OMGEVINGNIEUWS WEK DE GAL IN UW LEVER OP Langendijker ilinaen „LmAmw en Maatschappij'' hijscht liet netón Pang! Wieringermeer AKKERTJES Vogelmoord Bloembollenveiling vereen. „West-Friesland" te Bovenkarspel Dinsdag 7 September 1937 Tweede blad DE VRUCHTBARE BODEM. Werd er nog kortgeleden in den Raad van de gemeente Hoogwoud op gewezen, dat door de gemeente Opperdoes in de Wieringermeer goed wordt geteeld, thans lezen we in het Nsbl. voor W.Fr., dat de •huur van de Meergronden door genoemde gemeente een volkomen succes blijkt te zijn. De Wijker Vale en Mansholt geven een beschot van resp. 50 a 60 H.L. en meer per H.A., terwijl tuinboonen een opbrengst ge- .ven van 5 Kg. per roede. De kool staat er uitstekend voor, alleen valt het graan wat tegen, mede door het weer. Pogingen zullen worden gedaan om nog meerdere gronden ter beschikking van de gemeente te krijgen, gezien de groote be langstelling, die onder de tuinders voor de Wieringermeergronden bestaat. SLOOTDORP. Vereeniging tot bevordering van de Bijenteelt in Nederland, afd. Wieringermeer. In het gymnast iekgebouw te Slootdorp was dezer dagen bovengenoemde vereeni ging in vergadering bijeen onder leiding van haren voorzitter, de heer Anema. De opkomst had grooter kunnen zijn. Er wa ren 16 menschen aanwezig. Hoofdschotel der agenda was bestelling suiker. In vergelijking met voorgaande op gaven waren de te bestellen kwantums niet bijzonder groot, waarschijnlijk mede als oorzaak hiervoor aan te voeren de jammer lijk slechte bedrijfsuitkomstcn der ijmkers. Na rondvraag, waarbij niets zakelijks terta fel komt, volgt sluiting met dank voor op komst en gevoerde bespreking. MIDDENMEER. Aardappelziekte treedt forsch op. Bij verschillende tuinders wordt de on prettige ervaring opgedaan, dat van de va riëteit Eigenheimer de knollen zwaar zijn aangetast door ziekte. De ziekte is van rtien aard, dat ongeveer 50 bij sommigen wegvalt. Als oorzaak meent men te moe ten aanvoeren het feit, dat de ziekte van het loof, door de zware slagregens in den grond is gedreven, waardoor de knollen zijn besmet. Bij de latere soorten, Koode Star, Bevelanders, Robijnen etc. treedt .thans nog geen ziekte op. Motor over den kop geslagen. De motorrijder-hulpbesteller bij de P., T. en T. te Middenmeer, de heer B. Snikker, zou Zaterdagmorgen per motor vlug eenige expresse stukken bestellen. Ter hoogte van den Tussenweg, tusschen Medemblikker- sluizer-Medemblikkcrwcg gekomen, kwam plotseling een vrachtauto achter een in aan bouw zijnde boerderij vandaan. Doordat het uitzicht niet geheel vrij was, werd dit dooi den motorrijder even te laat opgemerkt, wat tot gevolg had, dat nog juist het ach terste gedeelte van den motor, de duo, werd gegrepen, üe berijder vloog over een hoop steenen (welke aan den kant van den weg .waren gedeponeerd), heen en vloog radicaal over den kop. Te begrijpen valt, dat deze ongewensclite manoeuvre noodlottig werd en motor en berijder rare tuimelingen maakten. Met zware ontvellingen en een ernstige hoofdwonde werd de getroffene op genomen en door den plaatselijken medicus behandeld. Ook het motorrijwiel was door de aanrijding zwaar beschadigd. WIERINGERWERF. Verwisseling van zaakbeheerders. De bekende zaak in rijwielen, landbouw- en huishoudelijke artikelen, voorheen ge dreven door den heer Tonnon, is door. diens .vertrek, Vrijdag overgegaan op naam van den nieuwen exploitant, den heer Postuma, komende van