Is een vliegveld ramp voor Bergen? Plaatselijk Nieuws. 5115 bezochten de Almiha Arrondissements rechtbank te Alkmaar De proefpolders De kwestie Van den Abeele Woensdag 22 September 1937 Tweede blad „Ik ben geen deskundige en wil mij „daarom eerst oriënteeren. Laten de „menschen gerust hun bezwaren „naar voren brengen", aldus burge meester Van Reenen. Wij mochten gisterochtend een onderhoud Jiebben met den burgemeester van Bergen, iden heer H. D. A. van Reenen, waarin wij hem verzochten ons te willen mededeelen, jhoe hij persoonlijk dacht over de stichting van een militair vliegveld onder den rook •van Bergen en of hij de meening van zoo .velen was toegedaan, dat deze stichting een iramp beteekenen zou voor de gemeente? Ik ben geen deskundige op het gebied Van de vliegerij, al heb ik dan ook wel .eens in een vliegmachine gezeten. Uw vraag kan ik dus niet maar zoo één, twee •drie beantwoorden, zeide het hoofd der ge meente. U weet hoe groot de tegenkanting is! [Woensdagavond een groote protestvergade- •ring van de V.V.V., Donderdag en Vrijdag komen de leden van de neutrale- en de R.K. Middenstandsvereenigingen bijeen. En look de Raad zal zich hebben uit te spreken. Dat hindert niets; antwoordde de [Burgemeester, laten de menschen gerust hunne bezwaren naar voren brengen. Het gemeentebestuur zal wel zorgen, dat ze ter 'kennis van Defensie komen. Het hoofdbezwaar is natuurlijk, dat icloor het herhaaldelijk cirkelen van de zware machines boven de kom der ge meente, de rust in Bergen verdwenen zal •zijn. Men vreest, zoowel van de zijde der jV.V.V. als van die der Middenstandsver- teenigingen, dat vacantiegangers die uitgaan om rust te zoeken, Bergen mijden zullen, Iterwijl menschen die hier in de gemeente 'zijn komen wonen om rustig te genieten, jdaaruit zullen verdwijnen. Dat zou inderdaadeen ramp zijn, be aamde Mr. van Reenen en daarom wil ik mij eerst eens precies oriënteeren, wat men hier feitelijk van plan is. Men beweert, dat in Bergen de afdeeling Jachtvliegtuigen wordt ondergebracht, welke thans op Schip hol is gevestigd. Is het noodzakelijk, dat die machines den geheelcn dag boven de kom [van Bergen cirkelen, of stijgen ze op, om op plaatsen waar niemand er last van heeft, /oefeningen te houden? Is het juist het geen ik heb vernomen dat de opleiding uitsluitend In Soesterberg blijft en dus van z.g. lestoesfellen geen last zal worden ondervonden? Ziet U, dat zijn dingen, welke ik eerst eens precies moet onderzoeken, vóórdat ik een oordeel kan vellen. Maar het lijdt toch geen twijfel, dat de aanwezigheid vlakbij van een militair vliegterrein, een zekere onrust met zich brengt, meenden wij te moeten op-merken. Natuurlijk; de vraag is slechts: Is deze onrust zoo groot, dat de menschen de gemeente daarom gaan verlaten of hun vacantie hier niet meer willen doorbren gen? Mogelijk hoor; ik weet het niet! Dat wil ik nu juist eens onderzoeken. Ik heb er het juiste inzicht nog niet in. Ik heb van den zomer in Driebergen gelogeerd; dat ligt toch een behoorlijk eind van Soesterberg af en toch hoor je er practisch gesproken den heden dag de mo toren der vliegmachines. Niet, dat ik er hinder van heb: ik let er feitelijk niet eens op. Maar ik kan me voorstellen, dat velen dit voortdurende geronk wel irriteert; meenden wij te moeten opmerken. En is er al eens nagegaan, of de plaats als vacantieoord erop is achteruitgegaan? Dat zijn lestoestellen: Dat mag u niet ver geten: Natuurlijk is een paar kilometer door de lucht niets en kan ook niet gezegd wor den, als ze starten, dan moeten ze den an deren kant maar