Slaafs verbetert het werelduurrecord Nachtelijke straf-exjieditie Op heeterdaad Opstand in Abessinië De schuld en de roeping der kerk Muiterij aan boord van een Britsch schip Toeneming van spaargelden in Duitschland Zijn vader doodgeschoten De aluminium sloepen voor de Nieuw Amsterdam van chauffeurs Wiehznnexi Postvluchten op Indië 50.000 Abessijnen bedreigen de Italianen. De „Paris Soir" publiceert een bericht van zijn correspondent te Djiboeti, waarin deze mededeelt, dat Dessie dezer dagen werd bedreigd door een opstand der inboorlingen. De Italianen hebben volgens de correspon dent alle beschikbare vrachtauto's gerequi- reerd om versterkingen te zenden. Verwoede gevechten zouden zijn geleverd, waarbij zware verliezen zouden zijn geleden. Verder zouden 50.000 Abessiniers, gewa pend met geweren cn mitrailleurs, de Ita lianen gedwongen hebben enkele gebieden in het zuidwesten te ontruimen. De inboor lingen zouden zelfs de beschikking hebben over enkele tanks. Vierhonderd gewonde Italianen zijn via Djiboeti naar Italië vertrokken. Volgens berichten in de pers is muiterij uitgebroken aan boord van het schip ...la- ron" dat onder Engelscho vlag vaart Vier matrozen, die de muiterij leidden, zijn nadat de opstand was onderdrukt, aan land gezet. Naar verluidt bestaat de lading van het schip uit oorlogsmateriaal, dat in een Oost- zeehaven is geladen. Nadat de muiterij onderdrukt was, is de eerste officier met den cargadoor aan land gegaan om de reeders in kennis te stellen met de incidenten. Het schip was bevracht door een Fransche maatschappij. Tijdens dit verblijf aan land is de eerste officier ge vlucht en heeft het schip het ruime sop ge kozen. Naar verder wordt vernomen heeft de „Jaron" reeds eenige malen van naam ge wisseld en het schip komt niet voor in het scheepsregister als varende onder Britsche vlag. Geen inflatie zegl dr. Schacht. Op de zevende algemeene vergadering van spaarkasen en communale banken hield de minister van financiën, dr. Schacht, een toespraak, waarin hij o.a. zeidc, dat toen de Fuehrer in 1903 het lot van het Duitsche volk in zijn hand nam, de gespaaide gelden bij de Duitsche spaarkassen omstreeks tien milliard mark bedroegen. Dit bedrag is thans gestegen tot ongeveer vijftien milli ard. De minister spoorde aan op dezen weg voort te gaan. Vervolgens keerde hij zich tegen een in flatie politiek en hij ontkende, dat de ver wijten dienaangaande, welke door het bui tenland worden gedaan, juist zouden zijn. Tenslotte wens hij er op, dat de prijsstij ging o)) de binnenlandsche markt binnen zeer beperkte grenzen is gebleven, spreker noemde dit een gevolg van het werk van den commissaris tot regoling van de prij zen. DUITSCHLAND BEGRIJPT JAPAN De nieuwe Duitsche marine-attaché te Tokio, kapitein Reitzmuun heeft aan Duit sche journalisten verklaard, dat Duitsch land het als natuurlijk beschouwt dat Ja pan een veldtocht in China onderneemt om China te redden van de roode bedreiging, HEEFT MUSSOLINI HITLER UITGENOODIGD? In Italiaansche kringen wordt vernomen dat Mussolini don Fuehrer heeft uitgenoo- digd een bezoek te brongen aan Italië. Een datum zou nog niet genoemd zijn, doch vermoedelijk zou het bezoek in de nabije toekomst worden afgelegd. Gruwelijk drama te Zeist. Zoon voortvluchtig. In liet gezin van den boschwachler R. L. aan den Erieaweg te huis ter Heide te Zeist, heeft zich gistermiddag een gruwelijk dra ma afgespeeld. Bij een twist heeft de 26-jarige zoon een jachtgeweer op zijn 63-jari- gen vader gericht en drie schoten gelost, die den man in hoofd cn borst troffen, zoodat, de dood vrijwel on middellijk intrad. De dader heeft zich dadelijk uit de