II <1 Rusland als spelbreker HEEREN-MODES IUITENLANDSCH. 1 VERZICHT Fa. G. de Waard WUSl Harddraverijen te Medemblik Proefpolders Geest- merambacht Hoeden - Petten Alkmaarsche Kaasmarkt Durfde niet te bukken Voelde zich een oude man hoewel pas 31 jaar Fietst nu lederen dag 40 K.M. „Hoewel ik pas 31 jaar ben, voelde ik mij.eenlgen tijd geleden als een ouden man. Als ik mij bukte verging ik van de pijn als ik weer opkwam. Op aanraden van verschillende kennissen nam ik een proef met Kruschen Salts en bemerkte, dat de rheumatische pijn inderdaad verdween, terwijl ik mij in ieder opricht beter voelde. Nu fiets ik iederen dag 40 K.M. om van en naar mijn werk te komen, maar neem dan ook geregeld de kleine dagclijksche dosis Kruschen Salts." S. V. C. Wanneer Uw inwendige organen niet naar behooren functioneercn, kunnen rheu matische pijnen en een algeheel onwel voelen niet uitblijven. De dagelijksche dosis Kruschen zorgt voor geregelde werking Uwer inwendinge organen. Binnen korten tijd zullen rheumatische pijnen e. d. ver dwenen zijn en voelt U zich weer jong en levenslustig. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten k f 0.40, f 0.75 en f 1.00 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesrh, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. 95 jaar draven en nog niet oud en afge leefd, integendeel nog „rondom eer lijk" om een echte paardenterm te gebrui ken, nog frisch en opgewekt, nog jong en energiek en bij den tijd, ondanks haar hoogen ouderdom, zoo is het met de Me- demblikker Hardrlraverijvereeniging „Prins Hendrik" gesteld! Nog steeds do eerste on der de eersten. Dat dit in werkelijkheid ook zoo is. ge tuigt wederom de grootsche opzet van haar a.s. draverij en daaraan verder verbonden feestelijkheden. Het' bestuur verwacht dan ook niet alleen bezoekers uit alle oorden van het land, doch natuurlijk ook de paarden van aan gene zijde van den Afsluitdijk. De Friezen en Groningers weten dat zij te Medemblik steeds gaarne geziene gasten zijn en zij zullen Medemblik zeker met hun inschrij vingen niet vergeten. Het bestuur deed ons de navolgende me- dedeelingen: Op 20 September a.s. is de Harddraverij- dag bepaald. Het begint 's morgens met een reuzen-attractie, het optreden van de onverschrokken Djiguiten Ruiter Kozak ken. Opdat een ieder in de gelegenheid zij deze buitengewone demonstratie te kunnen bijwonen, is de entrée zeer lang gesteld, zóó laag, dat verwacht mag worden, dat het Sportpark, waar de demonstratie zal plaats yinden, te klein zal blijken te zijn. Het namiddagprogramma biedt wederom 3e groote Internationale Prijzcnclraverij om prijzen van f 400,'f175, f75, f40 en f20, met inhouding van 4 voor de Eigenaarsver- eeniging, terwijl aan winnaars van de eer ste omloop bovendien, voor zoover zij geen prijs winnen, oen bedrag van f 10.wordt uitgekeerd. Aan de baan wordt wederom de noodige zorg besteed, om haar reputatie: de mooi ste en snelste baan in Noord-Holand, te handhaven. De start zal worden verzorgd door de fa. Gons te Medemblik,'die een eigen elec- trisch startapparaat heeft geconstrueerd, hetwelk in allo opzichticn als volmaakt is te kwalificeeren. Als inleggeld is slechts verschuldigd f 1. voor den Bond. 's Avonds 7.30 uur Muziekuitvoering in 3e Xiemvstraat van de Harmonie „Crescen do", om 8.30 uur in het Sportpark optre den van don Hoogdraadkunstenanr Pillon en tot slot om 9.45 uur precies het bekende éclatante vuurwerk bij het Kasteel Rad boud. Nu dit kasteel geheel ontmanteld is, zal een der nummers bestaan uit de verlichtine van dit kasteel door zonnepot- ten met lange brandduur in diverse klcu- jien. Voor dit vuurwerk wordt geen enkel entrée geheven. De Nieuwst raat wordt des avonds wederom in een schitterende elec- trische feestverlichting gestoken. De Harddraverij-Vereeniging „Prins Hen drik" 'te Medemblik handhaaft dan ook nog steeds haar oude devies: „Nergens zoo mooi en nergens zoo goedkoop!" 