Langendijker Groentenveilingen Nationale wedstrijden Ned. Kolfbond Mond- en klauwzeer geconstateerd Hulst; 2e prijs Nel Klare; 3e prijs Gre Zan der. Lobelia: le prijs mej. T. Kooi; 2e prijs mcj. B. Kernspecht: 3e prijs K. Nobel. Jury bestond voor huisvlijt uit: G. Kooijman, te Bergen; D. Dirkmaat te Noordscharwoude; Voor handwerk uit de dames: Mevr. S. Zeeman—Eriks te Alkmaar; J. PorteWit te Heerhugowaard. De Optocht. Bij de optocht werden de volgende prijzen behaald: Versierde rijwielen: le prijs „Piet Hein", met eervolle vermelding van de jury; 2e prijs Geloof, Hoop en Liefde. Paraplue's, enkelingen: le prijs De Kleine Banketbakker. T. Zander; 2e prijs versierde iiets, G. Harsten; Eervolle vermelding: Pad destoel, en meisje uit 1800. Groepen: le prijs Canadeesche Vijfling met twee verpleegsters; 2e prijs Lente, Herfst, Zo mer en Winter; Eervolle vermelding Herfst- idvlle en Elfjes in Bloem. Paren: le prijs Pierot en Pierette; Eervolle vermelding eigengemaakte auto. Groote groepen: le prijs Oogsttijd. De jury bestond uit: de hoor en mevr. J. de Vee, Schagen; de heer en mevr. Loggers te Barsingerhorn; mevr. A. de VeerSchenk te Winkel; de heer G. Nobel te Winkel. Voor de verschillende rubrieken van de huisvlijttentoonstelling laten we hier de uit slagen volgen: Srof-spreien: le prijs mevr. Molenaar; 2e prijs mej. M. Bart; 3e prijs mevr. Keetman— Schoorl. Gehaakte spreien: 1. mevr. C. Koomen; 2. mevr. A. de Haas; 3. mevr. Laan; eervolle vermelding mevr. Molenaar. Lakenstellen: 1. mevr. v. d. MeerMossel man; 2. (Riohelieu) mej. N. de Vries; eerv. verm. Corrie Boontjes en mej. N. de Vries. Kant klos werk: 1. mevr. v. d. MeerMos selman; 2. mevr. BrugmanGroot es; eerv. verm. mej. M. Bart. Gehaakte kleedjes: 1. Corrie Rootjes; 2. mevr. D. Brugman; eerv verm. mevr. LAan. Gebreide kleedjes: 1. mevr. N. Krapman Mul; 2. mevr. D. Brugman. Linnen kleedjes: 1. Liefke Bakker; 3. mej. G. Schut; eerv. verm. mevr. Brugman—de Vries. Gebreide blouses: 1. mej. A. Gorter; eerv. yerm. mevr. D. Brugman. Kinderkleertjes: 1. mevr. Nes; 2. mevr. N. SchuitDe Jong; 3. mevr. SpeetsDe Vries. Nuttige breiwerken: 1. mevr. F. Becker; 2. mevr. Hanncma; 3 Nelly Gootjes. Diversen: 1. mevr. HelderMeurs; 2. Nel- lie Berg; 3. mej. N. Breebaart. Kussens: 1. mej. G. Vries; eerv. verm. mevr. StrijkerMolenaar, idem mevr. Appel. Groote kleeden: 1. mej. A. Molenaar; 2. mevr. Blankman. Vloerkleedjes: 1. mevr. Appel; 2. mevr. SnipBijhouwer. Brandwerk: 1. A. Gorter; 3. T. Brugman Pluister; 3. D. Bijlstra—Blokker. Brandwerk, kinderen: 3. C. Gorter. Kartonwerk: 1. II. Bruijn. Knutselarbeid: 1. de heer en mevr. Dekker- Ploeger. Leerwerk: 1. mevr. T. BrugmanPluister. Schilderwerk: 2. C. Peetoom; 3. mevr. D. BlokkerBijlstra. Teekenwerk: 1. Cor de Bakker; 2. Bob van Leersum; idem K. Kaaij; Eerv. verm. Mw. Dekker—Ploeger. Teekenwerk kinderen: Eerv. verm. P. Ho- ningh: idem C. Schoorl. Zaagwerk: 2 Cor Beers; 3. J. Wittebol; 3 'J. Bacx. Koedijk Zondag 12 September .werd in het lokaal van den heer Jb. Groot, de Floralia- en huis vlijttentoonstelling gehouden, waarvoor groo te belangstelling was. Te twee uur opende de Voorzitter, de heer Stuffcrs. Het viel de commissie op, dat diegenen, die een plant hadtien afgenomen, die toch niet hadden ingezonden en men hoopte, dat dit een