opgaan. Neen; voor mij is de groote vraag: Wat is Defensie van plan met deze luchthaven; m. a. w. welke bestemming wil men er aan geven. Dat zal ik onderzoeken en dan kan ik mijn hou ding pas bepalen; aldus de burgemeester. Wij vroegen het Hoofd der gemeente ten slotte nog of hem iets hekend was van de vorderingen welke Defensie had ge maakt? Absoluut niets! antwoordde Mr. van Reenen. En denkt U, dat protesten 'zullen hel pen? Och, waarom niet; het is toch altijd te probeeren! Mijn meening is, dat als Defensie het punt door haar uitgezocht, het meest ge schikt acht en in 's Landsbelang, ér wei nig aan te doen zal zijn, meenden wij te moeten opmerken. Daar heb je het! stemde de burge meester in. Een handdruk; een woord van dank voor het onderhoud en we verlieten de Kamer van den Burgemeester. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 20 September. £C o e.d ij k. 25 GULDEN AFTIKKEN, OF ANDERS BRUINE BOONTJES BIKKEN. De heer Johannes Anthonius M. was' zoo Onhebbelijk geweest om zijn wagen niet tot stilstand te brengen, toen de veldwachter Sloot.cn te Koedijk hom zulks op goede gronden gelastte. Hij reed ijskoud door en werd nu getrakteerd op 25 piek boete of 15 jdag-en bruiné-boonen-diëet. t. Maarten, EEN STEUNTREKKER, DIE NOG EEN KANS KRIJGT. De landarbeider Cornelis K. te St. Maar- Jen had ook leclijk gegoocheld met de op gaaf van zijn gezinsinkomsten en illu streerde heden het welbekende, maar niet .populaire zondaarsbankje. Zijn positie was daar précair, want hij was al driemaal ter zake vermogensdelicten veroordeeld en zei moedeloos, toen 2 maanden liklogics tegen hem werd gevorderd: Wat geeft het, wat ik zeg? Gelukkig had hij evenwel een flinke Steun in mr. dr. Buiskool, die altijd op een welwillend oor der rechtbank kan rekenen ien opgewekt zijn pleidooi introduceerde met de woorden: Ik hoop echter, dat het geen ik zeg, wel wat geeft en door het spreken van een goed hartelijk woordje, althans bereikte, dat. de zaak voor nader onderzoek tot 1 November e.k. werd aange houden. Den Helder. ZOO'N SNERTGETUTGE BRENGT GEEN VOORDEEL. Een Heldersche chauffeur, Francois Henu. ïohan de Gr., wien het rijbewijs was ont nomen, had de brutaliteit op 3 Juni toch weer het stuur ter hand te nemen, doch werd gesnapt door brig.-t.it. Vroom, die •dergelijke weissaboteurs schijnt te ruiken. Terecht staande was meneer Francois nog zoo brutaal een vriend te laten getuigen, dat niet verdachte, doch hij achter het stuur had gezeten. Gelukkig viel dit roe- kelooze jongmenseh nog tijdig door de zeef én werd Francois zijn mislukte truc nog jeens extra ingepeperd door 2 maanden gev. ch' oorl. LET OP JE WOORDEN, JACORUS! De heer Jacohus' Pr., een reeds bejaard landbouwer te Schoorl, raakte danig uit ziin humeur toen de rijksveldwachter A. Beek Jaap's zoons, die langs den Heeren- weg op een kar getrokken door de heeren op hun rijwiel, een partij melkbussen naar het land wilden vervoeren en deze expedi tie door Beek in 't, belang van de veiligheid •en vrijheid van het verkeer, werd verboden. Hij lanceerde toen omtrent den ambtenaar eenige zeer onhebbelijke woorden, een op treden, dat de Rijksveldwachter niet ver koos te accepteeren en zoodanige ambtelijke Stappen deed. dat de loslippige oude heer, na een duchtige schrobbeenng werd veroor deeld tot 40 gulden boete of 20 dagen. [Texel. ALWEER NIEUWS UIT TEXEL!" Ook deze week werd weer reclame ge maakt voor dit aan natuurschoon zoo jrijke land, al was die reclame .dan ook min of meer twijfelachtig. De schipper Willem B., geen boezemvriend van den arbeider Klaas