Langendijker Groentenveilingen OMGEVINGNIEUWS De afzet van vroege pootaardappelen U/at in ou&e tabakspot zat [Oub-SoKanbsche Pijptabak MAGGI jus Dinsdag 5 October 1937 Tweede blad Over de afzet van goedgekeurde pootaardappelen is dezen zomer al zoo het een en ander te doen ge weest. Op verschillende bijeenkomsten van tuinders en ook in de vergade ringen van de veilingsbesturen is deze zaak meermalen aan de orde gekomen, mede in verband roet de thans ingevoerde regeling van het verplicht veilen der aardappelen. Daardoor is de verkoop uit de hand feite lijk niet meer mogelijk, al wordt er zoo af en toe nog wel het een fen ander uit de hand. verkocht om later over de veiling te gaan ter voorkoming van moeilijkheden Op het oogenblik, met het en bloc veilen der poters is het niet gemakkelijk, om deze han delwijze toe te passen. Zooals begrijpelijk is, wordt door de tuinders, die de goedgekeurde aardappelen nog in voorraad hebben, wel eens gedacht; hoe lang zal het nog duren, voor ze worden verkocht, wanneer kan ik leveren en ook, [wanneer zullen de aardappelen worden af genomen als ze onverhoopt, aanstonds door de Regeering worden overgenomen tegen de garantie prijzen, temeer, daar door som mige commissionnairs, die er op uit gaan om poters uit de hand te koopen, zoo mo gelijk onder de vastgestelde prijzen, donkere schilderijen worden opgehangen om den tuinder te toe brengen, zijn product voor lefen lageren prijs af te staan. Een dergelijke vraag is ook gesteld aan hst vakblad van de tuinders, het officieel Orgaan van liet Gentraal Bureau voor de [veilingen. Dit blad antwoordt, dat 't meent jte mogen aannemen dat er voor onrust geen redenen aanwezig zijn. Op de eerste plaats moet men een beetje vertrouwen hebben in het werk der Centrale, die toch met de beste bedoelingen bezield een be hoorlijke prijs voor deze pootaardappelen heeft gegarandeerd. Nu moéten onze te llers ook een beetje meewerken in hun eigen belang en den prijs op peil houden.. Laten ze zich toch niet nerveus maken en van de kook laten brengen door de kletspraatjes [van een anderen handelaar of commission- jpair. Wij hebben het vaste vertrouwen, dat de Centrale volledig rekening houdt met de belangen van den teler en liet bewaren ook niet zoo lang zal rekken, dat hierdoor scha de zal ontstaan; van een bewaring tot in Februari toe is zeker geen sprake. Na het te hebben afgekeurd, dat de handel tegen lagere prijzen'aan Duitschland heeft aangeboden wordt vervolgd, dat naar de meerling van den schrijver men niet behoeft te venvachten, dat de Centrale dit poot goed voor een lageren prijs aan den handel zal aanbieden. Het lijkt hem veel beter straks het restant, al is het ook van eenige beteekenis, maar aan de koeien te voeren, dan er nu of later den hee- len handel in vroege pootaardappe len mee te bederven. De invoer van buitenlandsclie pootaardap pelen in Duitschland wordt gemonopoli seerd volgens Eoon. Voorl. Bij beschikking ,van 11 September is vastgesteld, dat buitenlandsch pootgoed alleen door de Saatgutstele mag worden ingevoerd. 'Als deze instelling de ingevoerde aardappelen als consumptie-aardappelen in den handel Zou willen brengen is hiervoor de toestem ming noodig van de „Hauptvereinigung der Dcutschen Kartoffelnwirtschaft. De prijzen en leveringsvoorwaarden van bovenbedoeld pootgoed worden door het Verwal tungsambt der Reichsnaehrstandes yastgestold. WERK VOOR BEDRIJFSRADEN IN HET TUINBOUWBEDRIJF. De Bedrijfsraad voor het Tuinbouwbedrijf in Noord-Holland heeft besprekingen gehou den over de vele klachten, geuit over de vreemde arbeidskrachten, die in den rooi tijd werkzaam waren. Als eindconclusie kon worden vast gesteld, dat het overweging verdient, de arbeiders te betrekken via de adressen, aangegeven door Landar beidersorganisaties. t Te zijner tijd