Polder Wieringerwaard Langendijker Groentenveilingen OubSio MAGGI'AROMA Floraliafenfooastelling te Nieuwe Niedorp DOUWE EG&EfcTS Dinsdag 21 September 1937 Tweede blad Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden öp Zaterdagmiddag 4 uur, onder leiding rvan Dijkgraaf -Haringbuizen. Secretaris de heer Daan Kaan. Van de heeren T. Wonder, Iv. Schagen en F. A. F. Gronenian is bericht van verhin dering ontvangen. Naar aanleiding van de notulen, zou Voorzitter willen, dat deze nog even werden aangevuld, wat betreft de te maken brand vrije kluis. Accoord. Verder is in verband met de conversie leening een onderzoek ingesteld bij de Nuts- spaarbank te Den Helder, welke bereid ,was tegen een rente van 35/8 geld te verstrekken, doch geen versterkte aflossing Bovendien bleek, dat in Juni moest worden opgenomen, terwijl het voor October niet noodig was, waardoor 3 maanden rente verlies zou worden geleden. Den Haag wilde liet op de bestaande Voorwaarden blijven verstrekken voor 3% Gebleken is dat dit toch voordeeliger >vas. Dan werd medegedeeld, dat de Oost-Bar- singcrweg geheel is bijgewerkt en hier en daar nog overgeteerd zal worden. De West- Barsingcrweg is voor de le maal geteerd vanaf de boerderij van den heer Borst tot aan de boerderij van den heer De Jong. Verder is de Walingsweg en een gedeelte Molenweg behandeld, terwijl de Zuid-Zijper- weg in de buurt is opgehaald. Hierbij heeft het Bestuur do minder prettige ervaring opgedaan, dat nietsteeds medewerking is verleend door enkele autorijders. We hebben eerst het verkeer la ten doorgaan, en hadden verwacht dat de autorijders zouden meewer ken, doch enkele rijders veroor zaakten nog al cenige last, zoodat we genoodzaakt waren om dat ge deelte af te sluiten. Ook wat het teren aan den Barsingerweg betreft, hebben we ervaren, dat een Inge land, die nog wel gewaarschuwd was, doch door de nieuwe teer is gereden. Besloten is nu, dat wanneer er geen me dewerking is, voortaan bij werkzaamhe den aan den weg, alle verkeer zal wor den afgesloten. Ze moeten de plicht voelen om liet werk niet te belemmeren en den polder schade te doen. We hebben enkele jnenschcn gewaarschuwd. De heer Blaauboer zou vroeger willen te ren en kci^t het sterk af, om het in den hooitijd te doen, wanneer het meestal re gent. Ook de 2c keer teren in den zaadtijd vindt spreker niet goed. Voorzitter is het met den heer Blaauboer eens, maar laat ik u vertellen, aldus Voor zitter, dat we 't niet eerder konden aanvan gen voor en aleer we gunstig weer had den. Er moet tusschen den eersten en twee den keer een behoorlijke tijdsruimte zijn. De betrokkenen moeten 't voor zoo'n* keer eens voor lief nemen. De heer Blaauboer houdt vol, dat het toch in den hooitijd een slechte gelegenheid is. De heer K. Schenk merkte op, dat de Dijkgraaf lachende tegen hem gezegd had, dat wanneer Schenk begon te zaadrijden, begonnen zou worden met teren. Dijkgraaf antwoordt hierop, dat wanneer hij zoo iets lachende heeft gezegd, de heer Schenk toch heel goed kan begrijpen, dat dit zoo niet bedoeld wordt. Van U, als In geland, had ik niet verwacht, dat U toch