RAAD SCHAGEN Raad Barsingerhorn Geen subsidie voor het Noord-Holl. Landschap. Rekeningen 1936. Men zal voortaan weer weten, hoe laat men leeft. Begrotingswijzi ging 1937. Begrafenis-schandaal. Een andere manier van begraven gewenscht. Vergadering van den Raad op Maandag 6 September 1937, 's middags om half drie. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burge meester. tevens secretaris. Afwezig is de heer D. Burger. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Ingekomen stukken. Ingekomen is' o.m. de goedkeuring op de verordening tot heffing van schoolgeld en die op de verordening tot vaststelling van her aantal opcenten gemecntefondsbelasting 1937-1938. Van de stichting „Het N.-H. Landschap" kwam het verzoek om een iaarlijksche bij drage. In het College van B. en W. was men omtrent dit verzoek niet tot overeen stemming gekomen. De heer K. Burger is tegen het verleenen van subsidie, omdat reeds zooveel van de begrooting moet worden geschrapt. De heer Vries sluit zich hierbij aan. Wel geeft spr. toe, dat het hier gaat om een nuttige zaak. Er wordt dan afwijzend op het voorstel beschikt. Verhuring gemeente-eigendommen. B. en W. stellen voor de voormalige on derwijzerswoning en school te Haringhuizen, opnieuw, thans voor vijf jaren, te verhu ren aan de N.V. Hollandsche Zuivel Indu strie „Crema" te Haringhuizen, onder de zelfde voorwaarden, met dien verstande, dat de huur bepaald wordt op f 5.per week. Goedgevonden. De rekeningen over 1936. Aangeboden worden de gemeente- en be- drijfsrekening over het dienstjaar 19:16. De cijfers luiden aldus: Gewone Dienst: uit* gaven f 118.4S2.58, inkomsten f 117.056.20; nadeelig saldo f 1426.38. Kapitaaldienst: uitgaven f 17.472.35, inkomsten f 16.750.99; nadeelig saldo f 721.36. Ter vergelijking vermelden we de resul taten van vorige dienstjaren: het nadeelig saldo bedroeg over 1931 f 8963.56, over 1935 f 5218.92. over 1936 f 1426.38. Het nadeelig saldo van den kapitaaldienst wordt o.a. veroorzaakt door uitgaven, waar voor nog geleend moet worden. De leden van den Band. niet wethouders, zullen de rekeningen nazien. Vastgesteld worden eenige pensioens grondslagen. Gemeenschappelijke regeling destructie. Overeenkomstig het advies van de Com missie van Uitvoering van den Keurings dienst van Vee en Vleesch in den Kring Barsingerhorn. stellen B. en W. voor goedkeuring te hechten aan de gemeen schappelijke regeling met den Vleeschkeu- rinesdienst Oudkarspel, inzake destructie. Geen bezwaar. Aanschaffing torenuurwerk. B. en W. stellen voor het uurwerk in den toren van het Raadhuis te vervangen door een nieuw overeen komstig het aanbod van de firma Gebr. van Bergen te Midwolda. Het gaat hier om een compleet toren uurwerk met slagwerk en geheel automatische opwinding der ge wichten. Bij normaal onderhoud wordt gegaran deerd dat het uurwerk uiterst zuiver gaan kan met een afwijking van hoogstens één minuut por maand. Voorts een electrische cijferplaatverlichting alles voor den prijs van f 600.onder een garantie van 20 jaren voor alle materiaal- en constructiefouten. B. en W. stellen voor de kost-en te be strijden uit de opbrengst van een geldlec- ning, af te lossen in hoogstens 10 jaren. De beer Vries vraagt, of het andere to renuurwerk meteen wordt nagezien? De Voorzitter antwoordt bevestigend en deelt nog mede. dat direct met liet. werk zal worden begonnen. Conform het voorstel van B. en W wordt besloten. Overeenkomstig het door Ged. Staten ge dane verzoek, stellen B. en W. voor de ca- pitulantenverordening te wijzigen. Aldus besloten. De begrooting 1937 retour! De gemeentebegrooting van 1937 is