Tsjang Kai Sjek rekent op sancties tegen lepan SPORT Duur avontuur van vooraan staand Amsterdammer Esperanto-Eursus „Aanwezigheid der vrijwilligers wettig" Arrondissements rechtbank te Alkmaar „Engeland heeft het lot van Europa in handen" Menschelijk geraamte gevonden SPANJE Oordeel van Duitsch blad „Frankrijk en Engeland Kebben geen verantwoordelijkheids ge- voel." In een hoofdartikel bepleit de „Deutsche 'Algemeine Zeitung" het blijven van de vrijwilligers in Spanje. Volgens het blad is de aanwezigheid van de vrijwilligere tot op zekere hoogte wettig, aangezien het ver bod van het zenden van vrijwilligere veel te laat is gekomen.lftVel is het blad van mee ning, dat de wapens, welke over de Fran- sqhe grens naar Spanje zijn gebracht, op onwettige wijze zijn verschaft. Theoretisch kan men de Spaansohe crisis looaliseeren zoowel door de vrijwilligere te laten waar ze zijn alswel door hen terug te trekken. Voor den vrede is slechts één ding van belang, n.1. dat de crisis gelocaliseerd wordt. Zonder twijfel zou een algemeen te rugtrekken van de vrijwilligers den vrede ten goede komen, doch wanneer deze maat regelen niet algemeen doorgevoerd zouden worden, zou de toestand des te erger wor den. Op de meest vriendelijke toon, zoo gaat het blad verder, dreigen Frankrijk en Engeland Italië een onbeperkte hoeveelheid wapens over de Pyreneeën te zenden, dit dreigement bewijst de algeheele afwezigheid van verantwoorde lij kheidagevoel. „De toekomst is aan den gedul digste, en China ontbreekt het niet aan geduld". liét Nanking wordt gemeld, dat Tsjang Kaft Sjek aldaar den correspondent van Iia- Vas een interview heeft toegestaan. Op de vraag of zich in den loop der vijan delijkheden nog onvoorziene factoren had den voorgedaan, antwoordde de generalissi mus den correspondent: „De gebeurtenissen komen over bet geheel genomen overeen met de verwachtingen en zij maken vol doende de redenen duidelijk, waarom China den oorlog niet wilde". Vraag: „Verwacht China iets van de foui- tenlandsclie mogendheden?" Antwoord: „Wij verwachten van de vre delievende mogendheden de verdediging van de beginselen, die in bet Volkenbonds pact, zijn vastgelegd en venvachten dus snelle toepassing van economische sancties telgen Japan". Vraag: „Wijst de concentratie van Japan- sclic troepen in Mandsjoerije niet op de mo gelijkheid van Japansche agressie tegen de Sovjet Unie?". Antwoord: „Agressie is een besmettelijke ziekte, die zich hier reeds geopenbaard heeft. Het zou niet verwonderlijk zijn, wan neer zij ook elders tot uiting kwam". Vraag: „In welke mate zal de bevolking van de Noord Chineesche provincies,'die op het oogenblik door Japan bezet zijn, be ïnvloed worden door de nieuwe politieke re- gimes, die in deze gebieden zijn ingesteld?' Antwoord „Gij ziet het in Mandsjoerije. Na vijf jaar vreemde overheersching doen zich nog zonder ophouden op alle punten opstanden voor, en de garnizoenen zijn niet bij machte, een onderwerping tot stand te bren gen. Gij kunt er zeker van zijn, dat de gebieden, die het dichtst bij het centrum liggen, en die de laatste ja ren een actief aandeel hebben geno men in de beweging tot vernieuwing van China, niet diepgaand getroffen zullen worden en op den dag, waar op de overweldiger verdwijnt, onaan getast zullen herrijzen. De toekomst is aan den geduldig ste, en China ontbreekt het niet aan geduld." Tsjang Kai Sjek ontving den correspon