Prof. Van Sleeswijk Schagen-nieuws Dr. Johan Michaël van Dam, gaat niet door SPORT ÏÏIcdoAApoJil De nationale plaquette-sterrit der K.V.M.V. De K.N.M.V. meldt: Meer en meer blijkt, dat de nationale pla quette-sterrit, die de K.N.M.V. op 12 Septem ber organiseert naar de diergaarde te Rotter dam, ter gelegenheid van de grootsche huldi ging der Nederlandsche zesdagenryders, h e motorsportevenement van het jaar zal worden. Het aantal inschrijvingen is de laatste da gen zoodanig toegenomen, dat mag worden aangenomen, dat deze sterrit al zijn voorgan gers zal overtreffen. Voetbal Nederlandsche Politie - Engelsche politie 6-2 Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van den Algemeenen Nederlandschen Politie bond werd Zaterdagmiddag in samenwerking met den Nederlandschen Politie Sportbond een internationale sportdag in het Olympisch Stadion gehouden, waarvan de hoofdschotel werd gevormd door een voetbalwedstrijd tus- achen het Nederlandsch Politie-elftal en een overeenkomstig team van Engeland. In het Nederlandsch politie-elftal waren ver scheidene spelers van klasse opgenomen. Zoo bezette Lagendaal de midvoorplaats, Jan Halle speelde spil, Haak rechtsback, terwijl Vergunst als rechtsbuiten en Van der Kamp als linksbinnen opvielen. Het Engelsche team viel tegen. Met 62 wonnen de Hollandsche politiemannen, ter wijl Lagendaal 3 doelpunten voor zijn rekening nam. Berger Sportvereeniging Het le elftal komt voor de tweede maal in het bezit van den wissel beker „De Bergenaar". De A-adspiranten winnen op fraaie wijze liet adspiranten-tournooi. De tweede dag van de Seriewedstrijden en het Adspirantentournooi. uitgeschreven door de Berger-Sport-vereeniging, werd gisteren door schitterend weer begunstigd. Niet slechts was de publieke belangstelling veel grooter dan de vorige week. Maar ook het gehalte van het spel in de verschillende wed strijden was heel wat beter, zoodat de toe schouwers over het algemeen van goed spel hebben kunnen genieten. Een uitzondering hierop maakte feitelijk alleen het eerste treffen van den dag tus- schen de a-adspiranten van B.S.V. en Alc. Victrix c. De jonge Alkmaarders waren bij lange ha niet opgewassen tegen de Bergena- ren en als paal en lat Alcmaria niet tot vier maal toe hadden geholpen en Jan Eriks iets fortuinlijker was geweest met schieten,^dan zou het ongetwijfeld niet bij 50 geb^ven zijn. Hierna volgde een fraai partijtje voetbal tusschen Schoorl a en Alkm. Boys a en wat wij alreeds Zaterdag voorspelden, Schoorl wist met de fraaie cijfers 31 te winnen. Na deze demi-finale der adspiranten, kwa men de grooten aan de beurt. Eerst bekamp- ten B.S.V. 1 en Alkmaar elkander. Het werd een tamelijk eenzijdige strijd, waarin B.S.V. ofschoon de heeren het kalm aan deden sterk domineerde. De Bergenaren wisten met 30 te winnen. Het waren drie fraaie doelpunten van Jan Peetoom. De tweede demi-finale ging tusschen Vrone 1 en Alkm. Boys 3. Ofschoon deze wedstrijd wel spannend was, werd er naar onze smaak veel te ruw ge speeld. Het leek nu en dan wel op „smijt- voetbal". De jongens uit St. Pancras ver loren met 10, ofschoon o.i, een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergege ven. Na dezen wedstrijd kwam eerst de finale van het Adspirantcn-toumooi tusschen BSV a en' Schoorl a. Wie gedacht had, dat de jonge Bergenaren. ernstig gehandicapt door het ge mis van vier spelers, het tegen het volledige Schoorl niet zouden bolwerken, kwam bedro gen uit. Hans Busselmann opende de score voor de in het wit gestoken B.S.V.'ers, met een prachtschot van