Plaatselijk Nieuws. Men voelt voor een vaste garnalendrogerij Nederland bouwe aan zijn toekomst Geen geld meer besteden aan De Taalstrijd in België L KREIJGER-Leeflang, Uit onze Omgeving -[VIERINGEN PE OFFICIEELE INGEBRUIKSTELLING VAN HET SUCCES-TERREIN. Een feestelijke middag. De opgewekte marschmuziek van „Harmo nie" deed Zondagmiddag een stroom van bezoekers naar het Succesterrein vloeien. Naar schatting waren wel een 8 a 900 per sonen aanwezig. Nadat de muziek zich, omstuwd door talrijke aanwezigen, op het terein had opgesteld, naiu de voorzitter van Succes de heer Oden het woord. Hij bracht dank aan alle instanties, die aan de verbetering hun medewerking hadden verleend en gaf daarna het woord aan burgemeester Kolff. Deze filiciteerde Succes met het fraaie terrein. Spr. hoopte dat Succes nog veel plezier van het terrein zou beleven en er nog menige overwinning zou viere#. Hierna verklaarde Burg. Kolff het terrein voor ge opend. Harmonie speelde daarop het Wilhelmus Tenslote werd het woord gevoerd door den Voorzitter van het bezoekende „Volen- wijekers" die Succes complimenteerde met het mooie terrein. Vervolgens werden door de dames van de gym., o.l.v. den heer Pennekamp knotsoefe- ningen gedemonstreerd, enz. terwijl Harmo nie die daarbij begeleidde, de nog resteeren- den tijd met marschmuziek vulde. Daarna volgde de spannende voetbalmatch Tenslotte dient niet overmeld te blijven idat Harmonie in de pauze een vroolijke irondmarsch maakte (men waande zich in ihet stadion) en dat de dames T. de Wit en G. Snooij ons vergastten op hun mooie vrije oefeningen. Wielerclub Wieringen. Gistermiddag vergaderde in het Wieler baan-restaurant bovengenoemde verceniging De scretaris cle heer J. W'. J. Cornelese opende de vergadering, daar de presidente verhinderd was. Misschien zegt de secretaris is dit ook mijn laatste vergadering met jul lie geweest, want zooals jullie welen ga ilc pi ij el ders vestigen. De hierna voorgelezen notulen werden on veranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen was een schrijven van de fede ratie, waarin deze mededeeling dpet van een te houden kampioenswedstrijd op den weg te Midden-Beemster. Hieraan kan de ver- eeniging echter niet deelnemen. Een schrijven van de Wieringer Wieler baan waarin deze het lid Kreijger geluk- wenschl met z'n kampioenschap van de Fe deratie op de haan. Dan is er nog een schrijven van 11. Post, waarin deze, door werkzaamheden genoopt, bedankt als bestuurslid van de vereeniging. De kascommissie doet bij monde van S. Lont verslag en zegt de boel in orde bevon den te hebben. De heer Duijnker brengt hier lia verslag uit, waaruit blijkt dat de Ont vangsten tot 23 Sept. waren f 659,43. Uitgaven f 625.12. Saldo f 34.31. Nog te innen gelden f 21.10. De secretaris memoreert dan in een uit voerig verslag de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Bestuursverkiezing. Voor de stemming was het bestuur als Volgt samengesteld: Mevr. de HaanBosl.er, pre., J. W. J. Cornelese. secr.. Alb. Duijnker, penningm., C. Omis en R. Post, commissa rissen. Na de stemming was het als volgt: Mevr. de Haan-Bosker, pres., N. Th. Boersen, sec., Alb. Duijnker, penningm., C. Omis en K. Rot gans, commissarissen. De Kascommissie wordt als volgt samen gesteld: W. de Vries, Korshuize, J. Kreijger. Als wedstrijdcommissie werd benoemd Gel- tof, K. Rotgans, C. Korshuize, res. Alb. Duijn ker. Vervolgens wordt het maandprogram- nia