Nieuwe Nederl. zwemsuccessen Feyenoord wint Zilveren Bal Zesdagenteam gehuldigd Zilveren voetbal finale Het zesdagen team gehuldigd Jaarvergadering van de NJHLV.B. Uoeiüat Feyenoord wint met 81. Dat de beslissingswedstrijd om den Zilveren Voetbal te Rotterdam ruime belangstelling zou trekken lag voor de hand, nu de beide stede lijke rivalen Sparta en Feijenoord tegenover elkaar kwamen te staan. Er waren ongeveer 17.000 toeschouwers, toen scheidsrechter Van Moorsel het sein tot den aanvang gaf. Sparta verscheen met dezelfde ploeg van de vorige weken, terwijl Feijenoord daar ze het nog zónder Vrauwdeunt moest stellen met een andere voorhoede verscheen, die er van rechts naar links aldus uitzag: LinssenKan tebeenVenteVan HeelBurg. In de middenlinie speelde De Vos op de links halfplaats. Het spel heeft over het algemeen niet veel te beteekenen en het zijn vooral de verdedigingen, die veel fouten maken. Aan bei de kanten is de voorhoede echter niet door tastend genoeg om die fouten af te straffen. Eerst na verloop van een half uur neemt Feijenoord de leiding, maar op zeer goedkoope wijze, want Wilson trapt den bal in eigen doel. De verdediging van Sparta is dan zoo de kluts kwijt, dat Van Heel binnen twee minuten kans ziet van grove fouten te profiteeren en den stand op 03 te brengen. Sparta probeert dan den achterstand in te loopen, doch haar voor hoede is zoo onproductief, dat Van Male niets moeilijks te behandelen krijgt. Tot de rust blijft de stand onveranderd. Direct na de hervatting raakte Seton bij Sparta geblesseerd, zoodat hij vervangen werd door Oostlandor. Maar voordat deze in het veld komt, heeft Sparta kans gezien een tegen- punt te maken door toedoen van Den Boer, die een voorzet van Knape benut (13). Even later wordt ook Oostlander geblesseerd, hij wordt vervangen door Dekker. Hetf spel is het aankijken nauwelijks meer waard en slechts sporadisch wordt er eens een behoorlijken aanval opgejet. Voormolen neemt op den rand van het beruchte gebied een vrijen - schop, daarbij wordt Den Boer gehaakt, het geen Feijenoord op een strafschop te staan komt. Van Male keert echter het schot van Voormolen. Kort voor het einde krijgt ook Feijenoord een strafschop te nemen, dien Vente neemt, maar ook hier voorkomt Pil een doel punt. Het einde komt met een 31-zege voor Feijenoord. Goed werk van 't Gooi Het wint den Groninger Dagbladbeker. Be QuickHengelo Veendam't Gooi Eindstrijd: Be Quick—*t Gooi 3—2 0—3 0—1 Vriendschappelijk. D.W.S.—Go Ahead 0—3 Blauw WitIslington Corinthians 34 AchillesBremer Sportfreundc 04 H.S.C.—P.E.C. 2—3 H.F.C.—Z.A.C. 1—3 V.U.C.—Xerxes 1—5 A.D.O.—Quick 2—1 De VolewijckersD.VV.V. 13 Velox—Hercules 2—2 B.K.C.-nieuws BKC 2 speelde Zondagmiddag vriendschap pelijk tegen Succes 2. BKC 2 was versterkt met Blok en K. Stcenvoorde. die dezen zomer heel weinig gevoetbald hebben. Beide spelers hebben hun gelegenheid benut en getoond, dat opname in BKC 1 wel aangedurfd kan wor den. Het tweede elftal toonde niettemin een zwakke stee. Van der Horst is n.i'. wel een handig speler, maar heeft zijn lichte figuur tegen Succes 2 tegen gehad. Intusschen heeft BKC 2 dezen wedstrijd met 43 weten te winnen, zoodat de com petitie voor dat elftal geen sombere vooruit zichten biedt. Zoo men weet komt BKC 2 in de tweede klasse uit. Het elftal van BKC 1, dat a.s. Zondag met een thuiswedstrijd tegen Watervogels start, is als volgt: Prins; Tauber en Van Teulingen Jz.; J. Steenvoorde, K. Steenvoorde en Van der Goes; Blok, Jan van Wees, J. de Schipper. Webeling en Jac. van Wees. Per 15 October zijn Paardekoper en Van Teulingen Hz. weer