstaande middenstanders aan de Handelsavondschool van de „Scha- ger Handeldrijvende en Industrieele Mid denstand" vindt U de gelegenheid om de kennis op te doen, die de Vestigingswet in de nabije toekomst zal eisen. Beseft goed dat over een paar jaren ge geën zaak zult mo gen voeren, indien gij niet aan de eisen der wet voldoet. Als ge kennis neemt van de artikelen in Uw weekblad dan kunt ge daar in lezen, welke grote betekenis Uw leiders hechten aan meerdere ontwikkeling. Een der oorzaken van de inzinking van de mid denstand, zo wordt daar telkens en telkens weer betoogd, is een tekort aan ontwikke ling. Niet alleen zou ik degenen, die reeds hun loopbaan als middenstander gekozen heb ben, op het hart willen drukken om de cursus te volgen, maar daarnaast zijn zo- velen, die later door verschillende oorzaken zich misschien in'de rijen der middenstan ders voegen, die ik wil toeroepen, benut de geboden gelegenheid. Blijft niet aan de kant staan, maar smeedt het ijzer, wanneer het heet is. Straks is het misschien te laat. Ik moge nog even de aandacht vestigen op de andere, niet verplichte vakken: Duits en Engels. Hier hebt U in onze plaats de enige goedkope gelegenheid om althans iets van deze moderne talen te le ren. Esperanto neemt steeds groter plaats in. Aan de handelsavondschool krijgt ge les door een bevoegd lecraar. Geen kantoor, of men vraagt U brieven te „tikken," terwijl sommige kantoren ste nografie eisen. Vandaar dat deze twee vak ken aan de school onderwezen worden. Tenslotte wil ik nog de oud-leerlingen op wekken de 3e jaars-cursus, die nu het nood zakelijke sluitstuk is, vooral te bezoeken. Met dank voor de plaatsing, D. BROUWER, _L Directeur der Handelsavondschool. W1ERINGEN Geitenkeuring en tentoonstel ling. Zaterdagmiddag had op het terrein van den heer Jb, Bruul een geitenkeuring en tentoonstelling plaats georganiseerd door onze plaatselijke geitenfokvereeniging „Helpt Elkander". Dit was voor het eerst dat op Wieringen zooiets gehouden werd, ofschoon het dus iets nieuws was, is het evengoed uitste kend geslaagd. Er waren 65 geiten op het terrein aanwe zig, een respectabel aantal dus. De keuringscommissie bestond uit de heeren: v. Oerst, Rijksveeteeltconsul<mt en de secretaris van den Prov. Bond van gci- tenfokvereenigingen, de heer D. Wit Cz. te Berkhout. Bekroond werden de volgende exempla ren: Witte ongehoornde (ingeschreven), aan voer 15 stuks: le prijs J. Hummel met Roc- lie; 2e prijs G. Goedkoop met Antjje; 3e pr. I. de Roo met Ncllie. Bonte ongehoornde: le prijs A. Bos; 2e prijs H. Lukkicn; 3e prijs G. Goedkoop. Witte gehoornde: le prijs A. Langes; 2e prijs P. Hummel; 3e prijs B. de Jongh. Bonte gehornde: le prijs S. IJzer; 2e prijs P. Kooij; 3e prijs H. Hooiveld. Jarige geiten, wit, ongehoornde: le prijs H. Lukkien; 2e prijs P. Stoop; 3e prijs G. Pothuis. Overloopers: le prijs I. de Roo; 2e prijs A. Keijzer; 3e prijs P. Kooij. Lammeren, wit, ongehoornde: le prijs A. Bos; 2e prijs H. Pij.lman; 3e prijs J. Hum