den vleugel in den boven hoek, nadat Karei ten Bruggencate hem den bal fraai had toegespeeld. Niet ontmoedigd speelde Schoorl verder, doch toen het kort daarop door subliem individueel spel van Nick v. d. Berg 20 werd, zakte het spel peil der gasten aanmerkelijk. Vlak daarop herhaalde dezelfde speler dit spelletje en maakte op kalme wijze 30. Met dezen stand ging de rust in en hoe beide partijen in de tweede helft ook zwoegden, er kwam in den stand geen verandering meer. Wel probeer de Jan Eriks het nog eenige malen alleen, doch hij werd te veel op zijn huid gezeten om gevaarlijk te worden. Zoo behaalde B.S.V. a volkomen verdiend den eersten prijs. De finale om den beker ging tusschen B.S.V. 1 en Alkm. Boys 3 en vormde een waardig slot van een prachtigen voetbaldag. De voorhoede, waarin de aanvallers Van Exter cn Fred Urbanus dikwijls uitstekend werk deden, combineerde mooi en zette tal van goede aanvallen op. Uit een daarvan schoot Henk Plomp keihard op het doel en een der Alk- maarsche backs raakte het leer verkeerd en bracht zoo den stand op 10 voor B.S.V. De Boys lieten zich niet onbetuigd en antwoord den met eenige fraaie tegenaanvallen. Echter was de achterhoede van Bergen moeilijk te pas- sceren. Coevert en ook invaller Petri ruimden flink op, terwijl in de middenlinie Jan Ludding schitterde. Ruststand 10 voor B.S.V. In de tweede helft deed vermoeienis bjj beide partijen zich geducht gelden: het spelpeil zakte bedenkelijk. Ab van den Berg die met Peetoom gewisseld had, scoorde een dubieus doelpunt, dat echter door den scheidsrechter werd toege kend. Niet lang daarna echter maakte dezelfde speler aan alle onzekerheid een einde door op fraaie wijze nummer drie te scoren. En daar mede kwam het einde en veroverde B.S.V. voor de tweede maal den beker. De heer C. ten Bruggencate. voorzitter van B.S.V, reikte na afloop met een toepasselijk woord de prijzen uit en bracht dank aan allen die ertoe hadden medegewerkt deze wedstrij den te doen slagen. Medische sportkeuring Prof. Sleeswijk in Schagen. Naar wij vernemen zal Prof. Sleeswijk Dins dagavond a.s. te Schagen een lezing houden over Medische Sportkeuring in het raam van voorbereidingen die ter plaatse worden getrof fen om een sportkeuringsbureau in te stellen. Een ongeluksdag voor de Sparta nen! Geen enkel elital weet te winnen. Het is gisteren en dat nog wel vlak voor de competitie, geen beste dag voor Scha gen geweest! Noch de twee elftallen, die naar Enkhuizen togen, noch de andere twee, die Oudesluis opzochten, hebben het tot een overwinning weten te brengen. Er waren echter talrijke invallers in de hoogere elf tallen, zoodat allerminst een zuiver beeld kon worden verkregen van wat er in de competitie komen gaat. Westfrisia II—Schagen I. 4—1. Nederlaagwedstrijden. Schagen kwam met verscheidene invallers en bracht het volgende elftal in het. veld: P. Schoorl, J. Bremer, A. de Wit, L. Schoorl, S. Grooles, A. Slikker, D. Schoorl! D. Ruig, Peetoom, G. Kocli, C. de Moor. Er wordt in snel tempo begonnen, en al spoedig blijkt dat het pechvogeltje dezen middag in hoofdzaak Schagen met zijn be zoeken vereert. De eerste prachtkans uit een kcurigen voorzet van Koch. als het spel nog maar eenige minuten oud is, loopt weer op niets uit, en zoo volgen cr ettelijke. Een hard schot, van Westfrisia wordt door Bre mer uitmuntend weggewerkt en een goede run van Schagen strandt bij den E. keeper, die ook verder toonde de reebte man op de rechte plaats te zijn. Dan ontstaat een duel voor het S. doel, keeper Schoorl is zichtbaar verrast, als