door ging rijden. Dan volgde nog een wcderzijdsche min der amicale discussie, waarna de ingeko men stukken aan de orde werden gesteld. Van Ged. Staten is het Kon. besluit van 16 Juni 1937 ontvangen, waarbij de heer K. Zijp werd herbenoemd als Heemraad. Met voldoening en genoegen hebben we van deze herbenoeming kennis genomen, zeide de Voorzitter. Ik hoop, dat de heer Zijp met dezelfde ambitie en toewijding als tot dusver zijn functie zal vervullen, totdat hij wegens zijn leeftijd zal moeten bedanken en wensch hem tevens 'n goede gezondheid toe. De heer Zijp dankte voor deze woorden. Ook zijn er eenige boekjes ingekomen ter bestudeering van de iepenziekte. Een voor- loopig onderzoek door den opzichter heeft uitgewezen, dat er weer enkele boomen zijn aangetast. De Inspecteur van het Staatsbosohbeheer moet nog komen. Voorzitter hoopt op medewerking van de ingezetenen. Tenslotte is ingekomen een procesverbaal van de gehouden verkiezin gen. Een stemming bleek onnoodig. De heer Groneman werd herkozen. In plaats van den heer J. A. Bakker, die als familie van den secretaris moet aftreden werd de heer C. iWaiboer benoemd, terwijl in plaats van den heer Schagen, die als Heemraad is benoemd, de heer C. Boekei werd gekozen. De lieer A. Rot, Iv. Kater en K. Schenk werden aangewezen orn de geloofsbrieven te onderzoekon, waarvoor de vergadering werd geschorst. De heer Scihonk' vroeg of er geen ander was, waarna de heer Jb. Kaan als derde iwerd aangewezen. Na heropening werd door den heer Kaan geadviseerd tot toelating. Alles was in orde bevonden. Aldus besloten. Nu de goedkeuring tot het bouwen van Gen kluis is ontvangen, werd door den voor zitter een tcekening ter tafel gebracht, waar bij een kleine wijziging is ingebracht, wat Wel wcnschclijk was gebleken. Het betreft eon deur aan de West zijde en het aanbrengen van een tweede raam, eveneens aan de West zijde, waardoor meer licht en mooier gezicht zal worden verkregen. De kosten zullen hierdoor iets hooger worden. Na toelichting werd een en ander goedgevonden. Binnenkort zal de aanbesteding plaats hebben. Rondvraag. De heer Rot zou. gaarne zien dat het slootje vanaf van Twuiver tot voorbij de boerderij van Cor Waiboer werd uitgediept. Voorzitter zeide dat het. Dag. Bestuur be sloten heeft deze week het slootwerk op te nemen en zal dan ook hier aandacht aan Schenken. De heer K. Schenk: Mijnheer de Dijkgraaf we hadden 't straks over de rijderij door de teer. U heeft u laten inlichten door den opzichter, doch als u het de arbeiders had ge vraagd, zoudt u vernomen hebben dat niemand last van me gehad heeft. Ik kan niet vleien, ik hou van recht, al zou 't mijn -heele rib bekast kosten, doch ik zeg nog eens, als U de arbeiders vraagt, zul len ze zeggen, dat. ik alle mede werking heb verleend. Voorzitter: Het doej, me genoegen, dat van u te hooren, doch als je een oogenblikje ge duld had gehad, zou 't goed gegaan zijn. De heer Schenk wil nu hiervan afstappen en wees verder op het niet tijdig weghalen van het materiaal, waarvan veel door de jongens te water is gegooid en op een ge deelte weg voorbij den heer