II lUITENLANDSCH, VERZICHT I 1 Het bezoek vao Mussolini aan Duitschland Raad St. Pancras Benoeming gemeenteontvanger brengt een verrassing De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagmiddag te drie uur in het gemeentehuis Er was groote belangstelling op de tri bune. De ontvangersbenoeming zal daaraan niet vreemd zijn. Voorzitter burgemeester Kroonenburg, opende de vergadering. Hierna volgde de beëediging van den heer Jb. Duif Cz., die is benoemd in de vacature van den heer F. N. Spaan De heer Duijf legde in handen van den .Voorzitter de vercischte eeden af. De Voorzitter richtte zich hierna tot den beer Duijf piet. eenige hartelijke woorden. Algemeene felicitatie volgde. Ingekomen stukken. Ingekomen was het jaarverslag van den iAnti-trekhondenbond over 1936. Ged. Staten berichtten dat van art 1 van bet reglement van het Burg. Armbestuur hpfc noodig is, dat ook de art. 4 en 6 gewij zigd worden en in overeenstemming ge bracht met art. 1 De beer Kloosterl>ocr had verzocht. Ie mogen spreken over de onuitvoerbaarheid van het in de vorige vergadering genomen besluit, doordat er nu reeds 2 raadsleden in bet B. A. zitting hebben. Daar komen de wethouders nog bij. Volgens de wet,, aldus de heer Kloosterboer, mogen de raadsleden niet aanwezig zijn bij de behandeling van de rekening van do aan de gemeente reken- plichtige instelling, waarvan zij deel .uitma ken. Als dus de rekening van het B.A. wordt nagezien zullen 4 van 7 raadsleden zich moeten verwijderen plus de burgemeester die adviseur van het B.A. is. Spr. vindt een dergelijke situatie zeer ongevvensebt. Voorzitter merkte op, dat hij als adviseur er buiten valt. Hij is geen lid van liet B.A. Er zullen zich niet eens omstandigheden voordoen, waarin het misschien minder go- wenscht is. dat een raadslid lid van het B.A. is. Naar spr.'s mccning is er tlhans geen be lemmering. Wat maakt het nu uit, of een raadslid ook lid van het Raad Armbestuur is. De l>ehandeling in den raad gaat alleen over de totale ontvangsten en uitgaven. De hoor Kloosterboer herhaalde het nog maals, dat. hij een dergelijke regeling ontoe laatbaar en onuitvoerbaar vond. Spr. drong aan op handhaving van het wettelijk voor schrift.. We hebben allemaal evenveel te zeggen en spr. vindt het niet goed, dat ze worden uitgeschakeld. Voorz. merkte op. dat men nooit deel neemt aan de behandeling van de rekening, waaraan men zelf heeft meegewerkt. De bezwaren van het gelijktijdig lid zijn van Raad en B.A. werden nog eens door den heer Kloosterboer besproken. De heer Van Kampen dacht., dat het mis schien een bezwaar zou kunnen zijn dat 4 raadsleden de gelden beheeron van de gemeente. Als het niet gcwcnscht is moeten we hot niet. doen, zeide spr. Nadat nog het een en ander was gezegd deelde Voorz. mode, een en ander te hc- \oegder plaatse te zullen onderzoeken. Hot melkventen op Zondag. Voorz. deelde, n.a.v. besprekingen in vo rige raadsvergaderingen mede, dat. in de Winkelsluitingswet is vastgesteld, dat de melkwinkels tot 12 uur open mogen blij ven. Het venten on Zondag wordt reeds bij de wet verboden, doch dit wordt soepel toe gepast. met dien verstande, dat wil men de betreffende bepaling in werking hebben, een Kon. Besluit moet worden uitgelokt. Spr. stelde voor, een dergelijk K. B. uit te lok ken. De heer Van Kampen vond het een ver plaatsing van arbeid. De winkels moeten open blijven tot 12 uur. Spr. zou er meer voor gevoelen om vast te stellen: tot 10 bur mag worden gevent. Er zullen steeds menschep ziin die molk noodig hebben on bet moeten balen. Snr. gelooft dat de mclk- süiters liever tot 10 uur werken, dan de winkel open te houden tot 12 uur. Voorzitter: We kunnen geen verordening vaststellen voor het venten