door Ged. Staten teruggezonden onder mede- deeling dat deze. na met de door dc Re geering Ingestelde Commissie gepleegd overleg, aanleiding heeft gegeven tot de in een bijgevoegde nota vervatte opmerkingen. Dp Commissie heeft Ged. Staten verder bericht, dat zij verwacht, dat de Regecring het standpunt zal innemen dat hij het be rekenen van de bijzondere bijdragen uit het werkloosheldssubsidiefonds uitgaven van vorige dienstjaren niet in aanmerking kunnen worden genomen. In verhand hiermede verzoeken Ged. Staten niet alleen het nadeelig saldo ad f5218.92, maar ook 't des tijds op verzoek van Ged. Staten zelf ten laste van den dienst 1937 gebrachte deel van het nadeelig saldo 1934, ten laste van den kapi taaldienst te doen brengen. Op welke wijze deze bedragen moeten worden gedekt, wordt niet aangegeven. Wanneer geheel aan den inhoud van de nota zal zijn voldaan, zal de gewone dienst nog een tekort opleveren van pl.m. f 700.—. Indien de post wegenonderhoud met dat bedrag wordt verlaagd, heeft de gemeente geen extra-bijdragen, noch een belasting- bijdrage uit het werkloosheidssulbeïdiefonds noodig. B. en W. stellen naar aanleiding van het vorenstaande voor: aan Ged. Staten te berichten, dat het niet gewensht voorkomt de presentiegelden der raadsleden opnieuw te verlagen; b. de in de nota genoemde posten voor zoover dat mogelijk is tc veria-gen, of over eenkomstig de aanwijzingen te wijzigen. aan Ged. Staten mede te decle-n, dat er bezwaren bestaan tegen het overbrengen van de nadeeligc saldi naar den kapitaal dienst en voorts het navolgende onder hun aandacht te brengen: In de begrooting voor 1936 was onder dc uitgaven gewone dienst opgenomen het nadeelig saldo 1934 groot f 8963.55. Daaromtrent, schreven Ged. Sta ten in hun nota van 9 September 1936 het volgende: „Aangezien het nadeelig slot van den gewonen dienst 193-1. groot f 8963.55. dat ten laste van den dienst 1936 wordt gebracht, niet als een normaal saldo kan worden aangemerkt, mag worden verwacht, dat de Regeering er bezwaar legen zal hebben, dat dit bedrag geheel ten laste van den dienst 1936 zal ko men. In verband hiermede wordt het noodzakelijk geacht, dat slechts een gedeelte, groot f 31:50.ten laste van don dienst, 19:56 wordt gebracht, terwijl het restant, groot f 5533.55 naar den kapitaaldienst dient tc worden over gebracht. Dit gedeelte behoort in de eerste plaats te worden gedekt door een eventueel batig slot van den ge wonen dienst 1935 en voorts in driejaar te beginnen in 1937 door een bijdrage van den gewonen dienst, ten bedrage van een derde gedeelte van het even- tueele restant". Overeenkomstig deze in September 1936 gemaakte opmerking-en is rle begrooting 1937 belast, met een gedeelte van liet na deelig slot 1931 ten bedrage van f 1844.51. Dit bedrag thans weer voor den gewonen dienst dier begrooting af te voeren, door het, evenals ten aan zien van het in de hegrooting op genomen nadeelig saldo 1935 ver langd wordt, over te brengen naar don kapitaaldienst, wordt niet juist geacht, temeer waar in geen enkel opzicht wordt aangegeven op welke wijze deze tekorten dan eigenlijk wel hphooren te worden weggewerkt. B. en W. stellen voor den post wegenon- derhoud niet met f700.te verlagen, maar mpl f 500. De Raad gaat met do voorstellen van B. on W «ccoord, na een toelichting van den Voorzitter. Conversie yeldleening. Voorstel van B. en W. tot conversie der leening. oorspronkelijk»grool f 11910.—per resto f19960.