II Olppia Schrijfmachine Geheimen ■JUITENLANDSCH i VERZICHT Olympia Trapman N.V. oi>€coööfe"Rinso SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE Arrondissemenfs rechtbank te Alkmaar Mikwedsfrijd van den N.K.B. eener oude stad Woensdag 29 September 1937 Tweede blad EEN ZUINIG WASMIDDEL VOOR UW WASMACHINE Ja/, dal is de nieuwe Rlnso. Om le beginnen, behoeft Rinso niet te wor den aangemaakt. U strooit het direct in de wasmachine. Verder bezit Rinso, ondanks de lage prijs van 12ets., een ongewoon hoog vetgehalte, waar door in een ommezien een overvloedig schuim te voorschijn komtl Dit verklaart de sterk reinigende werking van Rinso, zonder dat U zelfs behoeft voor te weken. Maar hel toppunt van zuinigheid is wel, dat een Rinso-sop meerdere malen kan worden gebruikt. Na het witte goed kunt U ook nog het gekleurde, het flanel en het tricot goed in hetzelfde sop wassen. Zodoende wast U met één pakje Rinso vjfn 12^ ets. de volledige gezinswas voor 5 personen. Een rustig week-end. Alle aandacht concentreert zich op Hitler en Mussolini. Uitingen van vredelievendheid, die over stemd worden door wapengeklet ter. Er heerschtc gedurende het afgeloopen •weekend groote stilte in de gelederen der internationale politici. Dat was geen wonder, want Hitler en Mussolini waren immers bijeen. En het kon niet anders of de algemeene aandacht moest zich concen- treeren op de samenkomst van deze beide jegeeringshoofden. Het gaat daarbij als bij een schaakwed strijd tusschen twee meesters. Na rijp be raad heeft een van beiden een zet gedaan, die de mogelijkheid schijnt te bevatten van een vinnigen aanval. De beurt is nu aan den ander. Wat zal hij doen. Met spanning wordt zijn tegenzet tegemoet gezien, die !kan bevestigen, dat hij inziet te doen te hebben met een solide opgezet offensief. Maar ook kan de tegenzet een voortzetting beteekonen, die de dreiging van een onver- wachten, krachtigen tegenaanval inhoudt. Tot dusverre is er nog weinig, wat op 0eze laatste mogelijkheid zou kunnen wijzen Wel schijnt vast te staan, dat de ge beurtenissen in Spanje een belangrijk on derdeel vormen der gevoerde besprekingen. De United Press weet althans mede te deè Den, dat door de beide dictatoren zou zijn besloten om den hernieuwden eisch van Frankrijk en Engeland om de vrijwilligers jui't Spanje terug te trekken, af te wijzen. Dat Spanje in de discussies werd betrok ken is niet vreemd. Dit land immers levert, lom het zoo maar eens uit te drukken, de voornaamste grondstof, waaruit de „as van Europa" is gesmeed. Toch wijst bovenaangehaalde zinsnede al- ïermpist op een dreigend offensief der Cen- frralen. Integendeel, men zou eerder zeggen, dat ze in het defensief blijven. Immers, van meer belang dan de bovenaangehaalde kwestie is die omtrent he», zenden van nieu we vrijwilligers. Het. mag worden betwijfeld of inderdaad van zulk een Franschen eisch sprake is. Officieel tot uitdrukking gekomen Ss hij *nooit en de Fransche politici zouden onhandig mogen worden genoemd, indien ze het inderdaad op zulk een eisch hadden laten aankomen. Men moet de boog nooit te Strak spannen. Mussolini heeft de afgeloo pen dagen meer te slikken gekregen, dan hem lief was, hij heeft aan prestige inge boet, dat moet voorloopig genoeg zijn. Waar er in Spanje den laatsten tijd betrekkelijk Weinig gebeurt en de partijen in ieder ge val vrijwel tegen elkaar opgewassen blij ven, is het terugtrekken der vrijwilligers bovendien hoegenaamd niet urgent. Waar om zou Frankr. 