Plaatselijk Nieuws Bij het 65-jarig jubileum van A. de Moei Almiha-jool in den Muziektuin De Volksfeesten Programma voor heden Bokswedstrijden in den Muziektuin Clubgebouw van Sunlight te Vlaardingen geopend Bijna 3600 Almiha- gasten Uit onze Omgeving Het vliegveld DRAISftlA-vAN-VALKENBURG 'S-.* e A .1 LEVERTRAAN- Vroolljke klanken van Schagen's Harmoniekapel en „Wlnnubst". De Schager Middenstandsweek is een echt volksfeest geworden. Niemand behoefde zich om financieele redenen deelname aan de feestvreugde te ontzeggen, daar de toegang tot vele vermakelijkheden vrij was. Zoo Zaterdag- en Zondagavond. Zaterdag was het Schagen's Harmoniekapel, die met vroolijke marschen de bevolking meelokte naar den Muziektuin. waar een variété-voor stelling plaats had; Zondagavond stroomde het publiek .vanzelf" naar den tuin. Oud en jong heeft daar geweldig genoten van de kunsten, vertoond door Alfrcd Heller's gezel schap. De lach niet van de lncht. Evenwichtskunstenaars, die, onder het de- biteeren van de grootste zotternijen, op wan kele tafeltjes l.h. element schenen, deden de aanwezigen griezelen. Heel dat stel circus- artisten voelt zich trouwens het gelukkigst op onberijdbare fietsen, hoog in de lucht xnanoeuvreerend aan een stalen mast, door een man op den schouder getorst, zwevend tusschen de rekken, of voortgeschopt over het podium! Vaak in admenlnnze spanning, dan weer onder daverend applaus, volgde het publiek de ongelooflijk knappe toeren, gierend werd gelachen om de geestige clowns. Taptoe. Zafer'dagflvonï! precies om half tien be gaf Jansen's Kapel, die liet variété-program ma onvermoeid begeleid had. zirh naar de Gracht, waar onder groote belangstelling een taptoe geblazen werd. Daarna volgde weder om een muzikale rondgang door de ge meente. Gisteravond liep heel Schagcn uit om het muziekkorps Winnuhst uit Den Helder eer te bewijzen. Als altijd maakten deze keurig geuniformde muzikanten met hun blinkende instrumenten een kranigen indruk. Een zeer afwisselend programma werd af werkt. Trompetten, fluitjes en roffels weer klonken, vrooüjk-doordringend langs de ru moerige straten, waar de kermispret in gang was of liever men de gang er in trachtte te krijgen, want de spullebazen hadden het niet al te druk. De taptoe later op den avond vormde het hoogtepunt en wij roepen ie Ileldersche gas ten gaarne een tot weerziens toe. Om 7 uur bracht het. korps op de Hoop een serenade aan den heer A. de Moei, die, zooals bekend, gisteren zijn 65-jarig lidmaat schap van het R.K. Kerkkoor St. Gregorius herdacht. De Almiha bleef ook deze "dagen het centrum van do jool. Daar steeg het aantal bezoekers met honderden; gisteravond tegen half twaalf pas seerde de 3475ste bezoeker het loket. En in de dancing bleef men tot laat in don nacht klaar wakker bij cabaret en dans. Ook in andere gelegenheden amuseerde men zich bij dronk cn muziek. Zoo kon men op een gegeven oogenblik de dienaren der li. Hermandad achter een hartversterkinkje in het Noord-Hollnndsch Koffiehuis aantreffen zichtbaar genietend van de gezelligheid rondom de Kentucky damesband. De volksfeesten een goede inzet. Zeer attraqtieve wedstrijden. De winkelweekfeesten; zijn Zaterdagmiddag ingezet cnet het houden van volksfeesten, zoowel op de Gedempte Gracht als op het Noord, de Loet en in do Molenstraat en al- Je wedstrijden werden een groot succes. Bij zonder aantrekkelijke kampen kregen wc te zien en uit de lachsalvo's, die herhaalde lijk opklonken bleek wel, dat de keus der diverse buurtcommissies gelukkig was ge weest. Onbedaarlijk bv. is er gelachen bij de kinderw.