tot een bepaald uur. Daar is evengoed een K.B. noodig. Spr. gelooft dat het molkhalon op Zondagmor gen hoe langer hoe minder zal worden en men op Zaterdagavond de molk zal nemen. Het Is een gewoonte. Het voorstel van B. en W. is de beste oplossing meende snr De heer Kloosterboer zeide. dat het voor de melkboeren geen werklv>ïrkin« betreft Dat was hem gehleken door een onderhoud met een melkslliter. De heer Wagennar: Het gaat over de bevordering van de Zondagsrust langs de straat. De, heer Kloosterboer meent dat den door hem bedoelden melksliiter er geen meerde re Zondagsr. door zal krijgen De melk zal torh moeten worden verwerkt. De heer Timmer zette zijn bedoeling nog eens uiteen. De heer Van Kampen stelde nog eens voor om een tijdstip vast te stellen tot wanneer mag worden gevent. Wanneer de melk van de koe komt moet ze worden verwerkt wat voor een man of drie veel werk geeft. liet. v ooi-stel Van Kampen werd gesteund door den beer Kloosterboer. Het voorstel van B. en W. werd met. 5 tegen 2 stemmen aangenomen Tegen stemden de h.h. Kloos terboer en Van Kampen. Benoeming gem. ontvanger. Aan de orde was hierna de benoeming van een gemeenteontvanger. De alfabetische voordraeht luidde als volgt,: 1 P. Pcereboom, 2 F. N. Spaan. De raadsleden gingen, na do sollicitaties te hebben gezien, tot stemming over. Bij de erste vrije stemming was de uitslag Mej. E. Gootjes 3. P. Peereboom 2 F. N. Spaan en C. Duijf Jac.z., elk één stem. Bij de tweede stemming een gelijke uit slag In hei-stemming moesten de heeren Van Kampen en Jac. Duiif Zz., zich van stem ming onthouden wegens familieverwant schap met de twee solritanlen. Hierna werd mej. E. Gootjes met 3 stem men benoemd. De heer Peereboom verkreeg 2 stemmen. Wat verwacht men er van in Berlijn? - De conferentie van Nyon een slechte inleiding. De dictatoren van onze dagen hebben niet de gewoonte zich dikwijls over hun lands grenzen tc wagen. Hitier was eens in Ita lië, Mussolini eens in Genève, dat is onge veer alles wat er aan buitenlandsche rei zen van dictatoriale staatshoofden te me- moreeren valt. Stalin heeft, naar we mce- nen. Rusland nog nooit verlaten. Wanneer ze zich er dan een enkele keer toe laten brengen het vaderlandschc stof van hun schoenen te schudden, dan zou men mogen verwachten, dat het zeer be langrijke zaken zijn, welke hen naar elders roepen. En zoo is het dus geen wonder, dat cr heel wat gefantaseerd wordt over de reis, die Mussolini dezer dagen voornemens is naar Berlijn tc maken. Te meer, waar (ie Duce zelf alles heeft gedaan wat in zijn vermogen lag er een mysterieus tintje aan te geven. Dit-voorjaar zou het al gebeuren, er liepen geheimzinnige treinen, maar Mus solini zat er niet in. De geruchten bleven echter niet van de lucht en nu zal aan stonds inderdaad het bezoek plaats hebben. In Duitschland maakt men zich klaar hem een schitterende ontvangst te bereiden, wat wel zal hctcekcnen, dat alles wat wij onder grootsch cn pompeus verstaan, nog in be langrijke mate zal worden overschreden. Hoewel Mussolini in zijn vaderland ook wel het een en ander gewend is, zou het kunnen zijn, dat de ontvangst toch wel eens indruk zou kunnen maken op het licht ontvankelijke en voor militaire manifesta ties altijd öpèn gemoed van den Duce. Waarmee we maar.willen zeggen, dat de mogelijkheid bestaat, dat we aanstonds voor verrassingen zouden kunnen komen te staan. In Duitschland toch schijnt men van het Italiaansche bezoek wel het 9011 en ander tc verwachten. Wat men te Berlijn hoopt te kunnen bereiken, ligt vooralsnog in het duister. Tot groote ergernis van Duitsch land houdt het buitenland zich druk bezig met de oplossing van dit raadsel, er worden vermoedens gelanceerd, die er alle op