'n Uitkomst voor U Tusken mal en vroed Woerd Snater Het Vuurtje Opticien Teriep Penningmeester licht ver- eeniging voor 111000.- op geen twee Brillen WMSM SPORT de nieuwe ster van Walt Disney Pheumatfek akkers Kloosferbalsem Overtollig haar Terlep's Drogisterij Wat kaik je brik, zaide zoopassen ien van de rikctaktrizees van de Skaerkrant teugen men. Nou jc zegge den maar van hu en ja, vanzelf, want ja, hoe zei je zoo'n rraaidje nou waismake, dat je al aref uur op je veer tiendaase praatje zit te te broeden as oen spreeuw oen zen aire, en dat er vendaag toch gien pittig klain veugeltjc maar een lil'leke kalekedodder in et nessie leggc zei? Afain... aigeluk most er wat konime, zwéér van vredeswil en botuigengs van zachtmoe- digaid, want we hcwwe vanzelf allegaar uit de ochendblade et manna opvongen van de uitstekende ende van praatapparate van meheer Hitier en meheer Musselini. 'k Heb et boord deur de radio, dat Skaêrvuurwerk ofloupen was. Ik docht nigeluk dat meheer Wullemse et' Skaêrvuurwerk an et heruit- zenden was, -want et was krekcvenliens et vuurwerk in Skagen en et praten in Berlain Allehai een houp lichies en skittere en flak- kere, dan een paar klaine ploffies en oples ten een groot remoer en den blaift er niks vaji over. Uit, op, ofloupen, wèg ben de cem- te.' Maar ze. gane in Duisland goed veruit. Ze kenne éénig mooi allegaar gelaik van „hail" skreeuwe. Nei, deer menkeert. niks an. Et is maar goed, das ze deer nooit van ..hoera" skreeuwe, want ja, as een houp vol lek allegaar zoo mooi gelaik skreeuwt van „hoera," heb et er veul van of ze gien „hoe ra," maar „honger" skreeuwe. En dat zou voor meheer Mussolini hillegaar niet mooi weze. Ja et benne groote bazc, die twei en toch zolle et wel nel zokko groote strule we ze as wai en allegaar. Verleden week docht ik zoo bai men aigen, ja wat hewwe we een praatjes, we houwe vergarings, we wete den overal van te vertellen, wai .wctc op een urt hoe et land bestuurd worre moet, we prate van inflasie, coöperasic, develewa- sie we zette allegaar gezichte of we pèrfes- sers benne, de dampe van geleerdigaid vlic- ge van os kale knikkers of as wc os pet of- zette, maar as zoo onvorwachs de dcure van onzo geesteluke skatkamer openzet wor re, nou...berg je voor een keer. Niet den? Perbeor et ers as je durreve. As je maidje of je knechie van de vierde klas van (ie lagere skool van meheer Brouwer thutfs komt. met ncgeticn aardeskundevrage van Vriesland en ze zait pa, wul jai me efkes overhoore, ken jai den, nei niet stiekum et blaadje omdraaie vanzelf, weer de antwoor- de stane, dat mag allien meister zellef, zoo iniensen uit je bloóte houfd opnoeme weer et. skóne Gansterland met zen niooie kei- leemkliffen zen ontstaan an te danken heb? Wat in Lemmer invoerd worde? Weer Leeuwarden voor bekend staat? (nei, fout, niet de gevangenis, heel wat aars, struul) En alle grondsoorte, op een raitje en gauw? En alle plase an de spoorlain LeeuwardenAs- een? En den de vaderlanse gcskiedeniis nng! Over Wullem Beukels die de pekelharing kakelen leerde hewwe we et veertien dage leden al had, maar der is nag veul meer van zok. Wat wete we der nag. van? Nou en skraive kenne we ok gien meer. Ik heb zoo men aigen spelling, maar as je ders een brief skraive om uitstel van belasting of zoo wat, den moet dat vanzelf gnappies. den moot je skraive; weledele heer, ik neem ilCTIICTIiraiillCT meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen per paar f 4.bij Oogonderzoek gratis. te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. de pen, of DEN pen, wat is et nou, op, om IJ mede te deelen, das fout pa, zait men klaine maidje van