vastgesteld. Hierna worden nog wat huishoudelijke za ken besproken, waarna de heer Duijnker den heer Cornelese dankt voor het vele door hem voor do club gedaan (applaus). Sluiting volgt. Gecombineerde vergadering van de Visschersvereeniging D.E. T.V. en Motorvisschersvereeni- ging „Woelingen", in Hotel de Haan. Deze vergadering was gistermorgen be legd om een bespreking te houden over de financieele regeling der garnalendrogerij, welek thans in werking is en voor 4 maan den is gehuurd. Op cle vorige vergaderingen moest men zich bepalen tot het maken van gissingen, thans is er wat moer overzicht over deze zaak. Gebleken is dat er garnalen be trekkelijk dicht bij de haven te Den Oever zijn te vangen, dat het visschen op zich zelf rendabel is en dal het drogen ook rendabel is. Dit wil niet zeggen, dat de drogerij, wel ke thans in huur is en werkt, winst af zal werpen. Dit is ook te begrijpen, als men weet welk een voorbereidende werkzaam heden moesten worden verricht. De opkomst op deze vergadering was be vredigend, toen voorzitter j. J. Tijsen open de met welkom. Spr. memorerede hoe de zaken cr thans bij staan cn we concludee- ren daaruit dat steeds betaald moet worden cn dat dc inkomsten pas later komen. Er is dus bedrijfsgeld noodig cn het bestuur kan dat zelf niet voorschieten en ook de vcreeni- gingen kunnen dat niet betalen. Met deze inleiding houdt spreker de vergadering voor geopend. Notulen worden met goedvinden niet ge lezen. De secretaris, de heer Jb. Lont leest enkele van de vele correspondentie-stukken voor, van den Economischen Technologischen Dienst. De voorzitter is de meening toegedaan, dat als een garnalendrogerij zelf ter hand genomen wordt, deze wel levensvatbaarheid heeft. De financiering. Om de thans in werking zijnde drijvende garnalendrogerij Ie financieren, vraagt voorz. van de vergadering de machtiging om bij de Boerenleenbank Wieringen gel den in loopende rekening in voorschot op te nemen tot een bedrag van f 10.000. Allen zijn hiervoor. De secretaris vraagt de vergadering of 't bestuur moet doorgaan met het voorberei dend werk, om te komen tot stichting van een eigen garnalendrogerij. Er is reeds sprake van een N.V. in oprichting, waarbij 38 personen medewerking toezegden, met 'n bedrag van f 2800.in aandeelen k f 50. De rondvraag. De heer C. Bakker Johz. zou het aan willen houden op een drijvende drogerij. Daartegen zijn zooveel bezwaren, dat daaraan niet gedacht kan worden. De heer N. Tijsen wil spijkers' met koppen slaan en nu tot oprichting" van een vaste drogerij overgaan. De voorz. en de secretaris doen dan een boekje open van hunne ervaringen op dat gebied en dat moet voor een visscherman wel bedroevend zijn. De medewerking was nog niet groot. De spreker zegt toe voor de zaak eens flinke reclame te maken. Niets kan voorz. aangenamer zijn. De heer Jn. Poel laat bemoedigende klan ken hooren, betreffende het visschen op garnalen, en hieruit blijkt dat met onder linge medewerking hij de visschers veel is te bereiken. Voorzitter zegt dat ook deze spreker met zijn collega's regelingen kan treffen, en voorz. hoopt tevens' dat Poel succes zal hebben. Uit de verdere geanimeerde samenspraak op de vergadering kunnen we afleiden, dat men al meer aanvoelt dat kier een vaste garnalendrogerij moet komen. En wij be amen dit ook, Wieringen is voor industrie een bij uitstek gunstig gelegen plaats. Voorzitter sluit hierna de vergadering. ZIJPE Eerste geval van mond- en