't dan eischen? Met het groote risico, dat de Duce, uit vrees voor .verder prestigewinst, zal weigeren en zoo doende de kans krijgt eenige prestigewinst te kunnen boeken? VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 27 September. !Den Helder. DE STEUNTREKKERS WAREN MAAN DAGMIDDAG TROEF. De politierechter had feitelijk wel nacht permissie mogen vragen, want hij had een repertoire samengesteld, waar je van ach terover tuimelde. Voornamelijk werd er wegens vergevorderd seizoen groote oprui ming gehouden van steuntrekkers, die Maatschappelijk Hulpbetoon en dientenge volge den Staat een beetje in den nek fcadden gezien. Deze werkloozen waren ver zameld uit Alkmaar, Hoorn en Den Helder en uit die gemeente waren dan gearriveerd Cornelis B., die het al bijzonder slecht trof bij de heeren en terzake valschheid "?n geschrifte werd opgeknapt met 2 maan den gev. Voorts maakten uit Jutterstad nog hun opwachting de heeren H. H. en Joh. H., met het zelfde watertje voor dokter Ledeboer verschijnende. Zij hadden het minder bont versierd dan Cornelis, maar hun postje bedroeg dan toch ook nog niet minder dan 1 maand bruine-boonen- pikken, aangezien knoeiende steungenieters over het algemeen op weinig consideratie kunnen rekenen. Dit ter overweging voor andere liefhebbers. Behagen M e d e m b 1 k. EEN ZEER BRUTAAL STUKJE. De 21-jarige stekelpikker Andries T. uit (Medemblik, werd op 27 Juni tegen den na middag te Schagen eesnapt door brigadier .Van Ens en een belastingspeurder, daar hij niet in 't bezit was van oen geldig belas- tingmerk en blijkbaar niet in staat om af Ie tikken, werd zijn rijwiel in beslag geno men. Dat stond Andries maar slecht aan, ivant hoe kwam hij nu nog in Midden- Het lijkt ons niet waarschijnlijk. Dan echter weigeren Mussolini eri Hitler iets, wat nooit gevraagd is en weinig zou beter in staat zijn de zwakte hunner positie aan te toonen dan juist dit. Het feit overigens, dat Hitler den Duce zou hebben aangeraden geen nieuwe verster kingen naar Spanje te zenden uit vrees voor represaillemaatregelen van de zijde van Frankrijk en Engeland, kan slechts bewijzen, dat de beide dictatoren vooralsnog in het defensief blijven. Uit een en ander is niet op te maken, dat ze tot dusverre een krachtige voortzetting hebben gevonden. De andere berichten uit Duitschland ver mogen dit slechts te bevestigen. Gayda haalt hi de Giornale d'Italia vier punten aan waarover de dictatoren het eens zouden zijn geworden en die aangeven, waarop slechts de vrede in Europa gebaseerd kan zijn. Ze komen in het kort neer op een internatio naal respect voor het fascisme en voor de fascistische staten en op een internationale veroordeeling van het communisme. Men mag zeggen: weinig nieuws! En waar ze in wezen neerkomen op een wederom na-ar vo ren brengen van de aloude tegenstelling fascisme-communisme, waar ze den