ge baseerd heeten te zijn de zaak bij voorbaat in de war te sturen. De Duitschc heeren winden zich er zoo over op, dat men eener- zijds niet behoeft te twijfelen aan de groo te verwachtingen, welke ze moeten koeste ren, dat anderzijds een bevredigend resul taat allerminst vaststaand mag worden ge acht. Wellicht echter dat liet impulsief ka rakter van den Duce ten slotte den door slag geeft, wanneer; hij wordt geïmponeerd De indiensttreding werd bepaald op 1 October, met ingang van dien datum werd mej. Gootjes eervol ontslagen als tijdelijk gem. ontvanger. Zij heeft de werkzaamheden aan dit ambt verhonden, tijdens de onge steldheid van haar vader en na diens over lijden tot volledige tevredenheid verricht. Daarvoor sprak voorz. woorden van dank. Mej. Gootjes, die inmiddels met haar be noeming in kennis was gesteld kwam ter vergadering en legde in handen van den burgemeester de vereischte ecden af. Voorz. feliciteerde mej. Gootjes met haar benoeming. Algemeene felicitatie volgde. De heer Kloosterboer had vernomen dat heel wat voen wordt gebruikt voor de op hooging van de begraafplaats. Dat is vol gens spr. niet toegestaan. De voorzitter antwoordde, dat wel wat veen is gebruikt., doch dat dit geen bezwaar veroorzaakt, daar het hoven de waterlijn ligt. Het wordt bovendien uitéén geslagen en- verwerkt. Het is een soort zandveon, dat geen nadeeligc gevolgen heeft. Daarna sluiting. Uit onze omgeving ZIJPE De Minister van Defensie heeft aan G. Zandstra te Burgcrbrug, dienstplichtige van de lichting 1937, uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van 15 maanden, Men deelt, ons mede, dat een 3-tal raads leden, n.1. de heeren Dignum, Doorn en Doe- dens, den Burgemeester heeft verzocht een Raadsvergadering te willen beleggen ter be spreking van de vraag of de Gemeente al of niet langer aangesloten zal blijven bij de Ad viescommissie der Noordhollandsche voor Bouwontwerpen en Uitbreidingsplannen. Naar wij vernemen, heeft de Burgemeester, ter bespreking van deze aangelegenheid, een vergadering van den Raad belegd tegen a.s. Woensdag. BURGERBRUG. Voor de vacant komende betrekking van IToofd der O. L. school alhier, hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. SINT MAARTENSVLOTBRUG. De kermis nadert. Op 3, 4 en 5 October zal hier weer kermis worden gevierd. In café Homan Is vrij bal. Maandagavond treden er de bekende artisten Daan Pool en Tommy Bonman op. Goede wijn behoeft, geen krans, zouden we zeggen! Daan en Tommy zien beteekent een avond genieten. De be langstelling voor dit. optreden is dan ook nu reeds groot. De hal muziek wordt weer verzorgd door de origineelc Sonny-Band, welke er altijd de stemming zoo weet in te houden. Van een gang naar café Homan zal men zeker geen spijt hebben! Vermelden we ten slotte nog, dat Maandag qn Dinsdagmiddag resp. kinder- en volks spelen worden gehouden. Men gaat hier weer eenige gezellige dagen tegemoet. dor de eclatante ontvangst, waarop hij stellig mag rekenen. Wat. wil men, waarop hoopt men in Duitschland? Er is gemompeld over een offensief en defensief verbond, een versterking dus van de befaamde „as van Europa". Nu is zulk een of- en defensief verbond gegrondvest op wederkeerigheid, beide partijen beloo- ven elkaar hulp en bijstand onder alle om standigheden. Beiden geven en nemen, zoo dat er voor evcntueele verdragsluitcndcn iets redelijks fn zit. In den regel echter worden zulke verdragen slechts dan afgesloten, wanneer er een be paalde vijand is tegen wien men zidh meent te moeten vereenigen. Er moet iets zijn als een acuut gevaar. Bestaat dit niet, dan heeft een of- en defensief verbond in wezen weinig zin. Is zulk een vijand aan te wijzen? Zoo ja, dan kan deze slechts worden ge