—, rentende 4 3/8 om te zet ten in een lccning groot f 19900, ivntcpdo 3% zonder boetebepaling voor versterkte aflossing. Aflossing f 1990 per jaar (aanbod Middenst. Rank. Schagen). Aldus besloten. De rondvraag. Toestand van de Leekerbrug. D er K. Burger wijst op den précairen toes,...ul van den Leekerbrug. De Voorzitter zegt op dit gebied maar een leek te zijn, maar ook hij kan zien, dat het gevaar lang niet denkbeeldig is, dat een auto door de brug zakt. Hij heeft daarom vanmorgen met den ingenieur van het Hoog heemraadschap getelefoneerd, die toezegde, dat direct voorloopige voorzieningen zouden worden getroffen, dezen dag nog. Scheldpartij bij een begrafenis. Dc lieer Smit zegt, dat kortgeleden iets bij een begrafenis is voorgevallen, dat niet naar zijn zin is. Hij bevond zich op eenige honderden meters afstand van de begraafplaats, en was daar aan het werk, toen hij hoorde schelden. De doodgraver en de aanspreker konden het niet. eens worden over de leiding. Spr. noemt, het voorgevallene een schandaal. Het ging niet zachtjes, neon, het was «en ver schrikkelijk scheldpartij. Spr. hoopt, dat zoo iets niet meer zal plaats vinden. Dc Voorzitter antwoordt, dat hij toentertijd niet thuis was. Later heeft hij ervan gehoord en direct een grondig onderzoek ingesteld. Spr. is van meening, dat, in de eerste plaats juist op de begraafplaats orde en rust moet hccrschcn. Spr. kan in het openbaar geen ver dere mededeelingcn doen, wel wil hij verklaren, dat door beide partijen fouten zijn gemaakt en beide zijn gewezen op hun plichten. De heer Smit zegt, dat de hcele manier van begraven hem niet sympathiek is. In buurtgemeenten, spr. noemt Schagen en Winkel verloopt alles knap en fatsoenlijk; daar is leiding. Spr. wijst er op, dat men hier allemaal in verschillende kloeding loopt, gelukkig ligt de tijd, dat een kwakende kop pel eenden achter het lijk liep, achter ons. De voorzitter, merkt op, dat een begrafe nis in deze gemeente een particulier bedrijf is; een en ander is hier niet gezegd. Dc manier waarop het gaat is niet achttien ka raats. B. en W. zullen deze zaak nog goed bekijken. De heer Smit zou willen, dat er iets an ders kwam. De voorzitter zegt, dat het 't beste was, wanneer er een bcgrafenisvereeniging zou zijn. Oprichting hiervan moet evenwel van hot particulier initiatief uitgaan. De heer Smit oordeelt, dat men tot op richting van zoo'n verecniging wel den stoot zou kunnen geven. Het wordt toch te gek. dat - zooals gebeurd -dc dragers er in worden gemoeid, wat voor draaggeld moet worden gegeven! Da Voorzitter zegt nogmaals toe, dat B. cn W. de zaak grondig zullen bezien. Wie is 't? De heer Vries zegt, dat in de laatste ver- g&defirtg' van* de comm. tot wering van school verzuim geen ""Vertegenwoordiger van Haringhuizen aanwezig was. Spr. heeft den secretaris toen gevraagd, wie dat eigenlijk was maaide secretaris wist het niet* De Voorzitter: Als dc secretaris het niet weet zullen we hem een briefje sturen. Volgt sluiting van het openbare gedeelte. In comité worden o.a. behandeld eenige schoolgeld cn hondcbelastingrcclamcs. Diverse hamerstukken. De noodtoestand waarin de wo ningbouwvereniging „Schagen" verkeert. Vermindering van schuldenlast kan alleen de exploitatierekenin gen kloppend maken. Vaststelling van de rekeningen over 1936. De werkloosheid in den komen den winter. Vergadering van den Raad op Maandag 6 September 1937, des namiddags te kwart over 7 uur. Voorzitter do heer J. Comelisscn, burge meester; secretaris de heer A. C. Rogge veen. Afwezig is de heer Bakker. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken en adressen. Ged. Staten zonden bericht van goedkeu ring hogrootingswijzigingert, dienst 1936 en 1937; idem conversie geldlccninget»; idem verordening heffing besmettelijke ziekte- gelden. De Winkelweokcommiss'ie zond dankbe tuiging voor de toegekende subsidie cn vrij gebruik clcctrischen stroom. Van het accountantskantoor J. J. de Viics kwam rapport in inzake dc controle van de administratie der Gemeentelijke lichthedrijven over het derde kwartaal. Idem grondbedrijf cn idem eierveilingbe- drijf. De finantieele toestand der Wo- ningbouwvereeniging. Voorts kwam in het jaarverslag 1936 van de Woninghouwvereeniging „Schagen". De heer De Vries merkt op. dat het hem. in verhand met de vele leegstaande wonin gen, niet. heeft verwonderd dat in het ver slag een somher beeld werd opgehangen over den toestand der vereeniging. In het verslag werd vermeld dat er 12 woningen on- verhtiurd waren met een huurbedrag van f59.45, spr. had er 13 geteld met een huur- derving van f 63.10 cn spr. vreest zelfs dat er op 't oogenblik meer dan 13 woningen on- verhuurd zijn. Spr. herinnert voorts aan de verliezen op de exploitatierekeningen tot een bedrag van ongeveer f2700. Dc gemeente is er nu eenmaal garant voor en er zal dus niets anders op zitten dan betalen. Een an dere vraag echter is of er middelen beraamd moeten worden on» in den huldigen toestand verandering te krijgen. Huurprijsvcrlaging zal de eenige oplossing zijn om de woningen verhuurd te krijgen, maai een renteverlaging van Vi of Vz zal nigf voldoende zijn. Spr. wijst er op, dat voor 61 woningen rijksvoorschot is verkregen, dat. die won in ningen in den allerkrapstcn tijd zijn ge bouwd; toen de materialen buitengewoon duur waren en er groote woningnood be stond, cn particulieren gccu risico tot bouwen wcnschten te loopen. Dien toe stand bestendigen was uit een moreel en hygiënisch oogpunt niet toelaatbaar en de regecring heeft dan ook ingegrepen. Aan de menschel» die toen hebben ingegrepen moet dan ook hulde worden gebracht. Spr. merkt verder op. dat het bouwen van 45 woningen kostte f311000 of f7000 per wo ning. do kosten van 16 woningen bedroegen bijna (8C00 per woning. Die woningen staan nu nog op de balans voor respectievelijk f6000-en f 7(450 en waar de regeering vroe ger begrepen heeft, dat het haar plicht was de woningen te doen houwen, daar is het z.i. nu de plicht van de regeering de woningen weer verhuurbaar te maken. Spr. vraagt daarom, of het college van H. en \V. wil trachten de zware schuldenlast iler woningen verlaagd te krijgen, tot het niveau van dc bouwkosten zooals die nu zouden zijn. De. Voorzitter zegt, dat het vanzelf spreekt dat B. en \V. in dezen stappen hebben ge daan en spr. doelt mede, dat een paar keer met het Bestuur van dc woningbouw vereeniging is geconfereerd en o.m. beslo ten is, dat aan de regeering goedkeuring werd gevraagd tot huurverlaging van de woningen, die met cn zonder rijkssteun zijn gebouwd, te mogen overgaan. Door den ar chitect zou eeh onderzoek naar den toe stand der woningen worden ingesteld cn daarvan rapport worden uitgebracht. De heer Schoor! deelt mode, dat dc Mi nister op dat verzoek reeds heeft geant woord en de zaak in het stadium is geko men waarin B. en W. het wcnscht De heer De Vries herhaalt, dat om de woningen verhuurd tc krijgen, huurprijs verlaging gewenscht is, maar de exploita tierekeningen zullen niet kloppend tc krij gen zijn, als de schuldenlast niet vermin dert. /ou er geen mogelijkheid zijn die schuldenlast verlaagd tc krijgen? Dc Voorzitter: Het zou te overwegen zijn. in ieder geval zijn B. en W. en vooral het Bestuur van dc woninghouwvereeniging di ligent. Dc lieer Mr. Dr. Buiskool deelt mede, dat de Minister in antwoord op het ver zoek van B. en W. een yraag heeft gesteld, waarin naar spr.'s meening iets zit. De