negen, dat moet meede len weze dat er niet heerscht, fout-Pa, dnt moet heerst weze, zait dat kleine ding, opheden. Grootc hoopen, mis pa, grote ho pen moet et weze... pang, weg pen weg brief, en aars maar gewoon op zen jan.plat- legcetjes. Nou, ze moste alle jo'es, die van de lagere skoól kom me metien maar de nieistersti'tel geve, want as ze twuulig jaar later nag ers een ochend bai meister in et bankie moste, kregc ze een ien voor alle vakke. En wie et aars weet, die zait et maar. Tussen baakies, je magge dut stukkie wel niet an je jo'es zien leite, ouwers, want die donkc altaid nag, dat je et zoo best we te, en den ben je zoo je prestezéé kwait. Nei, leite we maar deur gaan met geleerde ge zichte trekke, en leite we onze jo'es van de H.B.S. maiy blaivc uitvctere, as ze 'n fout hewwe in de les van et „driedubbel theorema van evenwaidige kracht, of in de stelling van Piet Agoras," of as de driedemachswor- tcl trekking niet uitkomt, ok al hewwe we zelf nooit aars as mangelwortele of Flak- koesche zien, en de leste jare allien maar een zesdubbel theorema van onevenwaidigc- k ra elite, de betalings die zes keer houger en de buul die zes keer platter worren is, mee maaktJa zoo'n lessie met je maidje deurkaike, das wel ders heel best. Die meheer Schiller, die as ie niet an et schil- lerkragics uitvinde was, van zokke mooie dirisc versies maakte, had wel gelaik as ie skreef: „Jedoch der schrecklichste der Schrecken, das ist der Mensch in seinen Walm." Geleerd ei? Ja, ik ken et, nou niet meer omkrombicne, meer weet ik ok niét meer van dat versie en ik heb nag in een liookic keken of ik wel goed skreven heb... Maar et staat geleerd zokke zietaaters te gebruiken, dat zeg ik, et staat geleerd... Nou de groetc, ok van Mcraik JASPER. PISKEEPT .NIETS! BLUF FIT! PROBEERT U MAAR T»a#n hoofdpijn, griep, rheumatlek, tandpijn, kiespijn en menstruatiepijnen K.N.V.B. Vierde klasse B. Bergen trekt morgen naar Monnikendam, en zal het ook dit keer verre van gemakke lijk hebben. K.V.V.Q.S.C. gaat tusschen twee katn- pioenscandidaten, waarvan de laatste favo riet is. Verder: ZilvermeeuwenUitgeest; Zaan- landiaMecrvogcls en WestzaanVerkade. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone boekte Zondag j.l. een verdienstelijk gelijk spel tegen O.F.C. Ditmaal komt C.S.V. oj) bezoek. Do Castricummers maakten vo rige week Beemster met 70 in. Vrone weet zich gewaarschuwd. Voorts: R.C.Z.—K.F.C. 4, O.F.C.Alcmaria 4 en Oudorp—Zaandijk 2. Eerste klasse C. Naar verwachting dolf N. Niedorp 2 het on derspit. tegen Sporters (l4). Hoewel Hol- landia 3 ook nog lang niet de oude is, ge tuige nu weer liet gelijke spel tegen Andijk Durfde zich van pijn in bed niet te bewegen Spit nu absoluut verdwenen „Ik had een hevige aanval van spit. Als ik eenmaal in bed lag, was ik gedwongen in dezelfde houding te blijven liggen ik kon mij niet bewegen van de pijn en ik wist niet meer wat ik ertegen moest doen. Men raadde mij aan Kruschen Salts te ge bruiken en ik ben blij dat ik liet deed. Na één flacon te hebben gebruikt, kan ik tot mijn vreugde zeggen, dat mijn spit absoluut verdwenen is." G. A. V. De kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts doet wonderen, daar zij Uw inwendi ge organen op natuurlijke wijze aanspoort tot geregelde werking, waardoor Uw lichaam vrij blijft van alle schadelijke stoffen. Rheu- matische pijnen, hoofdpijnen en lusteloos heid kent U niet meer, U voelt zich jong, fit en gezond. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten ét f 0.40, f 0.75 en f 1.60 p. flacon. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naani Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. 