SPORTNIEUWS „De boer moet vrij f Dienstplicht bij luchtbescherming Raziza onder gokkers Dief van radiotoestellen in de val Zich te veel toegeëigend Onoplettende automobilisten Postvluchten op Indië Gebrek aan vlaggedoek in Duitschland Polen bij het anti communistische front Zuxemmm Nieuw Nederlandsch record van Jopie Waalberg Reshevski leidt in den achtkamp Hoever gaan de bevoegdheden van den burgemeester? Men passé de wet soepel toe en make de luchtbescherming niet im populair. Dezer dagen is voor het. ArnJicmsche Ge rechtshof een rechtszaak behandeld, waarbij ter sprake kwam hoe ver de bevoegdheden van den burgemeester gaan bij liet oproepen van zijn gemeentenaren voor dienstvervul ling luj de luchtbescherming. Het op deze zitting naar voren gebrachte kan zijn nut hebben voor elke gemeente. Bij de laatste in Gelderland gehouden luclit- besehermingsoofeningen in Maart j.1. werd T. B., meubelmaker te Nij kerk, door don bur gemeester van het stadje, den heer J. v. d. Kluijvo, bevolen op een bepaalden tijd op een bepaalde plaats aanwezig. t,e zijn om aan de luchtbeschèi'iningsoeieriing deel te nemen B. heeft dit geweigerd, waarna proces ver baal werd opgemaakt. Na behandeling voor do rechtbank te Zwolle waar de Officier van Justitie tegen verdachte wegens over treding van de Lucntbcschermingswet een geldboete oisclite van f 25, subs 25 dagen hechtenis, werd de zaak voor liet Arnhem- sclie Gerechtshof gebracht. Als getuige werd gehoord de burgemeester in kwestie, die verklaarde verd. per brief tweemaal te hebben opgeroepen om actieven dienst te verrichten ter assistentie van de brandweer. Do burgemeester was van inee- ning, dat de wet hem hiertoe het recht gaf. Ruim honderd personen waren aldus door hem opgeroepen. Allemaal waren zij opge komen alleen verdachte niet. Pres.: „Waarom hebt u verd. uitgekozen? Getuige: „IIij was spuitgast bij de Vrij willige Brandweer". Na verboor van verd. die het ten laste gelegde bekende, nam de advocaat-generaal mr. Hermans requisitoir. Volgens spr. verplicht art. 12 van de bedoelde wet tot. persoonlijken actieven dienst. De Commissaris der Koningin in Gelderland heeft aangaande deze kwestie de mee- tiing van den Minister gevraagd. Deze was dezelfde mecning toe gedaan en dit antwoord van den Minister is per circulaire aan de burgemeesters medegedeeld. In dat schrijven werd er wel op aange drongen, een en ander soepel toe te passen om de luchtbescherming niet onpopulair te maken. Spr. re- quireer.de f 25 boete subs. 25 da gen hechtenis. Verdachte's raadsman, mr. van Straten, wees in zijn pleidooi op de consequenties van een dergelijk wetsartikel. Zoo zou dan icldere burgemeester op een Iuchtbe- schermingsdag alle auto's en voertuigen kunnen, requireeren. Bovendien personen kunnen oproepen van buiten zijn gemeente. Iedere'burgemeester zou op zoo'n dag dic tator zijn. Bij de behandol.nig van bet wetsontwerp is geen 'enkele aanmerking gemaakt dooi" onze 150 volks v ertegen woord i gors, waaruit volgens pr. blijkt, dat de wet op dit punt anders begrepenis dan dooi den advocaat-generaal nu gedaan wordt. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak op 23 September a.s. Bookmakers bij de IJmuiden- sche harddraverijen gearres teerd. Bij de Donderdag in IJmuidcn gehouden harddraverij is de politie opgetreden' tegen de bookmakers, die in grooten getale op de baan aanwezig waren. Vijf personen, die gelegenheid gaven tot hazard spel werden langs de baan aange houden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Vervolgens word een inval gedaan in een café aan de Wijk aan Zeéscheweg, waar een bookmaker onder het oog van den café houder gelegenheid gaf tot deelneming aan het mijn en dijnspcl. Ondanks de voorzorgs maatregelen, welke genomen waren om een overval te beletten, slaagde een rijks veldwachter er in