-race op muilen om de Romein sche arfua disféllatn wagenrennen, als do deelnemers, na eerst in een teil water en daarna in een teil met meel gehapt heb bende. hun wagenren begonnen. Maar ook het busheldragen, het tonkruicn, de auto pedrace, de driebeenwedstrijd enz., sloegen in en het geheel slaagde dan ook uitmun tend. Ook de belangstelling was zeer goed te noemen, ondanks het feit dat het weer maar zoo-zoo was. Hieronder laten we de uitslagen der wed strijden volgen: Loet: Zakloopen voor Jongens 1012 jaar: le prijs D. van Dijk, 2c prijs D. Revers, 3e prijs T. Berepoot. Hardloopen met 2 ballen op bordje voor meisjes 10—12 jaar: le rijs Ger Wardenaar. 2e prijs Tr. Middelbeek, 3e prijs G. Broek huizen. Zakloopen voor Jongens 5—10 jaar: le prijs T. Berepoot, 2e prijs J. Muntjowerf, 3e prijs A. Wemmcnhovcn Hardloopen voor meisjes van 510 jaar met 2 ballen op bordje: le prijs A. Ver duin, 2e prijs Vronie Verduin, 3e prijs Tr. Huiberts. Hoepelen met hindernissen voor mannen: le 's f 5.—, Jb. Groot; 2e prijs f 3.—, G. van Dijk; 3e prijs f 2.— Jb. Deutekom; 4e prijs f 1.— L. Schoorl. Autopedrare met hindernissen voor vrou wen: le prijs Aal Rentenaar, 2e prijs G. Schoorl. 3e prijs Mevr. Beunder. 4e prijs Mevr. Jb. Groot. Noord: Bushelsdragen voor mannen: le prijs f J. Rozing; 2e prijs f 3 A. de Jonsr; 3e prijs i 2 A. Domper; 4e prijs f 1 J. Noomian. 2.30 uur: Groote ringrljdertj met paard en kar op de Gedempte Gracht. 7.uur: Prijsuitreiking in het Nrd. Holl. Koffiehuis. 7.15 uur; Taptoe van Schagen's Har moniekapel. 8.nur: Groot Bal-Masqué in het Nrd. Holl. Koffiehuis. 26 uur en 711 uur: Tentoonstel ling. Vanaf 4 uur: Kennis, Verlichting. Tonkruien voor vrouwen: le prijs f 4 A. Stam, 2e prijs f 3 A. de Wit; 3e prijs f 2 C. Schilder; 4e prijs f 1 A. Deutekom. Gedempte Gracht. Kinderwagenrace voor vrouwen, op mui len: le prijs f 6 Tr. Winter; 2e prijs f 4 N. van de Molen; 3c prijs f 2 G. de Leeuw; 4c prijs f 1 Tini de Ruiter. Driebecn-loopen voor mannen: le prijs f 6 RenrptEngelsman; 2e prijs f 4 Dokter Barenkamp; 3e prijs f 2.30 Visserv, Dijk. Molenstraat. Hardloopen voor vrouwen: le prijs f 7.50 B. Molenaar; 2e prijs f 4 Mevr. Bijlsma; 3e prijs f 2.50 Jannie Pool; 4e prijs f 1 Ma cle Wit. Romcinsche aqua disicllata wagenrennen voor mannen: le prijs f 7.50 C. Marecs; 2c prijs f 4 II. Nabcr; 3e prijs f 2.50 H. Dek ker; 4e prijs f 1 K. Bran ten-aar. Bij de prijsuitreiking kon voor alle buurt cormnissies op het welslagen van de wed strijden worden gewezen en 't was de voor zitter van de Buurtcommisie 't Noord, de heer Wissekerke, die naast zijn dank aan de Winkelwcekcommissie, zijn bijzondere voldoening uitsprak over dc goede samen werking die er tusschen alle buurtbewo ners was geweest, onverschillig van welke politieke of godsdienstige richting. Hij sprak den wcnsch uit. dat die goede ver slandhouding ook in dc toekomst zou mo gen voortduren. Een groote bokswedstrijd in de MuziekMiin onder auspiciën van de Noderlandsclic Boks- Ixxnd was hoofdschotel van het. Zondagpro gramma. Verschillende sterke vechters van Amsterdamsche en Haarle.msc.lie boksver- oenigingen namen hieraan doel. Dc regen, welke liet grootste gedeelte van den middag staag uit den hemel plensde heeft niet kun nen verhinderen, dat nog heel wat publiek binnenstroomde en vol aandacht de vaak siKinnondc wedstrijden volgde. Het be/.ock was wel niet overweldigend, maar een boks- partij was voor velen ook een nieuwtje en daarom had men er graag een nat pak voor over om dat eens mee te maken. Kr werd gebokst in drie ronden van twee mi nuten. Tot. de meest op peil staande gevech ten voor de pauze behoort een hardnekkige strijd tusschen de Amsterdamsche kampioen half-zwaar gewicht Onsia cn zijn clubgenoot (SARS) Lubben. Onsia, die over een supe rieure techniek beschikt, heeft in alle orie de ronden moeite zijn overwicht te hand haven, want Lubben, slordiger van stijl, verdedigt zich kranig cn neemt zelfs nu en dan het initiatief; vooral in do tweede ronde is Lubben herhaaldelijk sterk in het voor deel. De derde ronde is echter weer voor Onsia, die tenslotte als overwinnaar uit de ring komt. De vinnigstc gevechten hebben over het algemeen na dc pauze plaats. liet hoogste tempo heeft de laatste partij tusschen dc "Rie (Haarlem) en Zandbergen (SARS), oud- kampioen van Amsterdam. In de eerste ron de valt Zandbergen al direct heftig aan en laat de Bie geen oogenblik tijd zich te oriën- tccrcn In de tweede ronde deelt de Amster dammer zulke rake meppen uit, dat de Haar lemmer 8 tellen lang „groggy"' over de tou wen hangt. Nauwelijks hersteld, bokst hij tot het einde toe moedig door; Zandbergen wordt overwinnaar. Een aardig .partijtje wordt ook gegeven door Hoos en Wcssel, bei den van de Ring Amsterdam-Noord', waarbij Wessel zich zeer beslist de sterkere toont en Roos als verliezende met oen bloedneus het strijd|>erk uitstuurt. De gebroeders Oly, zwaar-gewichtvecnters van „Qlympia" (C. Oly is kampioen van Amsterdam) geven een interessante demon stratie en verwerven daarmco onder het publiek veel bijval. De uitslagen zijn: Vlieggcwicht: Brasem (Olvmpia A'dam) slaat Huystee (DOS. Am sterdam). Vedergewicht: Rooselaar (DOS, A' dam) sl. Ducardcs (DOS, A'dam). Brander (Maccabi, A'dam) sl. Cohen (Olympia A'dam Lichtgewicht: te Nuyl (Ring Haarlem) Steltenberg (DOS, A'dam): onbeslist. Knoppers (SARS, A'dam)Joustra (DAB, A'dam): onbeslist. Zandbergen (SARS) sl. dc Bie (Ring Haar lem) Wcltorgewicht: Peppels (DOS, A'dam sl. v. Asselt (Carpentier A'dam). Bantamgc- wicht: Vroome (DAR. A'dam) sl. Roodvelt (Maccabi, A'dam). Middengewicht: v. Es (DOS,A'dam) sl. v. Leeuwen (DOS,A'dam). Wessel (Ring A'dam Noord) sl. Roos, (Ring A'dam Noord). Halfzwaargewioht: Onsia (kampioen van Amsterdam) sl. Lubben (SA RS, A'dam). Scheidsrechter was de Bergsfrflm en tijd opnemer de heer Anssems. Schagen's Har- moniekapel liet. zich niet haar mooie nieuwe marschen tal van keeren gedurende de wed- strijd hooien. Een onvergetelijke dag voor den krassen 83-]arigen zanger. Voor velen is 65 jaren reeds een behoor lijke leeftijd, doch een 66-jarig jubileum als koorzanger kan in ons land zeker wel een unicum worden genoemd. Het was onze plaatsgenoot, de heer Arie de Moei, die gister dit zeldzaam feit mocht herdenken. Deze dag is voor den ouden baas, welke alleen zonder verwanten ia het leven staat, een ware feestdag geworden. Des morgens ongeveer hall 10 werd hij per auto van zijn eenvoudige woning afge haald cn Werd eerst een rondrit gemaakt. Bij het kerkkoor aangekomen, stonden de „bruidjes" cn de leden van liet koor gereed, the den jubilaris naar het altaar leidden. Voor deze gebeurtenis was hem een dienst opgedragen cn werd door het koor de Mis „rFanciscus Xaverius". van Frans Wit ge zongen, Arie's lievelingsmis. Na den dienst begaven allen zich naar het Gezellenhuis, waar in besloten kring de huldiging plaats vond. Door velen werd dc jubilaris geluk ge- wenscht en 't was Deken Kuijs, die hem uit naam van Monseigneur J. P. Huiberts, Bisschop van Haarlem, geluk \yenschte cn hein een fraaie foto van den kerkvorst over handigde met een eigenhandigen gcluk- wensch en ondcrtcekening. Werkelijk een zeer fraai aandenken. (De foto was vervaar digd door den bekenden ilof-fotograaf Ziegler), Voorts kwamen vele gelukwenschen bin nen van Parochiale zangkoren en ontving dc jubilaris o.m. een felicitatie van den lieer D. J. Robbenmondt te