vonden, hetzij in de Westersche democratie ën, hetzij in liet communistische Rusland. Dat, beide dictaturen zich tegen het. Westen zouden keeren, is nau welijks aan te nemen. Men kan in de tijden, die achter ons liggen, soms bijna spreken van een onder linge wedijver tusschen Duitschland en Italië bij het streven naar de gunst van het Westen. Zoo is het zeer waarschijnlijk, dat men te Berlijn de strubbelingen, welke on langs in het Middellandsche Zee-ge bied plaats vonden, met ingenomen heid heeft gevolgd, omdat men de toenemende oneenigheid tusschen Italië eenerzijds, Engeland en Frank rijk anderzijds met vreugde zag. Wat Rusland betreft is er nauwelijks aan te twijfelen of de animoriteit van Italië te gen dit land is tanende, omdat men er minder mee te maken heeft. De burgeroor log in Spanje lijkt eenigszins te verloopen. De scherpte is er aan gegeven door den im port, zoowel van troepen als van beginse len Het waren en wezen Rusland en Italië communisme en fascisme, die elkaar in Spanje ontmoetten. Dat Rusland er vaste Voet zal krijgen, lijkt op het oogenblik on waarschijnlijker dan ooit Te Nyon is dit land aardig op zijn numimer gezet, de Rus- sischo vloot blijft-in de Zwarte Zee en de ZIJPE. Burgerlijke Stand van 17 tm. 23 September 1937. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Piet de Wit, 29 laar, broodbakkersknecht, te Den Helder en Popkje de Jager, 26 jaar, te Zijpe. Machiel Dingenis Verburg. 33 jaar, controleur-land- bouwcrisiswet, te Nijmegen en Geertruida Maria Jonker, 23 jaar, te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden-: Hillegonda Catherina Buik, 57 jaar, echtgenoote van Simon Rezelman. W1ERINGEN Feestelijke opening Succes-terrein. Zondag a.s. wordt het nieuwe Succester rein officieel in gebruik genomen, bij wel ke gelegenheid Succes haar eerste thuiswed strijd in de loopende competitie zal spelen. Gelijk bekend zullen de plaatselijke gym nastiek- en muziekvereeniging daarbij hun medewerking verleenen, terwijl onze Bur gemeester de Edclachtb. Heer L. C. Kolff het nieuwe terrein aan de vereeniging zal over dragen. Ook de door Succes te spelen match ïs deze belangstelling ten volle waard. Voor het eerst sinds langen tijd zullen we dus de Wie- ringer favorieten weer eens in actie zien. S. zal uitkomen tegen de Amsterdamsche club Volewijckers, dat Zondag j.1. in Amsterdam de nieuwe derde klasser Texel nog een ver pletterende 50 nederlaag toebracht. Reeds bij voorbaat acht men de Volewijckers de aangewezen kampioensenndidate van 3A, niet alleen om de juist behaalde klinkende zege, maar om het. bijzonder fraaie spel dat deze vereeniging doorgaans demonstreert. Waar S. legen een sterk tegenstander meesial zer goed pleegt te spelen, mogen wij op een interessante ontmoeting rekenen. Succes zal dus voor de Wieringers entree maken op het verbeterde terrein. Naar wij vernemen verkeert het terrein thans in zeer goeden staat, hetgeen het spelpeil ongetwij feld ten goed zal komen. De outillage van het Succesterrein Is de laatste jaren zeer verbeterd cn men kan de gasten in de komende competitie een waar dige ontvangst bieden. Mond- en Klauwzeer. Bij den landbouwer S. tc Oosterland in deze gemeente is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. De gevreesde ziekte is dus' ook te Wie- ringen ingetreden. POLITIE Verloren: een portefeuille inhoudende pa pieren en een rijbewijs. Inl. bij den gem.-bode. BARSINGER1IORN Naar ons werd meegedeeld bestaat het voornemen wederom een Harddraverijvcr- eeniging op te richten, waartoe tegen Maandag a.s. een vergadering in „De For tuin' is belegd. Het zou de bedoeling zijn, om op den sluitingsdag van de Midden- standscampagne n.1. 