P, Blaauboer, dat ook nog niet in orde is. Dijkgraaf lichtte toe dat daar ook een gedeelte weg geegaliseerd is en wat het steen vervoer betreft hadden we met allerlei fac toren rekening te houden. Het heeft, altijd wel een oorzaak. Ons streven is toch steeds om alles zoo voordeelig mogelijk te doen. Voor dat tot sluiting werd overgegaan zei de voorzitter afscheid te willen nemen van den heer J. A. Bakker. Bij ervaring weten we dat hij met groote ambitie aan de zaken heeft deelgenomen en dat wij daarvoor har telijk dank zijn .verschuldigd. De h?er Bakker dankte voor deze woorden en hoopte dat. het den Polder goed zal gaan. Hierna comité-vergadering voor eenige mededeelingen. Ze horen bij elkaar... de soeplepel en het flesje MAGGI* Aroma. Dat zult U óók ervaren, wanneer U soep wilt trekken. U kunt met minder vlees volstaan door een :weinig MAGGI* Aroma oan Uw soep toe te voegen. U verkrijgt dan een écht-smakelijke soep, die in alle opzichten „af" is. U bespaart dan tevens op Uw uitgaven! Flacon N°. 0. kost nogevuld 16 cent. 1 30 Regen en wind de geheele weck en zelfs een windhoos, en dat kunnen wij hier in Nieuwe Niedorp met een Floraliatentoon- stelling allerminst gebruiken, want niet al leen wordt hier een tentoonstelling gehou den, maar worden ook buitenfeesten geor ganiseerd. Zaterdagmiddag 4 uur had de officiee'le opening plaats door den Voorzitter, den heer D. Wit. Spr. riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, memoreerde het vele werk dat is gedaan en wees in het bijzon der op de uit nemen der inzending teekenwerk van de schooljeugd, iets wat wij tot hiertoe hadden gemist. Met een woord van dank aan allen die wederom hun medewerking hadden verleend, verklaarde spreker deze tentoonstelling voor geopend. De Burgemeester verkrijgt hierna het woord en zegt, dat, hoewel het hem moeite heeft gekost hier tegenwoordig te zijn, hij zich van alles los heeft gemaakt, omdat hij de zen dag zeer ongaarne zou missen. Hij dankt voor de uitnoodiging aan het Ge meentebestuur hier aanwezig te zijn en spreekt zijn beste wens elven uit voor het welslagen dezer tentoonstelling, daarbij de hoop uitsprekend dat dit welslagen voor het Bestuur een stimulans mag zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. Wat de tentoonstelling betreft, kunnen wij onededeelen, dat deze dit jaar in het oude schoolgebouw was ondergebracht, wat een zeer goede oplossing bleek te zijn. Des avonds verlichting, deze was werke lijk uniek, het haventje bij de speeltuin maakte een schitterende indruk. Ook de buurtbewoners hadden zic!h niet onbetuigd gelaten, zoodat de honderden wandelaars, die zich des avonds op de straat bevonden, allen vol bewondering waren. Het weer werd al beter en beter, het was ten slotte bladstil, wat het geheel ten goede kwam. In het lokaal Kossen was dansmuziek, waarvan door verschillende na afloop der tentoonstelling opgewekt is genoten. De Zondag kenmerkte zich, ondanks den regen van den namiddaf, door groote opge wektheid. Excelsior, dat een muzikale rondgang maakte door het dorp, t.rof het niet bijzonder, maar later werd het weer toch weer