onopgemerkt tusschen de bezoekers te komen. Hij kon een aantal gokkers op heeterdaad betroppen. Een groo- te som gelds werd in beslag genomen, ter wijl de bankhouder N. uit Scheveningen en later ook de caféhouder, B. werden gearres teerd. Politie eerst handig misleid. Twee agenten van dc Amsterdainsche motorbrigade, die in de omgeving van de Nieuwe Ileerongracht surveilleerden hielden een auto aan. teneinde e$n onderzoek in te stellen naar de papieren van den bestuur der. Deze gaf te kennen, dat hij deze niet bij zich had, doch hij verzocht zc even te mogen halen, daar hij dicht in de buurt woonde. Hij zou dan de wagen zoo lang on der de hoede van dc agenten laten. Dit werd toegestaan, doch toen dc man na eenigon tijd niet teruggekeerd was, kreeg de politie achterdocht en diefstal van den auto vermoedende namen zij den wagen mede naar het hoofdbureau. Bij onderzoek bleek, dat zich drio radiotoestellen in den wagen bevon den en nu wilde het toeval, dat juist even te voren bij het bureau aan het Johan Daniël Mcijerplein aangifte van diefstal van radiotoestellen uit een winkel gevestigd aan de Nieuwe Heerengracht was gedaan. De politie toog daarop uit om de daders .van dezen diefstal op te sporen en *t mocht haar gelukken in den loop van den avond een tweetal bewoners van den Jordaan aan te houden, waaronder de bestuurder van de auto. De aangehoudenen beweerden even wel niets van dezen diefstal af te weten. In afwachting van het verder onderzoek zijn beide mannen in bewaring gesteld. Ernstige ongeregeldheden bij dc afbraak van een spoorlijn. Naar wij vernemen, zijn ernstige onregel matigheden aan het licht gekomen bij de afbraak van den voormaligen spoorweg Alphen aan den RijnUithoorn. Bij de politie van eenige, langs deze lijn gelegen gemeenten, is een aanklacht inge diend tegen den kooper van partijen mate riaal en zand, die zich belangrijk moer zou hebben toegeëigend dan waarop hij recht had. Het politieonderzoek is op liet oogen- blik in vollen gang en strekt zich o.rn. uit tot Amsterdam en Rotterdam, waarheen de verdwenen materialen zouden zijn vervoerd. Nader vernemen wij: Het door de politie ingestelde on derzoek naar de onregelmatigheden welke bij het opruimen van de voor mal ige I-I aa rlerrunlermec rspoor lij n aan het licht ge,komen zijn, heeft ge leid tot de arrestatie van den expe diteur K. te Aarlandervecn ,die be kend heeft zich aan verschillende diefstallen te hebben schuldig ge maakt. Voorloopig is komen vast te staan, .dat ongeveer duizend dwarsliggers alsmede grootc partijen steencn, zand en ijzer, afkomstig van dc langs de lijn gelegen perrons, zijn ontvreemd. Alles schijnt inmiddels echter reeds te zijn verkocht. Aangezien waarschijnlijk nog meer perso nen bij dc# zaak betrokken zijn zet de poli tie het onderzoek voort. Velen rijden door een. onveilig signaal heen. De directie der Nederlandsche Spoorwegen meldt: Zooals bekend is, werd bij' den onbewaak- tcn overweg nabij Steenwijk in den rijks weg van Meppol naar Ilecrenvccn ecu» auto matische beveiliging van het wegverkeer in dienst gesteld, die zoodanig is ingericht, dat normaal een wit licht getoond wordt, dat 45 flikkeringen per minuut maakt, ten tce- ken, dat hier een sein aanwezig is en welk witte licht, wanneer een trein den overweg nadert, automatisch vervangen wordt door een rood licht, dat het dubbele aantal, dus 90 flikkeringen per minuut maakt. Dc lich ten zijn van een dergelijke duidelijkheid en helderheid,, dat zij iederen weggebruiker in het oog moeten vallen. Doordat het flikkor- lichtén zijn, vallen deze nog meer op, dan de bekende stadsverkeerslichten. De inrich ting is ruim acht maanden geleden in dienst gesteld, en heeft geen enkele storing gehad. Nu werd op drie dagen, n.1. op 1, 2, en 3 September gedurende de volle 24 uur opge nomen hoeveel