klauw zeer geconstateerd. Maakten we een paar dagen gele den melding van mond- en klauw zeer onder het vee van den veehou der J. Brak Az. te St. Maartensbrug (Ruigeweg), thans wordt ons mede gedeeld, dat deze besmettelijke ziek te inderdaad onder het vee van ge noemden veehouder is geconstateerd. Dit is het eerste geval in onze ge meente. Verdronken. De in het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoevenden opgenomen 76-jarige verpleegde Cornelis Marees is aldaar in een sloot geraakt en verdronken. Naar wij vernemen, zal de aan het Alge meen Weeshuis alhier toebehoorende boer derij „Uit den Haak", gelegen nabij het Weeshuis te Schagerbrug, eerlang van pach ter veranderen, aangezien de tegenwoordige huurder, de heer J. Brak Kz. ,zich metter woon in de Wicringermeer gaat vestigen. -'f ZAND ESPERANTO VERGADERING Gisteren hield de Esperanto propaganda- vereeniging voor Noordelijk Noord-Holland „La Norda Stelo" haar 6 weeksche propa ganda vergadering in de groote zaal van de heer Kreijger, alhier. Voormiddags werd de eigenlijke vergadering onder leiding van den heer Roggeveen gehouden, terwijl om 2 uur 's namiddags het z.g.n. amusante ge deelte, verzorgd door de gezamenlijke Es- perantoclub te Callantsoog, Oudesluis en 't Zand, werd uitgevoerd. Dit bestond uit een tweetal tooneelstukjes getiteld „De vroo lijke klas" en „De nieuwsgierige huisknecht" welke vlot werden ten tooneele gebracht. Voorts werd gezongen cn tenslotte vertelde de Fransche Esperantist Roland Dupius over zijn gemaakte reis naar de Wereldten toonstelling. Een en ander vond bij het in flinke getale opgekomen publiek plm. 130 a 140 personen, een aandachtig gehoor. PETTEN De familie Kruif te Utrecht heeft de bouw van een zomerwoning in 't Korfwater te Petten opgedragen aan den heer E. Roo- zing. Te Petten is opgericht een zangvereeni- ging met aanvankelijk 20 dames-leden. Met nog enkele heeren zou een gemengd koor gevormd kunnen worden. Leader is de heer A. van Diepen uit Ber gen. ANNA PAULOWNA Vergadering „Vischlust". „Vischlust" vergaderde Zondagmiddag bij den heer W. Kossen. Na het openingswoord van den heer P. Smit, las de heer Winnubst het jaarverslag. Het aantal leden, waaronder ook eenige dames zijn, steeg van 14 tot 24, het aantal donateurs van 2 op 29. De rekening van den heor Brégman werd goedgekeurd. De ontvangsten waren f 101.70, de uitgaven f 63.46*4, waardoor het saldo van f 14.65 steeg tot f 52.88y2. Do vereeniging stelde voor het seizoen 1937—1938 twee bekers beschikbaar, voor het grootste aantal gevangen baarzen en voor den grootsten baars. Besloten werd de vereenigingsgelden op de Boerenleenbank te beleggen. Nadat de heeren H. Siebenga en J. Rozen broek als bestuursleden waren herkozen en de volgende wedstrijd, te houden in de Mo lenvaart en met „vrij aas", was vastgescld op Zondagmorgen *0 October, volgde slui ting. KOEDIJK. Tuinbouwcursus. Vanwege de tuinbouwvereeniging „De West" zal dezen winter een tuinbomveur- sus en een cursus in bedrijfscontrole ge houden worden, onder leidiiïg van het h. d. s. den heer Stuffers.. Voor dezen cursus heeft zich een voldoend aantal deelnemers opgegeven. W1ERINGERMEER WIERINGERWERF. Bazar Nederl. Herv. Evang. De tweede bazaravond, welke vanwege de Nederl. Hervormde Evangelisatie op Za terdag 25 September j.l. te Wieringer werf werd gehouden is zeer zeker een 'niet minder groot succes geworden als die te Slootdorp. Zoowel des middags als