volgend jaar beter zou zijn. De vermakelijkheden bestonden uit een Ralerospeti, Ringgooien, schietvermaak en draaiborden. Voor handwerken waren door de kinderen de volgende prijzen behaald: 1ste prijs An- nie Barsingerhorn; 2de Marie Zwetsman; 3de Hannie de Waal; 4e Tinie van Duin; 5de Trijnie Klomp, lste prijs Riet Lammer- schaag; 2de Riekie Hartland; 3de Mie Nieu we land; Voor de poppen, lste prijs Maric Zwetsman; 2<k> Grietje Dol; 3de Tinie Blaauw 4de Aunie Bosman 5de Rietje Lam- merschaag; 6de Willy Barsingerhorn; 7de Larrmie Pander; Sste Annie de Waal; 9de .Trijnie Klomp. Voor planten roode Geranium: lste Tini Blaauw; 2de Klaas de Jong 3de Benta Koorn; 4de Willie Barsingerhorn; 5de Lam me Pander Ode Nellie Stam; 7de Jan. Bar singerhorn; Sste Nico Otto; 9de Annie Bos man; 10de M. de Goede Bloembegonia: lste prijs Jacob Beets; 2de Klaas de Geus; Ode Aagie de Waal: 4de Wim Turkstra; 5de Trien Klomp; Ode Gerrit Schaak; 7de Ferd. de Kraker. Sste Riek Hartland. 9e Kees Stuffen, 10de Corrie Stoijn Voor Chrysanten lsite Evert Dekker 2de Jaap Butler 3de MarieZwetsman 4de Corrie Goed, 5de Dieuw de Geus; Ode Kleine Kees; 7de Klaas Ridder; Sste Nel de Geus, 9de Dikkie Bakker, 10de Simon Bakker. Bloemen voor volwassenen. Knol begonia, lste pr. Dirk Klomp, 2de Nelie Kuiper, 3de Jan Molenaar, 4de Mr. Stuffers, 5e Mevr. Slooten, 6e Wed. Heeman, eerv. verm. K. Mol, Voor Fuchsia lste Jan Molenaar, 2de Gerrit Hart, 3de Cor de Wit, 4de Mr. Stuf fers, 5de L. Pander, 0de K. Mol met een*, verm. K. Mol. Oranje Geranium lste Jan Turkstra, 2de Mej. Davids, 3de Wed. Hee man, 4de Juffr. Zwetsman. Voor witte Ster lste Mr. Stuffcrs. 2de mej. Mol. Voor As- parages Springerie, lste Mej. Zwetsman de Geus, 2de Jaap Visser, 3de J. Engel. Vrije inzondingen Bourruetten: 1ste prijs A. Zwets man de Geus; 2de A. MolOver; 3de Piet Geus; 4de Jacob Rcets; 5de A. Mol—Over; f.de Wim Otto; 7de P. de Geus, 8ste A. de WaalMaijor; Eerv. verm. Marie Zwetsman -en G. Stuffcrs—de Vries. Planten ter op luistering ingezonden Eervolle Vermeldingen W. Ruis, KI. Stam, C Stuffers, Jacob Visser A Butter. Juryleden waren Gebr. Groen van Sint Pan crus. Huisvlijt volwassenen lste prijs G. Engel, lste J. Geus: 1ste J. Dalenberg, Eerv. Verm. L. Geus, Huisvlijt. Kinderen Teekenwerk: lste Jacob de Graaf 2de Kees Barsingerhorn; 3de Jb. Butter; 4de Koes Slot. Houtsnijwerk: lste prijs I-Ienk Otto, 2de Wim Boldewijn, 3de Klaas Ridder 4de Kees Stuffers, 5de Piet Slooten, Eerv. verm. Kees Stuffers. Er is een ruim bezoek geweest, onge veer 350 personen. Bij de prijsuitreiking sprak de Voorzitter nog een toepasselijk woord. Uit onze omgeving LAN GEN DIJK Als Maandagmorgen te 8 uur de wedstrij den in de baan van 't Huis de Bredenode te Oudkarspel worden voortgezet, zijn er nog enkele clubs, die met hun eerste partij moe ten aanvangen. P. Kostelijk van Recht Door te Alkmaar, weet het klaar te spelen in zijn eerste partij 55 punten te slaan, een record tot nog toe bij deze wedstrijden. In zijn tweede partij valt hij echter tegen Op het eind van den vóórlaatsten dag heb ben 2 korpsen afgekolfd, De Prins van Oranje met 318 p., sajet, en De Roos te Bin- nenwijzend, gummi, met 304 p. Geen van beide zal voor een prijs in aanmerking ko men, gezien den stand der andere clubs. Gummi: Sta vast, Bovenkarspel 