hij vrij gemakkelijk wordt ge passeerd. Vlak daarop krijgen wij weer hoop, dat het het bekende ongelukje geweest is, wat den hesten kan overkomen, als hij, door een hlundertje van Bremer, een hard schot krijgt en den bal zeldzaam goed wegwerkt.. Schagen zit er een poosje geducht op. C. de Moor geeft goede voorzetten, maar Peetoom, die beslist een off-dav had, weet ze niet te benutten, óf de bal gaat rakelings langs óf er wordt tegen den lat geschoten. Als Ah de Wit hands maakt in het beruchte gebied, komt Westfrisia uit de daarvoor toegekende penalty, goedkoop aan haar tweede doel punt. (2—0.) Het derde doelpunt, ontstaat weer op on verklaarbare wijze. Blijkbaar denkt keeper Schoorl, dat de bal, uit een ver schot wel naast zal gaan, en doet geen moeite, maar als hij zijn fout inziet, is het reeds te laat. en 30 voor Westfrisia. Eindelijk krijgt. Schagen een tegenpunt, als de E. hack zich vergist en den hal in eigen doel doet be landen. 31. Na de rust, als Schagen tegen zon inspeelt, tracht het aanvankelijk den achterstand te verkleinen en is de eerste tien minuten snel en gevaarlijk. L. Schoorl en S. Grootes zijn goed op dreef, maar Peetoom, die ook na de rust zich niet herstelt, geeft te kort steun, om de goed opgezette aanvallen- effect te doen sorteeren. Meer en meer komt de voor hoede uit elkaar te liggen, men valt te kort aan, cn geeft de thuisclub te veel gelegen heid zich op te stellen. Tweemaal achtereen redt Schoorl op fraaie wijze, maar dan is hij er weer naast, als hij een hard ver schot met één hand wil wegwerken (4—1). Met dezen stand komt het einde. Dosko I—Schagen II. 6—1. Hel gelukte Schagen, dat verscheidene in vallers telde, en al spoedig Maarten Slik ker, door een enkelblessuur van liet veld zag verdwijnen, een 1—0 voorsprong tc ha len, maar toen was liet ook afgcloopcn. Dosko toonde zich verre de meerdere .Bij de rust was de stand 21, na de rust werd keeper Bijpost nog vier maal gepasseerd. Deze was echter, evenals de Uudesluis kee per, lang niet de minste van de ploeg, maar het haperde nogal eens in de Scha- gcr halflinie. Het eenige tegenpunt nam P. de Vries voor zijn rekening. WAT DE ADSPIRANTEN DEDEN. Westfrisia A— Schagen A, l—1. Twee factoren, die liet bekijken van de zen wedstrijd niet bepaald tot een genoegen maakten: de zielige „leiding" van den „scheidsrechter die blijkbaar meende, dat fluiten, ook al is het een „jongenswedstrijd" bestaat in het op een hoekje van liet ter rein staan en zich te laten hoorcn als het publiek schreeuwt cn een aller ongelukkig ste organisatie. Er was na de rust één hal, en telkens als deze in het uienland over de terrcinslooten terecht kwam, werd de wed strijd weer vijf minuten gestaakt. En het spel? Veel bijzonders was het niet. De Schagcr jongens kunnen liet véél beter cn hadden het met dezen tegenstander liccl wat heter er af kunnen brengen. Plaatsen, schieten, samenspel, alles liet te wonschen over. Bij de thuisclub was het overigens niet veel heter. De achterhoede cn de kee per deden daar aardig werk. Bij Schagen leek ons Anneveldt ais spil minder juist opgesteld. Terpstra verviel nog al eens in zijn oude fout, te weinig voor te zetten cn te veel zelf willen doen. In het algemeen werden talrijke mooie kansen verknoeid. Een betere straffere leiding had zeker ook liet vele praten in liet veld weten tc voor komen. Voor de rust scoorde Enkhuizen één maal een schot, dat de Schagen-kcc- pcr had kunnen houden en na de rust bracht J. Slikker de partijen op gelijken voet, Dosko A—Schagen B, 8—2. Do jongste Spartanen