des' avonds heerschte er een gezellige drukte, terwijl een zeer talrijk publiek opgekomen was, om de mooie artikelen te koopen of op andere wijze in eigendom te verkrijgen. Van de geheele bevolking van Wieringer- werf was uitstekende medewerking verkre gen. De geheele middenstand van dit dorp had prijzen beschikbaar gesteld, terwijl in de groote verloting ook nog prijzen waren opgenomen, welke beschikbaar waren ge steld door de Schager Courant. Toen dan ook des avonds om half elf de bazar gesloten werd, bleken de inkom sten goed te zijn. Het bazarcomité was zeer voldaan, BERGEN Mr. C. P. Eecen gekozen tot pre sident van den K.N.S.B. In de plaats van den beer G. W. A. van Laer, die is benoemd tot président der Inter nationale Eislauf Vereinigung, is tot presi dent van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijdersbond gekozen de lieer C. P. Eecen Gzn., alhier. W1ERINGERWAAR D Concert van Wognum's Zangkoor. Zondagmiddag gaf Wognum's Zangkoor een concert in do Ned Herv. Kerk alhier. Het koor heeft onder leiding van den heer D. Saai Wz. een programma afgewerkt, dat er zijn mocht; het vermeldde werken van Röntgen, Praetorius, Lotti, Brackner, Die pen broek, Haydn e.a. O Heer, die daer, bewerkt door Röntgen, vormde de inzet van ciit hoogstaande con cert, Klonk de inzet nog ietwat schuchter, al spoedig toonden de dames en heeren wat ze konden. Ook „Wilt. heden nu treden", in de mooie bewerking van S. Dresden, klonk devoot en stijlvol. Een woord van waardeering voor de goe de geaccentueerde uitspraak van de gezon gen Duitsche liederen, vooral van het beken de Tenebrae facta sunt van den grootmeester Haydn, gevolgd door „Vier Spreuken" van Mendelssobn, kon ons de tweede spreuk: „In den lijdenslijd" het meest bekoren. Een waardig slót vormde „15de eeuwsche bruiloftslied" van Diepenbrock. Hulde aan het koor en zijn leider, dat van dit moeilijke nummertje zoo'n vertolking weet te geven. Het was voor de fijnproevers een kunstzin nige genotvolle zangmiddag, waaraan de aanwezigen zeer zeker prettige herinnerin gen zullen bewaren. De wegblijvers hebben veel gemist, NIEUWE NIEDORP De heer R. Mijts, veehouder alhier heeft zijn boerderij bedrijf, weiland cn behuizin gen uit de hand verkocht aan den heer W. Benit te Abbekerk. Voetbal Rectificatie: N.H.V.B.-UITSLAG. Op onze sportpagina staat als uitslag Wie- ringerwaard II—Succes III 1—7. Dit moet zijn 71, voor Wieringerwaard. VETERANEN-WEDSTRIJD LangereisVeenhuizen. 24. De Langereizer veteranen hadden die van Veenhuizen uitgenoodigci voor een kermis- wedstrijd. Aan spannende momenten ontbrak het waarlijk niet. De doelverdediger Blokker had het niet gemakkelijk. Voortdurend was Veenhuizen in den aanval. Bij verrassing brak Langereis een paar maal met succes door, maar direct daarop is Veenhuizen weer actief en het zijn de besten der oudspclers die de puntjes in de wacht sleepen. DIRKSHORN. DIRKSHORN II—B.K.C. III, 6—0. De Dirkshorn reserves hebben de compe titie goed ingezet met hun 31 overwinning vorige week te Wieringerwaard en nu deze klinkende 6—0 overwinning op het gevrees de B.K.C. elftal. Het was een mooie wedstrijd, heel goed gespeeld met mooie staaltjes van samenspel. Vooral de voorhoede demonstreerde heel aardig, hoe het moet gaan om een doelpunt te maken. En dan stond daar in de achterhoede een speler, die veel belooft voor dc toekomst: Jaap de Goedo op de r. backplaats, die een prima backpartij gaf. Do overigen, we zul