mel. Lammeren, gehoornd, wit en bont: le prijs H. Schreuder; 2e prijs Tolhuis; 3e prijs W. de Bie. Bokken: le prijs H. Schreuder; 2e prijs J. Wigbout. Groepen: lc prijs J. Hummel (wit), 2e prijs G. Goédkoop (gemengd). De prijzen bestonden uit medailles en ge bruiksvoorwerpen. Zij nog vermeld, dat het bestuur een schitterend terrein voor deze gelegenheid had, nl. achter bij den heer Jb. Bruul, hetgeen door den heer Bruul gratis ter be schikking was gesteld. Uitstekend geslaagd begin. Onder het fraaist denkbare zomer weer zijn Zaterdagavond de tradi- tioneele Florafeestcn ingezet met. een muzikale rondgang door het dorp Den Oever met de harmonievereeni- ging „Apollo", onderl eiding van haar onder-directeur den heer Jac. Bekker, welke reeds dadelijk een groote schare publiek op de been bracht, 't Slot van den rondgang werd gevormd in de danstent van den heer Scheltus aan den Gasthuisweg, waar de heer C. Tijsen Mzn., Voorzitter van „Flora" met een wel gekozen openingswoord de tentoonstelling opende. Bij het binnentreden van deze zaal mis sen we direct één persoon bij den ingang, een man die we daac zoolang als Flora be staat elk jaar trouw op zijn post konden vinden en het bestuur van Flora bijstand verleende tijdens de feestdagen. Deze man was bij ons allen de zoo bekende Wouter Hegeman. Een woord van nagedachtenis aan dezen trouwen medewerker is hier zeker op zijn plaats. Laten we hopen dat zijn jongere zoon die thans zijn plaats ingenomen heeft met evenveel toewijding zijn krachten aan Flora zal geven als zijn vader dat gedaan heeft. Laat ons maar direct zeggen dat de keurig versierde tent wederom in een bloemen- en platen paleis is omgetooverd. Alles is keu rig gerangschikt in grasgazons welke we derom aangelegd zijn door den heer C. Koorn Vzn. Een woord van hulde aan den heer Koorn is hier zeker op zijn plaats, te meer daar hij steeds allos geheel belange loos doet. In het bijzonder vallen op de mooie groepen die door verschillende per sonen zijn ingezonden. Ook valt wederom op de prachtige cacteenvcrzameling van den heer Bakker. In dit schitterende bloemen- en planten- milieu sprak de heer Tijsen voor een tal rijke schare bezoekers zijn openingswoord uit. Het doet spreker genoegen dat de in woners van Den Oever, ondanks de zware tegenslag die zij verleden jaar hebben ge had, toen tijdens stormweer de tent inelkaar waaide, en alles in een oogenblik in een ware ravage veranderd werd, niet hebben versaagd en dit jaar ondanks dien tegen slag wederom met een pradit collectie voor den dag zijn gekomena Verder brengt spre ker woorden van dank aan „Apollo" voor haar muzikale medewerking, waarna hij met de wensch dat alles de komende dagen zal slagen, de tentoonstelling voor geopend verklaard. Nadat „Apollo" nog een tweetal marschen ten gehoore heeft gebracht is 't officieele gedeelte hiermede afgeloopen. Op het kermisterrein, waar talrijke ver makelijkheden zijn opgesteld heerschtc een gezellige drukte, dank zij het mooie weer. Ook in de diverse