gerechtigd te spelen. Dat is juist twee dagen voor BKCWierin- ger waard! BKC 3 maakte Wieringerwaard 3 met 12—1 in. V.S.V. wint van H.R.C. De Racers niet van de kracht van vorig seizoen. Voor het eerst sinds geruimen tijd hebben we H.R.C. gisteren weer eens in actie gezien en wel tegen de eerste klasser V.S.V. De hernieuwde kennismaking, zoowel met H.R.C. als met de gasten, is ons niet meegevallen. En dat nog wel terwijl, wat men pleegt te noemen, alle factoren aanwezig waren om van de ploegen het beste spel te verwachten. Het weer was uitnemend voor voetbal ge schikt, het terrein was kurkdroog en boven dien was het de laatste oefengelegenheid voor de competitie een aanvang neemt. Op merkelijk was het, dat voor de rust V.S.V. het best voor den dag kwam, terwijl daarna het initiatief hoofdzakelijk van de Racers uit ging. In die eerste helft was de Racing-plóeg dikwijls „nergens", het rammelde zoowel voor als achter en dat de eerste klassers dan ook een 30 voorsprong konden nemen was zeker ook aan zwakte van de thuisclub te danken. Nu dient gezegd, dat H.R.C. niet in haar sterkste formatie opgekomen was. Zoo zal zij a.s. Zondag tege;i Alcmaria verster king krijgen van Zymni, wiens schorsing van daag beëindigd is, terwijl ook Sanders wel van de partij zal zijn. Althans wij kunnen de Ra- cing-leiding wel adviseeren deze spelers op te stellen, daar de voorhoede van gisteren abso luut niet voldaan heeft. Sporadisch zagen we een verrassende aanval, zooals we in het vo rige seizoen zoo dikwijls gezien hebben. Ver der viel het backstel niet mee, althans de com binatie tusschen Van Til en Selderbeek klopte dikwijls niet. Selderbeek was er niet in, het geen misschien ook geweten kan worden aan Striet, die dezen middag zijn rechtsbuiten „akelig' veel vrij liet staan. Er werd dikwijls slordig geplaatst door diverse heeren, enfin, het was niet het sterke Racing, dat we ver wacht hadden te aanschouwen. Verontrustend is dit nu wel niet, omdat de ploeg sterker sa mengesteld kan worden, maar het kan geen kwaad het bijtijds te signaleeren. Zooals gezegd, viel ook V.S.V. niet mee. Het middenvoorvraagstuk is bij de roodwitten ab soluut niet opgelost, want de jongeman, die thans op deze belangrijke plaats opereerde, bracht er vrijwel niets van terecht. Voorts maakte de achterhoede, met uitsondering van den keeper, geen grooten indruk. Uitstekende krachten hebben de rood-witten echter in rechtsbuiten, rechtsbinnen en den linksbinnen Sterk, welke laatste in zijn schot een „sterk" wapen heeft. Zooals V.S.V. gisteren speelde (vooral na de rustjzal zij eerder een lijdende dan een leidende rol in de competitie spelen. Over het spelverloop zullen we, onze ge woonte bij vriendschappelijke wedstrijden ge trouw, kort zijn. In de eerste helft was er maar één elftal, dat speelde: V.S.V. Met regelmatige tusschenpoozen maakten Sterk c.s. een doel punt, terwijl hun spel toen het aanschouwen alleszins waard was. Rust kwam met 03. Kort na de hervatting scoorde VSV een vierde doelpunt, en terwijl zij daardoor in de meening kwam te verkeeren, dat de wedstrijd nu .,^p de slofjes" uitgespeeld kon worden, had de thuisclub daar een heel andere visie op. Een goed doelpunt van De Jongh luidde een offen sief der Racers in, dat tot het einde zou voort duren. Dezelfde speler maakte nog 2 doelpun ten, waarvan één uit een vrijen schop. Of schoon er kort voor het einde een schitterende kans voor geschapen werd, bleef de gelijk maker uit. Het einde kwam dus met 43 voor V.S.V., welke uitslag o.i. volkomen juist is. De wedstrijd, welke in de beste verstandhou ding gespeeld werd en die door veel toeschou wers werd bijgewoond, werd geleid door den heer C. D. Swart. De Engelsche league Arsenal speelt gelijk tegen Lei- cester C. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde voetbalwedstrijden voor de Engelsche League luiden: Eerste divisie. Charlton AW. Bromwich A. 31 ChelseaBirmingham 20 EvertonBrentford 80 Grimsby T.Leeds U 11 Huddersf. T.Bolton W. 10 Lelcester C.Arsenal 11 PortsmouthMiddlesbrough 02 Preston N.E.^iverpool 41 Stoke CDerby C. 81 SunderlandManchester C 31 W'hamptonW.Blackpool i0 WIERINGERWAARD I—HELDER II 5—1. Gisteren hebben Wieringerwaard en Hel der II een oefenwedstrijd gespeeld op het terrein van eerstgenoemde. De rco '.b.oeken wonnen met 51. WldAentvui Van der Vijver te Milaan De Nederlandsche wereldkampioen der amateursprinters, Jef van der Vijver, heeft te Milaan revanche genomen op de neder laag. welke hij onlangs op de stadionbaan te Amsterdam tegen den Italiaan Pola had ge leden. Hij won het sprintnummer voor Pola, diens landgenoot Laotti en onzen landgenoot Ooms. In den stayerswedstrijd werd wereldkam pioen Lohmann door den Italiaan Severgnini verslagen. ïïloia&lpoAt JEF VAN DER VIJVER, wereldkampioen der amateurs. De Koninklijke Nederlandsche Motor- wielrijdersvereeniging heeft Zondag een nationale plaquettesterrit naar Rotter dam georganiseerd, een bijeenkomst welke was gedacht als huldiging van het Neder landsche zeedagen, te9.n1 Van Hamersveld- Bakker Schut-Moéjes, dat zooals men zich herinneren zal, dit jaar de „Silver Vase" in Wales wist te winnen, Voor dezen sterrit is de belangstelling enorm groot geweest. Reeds vele motorrijders hadden zich lang voor den sluitingstermijn laten in schrijven en kort voor het sluiten is dit aantal nog toegenomen, zoodat bij elkaar 2678 in schrijvingen voor Rotterdam waren binnenge komen. Reeds vroeg in den morgen knalden de mo toren van de deelnemers door de rustige stra ten, op weg naar de Diergaarde, waar tegen twaalf uur ongeveer alle deelnemers zich ver- eenigden. De hul*liging. Na een causerie volgde de officieele huldi ging van het Nederlandsche Silver Vase-team, bestaande uit de heeren Van Hamersveld, Bak ker Schut en Moejes. De heer G. A. van Twist, sport-president van de K.N.M.V., heeft daarbij de winnaars en de andere zesdagen-rijders toegespro ken en hun uit naam van motorrijdend Ne derland hulde gebracht en vervolgens aan alle rijders de F.I.C.M. medailles uitge reikt. Na de uitreiking van de gouden, zil veren en bronzen medailles zijn de Silver Vase-ryders afzonderlijk gehuldigd. Spr. prees het team om zijn groote capaci teiten en overhandigde ieder een verkleind model van de vaas, welke de K.N.M.V. heeft laten vervaardigen. Hierna kreeg de voorzitter van het provin ciaal bestuur van- Utrecht, de heer' Van Dijk, het woord die als blijk van hulde een marme ren gedenkplaat aanbood, -vervaardigd door den heer J. van der Voorn, welke zal worden aangebracht in de vestibule van het secreta riaat van de K.N.M.V. en waarin de namen van de teams die in 1931, en 1937 de Silver Vase hebben veroverd voor ons land, gebeiteld staan. De heer Bruinsma, voorzitter van het pro vinciaal bestuur van Noord-Holland, heeft ver volgens hartelijke woorden gericht tot de echt- genooten van de rijders en haar een bloemen hulde overhandigd. De heer Bakker Schut dankte namens het team met enkele korte woorden. Caracciola wint den grooten prijs van Italië Tevens kampioen van Europa. De voornaamste concurrenten bij den strijd om den grooten prijs van Italië waren Carac ciola, Von Brauchitsch, Lang, allen Mercedes- Benz, en Rosemeyer, Stuck en Varzi, die uit kwamen voor Auto-union, alsmede de Alpha- Romeo-courreurs Nuvolari en Farina, tot de deelnemers behoorden verder o.a. Seaman en Kautz (Mercedes-Benz), Mueller (Auto- Union), Trossi en Belmondo (Alpha-Romeo). De gedetailleerde uitslag leidt: 1. Caracciola (Mercedes-Benz), tijd 2 uur 44 min. 54 sec., gem. uursnelheid 128.3 sec. 2. Lang (Mercedes-Benz) zelfde tijd. 3. Rosemeyer (auto-Union) 2 uur 46 min. 19 sec. Met één ronde achterstand: 4. Seaman (Mercedes-Benz). 