len ze nite alle noetnon, speelden heel be hoorlijk. Al met al een aardige wedstrijd, waarin B.K.C. wel wat meer geluk had mogen heb ben, want 6—0 was niet de juiste verhou ding, als men het spelheeld bezag. Maar in voetbal gaat het nu eenmaal om dc goals, en het is de kunst die te maken. Hou zoo vol jongens, en gij zult een behoorlijk figuur slaan. Scheidsrechter was behoorlijk. PETTEN PETTEN 2—CALLANTSOOG 1 2—0. Dc eerste helft van dezen wedstrijd ken merkte zich door zeer onsamenhangend spel waarin de aan w.eerszijden goed spelende verdedigers zich de voorwaartsen van het lijf wisten te houden. Dc eei-ste serieuze kansen waren voor C. maar als door een wonder bleef het P.-dool voor doorboring gevrijwaard. Ook aan de andere zijde deden zich echter diverse kan sen voor. De rust ging in met een puntloos %elijk spel. Na de hervatting was het woord het eerst aan C., dat zich zelfs een penalty toegewe zen zag, die Raven echter fraai wist te keeren. Teekening kwam eerst in den strijd, toen Vriendjes vervangen moest worden en Kohhorst nieuw bloed in den aanval bracht. Uit een scrimmage voor het C.-doel ontstaan uit een corner wist deze speler, na dat de bal van de lat was teruggespron gen, het eerste doelpunt te scoren. Vele aanvallen volgden nog en de C.kee- per kreeg volop gelegenheid zijn talenten te toonen; hij moest niettemin nogmaals zwichten voor een fraai schot van donzeJf- den speler. In dezen stand kwam geen verandering meer. Scheidsrechter Bijlsma leidde correct. HOOGWOUD. VCL I—HEM I 1—4. VCL moest in Hem de meerdere erkennen, dit was echter niet buiten verwachting. Des niettemin heeft VCL zich laten gelden. Uit stekende verrichtingen zagen wij in de ach terhoede. Het middenveld was ook best ver tegenwoordigd. Voor de rust was de. voor hoede bepaald goed, nadien zakte zij echter af en was er zelfs van inzinking sprake. Als liet spel begonnen is wordt door beide partijen nog wat onzeker getrapt. VCL is nog wat nerveus. Het is haar eerste wed strijd en zij denken aan het voordeeltje der gasten van de vorige week. Spoedig-is ech ter het eerste doei punt geboren. Zij laten het echter nog niet bij een cn voor do rust is de stand 2—0 voor Hem. Hem scoorde na de rust echter nog twee maal, terwijl VCL één tegenpuntje maakte. VCL 2—SIJBEKARSPEL 2 2—4 Dit was een mooie wedstrijd met gelijk opgaand spel. Zonder uitzondering heeft ieder gedaan wat hij kon. Voor de rust viel er niet veel waar te nemen. De bal bleef grootondeels in het middenveld. Aan beide kanten werd een maal gedoelpunt. Na de rust wordt uit een mooi opgezette aanval een doorbraak geforceerd. In goede positie komt VCL met hot leder naar het S- docl toe. Maar er wordt op-het laatste oogen- bUl< gered. De bal blijft nog even in de buurt Er ontstaan een schermutseling voor het Sdoel en IJsbrand Edam aarzelt niet als hij zijn kans krijgt. Verder kon VCL het niet brengen. De ach terhoede van VCL begint af te zakken en dit. is het sein voor S om door te breken. Kort achter elkander belandt dan twee maal de bal in de touwen van VCL. VCL.