Een arenkrans Hitier ter eere Het sociaal karakter van de nieuwe pachtwet Sss opnieuw verontrust Gunstige fruitoogst 1937 Postvluchten op Indië rsi'oc,h>-6oct- 6 oct- 6 oct lA,hene 6 0ct- (hcffréi.) |Xl"»" 6 0ct- lAI"- 6 0ct Zware straffen voor Indrukken van Rapport over Noord-Holl. tuinbouwnood den Bückeberg Vrachtauto's botsen in volle vaart Werkloozen betoogen in Ierland Op de algemeene vergadering van de Nederlandsche Pomologische (fruitkundige) vereenigimg, welke gisteren te Amsterdam gehouden, werd. merkte de voorzitter, Jhr. G. F. van Tets van Goidschalxoord, het volgende op: .Wat de oogst van 1937 betreft, welke thans ter veiling is geweest en komt, deze liet zich direct na den bloei zeer ongunstig aanzien. Doch de zeer alarmeerende berich ten in de pers over een algeheele mislukking zijn gelukkig niet be waarheid. De oogst is veel en veel grooter dan het vorig Jaar en in verschillende streken valt zij zeker goed te noemen. Vertrek van Aankomst te Wielrennen Stuyts en Anneese LANDEIGENAARS AAN BANDEN GELEGD In de vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, welke giste ren te Amsterdam gehouden werd, hield Mr. G. dc Grooth uit Rotterdam een inlei ding over de nieuwe pachtwet. Na een strijd van welhaast een halve eeuw zal, aldus spr., eindelijk ten onzent een pachtwet gelden dat door zijn sociale tendenz een van de modernste en radicaalste pachtwet- gevingen zal zijn, in de beschaafde landen van Europa van kracht. De sociale strekking van die nieuwe wet geving uit zich in de eerste plaats in het feit. dat de wettelijke rechten, den pachter toegekend, dezen niet bij overeenkomst kun nen worden ontnomen. Nog scherper komt het sociale karakter dei- nieuwe wet tot uiting in do controle van den pachtrechter op den concroten in houd van elke afzonderlijke pachtovereen komst. Landeigenaars aan banden gelegd. Het spreekt vanzelf, dat deze vol komen omwenteling van het karak ter van het pachtwezen, waarbij de landeigenaar in vrijwel elk opzicht aan banden wordt gelogd, een sterke prikkel zal zijn om tc trachten aan de toepasselijkheid der nieuwe wet te ontkomen. Spr besprak vervolgens de belangrijkste bepalingen van het nieuwe pachtrecht, als de bevoegdheid den pachtrechter toegekend, om controle uit te.oefenen op de verplichting tingen die de pachter op zich neemt, spe ciaal die betreffende den te betalen pacht prijs, het continuatierecht, d.i. het recht op verlenging van den duur van de pachtover eenkomst op verzoek van den pachter tegen den wil van den verpachter, het recht voor den pachter op vergoeding voor door hem aangebrachte verbeteringen en liet tot dus verre geldende recht, zoonis liet. opgevat wordt door regeling van het remissierecht. Een belangrijke wijziging van het pachtrecht betreft dc gevolgen van den dood van pachter of verpachter loopende liet paghtcontract Dwin gend is nu voorgeschreven, dat de dood van pachter of verpachter prin cipieel geen invloed heeft op het voortbestaan van de overeenkomst tusschen de wederpartij en de erven. Rechten van de erfgenamen bij het overlijden van den pachter. Slechts de omstandigheid, dat do pachter sterft, geeft den verpachter alsook de erven van den pachter het recht zich tot den rech ter te wenden met het verozek de loopende pachtovereenkomst te ontbinden, waarhij de rechter aan de wederpartij een schadever goeding kan toeleggen als hij de gedane vordering toewijst. De enen van den pachter echter kunnen behalve het verzoek tot ontbinding ook liet verzoek doen een van de erven als pachter aan te wijzen. Dit is van belang voor het geval een van de zoons van den overleden pachter feitelijk het bedrijf reeds uitoefende terwijl de andere kinderen met het bedrijf geen contact hebben. De taak van den rechter. Vervolgens besprak spr. de rechtspraak door landbouwdeskundigen en de wettelijke