voeten gemaakt. Het was de politie gisteravond laat nog niet gelukt hem op te sporen. Wij vernemen nog, dat de jongen, die overigens als zeer oppassend bekend staat, in overspannen toestand inoet hebben ver keerd, terwijl de vader, die over het alge meen erg streng voor zijn zoon was, bij een woordenwisseling ontactisch zou zijn opge treden. Het slachtoffer was bosrhwachter van de Schaerweyderhosschen. Aangezien de wo ning nogal afgelegen ligt. is het te verkla ren, dat het alarm dat L.'s vrouw heeft ge maakt, geen uitwerking had, hoewel hulp toch niet meer zou hebben gebaat. Boerderij te Ursem afgebrand Gistermorgen om tien uur is de kapitale boerderij van den heer C. Paauw to Ursem tot den grond toe afgebrand. Het vuur greep zeer snel om zich heen en de brand weer van Ursem, die spoedig ter plaatse was, kon weinig meer uitrichten. De ge- heele boerderij, alsrnede de totale hooi- en graanoogst, werden een prooi der vlam men. De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Groote belangstelling. In aansluiting aan de bijeenkomst die de vorige weck in de Groote Doe lenzaal te Rotterdam is gehouden, waar eenige predikanten der Ned. Herv. Gemeen te hebben gesproken over de schuld en de roeping der kerk cn waarover wij uitvoe rig schreven, is gisteravond in gebouw de Samaritaan een samenkomst gehouden, waar gelegenheid 'werd gegeven vragen over het de vorige week gesprokene te stellen. De druk bezochte bijeenkomst stond onder leiding van ds. W. A. Zeydner, die in zijn openingswoord den wensch uitsprak, dat het een opbouwend samenzijn mocht wor den. Een groot aantal personen hebben vra gen gesteld, opmerkingen gemaakt of cri- tiek doen hooren. Verscheidenen betuigden ook hun instemming met het streven van de betrokken predikanten. De discussies waren soms zeer heftig en werden na afloop van de vergadering tot op de straat voortgezet. Ds. Zeydner, ds. de Kluis, ds. Kwint, ds. van Leeuwen en ds. Rutgers hebben de verschillende sprekers beantwoord. Ds Rutgers. deelde aan het einde der vergadering mede, dat bij vol doende belangstelling kringen zullen wor den gevormd ter bespreking van verschil lende vraagstukken. Grcotere betrouwbaarheid In wild weer. Zooals hekend zal het nieuwe in aanbouw zijnde vlaggeschip der Holland-Amerikalijn, de Nieuw-Amsterdam, worden voorzien van 22 aluminium sloepen, welke plaats hebben voor 1916 personen. Deze booten, die in liet bijzonder op snelle behandeling worden ingericht, bctcekenen zegt de N.R.Crt., door haar lichtheid een aanzienlijke vermindering van den last op liet bovendek. Elke boot zal ongeveer 1650 kg. lichter zijn dan die van hout; het on derhout zal bovendien minder kosten, daar aluminium licter tegen zeewater en lucht bestand is. Ook zal de vermindering van het gewicht toestaan, de ruimte aan lucht dichte afdeelingen te verdubbelen. De boo ten zullen hierdoor aanmerkelijk winnen aan betrouwbaarheid in wild weer. Het nieuwe schip, dat in April gereed inoet komen, za.1 1250 reizigers van drie klassen kunnen vervoeren. Oneenigheid in Amsterdamsch taxi-bedrijf. De deurwaarder greep er naast. Vorigcn nacht heeft zich een wonderlijk schouwspel in Amsterdam-Zuid afgespeeld. Aan de Ceintuurbaan te A'dam, is een garage gevestigd de taxi-onderneming O.TO., onder de bedrijfsleiding van dc hoeren D. Schilp en P. Hofman. Dit bedrijf is opgericht in den voorzomer van 1936 en organiseerde op coöperatieven grondslng de „eigen rij ders", onder invloed van de ordening in het taxibedrijf. Oorspronkelijk waren er S0 deel nemers, waarvan onffeveer 50 als chuuf- feur werkzaam waren. De organisatio kreeg, van een financieringsbank 25 wagens in1 