v. d. K., had op 3 Juni trammelant met hem gekregen en Klaas toen zoodanig gesmaad en beleedigd, dat e,en klacht volgde met het voor Willem ónvoordeeligè resultaat: f 10 boete of 5 da gen brommen. S c h a g e n. DEZE ACTIE DRAAIDE OP NUL KCXMMA NUL UIT! De landbouwer Arie Fr., 'n zoowat 50- jarige agrariër met snor en bril, woonachtig te Schagcn, maakte zijn entree de salon als verdacht op 17 Juni een voor een maai- machine gespannen paard op ergerlijke wijze met een dikke stok te hebben mishan deld. Hij had de stok kapot geslagen op de zwoegende flanken van de zwart, die zijn ontevredenheid had opgewekt. Die mis handeling -was gezien op een afstand van 50 a 75 meter door een paar jongelieden. Dagstra en v. d. Voort. Aangifte werd gedaan, doch baas Fr. ontkende heden per- I tinent die mishandeling, wel had hij een zijner paarden, die lastig was voor het andere paard, eveneens voor die maai- machine gespannen, met een hark gekastijd, doch absoluut niet op een noodeloos wreede manier. Ons boertje was gelukkig met zijn verweer, aangezien na verhoor bleek, dat de beide getuigen weinig positief waren in hun verklaring, zoodat Arie met vlag en wimpel werd vrijgesproken. Den Helder. WEER EEN ONBETROUWBAAR STEUN TREKKER TOT BESLUIT. De landarbeider Hendr. O. te Den Helder kroeg een ïëelijke duw van den politierech ter, toen bleek, dat hij de verdienste, die zijn zoon genoot van een pluimvecfokker te Huisduinen, gedurende tal van maanden had verzwegen en alsnu den staat met f 158 had benadeeld. Hij werd veroordeeld tot 1 maand zonder eenige consideratie. Gecostumccrdc Hindernis wedstrijd og fietsen en tandems Onder groote belangstelling werd gister middag op de Gedempte Gracht een gecostu- meerde .hinderniswedstrijd op fietsen, en tandems gehouden. Er bleek groote animo voor dezen wed strijd te zijn, want voor de afdeeling fiet sen waren 36 deelnemers(sters) ingeschre ven en voor de afdeeling tandems 7. Ze kregen een achttal hindernissen te nemen en 't ging er daarbij om, om met zoo weinig nig mogelijk strafpunten de finish te be reiken. Over een wipplank, over een plank aan weerskanten geflankeerd door kegels, vlag getje uit een emmer nemen en het in een kuip plaatsen, daarna om de kuip heen rijden, een kan water van het eene tafeltje naar een ander brengen, koekhappen, een kinderwagen met pop tusschen een tweetal verderop liggende planken te rijden en tenslotte over een smal plankje, tevens een bel luidende, dat waren de hindernis sen en in den beginne waren er niet veel deelnemers(sters-, die zondei; strafpunten het einde bereikten, Het was een geanimeerde wedstrijd die met belangstelling door de vele aanwezigen wercl gevolgd. De prijsuitreiking die te 7 uur bij den •heer Ph. Roobol, hotel ,,'t Centrum" zou plaats bobben, begon om 8 uur, toen de heer J. Schenk Dz., wegens afwezigheid van den voorzitter der Winkelweekcommissie, den heer C. Blaauboer, dank bracht aan de le den der subcommissie, de heeren M. Wisse- kerke en A. M. Kossen, aan den organisator van den gehouden wedstrijd, den heer C. Breet en aan den heer Gorter, als admini strateur. Namens de Winkelweekcommissie dankte spr. ook den Majoor der rijksveldwaoht, den lieer Holema, en zijn kranige helpers, voor de prettige samenwerking die er tijdens het gcheele feest had bestaan. Een hijzonder woord van dank richtte spr. ook tot de mu- zickvereeniging „Winnubst" voor de aar dige attentie om tijdens deze prijsuitreiking een serenade te komen brengen. Hierna ging spr. over tot de prijsuitrei king, de uitslag van den wedstrijd op fiet sen was: le prijs f5.Jb. Boonacker; 2e prijs f4, Jn. Smit; 3e prijs f3.