24 October a,s. een Ringrijderij tc houden met paard en kar, waarbij dan tevens prijzen beschikbaar versterkte Britsche en Fransche vloten zouden wel eens een betere garantie voor de non-interventie kunnen zijn, dan alle vroe gere matregelen met elkaar. Wat er tuschen Frankrijk, Engeland en Italië besproken is ten aanzien van de voorwaarden, waarop Italië aan de veilig heidsmaatregelen in de Middellandsche-Zee zou kunnen deelnemen, is niet bekend. De tuschenkomst van Italië in Spanje zal er echter stellig bij Ier tafel zijn gekomen en in ieder geval hebben we de merkwaardi ge verklaring, dat Italië zich niet blijvend zal insla!leeren op de B?Uearen, noch op eenig ander voormalig Spaansch gebied. Te gemoetkoming van de zijde van Mussolini zou echter onwaarschijnlijk zijn geweest, wanneer niet zoo goed als vaststond, dat de Russische import in Spanje behoorlijk was bemoeilijkt. De as van Europa nu bad feitelijk haar ontstaan te danken aan den Spaanschen burgeroorlog, die Ita lië in conflict bracht met Rusland en waarbij Mussolini natuurlijk steun zocht bij den aartsvijand van Moskou, bij Duitschland. Het is moeilijk andere groote gemeen schappelijke belangen van Italië en Duitschland te vinden. Ciano, die omstreeks een jaar geleden een bezoek bracht aan Ber lijn met de speciale opdracht punten van aanraking te vinden, heeft er feitelijk te vergeefs naar gezocht. En het zou daarom als voor de hand liggend mogen worden beschouwd, dat met het verloopen van den burgeroorlog in Spanje ook de beteeken is van de „as van Europa" afneemt. De even onverwachte als groote resultaten, die de conferentie te Nyon blijkt te hebben opgeleverd, vormen een slechte inleiding voor de besprekingen, die aanstonds te Ber lijn zullen plaats hebben. Dit is waarschijn lijk de groote desillusie voor de Dtiitsche bewindslieden, die dan tevens de uitbarstin gen van woede van de Duitsehe pers die slechts scilirijft op bevel van hoogerhand zou kunnen verklaren. Immers, Duitsch land staat vrij geisoleerd. Te Nürnberg kon Hitier als vriend alleen Italië aanwijzen. Daarnaast acht. men het t.o Berlijn vermoe delijk hoog tijd voor een nieuw diplomatiek succesje De oogst, aan indrukwekende pres taties der regccring, is in de afgcloopen periode niet bepaald groot te noemen. Het feit, dat gelijk van Duitsehe zijde wordt medegedeeld weinig voorbereidin gen tot. de komende besprekingen zijn ge- trof dat ze echter juist daarom zoo buiten gewoon belangrijk zullen zijn, doet wat zonderling aan en zal het buitenland bij voorbaat wel niet kunnen overtuigen. We moeten echter afwachten. Misschien dat de grandioze ontyangst het wint. Misschien dat deze Mussolini er toe beweegt iets te doen, waarvan hij strakt, weer rustig terug in Rome, vindt, dat hij het beter had kunnen nalaten. Dan echter is er niets, wat hem beletten zal, de afspraak eenvoudig ter zijde te schuiven, zonder er zich verder veel aan te storen. Immers bij dictatoren wordt een eens gegeven woord gemakkelijk gebroken als het belang van den staat zulks noodig maakt. DEN HELDER zouden worden gesteld voor 't schoonste ge heel. De vereeniging zou dan voorts ter gelegenheid van de kennis liet een en ander op touw kunnen zetten. Waar wij nu reeds van verschillende kanten hooiden, dat er met de kennis toch weer eens iets moest gebeuren, lijkt het zeer waarschijnlijk, dat een wederoprichting zal slagen. Zie ook de advertentie voorkomende in dit nummer, ANNA PAULOWNA BREEZAND. Cursus Bloembollenteelt. De afd. Anna Paulowna Breezand van den L.T.B. besloot een tuinbouwcursus te organiseeren, waarvan het hoofdvak de bloembollenteelt zal zijn. Deze cursus voor ziet in onze bollenstreek zeker in'n behoefte De heer van Egmond van Hillegom, o.a. hoofdcontroleur van „De