regeling van de pachtbureaux. die zullen worden ingeschakeld cm mede te werken aan het verkrijgen van goede verhoudingen op pachtgebied. Zoo zal weldra besloot spr., liet oogenblik Onze Oost. JAPANSCH VISSCHERSVAARTUIG AANGEHOUDEN. Papleren van volgbooten ontbraken. Het Japansche visschersvaartuig „Hvoshi Tlaru II", is de vorige week eveneens door H. Ms. „Flores" in de Riomvarchipel aan gehouden. De papieren van dit schip, en ook die van twee volgbooten, werden in orde bevonden, doch de papieren van twee andere volgbooten ontbraken, waarop aan de „Hv oshi Maru 11" toegestaan werd zich naar Priok te begeven voor het afhalen van de pa pieren, die naar Batavia zijn opgezonden. Het schip zou Dinsdagavond naar Tan djong Pandan vertrekken, doch in verband met het breken van een onderdeel van den motor is dit vertrek twee a drie dagen uit gesteld. De eigenaar van het schip vertrok gisteren met de „Generaal Michicls" naar Tandjong Pandan. Wederom aardschokken op Java Op 5 October te 21.55, plaatselijken tijd, is te Wonosalam een aardbeving gevoeld, wel ke drie seconden aanhield. Dinsdagavond om 21.31 uur plaatselij ken tijd werd te Diembet een aardbeving op gemerkt, die ettelijke seconden duurde en waarbij de deuren rammelden. Ook tc Banioewangi zijn Dinsdagavond om 21.35 aardschokken gevoeld, welke vier tot vijf seconden aanhielden. Het observatorium te Batavia heeft om 21.35 uur een zwakke beving geregistreerd, waarvan noch de ryhting, noch de afstand nauwkeurig konden worden opgegeven. aanbreken waarop liet nieuwe recht zal moe ten worden toegepast. Den rechter zal daarbij een groote taak zijn toebedeeld. Hem worden slechts algemeene velen zeggen vage normen ter beschikking ge steld. Hij zal hebben te beslissen of een omstandigheid buitengewoon is. Hij zal moeten uitmaken wat in elk geval een billijke vergoeding moet heeten. Hij zal dc belangen van pach ter en verpachter moeten afwegen in vele gevallen. Veel zal dan afhangen van dien rechter voor de beantwoording vanQe vraag hoe het pachtrecht zich onder ito nieuwe wet zal ont wikkelen. Een belangrijke voorwaarde ech ter voor het welslagen van de nieuwe re geling zal zijn een zoo goed mogelijke mede werking op loyale basis van verpachters en pachters. Indien dat het geval zal zijn, zul len vele theoretische lezwarcn tegen dc nieuwe wet opgeworpen, in dc practijk over dreven blijken te zijn. Vijf-en-twintig uit de gevangenis ontslagen bende-leden schijnen hun duistere practijken te zullen her vatten. Politie wacht met spanning op de eerste „kraak". Nu dc zomertijd is geëindigd en de grauwe herfstdagen naderen, nu het des avonds op het platteland zoo intens donker kan zijn, is de tijd gekomen, dat lichtschuwe elementen gelegenheid krijgen hun slag te slaan, aldus het Hsb. Het was onder deze omstandigheden, dat 't beruchte Ossche milieu tot voor eenige ja ren van een verontrustende activiteit blijkt placht te gevrn. Maar üss is „gezuiverd". Toon dc Soep, Rijs de Sijp, de Rut, Hanneke \an Mattekes, de Stille en andere lieden met uit de grootste rechtzaak van de laatste jaren bekende hij namen, hebben in de straf gevangenis nog ruimschoots gelegenheid over hun euveldaden na te denken. Evenwel, men is er in Oostelijk Nd.- Brabant niet hcclemaal gerust op, want reeds zijn ongeveer 25 leden van de*Ossche onderwereld, die tot straffen, loopende tot ongeveer twee cn een half jaar gevangenisstraf wer den veroordeeld, in de laatste maan den op vrije voeten gesteld en zooals wel te verwachten was, zijn zij naar Oss en omgeving teruggekeerd Deze menschen kunnen nu eenmaal in een andere streek niet aarden cn de marechaus see heeft dan ook het oog voortdurend op hun gedragingen gevestigd Niet werken, maar wèl geld verteren! Dat de gevangenisstraf hen tot inkeer heeft gebracht, kan in het algemeen gesproken niet worden