263 p.; Op Maat, Zuidschanvoude 260 p.; Gez. Sa menzijn, Zuidscharwoude 259 p.; Recht Door, Alkmaar 254 p.; Aan is Winst, Venhuizen 250 p.; Onderling Gen., Hoogkarspel 244 p.; Zaanstreek, Koog a. d. Zaan 244 p.; Vrien denkring, Noordscharwoude 244 p.; Onder Vrienden, Oudkarspel 227 p.; Ons Genoegen, Noordscharwoude 224 p.; Volharding. Oud karspel 220 p.; K.V.P., Barsingerhorn 211 p.; Onder Ons, Krommenie 209 p.; De Vier Eenen, Sanhroek 20S p., De Schoone Twaal ven, St. Maartensbrug 201 p.;IIaarlemAm sterdam, Amsterdam 193 p.; Over de Helft, Nieuwe Niedorp 185 p.; Centraal, Alkmaar 183 p.; Ons, Genoegen, Wormer 157 p.. Sajet: S.O.S., Nieuwe Niedorp 257 p.; T.O.G.I.D.O., Krommenie 257 p.; Mik Wis, Koog a, d, Zaan 232 p.; „Barsingerhorn", Barsingerhorn 199 p. De Officieele Ontvangst. Deze had plaats op het gemeentehuis te Oudkarspel. Daar werden de leden van liet Hoofdbestuur en van de Feestcommissie door het Dag. Bestuur van de gemeente Oudkarspel officieel ontvangen. De Burge meester, de heer Wijnveldt, nam op bijzon der aangename wijze de honneurs waar. Hij verwelkomde den Voorz. van den Ned. Kolfbond, de leden van het H.B en de ove rige anwezigen. De kolfsport, aldus spr. is niet alleen een rustigesport, welke eischt 'n vaste hand en 'n goed oog, maar kweekt ook vriend schap en verbroedering door de jaarlijksche kennismaking. Spr. hoopt, dat de strijd fel, maar even goed fair, zal zijn. Spr. wijst vervolgens op de bezienswaar digheden, waarop 'n dronk wordt uitge bracht op het welzijn van den N.K.B.. De Voorz. van den N.K.B. dankt den Burg. van Oudkarspel voor de betoonde medewer king en voor de wijze, waarop hij het H.B. van den N.K.B. heeft willen ontvangen. De kolfsport, aldus spr. is geen sport van krachtsuitbuiting, maar van krachtsbeteu- geling en kweekt bovendien vriendschap en onderling gezellig samenzijn. Spr. wijdt 'n dronk aan het gemeentebe stuur en den Burg. van Oudkarspel. De heer J. Deuitekom zegt het gemeente bestuur namens Volharding dank voor de betoonde medewerking. De Algemeene Vergadering. In een der zalen van 't Huis de Brede- rode werd de Alg. Vergadering van den Ned. Kolfbond gehouden, onder voorzitter schap van den heer J. A. Schrijnder van Grootebroek. Voorzitter vraagt de clementie van de vergadering, omdat hij opvolgt Dr. Van Balen Blanken, die met de toestanden in Noordhollnad boven het IJ door en door bekend was, geheel was ingeleefd in den Ned. Kolfbond en in de folklore in het algemeen. In het bijzonder verwelkomt hij nog burgemeester Wijnveldt en brengt hem hulde voor de wijze, waarop hij blijk heeft gegeven deze wedstrijden in zijn ge meente te hebben ontvangen en daarbij volle medewerking heeft verleend. Meegedeeld werd, dat het H.B. bij gele genheid van den 83stcn verjaardag van Dr. Van Balen Blanken dezen een telegram van gelukwensch heeft gezonden. Aangenomen werd het, voorstel om het oud-Hoofdbestuurslid J. Halff te Alkmaar als eerelid te benoemen. Nog werd mededeeling gedaan van de Koninklijke goedkeuring op de gewijzigde Statuten. De heer Ridder bracht daarna een uitvoe rig jaarverslag uit. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat het batig saldo van den Bond in totaal f 414.23 bedroeg. Voorzitter deelt mee, dat nu de koninklij ke goedkeuring op de Statuten is verkregen, dit in zich sluit, dat het geheele Hoofdbe stuur nu aftreedt en dat in het vervolg het H.B. zal bestaan uit zooveel leden, als er clubs bij den N.K.B. zijn aangesloten. Bij de vaststelling van de plaats, wftar de volgende Alg. Verg. zal worden gehou den, werd een schrijven van Onderling Ge noegen te Hoogwoud voorgelezen, waarbij gewezen wordt op de wenschelijkhekl van ruilen door een club, die volgens rooster voor die ontvangst is aangewezen, teneinde hier een meer percentsgewijze verdeeling over de verschillende streken te verkrijgen. Voor het volgend jaar is Op Maat an Zuid Scharwoude daarvoor aangewezen met als plaatsvervangster Centraal van Alk maar. Bij de rondvraag werden nog verschillen de zaken ter sprake gebracht. De heer Ero van Koog aan de Zaan wijst op de nood zakelijkheid van meer ecniheid in de ver schillende hanen, met indeeling, afstand tussohen de palen, qualiteit van de banen, enz. Het H.B. zal een en ander bespreken en desgewenscht met voorstellen komen. De heer Kramer van Op Maat te Zuid Scharwoude geeft het H.B. in overweging de mogelijkheid om in het vervolg in 3 klassen te kolven. Volgens het huidige systeem is het resultaat in zijn algemeen heid zóó, dat de beste kolvers met de prij zen gaan strijken en er voor de anderen zoo goed als geen kans bestaat voor een prijs in aanmerking te komen. Van andere zijde wordt deze wenschelijkheid bestreden. De lieer Bergen van Gezellig Samenzijn te Zuid Scharwoude wijst op het euvel, dat hij wedstrijden door. kolvers, die in een hoogere klasse behooren te kolven, dit in een lagere doen. De heer Schenk, H.B.-Iid oordeelt, dat dit kan voorkomen worden, als de secretaris van de betrokken club aan de P.P.Cie. opgeeft in welke klasse de leden van die club rijn ingedeeld. Nog maakt dezelfde spreker de opmerking, dat er nimmer een voorstel, om in 3 klassen te kolven, kan zijn verworpen, omdat een dergelijk voorstel nimmer op de agenda is voorgekomen. De heer Wijnveldt, burgemeester, betuigt, niet alleen als blijk van beleefdheid, zijn erkentelijkheid voor de wijze, waarop deze vergadering is geleid, waarhij tevens is ge bleken, dat de afgevaardigden het den nieuwen voorzitter niet moeilijk maken. Het gaat den Langendijker tuin ders nog niet naar wensch aandrang voor extra vitkeering verhooging van richtprijzen betere exportmogelijkheden weinig aanvoer aardappelen te lage prijzen ook voor poot- aardappels niet hoog slechte prijzen voor tomaten idem voor roode, gele en witte kool deze lager dan de vorige week bloemkool vrij goed er zijn er echter te weinig flinke aanvoer van uien iets lager in prijs slaboonen zeer afwis selend, in verband met kwaliteit snijboonen laag weinig aanvoer van wortelen en bieten matige prijzen groene kool slechte prijs druiven ook te laag idem komkommers vrij veel rammenas afwis selende prijzen. Dat lied. in den tuinbouw nog niet naar wensch gaat, blijkt wel hieruit, dat bij den Regeeringscomimisearis een audiëntie heeft plaats gehad in verband met de noodzake lijkheid van een vervroegde steunuitkeering. Nu er f 1.300.000 uit het. Landbouwcrisis- fonds is beschikbaar gesteld, zal deze uit- keering wel spoedig geschieden. De veiling- administratie zal wel zijn best doen, om in korte spanne tijds na te gaan, wie en hoe veel ieder