goed en kwam des avonds de verlichting goed tot haar recht. De drij vende bloembakken trokken veel aandacht. Ook het bezoek aan de tentoonstelling kan wederom bevredigend genoemd worden. Des avonds trok het concert van Excel sior. afgewisseld door een paar heel mooie nummers van de dames van Hebe, veel be langstelling, welke belangstelling langzaam aangroeide tot een groote menschenmenigte, welke getuige is geweest van een schitte rend geslaagd vuurwerk, wat inderdaad een daverend slot van het geheel is ge worden. Hierna kon de zaal Kossen zich nog lang in een druk en gezellig samenzijn verheu gen. De Floraliafeesten behooren biermede we derom tot het verleden en het zijn inder daad weer twee bij uitnemendheid geslaag de feestavonden geweest. Hieronder volgen de verschillende be haalde prijzen en bekroningen der inzen dingen van de tentoonstelling: Stekplantcn, Collectie: 1 P. Schoen; 2 J. Keetman, 3 Chr. Berg. Eerv. verin.: Mevr. KuiperGlas. Fuchsia: 1 Nel Dekker van Dam, 2 W. Wijnboer, 3 P. Strijder. Geranium: 1 G. Vetman, 2 T. B. Wilken, 3 Wed. Helder. Ageratum: 1 Nel van Dam, 2 J. v. d. Steen, 3 B. Persijn. Eerv. verm.: Ph. Koo- mcn. Salvia: 1 Nel van Dam, 2 W. Fijnheer, 3 P. Strijder. Cactussen: 1 Mevr. Rempt, 2 Jb. de Jong, 3 E. Brouwer, 4 Trynie Peereboom. Eerv. verm. D. Kaaij. Kinderen. Planten: 1. P. Schoen, 2. Nelie Lak, 3 Annie Keesom, 4. Jb. Kuiper, 5 P. Blokker. Kinderen. Lobelia: 1 G. Kater, 2 P. Schoen 3 Truus Slijkerman, 4 G. Vetman 5. G. Zwa german. Vrije Planten: 1 T. Drocst (Ster), 2 O. Strijbis (Fuchsia), 3 J. Rootjes (Blad'bego- niaj. Eerv. verm.: E. Brouwer (Sedum), idem A. Sanders (Stamfuchsia). Bouquetten: 1 E. Brouwer, 2 W. Fijnheer, 3 A. van Zoonen, O. Niedorp. Bloemenmanden: 1 W. Fijnheer, 2. J. Doorn, O. Niedorp. Heeren teekenen: 1 H. Kaaij, 2 P. Rohof. 3. P. Rohof. Jongens en meisjes' teekenen: 1 J. Rezel- man, 2 Ger. Wit. Eerv. verm.: Jaantje Ur- sem. Meisjes huisvlijt.: 1. Rie Mereboer, 2. de zelfde; Eerv. verm. Marietje Berkhout. Dames huisvlijt: 1 A. MolenaarWinkel, 2 en 3 Mevr. Schellens. Eerv. verm.: Marie Kriller, O. Niedorp. Jongens huisvlijt: 1 Cor Bcerè, Winkel, 2 C. Wit. Eerv. S. Drost. Heeren huisvlijt: 1 P. Dekker, 2 A. Groen 3 K. Kaa-. Eerv. J. Schoen. Schoolkinderen. Teekenwerk 4e en 5e klas: 1. J. Floor, 2. M. Smit, 3. C. Edam. Zesde klas: 1 H. Aker, 2 Riek Grin, 3 Mar- tha Dekker. Eerv.: G. Groot. Zevende klas: 1. Anton Slikker, 2 M. van Rozelaar, 3 G. Vetman. Achtste klas: 1 P. Schoen, 2 Jo Raven, 3 J. Dekker. Dames handwerken, buiten de gemeente: 2e en 3e prijs A. Molenaar te Winkel met ÓÓK. SCHOUT /n COOPVAERT 15 at per ya ons 10 ct. ANNO 1753 tafelkleed en kussen. Eerv. met vloerkleed Mevr. SnipBijhouwer te Winkel. Eerv. met schoorsteenlooper Mevr. QlieStrijbis te Bergen. Uit de gemeente: 1. Mevr Reijne (kus sen); 2. idem kapstokkleed. Breiwerk: 1. Mevr. J. van Herwerden- de Jong (jumper); 2. Mevr. C. v. d. Cford (jurk); 3. Mevr. Houtkooper (jurk); Eerv. N. Gootjes. 1. Mevr. Persijn (jumper); 2. Mevr. van Herwerdende Jong (sokken); 3. Mevr. P. BootKoeten (jumper)2. Mevr. Blokker Otter en. Mevr. Bosman (met sokken). 