café's \^as vrij veel pu bliek aanwezig. Alvorens iets van den tweeden dag te vertellen geven wij hieron der den uitslag van de bekroningen der ingezonden planten en bloemen. Fuchsia (blauwliart): le prijs Jo Takes, 2e prijs J. Klein, 3e prijs C. Bakker Jz., 4e prijs D. IJpma, 5e prijs W. Stadig. Fuchsia (withart): le prijs C. Koorn Jz., 2. Mart. Tijsen, 3. M. Koorn, 4. N. Heijblok, 5. Jb. Kaleveld. Bestuursprijzen: E. Bakker, C Duijnker, P. Hellingman, J. Metselaar. Inpatiens: 1. J. Breed: 2. J. Metselaar, 3. J. v. d. Ven, 4. N. Lont Ez., 5. J. v. d. Ham. Bestuursprijzen: J. Halfweeg, S. de Haan, C. Bais, Mart. Halfweeg en Wed. C. de Wit. Dwerggeranium: 1. N. Snooij Nd.; 2. M. de Haan, 3. M. Halfweeg. 4. Wed. D. Tijsen. Bestuursprijzen: W. de Jong. S. Rotgans Pz., S. Bakker (Gorter), W. Tijsen en Gr. Heijblok. Primula (wit): 1. J. de Krijcer. 2. M. Gorter, 3 J. Koorn Vz., 4 A. Poel, 5 J. Bak ker M. Jz. Bestuursprijzen: C. Kooij, J. Rotgans Pz. en M. Klein. Geranium (dubbel): 1 A. Poel, 2 J. Poel, 3 M. Tijsen M. Cz., 4 R. van Kalsbeek. 5 W. Hermans. Bestuursprijzen: H. de Groote en J. Hegeman Wz. Groepen planten: 1 C. Cornelissen, 2 J. Ansems de Vries, 3e H. Grootemaat, 4 Jo Takes, 5 A. Bakker, Bestuurspr.: G. Smid, Jb. Molenaar en P. Lont. Hangplanten: 1 Jo Takes, 2 H- Koster (Gest), 3e P. §paander. Mooist gekweekte plant: le J. de Wit Pz., 2 P. Hermans, 3 J. Keijzer, 4 C. Maars, 5 J. Metselaar (Oostcrland). Bestuursprijzen: C. Koorn Jzn. en Jb. Kuiper. Prijzen v. d. Keurmeester: J. Bakker M. Jz., Jn. Koorn en M. Gorter. Bloennen van kinderen: 1 Nelie Rotgans, 2 Nelie en Tr. Luit, 3 Eva Kaleveld, 4 Wim Hermans, 5 Fr. Blankman. Prijzen v. d. Keurmeester: Arie Duijn ker, Jeanctte Lont en Dina Bakker. Cactussen: 1 Arie Bakker, 2 Jn. Bruul, 3 Marie Bakker, 4 Jn. Koorn Vzn., 5 Truus Koorn. Best uur prijs: Ma Koorn Sd. Ais keurmeester fungeerde de heer van Amersfoort van Den Helder. De keurmees ter had zeer zeker geen gemakkelijke taak, doch hij heeft zich hiervan wederom uit stekend gekweten. In tegenstelling met vorige jaren stonden de namen van de prijs winnaars thans op de planten vermeld. Jammer dat de eerste dag niet geheel zonder wanklanken is verloopen. Diverse vechtpar tijen hadden plaats waarbij de politie rake klappen heeft uitgedeeld. We hopen dat we de nog komende feestdagen van deze wan ordelijkheden verschoond zullen blijven. De tweede dag. Voor de tweede dag (Zondag) stond op het programma „Volksspelen". Om ongeveer twee uur deed „Apollo" wederom een rond gang door den Oever. Op het feestterrein alwaar „Apollo" de rondgang eindigde heerschte een groote drukte. Gezien de groote menschenmassa die op het terrein aanwezig was, bestond er voor de diverse spelen be trekkelijk weinig belangstelling. Het hard- loopen met hindernissen vóór dames en hee ren kon slechts met veertien deelnemers beginnen. Uitslag was le prijs A. Cornelis sen, 2e prijs S. Poel, 3e prijs S. Holkema en 4e prijs J. Post. Twee troostprijzen werden toegekend aan