huurkoop. Na eenigen lijd zijn eenige leden en bestuursleden geroyeerd of uit eigener beweging uitgetreden. De wagens waren nog niet afbetaald, een aanzienlijk bedrag moet nog aan dc bank worden voldaan. In den vorigen nacht hebben de uit getreden en geroyeerde chauffeurs vergaderd. Daarna had een confe rentie plaats met den heer Hofman. Voor dc chauffeurs voerde deurwaar der D. het woord. Tc twee uur in den nacht verschoen deze met de uitgetreden chauffeurs in de garage en zeidc: „Ik ben deur waarder D en adviseur van de uitge treden chauffeurs". 160 M. meer afgelegd dan Richard Op de Vigorellibaan te Milaan heeft gisteren in de late middaguren onze landgenoot Frans Slaats uit Waalwijk een poging gedaan het we relduurrecord, dat sedert 14 October van het vorige jaar met een afstand van 45.938 K.M. op naam staat van den Franschman Maurice Richard, te verbeteren, in welke poging hij schitterend geslaagd is. Hij startte om precies 16.48 en legde in het nar af 45.558 K.M., dus 160 meter meer dan Richard. Frans Slaats heeft tegelijkertijd de beide wereldrecords over 10 en 40 K.M., welke records eveneens op naam van Richard staan, verbeterd. Dat Slaats in staat, znu zijn liet beroemde werelduurrrecord op zijn naam te brengen, werd door velen gehoopt, doch slechts door enkele insiders venvacht. Nog niet lang ge leden legde bij op de open zware haan ie Utrecht de 5 K.M. af in 6 min. 21.6 sec., een verrichting, welke allerwege bewondering De bedrijfsleider Soliilp was afwezig cn de chauffeurs, die nog in het bedrijf werk zaam waren, geraakten in de meoning, dat hier sprake was een gcrechterlijkc maatre gel, zoodat zij de boeken en bescheiden lie ten meenemen. Te drie uur in den nacht riepen zij dc hulp in van* Mr. Dr. Benno J. Stokvis, die zich onmiddellijk naar de ga rage aan de Ceintuurbaan begaf en zich met deurwaarder D. in verbinding stelde. Toen bleek, dat van een gerechtelijk beslag geen sprake was, doch dat deurwaarder D. slechts als adviseur van de betrokkenen was opgetreden. Mr. Stokvis vorderde de onver wijlde teruggave van de weggevoer de hoeken en bescheiden, de corres pondentie, het archief enz., alsmede de terugave van ecu meegenomen auto. Weggevoerde auto stond op Schiphol Als gevolg hiervan werden gisterenmor gen de bescheiden hij deurwaarder D. gede poneerd. Inmiddels bleek, du.t dc wegge voerde auto, door dengene. die hem had meegenomen een employé van de K.L. M. naar Schiphol was gereden en daar in een hangar was gestald. Nadat mr. Stokvis zich met dc bank in verbinding had gesteld, die onmiddellijk haar medewerking verleende cn iemand meestuurde met den advocaat naar de hoofdstedelijke luchthaven, weid op ver zoek van mr. Stokvis door de politie op Schiphol de wagen in beslag genomen. Bij de justitie is van de handelingen van den man, die den wagen meenam, aangifte gedaan. Het bestuur der coöperatie heeft zich tot den president van de rechtbank gewend met een klacht tegen den deurwaarder. Dochter des huizes hoorde onraad Muren en schuttingen boden den inbrekers een welkome bescherming doch de Haagsche politie liet zich niet misleiden. Dank zij het kordate optreden van een aantal burgers is de Haagsche politic er in den vorigcn nacht in geslaagd twee bekende Haagsche inbrekers in te rekenen. Omstreeks half één waren deze individuen een manufacturenzaak in de Weissenbruch- straat, hoek Mauritsstraat binnengedrongen. In het benedenhuis, waar de zaak is geves tigd, is 's nachts niemand aanwezig en dus hadden de dieven vrij spel. Zij maakten echter zooveel lawaai, dat de in het bovenhuis wonende fa milie, althans de dochter des huizes er wakker van werd. Zij waarschuwde