2, achten we 't huidige N.N. 2 toch niet sterk genoeg om in Hoorn (10 uur) ook maar één punt rijker te worden. BerkhoutHoogkarspel, SportersAndijk 2 en TwiskW. Frisia 3 zijn de verdere wed strijden. Tweede klasse B. Koedijk hield er Alkm. Boys 3 goed on der (20) en moet Zondag uit Alkmaar 2 (10 uur) ook kunnen hebben. D.T.S. 2, dat inderdaad niet op kon tegen Mevo, heeft nu thuis tegen Akersloot toch zeker kans op de volle buit (2.30), Tweede klasse F. Nog geeft 2F een kakelbont uitslagenlijst je. Flevo ging er thuis tegen Strandvogels 2 met 10—1 aan. Jammer genoeg ligt het winst puntje bij den uitwedstrijd tegen Ilem ook al niet voor het grijpen. Schagen 2 doet het lot dusverre weer heel aardig. Zondag komt Sijbccarspcl op bezoek, daarvan kan gewon nen worden. V.C.L. gaat naar Oudendijk, dat tot dusverre vrij was. And. Boys wint thuis van Hollandia 4. O.K.B. gaat'uit naar Strand vogels 2, dat de punten thuis houdt. Derde klasse D. Aartswoud behaalde een gelijk spel tegen M.F.C. 3, doch tegen Sporters 2 is men, ook op eigen veld, niet opgewassen. Derde klasse F. Dirkshorn en Koedijk 2 hebben liet er bei den vrij goed afgebracht. Bergen ging puntloos huiswaarts uit het Mevo-stadion (3—5), terwijl Ursem met Vro ne 2 weinig omslag maakte (71). Wil Ber gen 2 tot de sterkeren gerekend blijven, dan staat het nu voor de zware, zoo niet te .zware, opgave Ursem er thuis onder te hou den. Dan heeft Schoorl 2 het..gemakkelij ker, dat Vrone 2 bezoekt en overwint (12 uur). Koedijk 2 kan thuis tegen C.S.V. 3 ge lijk spelen, terwijl Dirkshorn wel een heel beste beurt moet maken om het bezoekende M.E.V.O. 2 te kloppen (2.30). Vierde klasse D. D.T.S. 3, dat vrij aardig op sloot is, kan thuis tegen Akersloot 2 (12 uur) weer een behoorlijke serie maken! Schagen 4 gaat de Spoorvogels, die hun terrein hebben tusschen Alkmaar en Ber gen, bekampen. Deze strijd zal wel in het voordeel van de spoorlieden uitvallen. Vierde klasse G. V.C.L. 2 speelt om 11 uur uit tegen Ouden dijk 2, dat nog niet in het veld is geweest. Junioren. Bergen A, Zondag succesvol tegen Z.V.Y. b gespeeld hebbend, ontmoet thans Alcma ria c in de kaasstad (10 uur). Adspiranten. Afd. K: Bergen a—D.T.S. a (10 uur); Uit geest a—Schoorl a (12.30) en Alcmaria b— A A™|a"L:aBerfrcn h-D.T.S. b (11.15); Koe- dijk a—Vrone a (12.30). Adsp. N: Sporters aN. Niedorp a (1 u.) Andijk aM.F.C. a. Adsp. O: V.C.L. a—Sporters b. „HALLO, filmvrienden, ik ben Een toonbeeld van ongeschokt zelfver trouwen en vruch- telooze heldenmoed. Dit snaterende eend jede nieuwste crea tie van den onvol prezen M'alt Disney, dat zich overal zon der succes hals over kop in iedere sitva- lie stortheeft schijn baar tot taak om de feilbaarheid van ie dere organisatie aan te toonen, daar hij overal waar hij komt verwarring sticht. Disney moet wel een scherp waarnemer en een groot men- schenvriend zijn, dat hij een vcrzatnel- beeld van al wat mcnschelijk is, heeft kunnen vastleggen in die ééne figuur van dat tragi komische eendje DonaldDuck, of zooals hij bij ons heet Woerd Snoder Het bewijst trouwens tevens Disney's liefde voor de dieren, dat hij dit menschelijke volkomen vereenigbaar maakt mei zijn dierfiguren. Woerd Snater is hopeloos impulsief: zijn onpraclische levenshouding en zijn niet te stuiten levenslust maken, dat wij tegelijkertijd om hem lachen en van hem houden. Dit onnoozelc eendje voelt zooveel levensopgaven in zich, dat hij ze het liefst allemaal tegelijk wil vervullen, zoodat hij zich prachtige vondst van Disney op een gege ven oogenblik werkelijk in vieren deelt en, och arme, in het kwadraat faalt. Woert Snater, de ontdekker