Mussert getuigt Schoonzoon laat bij Wijziging in de zijn schoonvader inbreken werkloozensteun Koninklijke familie bij ma noeuvres der Lichte Brigade Vierduizend gulden aan sieraden gestolen Motie van Vrijz. Dem. Bond Den Haag Schiphol en de Engelsche luchtvaart Gevel ingestort In de „Blauwe Zand"- affaire Het was druk gisterenmiddag in de omgeving van het gerechtsge bouw te Amster dam. Langs de gracht en op de bruggen stond veel publiek om de aankomst van Ir. A. A. Mussert, die getuige is in de zaak legen H. J. Bun- ning, bij te wonen. De politie was eveneens door een sterke macht vertegenwoordigd en een aantal persfotografen had zich bij den ingang van het gebouw opgesteld. Op de publieke tribune was slechts een beperkt aantal menschen toegelaten. De ad- vocatenbanken en die van de perstribune waren geheel bezet. Deze strafzaak vond zijn begin in de ge beurtenissen op het Blauwe Zand, vlak voor de verkiezingen, toen de leider van den N.S.B. Ir. A. A. Mussert een bezoek aan een geestverwant, wonende op het Blauwe Zand bracht. Bij dit relletje zou verd. steenen hebben gegooid. Ook tegen Ir. Mussert werd proces-verbaal opgemaakt wegens het gebruik maken van een zweepje. De man, die met dit zweepje zou zijn mishandeld en die Ir. Mussert zou hebben bedreigd werd verbaliseerd wegens bedreiging. De zake.n tegen Ir. Mussert en P. Melchers zullen 30 September worden be handeld. Gisteren behandelde de vijfde kamer der rechtbank, gepresideerd door Mr. V. G. A. Bol, de strafzaak tegen II. .1. Bunning, stratenmaker van beroep te Am sterdam. De man wordt er van verdacht, dat hij op 14 Mei openlijk met vereenigde krachten ge weld heeft gepleegd tegen den leider van den N.S.B., Ir. A. A. Mussert, F. W. Woelc- ken en J. C. M. Otto, die zich in een auto bevonden. Verdachte zou, terwijl hij zich hij een groote groep personen op den openbaren weg bevond, met groote kracht tweemaal van korten afstand een klinker naar de auto hebben geslingerd, terwijl tegelijkertijd van uit bedoeld# groep door andere menschen eveneens met steenen werd gegooid. Ver schillende ruiten van die auto werden ver nield en de wagon zelf liep eenige deuken op. Na het voordragen van de dagvaarding door den officier Mr. J. Kist, vroeg de presi dent of alle getuigen aanwezig zijn. Neen president, zegt. de deurwaarder. Ir. Mussert en getuige Schut zijn niet versche nen. De zaak wordt toch voortgezet. Ver dachte geeft een relaas van het gebeurde, zooals zich dit volgens hem heeft toegedra gen.. Hij harl gehoord, dat Ir. Mussert op het Blauwe Zand was. „Ik dacht, die wil ik ook wel eens zien. Bij het relletje, dat ontstond toen Ir. Mussert de woning, waar hij een bezoek gebracht had, verliet, werd verd. volgens zijn zegggen door Ir. Mussert gesla gen. Ook viel er een schot. Verdachte was toen zoo boos geworden, dat. hij steenen op genomen had en naar de auto had gegooid. Mussert komt binnen. Inmiddels is ir. Mussert verschenen. Hij wordt als eerste getuige gehoord. Als be roep gaf getuige civiel-ingenieur op. Getuige vertelt dan uitvoerig hoe hij na het verlaten van de woning van Zoutberg werd bedreigd. Toen hij met zijn chauffeurs en een foto graaf tenslotte de auto, had bereikt regende het. steenen op de auto. Het was aldus getuige een bombardement, De verdediger stelt een aantal vragen. Verdediger: Was U er van op de hoogte, dat daar op het Blauwe Zand herhaaldelijk ongeregeldheden voorvielen? Getuige: Dat was mij bekend. Verdediger: Wist getuige Mussert dat to IJmuiden een aanslag in el kaar is gezet van communisten op N.S.B.