zal daarop de aandacht wor den gevestigd. Getracht zal worden nader kennis te nemen van regelingen in den land- en tuinbouw ten aanzien van het kin dertoeslag-systeem, waarbij aan arbeiders met kinderrijke gezinnen extra-uitkeering boven 't loon geschiedt Getracht zal worden in samenwerking met den Bedrijfsraad in Zuid-Holland, het vraagstuk van de werk loosheid in den tuinbouw onder het oog te zien, om zoo mogelijk ten aanzien van een verder te volgen gedragslijn tot eenzelfde opvatting te komen. Intusschen is hieraan reeds uitvoering gegeven met het resultaat, dat men eenstemmig van oordeel was', dat alleen bijzondere maatregelen door dè Over heid verbetering kunnen brengen. Den Mi nister van Soc. Zaken zal met betrekking tot dit onderwerp een audiëntie worden ge vraagd. Tot mogelijke bestrijding van den vrouwen- en kinderarbeid in het landbouw-, tuinbouw- en bloembollenberlrijf werd besloten het ini tiatief te nemen tot een bijeenkomst van alle bestaande bedrijfsraden in die bedrijven, om over dit belangrijke onderwerp van gedach ten te wisselen. Maximumprijzen voor exportpro ducten naar Duitschland. De maximumprijzen per 100 Kg. ten aan zien van naar Duitschland te exporteeren producten met recht van betaling over de clearing zijn voor roode, gele en witte kool vastgesteld op resp. f5, f 5 en f3; voor bloemkool op f 8, snijboonen f 21, peen f 7, druiven f 28, tomaten f 10, gele nep f8. De maximumprijs voor snijboonen is alzoo met f 6 verhoogd. Tomaten zijn er in de afge- loopen week zeer veel naar Duitschland uit gevoerd, op één dag soms 120.000 Kg, gemid deld 85000 Kg. per dag. Vanaf 1 Oct. tot 15 Nov. bedraagt het invoerrecht f 15 per 100 Kg., van prijsverliooging zal dus wel geen sprake meer zijn. De export van drui ven is sterk toegenomen. Italië als uitvoerland van tuin bouwproducten. Italië wordt ongetwijfeld een stevige con current van Nederland voor wat betreft den export van tuinbouwproducten. Dit blijkt o.m. wel hieruit dat in de maand Augustus niet minder dan 11522 wagons van die producten werden uitgevoerd te gen 7160 wagons in dezelfde maand van het vorige jaar. De een z'n dood, is In Frankrijk is de uienoogst zoo goed als mislukt. Er moeten nu in groote hoeveel heden uien uit het buitenland worden be trokken. Egyptische uienkweekers zullen van dien toestand ongetwijfeld profiteeren. Reeds nu zijn de uienprijzen veel hooger dan vorig jaar. Toen betaalde men af sta tion van inlading f 1.24f3.10. Thans moet men echter reeds f6.20f9.30 betalen. De prijzen zijn nog steeds stijgende. Kan die Met zorg gemêleerde, milde tabak, zuiver blad, mooi lang van snee. Die Oud-Holland- sche Pijptabak kunt U ook genieten. Vraag eens .Schout" of „Coopvaert" van Douwe Egbertsl toestand ook onzen uienkweekers niet ten goede komen? Export-premie op aardappelen. Het Iersche Ministerie van Landbouw heeft een uitvoerpremie op aardappelen, uit gezonderd vroege, vastgesteld overeenko mende met een bedrag, van f7.85 per ton, geldende voor uitvoer naar alle landen, behalve maar die V. A. vaai N. Amerika. Invoer pootaardappelen in Duitschland. De invoer van pootaardappelen in Duitsch land wordt gemonopoliseerd. Buitenlandsch pootgoed mag alleen door de Saatgutstelle worden ingevoerd. Mocht deze instelling de ingevoerde aardappelen als consumptie aardappelen in den handel willen brengen, dan is daartoe de toestemming noodig van de Hauptverein. der deutsche Kartoffelen- wirtschaft. Voor zoover reeds contracten in zake de levering van dit pootgoed, bestemd voor uitzaai in 1938, zijn afgesloten, doch de levering nog niet heeft plaats gehad, mag deze in het vervolg alleen geschieden met toestemming van 't bevoegde „Kartoffel- wirtschafsverband". Ingekuilde vroege aardappelen. De Veilingen ontvingen van de Gr. en Fr. Centrale de volgende