Rotterdam. We heeten gaar ne den nieuwen ondernemer hartelijk wel kom en wenschen hem voorspoedige zaken toe in ons dorp. Z1JPE BURGERBRUG. Eindexamen Melkcursus Holl. Mij. van Landbouw, afd. Zijpe. Op Donderdag 2 Sept. heeft onder leiding van den gediplomeerd vooirnelker, den heer A. Karbaat te Burgerbrug, het eind examen plaats gehad op de boerderij van den heer P. Vries te Schagerbrug. Hieraan werd door zes personen deelge nomen. .Het was de Noordhollandsche Melkcommissie, bestaande uit de heeren Daan Kaan, Burgemeester van Wieringer- waard, voorzitter, P. Eriks, Hoorn, secreta ris en den heer Pijper, eveneens te Hoorn, welke examen afnam. Bij monde van den heer Kaan werden aan de volgende personen diploma's uitgereikt: Mej. G. Eriks, Pettenerkluft; de heeren G. Koster, Schagerbrug, Joh. Jonkman, St. Maartensbrug, D. Struijf Jacz., Burgerbrug, en H. de liaan, Schagerbrug. Afgewezen 1. Bij de uitreiking van de diploma's werd er door den Voorzitter op gewezen, het ge leerde nu in practijk te breneen en ver zocht andere personen op te wekken om volgend jaar een cursus te volgen. Vervolgens werd dank gebracht aan de fam. Vries voor de hartelijke, ontvangst en aan het Dag. Bestuur der afdocling voor de ijver en belangstelling voor den cursus. Tenslotte spraken de heeren Eriks en de voorzitter en secretaris der afdeeling. BARSINGERHORN „Vischlust". Zondag J.1. hield de Hengelsportvereeni- ging „Vischlust' haar vierden wedstrijd in dit seizoen te Groenveld. De wedstrijd werd begunstigd door schit terend weer, terwijl de deelname bevredi gend was. Door de 51 deelnemers werden in totaal 415 stuks baarzen en baarsjes gevan gen, waarvan de grootste (18 c.M.) werd bemachtigd door A. Nierop (le prijs). 2e prijs D. Bloem met 30 stuks; 3e prijs Jb. van der Heide, 29 stuks; 4c prijs A. Aalbcrs 21 stuks; 5e en 6e prijs W. Bos en J. Duursma, ieder 19 st.; 7e prijs J. D. Nierop, 18 st.; 8e prijs J. Dekker, 17 st.; 9c en 10e pr. H. Timmerman en F. Blom- maert, ieder 15 st.; 11e prijs Joh. Schenk, 13 st.; 12e prijs S. van der Veen, 12 st.; 13e en 14e prijs H. IJzer en J. Voogt. ieder 11 st.; 15e t.m. 17e prijs J. de Smit. P. Zwak- man en A. Duursma, ieder 10 st.; lSe t.m. 20e prijs S. Bergman, A. de Maaijer, J. Wildeman, ieder 9 st.; 21e en 22e prijs J. van der Veer en L. Aikema, ieder 8 st. Prijs voor de meeste visch gedurende het le halfuur, J. van der Heide; idem 5e half uur A. Aalbers. Controleursprijzen: G. Koster le prijs, C. Smit 2e prijs, A. Zwakman 3e prijs. W1ERINGERWAARD Politie. Gevonden: een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den Gemeenteveldwachter. Hier een scheut en daar een steek, hangerig, rillerig, koort sig en lusteloos? Gij hebt kou gevat! Neem 'n "AKKERTJE" en nog een als Ge naar bed gaat. Morgen voelt Ge U 'n ander Niéartandsch mensch. AKKER-CACHETS hei- Product Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgen* recept von Apotheker Dumont AKKER. CACHETS en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal In de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. HEER-HU GOW AARD PannggHet geluid rolt langs de hooge forsche iepenrij van den Middenweg, verliest zich in de wijde velden. Een oogenblik is alles wat vogel en dier op het erf is, in actie. Dan keert de rust weer. Zeker een veugel of een rot, merkt iemand op. Dan niets meer. Het leven gaat gewoon door ook zonder die vogel of die rat. Winter. Op de