brachten het cr al heel slecht af, door in Oudesluis met niet minder dan 8—2 te verliezen. Het was een zeer eenzijdige wedstrijd, die echter niet. don indruk gaf, dat tic jongste Schagen- ploeg steeds met zulk een kous op den kop zal thuiskomen. Er zal echter duchtig ge traind en geoefend moeten worden! ANNA PAULOWNA Floralia en Middenstandstentoonstelling Bij afwezigheid van den voorzitter van Sport lust, do vcreeniging die jaarlijks een Floralia- cn Middenstandstentoonstelling or ganiseert, werd deze tentoonstelling geopend door den heer Groenewoud. De planten, die tor opkweeking waren ver strekt en nu ter beoordeeling waren inge zonden, zagen er inderdaad beter, fris- scher uit en bloeiden over 't algemeen rij ker, dan het vorig jaar, toen voor vele het hoogtepunt van den bloeitijd reeds ver stroken was. Ook de middenstanders kwamen weer goed voor den dag. Heden overleed, in het Roode Kruis Ziekenhuis te 's Gravenhage, onze lieve Man en Vader chirurg te Alkmaar, in den ouderdom van 57 jaar. M. L. VAN DAM-Koppe. H. VAN DAM. J. VAN DAM. 's Gravenhage, 5 September 1937. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 8 Sept. 1937, op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar. Ver trek van Huize Augustinus, Emmastraat, Alkmaar, des namiddags 2 uur. Rouwbeklag uitsluitend Woensdag 8 September 1937 in Huize Augustinus van 11—1 uur. Geen toespraken. spreekt Dinsdagavond om 8 uur in Hotel IGESZ te Schaden over de Noodzaak van de Medische Sportkeuring Besturen van Sportverenigin gen verzuimt niet deze belang wekkende lezing bij te wonen, iedere sportliefhebber is welkom. Anna Paulowna. De tegen heden avond aangekondigde VEILING van het perceel van den Heer TE BOCK, Notaris K00MEN, Wieringerwaard Vanaf heden zijn de Drui ven-Serres op de kwee- kerij „Tuinlust" aan het Noord te Schagen, voor een ieder vrij te bezichtigen. te koop gevraagd, Augustus gekalfd en Sept. en Oct. moeten kalven, t.b.c - en abortus- vrij' vetgehalte plm. 3.40, beste prijzen. Spoedige aanbieding ge- wenscht( H. VAN HOORN, Wie- ringerwaard. Te koop in dorp nabij Scha gen: KRUIDENIERSWINKEL, annex groentenzaak. Zeer ge schikt voor jonge menschen. Te bevragen: L. ANDERSSON,. Spoorlaan 167, Schagen. Net meisje, zoekt eenige WERKHUIZEN omgeving Schagen, N. Nie- dorp of Winkel, voor eenige dagen per week, ook behulp zaam te zijn voor café-bedrijf, ook halve dagen, of een be trekking voor den dag. Br. on der letter AB26 Bur. van dit >lad. Biedt zich aan: SMID-BANKWERKER, bekend met lasschen en repa raties auto's. Brieven onder letter P.H. Bur. van dit blad. De prijsuitreiking. Was het bezoek Zaterdagavond al goed, 's Zondags was het nog heel wat drukker. Het prachtige weer bracht heel wat men schen op de been bij de gondel vaart cn velen gingen daarna nog even een kijkje nemen op de tentoonstelling of wilden aanwezig zijn hij de prijsuitreiking. Deze werd op leuke gemoedelijke wijze, verricht door den heer D. Koorn. De jury van de Floralia-tentoonstclling bestond uit do dames: Baken-Van der Waal, De Graaf-Langcreis, KeyzerDc Jong, VorstmanVon Baumgarten en Van der WaalDe Graaf, terwijl dc heer Posthumes van Wieringcn de eindbeslissing had. Prijzen werden toegekend aan: Kinderen: Fuchsia: 1. Jb. Gcerligs, 2. Trien Visser, 3. D. Jes, eerv. verm. Bakker. Asters: 1. Annie Visser, 2. en 3. J. v. Kes- sel, 2 eerv. verm. J. Alleman. Begonia's: 1. H. Hummel, 2. M. Bakker, 3. Jb. Geerligs, eerv. verm. M. Vergaay. Volwassenen. Geraniums: 1. H. v. IJzeiv doorn; 2. Th. v. d. Waal, 3. Th. Ivos, eerv. verm. D. de