circulaire: „Ten einde een vluggere afzet van de zich nog aan een veiling bevindende ingekuilde aardappelen te bevorderen, kunnen deze aardappelen ver kocht worden in de maat 38 m.m. vierkant en op, zoodat de kleinere sorteering uitvalt. Deze kleinere aardappels worden tegelijk bij de aflevering der verkochte partijen door de Centrale overgenomen en bestemd voor vee voeder. In den verkoopprijs der aardappelen komt geen verandering: deze blijft bepaald op f 1.70 per 100 K.G. Bij verkoop zullen derhalve de telers hun ingekuilde aardappe len in 2 sorteeringen moeten opleveren, het geen zeker geen bezwaar zal ontmoeten, als hierdoor een vluggere afname kan worden verkregen. HOE DE KOOL ER VOOR STAAT. Zoo langzamerhand begint de tijd weer aan te breken, dat de tuinders hun kool gaan oogsten. Een enkeling is reeds bezig, hebben wij wel gezien. De kool staat er over het algemeen niet erg best voor, wordt ons van tuindierszijde medegedeeld. Vooral roode- en deensche wittekool zullen in het Geestmerambacnt geen overvloedige oogst geven. Met de gele kool staat het iets beter, al zijn sommige ak kers nateelt er slecht aan toe, zoo niet ge heel waardeloos. De oorzaak van deze min der goede teelt moet weer worden gezocht bij de diverse ziekten in de kool en in het niet meewerken van de weersgesteldheid. Zoodoende hoort men over de kool in de polders geen onverdeeld gunstige berichten. Evenals hier in het Geestmeramhacht loopt het sterk uiteen, waar men een stuk kool land ziet. De waardeeringen Ioopen van slecht tot heel best. Wij zullen zien, welke resultaten de kooltelling aan het einde van de volgende maand oplevert. OUDKARSPEL. Burgerlijke Stand over Sept. 1937. Geboren: Hendrik, zoon van Hendrik Swa- ger en Lijsbert Wijnstra; Adriana Maria, dochter van Nicolaas Ooijevaar en Adriana Spaansen; Martha Divera, dochter v. Dirk Langendijk en Theodora Lucia Smit. Ondertrouwd: Jan Pieter Schrieken te Oudkarspel en Trijntje Beek, te Beemster. Jacobus Hermanus Out te Bergen en Maria Jacoba Schouten te Oudkarspel; Gerrit Glas te Zuid-Scharwoude en Antje Kroon te Oud karspel. Getrouwd: Jan Pieter Schrieken en Trijn tje Beek. Overleden: Lourens, Gelder, oud 65 Jaar, echtgenoot van Jansje Groet. (Overleden te Alkmaar) Ingekomen personen: Dirk Drost en gezin van Noord-Scharwoude Jan Jonker van Hensbroek; Cornelia Hen- drika van Eek (Wed. R. H. van Dort) van Noordscharwoude; Elisabeth Maria Eecen van Amsterdam; Annechien Niemeyer van St. Maarten; Guurtje Noordwest van Broek op Langendijk; Trijntje Bos van Haren karspel. Vertrokken personen: Agatha Catherina Komen haar Uitgeest; Willem Kaag en gezm naar Julianadorp (Den Helder); Petrus Sneekes naar Nieuwer Amstel; Geertruida Lourina Schouten naar St. Maarten. W1ERINGERWAARD ,Ons Genoegen" krijgt haar vaandel. Het was Zondagavond feest in de zaal van den heer Schenk bij gelegenheid van de aanbieding van een vaandel aan de Mu- ziekvereeniging „Ons Genoegen". De zaal was overvol, toen de Voorzitter van „Ons Genoegen", de heer Chr. van der Kolk Jr., het publiek welkom heette, speciaal Bur gemeester -en Mevrouw Kaan, den Eerw. heer Korndörffer en den heer Glabbeek. De uitvoering werd ingezet met een vroo- lijke Wilihelminamarsch, gevolgd door „Sin- cérité", „L'attente fait mourir", „Fêtes d'hiver' en „ParisiBruxelles". Het was een genot om deze mooie nummers te beluiste ren. Het daverend applaus was ten volle verdiend. Daarna werd het mooie vaandel voor den dag gehaald en sprak Burge meester Kaan de vereeniging toe. Spr. uitte zijn groote waardeering over 't feit, dat oen zoo jonge vereeniging als „Ons Genoegen' nu reeds eenige medailles wist te behalen. Medailles behooren aan een vaan del en door de spontane medewerking der burgerij (200 personen haddien geteekend) kon een vaandel worden gekocht. Burge