Middenweg een witte plek. Kleine stukjes vezel komen onafgebroken uit de hoogte neerzweven. Vliegen meters ver in het rond in een kring neer. Men blijft staan en na eenig turen ontwaart iemand heel boven op een afgezaagde twijgstomp de oorzaak. Een specht. Het beest gaat als 'n woedende te keer. Telkens duikt de kop met den langen hamersnavel in een reeds ge maakt gat om even later met een nijdigen ruk weer te worden opgeheven. Een stukje half vermolmd hout wordt tegelijkertijd de lucht in geslingerd. Dat gaat zoo een paar uren door. Dan is de vogel weg. Welke gedachte mag het beest bezield hebben om daarna de populierenrij op het erf en vlak bij op te zoeken. Dagen bleef hij daar tegen de hoornen opkruipen. Klop klop klop klop. De oude heer draait zich nog eens om. Hij doet zijn middagdutje en kan maar niet in slaap komen. Dat kreng van een vogel ook, dat al zijn hoornen vernielt en hem nog uitlacht op den koop toe. Klop klop klop Dat gaat nu zoo al een dag of drie. Nijdig staat hij op. Daar moet een eind aan komen. De jager woont niet ver... Paanng... Plots hebben de pooten den stam los ge laten. Nooit meer zal de snavel de boomen behameren. Zoo niet de laatste in onzen polder, dan toch één van de laatsten Voorjaar. Rroe-koe-koe-koeRroe-koe-koe-koe. lederen morgen al nog voor dat de zon op komt. Een plat nest van takjes. Heel een voudig. Twee witte eieren er in. En op die witte eieren de wijfjesduif. Van louter vreugde zit het mannetje op een hooger ge legen tak te koeren. Hangt niet het voor jaar in de lucht, en verbergen niet reeds de groenende takken het net voor het oog van de vele vijanden? Rroe-koe-koe. Maar vergeet niet dat beest, dat. er veel bouwers zijn, die jong uitkomend gewas op het veld hebben. En weet het niet, dat vele van zijn verwanten nu de bosschen verdwenen zijn, in de duinen een toevlucht gevonden heb ben en daar in konijnenholen als holendui- ven eieren leggen en broeden. En is het er niet bekend mee, dat groote vluchten juist van die duiven maar weer steeds opnieuw de vlakke weiden onveilig maken en de haat van den landman zich op den hals hebben gehaald. Rroe-koe-koe-koe... Rroe-koe-koe- koe. Wat een heerlijk geluid om er naar te liggen luisteren, als pas de slaap geweken is en men zich bewust gaat worden, dat een nieuwe dag weer is aangebroken. De eieren zijn uitgebroed. De Jongen heb ben honger, groote onverzadigbaren honger. Ze groeieu als kool. Spoedig zullen ze uit vliegen. Daar heeft de mensch, goed jager als hij is, op gewacht. Vroeg in den morgen reeds als de moeder duif nog op de jongen zit PaanngVeeren vliegen in het rond. Als twee stukken lood vallen de jongen neer. De oude fladdert nog een stukje weg. Tui melt dan in een sloot. Nog eenige dagen vliegt eenzaam het man netje rond. Tot het plots verdwenen is. Vol trots loopen de jongens achter vader, die dan toch maar netjes die reiger ge schoten heeft. Deze, vol enthousiasme over eigen ja gersgewiekstheid verwaardigt zich om af en toe eens om te kijken of zijn spruiten het beest wel zoo dragon dat het niet met de kop op den grond sleept. Prachtig beest zoo'n reiger, als troon hem van dicht bij ziet. Tc mooi eigenlijk om dood te schieten. Sierlijke aigrette. Don- kerblauw-zwart. Toer-blauwe sierveeren. Het beest moet dienen om er een wapen van de gemeente in optima forma van te maken. Er moet er nog een zoo bijkomen. En deze gaat alvast naar Hoorn om gepre