Filmsterren en hun babies Veel eten, maar... chique! Herfst- Mode-uitwassen Hoe ♦- gemakkelijk de hedendaagsche vrouw van uiterlijk verandert Schoonheidsgeheimen van Gerda Maurus „MARTIAL" Saterdag 25 September 1937 Vierde blad Het sieraad der vrouw Hoe Uw lokken gezond en glanzend te houden? Wil het haar in goeden en gezonden staat blijven dan moet het juist als ieder ander deel van het lichaam van tijd tot tijd behoorlijk en grondig gereinigd worden. Het eenvoudigste is daarvoor goed warm water te gebruiken. In dat water wordt Wat vlokkenzeep opgelost en dan wordt het haar en de huid van den schedel goed inge zeept. Is het haar zeer vet, dan verdient het aanbeveling bij het zeepwater een kof fielepel vol loogzout te voegen of een wei nig soda. Als het haar schoon kan worden geacht, moet het worden afgespoeld met Water dat dezelfde temperatuur als het zeepwater heeft. Spoel af totdat het water volkomen helder blijft. Als uw haar, bij voorbeeld na een verhuizing, zeer stoffig is, kan het geen kwaad een desinfecteerend middel, bij voox*beeld een lepel neol, aan het spoelwater toe te voegen. Geregelde massage doet de roos verdwijnen. De schcdelhuid wordt op dezelfde wijze als de huid op onbegroeide plaatsen be handeld. Is die huid vet, dan moet zij met Verdunden alcohol gemasseerd worden. Het best is een mengsel, van negen deelen alco hol en een deel wonderolie te gebruiken. t Is de huid te droog, dan moet met wat olie worden gemasseerd. Geregelde massage doet de roos verdwijnen en belet dat nieuwe roos gelegenheid krijgt zich te vormen. Het moet ontraden worden voor het haar ster ke parfums te gebruiken. De scheiding niet steeds op de zelfde plaats. Draagt u het haar in een scheiding, dan zal 't verstandig zijn die niet steeds op de-' zelfde plaats te houden. Het haar toch valt voornamelijk langs de scheiding uit. Het gebruik van brillantine, die glycerine of olie bevat, is aan te bevelen. Niet alleen doet de" brillantine het haar glanzen, maar zij voorkomt ook het breken van te droog haar. Het haar moet ook, minstens twee of drie maal 'sjaai's, geknipt of althans bijge knipt worden. Die opexatie doet het haar altijd goed; zij maakt het sterker. Het haar, waarvan de tint u niet aan staat, kan zonder schade blond, zwart of rood geverfd woi'den, maar alleen als u nauwkeurige aanwijzingen bezit oxxxtrent de wijze waarop u daarbij te werk hebt te gaan. Het moet sterk ontx-aden worden tot kleurvex-andex-ing over te gaan als U niet precies weet op welke wijze en in welke hoeveelheden de daarvoor benoodigde ingre diënten gebruikt moeten worden. Twijfelt u aan de goede resultaten van uw pei'soon- lijk ingrijpen, dan is het veel beter het ver ven van het haar aan een man of een vrouw van het .vak toe te vertx-ouwen. GERTRUDE. Een actueel probleem. Het bericht dat de bekende film ster Wallace Beery zijn vacantie plotseling onderbrak en ijlings naar Hollywood terugkeerde, omdat het leven van zijn dochtertje Cai'ol Anne door gangsters werd bedreigd, heeft opnieuw de aandacht geves tigd op het pi'obleem: filmsterren en kinderen. Voor ouders en kindex*en is het leven in Hollywood heel moeilijk. Het gi'oote pro bleem is daar de vraag: Hoe moeder te zijn zonder een cai'rièi'e op het spel te zet ten? En ten tweede dringt zich de vx'aag naar voren: „Hoe kan ik mijn kinderen be veiligen tegen het gevaar, dat hen om- Het is bekend, dat Mariene Dietrich, toen men haar vroeg naar haar levenswench, zuchtend antwoordde: „Wanneer ik maar een goede school wist om mijn dochtex-tje naar toe te zenden!" OZij laat haar kind nu in Zwitsei-land opvoeden). Wel, er zijn na tuurlijk een heele reeks goede scholen in Hollywood, maar voor een filmster is het heel gevaarlijk er zijn of haar kind heen te sturen. Ook heden ten dage loeren de „kid nappers", (kinder-ontvoerders) nog altijd op een gunstige gelegenheid. En zoo komt het dat de arme, rijke filmkinderen in een ge sloten limousine onder toezicht .van een zwaar bewapenden bewaker naar school en van school naar huis worden gebracht. De oudei-s, die van 's morgens .vroeg tot .vaak laat in den avond in de film-ateliers wer ken, hebben geen rustig oogenblik. En hoe zeer zal de ontluikende kinderziel er onder lijden wanneer het kind geen stap kan doen zonder een eeuwige lijfwacht om zich heen? Babies komen hun moeder duur. te Een enquètee bracht onlangs aan het licht, dat een baby in geld uitgedrukt zoo duur kwam voor een vrouwelijke film ster, dat er gewoonlijk van af gezien werd de moedexwreugde te genieten. Het moedex'-woi'den brengt voor een film ster ook andei'e ï'isico's mee. Dikwijls ontgaat haar door te groote pauze een belangx'ijke rol, terwijl het gevaar niet denkbeeldig is, na enkele maanden te worden vergeten. Een oplossing. De jongste Hollywoodsche echtparen heb ben in zeker opzicht een oplossing gevon den: zij adopteeren kindex-en De charmante Mariam Hopkins heeft haar Een plaatje uit de eerste