Narcis", is bij uit stek hekend met de practijk van het vak, de heer Schlaman behandelt do theorie, schei kunde, kennis van den grond, enz. Omdat hij dezen cursus dë bloembollenteelt voorop staat, wordt aan hen, die reeds een land- of tuinbouwcursus volgden de gelegenheid gegeven de practijklessen als toehoorder te volgen. Zooals we reeds zeiden, er is behoefte aan een dergelijken cursus. De belangstel ling er voor zal dus groot zijn en daarom is de leeftijdsgrens voor de cursisten voor- loopig pp 18 jaar gesteld. W1ER1NGERMEER Paar dencursus. Voorts zal getracht worden bij voldoende animo een cursus in paardenkennis te or ganiseeren. Zoo men ziet, de mogelijkheid om zich den a.s. winter in den Wieringermeerpol- dcr te ontwikkelen is groot. Ongetwijfeld zullen velen deze mogelijkheid benutten, te meer omdat de lesgelden zeer laag gesteld zijn.. Aangifte bij het Raadhuis te Wieringer- werf. WINKEL Vrijdagmiddag vond ïn 'de zaal van den heer R. Laan alhier de verkoop plaats van onroerende goederen van de erven Pluister. De. goederen stonden in opbod op f 39.711.76 en werden op f 1 iOO gemijnd door den heer G. Kamp, alhier. In deze gemeente heeft zIcH een ver moedelijk geval van mond- en kluawzeer voorgedaan in den veestapel van den heer KI. Groet. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is een bouwvergunning verleend voor het bouwen van een woon- cn winkelhuis voor den heer J. Bijhouwer, alhier, i Het loopèn naar haar werk was een marteling Nu bevrijd van de rheumatische pijn in haar voeten „Gewoonlijk liep ik naar mijn werk met tranen in mijn oogen door de rheumatische pijn in mijn voeten. Een collega drong er op aan, dat ik regelmatig Kriischen Salts zou gebruiken. Na 3 flacons voelde ik mij zoo verlicht, dat men mij door de zaak kon zien hollen. Ik heb sindsdien steeds dc da- gel ijksche dosis genomen en heb nooit meer last van rheumatische pijnen." Mevr. M. W. Wanneer zich in Uw lichaam afvalstof fen ophoopen, zullen zich hieruit allerlei schadelijke stoffen vormen, o.a. het gevrees de urinezuur, dat de oorzaak is van rheu matische pijnen. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen aan tot. actieve geregel de werking, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijke weg zacht en regelmatig worden verwijderd. Kruschen Salts is ver krijgbaar bij alle apothekers en erkpnde drogisten a f0.40, f 0.75 en fl.60 per fla con. I.et op, dat. op het étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A dam voorkomt. KTBERICHTENifcöbl MEDEMBLIK, 23 September. Schotsche muizen 90 ct. per 50 Kg. Gele kool f 1.40—2.30 per 100 Kg. Uien f 125— I.30, gele nep f 3.15—3.20, drielingen 9095 ct., per 50 Kg. kroten, kleine f 2.602.S0 p. 100 Kg. Slaboonen 7590 ct., per 15 Kg. wortelen f 1,501.70 per 100 Kg. LEEUWARDEN, 24 September. Inlandsche granen: Gerst zomer puike 8S.20, idem winter puike 7.508, zomer mindere 7.80—8, haver witte puike 6.50 7.15, goedgek. lijnzaad witbloei 1013. erw ten groene schokkers 1216, groene kleine kook 810.50. Buitenl. granen: Gele lapla- tamais disp. 146 boordvrij Leeuwarden, id. 139 boordvrij Rollerdam, Russische gerst disp. 158 boordvrij Leeuwarden, idem 150 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken' disp. 9 boordvrij Leeuwarden, idem 8.6 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.65 boordvrij Rotterdam. Stemming vast, ALKMAAR, 24 September. Kaasmarkt, Aangevoerd 49 stapels, zijnde 102.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f24, boerenkaas kleine f 22.50 idem commissie f 25.50 per 50 Kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 24 September. Veemarkt. 