pareerd te worden. Ergon? in een hoek ligt een vogel. Ie mand licht even den kop op, laat hem dan weer vlug vallen. Wat een gemier van kleine wormpjes. Brrr... Bah... Het is het beest, dat naar Hoorn gemoe ten had om geprepareerd te worden... Te hopen is dat de jongen, die wel er gens in Bergen in de kolonie uitgebroed zullen zijn, het nest verlaten hebben».. Hoog waait het nest van de kwieke ek ster. Ook daar komt de jager. Paang.. De staart blijft roerloos. Nog eens. Paanng. Vanaf den grond kan men door het blader dek de opgestoken staart van het broedende beest blijven zien. Vermoedelijk is hij zoo dood als matti. Eenige weken later vliegen vroolijk de jonge eksters uit. De ouden er bij. Ze sna teren rond in de boomen. De dikke kleilaag onder den vogel is on doordringbaar geweest voor de hagelkor rels. En schrijver dezes heeft er zijn vreugde aan gehad, al weet hij heel goed, dat die zelfde krengen van eksters grootgebracht zijn met eenige van zijn jonge kippenpulletjes.. WARMENHUIZEN Wedstrijd „Vischlust". Begunstigd door prachtig zomerweer, hield Zondag de hengelsportvereeniging „Visch lust" haar vierden en tevens laatsten wed» strijd. Om 6 uur ging men per fiets naar de Stroet, waar in de ringvaart zou wor den gevischt. Na te hebben geloot, klonk om 7 uur het eerste hoornsignaal en nam de wedstrijd een aanvang. Er werd bijzon der weinig gevangen. Door 24 leden werd aan den wedstrijd deelgenomen en ook viel hier de beslissing of de wisselbeker iq handen van kampioen de Vries zou blijven. De Vries is echter ver slagen en nu is de beker overgegaan aan J. Zon, die over de vier gehouden wedstrij den het grootste aantal baarzen heeft ge vangen. n.1. 41 stuks. De totaal uitslag luidt als volgt: le prijs P. Vergaij, grootste baars 2S.9 M.; 2e prijs D. Pastoor 16 stuks, 3e prijs W. de Vet 14 stuks, 4e prijs P. Bempt 12 stuks, 5e prijs G, Nieuwland 8 stuks (na loting) 'L 6e prijs W. Sevenhuijsen Wz. 8 stuks; 7e prijs D. dc Vries 8 stuks. Se prijs J. Zon 7 stuks (na loting), 9e prijs K. Slot 7 st.; 10e prijs K. Nieuwland 6 stuks. Totaal zijn 132 baarzen gevangen, waar onder 2 maatbaarzen. Besloten is om op Zondag 26 September een vrijen wedstrijd te houden. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Politie. Verloren; een bruine damesmantel, gaan de van Dirkshorn via Oudkarspel naar het Station Noordscharwoude. De grootte van de steunuitkee- ring op verschillende producten bekend valt niet tegen vooral de laatste periode voor roode kool niet wenschen voor billijker v er d e e li n g waar de steun aan besteed kan worden geringe aanvoer aard appels lage prijzen toma ten slecht bloemkool lagere prijzen met de verschillende sluitkoolsoorten gaat het niet naar wensch sommige partij en onverkoopbaar overigens, voor gele en roode kool, prijzen in hoofdzaak f if 1-40 witte kool iets beter wordt alle verkocht vrij bevredigende prijzen voor uien vrij groote aanvoer van slaboonen sterk uiteenloopende prijzen gerin ge aanvoer snijboonen lage prijzen idem voor wortelen en bieten druiven lager aanvoer van groene kool, kom kommers, rammenas. Eindelijk is het bekend geworden, welken steun op de verschillende tuinbouwproduc ten zal worden uitgekeerd. Roode, gele en witte kool met wat bieten en peen zijn voor Langendijk en omstreken van het meeste belang. We venvachten, dat het nog een tamelijk bedrag zal zijn, dat aan de tuin ders, aangesloten bij de twee