Minister heeft n.1. gevraagd of als de wo ningen nu werden gebouwd, de huurprij zen die thans gelden, overeen zouden stem men met de kosten der thans te bouwen woningen. B. en W. hebben niet alles tege lijk willen vragen, zij heben verlaging van huur gevraagd en daaifdj in uitzicht ge steld dat er een rapport over den toestand, der woningen zou komen. De heer De Vries hoopt d'at B. en W. over zijn idéé zullen denken, misschien is er contact met andere woningbouwvereeni- ingen te zoeken. Het is niet billijk dat/ de gemeente met deze strop blijft zitten, want de menschen moesten gehuisvest worden. De Voorzitter zegt dat de vraag van den heer De Vries overweging waard is. Vastgesteld wordt een begrootingswijzi- ging, dienst 1937. Gemeenterekening en bedrljfs- rekeningen, dienst 1936. Aan de orde is de voorloopige vaststel ling van de gemeenterekening en de be- drijfsrekeningen, dienst 1936. De commissie, belast met het nazien der rekeningen, had slechts één opmerking, die zij behandeld wcnscht te zien in comité- zitting. De gemeenterekening sluit met een na deelig saldo va»» f6738.29, de kapitaaldienst met een batig slot van 1844.18. Dc rekening van het gasbedrijf sluit met een winstsaldo van f722.53, die van het elcctriciteitsbcdrijf met oen winstsaldo van f2871.54, terwijl bovendien (loor dit be drijf een retributie van f15000 aan dc ge meente werd uitbetaald. De rekening van het Grondbedrijf geeft een verlicssalrio van f31.13 aan, die van liet Eiervcilingbedrijf een verliessaldo van f 183.77. De raad gaat in comité. Na heropening volgt de voorloopige vast stelling der rekeningen. Werkobjecten. Bij de rondvraag informeert de lieer Dek ker of B. en W. al aandacht hebben ge schonken aan eventueele werkobjecten. Dc Voorzitter zegt dat dit nog niet ter sprake is geweest Wel zou er een werk- object zijn, maar spr. acht zich als Voorzit ter niet. gerechtigd om daarover in open bare raadsvergadering mededeelingcn te doen. Of het met dat werkobject zal los- loopen, zal nog van veel factoren en om standigheden afhangen. Dc heer Dekker zegt niet tc verlangen dat B. en W- reeds werkobjecten noemen; als de aandacht er maar aan geschonken wordt Hierna volgt sluiting. Uit onze omgeving ZIJP E de vrijwel geschikste plaats hier aan den Oever. De uitslag luidde als volgt: le pr. P. Hermans, 2e Jn Bakker Sz., 3e pr. P. Keijzer, ie pr. Jn. Bakker S. Jzn., 5e pr. S. Bakker Mzn en 6e pr. J. Wideven. Dank zij het mooie weer was er wederom vrij veel publiek op de been. Ongeval. Het vijfjarig dochtertje van de Tam. F. Doesburg aan den Molgerdijk, geraakte met haar vingertje zoodanig tusschcn een deur bekneld, dat ze na thuis door den dokter behandeld te zijn, in het St. Ludwina-zieken- huis in Den Helder voor verdere behandeling moest worden opgenomen. Politie. Verl.: Een kindermutsje cn een paar rij wielplaatjes. Inlichtingen bij den Gemieente- bode. OPMEER Arbeidsbemiddeling Op 1 September 1937 waren hij de Arbeids bemiddeling in de gemeente Zijpe 95 werk zoekenden ingeschreven n.1.: 30 grondwer kers, 28 Landarbeiders, 18 dijkwerkers, 7 timmerlieden, 3 metselaars, 2 stokers, I schipper, 1 stoffeerder. 1 .reiziger, 2 losarbci- ders, 1 smid en 1 slager. In dc afgeloopen maand bleek, dat dc werkgevers, zoo mogelijk, de voor hun bedrijf benoodigde arbeidskrachten, over de arbeids bemiddeling betrekken. OPGEDRAGEN De aanleg van een centrale vcrwarmings- installatie in het te verbouwen Raadhuis dezer gemeente is opgedragen aan dc firma Woltcrs en Dros te Amersfoort. INLEVERING RI1KSGOEDEREN. De inlevering van Rijksgoederen door dienstplichtigen, die op 1 October a.s. naar de aanvullingsrcservc overgaan, is voor de ze gemeente bepaald op 1 October a.s. en zal plaats hebben tc Schagen in het Noordholl. Koffiehuis. BURGERBRUG BENOEMD Dc hoer L. A. 1. Smelik, hoofd der L. School alhier, is benoemd tot hoofd der O.I.. School te IJssclmondc (Z.H.). SCIIAGERBRUG TOEGELATEN Dc leerling Jan de Beurs alhier, is toegc- ten tot de U.L.O. school te Schagen. S/AT MAARTEXS'LOTBRVG BOERINNEN' EN ANDERE PL. VROUWEN Vrijd. 