1. Annie Kuipéf (öntbijtlakérï)'2. Mevr. Reijne (handschoenen); 2. Mevr. Keetman (zakdoeken); 3. G. van Eetcn (onderjurk). Eerv. (laken en sl.) Mevr. Rezelman en J. Dekker-Baker. Eng. borduurwerk: 1 Mevr. PijperVroeg- op; 2. J. DekkerBakker 2. Mevr. Persijn gehaakte pas; 3. Tona Cappon. Eerv.: Mevr. de Vries. Gebreid ondergoed: 3 Mevr. MoeyesBo- teldijk 3 A. de Jong—Kramer. Eerv. Dik Ap pelman en Mevr. de Jong. Oud-Nieuw: 1. Mevr. Sanders; 2. Mevr. Stammes; 2. Mevr. Keetman; 2. Iet Kaaij; 3. A. Rezelman, Geertje Eijs&en en A. van Herwerdende Jong. Uit de gemeente: Breiwerk: 1. G. Biersteker—Stammes; 2. G. VisPijp; 2. Mevr. Vroegop; 2. Mevr. MatijsMaars; 2 Mevr. Sandersde Hoog en 3 Mevr. Voergop en Mevr. C. Koenvan Lcijen. Eerv. J. Prinsv. d. Neer. Inzending van buiten de gemeente: Gehaakte kleedjes: 1. Corrie Rootjes, O. Niedorp; 2. Mevr. VelFloor, Winkel; 3. Mevr. VelVis. Fijn haakwerk: 2e prijs Marie Kriller en Mevr. Doorn te O. Niedorp en Mej. Jannie Zee te Lambertschaag. Gebreide kleedjes; 2e prijs Mevr. van der Oordvan 't Veer, N. Niedorp. Kantklossen: 2 maal le prijs Mevr. Reijn$ —van Slootcn en 3e prijs idem. Frivolité: 1 Nel Berg; 2 Nel Stammes. Ingezonden van buiten de gemeente; Kantklossen: 2 maal een le prijs A. v. d. MeerMosselman; 3c prijs R. BartTheem. 2e prijs Mevr. T. KrillerHopman, O. Nie dorp (ontbutlaken); 2e prijs Alie Stapel te Sijbekarspel (zakdoeken); 3e prijs M. Ap pelHelder (prikwerk). Haakwerk: 2e prijs Mevr. Maars—Witslrn.ee/ (babystelletje). Spreien: 1. Mevr. Koornen*—(Pijper te Winkel; 2e prijs Mevr. D. BrasPool; 2e prijs Mevr. Molenaar—Amels te Winkel; 2e prijs Corrie Rootjes, O. Niedorp; Eerv. R. Bart. Uit de gemeente. Spreien: 2e prijs Mevr. G. Schermer— Glas; 2e prijs N. Gootjes. Eerv. Gez. Prins. Meisjescursus: Sjaaltjes: 1 M. Smit; 2e An neke Wagenaar; 3. Martha Dekker. Slaapzak: 2. Jopie Raven; 3. Gré van Eeten. Eerv.: Lucia Berkhout. Schoorsteenvalletjes: 1. Riek Grin; 2. A. Smit; 3. Truus Boer. Rammelaars: 2. Tinie Rougoorj 3. Annie Keesom. Eerv Tinie van Hest. Meisjes buiten den cursus: 2. Greetje Goet en Geja Wit (kleedje); 3. Trien Kat (tasch); 3. Geja Wit (nachtzak); 3. Jan.ny Stammes (kussen); 2 en 3. Geja Wit (kieed'jes); 3. Tine van Rossum. Eerv. verm. Tine Stam mes. 2e prijs Trien Kat, Josefie de Krijger, Sientje Komen; 3e prijs Marie Slijkermanj Liesje Botman en T. v. d. Stoop. Foto's: le prijs J. Burger, N. Niedorp; 2e prijs Dames Mijts en Zwagerman, N. Nie dorp. Zeereerv. verm: Jac. van Zoonen, O. Niedorp. De ontvangen steun er kleefden gebreken aan de normen geen voorschot maar einduitkeering nog steeds uitvóerbelemmerin- gen 'f gaat iels beter aan de veilingen weinig aanvoer aard appels ongeveer zelfde prijzen tomaten blijven slecht gaan vrij groote aanvoer bloemkool bevredigende prijzen roode kool beter idem gele veel vraag naar tuitte door zouters de prij zen van de uien zijn iets stijgende slaboonengeen groote aanvoer voor prima kwaliteit goede prijzen eenige aanvoer van snij- boonen te lage prijs iels be ter voor peen ook bospeen aan gevoerd bieten hooger in prijs en