strijd prediken tegen het communisme, beteeke- nen ze in werkelijkheid allerminst een vre desboodschap. Voor vrede is noodig ver draagzaamheid en die laatste is en blijft verre te vinden. Trouwens het geheele mi lieu, waarin de Italiaansche dictator zich gedurende zijn bezoek aan Duitschland be weegt, ademt oorlog. Militair machtsvertoon parades, manoeuvres, de fabrieken van Krupp, daarmee is liet programma gevuld. Waarom, zoo zou men mogen vragen, moet Mussolini zoo worden doordrongen van de militaire macht van Duitschland, wanneer hot doel van alles slechts is: vrede? De wetensohp, da.t ten minste Mussolini het zwaard heel los in de scheede hoeft, gelijk we in Abessynië en in Spanje hebben kun nen constateeren, maakt, dat we zijn vre- desbetuigingen nemen met een korreltje zout. Groote besluiten schijnen tot dusverre niet te zijn genomen En in het belang van den vrede is ver moedelijk te hopen, dat ze uitblijven ook. Want ze zouden slechts geinspireerd kunnen zijn door den wensch het fascisme te doen gedijen ten koste van het communisme en van de democratie. Zoolang die machten samen de beide dicta toren nog te sterk zijn, kan huin conferen tie geen resultaten opleveren. Men moet er intusschen rekening mee houden, dat de heeren zich herinneren liet woord nu of nooit. Aanstonds, wanneer Mus solini zal zijn vertrokken, zullen de onder linge geschilpunten zich weer krachtiger doen gelden. Zijn dan geen belangrijke be sluiten genomen, dan is de kans daartoe voorloopig definitief van de baan. En dus wordt op liet oogenblik stellig het uiterste geprobeerd. Want nog is' Mussolini in Duitschland. meer? Hij zon op krasse tegenmaatregelen en wist in een onbewaakt moment, toen de ambtenaren bezig waren met andere slacht offers, zijn rijwiel te bemachtigen waar op hij wegtrapte of de duvel hem op de hielen zat. Deze brutaliteit kwam hem ech ter duur te staan, aangezien zijn fiets op nieuw in beslag werd genomen en hij thans moest bloeden voor een ernstig feit, waar op een maximum van 3 jaar gev. is ge steld. Te erger nog voor hem, omdat hij nog verke.erde onder den druk van een voorw. straf, 6 weken gevangenisseparatie, hem in 1935 opgelegd. Hij was nu natuurlijk zoo mak als een schapenbaby en at uit de hand, maar al zijn mooie betuigingen van spijt en beloften van beterschap konden niet beletten dat hij tot f 25 boete of 10 dagen werd veroordeeld. Maar nu moet hij nog probeeren zijn fiets van de administra tie los te wunmen! Uitslag van de attractie op de A Imiha. De aan den „EnkabéVerkoopstand" op de „Almiha" verbon-den „Miikwedstrijd" blijkt een groot succes te zijn geworden. Eén zéér groot aantal bezoekers heeft met veel animo aan dezen wedstrijd deelge nomen. De uitslag luidt als volgt: HOOFDPRIJZEN „ALMIHA 1937 „ENKABé-STAND.** 1. P. Biesboer, Dirkshorn 7777; 2 P. Dekker Ijzerhandel Schagen 7776; 3 D. Blaauboer, Nes, idem, 7776; 1 Mej. G. Hilwerda, Lutje winkel 7771; 5 A. Leegwater, Schagen 7767; 6 E. Muntjewerf, Oudesluis 7766; 7 Ant. de Jong, Schagen 776-1; 8 J. Boontjes, West- Frieschedijk 7763; 9 Mevr. Tjalkens, Scha gen. 7763; 10 S. Wilms, Anna Paulowna 7756; 11 H. Dokter, Schagen 7754; 12 Mevr. T. Roggeveen, Schagen 7753 Dagprijzen 15 Sept. 1 H. Dokter, Schagen 7754; Mevr. Niestad't Echagen 7745 3 C. de Leeuw St. M.