Lange. Varens: 1. Th. Kos, 2. Groet-Dienaar, 3. T. Hout losser. Agirantus: 1. C. Kossen-Kaay; 2. A. Alle man,3. Th. Kos, eerv. verm. De Graaf-Lan gcreis en L. v. Zandwijk. Vrije inzendingen. "Groote bloeiende planten: 1. Th. Kos, 2. Blaauboer-Linden- bergh, eerv. verm. L. van Zandwijk. Kleine bloeiende planten: 1. M. Vorstman, 2. Blaauboer-Lindenbergh, 3. idem, eerv. v.m. Cactceön en vctplanten: 1. G. Preijde, 2. Klomp, 3. Th. van der Waal, eerv. verm. Van der Góes-Nap. Bladplanten: 1. Ds Vries, 2. idem, 3. Munt- jewcrf-Vink. Grocpsprijs: Groet-Dienaar. De gondelvaart. De jury voor de beoordeeling van de vaar tuigen, die aan de gondelvaart deelnamen, bestond uit mej. Brouwer cn de heeren Chr. Dekker en Niestadt van Schagen, waarvan de hoer Niestadt meedeelde, dat men, hoe wel met eenigen schroom, toch met genoegen de uitnoodiging tot liet vormen der jury aanvaard had. Zij, geen inwoners van A. P., kenden de deelnemers niet, stonden dus zeker geheel onbevooroordeeld tegen over dc toekenning der prijzen. Spr. dankte voor dc uitnoodiging en liet in de jury gestelde vertrouwen en maakte toen de nummers van de winnende booten bekend, waarbij de heer C. Kaan meedeelde wie dc bestuurder was. Dc uitslag was: 1. Hcrm. Meijer, 2. An nie Dekker, 3. P. Muntje werf, 4. N. Ke ijzer. Den naam van de pop,, die door Burge meester Lovïnk „Aafjc" was gedoopt, was door niemand geraden. Verkocht bij opbod werd «ie lieer B. Zon voor f 4 eigenaar. Nadat de heer Koorn nog eens allen, die tot het welslagen van dc tentoonstelling medewerkten, had bedankt, volgde de offi cieuze sluiting. Aanrijding. Op deh lioek hij Veerbul'g had oen aan rijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer G. van Amsterdam, cn een motor, waarop gezeten waren de. heeren Iepman van 'Wielingen cn Iloogestcgcn van A. P. De auto kwam met flinken gang uit de richting van Lwijcksluis, de motor van de Molenvaart. De laatste, die net nog voor langs de auto zou glippon, werd tegen liet achterwiel geraakt, waardoor de berijders met den motor tegen den grond sloegen. Het ongeval liep vrij goed af. De heeren I. en II. bekwamen geen letsel van bcteckenis, maar hei motorrijwiel kwam wel ecnigszins gehavend uit den slag. W1ER1NGEN J. Kreijger kampioen sprint. Bos- ma kampioen lange afstand. Zondag zijn alhier op de haan de kam pioenschappen van de federatie van Wieler clubs hoven 't IJ verreden. Ecu zeer klein publiek was aanwezig. Dc uitslagen luidden: Amateurs sprint, le serie 1. Kreijger. 2e serie 1. Derksc. C. Bakker niet aanwezig. 3e serie 1. Pronk. Oostelijk niet aamvzig. 4e serie 1. Snoodijk 13.8 2. L. van Beek. 5c serie 1. Ilogeman. 2. Deijkers. Herkansing tusschen do verliezers 1. Man- nevehl 14. 2. Deijkers. 3. v. Beek. Herkansing van de winnaars: 1c serie 1. Kreijger 15.6 sec. 2. Snoodijk. 2e serie 1. Derksc 14.4. 2. Mannevcld. 3c serie 1. Pronk 13 ser. 2. Hegeman. Nieuwelingen, lange afstand. Van de 20 ingeschreven renners verschenen er slechts 0 aan de start. Dil ging over 250 ronden, er werd fel gereden. De uitslag is: Kampioen Bosma 2. Sclicllingerhout. 3. Kuilcbocr. tijd 1.19.50,8 Door hef publiek waren premies beschik baar gestehi die gewonnen werden door: Bosma (2), Hollcbeck en Schcllingerhout. Match a deux \an de Amateurs Sprint: le serie: No. 1. Pronk 13.1 sec.; 2..Kreijger. 2e serie: 1. Kreijger; 13: 2. Derksc. 