meer aanvoer te lage prijs voor druiven idem voor kom kommers - afivissel. prijzen voor rammenas groene kool bracht betere prijzen op. De steun, ontvangen ingevolge de tweede steunuitkeering, is deze week vanwege de veilingen bij de betrokken tuinders rondge bracht. We behoeven niet te zeggen, hoe die bij allen zeer welkom was, om de een voudige reden, dat er met smart werd op gewacht. De naam, tweede voorschotuitkee- ring is, voor de Langendijker tuinders wel wat misleidend, omdat er uit zou kunnen worden geconcludeerd, dat. er nog een vol gende slotuitkeering zou kunnen volgen. Dit is echter niet het geval. Op de Langendijker producten zal geen steun meer worden uit gekeerd voor wat de periode 19361937 be treft. Hoewel er van verschillende zijden critiek op deze steunverleening is geoefend, hebben we van verschil lende kanten voldoening hooren uit spreken, althans de meening, dat het hun is meegevallen. Ongetwijfeld kleefden er gebreken aan de nor men, maar men zal in dezen moeten toegeven, dat het moeilijk is, een re geling te maken, waaraan geen en kel gebrek kleeft en die liet ieder een naar den ziA maakt. Het ware te hopen, dat dergelijke rege lingen in het geheel niet meer getroffen be hoefden te worden, doch het ziet er voor- loopig nog niet naar uit, dat zij gemist kun nen worden. Autarchie moge in sommige landen niet die resultaten hebben opgele verd, welke men er van heeft verwacht, dit necmit niet weg, dat men voortgaat met con- tingenteeren, verhooging van invoerrechten, verbod van invoer enz. Het lijkt er dus voorloopig nog niet op, dat men den vrijen ruilhandel in optima fonna zal terugkrij gen. Ondanks verschillende tegenwer kende factoren, kan worden gecon stateerd, dat het momenteel aan onze veilingen iets beter gaat dan verleden jaar omtrent deze tijd. De prijzen, welke voor enkele producten besteed worden, zijn hooger dan toen en van doordraaien is nüiftler spra ke. Als deze toestand zich eens kon bestendi gen, dan ware er voor de zoo zwaar be proefde Langendijker tuinders veel gewon nen. De aanvoer van aardappels was weer ge ringer dan de vorige week. Schotsche mui zen kwamen er al heel weinig en die er nog kwamen, brachten een lagen prijs op: 2.10, soms 2.60 a 2.70.Voor Bonken word 2.30 a 2.40 betaald, drielingen brachten 1.70-T.80 op. De aanvoer betrof vooral Eigenheimers. Deze werden verkocht voor 2,202.30, soms 2.50 Blauwe Eigen heimers brachten 2.202.40, soms 2.60 tot 2.70 op, al naar kwaliteit. Bevelanders golden 2.102.20, voor een enkel partij tje 2.40. De prijzen van de goedgekeurde pootaardappelcn waren: Eerstelingen van de maat 3555 letter A 4.20, B. 4 en C 3.S0; maat 2835 5.30 voor A. 5 voor B -en f 4.60 voor C. Evorgood, Ninetyfold en Aran Crest zoowel voor de kleine als groote amat voor A 4.20. B f 4 en C f 3.80. Ofschoon de mogelijkheid aanwezig was meer tomaten naar Duitschland te expoi'tee- ren, bleven de prijzen slecht.. Aanvankelijk kon voor A niet meer dan 4.204.50 wor den bedongen; later werd het iets beter n. 1. 