20. September a.s. dus vacanticdag en al len naar Medemblik! Men zie ook de advertentie in dit nr. *n Lichtstraal bij KINKHOEST leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geet dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij: Hotst- Griep-Bronchitis -Asthma boe voonte^t9er i Uit onze omgeving LANGENDIJK Het is den laatster: tijd stil, benauwend stil, om de zaak van den aanleg van Proef polders in liet Gccstineiambacht. Niet con- cludecre de tegenstander er uit, dat er al licht van de stichting dier Polders niets zal komen en hem dus de ongemakken voor zijn bedrijf bespaard blijven! Een uitgemaakte zaak is het nu, dat zc cr komen. Dc ge meentebesturen hebben reeds de vraag te be antwoorden gehad, of en hoeveel arbeiders er voor het werk bcsciiikbaar kunnen wor den gesteld en later is hun het aantal opge geven, dat de arbeidsocmiddcling kon leve ren. Het zullen er van Langcndijk een paar honderd zijn. Het vreemde van de stilte is voor de be trokkenen in iets anders gelegen. In dc eerste plaats hebben /.ij, die hun land straks voor de Proefpolders beschikbaar moeten stellen, officieel nog niets, en dan ook totaal niets vernomen. Dat is vreemd niet alleen, maar liet schept moeilijkheden. Er zijn er onder hen, clie hun akkers willen laten mod deren, wat weer van het eekenis is voor do werkverschaffing en alzoo voor de arbei ders. Dat zij het nalaten doen zij op grond van officieuse mededeelingen en berichten. Wanneer wordt met do werkzaamheden be gonnen? Zij weten het niet. Is die tijd nog zoo ver, dat de werkzaamheden op dc akkers kunnen worden verricht in de veronderstel ling. dat zij het volgend jaar nog kunnen worden bebouwd? Die onzekerheid^ veroor zaakt moeilijkheden en onaangenaamheden. Te grooter wordt deze onzekerheid, door dien nog geen enkele landeigenaar is ge polst over de overname van het land, dat in den Polder wordt ingebracht. Van een prijs is dus nog niets bekend. Taxateurs zijn blijkbaar officieel nog niet aan het werk ge weest. Moeilijkheden, die zich met hypo theekhouders voor kunnen doen, zijn dus nog niet onder het oog gezien. Met dc be langen van huurders, die hun land voor enkele jaren achtereen hebben gehuurd, is dus nog geen rekening kunnen worden gehouden. Wat moet er met hen gebeuren? En hoe staat het met de schadeloosstelling ten aanzien van eigenaars en/of pachters, wier bedrijf door den aanleg van Proefpolders in het gc- RISKEERT.NIETS! PROBEERT U MAAR T#g«n hoofdpijn, grUp, rhoumotlck, tandpijn, kl«spl]n «n manstruatl«pi]n«n drang komt? En zoo doen zich nog vragen van allerlei aard op, die hoe eerder hoe be ter behooren te worden opgelost. We herhalen, officieel is er te weinig be kend. Te hooi en te gras, occasioneel, hoort men iets van een individueel commissielid. Ambtelijk is nog nimmer iets bepaald of de finitiefs meegedeeld. Het lijkt soms wel, of het een geheimzinnige zaak betreft, waar van het publiek niets m dc belanghebbenden zoo weinig mogelijk behooren te weten. Afwachten blijft dus voorloopig de bood schap. Als dat lange wachten dan zijn beloo ning vindt in een royale en loyale regeling, waarbij zij, die hun land moeten missen, ruimschoots schadeloos zullen worden ge steld, dan wordt weer alles vergeven en ver geten. Of is er misschien nu al aanleiding voor een billijke beoordceling en zal ons door dc insiders straks worden voorgehouden, dat wij hij onze critick liet: Tont. savoir, c'est tout pardonner, uit 't oog hebben verloren? Het verbruik bij onze Lichtbcdrijvcn is nog steeds stijgende. Over het eerste halfjaar 