-adsp.HEM-adsp. 0—3. Do adsp. hadden zeker meer hun gedach ten bij dc kermis dan hij voetbal. We kun nen toch zulk aardig werk zien van deze jongens en het is daarom wenschelijk dat ze hun best doen. De eerste wedstrijd is een mislukking ge worden. Mr. j. Linthorst Horaan overbodige verkeersmiddelen Mr. J. Linthorst, die door zijn benoeming tot Commissaris van II. M. de Koningin in de provincie Groningen, als voorzitter van de K.N.A.C. is afgetreden, heeft tijdens een afscheidsconferentie met de pers er op gewe zen, dat cle bekrompenheid op het gebied van wegenbouw thans nog groot is. Men zie b.v. plaatselijke acties tot liet leggen van groote rijkswegen naar bebouwde kommen ja door steden, men zie het krampachtig vasthou den aan totaal verouderde tramwegen, men zie het aarzelen en rekken, waar de ver- keersontvvikkcling om opheffing roept. Nederland houwt aan zijn toe komst, waarvan de totstandkoming van wegen en bruggen getuigt, maar de vraag is gewettigd, of die toe komst ruim genoeg is gekozen. Financieele overwegingen zijn vooral thans inderdaad belangrijk, maar men blijft tezelfder tijd geld besteden aan thans over bodige verkeersmiddelen, geld dat is opge bracht door het normale verkeersmiddel der volgende generaties: de jersonenautomo- biel zulks terwijl ed lasten op het wegver keer nadrukkelijk tot een prohibitief peil zijn opgevoerd. Dit is niet alleen een vraag van tempo, maar ook van techniek en tac tiek. Zouden wij daartegen nu verouder de toestanden doen eindigen en een waarlijk grooten specialen auto weg maken van Noord naar Zuid en van Oost naar West, dan zou onze daad naar spr.'s 'zeer stellige overtuiging hare belooning vinden in nationalen vooruitgang in meni gerlei opzicht. En veel eerder dan velen wel zouden denken. Zij, die niet gerust zijn over Nederland's inwendige, verkeerstoekomst, gelijk spr., zijn echter niet minder erkentelijk voor het geen in den allerlaatstcn tijd reeds ge schiedt. Betooging tegen te sterke ver- Vlaamsching. De taalstrijd was het. onderwerp van een groote betooging te Brussel, welke gisteren onder auspiciën van een aantal organisaties, die strijden tegen een al te sterke ver-Vlaam- sching, werd gehouden. Voor een gehoor van een groot aantal Wa len en Brusselaars, zcide senator Catteau: „Het Brusselsche volk zal zich niet laten ver- vlaarnschen, evenmin als de op de taalgrens gelegen Waalsche gemeenten zich zullen la ten annexeeren. Burgemeester Max beloofde zijn steun 'aan de gemeenten welker autonomie bedreigd wordt en eischte een meer toegevende toe passing der wet inzake het gebruik der ta len. Sprekende over dc campagne, welke ten doel had Vlaanderen tegen België op tc zetr Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mej. in den ouderdom van 77 jaar. Haar diepbedroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Oudesluis, 26 Sept. '37. De teraardebestelling zal plaats hebben te St. Maartensbrug Woens dag 29 Sept., n.m. 1 u., vanaf het sterfhuis. ten, zcide burgemeester Max: „De Belglscw» geest werd gevormd door 'n samenstelling \nn twee groote beschavings-stroomingen" Dit ouderlijk erfdeel zal worden beschermd Er werd een telegram van trouw gezonden aan den koning en een aan van Zeeland, waarin de onveranderlijke aanhankelijkheid van de deelnemers der demonstratie aan de vrijheid der talen werd uitgedrukt. Sprekend op liet congres der liberale jeugd van West-Vlaanderen verklaarde de minister van onderwijs, Hoste: Op taalkun dig gebied wenschen de Vlaatnsche libera len gelijkheid tusschen Walen en Vlamingen doch zij wenschen tevens dat de politieke eenheid van het land bewaard blijft en dat het land geen rassenstrijd meer zal ken nen. KOLENDAMP VERGIFTIGING Bij de Gebr. J. in do Landbouwstraat heeft zich gisteren een geval van kolendampver giftiging voorgedaan. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig, POSTDUIVENSPORT De P ostd u i v en vereen i g i n g „Het Oude Slot" hield Zondag den 26 Sept. '37 eene vlucht van Quierran. De eerste duif geconstateerd om 11.55 gelost om S uur. De uitslag was P. G. de Beer 134—67 en 8; H. Dom per 2 cn 5. MEDEMBLIK, 25 September. Aardappelen: Borgers 1.10 per 50 Kg.; witte kool 80 ct., gele kool 1.00 per 100 Kg uien 1.351.40, drielingen 1.051.10, gele nep 3.30—3.35. per 50 Kg., kleine kroten 2.702.80, wortelen 1.401.70 per 100 Kg. ALKMAAR, 25 September. Op dc heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 melkkoeien f 220260, 6 overhouders en 2 hokken en geiten, waarvan de prijzen niet gchotcerd. ALKMAAR, 25 September. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72*477*4 cent en kleinhandel 7577*/2 cent. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f 5—5.35 en Eend eieren f 3. Handel matig. ALKMAAR, 25 September. Eierveiling. Aanvoer: 150.000 kipeieren: 50—5S Kg. 4.75-5 05, 58—60 Kg. 4.80—5.10, 60—62 Kg. 4.S55.25, 62—64 Kg. 4.90—5.35. 6460 Kg. f 55.45, kleine eieren 4054 Kg. 2.95—4.55 per 100 stuks. WARMEN'HUIZEN, 25 September. Schotsche muizen, drielingen 2.eigen heimers 1.90—2.60, bintjes 2.40, gele nep 6.60—6.90, uien 2.502.70, id. drielingen 2.30 2.50, id. grove 2.402.60, groene kool 2.40, roode kool 1.102.10, gele kool 11.20, wit te kool 1—1.20, slaboonen 5.608, peen 1.70. NOORDSCHARWOUDE. 27 Sept. Aanvoer: 5800 Kg. uien 2—2.70, drielingen 2.40—2.60, grove 2.30—2.90, gele nep 7—7.10, 1700 Kg. spercicboonen 5S.40, 150 Kg. kro ten 1.40—1.00, 4650 Kg. roode kool 1—1.30, 52200 Kg. witte kool 11.20. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Sept. Aanvoer: 1000 Kg. bl. eigenheimers 2.60, 24.000 Kg. uien 2.50—2.80. drielingen 2.30— 2.50. grove 2.60—2.80. gele nep 6.60—7, 6800 Kg. peen 1.201.40, 400 Kg. sperciehoonen 77.90, 500 Kg. rammenas 1.90, 3000 Kg. kroten 1.502.40, 13000 Kg. roode kool 1.70— 2.S0, 65.000 Kg. witte kool 0.901.10, 9000 Kg. gele kool 1—1.50. ALKMAAR, 27 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 81 vette koeien f 1652S0, graskal'veren f 3048. 25 vette kalveren f 40—70, per Kg. 45 tot 80 ct., 50 nuchtere kalveren f 8—18, 29 vette schapen f 23—35, 208 vette var kens 5559 ct. per Kg., 16 biggen van pl. m. 10 weken. Heffing op boter De heffing op boter en dc vervoervergun- ning is voor de week van 26 tot en met 2 October, behoudens tusschentijdsc.be wijzi ging, weder vastgesteld op 50 cent per kg. LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen, 24 September (Reutor). Tn deze serie veilingen, waarvan die van van daag de laatste was, zijn in totaal aangebo den 69123 balen, waarvan cr 48500 werden verkocht. Hiervan werden er door den bin- nonlandschcn handel 29000 opgenomen, ter wijl 18000 .naar het Vasteland van Eurona werden verkocht en 1500 naar Ameriba. Van de heden aangeboden 7100 balen zijn er 5263 verkocht. Voor de beperkte sortee ring bestond lieden levendige vraag, voor al voor de beste soorten. Het grootste ge deelte van het aanbod werd aan den bin- nenlandschen handel verkocht. Wegens te laag bod werden vele partijen der mindere soorten opgehouden. Vergeleken met het slot der vorige se waren de prijzen voor Merinos 5 tot 10 pro cent, die van Crosbreds 7*/2 procent, en die voor Slipes 7*4 tot 15 procent lager, terwijl Zuid-Amcrikaansche wol 5 tot 10 procent minder opbracht.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3