haar vader, die zich onmiddellijk naar beneden begaf. Hij waarschuw de een voorbijganger en verzocht dezen even voor den winkel te pos ten, terwijl hij de politie telefonisch alarmeerde. De deugnieten zien zich den pas afgesneden. De inbrekers, die zich ontdekt zagen, pro beerden over den tuinmuur, grenzende aan afdwong. En langzaam was ook bij den ren ner zejf het besef gekomen, dat hij, zoo ooit, dit najaar zijn kans om het werelduurrecord op zijn naam te brengen, zou moeten wagen. Gedurende eenigen tijd is Slaats echter niet geheel fit geweest en eerst begin deze week was zijn besluit definitief genomen: hij zou Woensdagmiddag een officieele poging doen. Zijn start op de houten snelle Vigorelli baan, waar reeds gedurende enkele dagen een aantal candidaten voor het werolduurre- coixl aan het trainen zijn, was, loon hij om 10.48 vertrok, zeer snel. Hij legde do 5 K.M. af in den tijd van 6 min. 21 sec. en de 10 K.M. in 12 min. 53.4 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord beteokeiule. Het oude record stond op naam van den Franschman Richard niet een tijd van 13 min. 3 sec. De 20 K.M. werden afgelegd in 26 min. 2.6 sec., doch helaas slaagde onze landgenoot er niet in het wereldrecord over het half uur te ver beteren en bleef daarmede slechts 7 nieter beneden liet record. Ook het wereldrecord over de 25 K.M. vermocht Slaats niet te ver beteren. Zijn tijd bedroeg 32 min. 40.8 sec., terwijl het. wereldrecord, weer op naam van Richard, 32 min. 38.8 sec. bedraagt. Slechts 2 seconden was de Waalwijker dus hoven den tijd van den Franschman gebleven. De 30 KM. werden afgelegd in 39 min. 19.4 sec., de 35 K.M. in 45 min. 46 sec. De 40 K.M. leverden weer een nieuw wereldrecord op, cn op dat moment was alle hoop gerechtvaardigd, dat Slaats er in zou slagen het, wereld uurrecord te verbeteren. Deze 40 K. M. legde hij af in 52 min. 37.8 sec., terwijl het oude wereldrecord op naam van Richard staat met een tijd van 52 min. 42.6 sec. Ook in de laatste minuten bleef Slaats prachtig volhouden en met 160 meter werd het phenomenale record van Richard dooi den Brabantschen temporijder verbeterd. de straat, te ontkomen, doch toen één hun ner over den inuur wilde klimmen, werd hij door de postende heeren direct bij een been vastgehouden. Dc dief echter wist zich los te rukken cn trok zich weer in den tuin terug. De kortste weg naar de vrijheid was hun dus afgesneden en dus moesten zij een an doren en moer omslachtigen weg opzoeken. Door tuinen en over muren en schuttingen aqhtcr de huizen in de Weissenbruchstraat kwamen zij tenslotte in een brandgang te recht, doch inmiddels was ook reeds de politie gearriveerd. Een goede vangst. De politie was in voldoend aantal om de omgeving af te zetten en toen de inbrekers dan ook via den brandgang trachtten te ontkomen, werden zij gepakt en naar het hoofdbureau van politic overgebracht, waar zij zijn ingesloten. Het zijn bekende Haag sche inbrekers, waarmede de politie dus een goede vangst heeft gedaan. Het onderzoek wees uit, dat zij zich over den tuinmuur toegang tot de achterzijde van den winkel hadden verschaft. Door een ruit. met zeep in te smeren en daarna te breken, waren zij den winkel binnengedrongen. Een deur was reeds geforceerd. MOND- EN KLAUWZEER OP TEXEL. Ondanks het verbod van vee-invoer in de gemeente Texel, heeft, men liet. mond- cn klauwzeer niet buiten 9 hot eiland kunnen houden. Bij enkele runderen op de. boerderij van don h. M. Boon in den polder Het Noorden is Dinsdagavond dc gevreesde ziekte gecon stateerd. Men heeft hier niet tc doen met vee, dat kort geleden in de gemeente is in gevoerd, zoodat men voor het raadsel