meester Kaan dankte allen die hieraan hadden meegewerkt en sprak den wensch uit, dat de vereeniging onder de keurige leiding van hun kranigen Directeur nog vele medailles zal behalen. De Voorzitter hield hierna een korte speech, waarna de Burgemeester verzocht, de behaalde medailles aan het vaandel te hangen, aan welk verzoek met veel genoe gen werd voldaan. Als dank werd aan Mevrouw Kaan een ruiker bloemen cadeau gedaan. Na de pauze verscheen de heer Glab beek ten tooneele om ons te laten hooren, dat hij behalve een uitstekend Directeur ook een eerste klas cabarettier is. Verschil lende geestig voorgedragen levensliedjes, uitstekend geaccompagneerd door den heer Visser, hadden groot succes. De beer Van der Kolk sprak ten slotte nog een dankwoord tot den heer Glabbeek voor hetgeen hij gedaan had tot het wel slagen van dezen avond en bood hem een prachtigen bloemenmand aan. De bijzonder mooie en goed geslaagde avond werd met een bal besloten, waar aan Jaap Deutekom en zijn band uit St. Pancras hun medewerking verleenden. ANNA PAÜLOWNA Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Donderdag, 7 October 1937, des namiddags te twee uur ten Raadhuize. Punten. Notulen. Mededeelin gen: a. Bij brief d.d. S Sept. j.1. No. 126, deelen Ged. Staten mede, dait het besluit tot wij ziging van het reglement van Orde door hen voor kennisgeving is aangenomen. b. De capitulantenverordening is door Ged. Staten goedgekeurd d.d. 25 Augustus j.1. No. 102. c Van Ged. Staten is bij brief dd. 11 Augus tus jl. No. 105, bericht ontvangen, dat er geen bezwaar tegen bestaat, dat werkloozen die een uitlceering uit hun werkloozenkas genieten, eene zelfde tegemoetkoming in de preroiën voor ziekenfondsen wordt verleend als aan werkloozen, bij de werkverschaffing geplaatst of in do steunregeling opgenomen; d. Ged. Staten deelen bij brief d.d. 22 Sep tember j.1. No. 129, mede, dat er geen be zwaar bestaat tegen het verbouwen van het raadhuis volgens een plan, waarvan de kosten geraamd worden op f 26000. e. in verband met het door den Raad geno men besluit tot verbouw van het raadhuis en bovenstaanden brief is den gemeente secretaris aangezegd, dat hij zijn ambtswo ning moet ontruimen; Geen jus meer? Is er- niet genoeg jus neemt U dan een MAGGI5 Justablet en bereidt dit zoals op het etiket staat aangegeven. In 5 minuten tijds hebt U dan circa L. jus gereed. En wat voor een jus geurige, echt-smakelijke, bruine jus, die het genot van de maal tijd verhoogt! Jus van MAGGI, welke dezelfde bestanddelen be vat als zelfgemaakte vleesjus, doch goedkoper is! Per tablet 6 cent. ut kwaliteit aan dn spits! f. Ingekomen is het verslag van den keu ringsdienst voor waren; g. Processen verbaal wegens gehouden kas- verificatie; h. De leden der commissies tot Wering van Schoolverzuim hebben thans alle hun benoe ming aangenomen; j. De levering van brandstoffen voor de ge meentegebouwen in het a.s. winterseizoen is aan de laagste inschrijfster, de fa. J. Vla ming en Zoon., gegund. k. Bij brief van Z.E. den Minister van So ciale Zaken d.d. 16 Sept. 1937 No. 2011129 is een regeling getroffen tot toekenning van een extra bijslag aan inwonende kinderen; 1. Bij brief van Z. E. den Minister van So ciale Zaken d.d. 24 September 1937, No. 200 1209, is medegedeeld, dat een regeling zal worden getroffen tot steunverleening aan kleine boeren; hierop is bericht gezonden, dat de regeling met 1 November a.s. in deze gemeente zal worden ingevoerd. Verzoek van het Bestuur der afd. Anna Paulouwna der diocesanen Land- en Tuin- bouwbond in het bisdom Haarlem om een subsidie uit de gemeentekas van f 100.