Mej. R. Rotgans en Mej. T. v. d. Kreeke. Jammer dat de baan niet was afgezet, daar deze soms door kijklustigen geheel belemmerd werd. Vervolgens kregen we te zien fietsen met hindernissen, le prijs M. Tijsen Jzn., 2e pr. R. Kuut en 3e prijs S. Poel. Tenslotte kregen we touwtrekken zoowel voor heeren als \oor dames. Hiervoor bestond bijzonder veel be langstelling vooral bij de zijde van de dames Van de heeren werd winnaar ploeg Spaan der en van de dames ploeg Mevr. Molenaar. Hierna volgde de prijsuitreiking in het ten toonstellingslokaal Zondagavond heerschte alom een prettige stemming; tentoonstelling en kermis hadden het wederom zeer druk, terwijl ook de bal zalen zich in een druk bezoek mochten ver heugen. Ongeval. De heer L\ Ploeger, Kliefstraat alhier, brak bij zijn werkzaamheden i. d. Wieringermeer op ƒ1. Zaterdag 'n been en is' ter verpleging in het Marine-Hospitaal te Den Helder op genomen. Het Sncces-terreln. Naar we uit betrouwbare bron vernomen hebben, zal de opening van het verbeterde Succesterrein plaats hebben op 26 Septem ber a.s. Dan zal Succes I een competitie wedstrijd spelen tegen de Volewijckers. Aanrijding op den Rijksweg. Zaterdagmorgen omstreeks half elf heeft op de kruising RijkswegKoogerweg een aanrijding plaats gehad. De toedracht van deze aanrijding is als volgt: Uit den Koogerweg kwam op de fiets de heer O. J. Bosker. Uit Oostelijke richting naderden toen twee auto-bussen, vlak na deze bussen kwam nog een luxe auto, ge- nunimerd A 1954. Deze werd te laat door B. opgemerkt. De autobestuurder gooide dade lijk zijn stuur om, hierdoor kon hij echter de aanrijding niet voorkomen. De auto kwam over de naast den wegliggende hoop stecnen weer op den rijweg terecht. Door dit ritje over de stcerien geraakte de naast den be stuurder zittende persoon met zijn hoofd door het zijruit. De dadelijk toegesnelde hulp bracht den heer B. hevig bloedend in een auto naar zijn huis. Dokter B. die spoedig ter plaatse ws, constateerde bij den heer B. een lichte her senschudding, terwijl de autopassagier een hoofdwonde had. Nadat deze gehecht was, werd hij naar Alkmaar vervoerd voor op name in het ziekenhuis. HOOGWOUD De Coöperatieve Aankoopverceniging „Ons Belang", heeft ook thans de traditie ge trouw, weder een uitstapje met haar leden gemaakt. Per autobus ging de reis naar Rotter dam voor het bezichtigen van de maalderij van het Centraal Bureau. Dat dit veel omvattende bedrijf veel in teressante dingen bood voor haar bezoekers spreekt vanzelf. Met groote belangstelling werd een en an der gevolgd. Natuurlijk werd het vliegveld Waalha ven ook bezocht waar tegelijkertijd aan den inwendigen mensch gedacht werd. Vervolgens werd Scheveningen aangedaan genoegclijk werd hier even gepauzeerd. In het hotel Brinkman te Haarlem wist men even te genieten van een voortreffelijk bandje, dat muziek liefhebbers echt in ver rukking bracht. Het was half twaalf (o.t.) dat Hoogwoud 's nachts werd bereikt. Allen waren hoogst voldaan en we twijfelen er niet aan of de band tusschen leden en „Ons Belang" is er hechter op geworden. BROEK OP LANGENDIJK, 6 September. BI. eigenheimers 2.50—2.70, uien 2.60—3, drielingen 2.40—2.60. grove 2.SO—3.10, gele nep 5.20—5.40, spercicboonen 5.20—10.60. Kroten f 1.60—2.10, mode kool f 1.10—1.70, witte kool f 0.80-1 10. gele kool f 1—1.30, NOORDSCHARWOUDE, 6 September. Aanvoer: 6000 Kg. aardappelen: Eigen heimers 2.20, bl dito 2.20—2.40. Be\^ulers 1.90. 