staat, lioe de besmetting naar hier is overgebracht. Uit onze omgeving HEER JIUGOWAARD PRIJSUITREIKING EN VERLOTING FLORALIATENTOONSTELLING Onder zeer groote belangstelling vond al hier de uitreiking van de prijzen, behaald op de huisvlijt-, floralia- en tuülbouwten toonstelling plaats. Van deze gebeurtenis was door het bestuur een ware feestavond gemaakt. Als bijzon derheid vernielden wij nog, dat aan den heer J. Bas een extra prijs werd toegekend daar hij in de tuinbouwafdeeling de meeste eerste prijzen had behaald. De Voorzitter zei, dat dat een aanmoedi ging moet zijn voor volgende jaren. Deze afdeeling moet zoodanig uitgroeien dat hiervoor een afzonderlijke tentoonstel ling noodig is. Op dezen avond werd tevens de trekking gehouden van de aan de tentoonstelling verbonden verloting. De eerste prijs viel op no. 1388. Kweekeling met acte. Tot kweekeling niet akte aan de Ghr. school aan den Basserweg. is benoemd met ingang van 27 September, de heer K. Kranier, wo nende te Urk. Overgang veehoudersbedrijf. Bij onderhandschen verkoop is het onge- xcci- 3 H.A. groote veehoudersbedrijf van A. 1 rappel aan den Middenweg-Noord over gegaan aan den lieer Jb. Goudsbloem van Broek op Langcndijk. Naar wc vernamen is de lieer Goudsbloem voornemens het bedrijf in tc richten voor den honderteelt. ANNA PAULOWNA OPGRENGST COLLECTE De Roode-Kruiscollecle bracht f 74.00/4 op BREEZAND GEGUND Na onderhandsche aanbesteding is de bouw van een woonhuis van den heer A. Zandbergen aan den Kleiweg opgedragen aan J. Hoep, timmerwerk, P. Broers, met selwerk en P. Kaandorp, loodgioterswerk. Architectuur de heer W. Hoep. HOOGWOUD AARTSWOUD. Allo vaste goederen, behoorende tot de na latenschap van de wed. K. Glas—Blauw, zijn door de familie onderhands gekocht, t.w.: Voor de tweede maal was het meest be geerde 'en beroemde record in de wielren- sport in Nederlandsch bezit gekomen. En indien men dan bedenkt, dat de weers omstandigheden geenszins ideaal mochten worden genoemd immers af en toe ston den er hinderlijke windvlagen dan is het duidelijk, dat Slaats een prestatie heeft verricht, welke als eenig in de geschiede nis van de wiclronsport kan worden ge boekstaafd. In den loop van den avond heeft Slaats telefonisch van Milaan uit zijn ouders en verdere familieleden van het heugelijke nieuws op de boogie gesteld. Vooral het feit. dat hij de 5 K.M. in 6 min. 21 sec. had afgelegd, had hem gestimuleerd voor het verdere gedeelte van zijn poging. Geen won der. dat er een blijde stemming in het groo te gezin van vader Slaats te Waalwijk heerschte en vele vrienden cn bekenden kwamen aanloopen om hun gelukwensciien over te brengen! Zondag a.s. rijdt Slaats met Pellenaars te Milaan. Dinsdag zal hij naar Nederland terugkeeren. Een snelheid van 137 K.M. per fiets Gcorge Paillard verbeterde gisleren op de Montlherybaan nabij Parijs 't officieuze, wereldrecord voor absolute snelheid per fiets door over een afstand van 2 K.M. achter den motor een snelheid te bereiken van gein. 137.330 K.M. per uur. Het record stond tot nu toe op naam van Van der Stuyft met een gem. snelheid van 122.771 K.M. gevestigd on 29 September 1928. eveneens op de Montlherybaan. Doch dit gemiddelde was bereikt over een ge heel uur rijden. Vertrek van Aankomst te nareis) lRanK' 29 Sept. |sinKap. 