gezegd. Wij hebben daarom trent, aldus het bind, ons licht eens opge stoken in de kringen der politie cn daar wist men ons mede te deelen, dat zij het oude leventje licbbcn hervat: werken kun nen zij niet, maar geld uitgeven des te beter! F.n nu moet men, om geld te kunnen uitgeven, het eerst bezitten, maar hoe men zich ook inspant om er achter te komen, waar deze lieden de middelen vandaan ha len om den „grond seigneur" uit té han- Zaterdagavond vertrokken wij met den extratrein naar Bad Pyrmont. Voor de vertegenwoordigers der bui ten landsche pers was een aantal extra slaapwagens aan den trein ge hangen. liet was een internationaal gezelschap. In dc wagons hecrschte tot laat in den nacht zoo'n geroeze moes, dat er weinig van slapen kwam. De Bfickebcrg behoort tot het Weserge- bergte. Aan den voet van den Bückeberg stroomt de'Weser. Dg berg is omringd door haast een dozijn stationnetjes. Ter ecre van de jaarlijkschc plechtigheid zijn die van hulpperrons voorzien, zoodat zij in staat zijn, een paar honderd extra treinen te stal len. Dit jaar waren er 1200.000 Biickeberg-gan gers! Berlijn leverde er slechts een klein ge deelte van. Het is in hoofdzaak een betoo ging der plattelandbewoners uit alle gou wen van liet Duitschc Rijk. De Führer komt aan. De Führer kwam met een extra-trein uit Diisseldorp. waar hij daags te voren hatl gesproken. Hij kwam het laatst. Tien minu ien vóór de aankomst van zijn trein liep de trein van het corps diplotuatique uit Berlijn, eveneens op het station Tiindern, binnen. Hierin bevond zich ook II. M.'s ge zant Zijne F.xc, Mr. C. Ridder van Rappard Haast alle landen waren overigens dit jaar officieele vertegenwoordigd, de meeste door het hoofd van het gezantschap, sommige door een gezantschapsraad. Van Rad Pyrmont, waar onze gedachten, zooals vanzelf spreekt, bij de nog steeds zoo betreurde Koningin Emma zijn. naar den Bückeberg is nog een autotocht van een uur. De „pers" bleek hier aangegroeid te zijn tot een panrhonderd journalisten. Met gj-oote tour auto's reden wij den Bückeberg op. Op den top waren 20.000 zangers, vereenigd Zij zongen oude volksliederen en boerenlie deren, b.v. „Schwarz-brnun ist die Hasel miss" en de „Lüncburger Heide" van Löns. Nieuw is het „Siebzig Millionen-ein Schlag". waarin men tot uiting breng», dat het heelo Duitsche volk zich één voelt met de Lei der, gen, de kermissen te bezoeken en daar respectabele hoeveelheden biertjes en pitti ger vocht te verzwelgen, het blijft een duis ler geheim; slechts de wel zeer groote animo voor het. leventje van den vroolijken Frans blijkt. En men weet nu eenmaal bij erva ring, dat het geweten van deze heeren bui tengewoon elastisch is, zoodat men feitelijk op het oogenblik zit te wachten op de eerste „kraak", overval met roof, misschien wel erger, indien tegenstand ontmoet wordt. En aar mate de tijd verstrijkt., groeit liet aantal in vrijheid gestelden, ze ker niet met beter gestemde elementen! Bij iedere aanleiding wordt krachtig opge treden cn wie zich aan een misdrijf beeft schuldig gemaakt ,kan er staat op maken, dat hij onverwijld naar 's-Hcrtogenbosch ge transporteerd wordt. Op die wijze hoopt men, ook na den terugkeer van een aantal leden vafi hot „milieu" de criminaliteit niet tot boven normaal tc zien stijgen. Ir. Bietsema wijst speciaal op de enorme bedrijfsschulden. Ter algemeene landsdrukkerij is, aldus de N.R.Crt., verschenen het rapport over de moeilijkheden in den Noord-Hol landsohen tuinbouw, welke volgens het voorbericht van den directeur-generaal van den land bouw aanleiding zijn geweest om aan den rijkstuinbouwconsulent ir. C. Rietserna te Hoorn een belang rijke opdracht te verstrekken. Deze bestond in het samenstellon van een rapport en het aanwijzen van richtlijnen, langs welke verlichting kan worden ver kregen. Ir. Rietserna is voor het