- per jaar voor een van" hunnentwege te hou den tuinbouwwintercursus te Breezand; Voorstel tot verhuur aan J. A. van Rijn van het bloembol lenbedrij f „Geres" op de zelfde voorwaarden. Benoeming van personeel voor het ver- volgorderwijs. Verzoeken om vrijstelling of veimihdering van aanslagen in het school geld en belasting op de honden. Voorstel om medewerking te verleenen aan de spaarre geling voor den z.g. B steun voor werkloo zen. Voorstel om over te gaan tot het conver- teeren van geldleeningen. Wijziging in de begrooting voor 1937. Aanbieding begrooting voor 1938. Rond vraag. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS suiker - rubber koffie cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE, CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZI VAN LONDEN. UVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ DAM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C deun Ni» 2. TeW. 30012 Telegramadres: CARLOS-AMSTERDAM t Gaat iets beter, maar veel blijft nog te wenschen over de prijzen te laag voor een be hoorlijk rendeerend bedrijf vmarom minder beschikbaar uit het landbouwcrisisfonds er was steeds te weinig beschik baar stationnaire prijzen voor aardappels weinigbeter voor tomaten ongeveer dezelfde prijzen voor groene kool bloemkool bleef op prijs iets betere noteeringen voor roode kool toch nog te laag met de gele gaat het slecht ook iets minder voor de witte aanvoer Deensche witte groo te aanvoer uien iets lagere prijzen nep hooger eerste kwaliteit slaboonen redelijke prijzen kassnijboonen duur vrij groote aanvoer peen geen hooge prijzen idem bieten druiven, matige prijs aanvoer komkommers, rammenas, andij vie Al gaat het den ïaatsten tijd Iets beiter in liet tuinbouwbedrijf, de toestand is nog ver re van ideaal. De producten brengen nog niet zooveel op, dat aan alle verplichtingen kan worden vol daan. En aan de uitkomsten van het bedrijf mag toch, menschel ijkerwij ze gesproken den eisch worden gesteld, dat de opbrengst een zoodanige is, dat aan de uit dat bedrijf voortspruitende verplichtingen inderdaad kan worden voldaan Zoo dit niet het geval is, is de toestand ongezond. Hij, die de ondernemer van het bedrijf is, moet voor zijn arbeid een redelijk loon uit dat bedrijf kunnen ontvangen, terwijl het ook in staat moet zijn den ondernemer oen redelijke rente te verzekeren van het in de onderne ming gestoken kapitaal. De meeste Langendijker bedrijven zullen daar nog wel niet aan toeko men. We spreken dan nog maar niet over de op het bedrijf rustende schul den in vergelijking tot de waarde van het bedrijf, welke ongezonde verhouding natuurlijkerwijze haar ooi-zaak vindt in de te geringe op brengst van de in dat bedrijf ge teelde producten. We zijn er dus op verre na nog niet. De tuinders beseffen dit terdege. Eiken dag ondervinden ze dit weer. En al zijn de onmiddellijke vooruitzichten nu iets beter geworden door de grootere mogelijkheid, wat meer groenten naar Duitschland te ex porteeren, dan wil dit helaas nog niet zeggen, dat de nood nu geleden is. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat tuindersorga nisaties maar matig tevreden zijn over de vermindering, welke uit het Landbouwcrisis fonds beschikbaar wordt gesteld voor steun- uitkeering aan den tuinbouw. Het bedrag van 12 millioen is nog nooit voldoende geweest om het groote verschil tusschen de produc tiekosten en de eigenlijke ontvangst te dekken. Het moet dus wel als een ministeriëele handigheid worden beschouwd, als nu met een voorstel van f 10.000.000 wordt gekomen. De tuinders blijven dus leven op hoop van zegen. Schotsche muizen werden er zoo goed als niet meer aangevoeld. Voor bonken werd f 2 betaald voor middelgroote f 1.S0—f 1.!)" Blauwe Eigenheimers maakt het voornaam ste gedeelte van den voorraad uit. De prijzen van deze aardappelsoori blijven vrijwel de zelfde n.1. 