11200 Kg. uien 2.10—2.70. drieling 2.50 2.60, grove 2.60^-2.90, gele nep 5.305.40. 3500 Kg. spercieboonen 4.90—11.70, 6500 Kg. witte kool 0.90—1.40. ALKMAAR, 6 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 90 vette kooien 170285, matig; graskalve ren 3055. 22 vette aklveren 4595, per Kg. 0.60-1. 30 nuchtere kalveren (slacht) 8—20; 11 vette schapen 24r-32 231 vette varkens 0.580.62 stug. Uitstekende prestaties. 8 re cords verbeterd. Klaas Schenk 10 maal kampioen op hinkstap sprong. Successen voor Olympia, Wieringerwaard. Onder ideale weersomstandigheden werden Zondag te Wageningen de kampioenschappen van het K.N. G.V. verwerkt, waarbij niet minder dan 6 records sneuvelden. Reeds in de morgenuren noteerden wij een nieuw record op kogelstooten dames; dit werd door mevr. Beerman-Rombout van Spaita, Dordrecht, gebracht op 10.815 M. Mej. van Balen Blanken, Oiym- pia, Wieringerwaard, bracht even eens een record op haar naam en wel het verspringen dames, met een pracht psrong van 5.36 M. Bij het middagprogramma viel allereerst het record over de 1500 M. Pot van Lycur- gus, Krommenie en Van Ham van Olympia, Wieringerwaard leverden een geweldigen strijd, Pot wist echter de aanvallen van Van Ham in de laatste ronde af te slaan en werd eerste in den recordtijd van 4 min. 24,4 sec.; van llam werd 2de met een tijd van 4 min. 27 sec. Op het verspringen heeren bracht Dragt van Sportlust, Enschedé, met een sprong van 6.71 M. het record op zijn naam. Bij het hoogspringen dames bewees mej. van Balen Blanken haar extra klasse en won onbedreigd met een sprong van 1.54 M. De 100 m. heeren gaf een prachtigen strijd van Geenhuizen, Haarlem, Dragt, Enschede en Blok, Wieringerwaard waren de sterk ste sprinters. Hoewel Blok in de demi-fi nale van Geen huizen achter zich had ge laten moest hij in de finale in van Geen huizen en Dragt toch zijn meerderen er kennen en werd derde. Op het nummer 400 m. heeren bracht Dokter van Rapiditas het. record op 54.1 sec. Ook liet nummer 4 X 100 m. heeren werd een spannende race waarbij het record er aan moest gelooven. Hier werd Rapiditas Groningen eerste in 46 sec., gevolgd door Sportlust Enschede (46.1) en Olympia (Wie ringerwaard (46.3) Bij het nummer 3000 meter heeren toonde de Groot uit Krommenie zich veruit de sterkste. Hij won in den recordtijd van 9 min. 54.2 sec. Schenk van Olympia, Wieringerw.)' had voor zijn kampioenschap hink- stap-sprong, dat hij voor de 10e maal veroverde een extra ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. Het nummer Zweedsche estafette was