dent in de particuliere woning van iemand uit zijn omgeving. Aan zijn zijde bevond zich mevrouw Tsjang Kai Sjek, die zijn naaste medewerkster is. POLITIERECHTER van Maandag 4 Octobcr I-Iippolytushoef Wat gij niet wilt, dat U geschiedt... Een 22-jarige schoon e van I-Iyppolitushoef, Mej. Lammegje B. op Wieringen, als kame nierster werkzaam bij een bejaarde alleen- wonenden ouden heer, was haar mantel ontstolen en besloot om dat kunstje nu ook eens te probeeren op een balavond in het café-dansant van Iialfweeg. Zij deed het niet slecht ook en wist met aanvankelijk succes een kemelsharen mantel te bemachtigen van een andere danseuse, mej. Anna Kooi. Maar men begrijpt, je loopt in Hyppolitushoef niet in een zak, laat staan in een kemelsharen mantel en dus duurde bet niet lang of mademoiselle Lammegje kreeg de diender aan de deur, die baar op zijn beurt de mooie mantel afhandig maakte, niet om er mee in het dorp te pronken, maar aan de wet tige eigenares terug te geven, terwijl tegen de dievegge proces-verbaal werd opgemaakt. Lammegje, nu weer in oen blauwe mantel gehuld, hield vandaag „Mode-Show" voor den politierechter en de officier, die op grond van de omstandigheid, dat Lammie verklaarde court d'argent te zijn, 1 week in de sokkenstopperij op de Krocht te Alkmaar requireerde. 'n Vrijheidsstraf, die de Pol. rechter tenslotte omzette in 15 gulden boete of 7 dagen. Schade n. DAT DAMETJE WAS OOK* RAAR AAN T SCHARRELEN. De Schager hotelier Ige Igesz beschikte in het voorjaar 1937 over me ja Jacoba B., die aldaar als dienstbode fungeerde, doch op een gegeven oogenblik blijk gaf een eenigszijns raar begrip van rnijn en dijn te hebben. Mevrouw Igesz miste althans, na terugkomst van een reis naar haar zieke moeder, eenige onderkleeding en een paar fototj'es, welke voorwerpen het meisje zich had tocgeeigend en voor welk feit zij he den in contact kwam met den politierech ter. Zij erkende deze diefstalletjes en be weerde dat zij bedoelde lclcedingstukken had meegenomen om haar zuster te laten zien. Ook betreffende de foto's had zij een weinig voldoend excuus voorhanden. Het meisje vertoefde thans in Alkmaar in een logement en verdiende haar kostgeld door uit werken te gaan; zii had vooraf ook al in Bergen gediend, in eorf gezin, waar men blijkbaar ook spoedig niet meer van haar gediend was. Met een waarschuwing om in 't vervolg dergelijke gevaarlijke spelle tjes na te laten, en 15 gulden boete subs. 10 dagen, werd ze daarop de deur uitge- complimcnteercl. Helder. 'N FORMEELE IDIOTENSTREEK. Een werklooze chauffeur te Helder, 'n man. met vrouw en kind,, had 'n gratis reisje gemaakt vanaf Amsterdam naar Hel der irn een espeditie-auto en de auto ver volgens gebracht naar de garage. Toen ont dekte hij in dien wagen 'n pak, dat later bleek te zijn een pak coupons)offen, eigen dom van de firma Joachemsthol te Amster dam en dat bij vergissing in de auto naar Helder was geraakt. De onbedachtzame chauffeur nam bedoeld pak mee naar huis en bleef in gebreke het aan tien wettelijke eigenaars terug te geven, met het wel te denken gevolg, dat hij nu terecht stond ter zake diefstal. Aangezien men echter nog niet over voldoende gegevens beschikte, ten einde het geval naar waarde te kunnen be- oordeelen, werd besloten een reclasseerings- rapport af te wachten. Z ij p e. NASPEL VAN DE OüDESLUIZER KERMIS. Dat kleine oorzaken ernstige gevolgen kunnen hebben, bewees