29 Sept. (terugreis)!BaK<I' 59 Sepl' lA'hene 29 S'!Pt• ™k..reis)|A'dam 29 Sept' |A,hcne 29 Sept Nandoe. |Band 09 Sept. I.Medan 39 Sept. (terugreis) K I Te koop: ZEEUWSCHE BLAUWE WIN TERAARDAPPELEN en witte Eigenheimers. G. SCHUIT Kz., St. Maartensbrug C 115. Te koop: Puike ZEEUWSCHE BLAUWE AARDAPPELEN én BI. Poters, klasse A. - J. GOOTJES, Groenveld, Dirks- horn. AARDAPPELROOIERS gevr. cn puike Eetaardappe len tc koop bij C. GOOTJES, Schagen. Te huur: Een net BURGERWOONHUIS aan de Oudesluis. Bevragen H. JONKER, aldaar. Te koop: 15 BIGGEëMERKEN, Te bevragen letter AB44 Bur. van dit blad. boerderij met 14.46.25 H.A. land te Obdam, kooper Jb. Rooker te Obdam. Boerderij met arbeiderswoning met 15.25.40 H.A. land te Aartswoud, kooper P. Glas te Aartswoud. Boerderij met 6.62.70 H.A. land en woon huis met 3.78.80 H.A. land te Aartswoud, koopster mcj. Br. Glas tc Aartswoud. WINKEL DAMMEN Dinsdagavond werd door don heer J. Hel der een simultaan wedstrijd gespeeld tegen een achttal leden van de Damclub Winkel. De heer Helder wist hiervan 4 partijen te winnen en 4 remise legen de heeren T. Man- lel, D. Wiedijk, C. Lodder cn J. Breebaart Jnz. Een mooi resultaat, aangezien dit de eerste maal was, dat de lieer Helder een si multaan wedstrijd speelde. CORRESPONDENTIE Mevrouw S. te Wamienhuizen De In houd van Uw brief komt geheel overeen met het verslag. Tweede cn derde prijs zijn opzettelijk door ons weggelaten, met het oog op de plaatsruimte. SCHAGEN, 30 September. 9 Paarden f 150400, 3 veulens 80—160, 32 geldekoeicn. magere 120—185, 51 idem, vette 200300, 8 kalf koeien 190260. 25 graskal veren 30—65, 23 nuchtere kalveren 816. GO magere schapen 2228, 282 idem vette 24 —30, 403 lammeren 11—20, 12 bokken en gei ten 212, magere varkens 1830, 7 idem vette 56—58 et. per Kg., 38 biggen 12—18, 105 kippen 0.20—1. BROEK OP LANGEDIJK, 30 Sept. BI. aardappelen 2.502.70, uien 2.703.10, drielingen 2.30—2.80, grove 2.70—3, gele nep 7.40—8, peen 1.703, spercieboonen 911.20 snijboonon 0.kroten 1.80—2.60, roode kool 2.20—3.30. gele kool 11.80, witte kool '0.901.20. bloemkool 7.6010.30, 2e soort 2.80—3.40, andijvie 60—80 ct.. groene kool 2—2.50. NOORDSCHAITWOUDE. 30 Sept. Schotsche muizen 1.90, grooton 2.eigen hcimers 2.30—2.50 bevel. 2.10. uien 2.60—2.90 drielingen 2.60—2.80 grove 2.70—2.90 gele nep 7.408.20 peen 12.201.30 spercieboo nen 4—9.0 kroten 1.30—1.70 roode kool 2.40 —2.80. witte kool 1—1.10 gele kool 1.20-1.60 D. witte kool 2. AMSTERDAM. 29 September. Veemarkt. 206 vette kalveren: 1e kw. 60 —70 ct., 2c kw. 50—58 ct.. 3e kw. 4i4S ct. per Kg. levend gewicht; 54 nuchtere kalve ren f 8—14 per stuk, 158 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg. 69—70 ct.. zware varkens 67—68 ct., vette varkens 66—67 ct. per Kg. slachtgéwicht. MIDDENMEER, 29 September. Graanbcurs. Dujveboonen f 910.25. in- landsche rogge 7.75—8, wintergerst. 7.50—8, zomergerst 7.75—8.50, haver (wit) G.50—7.25, groene erwten 9—10.50, karwijzaad 23—24, blauwniaanzaad 28—29.50. Wijker valen 14 16. Handel goed, aanvoer goed. WARMENHUIZEN, 29 September. Gele nep 7.60—7.70. uien 2.30—2.90, drie lingen 2.50—2.60, grove 2.90, witte kool 0.80 1.10, peen 1.60. Aanvoer: 200 Kg. gele nep, 4250 Kg. uicri, 51300 Kg. witte kool, 550 Kg. peen. WINKEL, 29 September. Appelen 2—7, peren 2—9, druiven 11—12, slaboonen 34, snijbooncn 4—5, aardappe len 1.20—1 40, per 100 pond. Andijvie 0.60 0.70, meloenen 613, komkommers 1.50 per 100 stuks. ALKMAAR, 29 September. Andijvie 0.60—1.40, appelen 2—3. bloemkool I 815, II 25, bieten 12.60, druiven 8 13, gele kool 2.20—2.80, groene kool 1.80— 3.00, kropsla 0.602, komkommers 1.80 4.50. meloenen 4—12, peren 3—11.50, prei 2.00—3.40, peterselie 0.50—1.—; postelein 48 -vSO ct.. raapstelen 60 ct., roode kool 1.60— 3 50. selderie 2.50—5, spinazie 2270 ct., spruiten 4—, snijbooncn 4—11. dubbele sper ciebooncn 0.80—1.60. tomaten 2.50—4.40. uien 1.60—3, witte kool 6.90, wortelen 1.10, bos wortelen 2.504.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2