-ers en dat dit voor reclame doeleinden is gefilmd. De president laat deze vraag ech ter niet toe. Verdediger: Droeg u altijd een zweepje bij u? Ook deze vraag laat de president niet toe. Verdediger: Weet ir. Mussert, hoe lang er verloopcn is tusschen het lossen van het revolverschot en het gooien met steenen? Gtuige: Dat is een kwestie van een zeer korten tijd. Enkele seconden. Hierna wordt de chauffeur Schut, die ge lijk met ir. Mussert ter zitting is versche nen, gehoord. Hij geeft toe een schot te hebben gelost, omdat hij zich ernstig be dreigd gevoelde. Getuige Stricker komt dan voor het hek je. Hij beschrijft de scène, die zich op liet Blauwe Zand heeft afgespeeld. Toen ir. Mussert het huis verliet, had getuige ge roepen: „Vrijheid voor Kerk en Staat want aldus get. ik ben katholiek. Hij had, nadat ir. Mussert ruzie had gehad met Melchers, eenmaal met een steen zien gooien 'door verdachte. Hebt u door meer menschen zien gooien, vraagt de pres. een ander getuige. Er zijn nog meer deuken in de auto. Getuige, had echter alleen B. bezig ge zien. Wel hadden meer menschen steenen in de hand. „Wat mal, dat hij een fotograaf bij zich heeft". Een juffrouw, die ook in de rumoerige Blauwe Zandbuurt woont, beschrijft aan schouwelijk hoe ir. Mussert een zweepje uit de zak haalde en hiermede op het ge zicht van Melchers sloeg. Ook had getuige gezien, dat er een foto graaf aan het werk was. „Ik dacht, wat mal. dat hij een fotoeraaf bij zich heeft". Getuige had ir. Mussert tegen Melchers hooren zeggen: „Als ik. aan, het bewind kom, steek ik het Blauwe Zand op vier punten in brand. Ir. Musseri vraagt nu het getuigenver hoor is geëindigd, of hij mag vertrekken. De verdediger verzet zich hier echter te gen, zoodat de N.S.B.-leider in de zaal blijft. Requisitoir. Het woord is dan aan den officier van justitie, die in zijn requisitoir zegt dat hij in deze zaak geen elementen heeft kunnen ontdekken, die de groote belangstelling van vandaag wettigen. Spr. beschouwt de zaak als hoogst eenvoudig. Er zijn een aantal personen op 14 Mei geweest, die steenen naar de auto van ir. Mussert wierpen. Een steen is tegen liet beschermde raam geko men. waarachter zich het hoofd van ir. M. bevond. Gelukkig zijn er geen ernstige on gelukken gebeurd. Wat hier gebeurd is, is echter zeer laak baar. Dit is geen wijze van optreden in een land, dut prat gaat op zijn groote bescha ving en dat er trotsch op is, dat er voor zijn bevolking groole vrijheid bestaat. Het doet spr. plezier dat verdachte, een ronde Jordaner, een ruiterlijke bekentenis heeft af gelegd. Hij is geen achterbaksche man, maar hij steekt wel eens te gauw zijn handen uit, Ik vrees, dat hij zich heeft laten ophitsen door de mannen, die naast hem stonden. Spreker vorderde zes maanden gevangenis straf, met aftrek van den tijd in voorarrest; doorgebracht (ruim drie en een halve maand). Mussert mag weggaan. Na het requisitoir komt mr. van Vessem naar voren om uit naam van ir. Mussert te vragen of hij nu weg mag gaan. Weer ver zet de verdediger zich, doch de president geeft alle getuigen verlof heen te gaan. Intussc'nen is de belangstelling in de zaal zeer groot geworden. Zeer vele advocaten hebben achter de advocatenbanken, die dicht bezet zijn, een plaatsje gevonden. De verdediger Mr. A. II. Rodrigues de Mi randa zegt in zijn pleidooi, dat verdachte, na aanvankelijk ontkeud te hebben, later rid derlijk bekende. Men moet, aldus pl., rekening houden met de omstandigheden waaronder dit feit is ge beurd. Ir. Mussert is in de buurt, waar vele politieke tegenstanders wonen, verschenen toen de verkiezingen voor de deur stonden. Hij had, zooals alle dictators of wou ld be dictators reclame en propaganda noodig. Op juridische gronden bestrijdt pl. de ten laste gelegde openlijke geweldpleging met vereenigde krachtan. Openhaar geweld is het geweld, waardoor de openbare orde wordt verstoord. In dit ge val was daarvan geen sprake. Die openbare orde is verstoord door de vechtpartij Mussert-Mclchers en door het schieten van den chauffeur. Juist in het. armste deel van Amsterdam, waar slechts 17 menschen op de N.S.B. zou den stemmen'met de verkiezingen, ver scheen ir. Mussert. met zijn auto's, zijn chauffeurs en zijn hoffotograaf. Men lokt een daad uit voor politieke propaganda en roept dan: „terreur, terreur Alle Neder- landsche couranten zijn liet er unaniem over eens, dat hier van