— Leo Schenk; 4e prijs f2.Hoveling; 5e prijs fl.Jn. Schilder. De tandemwedstrijd had tot uitslag: le prijs f7.50 Jn. Smit en A. Willemse; 2e prijs f5.C. Beers en A. v. Weelde; 3e prijs f2.50 E. Rus en P. Slingerland en 4e prijs f 1.M. Boersen en S. Visser. Nog een stukje muziek van „Winnubst" en ook dit. gedeelte van het feest was ach ter den rug. SCHAGEN OP ZIJN KOP? Het spijt ons: Schagen stond gisteravond niet op zijn kop, 'althans niet buitenshuis. Pas toen het. vuurwerk was afgeknetterd kwam de stemming er een beetje in, maar tot uitbundige jool is het den heelcn avond niet gekomen. Het weer hield zich bewon derenswaardig goed, al zal menigeen naar zijn winterjas hebben verlangd. Het vuurwerk, dat om half tien bij de Laansloot werd afgestoken was ongemeen fraai. Honderden hebben genoten van licht fonteinen en waaiers, die sissend en spattend de lucht in zwierden. Ploffende en sterrande vuurpijlen rokten de halzen naar boven, kringelende liehtspiralen namen een bewon derend „Aaaah!" mee do lucht in, de groote, „dure" nummers brachten de handen op elkaar. Tot de mooiste behoorde de water- fonteinen, die de Laansloot in klaterden. Slotnummer was een lichtend transparant met de slagzin „Schagen vooruit", geflan keerd door spuitende lichtfonteinen en draai ende zonnen in blauw en groen. Helder ver lichtte Bengaalsch vuur in groen en rood de heele omgeving. Na deze orgie van licht en kleur schoven de drommen menschen met nog knipperen de oogen en gonzende ooren voetje voor voetje in de richting van het centrum. Hier wordt de menigte op het Laanplein opgevangen door de harmonie „Winnubst", die een plechtige taptoe bla&st, besloten met het „Wilhelmus". Na de taptoe trekt „Winnubst" onder vroolijke marschen Schagen door, een vroo- lijke sleep slentert er al gauw achteraan, Jamboree-liederen worden hier en daar meegeneuriet. Op verschillende plaatsen wordt halt gehouden en een speciaal num mertje geblazen. Met de kermis heeft het geen enkele van de feestdagen willen boteren, waaraan het slechte weer voor een niet gering deel schuld is geweest. Ook gisteravond lagen de meeste tenten verlaten. Wij hooren, dat sommige exploitanten niet meer dan enke le tientjes hebben gevangen, terwijl de ex ploitatiekosten soms honderden guldens bedragen. Voor de kermis was het inder daad te laat in het seizoen. Al was de laatste avond der feestelijkhe den dan niet de klap op de pijl om in de ter niinologie van het vuurwerk te blijven, toch was de stemming op straat over het al gemeen gezellig en kan het besluit der winkelweek bevredigend worden genoemd. De laatste avond der Almiha. De laatste dag der Almiha is lang niet de slechtste geweest. Meer dan duizend be zoekers passeerden gisteren de controle. De avonduren waren zeer spannend. Om even voor elven had de vijfduizendste zich nog steeds niet aangemeld: 4080, 4992, 4999 eindelijk kwart over elf: daar komt de 5000ste; het is de heer J. Boontjes uit Valkkoog, die onthaald wordt met zoo'n massa geschenken, dat hij er bijna een vrachtwagen voor moet huren, hij krijgt: een Edammer kaas van de Zuivelfabriek Lutjewinkel, een bon voor f 2.50 te beste den aan levensmiddelen bij de Enkabé. een flcsch citroenschilletje van de fa. Siebrand te Kampen, een groote tulband, beschikbaar gesteld door de gezamenlijke bakkers van het rayon Zijpe en dan nog, omdat hij tevens de 1000ste bezoeker van dien dag is: een blik speculaas van de Enkhuizer Kockfabrick en eenige pakjes pudding met puddingsaus van de fa. On rust en Hoorn te