Ratcnburg, den S4-jarigen organist te Ravcnstcin in de N'ed. llerv. Kerk aldaar, die cenige weken terug eveneens zijn 65-jarig jubileum vierde als organist. Deze felicitatie was vergezeld van een schrijven van Ds. Ritter te Ravcn stcin, die den heer de Moei ook namens zijn gemeente feliciteerde. Veel gelukwenschen kwamen binnen en opvallend was het dat zaligers met 50 en 60 dienstjaren hun „voor man" complimenteerden. Door het kerk koor werd een speciaal voor de Moei ver vaardigde 4 stemmige „Cantate" gezongen. Kr werd koffie, koek cn sigaren gepresen teerd, waarna een „lang zal bij leven" werd uitgebracht en koor en jubilaris werd gefotografeerd. Om half 2 was het onze wakkere Harmo nie, die den jubilaris een serenade bracht en bij monde van den heer Starreveld ge luk wenschtc. Zichtbaar aangedaan dankte de jubilaris voor deze vriendelijke atten tie. 's-Avonds was het „Winnuhst" uit den Helder, welke in verband met de winkel week bier aanwezig was,.die ook met een vroolijkcn inarsch haar hulde bracht. Wer kelijk, deze dag zal voor den heer de Moei onvergetelijk zijn. THEATER ROYAL Be Charge van de Lichte Bxigode- Een film in den trant van bet wereldbe roemde „Bengaalsche Lanciers". soms zelfs nog spannender, nóg beklemmender. Het scenario is geinspireerd op een bekend ge lijknamig gedicht van Tcnnyson, over de heldbagtigc aanval der Licht Brigade in den Krimoorlog (1854.) Wij zien thans de belevenissen van ka pitein Geoffrey Vickcrs, zijn liefde voor El- sa Campbell en z'n opofferingsgezindheid voor zijn broeb, welke aanleiding is tot. liet. hoogetepunt in de film: dc charge, Socrat Klian dc emir, een afvallige van het Eugcl- sche gezag, laat een Engclsch kolonel Campbell en zijn officieren benevens alle vrouwen cn kindoren vermoorden, waarna hij naar do Krim vlucht om daar met de Russen tegen do Engolschen t*o vechten. Ook Sir Benjamin cn Gcofl'rcy worden naar het oorlogsterrein in de Krim gedetacheerd, met Porrv als officier onder zijn broer. Vóór Geoffrey vertrekt, deelt Elsa hem mede, dat zij van zijn boer houdt cn dat zij voor zijn dood vreest. Vickcrs belooft haar, dat hij zijn jongeren broer om harent wil buiten den strijd zal houden. Geoffrey, wetend dat Soerat Klian zich onder de Russische verdedigers der Balak- lava-heuvels bevindt, verandert een order aan de Lichte Brigade, het 27ste Regiment Lanciers, waartoe Jiij behoort en waarin deze troepen bevolen wordt niet aan te vallen, in het commando om wèl te atta queeren! Hij deelt Sir Charles Maceficld, den opperbevelhebber, mede wat hij deed en belast Pcrry met liet overbrengen van den brief. Hij voorvoelt, dat hij sneuvelen zal en hij wil zijn broer sparen voor dc vrouw, die hij boven alles liefheeft. Sir Charles, geroerd door Geoffrey Vic kcrs' heldenmoed, neemt de schuld van Hierboven het nieuwe ontvangst- en club gebouw van de „Sunlight"-fabrieken, dat Zaterdag j.1. te Vlaardingen door den bur gemeester van deze plaats, den heer A. van WaJsum geopend werd. Tal van plaatselijke Gisteravond om half tien pas seerde de 2950ste bezoekster en te vens 1000 ste bezoekster van dien 1 dag de controle. Het was mevr. Ho- man uit Schagerwaard Haar werd een tafellooper aangeboden door fa. Schmalz en verder een paar kou sen, koffie en een blik speculaas. Even later kwam reeds de 3000e opdagen. Het was de heer P. Ap pel van de Keins. Hij kreeg een Edammer kaas. Vijf voor elf was de 3500 bereikt. Het was mevr. G. Greuter uit den Helder, die een kaasje kreeg. Om half twaalf sloot men met een totaal-aantal van 3575 bezoe kers. Bravol diens overtreding der krijgstucht op zich. Doclr de charge, de heldenmoed der zeshon derd, was niet vcrgeefsch, zij