motorvoertuigen dien over weg zijn gepasseerd en hoeveel daarvan zich niet aan het roode licht hebben gestoord. Het is gebleken, dat in dat tijdperk van drie dagen 2109 motorvoertuigen den overweg zijn overgegaan en dat daarvan niét minder dan zeven zijn doorgereden, niettegenstaan de het roode flikkerlicht waarschuwde, dat een trein der onverweg naderde. Dit is een voor de weggebruikers be schamend resultaat. Wat baten de beste beveiligings-inrichtingcn, wanneer de be stuurders van motorvoertuigen zich er niet OUD-MINISTER DR POSTHUMA: Nu wordt er geregeerd met een crisisfonds en niet met econo mische begrippen. Ter gelegenheid van de feesten in de Beemster van'het 325-jarig bestaan v. d. pol der, heeft oud-minister Dr. F E. Posthuma gisteren op liet congres der plattelandsvrou wen gesproken over de plaats van den boer in de samenleving, ook in crisistijd. Als producent ondervindt de boer, zeide spreker, in crisistijd veel moeilijkheden, door dat zijn producten niet zooveel opbrengen dat de kostprijs wordt goedgemaakt. De re- geering heeft getracht door correcties den kostprijs te doen naderen; dat dit niet in alle opzichten gelukt is, wordt mode veroorzaakt doordat de lasten en loonen ook invloed op de prijzen hebben. Door de correcties, zegt dr. Posthuma, heeft de regeering de moeilijkheden willen verzachten, maar het gevolg is geweest dat cr geregeerd wordt met een crisisfonds en niet met oeconomische begrippen. Spr. is nog steeds van meening, dat er een oogenblik zal komen, waarop alles anders geregeld zal worden en dan zal het juist zijn en naar sprekers meening zou het ook juist geweest zijn als men den boer verantwoordelijk laat voor eigen bedrijf; dus slechts steunt door maatregelen voor het landbouwbedrijf in zijn geheel, waarbij het uitoefenen van ieder af zonderlijk boerenbedrijf vrij zou blij ven. Wie op het standpunt staat dat wij niet een crisis doormaken in den gewonen zin van het woord, een crisis zooals er vroeger ook vele zijn geweest, doch dat de maat schappij. om niet te zeggen het geheele we reldbestel, in haar structuur gewijzigd wordt, moet zich hierop ook durven in te schieten. Doen wij dat niet, doch wennen wij ^e boeren aan de bestaande maatregelen, dan krijgen we een maatschappij, die de over- groote meerderheid van het Nederlandsche volk niet wil. Eerste voorwaarde voor betere toestan den op landbouwgebied is: dc boer moet als producent weder vrij zijn! Spreker wijst voorts op het verband, dat er bestaat tusschen den boer als consument en de welvaart in de maatschappij. Als het thans onzen handeldrij- venden middenstand niet goed gaat en hij daarover met recht klaagt, dan is dit eerst en vooral onmiddel lijk gevolg van het feit, dat het den boer niet goed gaat. Dr. Posthuma wijst dan op de wanver houding tusschen de prijzen van de land bouwproducten en de loonen van onze ste delijke arbeiders, met name in de zooge naamde beschutte bedrijven. Door de lage prijzen der landbouwproducten moet de boer de lonen, die hij zelf moet betalen, hoe langer hoe meer drukken. Vervolgens behandelde spr. nog de posi tie van den boer als oeconoom, als vcr- ccnigingsmans, staatsburger, belastingbeta ler en als mensch, waarna hij ook eenige opmerkingen wijdde aan de positie van de boerin. aan storen? Men vraagt zich af, of er wel reden is om een dergelijke kostbare beveili ging van onbewaakte overwegen te laten voortgaan. Want let wel bij den be- wusten onafgesloten en onbewaakten over weg te Steenwijk is het uitzicht voldoende: dc ligging van den overweg is niet zeer gunstig, omdat de weg den spoorweg schuin kruist, doch voor een voorzichtig rijdend automobilist bestaat er geen ge vaar. Dé beveiliging is gemaakt om op de zen vrij drukken rijksweg de autobestuur ders zoo min mogelijk te hinderen en hen door een overduidelijk sein in staat