wel het drama dat zich afspeelde omtrent 4 uur in den Zijper kerniismorgen van Woensdag 21 Juli. Toen Oostenrijks' onafhankelijkheid is basis voor de Italiaansche poli tiek. Baron Wiesncr, de leider der Oostenrijk- sche legitimisten, heeft verklaard de volle dige verantwoordelijkheid op zich te kunnen nemen voor de onthulling, dat Mussolini I-Iitler duidelijk heeft gemaakt, dat het Itali aansche standpunt ten aanzien van de on afhankelijkheid van Oostenrijk de essenti- eele factor vormt van de Italiaansche poli tiek. Wiesner, die het woord heeft gevoerd op een groote bijeenkomst der legitimisten, voegde aan deze mcdedeeling toe, dat het blok RomeBerlijn zich geplaatst ziet tegen over het blok Groot-BritanniëFrankrijk Vereenigde Staten, onder leiding van Groot- Britannië. Wij beschouwen Groot-Britannië als de natie, welke het lot van Europa in handen heeft, aldus Wiesner. kwam Dirk B. Junior aan de fiets stalling om zijn karretje op te eischen, doch kreeg toen mik-mak met den fietsbewaarder, omdat hij zijn requ niït kon toonen. Een Texelsche boer, Cornelis A., een voormalig bewoner van het Zijper continent, had ook het dorpsfeest ijverig meegediend en men begrijpt dat er niet uitsluitend kouwe koffie werd geslurpt en deze lichtelijk opgewonden heer mengde zich in het debat en raakte met den jongen B. aan „het kleunen", zoo als de ferm 1937 luidt. Papa Dirk B., Senior met vurig temperament bedeeld, trok partij voor zijn zoon en beet als toen den heer Kees A., zeer gevoelig in zijn neus, terwijl hij zelf op een of andere ma nier tegen de vlakte werd gewerkt en alstoen nota bene een oog verloor. Deze emotie volle morgenstond, die niet veel geluk gaf, was het voorspel van de twee strafzaken, die heden tegen C. A. en Dirk B., Senior werden behandeld. De miin of moor ernstige sfeer in de zaal der gerechtigheid werd echter al spoedig ernstig gestoord door een heibel, die eenic- zins een beeld gaf van de gezelligheid, die ei' op -'n boerenkermis kan heerschen. Hield de heer Cornelis: A. zich aanvan kelijk van den domme en deed hij, alsof er geen vuiltje aan ,de lucht was geweest, wat zijn optreden betrof, de heer BI. Senior, blies heel wat hooget* van den toren en was weldra in hevig, maar zeer on tv ruchtbaar debat gewikkeld met den timmerman Veltman die beweerd gezien te hebben dat BI. toen hij met Corn; A. in de Zij per kermismodder lag te rollen hem in zijn neus geknauwd had, terwijl daarentegen de oude heer met donderende stem zijn leed uitklaagde over zijn verloren oog, dat naar hij beweerde, door den heer A. was uitgemept! De hoeren achter de groene tafel volgden met belangstelling, dit wederzijdsche gekift en kwamen aanvankelijk niet tusschen hei den, denkende aan de dichterlijke wijsheid: Als de kok met de Keukenmeid kijft, dan weet je waar de boter blijft! Doch toen per saldo de toon der conversatie al heftiger en luider word, maakte de Pol. Rechter 'n eind aan liet kabaal en gaf het woord aan den officier. En uitspraak doende, veroordeelde de Pol. Rechter baas A. tot f 15 boete of 10 dagen en mijnheer BI. Senior tot f 50 boete of 25 dagen hechtenis. De oude heer, die in zijn jongensjaren ook aj een driftkop schoen te zijn en twee maal ter zake, mishandeling werd veroor deeld, is echter niet van plan dit immer te nemen en zal in hooger beroep hij het hof te Amsterdam gaan! Uit onze Omgeving SINT PAN CR AS Op verzoek van het gemeentebestuur