3e serie' 1. Derkse 13.4; 2. Pronk. Finale om de le, 2e en 3e plaats: No. 1. dc kampioen dus, J. Kreijger; No. 2. Derkse; No. 3 Pronk. Tijd Kreijger 13.2. Van een afvalrace voor Nieuwelingen werd winnaar No. 1 Bosana; No. 2 Van Ree, No. 3. J. Lust. Een 5 K.M. (25 ronden) race voor de Amateurs bracht de overwinning voor Kreijger ;No. 2. Deijkers, No. 3. Manne- veld. ALKMAAR AANRIJDING Gisterenavond had op de Friesche brug een aanrijding plaats niet een auto en een juffrouw die per rijwiel passeerde. De juff. bekwam eenige lichte verwondingen en werd door den lieer Stoutjcsdijk cn Ds. Moolluiizcn verhonden, waarna zij per taxi kon worden vervoerd. W1ER1NGERMEER WIER1NGERWERF Candidaat M. P. Nijdam te Haskerdijken heeft het beroep van de Nederl. Hcrv. Kerk te Wicringerwerf aangenomen voor den evangelisatie arbeid in den Wieringermeer- poldcr. WIERINGERWAARD HARDDRAVERIJ. Aan de gisteren gehouden prijzen-drave rij op dc mooie grasbaan van den lieer J, A. Bakker werd door 14 paarden deelge nomen. De belangstelling was ondanks het mooie weer niet zoo groot, als men wel verwacht had. Dit was wel jammer, want we hebben werkelijk mooie ritten gezien. De le prijs f 60 erd gewonnen door Othella cig. S. Kuiper te Zaandam berijder J. v. Leeuwen Sr., 2de prijs f 25 Noma B, eig. P. Voorthuizen, Barsingerhorn, ber. N. W. Kaan; 3e prijs f 10 Maric P, cig. J. Wage- nnar, Amsterdam ber., J. v. Leeuwen Sr. en de 4e prijs f 4 Robert E Lee, eig. J. Corvcr Spaamdam ber. Corvcr. Tevens waren voor de winnende pikeurs door dc ingezetenen van Wieringerwaard mooie bekers beschikbaar gesteld. OLYMPIA DOET VAN ZICH SPREKEN. Bij de gisteren te Wagcningen gehouden athletiekkampioenschappcn van het Iv.N. G.V. zijn door onze gymnasticgvereeniging Olympia weer goede resultaten bereikt. Met niet minder dan 3 kamjiiocnscliappen gingen onze athlcten naar huis, zij hadden zeven- prijzen behaald! WARMENHUIZEN Belangrijke ledenvergadering van De Hanze. Zelf een handelscursus in samenwerking met Schoorl en Harenkarspel. Vrijdagavond vergaderde deze vereeniging in het lokaal van den heer Jac. Wester, o.I.v. den heer Jac. Mooij. In verhand met het feit, dat de heer Mol, ambtenaar van het Hanze Bureau spoedig deze vergadering moest verlaten, verkreeg de spr. hel woord voor het houden, van zijn uiteenzetting over de wet op de Vestigings- eischcn, welk onderwerp meermalen uitvoe rig in dit blad is belicht. De. taak van ons is, aldus spr., thans voor de opleiding van de toekomstige Midden standers te zorgen. Daarvoor is in Den Haag opgericht een Ondcrwijscentrale. De bedoe ling is, dat dc Gewestelijke Federaties van llanze-vereenigingen daartoe cursussen gaat organiseeren. Ook tc Alkmaar wordt dit thans gedaan en wordt half September met de cursus begonnen. De cursus zal drie jaren duren. Ook kunnen er z.g.n. Stoomcursussen georganiseerd worden van één jaar. De ge achte spr. raadt vervolgens alle jonge Mid denstanders aan, zooveel mogelijk dc diplo ma's te behalen, opdat zij ook mee kunnen komen, niet de toekomstige Middenstanders. Spr. weet dat thans pogingen zal worden aangewend om plaatselijk zoon cursus te organiseeren. Met het oog op liet gering aantal deelnemers, raadt spr. aan hiermede nog een jaar te wachten en over een jaar te zien, of dit ook bier niet mogelijk is. De Geestelijke adviseur ondersteunt het idee van den heer Mol. Uit de besprekingen die hier op volgden kwam aan 't licht dat verschil lende aanwezigen het toch wilden prohee- ren te Warmenhuizen in samenwerking met Schoorl en llarcnkarspcl een cursus te or ganiseeren. Na langdurige besprekingen wordt tenslotte met slechts één stem meer derheid besloten het in Warnien- hui/.cn te probeoren. De kosten van deze cursus lied ragen voor niet- georganiseerden f 30.