1937 is 1,3 gas meer verbruikt dan over hetzelfde tijdvak van 193fi. Voor clcctriciteit was het groot ere verbruik 7,S Ofschoon in de jongste vergadering van de Commissie van Beheer voor de Gem. Lichtbedrijven voor Langcndijk en St. Pan- cras het schrijven van liet P.E.N. om het Elcctr. Bedrijf reeds in 1938 over te doen, in wezen voor notificatie is aangenomen, zul len dc 5 gemeentebesturen, die -alle ook een dergelijk schrijven hebben ontvangen, uit eindelijk over deze overdracht hebben tc be slissen. Z IJPE> SCHAGERBRUG CENTRAAL BIOSCOOP. De Centraal Bioscoop hoeft op dezelfde plaats als vorige jaren haar tenten opgesla gen. Het programma, dat deze konnis wordt ver toond, kan er zeer goed zijn. Zondag de prachtige circusfilm „Variété", de film, waarnaar de gcheolc wereld met spanning heeft uitgekeken. Dit is een succesfilm geworden door het schitterend spel van twee, door geheel Europa vennaarde artisten Hans Albers cn Annabella. De filmstof is veelzijdig en biedt de artis ten gelegenheid al hun kunnen tc geven. In deze rolprent, die het aantrekkelijke ar tisten- en circuslevcn tot milieu heeft, is een onweerstaanbare drijving naar de cli max, die de toeschouwers in 'n doorloopcn- de spanning houdt. Niemand verzuimo de adembenemende scènes van acrobatische toeren aan de tra pezes en de zeer humoristische passage», waaraan deze film rijk is, te gaan zien. Benjamino Gigli, in „Ave Maria", dc meester onder de zangers, in een film ontroerend schoon, prachtige liederen zin gende. Moskou stuurt op verdeeldheid aan. DE CONFERENTIE TE NYON. MACHTSGROEPEERINGEN IN EUROPA. ZOO WEST-EU ROPA ORDE EN VEILIGHEID WIL, ZAL HET DAARVOOR ZELF MOETEN ZORGEN. Dat de conferentie te Nyon, juist voordat ze bijeenkwam, .door de welwillende mede werking van Rusland, Italië en Duitsch- land, zoodanig werd toegetakeld, dat het scheepje nog voor de te waterlating reeds een wrak was, is op zichzelf genomen niet zoo iets heel verwonderlijks. Het eenige, dat men uit het geheele verloop van zakien kan concludeercn is, dat niet alleen dc machtsverhoudingen in Europa den laat- sten tijd vrijwel onveranderd zijn gebleven, dat -ook de gedachtengang, welke de dra gers van de macht kenmerkt, nauwelijks wijziging heeft ondergaan. Want na de verschillende ups en downs, bestaande uit aanslagen en tepenaanslagen, komt daar een gezelschap bijoen, dat ons zoo men de afwezigheid van verschil lende kleine mogendheden niet in aan merking neemt precies dezelfde selectie te aanschouwen geeft als die, welke we te Genève kunnen bewonderen. Dat Nyon als vergaderplaats werd geko zen, is vermoedelijk een welwillende geste geweest in de richting van Duitschland en Italië. Zoo deze heide landen nog behoor den tot de habitués van Genève, dan zou er geen enkel motief zijn geweest om de conferentie niet te hebben doen plaats vinden in de Volkenbondsstad. Evenwel, het rad van avontuur heeft ge draaid en het resultaat is geweest, dat ook te Nyon de afgevaardigden van Hitier en Mussolini niet zullen verschijnen. Men kan dit nu wel uitsluitend toeschrijven aan de vrij- onbesuisde nota, welke Rusland Als waardig partner in heeft men hem in deze film „Kalhe von Nagy gegeven, ter wijl de verdere hoofdrollen in deze Lumina film, die geregisseerd wordt door Johanncs Riemann, vervuld worden door Paul Henc- kels en Harald Pgulscn. Ongetwijfeld zal dc Centraal Bioscoop gedurende de kermis weer een zeer druk bezoek krijgen. (Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer). ST. MAARTENSBRUG. Naar we vernemen wordt op Zondag 19 Sept. a.s. in de zaal Kossen te St. Maartens brug een groot floraliafeest voor dc school kinderen gehouden. Tevens bestaat gele genheid voor het inzenden van planten en bloemen van particulieren, waarvoor prach tige prijzen worden uitgeloofd. Na afloop van liet fpeslbal en tijdens het hal uitslag van de verloting. Vele attracties zorgen voor verhooging van de gezelligheid. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nr. Wij brengen ook in steeds een enorme sorteering en steeds i8ts aparts. U koopt daarom Uw Overhemden - Dassen enz. bil IJMUIDEN SCHAGEN. Bezoekt onze BLEYLE-STAND op de ALM1HA TENTOONSTELLING. —SINT MAARTENSBRUG Met 'behulp van de brandspuit de IJm. 108 gelicht. In aansluiting op het bericht omtrent het lek stooten cn aan den grond zetten van ecir visschersvaartuig, vernemen wij nader, dat de eigenaar vergeefs heeft getracht het schip te lichten. Hij heeft zich daarop tot den burgemees ter van onze gemeente, den heer Mr. D. Breebaart gewend, met het verzoek de ge meente-brandspuit tot zijn beschikking te stellen. De burgomeester heeft goedgunstig beschikt cn met behulp van de brandspuit is het toen gelukt de IJm. 108 in zijn oorspron kelijke staat terug te brengen. BURGERRRUG IIANDWERKCURSUS Naar ons wordt medegedeeld, hebben zich voor de in de O.L. school alhier te houden handwerkcursus voor niet meer leerplich tige meisjes, 12 leerlingen opgegeven. DEN HELDER aan Italië richtte en waarin het dit land beschuldigde van de verraderlijke onder zeeboot-aanvallen, wanneer bij Duitschland en Italië de oprechte wil had voorgezeten om door gezamenlijk overleg iets tot stand te brengen, dan zouden ze de be wuste nota eenvoudig naast zich hebben neergelegd. Zeker geldt dit voor Duitsch land, dat allerminst aanleiding heeft om zich beschuldigingen aan te trekken, welke aan een ander land worden gedaan. Men mag echter wel aannemen, dat Rus land door zijn nota onzcttelijk heeft be oogd de beide fascistische landen uit Nyon verwilderd te houden, zoodat, al verschij nen de comnumisten dan ook wel ter con ferentie, men Mn hen evenzeer lied/en heeft te zien, die bezield zijn met den wcnsch de zaak in de war te sturen. Het feit nu, dat te Nyon precies de zelfde partijen zich hebben gevonden, als die, welke nog steeds in Genève worden aangetroffen, wijst er op, dat de oude groepecring in Europa nog steeds de meest stabiele is. Bii vdeze groepeering staan de West- Europecsche democratieën tegenover de Midden-Europeesche autocratieën. Dat deze tegenstelling den laatsten tijd niet is ver zwakt, zou ook kunnen blijken uit de rede voeringen, welke de laatste dagen te Neu renberg zijn gehouden. Wel waren het voornamelijk de communisten, welke er van langs kregen, daarnaast echter werd de toestand in de overige niet-nationaal- socialistische''wcreld zoo dikwijls in eien zoo slecht daglicht gesteld, dat de onpartijdige toehoorder wel haast tot de conclusie moest komen, dat de afstand sedert den vorigen partijdag eer was vergroot dan verkleind. Te meer, waar hij wist, dat het met de chaos in dat niet-fascistisehc bui tenland nog al losliep. Daarnaast werd door de aanwezigheid van deputaties uit an dere autoritair geregeerde landen de vriend schap met deze rijken nog eens extra on derstreept. Zoo er, hetgeen dus waarschijnlijk lijkt, inderdaad 'n verscherping van dc tegenstel ling democratie-autocratie valt waar te ne men, dan is het niet onwaarschijnlijk, dat de grondoorzaak daarvan is gelegen in het toe nemend verschil in rijkdom, in welstand. Italië heeft zich, evenals Duitschland, de luxe veroorloofd van een reusachtige bewa pening Mussolini heeft daarnaast oorlog ge voerd in Abcssynië. een oorlog, die welis waar is gewonnen, die echter voorloopig het land schatten heeft gekost. In Duitschland hecrscht gebrek aan levensmiddelen, hoe d'e toestand in Italië is, is minder doorzichtelijk vast slaat infusschen, dat ook daar het volk zich den laatsten