te stellen zich zonder vertraging ervan te overtuigen, of de overweg veilig bereidbaar is. Maar wat baat het, indien zoo velen zich daar niet aan storen? Laat zooals in een land als Engeland zoo opvalt iedere weggebruiker er 'n eer in stellen de verkeersregelen stipt op te volgen: eerst dan zal er een gunstige wending komen in het al te groot aantal verkeersongevallen en zullen kosten, als die te Steenwijk ge maakt zijn, niet grootcndeels onnut zijn uitgegeven. Luchtpost naar Indië Vanaf Zaterdag 2 October driemaal per week. Zooals bekend zal, aanvangende met de vlucht van Zaterdag 2 October a.s., de luchtdienst Amsterdam- Bandoeng v:v. drie maal per week Ivordcn uitgevoerd. De vliegtuigen vertrekken van Schiphol op Dinsdag, Donderdag en Zatérdag te 7 uur en komen te Bandoeng aan op Maandag, Woensdag en Vrijdag. De retourvluchten zullen te Bandoeng eveneens op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag aanvangen (aan komst op Schiphol op Zondag, Dinsdag en Donderdag). Gedurende den winterdienst zal wederom de zuidelijke route gevolgd worden. In- plaats van te Rome zullen de vliegtuigen echter te Napels landen. Dr. Colijn voor aartsleugenaar uitgemaakt Twee maanden geëischt tegen loslipigen Amsterdammer. Voor de rechtbank te Assen moest gister morgen iemand terechtstaan uit Amster dam, die op 20 Mei j.1. in een openbare politieke vergadering in café Van Wijk te Vries (Drente), den minister-president dr. Colijn had bolcedigd door te zeggen: „Ik durf ten aanhoore van al het publiek en de politie Ie verklaren, dat Colijn een aarts leugenaar is. Verdachte was niet verschenen, doch had tegenover de politie bekend, de genoemde woorden te hebben gebezigd. De officier van justitie eischte wegens beleediging van het openbaar gezag een gevangenisstraf van twee maanden. Uitspraak over veertien dagen. ONZE OOST. „Van Heufsz" vlot gekomen Uit Hongkong vernam de directie van de Kon. Paketvaart Maatschappij, dat het gis terennacht gelukt is de „Van Heutsz" met eigen middelen vlot te brengen. In afwach ting van dc opname in het dok, is het schip ten anker gegaan. De voorbereidende reparatiewerkzaamheden worden voortge zet. Vluchtelingen uit Sjanghai naar Batavia De „Tsjisaroea" van de Java-China-Japan lijn wordt met 177 Nederlandsche onder danen uit Shanghai aan boord op 14 dezer in Tandjong Priok verwacht. De^autoritei- ten treffen maatregelen voor een zoo vlot mogelijke ontvangst en onderbrenging van de vluchtelingen. Vertrek van Aankomst te (he?n7ed Bosra 9 Sept" |Iodhpur 10 Sept" ZnZ"bn*°°n 9 Seb' |(Jodhpur 10 Sept, (KSSÏels) |A'dam 11 S"pt' 1 ftcruRreisi|BandoenR ^Sepj Waar zal Mussolini in Müncheti logeeren. In München worden uitgebreide voorbe reidingen getroffen voor het bezoek van Mussolini. De Duce wordt aldaar, aldus meldt de „Daily Tolegraph" in den morgen van 25 September verwacht. Hij zal de reis van Rome per vliegtuig doen. Van het vliegveld zal hij regelrecht door de stad naar het Bruine Huis, het hoofdkwartier der Nat. Soc. Partij rijden, waar hij zijnj eerste conferentie met I-Iit Ier zal houden. De polilie is bezig de huizen, welke opi de route liggen, die Mussolini zal nemte% nauwkeurig fje insepeteeren. Een van de grootste moeilijkheden is wel het gebrek aan materiaal voor vlaggen. Degenen, die aan de hoofdroute en in de omgeving daar van wonen, hebben bevel gekregen op de ramen en balcons „passende" versieringen aan te brengen en Ita- liaansche en Swastikavlaggen van gelijke afmetingen uit te hangen. Al het beschikbare vlaggedoek is evenwel gebruikt bij do opening van het ,Huis van de Duitsche Kunst". En er is niet alleen gebrek aan materiaal voor Italiaansc.he vlaggen maar ook voor Duitsche. Er bestaa'non ander probleem, n.1. onl een behoorlijk onderkomen voor den Aucej en zijn gevolg te vinden. De paleizen van hei huis