-t-ensvlot brug 7724; 4 „ESMI" Schagen 7667; 5 G. Wa genaar, Noordscharwoude 7664; 6 G. Dek ker, Groenveld 7663; 7 H. Dokter, Schagen 7577; 8 J. Smak, Weerc, Winkel 7553; 9 J. Schilder, Schagen 7526; 10 C. Boontjes Scha gen 7475; 11 Mevr. Bos, Schagen 7265; 12 C. Ay, Schagen 7237; 13 P. Posker Jr. Schagen 7226; 14 C. de Leeuw St; M.tensvlotbrug 7172 15. Mevr. Hopman, Schagen 7153. Dagprijzen 21 September. 1 D. Blaauboer, Nes Schagen 7776; 2 E. Muntjewerf, Oudesluis 7766; 3 Noot, Scha- gerbrug 7747; 4 A. Rezelman, W. Waard 7736; 5 C. Boontjes, Menisweg Schagen 7732 6 P. Voorthuizen 't Wad Schagen 7723; 7 T. Kuijper, Moerbeek, 7651; 8. Cor. Baars, Scha gen 7566; 9 Kingma, Schagerbrug 7527; 10 A. Gootjes, Schagen 7522; 11 J. Peetoom Oudesluis 7466; 12 J. Balk, Schagen 7455; 13 H. op 't Veld Anna Paulowna 7441; 14 A. Gootjes, Schagen 7377; 15. C. Boontjes Schagen 7357. DEN HELDER CORRESPONDENTIE. R 10-0309 H Uit onze omgeving BARSINGERHORN ge luxe naast bittere armoede. Ondanks alle afweemiaatregelen van de internationale politie, schijnt toch de han del in blanke slavinnen nog in hoogen bloei te staan. Zoo kwam men oenige weken gele den te Marseille een bende op het spoor, welke in het bezit van een aantal meisjes was. Niet minder dan 25 jonge vrouwen stonden op het punt, naar Tunis en Al giers vervoerd te worden. Gedeeltelijk wa ren zij door gcwetenlooze ouders oi voog den verkocht, in eenige andere gevallen had men te doen met afgestompte elemen ten uit de ellendige woonwijken van eenige groote steden, maar meestal volgden zij toch de lokvogels, die hun gunstige betrekkin gen als kinderjuffrouw of kunstenares aan boden. Gevaarlijke stadswijken. Wie door de Kasbah, de inboorlingenwijk van Algiers loopt, krijgt het gevoel, dat er hier sinds honderden jaren niets veranderd is. Zeker, de slavenhandel heeft een andere bestemming gekregen en de Fransche auto riteiten hebben weten door te zetten, dat de nauwe stegen driemaal daags door het openzetten van de watorsluizen worden ge reinigd. Ja, zelfs het afval word in manden geveegd, welke op geduldige ezelruggen naar zee worden gebracht. Maar overigens zijn de vrouwen nog even zorgvuldig geslui erd als vroeger en slechts het schoenwerk herinnert aan den invloed van een nieu wen tijd. Moorden op klaarlichten dag. WIERINGERWAARh Dep. van de Maatschappij tot Nnt van het algemeen. Vergadering van 't Departement van de Mij. tot Nut van het Algemeen op Maandag, avond in het lokaal van den heer R. Breed Voorzitter de heer H. K. Koster, secretaris de heer S. Siewerda. Bij de opening wam. slechts 7 leden aanwezig. Na voorlezing dei notulen werd medegedeeld, /lat behalve dc ingekomen stukken, welke allemaal betrek king hadden op de winteravonden nog een schrijven was binnengekomen van Dr. dc Vries, waarbij deze bedankte als bestuurslid. Uit het jaarverslag noteerden we dat hel ledental 46 bedroeg en dat er 1400 boeker uit de bibliotheek waren gelezen. De ontvangsten hadden bedragen f 242.53.. Uitgaven f 188.94, batig sal-clo f 53.59. Verkiezing