3 Sept. hield do Rond v. Boerinnen c.a. Plaltelandsyr., afd. Zijpe haar 3de Jaar vergadering ton huize van den heer Honmii te Sint Maartensvlotbrug. Na opening cn lezing der notulen werd 't financieel verslag uitgebracht door Mevr. S Bos Bakker, welke met Mevr. 't llart- Wagcnaar de boeken had nagezien en in goede orde bevonden. Er was een flink ba tig saldo. Hierna volgde voorlezing van het Jaarver slag door de secr. Hieruit hooren wij dat er dit jaar twee excursies zijn gehouden, benevens twee lezingen. Tenslotte zijn er nog 2 cursussen van den Zuivelkern gehouden, en in samenwerking met het Roodc Kruis te Schagen twee cur sussen voor E. II. B. O. en een filmavond voor leden en genoodigden. Het ledental is gestegen van 66 tot 95. Na voorlezing van eenige ingekomen stuk ken volgde verkiezing van twee aftredende bestuursleden n.1. de voorz. Mevr A. de Boerv. d. Sluis cn de Penningn». Mevr. J. JongejansKraak. Beide dames stelden zich herkiesbaar en werden hij acclamatie be noemd. Na dc pauze verkreeg den heer Leeuwen het woord om ons oen on ander over kamer planten te vertellen; het was een leerzame bespreking en na het beantwoorden der ver schillende vragen ontving de heer Leeuwen als dank een kistje sigaren. Hierna volgde rondvraag. Mevr. E. Eriks— Sleutel zou graag zien dat er een cursus in handwerken gegeven werd. En mej. Groen stelde voor om het lid dat zich als honderd ste aangeeft een verrassing te geven. Hierna sluiting. W1ERINGEN Visch wed strijd- Zondagmorgen hield de Hengelcltfb T.O.P. alhier haar derden, tevens laatsten visch- wedstrijd in dit seizoen. Er werd in het. eigen water geyischt. De belangstelling had grooter kunnen zijn. liet weer was schit terend en dus haddon de deelnemers goe den moed. De vangst was niet groot, maar niettemin heersciite er onder de deelnemers een goede stemming. De uitslag luidt als volgt; le prijs P. de Baerdcmaker, 2e prijs, bij loting, J. Ton. 3e prijs P. Groot, 4c prijs D. Waal, 5e prij§ W. Visser, 6e prijs H. P. v. d. Ree, 7e prijs F. Boèrsma, Se prijs C. Stam. Al met al was het een mooie sluitingswedstrijd. LANGENBIJK DEN OEVER. Florafeesten. Maandagmiddag werden de Florafeesten voortgezet met. een harddraverij voor Wierin- ger boerenpaarden onder den man. Dc animo voor deze draverij was niet bijzonder groot te noemen. Slechts tien paarden verschenen aan de start. Alhoewel de deelneming niet zoo groot was, toch zat er spanning in. Met wisselende successen werd er gereden. De draverij werd gehouden op don Gasthuisweg, BROEK OP LANGENDIJK. Kwijtschelding straf. Naar we vernemen, is met ingang van 8 September a.s. aan de 3 schippers S. G., D. S., en D. K. voorwaardelijke vrijstelling van gevangenisstraf verleend voor den tijd van 3 maanden. Zoo men zich zal herinneren, waren deze personen mede aanwezig op den noodlot- tigen nacht van 21 op 22 September 1936, toen M. Kool op zulk een droevige wijze om het leven kwam. Afscheid Ds. J. Drenth. Zondag hield Ds. J. Drenth bij de Chr. Geref. gemeente alhier, wegens vertrek naar Amersfoort, een afscheidspredikatie over 1 Cor. 15 58. „Zoo dan mijne geliefde broeders, zijt standvastig, onbeweeglijk, al tijd overvloedig