verkrijgen van een inzicht in de bestaande moeilijkheden uitgegaan van de gemiddelde uitkomsten van 24 vakkundig geleide tuinbouwbedrij ven, die regelmatig verspreid liggen over het geheelegebied, hoofdzakelijk Langcn- dijk. en de Streek en samen een oppervlak te van ruim 85 h.a. bouwland hebben. Het rapport is omtrent allerlei hoofd- en bijza ken, de cultuur en de bedrijven betreffende uitvoerig gedocumenteerd en geeft boven dien veel deskundige beschouwingen en wenken, b.v. over de ziekte der draaihar- tigheid bij de verschillende koolsoorten, het gebruik en de samenstelling van hagger, de wcnschclijkheid van ruilverkaveling te Geestmerambacht, enz. Vooral echter wordt telkens aangewezen voor welke oeconomi- sche en bedrijfstechnische factoren de moei lijkheden geleidelijk ontstaan zijn en soms zelfs zooals in 1935 een noodtoestand doen ontstaan. Dat onder deze omstandigheden dc schuldenlast, die op de bedrijven rust, onrustbarend groot is gewor den, laat zich verklaren. Van de ze ven gemeenten, waarover cijfers mee gedeeld worden, noemen wij Groote broek, Wervershoof cn Andijk. In de ze drie gemeepten rust'op de bedrij ven een schuldenlast van gomiddeld resp. f30ü6j f3424 en f3624 per hec tare. De schrijver concludeert dan ook dat zul ke liooge lasten elke kans op verbetering te gen houden. Voor nadere bijzonderheden en voor de twee zeer uitvoerige conclusies en richtlij nen tot verbetering van den toestand moeten wo naar het rapport zelf verwijzen, dat o.a. aan de postkantoren a f0.50 verkrijgbaar is. Onze speciale verslaggever geelt in bijgaand artikel eenige leven dige indrukken van het dankfeest voor den oogst op den Bückeberg, waarover wij dezer dagen reeds een kort verslag publiceerden. Uit deze reportage blijkt vooral, op hoe dringende wijze Darré zich tot de Duitsche huismoeders wendde ten einde dezen haar taak tot heil van het land in te prenten. Het aanbieden van de oogstkroon. Dc orde is behoorlijk, maar niet zoo streng nis b.v. in Berlijn. Op den weg, dien de Führer langs komt, staan dc verschillende afgevaardigden van den boerenstand opge steld. Allen willen de Führer een hand ge ven. En dat is te veel. 1.200.000 handen te drukken zou het werk van weken zijn. Een boerendochter uit Oost-Pruisen valt ditmaal de eer tc beurt, den Föhrer de oogst kroon te mogen aanbieden. Zij zegde daarbij het volgende gedichtje: „Naar oud gebruik hierbij de kroon van 't koren! Het groeide goed! Ondanks distel en doom Ondanks hagel en droogte, storm en regen, Gaf God de Heer erop Zijn zegen. Mijn Führer, gij bosehermdet met uw krachtige hand Heel Duitschland en heel den boerenstand. Deez' aren kroon zij U gegeven. Want uit uw daden is dc trouw gebleken! Aardig is het, als de Führer zich door twee kleine jongens der Hitlerjeugd laat leiden. De geestdrift groeit steeds. Vele boe ren en vooral boerinnen zijn aangedaan. DarTi's menu. De redevoeringen zijn U reeds van ande re zijde meegedeeld. Uit de rede van Darré Chauffenr door slaap overmand? Hedennacht zijn in de Spaarn- dammerstraat te Amsterdam twee zwaar beladen vrachtauto's tegen elkaar opgebotst, waardoor veel rüaterieele schade is ontstaan. Geen van beide inzittenden verminderde vaart. Een vrachtauto met tractor, beladen met groenten en fruit, reed met groote vaart links van den weg, toen uit tegenoverge stelde richting een eveneens zwaar bela den auto naderde, waarvan de bestuurder, afkomstig uit Hem. gemeente Venhuizen, vermoedde, dat zijn tegenligger, waarop 'n chauffeur uit Beverwijk was gezeten, wel voor hem zou uitwijken Dit geschiedde even wel niet en zonder vaart te verminderen stietten de beide wagens met volle kracht op elkaar. De tractor werd door den schok geheel vernield, terwijl de truck kantelde. Ook de andere wagen werd ernstig be schadigd, de geheele inhoud van de truc lag over de straat