bestuursleden. Aftredend dc heeren H. K. Koster, P. J. Visscher (niet herkiesbaar) en Dr. de Vries wegens bedan ken. Gekozen werden de heeren P. Visser Az., C. Plaringhuizen en K. Koster, Vaststeling winteravonden. De heeren H. Koster en Sieswerda, die beiden gedurende een week naar Duitsch land zijn geweest verklaren zich bereid oir den eersten avond het een en ander daar over te vertellen. Dit aanbod werd dank baar aanvaard. Voor den 2<?n avond in De ceonber zal de heer Dr. v. d. Sleen aan he' Hoofdbestuur worden gevraagd. De 3e avonc in Januari: een lezing door Gerard Pilgei met als onderwerp China, en de laatste avond in Februari: een avond met eiger. krachten. Bij de rondvraag vroeg Burgemeester Kaan inlichtingen over een fniittemtoonstelling. waarover in de notulen werd gesproken. De secretaris lichtte toe, dat het verleden jaar er bij ingeschoten is, doch dat hij nu een onderhoud heeft gehad met de voorzitster van de Boerinnenbond. Voorgesteld werd 'n commissie te benoemen van 2 personen uit deze vergadering en 2 uit de Bond v. Boerin nen, die met elkander dit zullen uitwerken. Ook wercl over Floralia gesproken, doch na eenige discussie werd besloten óm den heer v. d. Laan te vragen eenige toelichtin gen te willen geven aangaande fruitteelt. Dit zal dan gebeuren op den eersten avond. De vergadering werd hierna gesloten, waarna werd overgegaan tot verkoop van boeken, waarbij slechts leden van de leeskring mochten bieden. W1ERINGEN Vaardigheidsrit. Op Zondag 10 Oct. a.s. organiseert onze Wielerclub wederom een Vaardigheidsrit. en wel over 50 K.M. voor renners en 35 K.M. voor touristen. Het inleggeld is laag gesteld n.1. f 0.60. Iedere deelnemer (ster) die de rit volbrengt krijgt een waardevol souvenir. Waren het bij de andere ritten vee'ai heeren, laten nu de dames ook eens mee doen en zich opgeven voor deze mooie rit. Opgaven kunnen geschieden bij A. Duijnker Wielerbaan-restaurant en bij Nic. Th. Boersen, Belt 15, Twintig bewijzen, waarom een te verkiezen is boven een andere, kunnen wij U geven. Niet hier, dat zou te veel ruimte vergen en de rest van de krant is óók belangrijk. Belt ons eens op! Wij komen zonder ver plichting bij U met zoo'n buitengenwoon goede En.... al van vijf en zestig gulden afl Alleenvert. v. Noordh. Noord: Telef. 20 SCHAGEN. wijk te betreden. Men zou hem anders den volgenden clag met een dolk in den rug vin den. Dit kan zelfs op klaar lichten dag ge beuren, wanneer plotseling de haat tegen vreemdelingen in deze overigens rustige menschen ontwaakt en een amoklooper door de straten rent. Dit geschiedt nog na hon derd jaren Europeesche heerschappij. Want ondanks alle rust, welke men geschapen heeft, zullen Europeesche hersens wel nim mer de geheimen van deze stad en de ge- da'chtengangen der menschen, die hierin le ven, kunnen ontraadselen. jBeeld van de diepste ellende. De wandeling voert door een straat, waar in ongesluierde, vrouwen van alle rassen voor de deuren zitten en politie-agenten er streng op letten, dat Europeanen niet las tig gevallen worden. Het is een beeld van de diepste ellende, dat iemand 'sneller doet loopen. De uitgestootcnen van de geheele wereld schijnen hier