provocatie mag worden gesproken. De man, die met een revolver heeft ge schoten loopt vrij rond. Deze verdachte, die een steen wierp, zit reeds drie en een halve maand in hel huis van bewaring, terwijl hij ongetwijfeld uit noodweer heeft gehan deld. Pl. drong met klem aan op vrijspraak, subs. riep hij de clementie van de recht bank in, waarna hij de onmiddellijke in vrijheidstelling van verd verzocht. De of ficier verzette zich tegen de invrijheidstel ling, welke na raadkamer werd afgewezen. Vonnis 30 September. Exfra bijslag voor meerderjarige kinderen VERHOOGING DER STEUN IN DEKKING, KLEEDING EN SCHOEISEL. De drie vakcentralen, de Roornsch-katho- lieke, de Moderne en de Christelijke hebben reeds kort na hot optreden van het nieuwe kabinet een aantal wenschen terzake van de werkloozenzorg ter kennis van de regeering gebracht. De minister heeft verschillende gedane verzoeken moeten afwijzen, doch Z.Exc. vond bij de overweging ervan reden te meer tot voortzetting van het. reeds eerder door hem ter hand genomen onderzoek naar de vraag, in welke gevallen er de grootste behoefte aan eenige meerdere hulp bestaat en in hoeverre het mogelijk zou zijn daaraan tegemoet te komen, zonder dat daaruit nadeelige ge volgen met betrekking tot het zoeken van arbeid zouden ontstaan. Dit heeft ertoe geleid, dat de mi nister thans heeft besloten om een extra bijslag toe te kennen aan de bij ondersteunden inwonende werk- loos geworden kinderen van 21 jaar en ouder, die voorheen zelf reeds zooveel loon verdiend hebben, dat hun inkomsten van eenigszins be hoorlijke beteekenis voor het gezin zijn geweest. De kosten van levensonderhoud toch van deze grootere kinderen drukken vanzelfspre kend relatief het zwaarst, terwijl die gezin nen, die voorheen leefden van gezamenlijk gezinsloon? bij werkloosheid, doordat zij dan De oefeningen van de lichte brigade, die aan de groote manoeuvres voorafgaan, zijn gisteren begonnen en reeds op den eersten dag van den oorlogstoestand, toonden H.M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard van hun belangstelling door een bezoek dat op bijzonder hoogen prijs werd gesteld en voor officieren en manschappen in de ko mende dagen een steun zal beteekenen in de vervulling van hun zware taak. Precies kwart voor 9 kwam H. M. in een Cadillac-Landaulette, waarvan de kap was opengezet ondanks het vochtige druilerige weer, bij de brug over den IJssel bij Wes tervoort aan. Na een kort oponthoud reed H. M. naar het eigenlijke gevechtsterrein, waar ook Prins Bernhard. die van plan is eiken dag de oefeningen bij te wonen, te paard arri veerde. Met groote aandacht volgden Vorstin en Prins de verrichtingen der Blauwe en Roode Partij. Ondanks het slechte weer, stapte H. M. uit de auto en ging te voet het veld in om het tirailleeren van dicht bij gade te slaan. Daarna was H. M. getuige van een vliegtuigaanval met rookbommen. Het punt waar de bommen vielen, was gelukkig een onbebouwde akker, waarop de uitgeworpen rookbommen weinig schade konden aan richten, maar niettemin was het een ang stig schouwspel, te zien hoe telkens de vliegtuigen kwam aansnorren om in duikvlucht hun ditmaal gelukkig onschuldi ge last te laten vallen en dan weer onder daverend motorgeronk omhoog trokken. Om half twee wees alles erop, dat het einde van de oefening naderde. In snel tempo sloegen de hofauto's de richting van Doesburg in, vanwaar zij naar het Loo terugkeerden. MONUMENT OP DE NIEUWE MOER- DIJKBRUG ONTHULD. Door den minister van Waterstaat, mr. Dr. Ir. van Buuren, is gisteren "t gedenk- teeken ter gelegenheid van de tweede over brugging van den Moerdijk in tegenwoor digheid van tal van hooge autoriteiten ont huld. Het monument, een geschenk van de twaalf Kamers van Koophandel, die voor den houw van den brug hebben geijverd, is vervaardigd door den beeldhouwer F. J. van Hall. Het is een bronzen reliefstuk, geplaatst tusschen de spijlen in het mid den van de brug, waardoor de svmbolisrhe beteekenis van het beeld