heeft, de Minister van Sociale Zaken goedgevon den, dat de rouleerrcgeling van 2 weken werkverschaffing en 1 week steunverleening wordt gewijzigd in 3.weken werkverschaffing en 1 week steunverleening. Do Zangvereemging, „Looft den Heer", o. 1. v. P. Kok alhier, welke 'op Zaterdag j.l. deel nam aan het Concours te Scheveningen, ontving lieden bericht dat een 2en prijs werd behaald met 293 punten. NIEUWE N1EDORP Politie. Gevonden: een contactsleuteltje, een wit poloshirt. Inlichtingen: Gemeente secretarie. Vernieling. Zondagavond 3 October j.l. heeft hier een vrij ernstige vernieling plaats gehad. Bij den heer van Stralen, wonende in 't. café voorh. Merrelaar, zijn drie rijwielen, welke achter het huis stonden beschadigd en is van een auto, welke op het erf stond een nieuwe reserve hand doorgesneden en het achterlicht vernield. Gemeente- en rijkspolitie zijn ijverig bezig de dader op het spoor te komen, reeds is een persoon als verdacht van dit feit voor den Burgemeester geleid. „Vriendin" pleegde voor 20 mille chantage. Een Amsterdammer, die een voor aanstaande maatschappelijke positie bekleedt en derhalve een goeden naam en nog veel méér te verliezen had, heeft een dezer dagen hij de Zedenpolitie aangifte gedaan, dat hij het slachtoffer is geworden van chantage, waarbij hem f 20.000 zou zijn afhandig gemaakt. Met inachtneming van alle discretie, die de politie en de justitie bij het in behan deling nemen van dit soort aanklachten pleegt te betrachten, is de zedenpolitie daar op onverwijld overgegaan tot de arrestatie van een in „de betere kringen" verkeerende avonturierster. Deze jongedame die een zeer vrije levensopvatting schijnt te paren aan een eenigszins misdadig karakter, had den heer X, die gehuwd is, doen afwijken van het pad der deugd. Tusschen den lieer X en mejuffrouw Y groeide een ongeoorloofde verhouding, die zonder schade on schande niet meer te liquideeren zou zijn. Het begin. Het begin van elke chantage is nu een maal, dat iemand graag iets doet, wat hij niet mag doen en zulks gedaan hebbende, meent allerhand dreigende moeilijkheden te kunnen afwenden, door al of niet onder pressie met geldelijke offers stilzwijgend heid en discretie te koopen Tusschen de be trekkenen ontstaat dan een geheel nieuwe verhouding, die afwisselend kocl-zakelijk dan weer vriendelijk-familiaar kan zijn. De van het récht pad afgewekene wordt alras „een willig slachtoffer van chantage" of, zooals dat in het jargon van de onderwereld heet: „een cementmannctje, dat wel af schuift"... Hij gaf zijn geheimen prijs. In het onderhavige geval zou de chan- tage-plegende juffrouw bovendien nog ach ter tal van geheimen zijn gekomen, die haar vriend en slachtoffer uit den aard van zijn functie kende. Het algemeen be lang zou met openbaarmaking van deze geheimen ten zeerste geschaad zijn en waar mejuffrouw Y. in haar zakelijke oogenblik- ken het deed voorkomen alsof zij niets lie ver deed. dan alles wat zij wist of meende te weten, openbaar te maken, hetgeen den heer X. niet slechts pijnlijk, doch ook fa taal zou kunnen zijn, kreeg zij den man, die zulk een vooraanstaande positie be kleedt, in een steeds vasteren greep. Een fout, die alle slachtoffers van chan tage maken is dat zij de eerste keer beta len, liever dan naar de politie te loopen of het bekend maken van veel pijnlijks te ris- keeren. Na die eerste betaling volgt vrij wel steeds een heele