Wittelsbach zijn niet modern genoeg ea de hotels komen niet in aanmerking, omdat zij niet voldoende ruimte beschikbaar heb" ben. De eenige oplossing schijnt te zijn, dat den Beierschen premier Siebert zal worden, verzocht zijn paleis af te staan. De Japansche en Poolsehe 'diplót matieke vertegenwoordigingen. Wederzijds tot ambassades verhen ven. V Na besprekingen, welke vier Jaren heb* ben geduurd, zijn de regeeringen van Japaiï en Polen overeengekomen hun wederzijd» sclie diplomatieke vertegenwoordigingen tot den rang van ambassade te verheffen. Ita, de gezant van Japan in Polen erf Trawinski, de gezant van Polen in Japan zijn tot den rang van ambassadeur bevoi> derd. De stichting der beide ambassa des werd voorafgegaan door tal van officieuze en particuliere betuigin gen van sympathie, waarin gewezen werd op de analogie der geographi sche situatie ten aanzien van de grenzen der Sovjet Unie en der anti communistische gevoelens in de bei de landen. De kringkampioen schappen Seizoenslot te Anna Paulowna. Als de kringkampioenschappen bjj 't Oude Veer achter den rug zyn, gaan de zwemver- eenigingen na een drukken zwemtijd hun winterslaap in. Maar... om de kampioens medailles zal eerst nog hevig worden gestre den en omda t goed wee r nu eenmaal bij zwemsport hoort, is het te wenschen, dat het nog wat zal ophalen. Het Oude Veer, dat het aandurfde nog zoo laat een wedstrijd uit te schrijven, krijgt wat dat betreft een paar spannende dagen. Naar we echter vernemen, js alles er op berekend, om de deelnemers en de jury een geriefelijk verbluf mogeiijk te maken. Aan het start plankier, dat zelf overdekt wordt, is n.1. een flink schuitenhuis gebouwd, waarin desnoods alle deelnemers tegelijk kunnen worden on dergebracht om op hun beurt te wachten. Nieuwe kampioenen. Vast staat reeds, dat we enkele nieuwe kampioenen kunnen begroeten. De Heer Hu- gowaard-man Van der Meer is n.1. door stu dieredenen verhinderd om z'n borstcrawl- en rugslagtitel te verdedigen. Zuurmond, Van der Water en Sinke zullen ongetwijfeld hun unieke kans wili'en aangrijpen om de 100 m borstcrawl te winnen. Nu Tiny Stam, dit jaar, steeds over mej. Forrer heeft gezegevierd, is de vertoachting gewettigd dat het kampioenschap 100 M. schoolslag, naar de Weststraat verhuisd. Interessant zal het zyn te ervaren of Frjjdal zich zal herstellen van de Schager nederlaag tegen van der Water, welke op dat moment echter reeds 100 M. crawl in de beenen heeft zitten. Flanagan (V.S.) verbetert twee wereldrecords Op de 1500 meter en 1 mijl borst crawl. Tijdens de Ainerikaansche zwem- kampioenschappen te Chicago, heeft de Amerikaansche wereldrecordhou der op de S00 yaixls borstcrawl, Ralph Flanagan, twee nieuwe we reldrecords gevestigd, n.1. op de 1500 meter en den mijl 1009 meter) borst crawl. Flanagan legde de 1500 meter af in IS min. 18,2 sec., waarmede hij het wereldre cord, dat mot een tijd van 19 min. 7.2 sec. op naam stond van den beroemden Zweed- schen zwemmer Arne Borg, met precies 49 seconden verbeterde. Over den mijl deed Flanagan 20 min. 42.2 sec., waarmede hij dus het wereldrecord, dat zijn bekende landgenoot Jack Medica met een tijd van 20 min. 57.8 sec. had gevestigd, met 15 sec. omlaag bracht. schoolslag- Ragnhild Haar eigen 400 M. record verbeterd. Record-poging van Hveger mislukt. In het prachtige Frederiksberg-zwembad te Kopenhagen zijn internationale zwemwed strijden gehouden, waaraan van Nederland sche zijde werd deelgenomen door de zwem sters Nida Senff en Jopie Waalberg en door den heer Scheffer. Het is een prachtige avond geworden voor onze landgenooten: op allo nummers, waarop zij uitkwamen, wer den zij eerste. Het Deensche publiek heeft op dezen avond twee teleurstellingen beleefd. Ten eerste slaagde Ragnhild Hve ger er niet in het wereldrecord op de 200 meter borstcrawl, dat