van en de speurder naar penibele situaties valt, als hij hande- lend moet optreden, ten prooi aan zijn emoties, loopt hard heen en weer, staat ieder een in de weg, kortom brengt zijn omgeving van de kook. Dat. zelfde toomeloos gevoels leven is oorzaak, dat op momenten, die de stilte behoeven, hij de pijnlijkste situaties schept door handelend op te treden. Donald Duclc mag nog zoo onpractisch zijn, zijn vertrouwen in de toekomst is ongeschokt. Hij, wiens onstuimige liarteklop zich vit in zijn klapwieken, is de personificatie van den mensch van alle eeuwen, zich bewust van het plaatsje onder de zon dat hem toekomt, doch dat hem door talrijken niet ge gund wordt, omdat het eejidje de dingen ziet en zegt zooals zij zijn, maar ze op zijn eigen manier belaeft. Zijn slagen ligt in de toekomst! En het stemt dankbaar tegenover Walt Disney, dat. hij ons van deze figuur doet houden, waarmee de filosoof-teekenaar. zijn groote waarde aandraagt voor de aparte kunst, die uit het niets een sprookjesspie- gel van waarheden schept. Bestuur houdt verdachte de hand hoven 't hoofd. Een jaar gev.straf, waarvan 4 maan den voorw., geëischt. Kort geleden is de „Vereeniging tot behartiging van de belangen van slechthoorenden" het slachtoffer geworden van een belangrijke ver duistering gepleegd door don pen ningmeester va.n de propaganda- commissie en beheerder van het instrumentenfonds, een 55-jarigen koopman; de vereenigimg werd voor f 14.000.— gedupeerd. Do man beheerde het. Centraal Magazijn van instrumenten voor slechthoorenden te Amsterdam. De beheerder had veel geld onder zich voor inkoopen en ook ontving hij de gelden die binnenkwamen, wanneer de instrumenten aan particulieren werden verkocht. In Januari 1933 begon de man te knoeien. De hoeken hield hij goed bij, in zooverre, dat de cijfers juist waren. Hij boekte echter door hem ingekochte instru menten, betrokken bij den groothandel, als „betaald". In werkelijkheid had hij ze echter niet voldaan. Het tekort werd steeds grooter en tenslotte was hij ruim f 14.000 ten achter. Het was hem onmogelijk dit gat te stoppen. KORT VERHAAL door Henry Cf. Norton. Ik geloof niet aan het toeval. Wanneer het bestaat, dan moet het een zoo wonde r- :,jk geraffineerd toeval zijn, dat men het zich onwillekeurig gaat voorstellen als een levend wezen een of ander denkend, plan- nonmakend schepsel. Neen, ik geloof dat zekere dingen worden voorbeschikt- Zoo was het voorbeschikt dat ik dien morgen zou wandelen langs de aardige, in oen bloeienden tuin gelegen villa en twee ondeugende jongetjes gadeslaan, die een vuurtje stookten in een hoekje van den tuin. Ik liep het hek binnen om de deugnieten te vermanen het vuur te blussohen, daar ze vlakbij een prieeltje waren, dat gemakke lijk vlam kon vatten en van dat priëel zou het vuur snel kunnen overgaan op een schuurtje in den tuin ernaast, daar de tak ken der roz^n, die het priëel bedekten, over hingen op een schuurtje van de buren. En toen ik mijn preek geëindigd had en de kin deren het vuur hadden gedoofd was er iets dat mij trof. Ik ben scheikundig nogal goed oi» de hoogte, scheikunde was altijd een vak dat mij aantrok Maar terwijl ik nog pein zend stond te kijken naar de asch, die was overgebleven van het vuurtje, hoorde ik achter mii een mannenstem en ik keerde mij om. Hot h'-^k de vader der kinderen te zijn. Ik legde hem uit, wat de kinderen deden t ''".