reeks van betalingen, die pas eindigt wanneer het slachtoffer niet meer verder kan, geen uitkomst en geen mogelijkheden meer ziet en dan eindelijk véél te laat den moeilijken gang naar het politie-bureau gaat maken om daar zijn hart uit te storten en eindelijk bevrijd te raken van de hem ondragelijk geworden last. Geen rust. Zoo verging het ook den heer X. Zijn zeer dure vriendin liet hem geen rust. Zij reisde mee toen de heer X. met zijn echtgenoote buitenlands zijn vacantie ging doorbren gen. Zij logeerde in het zelfde hotel en eischte zelfs, dat zij aan mevrouw X. zou worden voorgesteld, hetgeen vermoedelijk pas na ©enig heen en weer gepraat ge schiedde. Zoo maakte de heer X. de thuis reis in gezelschap van zijn vrouw en in gozelschro van de vriendin, die naar schat ting ongeveer twintig mille uit de zakken vand en heer X. wist over te hevelen naar een bodcmloozc put... Onder verdenking, dat zij zich in nog meer gevallen aan chantage zou hebben schul dig gemaakt, is de in dit relaas met mej. Y. aangeduide op het bureau van de Amster- damsche zedenpolitie ingesloten. Zij zal,, ook al komen er geen nieuwe feiten aan 't licht, vermoedelijk zeer spoedig reeds ter beschikking van de justitie worden gesteld. K.N.V.B. Vierde klasse B. Bergen's eerste overwinning in nieuwe om geving is een feit! Met niet minder dan 7—2 klopten de B.S.V.'ers Monnikendam in eigen hol. Dat geeft den burger moed. Q.S.C. ver stevigde haar leidende positie door een moei lijke doch "kostbare 3—2 overwinning op haar rivale K.V.V. Verkade bleef slechts met 1—0 de haas over Westzaan. Uitgeest's gelijke spel (1—1) tegen Zilvermeeuwen in Zaandam is zeer verdien- telijk. Meervogels zegevierde over Zaanlandia (42) en bleef daardoor met Q.S.C. gelijken tred houden. Ze heeft echter nog slechts de drie zwaksten ontmoet. Q.S.C. 3 3 0 0 11—3 G Meervogels 3 3 0 0 83 G Zilvermeeuwen 3 2 10 144 5 Verkade 3 2 1 0 31 5 K.V.V. 3 111 6—4 3 Uitgeest 3,1 1. 1 3G 3 Bergen 3 1 0 2 9—10 2 Zaanlandia 3 0 0 3 6—11 0 Monnikendam 3 0 0 3 411 0 Westzaan 3 0 0 3 011 0 VERZWEGEN AANGIFTE MOND- EN KLAUWZEER Tegen den veehouder G. te Moerbeek is door de politie proces verbaal opgemaakt wegens het niet doen van de verplichte aan gifte van mond- en klauwzeer onder zijn vee en wegens bet verweiden van dit zieke vee over den openbaren weg. OUDE NIEDORP ZIJDEWIND. Mond- en klauwzeer Ook te Zijdewind heeft zich thans een ge val van mond- en klauwzeer voorgedaan. R.K. Boerenleenbank. Gedurende de maand September werd aan spaargeld ontvangen f 24.740.16 en terugbe taald f 6625. 96. Op voorschotten werd afge lost f 1S04.22 en aan voorschotten verstrekt nihil. In loopende rekening werd ontvangen f 14.184.22 en betaald f 33.684.38. Er werden 4 nieuwe spaarbankboekjes uitgereikt. HEER HUGOWAARD OiOOOOOOiOCXJCiOCfO Den 9den October ho- Q pen mijn lieve Pa en Q Moe, 0 J. Brommer s Een tot nog toe onopgehelderde misdaad?? Een kort berichtje in de streekpers maak te melding van het vinden van een geraamte hij het graafwerk aan de Verlater-brug. Welk een mysterie schuilt wellicht achter dit. be richtje. Aanvankelijk werd er weinig aan dacht aan geschonken, doch toen een rne- dedeeling inkwam, als zou er jaren geleden eens iemand bij het Verlaat zijn gedood, zonder (taf nibn dórt liét slachlb'ffer zóu'fiel)- hen kunnen terugvinden, werd voor de po» litie het eenvoudige berichtje in de couran ten aanleiding, eens