5. Mueller (Auto-Union). 6. Varzi (Auto-Union). 7. NuvolariFarina (aan het stuur afge lost) (Alpha-Romeo). $wzrturien Nederlandsche records verbeterd De populaire zwemwedstrijden, welke de Zwemvereeniging „Het IJ" ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan gisterenmiddag in het Sportfondsenbad organiseerde, zijn uit stekend geslaagd. Allereerst deed de Y-zwemmer Moolenaar een succesvolle poging om het 't Nederlandsch record op de 300 m borstcrawl, dat met een tijd van 3 min. 45.8 sec. op naam stond van Piet Stam (Neptunus, Bandoeng). Moolenaar startte uitstekend, zwom de eerste 50 m zeer snel, doch zakte daarna iets af. Zijn keer punten vormen zijn zwaktepunt, hij nam deze vrijwel alleen veel te langzaam, waardoor hij verscheidene seconden verloor. Indien hij er in zou kunnen slagen dit onderdeel te verbete ren, zou hij ongetwijfeld tot nog betere pres taties in staat zijn. De eerste 100 m legde Moolenaar af in 1 min. 3.8 sèc., daarna ging het iets langzamer, 2 min. 24.6 noteerde men voor zijn 200 m en toen hij tenslotte na een eindspurt op de laatste baan aantikte, bleek zijn tijd over de 300 m 3 min. 44.8 sec. te zijn, zoodat hij dus precies een seconde sneller was geweest dan Stam. De recordpognig van de estafetteploeg slaagde boven verwachting buitengewoon goed. Het Nederlandsch record, dat door de D.J.K.-ploeg, bestaande uit Van Schouwen. Kreffer, Wincker en Scheffer, op 31 October 1936 te Amsterdam met een tijd van 9 min. 48.4 sec. werd gevestigd, werd met liefst 7.8 sec. verbeterd. Een zeer fraaie prestatie van de zwemmers Maier, Van Rootselaar, Moole naar en Geerlings, die in deze volgorde startten. Wyien dr. van Dam herdacht. Het afgeloopen seizoen was een goed seizoen. Volgend jaar wordt weer m Alkmaar vergaderd. Verkiezingen en tot slot een feestelijke stemming. In de bovenzaal van de Unie te Alkmaar had gisteren de jaarlijksche algemeene ver gadering plaats van den Noord-Hollandschen Voetbalbond, welke, als gewoonlijk, zeer druk was bezocht. Nadat de voorzitter, de heer G. E J. H. Dclvaux, allen had welkom gehee- ten, wijdde hij eenige woorden aan de nage dachtenis van dr. van Dam, welke woorden door de vergadering staande werden aan gehoord. Spr. gaf daarop een overzicht over het af geloopen seizoen en constateerde, dat 1936 1937 voor den bond een goed seizoen was ge weest. De notulen van de vorige jaarvergadering werden ongewijzigd gearresteerd, terwijl ook de jaarverslagen van secretaris, penning meester, competitieleider en van de verschil lende commissies alle onder den hamer door gingen. Als plaats van de volgende jaarvergadering werd wederom Alkmaar aangewezen. Hierna hadden de verschillende verkiezingen plaats. De voorzitter, die aan de beurt was van aftreden, werd onder applaus her kozen. Bij de bestuursverkiezingen werden de af tredende bestuursleden, de heeren J. Hoorn, D. K. Jongejans en L. van Wagtendonk, her kozen. In de vacature van den heer G. Sougé, die om gezondheidsredenen bedanken moest, waren candidaat gesteld de heeren C. ten Bruggencate door de vereeniging „Bergen" en K. Winter door de vereeniging „Meer- vogels" (Zaandam). Uitgebracht werden 224 stemmen, waarvan 2 van onwaarde. De heer Ten Bruggencate verwierf 94 en de heer Win ter 128 stemmen, zoodat laatstgenoemde als bestuurslid gekozen was. In de protestcommissie werden herkozen de heeren W. Katoen, J. W. Thyssen en W. Baas en als plv. leden de heeren C. A. Amons, M. Hoogendijk en J. L. Goedknecht. In de Financieele Commissie zullen zit ting nemen de heeren D. IJff, W. Stelling Jbz. en J. A. J. Schregardus en als plv. leden de heeren Joh. Moerbeek en J. Jongejans. De contributie werd. evenals het vorige jaar. wederom vastgesteld op 80 cents voor de gewone leden en 40 cents voor de adspi- ranten, terwijl later een bestuursvoorstel werd aangenomen, waarbij voor leden, beneden de 12 jaar, 20 cents contributie zal moeten wor den betaald. Op voorstel van het bestuur werd de leef tijdsgrens der junioren wederom op 18 jaar gesteld, daar de K.N.V.B. bezwaar maakt tegen een andere regeling. Een voorstel van het bestuur om lagere elftallen, behoudens byzondere omstandig heden, zulks ter beoordeeling van het bestuur, niet toe te laten tot een klasse, waarin een hooger elftal van dezelfde vereeniging speelt, werd z.h.s. aangenomen. Alle voorstellen, ingediend door verschillende vereenigingen, konden geen genade vinden in de oogen der vergadering. Hierbij waren een voorstel van Bergen om een einde te maken aan het instituut „algemeene reserves"; van de vereeniging „Meervogels" om niemand meer dan eenmaal per hondsjaar contributie aan den N.H.V.B. te doen betalen en van de vereeniging O.F.C. om de eerste elftallen afzonderlijk van de reserve-elftallen in te deelen, en om de pro motie- en degradaticwedstijden af te schaffen en daarvoor in de plaats te stellen het promo- veeren van no. 1 en het degradeeren van,no. laatst. De vereeniging B.KC. (Anna Paulowna) stelt voor een speler, die in een wedstrijd een overtreding begaat, niet eerder te straffen, dan nadat hy persoonlijk gehoord is door een com missie van onderzoek. Ook de aanneming van dit voorstel kon het Bestuur niet aanraden i.v.m. de groote kosten voor de vereeniging en de vertraging in de berechting, welke er het gevolg van zullen zyn; overigens verdient de huidige werkwijze alle aanbeveling. Het voorstel ging den weg van zijn voorgangers Bjj de rondvraag kwamen heel wat tongeh los, maar geen der afgevaardigden had eenig succes. Waar het hier uitsluitend aangelegen heden betrof van internen aard, kunnen wy er kort over zijn. Vermelden we slechts, dat de afgevaardigden van H.R.C., Helder en Alkm. Boys protesteer den tegen de indeeling der adspiranten waar aan dit jaar groote kosten zijn verbonden. Aan het slot der vergadering herdacht voor zitter Delvaux het 35-jarig bestaan van den Bond op 14 September a.s. en zette in het kort uiteen hoe de N.H.V.B. groeide en hoe hij momenteel een krachtig lichaam vormt; al was dan ook het ledenaantal een weinig dalende. De heer Kruiver, voorzitter van Z.F.C., sprak het bestuur in sympathieke bewoordingen toe, waarna nog tal van afgevaardigden het woord voerden om het bestuur geluk te wenschen met dezen 35-jarigen geboortedag. Op initiatief van Alcmaria Victrix zullen door de vereenigingen gelden bij elkander wor den gebracht, om den bond een passend ge schenk aan te bieden. Dit geschenk zal bestemd zyn om dienst te doen op het Bondsbureau. D- aard hiervan is nog niet bekend. Hierna volgde sluiting. NIDA SENFF, onze rug slay-specialiste. Nederlandsche successen in Kopenhagen Scheffer evenaart het 200 meter rugslagrecord. Gistermiddag hebben de Nederlandsche zwemsters Nida Senff