Zaandam. Feestelijk klinkt de stem van den heer Buiskool door de microfoon, wanneer hij den heer Boontjes met zijn buitenkansje gelukwenscht. Wanneer de tentoonstelling even later definitief wordt gesloten, zijn er al weer heel wat meer dan vijfduizend. Fuifstemming. Na de sluiting vereenigen de standhou ders zich met het tentoonstellingsbestuur in de Almiha-dancing, waar het al behoor lijk druk is. De stemming zit er uitstekend in en Steffan's Show-band weert zich voor treffelijk. Het is zóó vol, dat velen geen plaats kunnen vinden om te zitten, laat staan om te dansen. Ook daar weet Stef- fan raad op en hij laat weer enkele van zijn aardige shows zien, welke de zaal stormenderhand veroveren. Vooral onder de standhouders', die een heele week „op wacht staan" achter den rug hebben, is de pret uitbundig. Het is al kwart voor drie in don ochtend als mr. dr. Buiskool het podium betreedt om het officieele einde der tentoonstelling aan te kondigen. DEN HELDER 5115! Spr. doet dit onder 't richten van 'n speci aal woord aan 't publiek en van hulde aan Steffans' Band, welke zoozeer tot 't welsla gen der tentoonstelling heeft bijgedragen (vroeger op den avond had de heer Stef- fan in een kort speech je reeds de voldoe ning van' de hand uitgesproken over het optreden in Schagen.) Dan deelt de heer Buiskool mede, dat in totaal niet minder dan 5115 menschen de tentoonstelling heb ben bezocht, een cijfer, dat aantoont, zegt spreker, dat alles, wat voor den tentoon stelling is ondernomen, ondanks het slechte weer met succes is bekroond. Tenslotte spreekt de heer Steijn uit Zaan dam nog een woord van dank namens de standhouders. Om drie uur klinken de laatste tonen der muziek door de zaal. De Almiha behoort tot het verleden. Notaris Van den Bergh heeft ontslag aangevraagd De heer C. L. van den Bergh, notaris al hier, heeft aan H. M. de Koningin tegen 1 November a.s. ontslag gevraagd als notaris. Gedurende 37 jaar beeft Notaris van den Bergh het notariaat te Schagen waargeno men, want in 1900, toen hij als candklaat- nolaris bij de Amsterdamsc'he Hypotheek bank te Amsterdam werkzaam was, gewerd hem de benoeming tot notaris alhier. Tot, volle tevredenheid van clientèle en autoriteiten heeft de notaris zijn ambt in al die jaren waargenomen en het duurde zeer kort of de Notaris en de zijnen gevoel den zich in Schagen „thuis". Notaris Van den Bergh heeft thans den leeftijd van 78 jaren bereikt, -een lange pe riode van rust wenschen wij hem van harte toe. OVERPLAATSING. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer -Tbc. Slikker, locaaltrein-cond. te Barneveld, wordt met ingang van 3 October overge plaatst naar Amersfoort. Uit onze omgeving LANGEND1JK Er zit weinig vaart achter de voorbereidingen der plannen Men is er thans van verzekerd, dat de landerijen, bestemd voor den aanleg van een tweetal polders, die op proefondervindelijke wijze zullen moeten aantoonen, of het geheel e Geestmerambacht op die manier zal behooren te worden ge saneerd, voorloopig nog een jaar in cultuur kunnen worden gebracht. Zij, zoowel de huurders als de eigenaars gebruikers kunnen dus op de gewone wijze hun gang gaan, ze kunnen hun land laten „bemodderen" ze kunnen er bloembollen op planten, kortom ze kunen er alles op doen, alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Zat er oorspronkelijk een vaart achter de voorbereiding der plannen, die zou doen verwachten, dat wel heel gauw met de uitvoering zou kunnen worden begonnen en hadden de arbeiders gedacht uit de ellende van de werkloosheid verlost te zijn, het komt wel anders