verspreid. De politie van het bureau Spaarndammerstraat. die inmiddels ter plaatse was gekomen, requi- reerde de kraanwagen van de tram, ten einde de wagens, welke dwars over de straat lagen, weg te sleepen, nadat een foto van de situatie was gemaakt. De vermoede lijke oorzaak van het niet uitwijken van den chauffeur uit Beverwijk is. dat deze door slaap overmand, te laat de hem te gemoetkomende auto opmerkte. Hijzelf kwam er met eenige schaafwonden af. De heropening van de Dail, het Iersche parlement, werd gisteren gekenmerkt door tamelijk bewogen incidenten. Een groep van omstreeks 500 werkloozen hield een betoo ging. In optocht begaven deze lieden zich van het midden der stad naar het parle mentsgebouw. Zij voerden spandoeken mede. De politie bracht den optocht tot staan. Na langdurige besprekingen stemden de werkloozen er in toe een delegatie te zenden naar den zetel van de Iersche Labour partij. Niettemin hebben vier werkloozen van de openbare tribune in de zittingszaal de re geering geïnterpelleerd over dc kwestie der werkloosheid. Zij werden door dc boden verwijderd. stippen wij nog aan, dat de Rijksboerenlei der den Duitschers weer eens opnieuw ge zegd heeft, dat men zich moet leeren voeden naar de opbrengsten van den Duitschen ak ker. In een jaar, waarin er, zooals dit jaar veel aardappelen zijn, terwijl de koren oogst betrekkelijk klein is, moet men meer ardappelen en minder brood eten. Aardap pelen zijn als verschillende gerechten op te dienen. De huisvrouw moet den oogst, die te harer beschikking staat leeren ge bruiken. Vroeger gebeurde eigenlijk hetzelf de. Voor de huisvrouw was er dan echter een stok achter de deur: de portcmonnaie. Immers, in een jaar met veel aardappelen waren dc aard appelprijzen laag; was dc korenoogst slecht, dan werd dc broodprijs hoog. Zoo richtte zich de huisvrouw dan uit pecuniaire overwegingen naar den oogst in. Thans moet zij dit doen door gemeenschapsbesef. Of, zooals de Duitscher zegt, door nationaal-so- cialistisch bewustzijn. Want het systeem van den boerenleider Darré is immers, dat de prijzen der akker- voortbrengselen zoo min mogelijk schommelen. De ervaring zal moeten leeren, welk staathuishoudkundig stelsel het best is. Hitier was ditmaal zeer scherp tegenover de landen, die beweren, dat Duitschland geen koloniën noodig heeft, omdat het im mers alle grondstoffen, die het uit deze lan den moet betrekken, daar tegen marktrijzen kan koopen. Waarhij de deviezenkwestie ge heel over het hoofd wordt gezien. De Leider noemde dit „Quatsch", dat zooveel als war taal beteekent en geen salon-uitdrukking is. Hij had 't verder over de „blödsinnige" op merkingen van bepaalde buitenlandsche zij de; ook het woord „blödsinnig" is noch salon- noch stadhuistaal. Het officieele verslag heeft hiervan „unverstèndlich" en „unsin- nig" gemaakt. Waarom, hegrijpen wij niet. Want de Führer kreeg bij deze zinnen een stonnachtig applaus. Het is een taal, die de Duitscher verstaat en die wel scherp is, maar toch een zekere gemoedelijkheid ver raadt. Zeer ernstig was Hitier, toen hij verkondigde, dat God steeds de fat soenlijke menschen helpt, al worden ook fatsoenlijke menschen wel eens door God beproefd. Zoo vertrouwt Hitier, dat ook in de toekomst God met Duitschland zal zijn. Ook Darré gaf van zijn Godsvertrouwen blijk. Naspel der wereldkampioen* schappen te Kopenhagen. De sportcommissie der Neder landsche Wielren Unie heeft den bc- roepsrijdcr Stuyts geschorst tot 1 Augustus 1938 wegens het niet vol doende verdedigen van zijn kansen bij de wereldkampioenschappen, welke dit jaar te Kopenhagen zijn gehouden. Voei&ato HAARLEM—ISLINGTON CORINTHIANS 0—2. De Islington Corinthians wisten in coni wedstrijd bij kunstlicht met 2—0 van Haar* I lem te winnen. De stand bij rust. was O—0 I De belangstelling was niet groot, ongeveer I 