zijnde in het werk des Hee- ren, als die weet dat Uw arbeid niet ijdel is in den Ileere". Z.Kerw. bepaalde zijn gehoor bij het Her derlijk vermanen, wijzende op de stand vastigheid in het geloof, onbeweeglijk in de leer en trouw in 's Ileeren werk. Aan het einde der predikatie werd de»i scheidenden leeraar namens de eKrkeraad toegesproken door ouderling D. Vooijs en burgemeester Schelhaas cn werd hem de zegenbede uit Psalm 121 4 toegezongen. AMSTERDAM 6 Sept. Marktbericht van Jac. Knoop Makelaar. Zeeuwsche bonten 3.403.60; Zeeuwsche Blauwen 3.40—3.60; Zeeuwsche Eigenhei mers 2.803; Z. Bonten en blauwen poters 2—2.60 Z. Bonken 2.60—2,80; N. H. Blauwen eigenheimers 2.803; met pok er op 2.50 2.60; Ronde N. H. Blauwen 2.80—3; N. H. Bonten 33.20; N.H. kleine blauwen 2 1.90; N. H. bonten 2.60—2.80; N. H. Eigen heimers 2.80—3; Ypolder Bonten 3.40—3.60; Ypolder blauwen 3.603.40; N.H. Muizen 3 3.40; Ypolder Bonten poters 2.602.80; Ypolder Bonten bonken 2.602.80; Hillegom- mer zandaardappelen 3.203.60; Anna Pau- lowna zand aardappelen 3.203.60; Bonken zand aardappelen 2.80—3; Zand drielingen 2 2.40; Westlandsche blauwen 2.803; West- landsche Muizen 3-3.20 Westland. Eigenhei mers 2.803; Blanke Drentsclie en Overijs- selschc blanke zand aardappelen in 50 kilo balen, inclusief baal 3.20—3.40; Flak Eigen heimers 2.803; Dito poters 22.20; Spui- sche Eigenheimers 2.80—3; Dito poters grove 2—2.20. ROTTERDAM, 6 September. Veemarkt. Totaal-aanvoer 1973 stuks, t.w.: 521" vette runderen. 152 vette kalveren, 7 nuchtere kalveren, 798 schapen en lam meren. 491 varkens, 4 bokken. Prijzen per Kg.: Vette koeien, le kw. 78 ct.. 2e kw. 70 ct„ 3e kw. 5060 ct., vette ossen 74-68—50- 60 et., vette kalveren 105-95—75-80 ct., var kens levend gewicht) 60—59—58 ct., scha pen 52—45—40 ct., lammeren 63—50—53 rl^. Prijzen per stuk: Schapen f 30—25—20, lammeren f 10—17—14. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets grooter, han del kalm, prijzen le kw. ossen en 2e kw. koeien stijver, overigens onveranderd, pr. koe 82. os 80. Vette kalveren, aanvoer kor ter. handel redelijk, prijzen le kw. onver anderd. '2e cn 3e kw. iets hooger, pr. kalf f 1.15. Schapen en lammeren, aanvoer veel ruimer, handel zeer kalm, prijzen lammeren als vorige Dinsdag, schapen iets duurder. Varkens, aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel vlot, prijzen iets hooger, pr. varkens 61 Eenige schapen voor fxport verkocht. ROTTERDAM. 6 September. Vlasmarkt. Aanvoer: 3300 Kg. IIollandscK geel 737S ct. per Kg. De stemming ter beurze is zeer kalm. Prijzen zijn zacht ge stemd. De aanvoer is zeer gering, omdat bijna al het zwingelen stil staat, in verband met de zomerwerkzaaimheden. Alles werd verkocht. ROTTERDAM, 6 September. Fijne zaden. Lijnzaad wit bloem (zaai) 1011.50, karwijzaad 22—23, blauwmaanzaad 9930 AMSTERDAM, September 1937. 451 vette koeien, le kwaliteit 7480; 2e 6*"2. 3e 56—62; 106 melk- en kalf koeien 180—240; 70 vette kalveren; 2e kwaliteit 56— 62; 3e kwaliteit 4854; 58 nuchtere kalveren 8—14; 81 schapen 26—30; 457 varkens, Vleesehvarkens, wegende van 90—110 kg. 73 —74 zware varkens 72—73; vette varkens 71—72; 14 paarden 100—160; Aangevoerd 2 wagons. Overzicht: Vette koeien behoorlijke aanvoer. Sleepende handel. Moeilijk prijs houdend. Melkkoeien prijzen iets lager. Vet te kalveren korte aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Nuchtere kalveren weinig aan voer. Handel vlug, prijshoudend. Schaper» behoorlijke aanvoer, handel traag, prijzen lager. Varkens behoorlijke aanvoer, han del willig met vaste prijzen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6