zoo voortreffelijk tot haar recht komt. Het monument bestaat n.1. uit een groote vroinwn figuur met uitgespreide armen, voorstellende de totstandgekomen verbin ding tusschen Noord en Zuid, terwijl men onder de vrouwenfiguur water met vis- schen, er boven lucht en wolken ziet. Het geheel personifieert het bouwwerk, waarop het is geplaatst. KUIP MET KOKEND WATER OMGETROKKEN. Kindje aan brandwonden over leden. Woensdagmiddag wierp het driejarig zoon tje van den heer Tabak te Warswerd (Fries land), terwijl zijn moeder de wasch deed, een kuip met kokend water om. Het kind kreeg don inhoud over liet. lichaam, dat ge heel met brandwondenwerd overdekt. Het jongetje is aan de gevolgen overleden. op den steun van hel gezinshoofd alleen zijn aangewezen, den grootsten terugval heb ben. Spaarregeling. Voorts, heeft de regeering, in de overweging, dat door den langen duur der werkloosheid de behoefte aan kleeding, dekking en schoeisel zich sterker doet gevoelen, besloten zulks,in aansluiting aan een der ken baar gemaakte wenschen om, al thans voor zooveel de grootere gezin- nen betreft, den zgn. b-steun te ver- hoogen. Dit betreft de extra hulp, welke wordt verleend in den vorm van verstrekking van kleeding, dek king en schoeisel. Tof dusverre geschiedde deze verstrekking geheel zonder eenige financieele opoffering van de zijde der betrokkenen. Deze regeling blijft bestaan, doch daarnaast wordt nu de gelegenheid geopend voor een extra b-steun. Deze is als een spaarregeling opgezet, in dien zin, dat, als de betrokkenen 25 cent per week reserveeren, de overheid dat bedrag sup pleert met 25 cent voor gezinnen van 2, 3 en •4 kinderen en met -10 cent voor gezinnen van 5 en meer kinderen. Het aldus gespaarde bedrag mag uitsluitend voor de verkrijging van kleeding, schoeisel cn dckkjng worden aangewend. Waar dc betrokkenen uiteraard eenigen tijd zullen moeten sparen, alvorens zij op grond vand eze spaarregeling eenige meer dere extra hulp zullen bekomen, zal de re geling voor hen eerst, in het begin van .het volgend jaar practisch nut kunnen afwer pen, indien de samenwerking ten deze wordt beperkt tusschen hen en dc overheid. Wil echter ook in de eerste wintermaan den dc regeling effectief zijn, dan is nog noo dig de medewerking van 'n derde, mot name van het gcheele Ncderlandsche volk. Wan neer ook van die zijde wordt, bijgedragen, zal door samenwerking van de overheid, volk en werklooze met een gezin van twee of meer kinderen tijdig het noodige beddegoed, schoeisel en kleeding ontvangt. De minister van sociale zaken is voorne mens zeer binnenkort een beroep ten deze op het Nederlandsche volk te doen. Brutale inbraak in een Haarlem- schen winkel, tegenover het poli tiebureau, op klaarlichten dag. Verdachten in hooger beroep voor het Hof. De schoonzoon van een Haarlemsch lijs tenmaker, verstrekte aan zekere „Arie", eveneens te Haarlem, zulke verlokkende me dedeelingen over de rijkdom van zijn schoon vader, dat twee bekende Ainstcrdamsche „kooplieden", resp. met 21 cn 9 jaar gevan genisstraf achter den rug, door „Arie" in gelicht., dc brutaliteit hadden om op 28 Fe bruari j.1. op een klaarlichten Zondagmor gen in te breken in de lijstenmakerswinkel in de Groote Houtstraat,, welke n.b. pal tegenover het politiebureau is gelegen! De buit was een bedrag van f 1350. De rechtbank te Haarlem veroordeelde den verraderlijke schoonzoon wegens mede plichtigheid aan diefstal tot een jaar ge vangen isstraf met aftrek van voorarrest. De heide Amsterdammers, die de diefstal ge pleegd zouden hebben, hoorden zich ieder tot drie jaar veroordeelen. Gisteren stonden de schoonzoon en de bei de kooplieden in hooger beroep voor het ge rechtshof terecht. Berouw. Eerst; had de schoonzoon van den besto lene zich te verantwoorden. Hij bekende, dat hij alle inlichtingen over de plaatselijke situatie in de afwezigheid van de bewoners had verstrekt. Ook had hij sleutels gele verd, die nagemaakt werden. Hij stond niet al te best