eveneens zeer spannend, ook hier zegevierde Rapiditas Groningen in de uitstekende tijd van 2 min. 11.4 sec. 2e werd U. I). I, Arn hem en 3e Quick, Meppel. Wanneer wc het totaal nu bezien kunnen we dit sportfeest weer uitstekend geslaagd noemen; de verzorging, de organisatie en de prestaties, alles was even goed. Hier volgen nog de volledige uitslagen: 800 M. heeren: 1. Westerhoff, Assen, 2.8.8 min; 2 Weijdenveld, Eindhoven 2.9.2 min; 3. v. Roode, Purmerend 2.11.2 min. 1500 M. heercn: 1. Pot, Krommenie, 4.26.4 2. Van Ham. Wieringerwaard 4.27; 3. Wes terhof, Assen 4.36.2. Hoogspringen heeren: 1. Schoemaker, Zaan dam 1.69 M.; 2. Meijer, Groningen, 1.60 M.J 3. Schenk, Wieringerwaard 1.69 M. 100 M. heeren: 1. Van Gunhuizen, Haar lem 11.6 sec.; 2. Dragt, Enschedé 11.7 sec.; 3. Blok, Wieringerwaard 11.8 sec. Polssfokhoog: 1. Jaarsma, Dordrecht, 3.35 M.; 2. Nijhof, Ifengelo 3.15 M.; 3. Breugel, Dordrecht 3.05 M. 400 M. heeren: 1. Dokter, Groningen, 5-4.1 sec.; 2. Oerdegem, Assen 552 sec.; 3. Cuve- lier. Aalsmeer 5^ sec. Discus Heercn: 1. Keizer, Enschedé 36.65 M., 2. Brandsma, Eindhoven 34.35 M.; 3. Dalstra, Doelinchern 33.85 M. 4 x 100 M. heeren: 1. Rap, Groningen 46 sec.; 2. Sportlust, Enschedé 46.1 sec.; 3. Olympia, Wieringerwaard 46.3 sec. Verspringen Heeren: 1. Dragt, Enschedé, 6.71 m.; 2. Keizer, Enschedé, 6.48 m.; 3. Schoenmaker, Zaandam, 6.22 m. Kogelstooten Dames: 1. mevr. Burman, Rombout, 10.815 m.; 2. Mol. Eindhoven, 10.51 m.; 3. v. Leeuwen, Amsterdam, 10.08 m. Kogelstooten Heeren: 1. Keizer, Enschedé, 12.08 m.; 2. Schaak, Aalsmeer, 11.865 M.; 3. De Bruin, Dordrecht, 11.67 m. 200 M. Dames: 1. Bak, Krommenie, 28.2 sec.; 2. Schriever, Eindhoven, 28.8 sec.; 3. v. d. Broek, idem, 29 sec. 3000 M. hoeren: 1. De Groot, Krommenie, 9.54.2; 2. Westerhof, Assen, 10.9.3. Swik- ker, Zaandam, geen tijd. 100 M. Dames: 1. Bak, Krommenie, 13.3 sec,; 2. Berendes, Bloemendaal, 13.4 sec.; 3. Zeilstra, Amsterdam, 13.4 sec. Zw. estafette heercn: 1 Rap, Groningen 2.11.4, 2 M.D.S. Arnhem 2.13.2; 3 Quick Mep pel 2.13.4; Hoogspringen dames: 1 v. Balen Blanken Wieringerwaard 1.54 m.; 2 v. Twisk, Bloe- mendaal 1.39 m. 3 Vermeulen Chulemborg 1.34 m. 5 Hink-stap-sprong Heeren: 1 Schenk, Wie- ringerwaard 13.69 m.; 2 Aarnoudtze, Dor drecht 12.98; 3 Spoor, Haarlem 12.72. 4 X 100 m. dames: 1 B.G.O. I Bloemendaol 54 sec.; 2 P.S.O. Eindhoven 54.1 sec.; 3 D. G.O. Doetinchem 56.4 sec. Speerwerpen heeren: 1 Dammers Amster dam 49.83 m. 2 Wolhers Utrecht 48.10 m. 3 v. d. Veer Enschede 46.65 Z.w. estafette dames 1 P.S.O. Eindhoven 1.2.4; 2 Brunhilde Leiden 1.2.6. 3 Lycurgus, Krommenie 1.3.3.. Discuswerpen Dames: 1 Mol, Eindhoven 32.15 m., 2 v. Leeuwen, Amsterdam 30.38 m. 3Wende!gelst, Amsterdam 25.72 m. Speerwerpen Dames: 1 Dieben, Leiden 34.81 m. 2 Burman Rombout, Dordrecht 31.31 m., 3 Leonhart, Enschede 29.27 rn. Verspringen Dames: 1 v. Balen Blanken Wieringerwaard 5.36 m., 2 R. Jutte Bii*r, Leiden 5.21 m.; 3 M. Zijlstra, Amsterdam 5.10 m.

Schager Courant | 1937 | | pagina 4