tijd groote offers heeft moeten getroosten. Een wonder is het dus niet, dat de beide Midden-Europeesche landen steeds naijveriger blikken werpen op het Westen. De rijkere landen. Die wellicht, deze rijkdom reeds niet meer zouden bezitten, zoo ze min der sterk waren. Indien nu inderdaad dc tegenstelling Mid- don-EuropaWest-Europa grooter is gewor den, dan moet dit, gezien de van ouds be staande tegenstelling Midden-EuropaOost- Europa wel voeren tot een toenadering tus schen het Oosten en het Westen. Weliswaar is het een vriendschap niet een luchtje, waarbij dc heeren elkaar slechts vertrouwen zoolang zc elkaar kunnen zien, doch 't Mid den geraakt daardoor in een klem, hetgeen trouwens ook het geval is niet Rusland, dat op zijn beurt bekneld zit tusschen Midden- Europa en het Verre Oosten. Door den oorlog tusschen het thans met Rusland eenigszins bevriende China en1 Japan hebben de Sovjets in Azië voorloopig wat lucht gekregen. Hetzelfde zou echter in Europa het geval zijn, wanneer het hier kwam tot een conflict tusschen de democra tieën de de autocratieën. Dat de heeren te Moskou dit zeer wel inzien, zou kunnen blijken uit de tot Italië gprichte nota, waar mede ze hebben weten te bewerkstelligen, dat dc vertegenwoordigers dezer verschil lende rijken zich aanstonds niet aan één conferentietafel zullen zetten. Te Nyon zullen dus verschijnen de demo cratieën met hun vriend-vijand Rusland. Wat ze aan de communisten hebben zuilen de West-Kuropeesche onderhandelaars echter heel goed weten en het is de vraag of ze op eventueel Russische beloften huizen zullen bouwen. Of Rusland af en toe stilletjes toch ook niet eens heeft meegedaan aan de pira terij in dc Middellandsciic Zee zou voor hen wel eens1 geen vraag zijn die slechts een ont kennend antwoord verdient. Stalin heeft te veel aanleiding om een conflict in West- Europa met vreugde te begroeten. Vrede cn rust, orde en veiligheid te land cn ter zee bevestigen voorts de materieele voorsprong, welke het Weslen op Midden- Europa heeft, Italië en Duitschland voelen er - zooals duidelijk blijkt uit hun houding - weinig voor om mede te helpen deze voor sprong in stand te houden. Hun belang is wanorde en onveiligheid. Ergo: Het Westen zal het zelf moeten doen. Of het daarin tc Nyon zal slagen, moe ten we afwachten. Het zal een moeilijke op gave zijn, want er kan slechts voorzichtig gemanoeuvreerd worden, omdat voor alles de vrede moet worden bewaard. Onverwachts overvallen U de venijnige steken. Wrijl dadelijk met Kloos terbalsem, v/elke tot diep in de weefsels door dringt. onmiddellijk verdwijnen de pijnen omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. met AKKERs KLOOSTERBALSEM Doosje 35 ct. Potten 62'/2 ct. en f. 1.04 ST. MAARTENSBRUG. Harddraverij vereen. „Klein Be- gin". Donderdagavond had alhier in café Bruin do algemcene ledenvergadering plaats van de Harddraverijvercen. „Klein Begin". Aan wezig waren ruim 40 leden. De Voorzitter heet in het bijzonder wel kom Burgemeester Breebaart cn Wethou der v. d. Sluijs. De notulen worden goedgekeurd. Hierop volgt rekening en verantwoording van den penningmeester, waaruit blijkt, dat ontvangsten en uitgaven sluiten met ccn batig saldo groot f 118.69. Alles was weer keurig in orde. Elk jaar, zegt Voorz., sta ik verbaasd waar de penningmeester het geld vandaan haalt, maar het, is er, en spr. is er dan ook van overtuigd, dat met den heer Dekker als penningmeester de vcrccniging nooit zal vergaan. Daarna bestuursverkiezing. Aftredend de heer P. Dekker cn Jb. Dalcnberg. Zij worden bij acclamatie herkozen. De draverij. Het bestuursvoorstel om dit jaar met de kermis, evenals vorige janen, wederom een prijzen draverij te houden, wordt zonder bespreking aangenomen, terwijl