en Jopie Waalberg, van de A.D.Z., alsmede Stan Scheffer, van De Jonge Kampioen, voor de tweede maal tij dens hun Deensche tournee deelgenomen aan internationale zwemwedstrijden. Evenals Vrij dagavond hebben onze landgenooten enkele fraaie successen behaald en al werd er dit maal geen Nederlandsch record verbeterd, de tijden van alle drie vertegenwoordigers wa ren zoo goed, dat men in het Hollandsche kamp meer dan tevreden mag zijn. Nida Senff won op besliste wijze de 100 meter rugslag. Tove Brunstroem bedreigde haar geen oogenblik en Ragnhild Hveger was een flink stuk achter. Was de strijd tusschen Jopie Waalberg en de kleine Inge Soerensen Vrijdagavond op de 400 meter schoolslag spannend, gisterenmid dag werd het ook op de 200 meter een ener- veerende kamp, welke wederom door Jopie Waalberg met handslag gewonnen werd. Een verschil van 0.1 sec. gaven de chronometers aan, voor Inge Soerensen 3 min. 0.2 sec., een nieuw Duitsch record. Op de 200 meter rugslag voor heeren was de strijd niet minder spannend. Op dit num mer ontspon zich een duel tusschen Bjoern Baeth en Stan Scheffer. Op de laatste meters viel de beslissing, de Deen tikte met hand slag verschil als eerste aan in 2 min. 36.9 sec., voor Scheffer werd 0.1 sec. meer geno teerd, waarmede hij dus zijn eigen record, gevestigd op 20 September van het vorig jaar te Amsterdam, evenaardde. Prachtig was het nummer 100 meter borst crawl voor heeren bezet. De Zweed Olsson werd eerste in den fraaien tijd van 59.4 sec., terwijl Scheffer en Bjoern Borg beiden tege lijk aantikten in minuut 1 sec. Borg vestig de met dezen tijd een nieuw Deensch record, Olsson een nieuw Zweedsch record. Tc koud water in Anna Paulowna Wedstrijd afgelast. Hoewel het weer in den loop van Zater dagavond opki'aarde en het Zondag redelijk weer is geweest, kon dit de schade, die het slechte weer van Woensdag af had aange richt, niet meer goed maken. Wees de ther mometer Dinsdag in het Witte Kruis-bad nog 19° C aan, Zaterdagmiddag was de tempera tuur tot 13° gedaald. Zooals men weet, is een minimumtemperatuur reglementair vastge legd, n.1. 15° C. Het Oude Veer achtte zich niet langer verantwoord de gasten in onzeker heid te laten en lastte den wedstrijd Zater dagmiddag om 5 uur af. Naar wy vernemen, ligt het in de bedoeling de aangeschafte kampioenspryzen begin Oc tober in de Alkmaarsche Overdekte te ver- zwemmen. Feesthal. Al heeft „overmacht" den wedstrijd ver hinderd, het feesthal is geen stroobreed in den weg gelegd. En zoo was er des namid dags en 's avonds bal in „Veerburg", waar de O.V.'ers hun zorgvoldig opgepotte energie in piaats van in crawlslagen in danspassen kon den omzetten. Helaas ontbraken de groote scharen zwemmers van de andere vereenigin gen, maar de pil van den „weggewinterden" wedstryd werd dan toch verzacht door het milde en verrassende gebaar, waarmee „een belangstellende" aan O.V. een nieuwen polo bal aanbood inplaats van die, welke dezen zomer gestolen werd. £aumiennli Mej. Lizana Amerikaansch kampioene Zij verloeg mej. Jedrzejoswska met 6—4, 6—2. Forest Hills, 11 September. Zaterdag is de eindwedstrijd in het damesenkelsprl om het internationaal Amerikaansch tenniskampioen schap tusschen mej. Lizana (Chili) en mej. Jedrzejowaka (Polen) gespeeld. Mej. Lizana versloeg haar tegenstandster met 64, 62 en won daarmede voor de eerste maal den titel. Budge slaat von Cramm In den eindwedstrijd voor het heeren enkel- pel der internationale Amerikaansche ten- .-.iskampioenschappen won Budge van Von Cramm roet 6—-Ij 7—9, 8—-1, 36, 61.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6