(lelijk liet vuur hadden fgedoofd, loon zc begrepen hoe gevaarlijk hun spel was. Hij zond hen naar binnen en bedankte mij op beminnelijke wijze voor mijn tusschen komst. Toen verscheen ook de moeder dor kleinen een allerliefste vrouw, die wat bleek en ziekelijk scheen, maar da delijk mijn hart won (in alle eer en deugd). Ik vertelde, op hun vraag of ik hier in den omtrok woonde, dnt ik er alleen logeerde, van het cene woord kwam het nnderc en het slot was, dat ik den volgenden avond kwam bridgen bij do Slomestones zoo heetten zij en van dien avond af, een hartelijke vriendschap zich tusschen ons ontspon. Ik vertrok twee weken later en schreef een 'paar malen tot ik tenslotte ant woord ontving. Slomestones schroef me, dat hij niet eerder tot schrijven was gekomen door de ziekte van zijn vrouw. Zijn brief was diep neerslachtig. Hij schreef, dat zijn vrouw vroeger een kuur had gehad, voor tuberculose en volkomen genezen was, doch dat de ziekte haar nu weer had aangegre pen. Ik was zelf vervuld van dingen, die me zeer na gingen en op dat moment voelde ik ajteen medelijden met die aardige menschen on schreef hartelijk terug. Maar ergens diep in me was iets ik weet niet wat een gedachte, een herinnering. Ik tobde er over, het kwelde me tot in mijn slaap. Telkens weer dacht ik aan de Slomestones en dan wist ik, dnt er iets was, iets belangrijks, daarvan was ik zeker. Tenslotte liet het me geen rust meer, tot ik hen opzocht. Ik vond mijn vriend zeer terneergeslagen. Zijn vrouw was in korten tijd sterk achter uitgegaan en de arts, die haar behandelde een neef. verklaarde dat een reis absoluut onmogelijk was. Ik maakte met den neef dienzelfdon mid dag kennis. Het was een teruggetrokken man, Herwich genaamd. Slomestone vertel de me, dat hij vrijgezel was en alleen leef de YOOT.de wetenschap. Hij had, jaren ge leden, een groot fortuin bezeten, doch vrij wel alles gebruikt bij het nemen van proe ven in zijn laboratorium, waarvan de in richting alleen hom schatten moet hebben gekost. Ik vroeg, of hij veel vertrouwen in Her wich had. Hij maakte op mij den indruk van een fanatieke persoonlijkheid. Slomestone antwoordde, dat ze altijd veel vertrouwen in hem hadden gehad, zijn naam als arts was uitstekend, al vonden velen hem vreemd. Ik zat dien avond tegenover hem in het stille huis, verzonken in gedachten en altijd nog gekweld door dat vreemde, vage in nie, dnt ik maar niet vatten kon. Er brandde een open haard en terwijl ik daarin staarde, zag ik opeens het tafereeltje voor me, dat was voorafgegaan aan onze kennismaking. Toen slaakte ik een kreet, zoodat hij ver baasd opkeek. Slomestone, vroeg ik opge wonden, je vrouw had de gewoonte dik wijls- in het priëel te zitten, nietwaar? Als het mooi weer was eiken dag, stemde hij toe. Waarom? Ik sloeg me voor het hoofd, Dat ik niet eerder eraan gedacht heb! Dat ik het zoo kon vergeten. Zij moet hier weg, zoo vlug mogelijk. Zij wordt gedood door silicium. Door wat? vroeg hij ontdaan. Toen legde ik het hem nit. Silicium is een scheikundig ele ment, dat niet in vrijen toéstand in de na tuur voorkomt, maar slechts gebonden aan zuurstof en als kiezelzure zouten. Er zijn twee eigenaardigheden aan verhonden. Als er vuur over wordt aangemaakt, verandert het in glas! Nu, toen ik destijds de jongens het vuur liet uitmaken, zag ik glas in de asch en begreep, dat het silicium was, maar ik dacht er niet verder over na. Je vertelde me vroeger niets over de kwaal, waaraan je vrouw geleden had, anders zou ik misschien later dadelijk gedacht hebben aan de moge lijkheid,, dat er verband bestond en in elk geval zou ik je destijds al hebben gewaar schuwd,- want de Tweede- eigenaardigheid van silicium is, dat het fataal werkt op men schen met tuberculcuzcn aanleg. Begrijp je nu, wat er gebeurd is? Je vrouw placht daar te zitten en iemand strooide tusschen de kiczelsteenen bij het prieel de fatale