na eenige besprekingen de prijzen worden gesteld op f 150. f 75, f 25 en bij opkomst van meer dan 10 paarden een 4e prijs van f 10. Thans doet de vo'orz. de mededeeling, dat van eenige belanghebbcndicn van St. Maartcnsvlotbrug ccn verzoek is ingeko men, om de draverij het eeno jaar te St. Maartensbrug te houden en het andere te St. Maartensvlotbrug; dan zal het ledental stijgen. Na een uitgebreide gedachtenwis- seiing, waaruit blijkt, dat de vergadering niet veel voor dit voorstel gevoelt, wordt besloten dit verzoek aan te houden tot 't volgende jaar. Bij dc rondvraag, die nu volgt, worden door verschillende leden opmerkingen ge maakt, bestuurszaken betreffende, die al len door den voorz. worden beantwoord, met de toezegging dat met de verschillende wenschcn en grieven rekening zal worden gehouden. Op de vraag van den voorzitter of de heer B. Appel evenals vorige jaren zijn land <en stallen wederom ter beschik king stelt, wordt .goedgunstig geantwoord, wat. door de vergadering met applaus wordt begroet. Hierna volgt sluiting. CALLANTSOOG STATISTIEK ARBEIDSBEMIDDELING Einde September stonden 7 arl>oidors in geschreven n.i. 2 bouwvakarbeiders en 5 landarbeiders. Er was, vergeleken bij de vorige week, heel weinig verandering. De hoogste markt was onveranderd f 20.50 en de ondertoon was, niet tegenstaande dezen betrekkelijk la gen prijs, vrij vast. De aanvoer was vlot verkocht, waarbij voor goede consumptiekaas f 18 k f 18.50 werd betaald. Exportkaas van de beste soort bracht 120.op. Over het algemeen werd er wat geklaagd over de minder goede kwaliteit, maar dat is een gewoon verschijnsel, wanneer de prijs niet naar boven wil. De markt werd voornamelijk op gehouden door de vraag uit het binnenland. Bij de tegenwoordige prijzen schijnt de consumptie in Ne derland voldoende te zijn om een inzinking te voorkomen. De berich ten ten aanzien van het buitenland bleven in minenr, ditmaal was het Frankrijk, dat zorgen baarde tengevolge van de val van de franc. Toewijzing dienstplichtigen lich ting 1038. De toewijzing van dicnst.pliciht.igeu der lichting 1938 uit deze gemeente luidt als volgt: M. Glas, korps motorddenst, Haarlem, tijdvak van inlijving 1625 April 1938; I». Glas, le compie Geneeeskundige troepen, Utrecht, 1—10 Oct. 1938, W. P. v. Graas, 1e school comip. Regt. kustartillerie, Den Hel der 110 Nov. 1937; J. Hollander, idem; A. M. v. d. Kroon, lc school comp. Regt. kust artillerie Den Helder 1—10 Mei 1938; J. A. v. Scheijcn, korps motordienst, Haarlem, 1625 April 1938; J. Vries, 25 Regt. Infan terie, Amersfoort, 16—25 Maart 1938. Aantal in „zorg" blijvende arbei ders. Het. antal arbeiders dat gedurende de slui tingsperiode der werkverschaffing in zorg mocht blijven is thans op verzoek van het gemeentebestuur verhoogd van 2 op 4. MISGEREKEND Dc beide onbezoldigde rijksveldwachters J. v. II. en G. B. wisten in den nacht van Maandag op Dinsdag een tweetal stroopers te verba liseeren. Een van hen merkte op. We rekenden er op dat jullie te kermis zou den zijn", waarop prompt het antwoord kwam, „dan moeten jullie maar eens ovcr- rekencn." Werkverschaffingsobject cn. Door het gemeentebestuur is overheids subsidie aangevraagd voor eenige werkver schaffingsobjecten. Het betreft het verlagen en egalitcercn van land bij eenige landbou wers. BESTRATING ZANDPAD Thans is men begonnen met het in werk verschaffing bestraten van het zandpad, ach ter de Zuidelijke huizenrij langs vanaf het perceel van Brouwer tot liet parkeerterrein van de Waal. Wanneer dit werk gereed zal zijn, zal een en ander ter plaatse een beter aanzien gekregen hebben. POLITIK Verloren: een rij wiel bel ast ingtnerk. een polshorloge en een portemonnaie met inhoud.

Schager Courant | 1937 | | pagina 14