Langendijker grocntenvoilingen, zal kunnen worden uitge keerd. Er zijn er echter veel, en waar veel varkens zijn, is de spoeling moestal dun. Ieder zal aan de hand van de uitkeering, welke voor ieder gesteund product zal wor den gedaan over een bepaalde periode, kun nen uitrekenen, hoe groot het bedrag is, dat hij zal kunnen ontvangen, We hebben enkele tuinders naar hun oordeel over de bekend gemaak te uitkeeringen gevraagd, welk oor deel van geen teleurstelling getuig de, doch integendeel blijk gaf van eenige tevredenheid. Vooral de uit keering van f 1.45 over de laatste periode viel mee. Dat de twee eerste perioden aanmerkelijk geringer zijn, vindt zijn oorzaak in de om standigheid, dat over de eerste twee maan den van 1937 reeds een uitkeering is ontvan gen. Men oordeelde echter, dat de perioden wel wat lang zijn. Daardoor kunnen vrij groote verschillen ontstaan in de uiteinde lijke prijzen, die onderscheiden bouwers voor hun producten maken, omdat dc aan de vei lingen gemaakte prijzen gedurende een lan ge periode vrij sterk uiteen kunnen loo pen. Intusschen, men bedenke hierbij; dat aan iedere regeling wel onbillijkheden zul len kleven. Dat de gele kool in de laatste periode met slechts een kwartje per 100 kg. wordt gesteund is toe te schrijven aan dc gelukkige omstandigheid, dat de prijzen van deze kool toen bevredigend waren. Bij allen zal de steunuitkeering, zeer welkom zijn; de meesten weten al waar ze het moeten brengen: landhuur en rente zullen ongetwij feld de eerste posten zijn, die daar voor in aanmerking komen. De aanvoer van aardappelen daalde deze week alweer sterk. Vroege, Schotsche mui zen, kwamen er al heel weinig. In totaal werden slechts 15 wagons verhandeld. De meeste aanvoeren bestonden, uit Eigenheim. waarvan de prijs echter zoodanig is dat hijniet tot grooten aanvoer uitlokt. Daar komt nog bij, dat (vreenul in deze verouderde tuin bouwstreek!) vele bouwers het de laatste week druk hadden met het dorschen van peul- en graangewassen, zoodat voor het rooien der aardappels maar weinig tijd over schoot. Gewone Schotten werden verkocht voor f 1,90—f 8.90, grove voor f 2.30—f 2.50 een enkel partijtje f 2.60 a f 3.- drielingen f 1.70—f 1.90. Voor blauwe Eigenheimers werd f 2.30—f 2.50 soms voor extra kwaliteit f 2.60—f 2.90 betaald. Eigenheimers brach ten f 2, 20—f 2.40, soms iets meer. Bevelanders werden verkocht voor f 1.70 f 1.90, Duken voor f 2.80—f 3.- blauwe voor f 2.80 Dan werden nog enkele partijen goedgekeurde aardappelen geveild. Voor de maat 2835 is nog al belangstelling: er werd voor A f 5.30f 6 besteed, voor B f 5. Voor de maat 35—55 was de prijs f 4.50—f 6 De tomatenkweekers klagen steen en been. Buitengewoon slecht zijn dan ook de prijzen voor de tomaten. Zelfs voor de A sorteering kan voor sommdge partijtjes slechts de minimumprijs van f 4 worden gemaakt; slechts een gedeelte bracht enkele dubbeltjes meer op. Zoo ook was het met B. Voor C. en CC kan slechts den minimum prijs worden bedongen; een deel draaide bovendien nog door. De bloemkool, welke alleen aan de Broe- ker veiling werd aangevoerd, bracht iets lagere prijzen op dan verleden week. De allermooiste eerste soort werd nu voor on geveer f 9 verkocht; kleinere brachten f 7 a f 8 op. In verhouding tot deze prijzen waren dc noteeringen voor tweede kwaliteit van f 3 tot ongeveer f 4 nog niet zoo slecht. Slecht blijft het gaan met. de verschillende sluitkoolsoorten. De