werd de sleu tel tot de verovering van Eebastopol. Hoofdrollen worden gespeeld door Errol Flym en Olivera de Havilland Regie voerde Michael Curtiz. Heden en morgen draait deze bezienswaar dige film in Theater Royal. BERGEN RAADSLEDEN VRAGEN SPOEDVERGADERING AAN. In ons nummer van Woensdag 15 Sep tember vermeldden wij, dat de plannen van bet Departement van Defensie om in de Bergcrmeer een militair vliegveld aan te leggen reeds vasten vorm hadden aange nomen en dc aanleg van dit vliegveld reeds zoo goed als verzekerd was. Immers werd ons uit betrouwbare bron meegedeeld dat, zich al 88 II.A. in banden der regeering be vind xen dat de voorloopige koopactcn daarvan reeds bij notaris Van Riet waren gepasseerd met dien verstande echter, dat Defensie zich tot 1 December a.s. het recht voorbehoudt den koop ongedaan te maken. Naar aanleiding van het een cn ander hebben dc leden van den Raad der gemeente Bergen aan den burgemeester van Bergen onderstaand schrijven doen toekomen: Bergen (N.H.), 19 Sept. '37. Aan den Heer Burgemeester van Bergen N.H. Ondergeteekenden, Leden van den Raad der Gemeente Bergen (N.H.), verzoeken U een Spoedvergadering van den Raad te, beleggen in ver band met de plannen tot vestiging van een militair vliegveld in de naas te omgeving van Bergen. Bovenstaand verzoek is op 19 Sep tember gezonden door de Raadsle den: E. J. Voute, Dr. J. Hemelrijk, Jb. Swaag, M. C. Dingerdis, C. W. Ellis; J. N. de Koning, L. den Das en C Brak, P. Vrije. De leden hebben Donderdagavond vrijgehouden, voor de Raadsverga dering. UITSLAGEN VERLOTING VAN DE BER GER KUNSTENAARSVEREENIGING TE BERGEN N.H. 147 Een schilderij, A. M. de Kruijff, Schoorl 95 M. M. Polak, Den Helder 269 Mevr. de Jong, Tiel 183 Een teckening, Mevr. MeijerTimmer mans, Bergen N.H. 125 Een Litho Mej. Truus Brouwer, Amsterdam autoriteiten waren bij de plechtigheid aan wezig. liet gebouw, dat in moderne landihulsstijl is uitgevoerd, is, behalve voor ontspanning van het Sunlight-personeel, bedoeld als ont- vangstlocaliteit van gezelschappen, die ex cursies naar de Sunlight.fabrieken onderne men. De heer A. J. de Jong, directeur der Levcr's Zeep Mij. N.V. merkte op, dat be gin Augustus van dit jaar de 10.000ste be zoeker van de fabrieken genoteerd was. Hkv pX> tt 'fly "ZACHT VAN SMAAK-PRUS70ct WIERINGERMEER SLOOTDORP. Bazar Ned. Herv. Evangelisatie. Op Zaterdag 18 September j.1. vond de opening plaats van den eersten avond van de door de Nederl. Hervormde Evangelisatie te houden bazar. We hadden het genoegen met een der me dewerkers van de bazar het voor dit doel feestelijk ingerichte gymnastieklokaal te Slooldorp in oogenschouw te nemen. Wat wij daar zagen overtrof onze verwach tingen. Het kan niet anders of liet publiek moet er op af komen. En dit is ook geko men. Was de zaal des namiddags reeds voor het publiek opengesteld, de officieele ope ning vond eerst des avonds om half acht plaats. Dit geschiedde door Ds. J. C. J. Dijkstra, Nederl. Herv. Predikant te Opperdoes. Z.Eerw. wees er in zijn openingswoord op dat de Evangelisatie met vele moeilijkheden te kaïnpen heeft. Zooals dit bijna met elke ver- eeniging het geval is spelen de geldmidde len een hoofdrol. Spreker merkte echter op, dat dit natuurlijk bij een Evangelisatie niet het hoofddoel was, doch zonder contanten is het nu eenmaal niet mogelijk iets te verrich ten. Vandaar, dat men gemeend heeft een bazar te moeten organisceren. In deri loop van den avond werd van alle attracties een. druk gebruik gemaakt en al onmiddellijk zat de stemming er in. Voor dan ook deze eerste avond om pl.m. half elf gesloten werd kon het comité, zoowel wat het bezoek, als wat de