jaren van den broekrok. Het zat zoo gemakkelijk en stond zoo sportief, weet Ui kleinen blonden Michael, die zelfs op haar lijkt, in een weeshuis ontdekt! Nu is zij een hartstochtelijk liefhebbende moeder en be hoefde zij geen enkele week in het filmate lier te vex'zuimen. Zij wordt niet moede haar viïenden te vertellen: „Ik houd niet minder veel van mijn kixid, dan wanneer ik het zelf ter wereld zou hebben gebracht'. Wallace Beexy heeft een bijzonder lief geadopteerd dochtei'tje, de kleine vijfparige Carol Anne. Men heeft haar in de film „China Seas" kynnen bewondex'en; zij zingt en danst bekoorlijk. Al Johnson en Ruby Keeler de star van de 42ste straat heb ben een kleinen „sunny boy" tot zich geno men, half Ier, half Rus, en zij zijn gelukkig met hun keus nu de jongen gevoel voor hu mor en een teer hart blijkt te bezitten. Ha- rold Lloyd, gelukkige vader van twee zoons, heeft een klein meisje Peggy geadopteerd. Joe E. Bi'own, de befaamde filmkomiek, is gek op zijn aangenomen dochtex-tje, de kleine Maxy Elisabeth. Gloria Swanson, die uit haar eerste huwelijk twee dochtex-s be zit, gaf hen nog onlangs een speelkame raadje in den kleinen Josef. Filmsterren zijn niet anders dan alle an- dex-e, minder met rijkdom gezegende sterve lingen. Zij willen liefhebben. En waar het hen zoo moeilijk wordt gemaakt om moe der- en vadervreugde te ondervinden, ne men zij hun toevlucht tot een illusie, een zelfbegoocheling, een edel bedrog. Manteltje De meeste vrouwen houden er van, af en toe een gedaan te vex-wisse- ling te ondefgaan. Ve len is het'nog niet vol doende eiken dag een ander gewaad aan te tx-ekken, zij verkleeden zich ook nog twee- of driemaal op één dag. Voor deze ijdeltuiten is de huidige mode een ge not; want zij behoeven zich slechts om te di'aaien teneinde den indruk te wekken, al weer „iets anders" aan te hebben. Blouses, waax-van vóór- en rug panden in fel contras- teerende kleuren zijn uitgevoerd, brengen de snelle gedaanteverwis seling tot stands lijk, als'n ander gegar neerd met Persianer. Fantas tische hoed met wieken en strik, geheel van vilt MARINE-BLAUW MANTELPAKJE MET ROODE INCRUSTATIES. DE VILTEN HOED IS NAAR EEN ONTWERP VAN MADAME SUZY, TE PARIJS. ONTWERP: LUCIEN LELONG, PARIJS. GEDEPONEERD MODEL P.A.I.S. (Repróduclie .verboden.) om zes uur ben ik al zoo vroo- wanneer hij 'n beetje aange- ,,'s Morgens schoten is!" GERDA MAURUS In een gesprek, dat een onzer medewei'ksters zeer onlangs op de terreinen der Ufa in Neu-Babelsbei'g met Gcrda Maui-us - die thans weer, na een vrij belangrijke onderbreking, voor de film speelt in „Daphne en de diplomaat" heeft gehad, kwam men op een gebied, dat zeker menige lezeres zeer zal interesseei'en. Gerda Maurus bleek bereid, haar schoonheids-geheimen tegenover onze medewerkster prijs te geven en haar uiteen zetting zal menigeen zij het aanvankelijk verbazen. Ze begon met: „veel eten! Honger lijden is „Quatsch'. Het ecnige, waarvoor men- zorgen moet, is een gex*egelde afwisse ling van het voedsel. Vandaag een groote inalsche biefstuk, moi'gen alleen gestoofde groente, overmorgen zeer veel fruit, vei-sch of gekookt, gen andere keër visch met sla. En verder: veel sport, gymnastiek, veel beweging in de vxïje lucht, lange wandeltochten. Vooral niet „hongeren" en lui en uitgeput den geheelen dag op de divan liggen". Gei-da Maurus' dagen zijn geheel op deze stelregels ingesteld, voor zoover haar repetities tenminste geen stx-eep door de i'ekening halen. „Na tien uur 's avonds moet men niet meer bij mij aanbellen", zegt ze. „Dan slaap ik den slaap der onschuldigen. Maar daar tegenover staat, dat ik 's morgens om zes uur al zoo vroolijk en opgewekt ben als een ander als hij een tikje aangeschoten is. Ovexvlag slaap ik nooit. 'tZou me slechts loom maken. Ik houd veel van de natuur. Bloemen, planten, een hond, een kat en een vijftigtal visschen kunt U bij mij thuis vinden." Gerda Maurus leest veel. Ze heeft niet minder dan een paar duizend boeken. De vier muren van haar kamer worden er geheel door in beslag genomen. „ïk lees alles, wat ik in m'n handen krijg" zegt ze „den laatsten tijd vooral veel bio- gx-afieën van beroemde menschen". Hierna kwam men over de mode te spreken, „Als men als meisje van een jaar of zestien met 't eei'st verdiende geld in- koopen kan gaan doen zonder bang te zijn, op een ouderlijk verbod te stuiten, dan voel je je zoo ongeveer in de zevende hemel. Eindelijk kan men dan koopen, wat men al zoo lang graag had willen hebben en wat men al altijd zoo prachtig gevonden had. Bij mij bestond die élegance toentertijd voorna melijk uit veel kant, strikken, i'uches en linten". Gerda Maurus lacht vei'genoegd bij de herinnering aan deze eerste inkoopen en zegt: „Maar tegen den tijd, dat men de bakvisch-jaren ach ter den rug heeft, moet iedere vrouw er voor zoi-gen, de stijl «evenden te hebben, die bij -haar .persoonlijkheid .past "-.

Schager Courant | 1937 | | pagina 13