kleine opleving, die in 't begin der vorige week viel op te merken, doofde al spoedig uit, zoodat er zelfs weer enkele partijen doordraaiden. De hoogste noteering, die we voor roode kool aantrof fen was f 1.90. De mooiste en meest gewil de sorteering van 2 a 3 pond bracht dan ook niet meer dan f 1.60f 1.90, soms zelfs nog iets minder op. Overigens bracht de roo de kool f 1—f 1.20 op. de prijzen, voor de gele kool besteed, weken maar weinig van die der roode af, weshalve de kool van 2 a 3 pond f 1.50f 1,80, de overige, al naar kwaliteit en grootte f 1f 1.90 opbracht. In de witte koolprijzen kwam maar weinig verandering. De eerste helft der week werd maar zelden een partij voor 80 cent ver kocht: bijna alles bracht f 1.10f 1.40 of f 1.50 op: Later werden meerdere partijen voor 80 en 90 cent geveild, waarbij de kwa liteit op dien prijs van invloed was. Uien worden er, den tijd van het jaar in aanmerking genomen, nog al wat aange voerd. Over de prijzen is men nog al tevre den. De grove gele uien brachten f 3—f 3.20 soms f 3.30 a f 3.50 op, enkele partijtjes, in verband met de kwaliteit f 2.60f 2.80. Drie lingen werden voor f 2.30f 2.80 verkocht, gele uien voor f 2.40—f 2.90 nep voor f 5 f 5.50, soms f 5.80f 6.20. Deze week kwamen er heel wat slaboo nen, in het bijzonder aan de veiling van den Noordermarktbond. De prijzen van dit product liepen sterk uiteen, wat toe te schrijven was aan de sterk uiteenloopende kwaliteit. De allermooiste worden voor f 11 tot f 12 verkocht. De minst gezochte brach ten f 4f 6 en daartusschen lagen de no teeringen boven f 6 tot f 9 voor de gemiddel de kwaliteiten. Snijboonen kwamen er maar weinig, de prijzen waren laag, n.1. f 4 f 5 mooie kwaliteit f 5.30f 6.40. De wortelen brachten ook een zeer zacht prijsje op f 1.30 tot f 1.40 bij uitzondering f 1.50f 1.70. Bieten waren lager in prijs dan verleden week. De mooiste werden voor f 1.70—f 2 verkocht; overigens brachten ze f 1.30 f 1.40 op. Voor een partijtje groene kool werd f 2.60 betaald. Rammenas bracht f 2f 2.20 op. Voor komkommers werd f 1.50f 2 be taald, afwijkend goed f 0.80 De aanvoer van druiven was niet groot, de prijs was lager dan de vorige week. Voor Alicante werd f 19.60—f 24.40 betaald, voor Franken- thalers f 25.40f 28.70, Afbraakprijzen voor rogge en haver Het bestuur van den nationalen bond „Landbouw en Maatschappij", heeft aan den mini9ter van econo mische zaken het volgend telegram gezonden: Het bestuur van den nationalen bond „Landbouw en Maatschappij" wijst Uwe Excellentie op het dalen van rogge- en haverprijzen, die ten gevolge hebben dat deze granen niet dan tegen afbraakprijzen te verkoopen zijn. Hierbij komt dat de graanoogst en de oogst van fa- brieks-, alsook van consumptie aardappelen zeer tegenvalt, zoodat in menige streek een noodtoestand ontstaat, welke een spoedige voor ziening noodig maakt, waarop dan ook met klem wordt aangedrongen. HOOGWOUD V.C.L. 1—Schellinkhout 1, 3—2. Wederom werden er seriewedstrijden ge speeld, doch thans door het eerste elftal. V.C.L. en Schellinkhout gaven beiden een heel goede partij voethal te zien, waarin ze elkander niets toegaven. Toen de scheids rechter het einde floot, was de stand 22. Pas na de gebruikelijke verlenging wist V.C.L. er 32 van te maken. D.T.S.—rM-O.C., 3—1. Dit was ook een aangename wedstrijd, al kon M.O.C. het tegen de tweede klaseer D.T.S. niet bolwerken. M.O.C. gaf evenwel uitmuntend partij en voor den heer Schui temaker hadden de D.T.S.