op naam staat van onze landgenoote Willy den Ouden, te verbeteren en ten tweede werd het op de 400 meter schoolslag een Nederlandsche over winning na een buitengewoon span nende en fraaie race tusschen Jopie Waalberg en de kleine Inge Soc- rensen, waarbij onze landgenoote een nieuw Nederlandsch record wist te vestigen. De 400 M. schoolslag. Tot op dc laatste baan bfeef het een fel le race, tot op enkele meters voor het ein de was de uitslag onzeker, maar toen bleek Jopie nog een kleine reserve te hebben, met alle energie schoot zij op de finish toe om ten slotte met zeer gering verschil als eei-sle aan te tikken in den nieuwen Nederlandschen recordtijd van 6 min. 20.1 sec. Zij bleef hiermede slechts 0.9 seconde boven het wereldrecord op dezen afstand. Nida Senff verrichtte een uitstekende prestatie door de 100 meter rugslag in 1 min. 14,3 soc. af te leggen. Bijna had deze avond een tweede nieuw Nederlandsch record opgele verd. Scheffer ging op de 100 me ter rugslag zeer goed, maar het was wel zeer jammer, dat hij het derde keerpunt zoo slecht nam. Ongetwij feld had hij anders zijn eigen record verbeterd. Ook op dc 200 meter borscrawl wist Schef fer de eerste plaats te bezetten, al zag het er aanvankelijk niet erg naar uit; een ge weldige eindspurt bracht hem de zege. AMLeJuutk Goed seizoenbesluit Olympia's werk In Wagenlngen. Uitvoerig hebben we Maandag j.1., verhaald van de athletiekkampioenschappen van het K.N.G.V. te Wageningen. Het is hier de plaats om nog eens vast te stel/en hoezeer het sport kringen in onzen Noordkop mag verheugen, in „Olympia" een aantal enthousiaste athle- ten vereenigd te vinden. Daar toch ligt al dui delijk de grondslag voor een uitgebreider en weer vertakt athletiekleven in onzen omge ving. Geen week is er dit jaar haast voorbij gegaan of we konden melding maken van succesvolle verrichtingen van een of meer Olympianen. De kroon wordt uiteraard ge* spannen door mej. Nel van Balen Blanken* die tal van keeren uitkwam en wier naam nu definitief te boek staat onder de athi'eten van internationaal formaat. Bijzonder prettig stem de het ons gewag te kunnen maken van haatf vorderingen bij het verspringen, waarop zij Zondag j.1. de Ned. Recordhoudster achten zich liet met een sprong van 5.36 meter. Bewondering moet men ook koesteren voofl Klaas Schenk, die het geheim van de eeuwige jeugd schijnt te bezitten en nu. na z'n tiendq hinkstapkampioenschap. al weer voorbereid iq op z'n 17e of 18e voetbalcompetitie! 'n Woord van aansporing tenslotte aan de jongeren, als: Van Ham, Blok en Barsinger- horn, om in het a.s. voorjaar met frisschea moed den strijd naar omhoog te hervatten* Reeds nu is er reden tót verheugenis over hel; bereikte. iPxAaketn Flohr wint van Petrov4 Gisteren werd de derde rond gespeeld van den achtkamp. De partij ReshevskyRagozin eindigde na 62 zetten in remise. Het was een geweigerd dameganubiet, waaruit zich een zeer inte ressante partij ontwikkelde. FlohrPetrov, een Engelsche opcniing* werd na 54 zetten door den Tsjech gewon nen. Het eindspel bood gelijke kansen, doclil Petrov behandelde het niet bijzonder goed, zoodat Flohr een regelmatige overwinning kon behalen. De partij tusschen Keres en Fine verliep zeer rustig. Het was een Reti-openjiig. Na 41 zetten werd tot remise besloten. Capablanca-Eliskases weid afgebzx>ken na' 62 zetten. Het was een orthodox damegani- biet, met een dame-eindspel, waarin do Cubaan meende heter te staan. Doch de an dere deskundigen zien er voorloopig toch niet meer dan remise in. De stand van den achtkamp luidt thansf 1. Reshevsky 2A punt. 2. Flohr 2 punten. 3. en 4. Keres en Ragozin, ieder lA punt. 5. Fine 1 punt plus 1 afgebroken partij, 6. Capablanca A punt plus 2 afg. part. 7. F.liskases y2 punt plus 1 afg. partil 8. Petrov A punt,

Schager Courant | 1937 | | pagina 2