2000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Dc doelpunten wei-den gemaakt resp. door Shcrwood en Miller. Dan polemiseerde Hitier nog met de mem I schen, die liem verwijten, dat er te veel fees ten gevierd worden. Het moge dan waar zijn, dat in Duitschland ftieer feest gevierd wordt dan in andere landen, maar, aldus de Leider, wordt er in Duitschland ook niet meer arbeid dan in vele andere landen ver richt. (Langdurig applaus.) Militaire demonstratie* In de omgeving van Berlijn werd heÜ dankfeest van den oogst echter algemeen' gevierd. Wij reden door verschillende dorp jes en klein stadjes, die op een afstand van! 20 tot 50 km. van Berlijn liggen. Hier waren de oogstversieringen prachtig» Ten Zuiden van Berlijn viel het ons op. dat men naast de arenkranzen thans ook algemeen mais had samengebonden, waaruit wij afleiden, dat vele boeren met den maisbouw proeven genomen hebben. Het trok de aandacht, dat men in da meeste dorpsbuizen de mooiste vruchten uit de moestuinen buiten in de vensterban ken had neergelegd en vooral pompoenen, soms dingen van geweldige afmetingen. In vele dorpen waren optochten. Naar men weet kreeg Stuyts reeds in de eerste ronde van den wegwedstrijd op het circuit van Lingby een lekke band. II ij legde niet onmiddellijk een nieuwe band om, doch zonder te trachten zijn achter* stand van enkele minuten in tc lialen, staakte hij dadelijk den strijd. De sportcommissie der N.W.U. heeft voorts den amateur wegrenner Anneese tot 31, December 1938 ge schorst wegens het niet opvolgen van dc bevelen der wedstrijdcom missarissen bij de wereldkampioen schappen op den weg te Kopenha gen. Naar men zich herinneren zal was An neese betrokken bij een valpartij. Hierdooij had hij een ronde achterstand gekregen en toen de kopgroep van enkele renners hem inhaalde is hij met deze leiders opnieuw, vertrokken. Hij weigerde na herhaalde ma len gewaarschuwd te zijn de koers te ver laten. Enkele ronden later zakte hij af, juist op het moment, dat Schulte een po ging deed op de kopgroep te komen. An neese reed toen tezamen met Schulte en den Belg Tack verder, doch toen dit drie tal de kopgroep had bereikt, werden Schul te en Tack gediskwalificeerd, omdat An neese deze beide renners op de leiders zou hebben getrokken. Een goede kans op een wereldtitel voor Nederland was door dit incident verkeken. Zoowel de schorsing van Stuyts als di0 van Anneese is op 1 October jl. ingegaan. Van te voren kregen wij nog een schouw spel van de weermacht te zien. Tiendui zend soldaten waren in een blauwe en in een roode partij verdeeld *-verd een klei ne manoeuvre uitgevofd, ma»,ar nu meet* voor het publiek dm als militaire oefening. Waarbij een hxig over de Wcjger door vlieg tuigen werd vernield cn hetf Voor dit doel uit den /rond verrezen ,.DÜ,ckedorf" werd platgeschoten! Maar het „k jappte" niet alle maal precies. Zoo ontplofVe een onder eert huis gelegde dynamietijfttroon eerst, toen de artillerie reeds lang'zweeg en de Fülirerj midden in zijn rede was. Alles bij elkaar genomen kan het dank feest voor den oogst op den Bückeberg ge slaagd wordert genoemd. Berlijn niet zoo enthousiast al$ anders. I Van andere zijde wordt ons nog bericht dat te Berlijn dit jaar de versieringen min der algemeen waren dan de vorige jaren* De meeste winkels hadden heelemaal geert „Emtedankfesf'-symholen. of slechts een krans uit papiermaché. Mooie arenkranzen waren uitzondering. Zelfs verschillende wa! renhuizen, die het vorige jaar de etalages in het teeken van het dankfeest voor den oogst hadden doen staan, maakten zich e^ thans met een paar papieren kranzen afi De mindere belangstelling voor het dank feest voor den oogst hangt waarschijnlijk samen met het bezoek van Mussolini. Eg kan immers niet steeds een feeststemming heerschen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2