uit. Aangezien de winter- kool eerst ongeveer November van de ak kers is gehaald, kan dus nu al worden uit gesteld, dat niet voor 1939 zal worden be gonnen. Als de voorbereidingen ten minste dan al voldoende zullen zijn gevordejd. dat met de eigenlijke werkzaamheden een aan vang kan worden gemaakt. De voorbereidende werkzaamheden schie ten, naar we ons hebben laten inlichten, ook niet vlug op. Alleen is een schattings commissie aan het werk geweest. Er zijn de laatste weken door de betrok ken ingenieurs nog verschillende onderzoe kingen in loco geschied in verband met den aanleg van wegen en bruggen, en is vooral het gedeelte in de kom van de gemeente Zuidscharwoude, n.1. de Koog, nog eens extra bekeken. De rooster, het bekende bruggelje in de Koog, de huizon, die voor een vrij doorgaand verkeer in den weg staan, zij vor men eenige moeilijkheden voor het even tueel aanleggen van een verkeersweg. Zal er straks, bij de bohandeling van de begrooting van de gemeente Zuidscharwoude, nu ook een definitieve beslissing vallen over de brug over het nieuwe kanaal? Alles houdt verband met elkander. Wijziging van het Ambtenaren- Reglement gewenscht? De Commissie van Beheer voor de Ge meenschappelijke Lichtbedrijven voor de Langedijker gemeenten en St. Pancras zal aan de gemeentebesturen, gevolg gevende aan een schrijven van Ged. Staten in op dracht van den Minister van Binnenland- sohe Zaken, het voorstel doen het Ambtena renreglement nu officieel vast te stellen, Er zal dan daarbij worden voorge steld, de betreffende artikels, waarbij het ambtenaar zijn in dienst der Lichtbedrijven onvereenigbaar wordt verklaard met het lidmaatschap van den raad van een der gemeenten, met dien verstande echter, dat deze bepaling eerst 1/n 1939 effectief in werking zal treden, zoodat het nu zittende raadslid, de heer Van den Abeele te Noordschai'woude, zal kun nen blijven zitten tot zijn 4-jarige periode om is. Door dit voorstel hebben de principieel© tegenstanders wat water in hun wijn gedaan en tolereeren ze een bestaanden, huns in ziens ongewensohten toestand, al is het dan ook maar tijdelijk. Doch het. resultaat van dit standpunt is niettemin, als het voorstel door de gemeenteraden wordt aanvaard, wat wel zoo goed als zeker is, dat de betrokken ambtenaar dan 4 jaar tegelijkertijd raadslid is geweest. Als deze combinatie dan inder daad funest zou zijn voor het bedrijf, zooals door tegenstanders is'beweerd, dan zou toch nu, na 2 jaar, daarvan wel al iets, in een of anderen vorm gebleken moeten zijn, en zou den die funeste gevolgen op het. eind van de vier jaar toch nog ernstiger proporties moeten hebben aangenomen. Echter is het in dit stadium nog wel gewenscht, het Ambtenarenreglement in den aangegeven zin te wijzigen, afgezien; nog van de vraag, of die wijziging weL sanctie zou kunnen erlangen? Wij geloo- ven van niet. Als het vier jaar mag, waar om is het dan niet voor zeven jaar moge lijk? We bedoelen er dit mee. In 1942 moet het Electriciteitsbedrijf onherroepelijk aan het P.E.N. overgaan. En men zou al een heel vreemde in het Jeruzalem der Gas bedrijven moeten zijn, als men zou mee- nen, dat het Gasbedrijf aan Langendijk en St. Pancras als zelfstandig bedrijf nog re den en mogelijkheid van bestaan zou heb ben. Drie jaar na 1939, het jaar, waarin weer nieuwe raadsverkiezingen moeten plaats hebben, is er dus van het bestaan van de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven geen sprake meer. Is het dan gerechtvaar digd, om in te gaan tegen een beslissing van de Kroon, waarbij is komen vast te staan, dat volgens