een nader onderzoek in te stellen. Bij een eerste bezoek ter plaatse, en het ondervragen van conige Verlaat-bewoners, die jaren achtereen aldaar woonden werd noch het geraamte teruggevonden, en werden noch aanwijzingen in een bepaalde richting verkregen. Een tweede bezoek had meer resultaat. Na nader ingewonnen informaties bij een der arbeiders, die werkzaam geweest was bij cle ontgraving werkzaamheden voor liet kanaalvak bij 't Verlaat, toog de politie an dermaal op onderzoek uit en werden op een eenzame plek van den inmiddels door de kanalisatie-werkzaamheden omgelegde ringdijk de deelen gevonden van het men schelijk geraamte, waarvan in de couran tenberichtjes sprake was. Nog denzelfden avond werden door de gemeen te-poli t ie, vergezeld van den burge meester en den gemeente-arts, de gevonden menschelijke overblijfselen verzameld en meegenomen, ten einde wetenschappelijk te worden onderzocht. Dit onderzoek wordt thans verricht door prof, dr. Boeke, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht. Veel zal dit onder zoek niet kunnen uitwijzen, maar na con structie van tiet geraamte, dat belaas door de ontgravingswerkzaamheden is vernield, zal mogelijkerwijze de ouderdom van het geraamte kunnen worden vastgesteld. Is de mensch, wiens overblijfselen op 40 c.M. diepte in de glooiing van den dijk werd gevonden, twintig jaren of wellicht veel en veel langer op deze plek begraven? Er wordt verteld, dat omstreeks 1918 een zigeunertroep nabij het Verlaat verblijf zou hebben gehouden on dat bij een hooggaande ruzie in den troep door een zigeunervrouw het woord „Moordenaar!" zou zijn uitgeroe pen. Kan het geraamte afkomstig zijn van een vermoorden zigeuner, die in den nacht op Bohémien-wijze aan den schoot der aar de is toevertrouwd op een eenzame plek van den ringdijk? Is wellicht bet. geraamte veel en veel ou der en zou gedacht kunnen worden aan den slag van 175)9 van Engelschen en Russen nabij het Verlaat, vaarvan liet oude archief van de gemeente Oude Nicdorp melding maakt? Het zijn allemaal vragen, naar wel ker antwoorden slechts gegist kan worden. Misschien kan het. onderzoek door prof. dr. Boeke ingesteld, eenige aanwijzing geven, doch opheldering omtrent betgeen jaren her nabij het. Verlaat gebeurde, zal wel niet ver kregen worden. Wie weet, welk een mensche lijke tragiek in dit „geval" besloten lag. WIERINGERMEER MIDDENMEER. Bakfiets aangereden. Maandagmiddag was de bakkersgezel J. Schoon bezig per motorbakfiets brood bij zijn klanten rond te brengen. Op den I-Ioornschen weg rijdend, stak hij over zonder richting aan te geven. Het ongeluk wilde, dat onze plaatselijke medicus hem achter op reed en op deze onverwachte manoeuvre niet ver dacht, niet kon voorkomen dat hij de bak fiets aanreed, hoewel hij nog snel uithaaldeS. kwam er nog goed af. Een opgeloopen knie fractuur werd spoedig door den geneesheer verbonden. De auto had aan het spatsclierm eenige in deukingen opgeloopen, terwijl de bakfiets vrij erg was beschadigd. N. Brommer-Smit hunne 12H-jarige Echt- vereeniging te herden ken. Hun liefhebbend Dochtertje, NELIE. Kerkweg, A. Paulowna, Oct. '37. OiOOjOaOQOOjOQOOjO Getrouwd: ARIE ERIKS Fz. en MIEN BORST Gd., die, mede namens wederzijd sche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Hu welijk ondervonden. Noord, Schagen, Oct. 1937. Wieringerwaard. Belangstellenden voor het Oprichten van 'n kunnen zich hiervoor