bekend. Verdachte is reeds eer der vei-oordeeld en de verhouding met zijn Schoon vader liet veel te wenschen over. Op een kwaden dag was hij in connectie geko men met „Arie" cn met de beide Amster- damsche beroepsinbrekers. De laatsten wis ten hem over te halen de noodige inlichtin gen te geven over den winkel van zijn schoonvader. Nu had de man groote spijt van het ge beurde en mot tranen in de oogen smeekte hij het hof een lagere straf op te leggen. De procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh dacht over verd.'s rol anders. Het is een laffe daad, meende spr. en de straf door de rechtbank opgelegd is z.i. te laag. De pro cureur-generaal requireerdc tenslotte ander half jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Vervolgens hadden zich de beide man nen te verantwoorden, die de diefstal zou den hebben gepleegd, de „kooplieden" M.B. en J. W. V. Evenals voor de rechtbank hielden zij voor het hof hun onschuld vol. De man die als bemiddelaar tusschen den schoonzoon en de inbrekers heeft dienst ge daan, zekere L. verklaarde o.a. dat hij en de schoonzoon kort. voor de inbraak verd. B. op het station tc Haarlem hebben ont moet. Zij zijn gedrieën de stad ingegaan en hebben B. toen 't huis aangewezen en de noodige inlichtingen gegeven. Debat. Nadat L. gearresteerd was, hij is la ter niet vervolgd is hij in gezelschap van een rechercheur naar Amsterdam gegaan, waar zij een gesprek hadden met verd. V., die in een café op het Thorbeckeplein zat, V. had er natuurlijk geen idee van, dat de tweede man een rechercheur was. Hij praat te toen leelijk zijn neus voorbij en vroeg o.a. waarom L. zijn aandeel in dc buit niet had opgehaald. Verd. V.: Ik kletste maar wat, want ik wist precies, dat L. in gezelschap van een rechercheur was. In het café was ik er voor gewaarschuwd. Pres.: Waarom zei u dan niet, „dag me neer dc rechercheur". Verd.: Dat zeg je eenmaal niet. Ik vond 't veel te grappig. De tweede verdachte ont kende niet klem sleutels te hebben laten maken. Wel erkennen ze dien Zondagoch tend in Haarlem te zijn geweest: „Voor particuliere doeleinden". Dit punt konden ze bovendien moeilijk ontkennen, want een dienster bij Hek's lunchroom had ze daar gezien. Een hevig debat ontspon zich tusschen de beide verdachten eener- zijds en getuige L. anderzijds. De laatste hield vol, dat beide verdach ten het plan om in te breken hadden gemaakt, nadat hij de inlichtingen had verstrekt. De verdachten noemden hem een leugenaar en een fantast. Vervolgens kwam de schoonzoon, die eerst als verdachte fungeerde, voor het getui<- genhekje. Hij handhaafde zijn verhaal als verdachte gedaan. Hij had tegen de inbre kers gezegd, dat Zondagochtend de gelegen heid gunstig was. Verd. had ze uit het sta tion zien komen, ze waren daarna naar de lunchroom gegaan. Pres.: Maar U hebt ze niet zien inbre ken. Getuige: Neen, dat niet, maar ik heb ze wel gesproken. Ze zeiden: ga jij nu maar naar huis, wij knappen dat zaakje wel even op. Ik zou een vierde deel van de buit krij gen. Pres.: Is dat nu allemaal waar? Ze zeg gen, dat er wel over inbraken in het alge meen is gesproken, maar niet over die in dc Gi-ooIe Houtstraat. Verd.: Wat ik zeg is de waarheid. Over andere inbraken is niet gesproken. Pres.: (tot verdachten): Wie denken jul lie dan, dat dc inbraak gepleegd hoeft? Een der verdachten: Deze getuige met een van zijn vriendjes natuurlijk. Maar ik ben onschuldig. Pres.: 't. Is alleen jammer, dat u in Haar lem bent geweest dien Zondag. Nadat in de middagzitting nog eenige ge tuigen op enkele punten nader zijn ge hoord. vordert de procureur-generaal, Mr. Dr. D. Reilingh uitstel voor onbepaalden tijd, om een nader onderzoek in te stellen o.m; naar de situatie ter plaatse, de sloten," d<5 juistheid der genoemde tijden. Na raadkamer deelde de president mede, dat het Hof het, gevorderde nader onderzoek gelast cn dat Woensdag 6 October te 10 uur de behandeling door het Hof zal worden voortgezet. Tijdens afwezigheid van de