2.40—2.70 voor goede en beste kwaliteit. Andere brengen 2.20 en 2.30 op. Blanke Eigenheimers werden voor 2.20 2.50 vei'kocht. Bevelanders van 2.10 2.20, een enkel partijtje werd voor 2. verhandeld. Blauwe brachten 2.90 op. Met den handel in pootaardappelen gaat het nog niet vlug. Toöh waren er vóór October dit. jaar belangrijk meer verkocht dan in 1936. Eerstelingen maat 3555 deden 4.20 voor A, 4 voor B. en 3.80 voor C. Drie lingen 28—35 wenden verkocht; A f 5.30, B. 5 C 4.60. Ofschoon die mogelijkheid voor den uitvoer van tomaten aanmerkelijk grooter was, ble ven de prijzen niettemin slecht. Voor de A sorteering werd aanvankelijk nog 6.70 be taald, doch later maar 5.40 tot f 6 B. deed eerst nog f 7, doch zakte in tot f 6. C werd voor 4.304.80 verkocht en CC, bracht slechts den minimumprijs van f 4 op. Groene kool werd er meer aangevoerd dan verleden week. De prijzen waren vrij stati- onnair. Meestal bracht ze 2—2.20 op. En kele partijtjes kwamen daar 1 of 2 dubbel tjes boven. Daartegenover werden er weer voor 1.501.80 verkocht. Bloemkool bleef vrijwel op prijs. De mooiste van de eerste soort werd voor 10.- tot on geveer 12 verkocht. Iets kleinere of wei nig afwijkend brachten 7.60—9.60 op. De laatste twee dagen was het echter iets min der. Vrijdag was de noteering 5.70—8.80 Zaterdag iets beter. De mooiste en grootste van de tweede soort brachten 3.10 tot ruim 4 op. Kleinere of meer afwijkende kwaliteit liep van 2—2.80. Voor roode kool werden iets betere prij zen besteed dan de vorige week. Niettemin waren deze nog vrij laag. Het allermooiste goed werd voor f 2.80—3 bij uitzondering 3.20 tot 3.50 De grootere sorteering bracht 2—2.40 op. Noteeringen van 1 1.50, die kort geleden nog schering en inslag waren, kwamen gelukkig nu niet teer voor. Van doordraaien dezer koolsoort s dan ook geen sprake. Mof do golo kool gaat bet slecht. Daarvan "ie't nog een (looi'. De hoogste no- •-ering tlo>.o wrok wis f 1.80. Overigens w^rd 1 1.29, voor ie's kleiner soort ƒ1.40 betaald en verder voor de meest gezochte sorteering 1.50 a 1.60 Van deze kool is de aanvoer veel geringer dan van de roodo Er is echter zoo goed als geen vraag. De aanvoer van witte kool was geringer dan de vorige week. Niettemin waren de prijzen iets lager. Er word 80 cent tot ƒ1.- voor betaald, voor beste kwaliteit tot 1.20 Enkele partijen Deensche witte kool kwa men deze week ook aan bedde veilingen. Ook hiervan moesten de prijzen veel beter zijn voor een loonende teelt. Er werd 1.30 1.60 een enkele maal 1.80 voor betaald. Door het bij uitstek gunstige weer was de aanvoer van uien groot. Het product kwam nu in voorbeeldige conditie aan de veiling Er was vrij goede belangstelling voor dit artikel, wat zich in de prijzen afspiegelde. Toch waren ze iets lager rian vorige week. Alleen nep liep sommige dagen nog op in prijs. Deze werd verkocht voor f 6.50- f 7.50 uitzondering f 7.80—f 8 en f 8.20. Grove uien bbaohten f 2.40—f 3 op, gewone gele uien f 2.60f 3.30 in 't begin iets minder. Voor drielingen werd 2.30—2.80 betaald. Ongeveer 32 spoorwagons werden verhan deld. Voor eerste kwaliteit slaboonen werd 7 tot 9. soms tot ruim f 11 besteed. Van deze komt echter niet zooveel ter markt. Het ongunstige weer heeft er toe bijgedra gen, dat er heel wat tweede kwaliteit ter veiling komt. De prijzen hiervan liepen van f 6 al naar gelang van de hoedanigheid Snijboonen uit de kas werden voor 20 tot 22.20 verkocht Dan werden er vrij wat partijen peen ver handeld. Bijna alles werd voor f 1.10—f 1.30 verkocht uitzonderingen tot f 1.50 en fl.70 Voor grove bieten werd f 1.10—f 1.50 be taald, middelmaat bracht f 1.80—f 2.10, bij uitzondering tot f 2.40 en f 2.50 op. Franken- thalers, druiven, golden van f 17.10— f 21.— Alicant© van f 18 tot f 22. Voor andijvie werd 60 tot 80 cent betaald Komkommers brachten f 1.60—f 2.60 op ram' menas nu eens 80 cent, dan f 1.50—f' 1.60 maar soms ook f 2.10,

Schager Courant | 1937 | | pagina 5