ontvangsten betreft, te rugzien op een succesvollen avond. WIERINGERWERF. Bevestiging hulpprediker. Op Zondag 3 October zal de heer S. P. Nijdam, candidaat tot den Heiligen Dienst te Haskerdijkcn, benoemd tot hulpprediker in den Wieringermeerpolder, door Ds. J. Groeneweg, Em. predikant te Hilversum, voorzitter van het comité tot Steun van de Vereeniging voor Evangelisatie in de Wie- ringermeer, tot zijn werk worden ingeleid* Deze inwijding zal in den ochtenddienst des morgens te 10 uur in het vergadergebouw te Wierïngerwerf plaats vinden. MIDDENMEER. Feestavond Waneer-Fanfare. 'Voor donateurs, kunstlievende leden, ge- noodigden van zusterverecnigingen in en buiten de W.meer, gaf Zaterdagavond in Hotel Smit te Middenmcer de plaatselijke Muziek vereeniging W.meer-Fanfare, naar aanleiding van het behaalde succes op het laatste concours te Amsterdam, een in allq opzichten geslaagde en gezellige feestavond. De belangstelling was zeer groot. Na liet openingswoord van den vooraitter, den heer K. D. Meindertsma, sprak de be schermheer. Ir. B. Prummel. De heer C. J. Bosker, voorz. van „Harmo nie" te HippolytuShoef wcnschte ook het corps in de toekomst het „Excelsior" toe. Spr. bood dan een bouquet bloemen aan namens „Harmonie". Dc heer J. van Glabbeek bracht den' sprekers dank. Na allen een prettigen avond te hebben gewenseht werd het muzikale gedeelte afgewerkt. Ook de beide concoursnummers kregen wc te hooren. I-Iet gehalte der mu ziek was weer beter dan de vorige maal. Na de pauze gaf cle heer van Glabbeek met, assistentie van den heer Visser (pia no) verschillende humoristische en karak teristieke zangnummers Een warm applaus was zijn bclooning Eveneens gaven de heeren Looze en Hoevenaers ecnige nummers in zang en declamatie. Deze avond, welke ongetwijfeld zeer goed geslaagd mag heeten, doordat de hand tus schen corps en donateurs opnieuw werd versterkt, werd besloten met een dank woord door den Voorz. aan de 4 hoofdfi guren voor bun medewerking. Nadat stoelen en tafels waren: wegge ruimd, begon het bal onder leiding van 'n speciaal orkest der W.mecr-Fanfare. Lustig zwierend werd nog tot vrij laat menig dansje gemaakt onder leiding van den heer F. J. ter Borg. Aan hel eind werd door den Hotel-exploitant een souper aangeboden aan de gasten. W1ERINGEN Burgerl. Stand 11—17 Sept. 1937. Geboren: Aaltje, dochter van A. Wiegersma cn B. de Boer. Aafke, dochter van A. Vel- linga en B. Miedema. Sarina Wilhelmina, dochter van D. Breed en W. P. van Roo. Grietje I-Ienderika, dochter van .T. Jonk en B. liaan. Ondertrouwd: J. P. Geense en G. Poel. S. de Haan en T. Lont. Gehuwd: J. Bakker en M. A. Cornelisse. T. Iedema cn M. Hegeman. J. J. Out en M. Th. E. van Hulzen. Overleden: (te Den Helder) Maarten Baijs, 68 jaren, echtgenoot van M. Ivcijzer. Pieter cle Haan, 82 jaar. LANGENDUK NOORDSCHARWOUDE. N.V. Concordia. In cle Vrijdagavond gehouden vergadering van de N.V. Concordia werd de nagedachte nis geëerd van de overleden bestuursleden C. Swager C.Az. en J. Hee-man. Door den penningmeester den heer N. Kooy werd rekening en verantwoording uitge bracht van liet afgeloopen boekjaar. Bij de gehouden verkiezing van commis sarissen werden de aftredende heeren D. Kansen en N. Kooij herkozen. In de bestaande vacatures werd voorzien door de verkiezing van commissarissen van de heeren K. de Vries en K. Zeeman Jb.z. Als nieuwe leden van de commissie van bijstand werden gekozen de heeren J. Keizer, J. Kliffen en K. Wagenaar. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot verpachting van het café, terwijl verder besloten werd ook dit jaar weer geen divi dend uit te keoren,

Schager Courant | 1937 | | pagina 12