krijgt. Als men dan vanuit Den Haag maar spoedig de dubbeltjes zendt, dan zal het hier gauw genoeg bij de menschen worden tihuis bezorgd, die ongetwijfeld al aan 't. piekeren zijn over de vraag, welke schulden en tot. welk bedrag daarmee zullen worden voldaan. Maar nu wordt er door een stands organisatie nog gewerkt, om een exfra-steimuit.keering te krijgen, ter wijl het verkrijgen van verhoogde richtprijzen ook nog op het pro gram staal Het zal wel niet moeilijk vallen, aan te liooren hoe noodzakelijk inwilliging van een en ander is en hoe te lage richtprijzen en te geringe steunuitkeering oorzaak zijn, dat de tuinders zoon ontzettend groot en achter stand hebben in te halen. Als het nu in deai aanst aanden win ter maar een bedje wil met de winterkool en uien. De roode kool belooft geen best beschot en het is allicht uit overwe ging hiervan dat er reeds roode kool voor opslaan in het koelhuis, dat aan I^angendijk staat 1e verrijzen, wordt gekocht tegen vrij hooge prij zen. Als het dan inmiddels maar wat beter gaat mot de betalingscontingenten en ze breken dc tolmuren wat af, dan is er al heel wat gewonnen. Doch de economische verhoudingen of internationaal gebied zijn nu ten huidige dage nog niet van dien aard dat, met den komenden winter die wantoe standen uit de wereld zullen zijn geholpen. Evenals de vorige week kwamen er ook deze week maar weinig aardappels aan* de veilingen. Schotsche muizen kwamen er op sommige dagen zelfs in 't geheel niet. De ingekuilde zijn dus zeker ook zoo goed als geruimd. Gewone schotten werden verkocht voor f 2.10f 2.50 enkele partijtjes voor een of twee dubbeltjes meer. Bonken brachten f 2f 2.30 op, drielingen f 1.70f 2. Het waren echter meest Eigenheimers, die aan de markt kwamen. Blauwe van dit soort golden van f 2.20 tot f 2.40 puike f 2.50 f 2.60. Blanke Eigenheimers brachten ook vaak deze prijzen op. verschillende partijen werden echter voor f 2.70—f 2.90 verkocht. Voor Bevelanders werd f 1.90f 2.10. bij uitzondering f 2.50 betaald. Bonde Duken brachten nu eens 1.60 dan 2.10 soms 2.80 op. Souvenir werd voor f 2.80 verkocht. Voor Pootaardappelen zijn wel eens hoogere prijzen betaald. Van de sorteering 28—35 werd A voor f 5.30, B voor f 5 verkocht. De groote brachten resp. f 4.20 en f 4 op. Klein was de aanvoer van tomaten. On danks dien gcringen aanvoer werden, als gevolg van bijna algeheele afwijkingen van vraag, zeer slechte prijzen besteed: voor A f 4.20f 4.60 B ongeveer f 5 gemiddeld, C. f 4 en CC 4 Sommige partijtjes waren on verkoopbaar. Bloemkool, waarvan alleen aan de Broe kerveiling werd aangevoerd, bracht vrij goe de prijzen op. Jammer dat er zoo weinigen van profiteeren. De mooiste en grootste van de eerste soorten golden aanvankelijk onge veer I 9—f 10. kleinere I 5.50—i 8 Later Verder prijst hij den afgevaardigde van Berkhout, den heer Bakker, die op zoo'n hoffelijke wijze de kolfsport propageert, door pakken met reclamebiljetten rond te deelen. Met de gewone plichtplegingen sloot voor zitter daarna de bijeenkomst. WIERINGEN VAARDIGHEIDSRIT Zondag j.1. heeft de Wieringer Wielerclub een vaardigheidsrit georganiseerd over 50 km. 42 personen namen hieraan deel. De uitslag van deze rit, welke veel pu blieke belangstelling trok, was als volgt: Renners, met licentie: 1 C. Hegeman, 2 S. Lont 3 N. Bakker, A. Paulowna; 4 J. Snijders, Ilclder; F. de Haan die ook in deze serie reed, is als allerlaatste gestart en had nog een goede tijd van 1.35 uur. Renners zonder licentie: 1. P. Huurman, Den Helder; 2. M. Schagen Winkel; 3. Jaap Viser; 4. M. van Leeuwen, Helder; 5. P. Out, Winkel. 