verzameld te zijn en toch ziet men er gezichten onder, wélke er op wijzen, dat deze vrouwen eens andere idealen gehad hebben. Weelde naast armoede Plotseling staat men dan, midden in een donkere steeg, voor eenige huizen van zeer edelen vorm, welke onmiddellijk de aan dacht trekken. Hier wonen dikwijls rijke Arabieren, die als millionairs ook in de hoo- gere Europeesche kringen voorname gasten zijn. Zeer zeker hebben zij hun villa's daar waar de hooge ambtenaren wonen, maar de hun vertrouwde wereld laten zij daarom nog niet schieten. En wanneer de deuren van deze oude Arabische huizen zich ope nen, ziet men daarachter paleizen vol luxe met schitterende binnenplaatsen, fonteinen, daktuinen, veel marnier en nog meer zijden kussens. En hier draagt de heer des huizes niet den Europeeschcn rok, maar den schit terend versierden Arabischen mantel. Wanneer men lang door de straten van de Kasbah zwerft, begint men misschien iets van de vreemheid zijner bewoners, die zon der overgang van de meest ongelooflijke onverschilligheid in een razende wildheid vervallen, te begrijpen. Maar overigens haalt een blanke steeds verlicht adem, wan neer hij deze stegen, waarboven de zon fel brandt, yerlaat. J. L'. Th. G. te Anna Paulowna. Het door U ons toegezonden bericht is zuiver 'n advertentie en kunnen wij dus niet plaatsen. Red. De politiepatrouilles bestaan hier steeds uit twee man en 's nachts worden zij steeds teruggetrokken. Geen Fransch soldaat zal bet in zijn hoofd halen, na het invallen j.an de duisternis alleen, de inboorlingen,- WILT U ONDERGOED, DAT U PRETTIG ZIT^§ HET DEGELIJKSTE ONDERGOED 1 C. Beers, Schagen 7551; 2 Mevr. Tjal kens, Schagen 7521; 3 R. Ratelband, Scha gen 7476; 4 A. Bakker, Wicringerwaard 7354 5 C. D. Schmalz, Schagen 7345; 6 C. Prins Schagen 7266; 7 C. Boontjes, Schagen 6513; 8 J. Abbring, Schagen 6364; 9. Mevr. Tjal kens, Schagen 6277; 10 Mevr. Boontjes 6266 11 Mevr. Tjalkens, Schagen 6153; 12 C. D. Schmalz, Schagen 5733; 13 Mevr. Groenhart Dirkshorn 5625; 14 Mevr. Slingeland, Scha gen, 5476 15 P. Dekker, Schagen 4556. Dagprijzen 16 September. Mej. G. Hilwerda 7771 Lutjewinkel; Mevr. M. C. Tuinman 7623 Schagen; Mevr. M. C. Tuinman 7554, Schagen; Mevr. Jh. v. d. Oord 7527, Schagen; Mevr. Joh. Schenk 7522 Barsingerhorn; Mevr. H. Bakker 7452, Scha gen; Mevr. D. Sleutel 6571, Schagen; Mevr. W. J. van Erp 6474 Schagen; Mevr. R. Slik 6243 Dirkshorn; Mevr. H. Fellinga 6225 Schagen; Mr. Dr. Buiskool 6172 Schagen; Mr. Dr. Buiskool 5734 Schagen; Mevr. Kruit 5663 Schagen: Mevr. H. Bakker 5636 Scha gen; Mevr. Westerman 5564 Barsingerhorn. Dagprijzen 17 September. Mevr. K. Gootjes, Schagerwaard, Dirks horn 7745; C. Blauwboer, Schagen 7723; T. Hooienga, Burgervlotbrug 7573; Mr. Dr. Buiskool, Schagen 7443; A. Bakker, Burger- vlotbrug 7373; Mevr. S. de Groot Anna Paulowna 7342; H. Rijs Kennefnerst raat wég Alkmaar 7267; Nottelman Petten 7174; idem 6711; Mr. Dr. Buiskool Schagen 6677; N. G.. Raven Schagen 6574 G. Baken Anna Pau lowna 6554 N. G. Raven, Schagen 6473; Mevr. Davidson, Pettenerkluft 6443; H. Rijs Kennemerstratweg, Alkmaar 6433. Dagprijzen 18 September. A. Leegwater, Schagen 7767; Mevr. Tr. Roggeveen, Schagen 7753; A. Leegwater Schagen 7724; L. Bestevaar St. Maartens brug 7631; K. Kater Oudesluis 7617; J. Groenveld Schagen 7542: C. Blaauboer Schagen 7541 ;C. Bestevaar, St. Maartons- brug 7443; J. Groenveld Schagen 7367; G. Koning Schagen 7331; P. Dekker Schagen 7331; J. Groenveld Schagen 7317; idem 7256; A. Leegwater, Schagen 7235; idem 7111. Dagprijzen 19 September. 