bewoners heb- ben in den vorigen nacht inbrekers een be zoek gebracht aan een villa aan de Juliana- laan te Oegstgeest. De indringers hadden een goede buit, daar zij voor een bedrag van ruim vier duizend, gulden aan sieraden hebben gestolen. Verder ontvrcomdden zij een chequeboek van do. Nederlandsche Handel Maatschappij en vijftig Engelsche ponden en een aantal voorwerpen van minder waarde. Zij hebben zich toegang verschaft door hei indrukken van een ruit van de keuken deur. Des morgens heeft de dienstbode de in braak ontdekt. Verschillende kasten eu bureaux zijn met geweld opengebroken. TIMMERLOODS TE SCHIEDAM AFGEBRAND. Gisteravond om half negen is door tot nu toe niet vastgestelde oorzaak brand ont staan in een groote timmerloods, staande op het terrein van de werf van WiltonFeyen- oord te Schiedam. Het. vuur vond gemakke lijk een weg in de licht ontvlambare mate rialen en in weinige oogenblikken stondi de loods, die een afmeting heeft van tien; bij vijftien meter, in lichter laaie. Het vuur werd onmiddellijk met eigen middelen! krachtig aangetast, terwijl kort daarna de Schiedamsche brandweer met groot materi aal verscheen. Het bleek echter niet mogelijk te zijn de loods te behouden. Na ruim twintig minuten was het gebouw totaal afgebrand. Financieele regeling tusschen Rijk en Gemeenten. De afdeeling Den Haag van den Vrijzin nig Democratisohen Bond hield gisteravond! een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer R. Winkel, in welke verga dering werd besloten tot 't indienen eeneii motie, uitsprekende de wenschelijkheid1 vaneen billijker financieele regeling tus schen. Rijk en gemeenten wegens den op deze laatste toegenomen druk wegens uit gaven voor armenzorg als gevolg van de» crisis. Als candidaat in de vacature prof. Kra nenburg als lid van het dagelijksch be stuur van de partij werd gesteld mr. A< M. Joekes. Vliegtuigen der „British Air ways" zullen niet meer in Ne derland landen. De Engelsche luchtvaartmaatschappij Bri tish Airways Ltd., welke een geregelden dienst op Scandinavië onderhoudt, zal hier bij niet langer op Schiphol landen. Althans niet gedurende de wintermaanden. Het is echter niet uitgesloten, dat de maatschappij in den zomer van 1938 weer naar de Am- sterdamsche luchthaven terugkeert. Met ingaug van den winterdienst zal de B.A.L. rechtstreeks van Londen naar Ham burg vliegen en vandaar via Kopenhagen naar Stockholm. De B.A.L. motiveert deze verandering in haar dienstschcma met het feit, dat zij zoo veel tocslagvrije post van Engeland naar Scandinavië heett te vervoeren, dat er vrij wel geen laadruimte en -vermogen over blijft voor kleinere tusschentrajecten, zoo als Londen-Amsterdam. Bijna op passeerend schip te rechtgekomen. Gisterochtend is een gedeelte van den achtergevel van pand 87 aan het Hang te Rotterdam, waarin gevestigd is de kruide nierszaak van de firma A. Burg en welk pand zich uitstrekt tot aan den steiger, over een breedte van ongeveer acht meter, gescheurd, gebroken en ingestort. Persoon lijke ongelukken hebben zich daarbij niet voorgedaan. Op liet oogenblik dat het onderstuk van den gevel het begaf, voer cr juist een schip voorbij, dat wat water over kreeg. Twee zich aan boord bevindende vrouwen snelden naar het achterdek en klommen in een rooi boot, maar dra zagen zij dat haar vrees volkomen ongegrond was. Hot schip had niet de minste schade opgeloopen. De bouwpolitie heeft een roode vlag doen plaatsen als toeken dat.' de doorvaart bij den steiger tijdelijk gestremd is, DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Te Fokshol (gemeente Hoogezand) Is gis terochtend de achttienjarige Wolf op de; scheepswerf van de N.V. Mulder en Suur- meijer met den electrischen stroom in aanraking gekomen. Het slachtoffer werd spoedig bevrijd, doch was bewusteloos. Twee doktoren uit Hooeezand waren spoe dig ter plaatse en hebben getracht de le vensgeesten op te wekken, wat hun echter niet is gel.ukt, - v -

Schager Courant | 1937 | | pagina 8