6. J. de Boer, Hel der; 7. M. Hoep. Touristen op Racefiets: 1. Joop Franeen, Schagen; 2. J. Wevers. Juniores: 1. J. de Haan; 2. Pothuis; 3. P. v. Dijk. Voor de snelste in deze serie, dus J. de Haan, had C. Korshnizen, W'werf een fraai rennersboek beschikbaar gesteld. Touristen: 1. J. Lont Ez.; 2. G. Omis Gz., 3. C. Wit, Den Oever; 4. C. Koorn, 5. Lafèber, Helder. Op 2 na arriveerden alle deelnemers bin nen den vastgestelden tijd. Waarschijnlijk zal Zondag a.s. weer een dergelijke rit gehou den worden. Balonnenwedstrijd. De Zondag jl. door de directie van Cinema De Haan georganiseerde balonnenwedstrijd is uitstekend geslaagd. Ruim 200 balonnen werden opgelaten, welke in Zuidelijke rich ting afdreven. Welke zal het verst komen? Opgave van vinding aan de Cinema. Wielrenner gevallen. Zondag jl. had C. Hoep, deelnemer aan de Vaardigheidsrit der Wielerclub, het on geluk bij een bocht te vallen, waardoor hij een hersenschudding opliep. Politie. Verloren: een portcmonnaie, inhoudende een gulden. Gevonden: een wollen kindermuts. Inl. bij den gem. bode. WIERINGERMEER VISCHWEDSTRI.TD „VISCH VER WACH TING". Zondagmorgen hield de W. Meerscbe hen- gelclub „Vischverwachting" in het West- Fricsche kanaal a. d. Schagerweg, Kolhorn- M.-Meer een goed geslaagde vischwedstrijd 55 exemplaren werden bemachtigd waar van slechts 3 retour behoefden te gaan. De grootste was 30 c.m. Na afloop der wedstrijd konden de navol gende prijzen worden toegekend: le prijs Hrms. IJzer, Middenmeer, Foto toestel, 8 visschen; 2e R. Jeurink Slootdorp electr. schemerlamp; 3e J. Straat Slootdorp rugzak 4e M. Smit, idem, 5e II. Ansing, idem 6c II. Kempender, idem, 7e Faber, idem; 8e A. van Eek, idem; 9e S. Vulder idem; 10e G. Verrijk; 11e A. van Oers idem. Een drietal prijzen waren welwillend be schikbaar gesteld, terwijl voor de finale om de kampioensbeker ook reeds thans prijzen zijn toegezegd. Deze wedstrijd wordt gehouden op Zon dag 3 Oct. a.s. Vrij zekér is thans reeds, dank zij de bemoeiingen van het bestuur der W. Meersche hengclclub, dat een hen- gelclub uit Amsterdam op Zondag 3 Oct. aan een wedstrijd alhier zal deelnemen. Een mooie kans om de krachten van „stad'5 en „land" te meten. Tevens bestaan er bij het bestuur ernstige plannen na afloop van 't vischseizoen een feestavond te organisee- ren eventueel uit propagandistisch oogpunt, alsmede tot versterking en onderhoud der onderlinge organisatiebanden. werd het iets minder. Voor tweede soort weid van f 1.90f 4.30 besteed al naar de grootte en den aard der afwijking. Met de slui'tikoolsoorten ging het weer slecht eigenlijk nog slechter dan de vorige week, want de witte kool, die tot nu toe een bevredigend prijsje had opgebracht, liep achteruit. Tal van aanvoeren werden voor 80 cent verkocht, zelden werd een prijs van f 1.20 of f 1.30 besteed, terwijl dc vorige week meermalen f 1.40 en f 1.50 werd be taald. Voor roode kool kwam een prijs boven f 2 zeer sporadisch voor, soms draait nog een partijtje door. De meeste