4.50—5.30, doch deze verbetering was al van bijzonder geringe boteekenis. Met de andere sorteeringen ging het evenzoo. B. werd verkocht voor 4.90 a 5 C voor 4 later voor 4.40, CC voor 4 over draaide door. Er kwamen deze week heel wat partijen bloemkool aan de veiling, doorgaans van uitstekende kwaliteit, dank zij het goede weer, althans voor deze koolsoort. De al lermooiste van de eerste soort bracht ,f 8 10.00 op, kleinere of iels afwijkende ƒ6 7.50 Voor tweede soort werd 1.502.80 soms tot 4 z,steed, al naar gelang van kwaliteit en grootte. Roode kool deed het aanmerkelijk beter dan de vorige weken. Toen werd voor ver schillende partijen slechts 1 betaald en de hoogste prijs van do mooiste en meest gewilde sorteering bleef beneden 2 Deze week werd zoo goed als niets beneden 1.50 verkocht, zoodat de grootste voor 1.50 1.70. werden verhandeld. Mooi klein goed van ongeveer 3 pond liep tot boven 2 er zijn zelfs nog partijen voor 3 verkocht. Dit is dus een aanmerkelijke verbetering. Vergeleken met verleden jaar, toen de prij zen van de roode kool in de overeenkom stige week tusschen 1 en 2 lagen, is er dus verbetering te constateeren. Ongeveer hetzelfde beeld vertoonde de gele kool. De hoogste prijs, verleden week besteed, was 1.80 Nji echte? werd tot 2.50. voor het mooiste goed betaald. Niettemin werd in het begin der week nog voor 1 of iets meer verkocht, althans voor de grootste. Witte kool werd graag gekocht. Door de verhoogde capaciteit der zuurkool fabrieken is er voor den inmaak heel wat noodig. Er werd van 0.90 tot f 1.10, soms 1.20 en 1.30, al naar kwaliteit, besteed. Uien werden er minder aangevoerd dan verleden week, ongetwijfeld ten gevolge van het ongunstige weer. De tendens van de uienmarkt was niet slecht en er werden betere prijzen besteed. Grove uien, die verleden week beneden de 3 bleven, werden nu veelal voor 3.40 3.70 verkocht, al waren de noteeringen, ook wel tusschen de 2.60 en 3 gelegen. Gele uien brachten 2.502.90, soms 3.40 tot 3.80 op. Voor drielingen werd 22.80 betaald. De meeste nep bracht van 5.405.80 op; niettemin zijn verschil lende partijen boven 6 tot 6.70 verhan deld. Minder groot was de aanvoer van slaboo nen; 't weer was hieraan debet. De kwali teit heeft bovendien onder het slechte weer te lijden. De meeste aanvoeren werden voor 4 tot ruim 6 verkocht, prima kwa liteit werd voor 8 tot ruim 10 verhan deld Snijhoonen kwamen er maar en kele partijtjes. Ze brachten 4 tot r.iim 5 'op, soms oploopend voor mooi goed tot 7.10. Bospeen werd voor 3.404 een enL de maal voor f 5.60 verkocht. Breekpeen goid voor de mooiste sorteering en beste kwali teit 1.601.80. Overigens werd ze voor 1 tot 1.30 en 1-.50 verkocht. Beter ging het met. de bieten. Slechts enkele partijen bleven beneden 2 Overigens lagen de prij zen tusschen f 2 en f 2.80. De aanvoer van druiven was niet groot. Voor Frankenthalers werd 17.90j?L- betaald, voor Alica.nte f 19.66—f 20.60. Ra'm menas bracht aanvankelijk f 1.40—f 1.50 sp later, 2.30. Komkommers werden voor 1.502.60 verkocht. Enkele partijtjes groene kool brachten een beteren prijs op dan gewoon?- lijk, er werd f £.70-^3.40 voor betaald.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5