1 P. Biesboer Dirkshorn 7777; 2 P. Dekker Ijzerhandel Schagen 7776; 3 Ant. de Jong Schagen 7764; 4 J. Boontjes West-Friesche- dijk 7763; 5 Mevr. Tjalkens Schagen 7763; 6 S. Wilms Anna Paulowna 7756; 7. P. Hoogschagen Oudesluis 7753; 8 K. Schouten Schagen 7745; 9. D. Keet Schagen 7745; 10 Schoen St.. Maartensvlotbrug 7737; 11 Mevr. Stammes, Gr. Wal Schagen 7725; 12 E. v. d. Bel, Schagen 7724; 13 P. Wardenaar Schagen 7715; 14 M. Kant, Lutjewinkel 7651 15 R. Bart, Winkel 7637. Dagprijzen 20 September. Maandagavond werd ten huize van den heer A. de Graaf een vergadering gehouden om te komen tot de wederoprichting van 'n Harddraverij-vereeniging. 16 Personen waren aanwezig. De heer J. A. Schenk opent de bijeen komst en geeft het woord aan den heer A, Wiedijk, die de .voorbesprekingen uiteenzet. Hieruit blijkt, dat enkelen weer prijs stel den op 'n Harddraverij vereeniging om even tueel ter gelegenheid van de jaarlijksche -kermis iets in dien geest te organiseeren. Reeds dozen herfst zou het dan de bedoeling zijn een ringrijderij niet paard en kar te houden, n.1. op 24 Octoher, de sluitingsdag van de Middenstandscampagne. Ook in Middenstandskringen bestaat er animo voor een dergelijke vereeniging, getuige het be schikbaar stellen van een prijs voor deze te houden ringrijderij.. De heer Schenk dankt voor de uiteenzet ting en spreekt er zijn genoegen over uit, dat ook van de zijde van den Middenstand die belangstelling bestaat. Spreker twijfelt er niet aan, nu zooveel medewerking is te ver krijgen, of de opzet zal slagen. Met algemeene stemmen wordt tot weder oprichting besloten. De Bestuursverkiezing heeft een zeer vlot verloop, want reeds hij eerste vrije stem ming wordt een voltallig bestuur gekozen, bestaande uit de heeren J. A. Schenk, Jb. Broersma, C. Spaans, K. Reyne en A. Wie- dijk. De contributie wordt vastgesteld op f 1. Een paar heeren stellen zich beschikbaar voor de werving van leden, waarbij zij een oude ledenlijst als leiddraad zullen krijgen. Besloten wordt op 24 October een ringrij derij te houden en daaraan enkele prijzen te verbinden voor het schoonst geheel. Voor de bcoordeeling van dit laatste zal een onpar tijdige jury worden uitgenoodigd. De heer C. Spaans deelt mee, dat het On derling Hittenfonds te Schagen een drietal medailles beschikbaar stelt voor dé mooiste hit, terwijl de muziekvereeniging „de Een dracht" heeft aangeboden een concert op dien dag te geven. Dankbaar worden beide aanbiedingen aanvaard. De regeling van dien dag wordt verder aan het Bestuur overgelaten. Voorzitter sluit hierna de vergadering en spreekt de wensch uit, dat de nieuw opge richte vereeniging zich in veler belangstel ling zal mogen verheugen. Wandeling door de inboorlingen- wijk van Algiers. Krankzinni-

Schager Courant | 1937 | | pagina 5