roode kool werd voor f 1 de groote tot 1.30 en 1.50 ver kocht.. Ook voor gele kool is zeer weinig belang stelling, hoewel niet kan gezegd worden, dat de markt met dit artikel wordt overvoerd. De sorteeringen van de groote en de middel groote werden voor f 1f 1,20 en f 1.40 ver kocht. De mooie kleine brachten I 1.50—1.70 op. Uien kwamen er aan beide veilin gen heel wat. De prijzen zijn deze week iets lager geweest dan de vo rige. Dit is wel jammer, want er kan eigenlijk niets meer af. Werd de vorige week een belangrijk deel van de grove voor prijzen van f 3 en meer verkocht, deze week werd alles beneden f 3 van de hand gedaan n.1. f 2.30—2.90 Gewo ne uien brachten f 2.20f 2.80 op, drielingen f 2.10f 2.70. Voor nep waren de prijzen re delijk n.1. f 5.20f 5.90 In het bijzonder aan de veiling van den Noordernarktbond werden heel wat slaboo nen vfcrhandold. Er weid f 4f 6 voor be taald, beste kwaliteit bracht f 7f 9, bij uitzondering f 10 tot ruim f 11 op Snij boonen kwamen er maar weinig. De prijzen lagen tusschen de f 4 en f5 enkele zeer mooie partijen brachten het tot f 5.50, f 6 en f 7.50. Voor gix>ote wortelen werd f 1.80f 2 be taald, kleine f 1.20 tot f 1.40. Mooie, kleine bieten brachten f 1.80—f 2.10 op, groote f 1.20 a f 1.40. De aanvoer van de laatste producten is niet groot Druiven worden ook voor een zacht prijsje van de hand gedaan. Frankenthalers lagen tusschen f 23.30 en f 25.20 Alicante tusschen f 21.50 en f 22.90. Groene kool bracht f 1.20 op, een zeer la gen prijs. Rammenas werd meer aange voerd dan gewoonlijk. De prijs was op 't laatst der week zakkend. Aanvankelijk f 2.50 f 2.70 gekiend, werd ze later voor f 1.40 f 2 verkocht. Komkommers brachten I 1.50 f 2.30 op. HEERHUGOWAARD De bacil, welke het zoozeer te vree zen mond- en klauwzeer verwekt, woekert steeds verder. Gisteren Is in onze gemeente een geval gecon stateerd bij één van de acht koeien van veehouder C. van Diepen aan den Groenedljk (Noord). De noo- dlge maatregelen om besmetting van het andere vee te voorkomen zijn onmiddellijk getroffen, terwijl de districtsinspecteur van den Veeartsenljkundigen dienst te Heemstede, de heer Odé van dit nieuwe geval in kennis is gesteld. HOOGWOUD ARBEIDSONGEVAL In den Wieringeniieerpokler is Maandag morgen een ernstig ongeluk gebeurd, waar hij een arbeider van den landbouwer v. cL Linden onder een dorschniaohine geraakte. Dr. Pool, hierbij geholpen door een dokter uit, de Wieringernieer, verleenden de eerste hulp en constateerden een schouderwond en een diepe wond hoven het oog. Zijn toestand was zoodanig, dat directe overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder nood zakelijk werd geacht. AARTSWOUD. De prestaties van onze gymn.- vereen, te Twisk. Bij de Zondag te Twisk gehouden atle tiekwedstrijden werden door onze gymn.- onderstaande prijzen behaald: Dames: I. Grootes, 2e prijs Kogelstooten. Heeren: E. Niemvboer, 2e prijs Polsstok hoogspringen en 3e prijs Hink-stap-sprongJ P. Bakker, 2e prijs Kogelstooten en le prijs Driekamp Zweedsche Estafette, le prijs jongens, A. de Beurs, 2e prijs Kogelstooten, J. Hartog, 3e prijs bahverpen, G. Zwaan, 2e prijs verspringen. Estafette, le prijs meis jes L. Buisman, 3e prijs verspringen, J. Visser, 3e prijs 60 M. hardloopen, T. Bood 4e prijs bahverpen. PUBLICATIE. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBERE1DING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 13 September 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding verhoogd zijn met 2 cent per kg geslacht gewicht. De prijzen zullen dus tot wederopzegging zijn als volgt: Prijs per kg geslacht gewicht In centen. Kwaliteit heneden van van van van van 50 kg. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 kg kg kg kg kg IA naar 74 77 79 77 75 IB 1IA kwali- 72 75 77 75 73 IC IIB UIA teit 70 73 75 73 71 IIC IIIB max. 68 71 73 71 69 IIIC 63 66 69 71 69 67 CC ct. 64 67 00 67 65 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 De voorwaarden waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April jl. zijn ongewijzigd gebleven. Nogmaals wordt er de aandacht op ge vestigd, dat baconvarkens, welke niet als zoodanig worden geleverd, ingevolge de be slissing van den Minister van Economische Zaken in geen geval later door de Neder landsche Veehoudcrijcentrale voor invrie zing zullen worden afgenomen. (Adv.) 's Gravenhagc, 11 September 1937. ROTTERDAM, 13 September. Veemarkt. Totaal aanvoer 2492 stuks, t.w.: 668 vette runderen, 240 vette kalve ren, 7 nuchtere kalveren, 914 schapen en lammeren, 559 varkens, 4 bokken. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 76 ct., 2e kw. 68 ct., 3e kw. 4858 ct., vette ossen 7366 -48-58 ct., vette kalveren 100-96-70-75 ct., varkens (levend gewicht) 6160—59 ct„ .schapen 524540 ct., lammeren 63"59— 53 ot. Prijzen per stuk: schapen: f 30—25— 20, lammeren f 19—17—14. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer vrij groot, handel kalm, prijzen iets lager, pr. koe 80 ct., pr. os 78 cent. Vette kalveren, aanvoer aanmerke lijk ruimer, handel stroef, prijzen iets la ger, pr. kalf 1.10. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel traag, prijzen ge lijk aan die van vorige week. Varkens', aanvoer iets grooter, handel aanvankelijk vlug, prijzen iets stijver. Er werden enkele partijen voor export verkocht. ROTTERDAM, 13 September. Vlasmarkt. Aanvoer: 6500 Kg. Hol- landsch geel 76—78 ct. per Kg. Stemming is kalm met beperkte vraag. Alles werd verkocht. AMSTERDAM, 13 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 679 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 71—78 ct., 2e kw. 60—70 ct.. 3e kw. 52—58 ct. per Kg. slachtgcwicht; 85 melk en kalfkoeien f 180—240 per stuk, 139 vette kalveren: le kw. 63—68 ct. enkele hoosrer, 2e kw. 56—62 ct., 3e kw. 52—56 ct. per Kg. levend gewicht; 86 nuchtere kalveren f 8— 14 per stuk, 122 schapen f 18—36 per stuk, 281 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 7273 ct., zware varkens 71 72 ct.. vette varkens 66—70 ct., per Kg. slacht gewicht; 11 paarden f 106—160 per stuk. Aangevoerd: 2 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Marktoverzicht: Slachtrunderen zeer ruime aanvoer, stug ge handel, prijzen lager. Melkkoeien mati ge aanvoer, trage handel met vaste prijzen. Vette kalveren ruime aanvoer, vlotte han del. prijzen vrijwel onveranderd. Nuchtere kalveren behoorlijke, aanvoer, vlugge han del, vaste prijzen. Varkens matige aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets lager. Paar den stille handel en aanvoer.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6