-ers wel eenig respect. M.O.C,Schelltnkhout, 3I. Dat Schellinkhout in het afgeloopen sei zoen aardig is bijgekomen, blijkt wel uit de eindcijfers. Toch was bij M.O.C. op het einde wel eenige inzinking merkbaar. Des ondanks heeft Schellinkhout de overwin ning niet cadeau gekregen. V.CJLD.T.S., 1—4. Al spoedig was' merkbaar, dat D.T.S. het overwicht had op V.C.L. Voor de rust heeft V.C.L. nog al eens een kans onbenut gela ten. Pas als V.C.L. het eene tegenpunt heeft gescoord, komt er even beroering in de ge lederen. Maar als direct daarop D.T.S. den achterstand te niet doet, dan wordt de stemming lusteloos en van eenige opleving is dan geen sprake meer. V.C.L. kwam Hier nog al onvoordeelig uit, doordat Grootewal een lichte blessure opliep en ook nog een maal in het eigen doel plaatste. De eerste prijs is dus voor D.T.S. De tweede voor V.C.L. en Schellinkhout neemt de derde mee naar huis. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v, MAKELAARS SUIKER RUBBER KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V, SUIKER. RUBBER. KOfFIE. CACAO. KATOEN. AUE GRANEN ENZ. TER BEURZI VAN LONDEN, LIVERPOOU NEW YORK. CHICAGO. WWNIPEG, ENZ DAM 2a T.Wooa No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beurs NU 2. TeW. 30012 Telegramadres: CARIOS-AMSTERDAM Zaterdag werd weer een groote plantgoed veiling gehouden, waarvoor groote belang stelling. De goede partijen brengen een hoo ge prijs op .doch jammer is het dat velen maar een ondereind van een partij bren gen zoodat van 'n compleet afloopende par tij tot 10 of 11 c. M. maar weinig sprake is. Besteed werd voor: Artus 1624; 1' Aurore 2038; Azalea 50; Brillant star 80110; Couleur Cardinal 46 85 Couronne d'or 44—60; Cramoisie Brillant. 1632; Crimson Qtieen 3036: Cullinan 18 40; Calypso 1544; Duc de Berlin 2038; Elcctra 4875; El Toreador 5055; Flamin go 16—22; Fred. Moore 30—48; Generaal de Wet 110155; Gele prins 26; Hobberna 55 65; Hormann Schlegel 18—32; Ibis 4375; King of the Yellow; La reine 16—60; La reine max 4660; Lady Moore 24; I,e mata- las 40; Murillo 6—55; Mr. van der Hoeff 6085; Mon Tresor 36—55; Moore 28; Oran je Nassau 901-40; Pink Beauty 60—95; Pro- serpine 55—70; Peach Blossom 50—90; Prins van Oostenrijk 20—60; Prosperitv 2042; Pelikaan 70; Queen Flora 22—44; Rosé Lui- sante 3438; Rose la reine 2022; Rijzende zon 60—75; Rose precose 48; Scarlet duc 20 36; Scarletta 24; Schlegel max 40; Theeroos 26—42; Tournesol r—g 22; Vermiljoen Bril lant 46—6o; Vuurbaak 6075; Van der Neer 42; Witte Zwaan 26; Witte duc max 22—46; Witte Valk 4885; Allard Pierson 1650; Bartigon 16—65; Bouton d'or 22; Betsy 22 Clara Buit 820; Carrara 150; Farncombe Sanders 28—36; Fantasy 26—75; Golden Har vest 800; Ingleec. Pink 6—30; Kansas 2.10; La tulipe noir 90; Moonlight 42; Mad Kre- lage 28—32; Mr. Mandel 22; Mad. Lefeber 9.50; Mozart 40—42; Mr. Moon; Pride of Haarlem 11—30; Picote 12—22; Pr. Ellsabeth 53—90; Ph. de Commines 38—60; Rose cop- land 90120; Rev. Ewbank 8—16; Rev d'Obrain 19; Sunde<v 1832; Sonja 34; Sirene 20; Sultan 30; the Ro se 26; Vict. d'Oliveira 5070; Veronna 26; WiH Copland 3—40; Will Pitt 10—CO; Iris Imperator 32—42; Iris Wedgwood 8—26; Scilla siberisa 70-100; Iris White Excelsior 30; Gele crocus 5—16. Alles in centen per Kilo. Woensdag 15 September de volgende plan tgoed veiling.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5