si licium, die haar longen indrong en de tu- berkel weer opwekte. Hij staarde mij aan, doodsbleek. Maar mijn hemel, wie zouHij stokte Wie kan voordeel hebben hij haar dood? Hij zweeg een tijdlang, toen zei hij: Het is verschrikkelijk, maar als ik erover nadenk, danHaar neef leende een paar malen geld van me, toen zijn eigen fortuin verdwe nen was. Hij vond, dat we verplicht Waren hem te helpen waar hij de wetenschap en de rncnschheid diende, maar mijn vrouw weigerde verder en drong me, te denken aan de kinderen. Misschien heeft hij ge meend, dat ik toegankelijker zou worden als zijmaar dat kan ik toch niet gelooven! Bewijzen konden wc het nooit, hoewel werd vastgesteld, dat er inderdaad een groo te hoeveelheid silicium tusschen de kiezel- stecnen was en dat bovendien de toestand van de ziekte niet van dien aard was, dat vervoer onmogelijk was, zooals Herwich beweerd had. Zij genas volkomen en Her wich pleegde korten tijd later zelfmoord. Ik ben er tot op heden van overtuigd, dat hij gek was do grens tusschen genialiteit on waanzin overschreden had en tot deze misdaad was overgegaan in de overtui ging, dat hij er het, recht toe had, op elke wijze het geld voor zijn wetenschappelijk werk te veroveren. Maar zooals gezegd, ik geloof niet aan toeval. Welk merkwaardig toeval zou het niet zijn geweest, dat ik daar voorbijkwam dat ik op die wijze kennis maakte met de beide, bedreigde menschen, dat ik de sili cium ontdekte en me later herinnerde! Kin deren stoken een vuurtje en een moord wordt verijdeld. Is dat toeval? Laat U Ttiet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. laat U toch wrijven met den geneeskrach- iigen Kloosterbaliem die ze snel verdrijft. dringt lot diep in de weefsels doorl Toen het bestuur der vereen, het bedrog bemerkte, besloot het, gezien de groote verdiensten van den man voor de vereeni ging, geen klacht bij de justitie in te die nen. De politie kreeg echter kennis van de fraude en stelde een accountantsonderzoek in op last der justitie. Gisteren stond deze man voor de Amster- damsche rechtbank terecht. Uitstekend lid der vereeniging. De alg. penningmeester der vereeniging nam het voor den man in de beklaagden bank op. Verd. aldus getuige was een uitstekend en verdienstelijk lid der vereeni ging. Daarom had het bestuur geen klacht ingediend. Bij het verhoor van verd. kwam naar voren, dat hij als koopman tegenslag in, zaken had gehad, ook waren de uitgaven van zijn gezin niet in overeenstemming met de verdiensten. Bovendien dronk verd. den laatsten tijd te veel. Na de fraude werd een beroep gedaan op het Nederlandsche publiek en in totaal is f 5600 door giften bijeen gebracht om al thans een deel van het tekort te dekken. Requisitoir. De officier van Justitie, mr. C. J. van Arkel, vorderde een gevangenisstraf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van het Med. Consultatiebureau voor Alco holisten. Verdaohte's oude vrienden laten hem in den steek. De verdediger mr. L. W. D. Sch'reuder, schetste in een uitvoerig pleidooi het leven van verdachte, die een groot deel van rijn lijd gaf aan liefdadige vereen! gingen. Steeds stond hij klaar om andere men schen te helpen, doch thans laten velen van zijn oude vrienden hem in den steek. Een goed financier was hij helaas niet. Toen zijn zaken achteruitgingen, „leende" hij een klein bedrag uit de kas. Een leening, die het begin van de ellende zou worden Met klem drong pl. aan op een straf, ge lijk aan de voorloopige hechtenis. Vonnis 15 October. op gezicht, armen en beencn verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent. Hoogzijde Schagn

Schager Courant | 1937 | | pagina 10