opgeven Voor 9 Oct. bij de heeren J. F. GOOSENS en P. KROESE. TE KOOP: 2900 DAKPANNEN en 6 SCHEEPSRICHTERS, lYi M. lang, 50 c.M. br. H. SCHRIEKEN DE HAZENJACHT. Eenige jachtgezelschappen, maak tan reeds Zaterdag kennis met de langooren. De buit was echter,, in vergelijking bij 't vorige jaar gering. De wildstand is niet bepaald roos kleurig wat volgens ingewijden zijn oor zaak vindt in het koude natte voorjaar, waardoor de eerste worp jonge hazen prac- tisch -geheel verloren ging. Ook van de tweede worp sneuvelden er door het. vrij aanhoudend natte weer eveneens velen. De vooruitzichten voor onze nimrods zijn dan óokvoor" "dit jkéhtsëizöëilliict bijzonder hoopgevend. SCHAGEN UIT RIJDENDE AUTO GEVALLEN. Jongetje aan het hoofd gewond. Zaterdag j.l. is het zoontje van den heer W. P. alhier ecu ongeluk overkomen, dat bijzonder goed is afgeloopen. Het ventje viel namelijk uit de auto van zijn vader, toen deze reeds in beweging was. Wonder boven wonder had het jongetje zich slechts aan hot hoofd bezeerd; overigens had het geen letsel bekomen. Weer eens te meer is bewezen, dat met kinderen, die zich in een of ander rijdend voertuig bevinden, de grootste voorzichtig heid moet worden betracht. PURMEREND, 5 October. Veemarkt. Koeien, totaal 500 stuks: 300 vette koeien 5866 ct. per Kg., 130 gelde koeien f S0—160, 40 melkkoeien f 150—270, per stuk; stieren 4557 ct. per Kg., IS paar den f 100—200 per stuk, 110 vette kalveren 3060 ct.p er Kg., 225 nuchtere kalveren f 717 per stuk, 218 vette varkens 5860 ct. per Kg., 25 magere varkens f 19—38, 180 biggen f 12—19. 1200 schapen f 15—92, 68 bokken f 314. WARMENHUIZEN, 4 October. Aanvoer: 11.800 Kg. wtte kool f 0.S0—1.10. WINKEL. 4 October. Appelen f 2—6. peren f 2—8, druiven f 12 —13. slaboonen f 35, snijboonen 4r—5, uien 0.801, per 100 pond. Andijvie 0.60—0.80, meloenen 8—11, komkommers 1.50—1.60 p. 100 stuks ALKMAAR. 4 October. Andijvie 0.601.30. appelen 2.S06, augur ken 3—8.50, bloemkool I 815.50, idem II 36, bieten 1.202.20. druiven 712, gele kool 1.40—2.20, groene kool 1.80—3.30, krop sla 0.60—1.80, knolselderie 2—3, komkom mers 1.50—4,50, meloenen 410, penen 3 16. prei 1.50—3. peterselie 0.80—1.20, poste lein 0.190.40, raapstelen 0.60, roode kool 1.601, selderie 0.501.30, spinazie 0.22. 0.6S. spruiten 3.50—8, snijboonen 7—11, dub bele spercieboonen 0.90—2. tomaten 2—4, uien 2.60—3, wortelen 1.20, boswortelen 3.50-6. NOORDSCIIARWOUDE, 5 Oct. Schotsche muizen 1.80, Bevel. 2.10, bi. dï to 2.30—2.50 drielingen 1.80 uien 3.30—3.90 drielingen 230—2.90 grove 3.20—3.60 gele nep 6.707.40, peen 1.101.30 spercieboo nen 4.4011.30, kroten 1.202.50 roode kool 2.70—3.40 wite kool 1—120 gele kool 1—140. BROEK* OP LANGENDIJK. 5 Oct. Eigenheimers 2.50, bl. dito 2.50—2.70, uien 3.50—3.80. drielingen 2.50—2.80 grove 3—3.60, gele nep 7—7.50, peen 1—1.20, sper ieboonen 79.70, snijboonen 21. Kroten f 0.80—2.20, roode kool f 1.80—3.70, witte kool f 0.801.20, gele kool f 1—1.30, D. witte kool f 1.30—1.40, bloemkool f7.50—9, 2e soort f 1.80—3, andijvie f 0.60-0.70. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. r mt-cn en Fruit, 4 October. Berlijn: De aanvoer blijft rijkelijk. Er is een leven dige handel, de prijzen zijn weinig veran derd. Genoteerd wordt: Holl. tomaten 13 —15, Holl. peren 12.50—14, Hol.1 druiven 35—40, per 50 Kg. West-Duilschland: Geen verandering.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3