de Wet een ambtenaar van die Lichtbedrijven niet kan worden uitgesloten van het lidmaatschap van een der 5 gemeenteraden! Het lijkt ons toe, dat deze overwegingen er toe zullen leiden, dat de meerderheid der raden zich niet zul len laten spannen voor het karretje van hen, die bon gré mal gré een ambtenaar zijn westelijke rechten willen ontnemen. HOOGWOUD De najaarskermis: veel regen en weinig zon. De najaarskermis, die nu niet bepaald door mooi weer begunstigd is geworden, be hoort weer tot het verleden, en ondanks een gemis aan zonneschijn en een teveel aan regen, mag toch gezegd worden, dat ze geslaagd is. Vooral het bloemencorso en de gecostu- meerde optocht, die Maandagmiddag gehou den werden, zijn jammerlijk in het water gevallen en menig mooi costuumpje en ver sierde wagen hadden bij hun terugkomst in café Modder al wat aan schoonheid inge boet. Origineel© inzendingen waren er te bewonderen, zooals: Lambert Meliszoon (be kend uit den S0 jarigen oorlog, die» op een slede zijn oude moeder in veiligheid bracht) de Dionner vijfling, Als Opoe en Opa te bed gaan e.a. Om ongeveer half vier stelde de stoet zich op nabij het schoolplein en werd naar café Modder gegaan, waar de toekenning der prijzen plaats vond. De uitslag was als volgt: Gecostumeerde Optocht: Groepen. Volwassenen: le prijs LIen Da- vidzon e.a., Dionner vijfling; 2e prijs Jb. Groot, Volendammer boot; 3e prijs Sara Verplantke (Lambert Meliszoon). Kinderen: 1. Vacantiekolonie, Maarten Bakker en Jan Smit; 2. Veelust, .J. en M. Leeuwrik; 3. Als Opoe en Opa te bed gaan, N. Nicuweboer en T. Boot; 4. Dwergenpaar, Jan Ruig e.a.; 5. IJscowagen, G. en Jt Hamiming. Enkelingen. Volwassenen: 1. Kerstmanne tje, G. Donker; 2. Theemuts, Alie Modder. Kinderen: 1. Schoorsteenveger, Gert, Kui per; 2. Sneeuwbal, Arie Rooker; 3. Vredes engel, Beppy Coevert; 4. IJscowagentje, Ne- lie Speets; 5. Vlinder, Sieka Rooker; 6. Roodkapje, Antje Hoek. Bloemencorso: Enkelingen: le pr. Fenna Oepkes, 2e pr. Truus Bakker, 3e pr. Dini List. Groepen: le pr. S. de Beurs, 2e pr. L. Groot 3e pr. V. Polsma en Janny Ruig. Des avonds traden in café Modder op Jan van Riemsdijk, de bekende Veluwscihe zan ger, en Ceesje Speenhoff, dochter van den niet minder bekenden zanger Koos Speen hoff. Het is een gezelligcn avond geworden, de arlisten verstonden de kunst zeer wel om hun publiek te vermaken. Een welverdiend applaus was dan ook telkens hun deel. Na afloop had de verloting plaats. De eerste prijs, een thecmeubel, werd gewonnen door Dr. C. de Boer te Nieuwe Niedorp. Tot slot volgde een gezellig hal. Ook in de overige café's was volop drukte en muziek, hoewel het slechte weer aan het bezoek zeer zeker afbreuk gedaan heeft, W1ERINGERMEER WIERINGERWERF HULPPREDIKER GEREF. KERK Als hulpprediker bij de Gereformeerde gemeente alhier is aangenomen cand. H. van Twillert, hulpprediker te Beekbergen. WINKEL Door den Commissaris der Koningin is me degedeeld dat de Minister van Justitie de aanstelling tot onbezoldigd rijksveldwachter van J. .T. Engel en A. de Graaf heeft ver lengd tot 1 Januari 193S. Politie. Gevonden: een lastdrager. Verloren: een rijwielplaatje. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. De Commissaris der Koningin heeft, aan den caféhouder P. Kossen alhier toestem ming verleend tot het verkoopen van zwak- alcoholischen drank zonder verlof, bij gele genheid van de op 5 October a.s. alhier te houden harddraverij op een terrein gelegen aan den St. Maartensweg, in een daar t$ plaatsen tent en op het terrein.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5