45 Enterstieren f 115225, 65 Twenterstieren f 225345 per stuk, 282 vette koeien f 120—200 per stuk,' 4648 ct. per Kg. 315 melk- en kalfkoeiem f 110 270. "20 pinken f 55145, 10 vette kalveren f 22—60, 833 graskalveren f 20—80, 222 nuchtere kalveren f 510, 383 vette scha pen f 16.36; "220 weideschapen f 1526, 370 lammeren f 9—18, alles per stuk, 297 vette varkens f 40—140 per stuk, 50—58 ct, per I\g., 35 magere varkens 23—55 ct, per Kg., 210 kleine biggen f 11—20 per stuk, 32 bokken en geiten, 51 paarden. Totaal aan voer 3396 stuks. Overzicht: Na de sléchte markt van den vorigen Vrijdag was' er minder aanvoer. Stieren kleineren aanvoer, iets beter. Beste melkkoeien door verbe terden aanvoer iets heter. Overigens was de handel in melk- en kalfvee zeer kalm. Pinken matig, Graskalveren voor de slacht bank redelijk en prijshoudend. Geschetste kalveren voor de fokkerij minder, vette kalveren flauwe stemming. Nuchtere kal veren en varkens over het geheel iets minder. Wolvee stugger, met moeite of niet geheel prijshoudend Door de N.V.C. wer-. den gisteren 227 varkens overgenomen. Zuivel Sleutelkaas 25, Nagelkaas 17— 22, Goiulakans 22—25, Edammerkaas 23—3S, aanvoer 1064 Kg. Mijnboter 1.32 per Kg., Veilingboter 1.311.28 per Kg. Aanvoer: 0/3, 9/6 en 2/12 vaten. Commissie 88. Eierhandel. Kipeieren, aangevoerd 12.S00 Kg. Prijs 40V4 ct,, handelsprijs 75 80 ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 70 Kg., pipjs 31/2—3% ct. per stuk, handels- prijs 47Vè55 ct, per Kg. Pluimvee. 20 Slachthanen 45—90 ct., 200 slachtkippen f 0.40—1, 100 jonge lianen f 0.401.25, 25 piepkuikens 20—30 ct., 10 jonge duiven 15 ct, per stuk Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas: 20 plus 12.50—13, 40 plus 20.5021.50, Goudsche kaas 20 plus 12.50 13, 40 plus 21.5022, volvette 40 plus 26.50 —27.50, broodkaas 40 plus 21.50—22, Leidsche 20 plus 1313.50. Stemming willig. ALKMAAR. 24 September. Op de heden gehouden Graanmarkt, wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 35 H.L. voert ar we f 8.25; 31 II.L. rogge f 8.25; 376 H L. gerst f 7—8. idem chev. f 8—S.30; 397 H.L" haver f 6.00—7.10; 42 II.L. boonen, w.o.: paarde f 8.70, bruine f 20. citroen f 23—30, duiven f 9-11, witte (oude) f 30 en tuinhoonen f 27—30; 21 II.L., kanaric- znad f 10.50; 8 II.L. mosterdzaad on 29 II.L. diversen, prijzen niet genoteerd; 23 II.L. Karwijzaad f 2324 638 II.L. erwten, w.o.: groene (kleine) f 10—12.25, groene (gr.) f 20—23, grauwe f 17—29. vale 17.50 —21.50 en platte vale f 26.50. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 1600 H.L. Handel goed. WARMENHUIZEX. 24 September. Gele nep 6.40—6.60, uien 2.40—2.50, drie lingen 2.40—2.50. grove 2.10—2.30. gele kool I.10, witte kool 0.901.20, slaboonen 4.10. Aanvoer: 650 Kg. gelo nep, 3675 Kg. uien, 2100 Kg. gele kool, 54200 Kg. witte kool, 45 Kg. slaboonen. ALKMAAR. 24 September. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 46*20 stuks, verkocht 3340 stuks, prijs f 2223; Commissie 40 plus. aanbod 375 stuks, verkocht 240 stuks, prijs f 23.50'"per 50 Kg. Totaal: aanbod 4995 stuks, verkocht 3580 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR. 24 September. Aardappelen 2.30, aardbeien 17—22, an dijvie 0.601.20. apnelen 310. augurken' 2—10, bloemkool I 8-12. II 3—5, bieten 1.00—2.20. druiven 8—13. gele kool 2.90— 3.30. groene kool 1.80—3.60. kropsla 0.60—1.20 knolselderie 23.10, komkommers" 1.504, meloenen 414. peren 3—12, prei 2.60—3.10. peterselie 0.50—1.20. postelein 0.10-0.17^ rabarber 0.8O—1.20. radijs 1,40, roode kool 1.20—3.10, selderie 0,50—1.20. spinazie 10— 38 cf., spruiten 4—8.50? snijhoónen 4—13, enkele spercieboonen 1.50, dubbele idem 0.00—1.15 tomaten 2—3.80. uien 2,20—4. witte kool 0.80, wortelen 1.60, boswortelen 2—5.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10