— per jaar en voor leden van de Hanze f 25.per jaar. Nadat de notulen van twee vergaderingen werden voorgelezen, werd in de rondvraag de Gasfabrie'kkwestie naar voren gebracht.' De heer Jn. Dekker verzocht aan den Te koop: Een Venzki Tweeschaar, in zeer goeden staat Gevraagd: een haverpletter bij F. A. MEL- CHIOR, Groetpolder, Winkel, Teeltvergunning gevraagd voor 15 snees Kool en 10 snees vroege Aardappelen. Br. lett. A, Bureau van dit blad. 3 Arbeiders gevraagd voor oogstwerk. A. WAIBOER. Lotweg 12, Anna Paulowna. Verkrijgbaar: Kaf en Korteling, bij G. C. v. BALEN BLANKEN, Zwinweg, Anna Paulowna. MEST te koop gevraagd, door J. LEIJEN, Zwarteweg 17, Tel. 32, Brcezand. ADVERTEERT in dit blad Baad van Warmenhuizen een verzoek te willen richten in ons dorp de auto's slechts aan één kant van den weg te laten parkee ren. Dit verzoek werd ondersteund en er zal een adres in dien geest verzonden wor den. Hierna sluiting. W1ER1NGERMEER Aanrijding. Zaterdagmorgen is de brievenbesteller B. S. te Middenmeer, in den Tusschenweg nabij de Hoornschcbrug met zijn motorfiets in bot sing gekomen met een vrachtauto van do fa. K., welke onverwachts achteruit dwars over den weg reed. Behalve dc materieele schade aan den mo tor bekwam S. een hooldwonde en ontvellin gen. OPMEER WEL LIEFHEBBERIJ Wij vernamen dat voor de vacante be trekking van Directeur Boekhouder aan de Coöperatie Maalderij de Volharding zich niet minder dan honderd en dertig gega digden hebben aangemeld. LANGENDIJK DE TOONEFXAVONDEN. Men is nog altijd doende, om te trachten het mogelijk te maken de 5 tooneelavonden die het vorige jaar zoo goed slaagden, als nog te doen doorgaan, ondanks de voorloo- pig mislukte pogingen, welke daartoe zijn aangewend. Het vorige jaar waren er heel wat deelnemers, die hadden deelgenomen aan het spaarfonds van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Dit is echter opge heven. Men deelde ons mee, dat met. 't met dat doel weer zou willen instellen. Allicht dat de mogelijkheid van slagen dr tooneel avonden zou verhoogen. KTBERICHTEN^S BROEK OP LANGENDIJK, 1 Sept. Aanvoer: 12000 Kg. aardappelen: Eieen- licimers 2.202.90. hl. dito 2.502.80, 8300 Kg. uien 2.703, drielingen 2.30—2.70, grove 33.20, gele nep 5.206.10. 1000 Kg. peen 1.301.70. 2000 Kg. sPercieboonen 6.4010.20, 240 Kg. snij boon en 4.90—G.iO, 2000 Kg. kro ten 1.10—1.70, 58000 Kg. roode kool 1—1.50, 165.000 Kg. witte knol O.SO—1.10, 44000 Ke. gele kool 11.50, 400 Ke. rammenas 22.20, WARMENHUIZEN, i September. Schotschc muizen, drielingen 1.20—1.80, eigenheimers 1.S02.G0. gele nep 5.10—5.50, uien 2.50—3, id. drielingen 2.20—2.60. id. grove 2.703. roode kool 1—1.10, gele kool 1—1.80, witte kool 1.10, slaboonep 6.90—11.70 bieten 1.60, snijboonen 5.60—7. Aanvoer: 35.400 Kg. aardappelen. 1375 Kg. gele nep, 4150 Kg. Uien, 10.000 Kg. roode kool. 2000 Ke. gele kool, 2S00 Kg. witte kool, 250 Kg. slaboonen, 90 Kg. snijboonen. ALKMAAR, 4 September. N.V. Eiervoiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 140.000 kipeieren: 56 —58 Ke. 4.05—4.25. 58—60 Ke. 4.10—4.30. 60 62 Ke. 4.20—4.50, 62 -64 Ke. 4 25—4.55. 64 66 Kg. 4.304.70, kleine eieren 3951 Kg. 2.60—3.90 per 100 stuks. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 4 September. Ben lijn: Holl. tomaten 10.20—12. Ital. uien 6.75 per 50 Kg., Hol. komkommers 12—20 per 100 stuks. Holl. druiven (Alicanle) 3540 per 50 Ke. Ital. druiven 21—24 per 50 Ke., Holl. meloenen 20—30. Hongaarsche meloe nen 9.50—10.50 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6