tj De persstrijd te Schagen Ingezonden Arrondissements rechtbank te Alkmaar Donderdag 7 October 1937 Tweede blad Deken Kuys zet de voorgeschiedenis niteen Mijnheer de Redacteur, Omdat ik weet, dat U gesteld rijt, Uw lezers juist in te lichten, zou ik U willen •verzoeken onderstaand schrijven in Uw iblad op te nemen. De voorstelling van de feiten in Uw be richt over de Katholieke bladen Noorder- post en Schager Dagblad, een dezer dagen in Uw blad verschenen en het motief dat de Deken had om verandering in den toe stand der Katholieke Pers in den kop van Noord-Holland te brengen, is niet juist. Totaal gebrek in den inlichtingendienst, over de zaken, die onze mensch.cn interes seeren en absoluut niet voldoen aan de allerbillijkste eischen die de Katholieken in dit district aan hun dagblad mogen stellen, heeft mij genoodzaakt mij met deze zaak te bemoeien, omdat mijn plicht is, de Katholieke belangen in dit district zoo igoed mogelijk te behartigen, wat in dezen tijd onmogelijk is zonder de hulp van de Pers. Dat is de waarheid. Ook onze men schen waren aangewezen op de steeds up to date inlichtingendienst van Uw blad, maar stonden ook bloot aan den invloed van Uw medewerker, die het geestelijk le ven in Uw blad bespreekt. De Noorderpost in Den Helder (de inzen der bedoelt hier waarschijnlijk de Helder- sche Post, uitgave Angenant), werd 't eerst aangezocht en met ons plan in kennis ge steld, maar dat had geen resultaat. Bij de V.K.P. in Amsterdam, die het Noord-Holl. Dagblad uitgeeft, dat hier in deze streek ook gelezen werd, klopten we aan en brachten de aandacht van de di rectie op het fatale tekort cn vroegen om verbetering door het uitgeven van een streekblad voor dit gewest. Dit heeft geen resultaat gehad, omdat de Directie geen geld wilde uitgeven voor den inlichtingendienst en de inwerking. Dit zouden de verschillende parochies moeten dragen; wat gladweg onmogelijk is. Den heer Stumpel in Hoorn, uitgever van het West-Friesche Dagblad, hebben we toen aangesproken en deze sprak dadelijk andere taal. Als 't kan, helpen we U en zullen doen, wat U zoo noodig oordeelt voor de Katholieke belangen. Wij stelden den eisch: het nieuwe Dagblad mag niet verschijnen zooals het Westfriesche Dag blad nu is, want Uw courant heeft zijn pakje van 1890 nog aan, en 't. is nu 1937. Men stelt hoogere eischen. Dat werd heel goed begrepen, maar bracht moe. de enorm groote uitgave voor een nieuwe rotatiepers, meer dan een halve ton. Dal de berekenin gen en becijferingen van het zakelijke ge deelte tijd en moeite kostten, behoeft nie mand te verwonderen. Maar 't resultaat was: het is mogelijk en wij doen het zonder financieel risico voor de parochies, alleen rekenend op den moreelen steun der gees telijken, die wij hem toezegden, en de nieuwe pers werd besteld. Dat was Maart 1936. In October zou het blad verschijnen. In Augustus komt in eens bij mij het verzoek door de directie van de V.K.P.een inleidend woord te schrijven voor 'n nieuw streekblad, de Noorderpost, voor Den Helder en den kop van Noord-Holland, tot de uitgifte waarvan besloten was ten ge volge van de inmiddels zeer gewijzigde directie en verhouding tot een andore uit geversmaatschappij. Hoe aangenaam mij ook een jaar te vo ren dit zou geweest zijn, dat ging niet, omdat ik mijn woord gegeven had aan den heer Stumpel, mijn volle medewerking aan zijn toekomstige uitgave te geven. Wij moesten dus. omdat de nieuwe pers nog niet was gemonteerd, de Noorderpost vrij laten begaan en daarom kan een niet- ingewijde meen.cn, dat de verschijning van het. Schager Dagblad oen andere reden had. Zoo is de zaak, en niet anders. Met het Bureau in Schagen is het ook iets anders, dan Uw bericht doet vermoe den. Het Bureau in Schagen van het Schager Dagblad was er reeds, gevestigd in de zaak van S. Plukker en het pand. dat eenigszins meer de aandacht moest, trek ken op de Nieuwe Laagzijde, was al zeer ernstig onder handen en bijna gereed, toen de ijverige correspondent voor Schagen van de Noorderpost, eervol ontslag kreeg en het Bureau in de Molenstraat gevestigd werd. Ware het Noord-Hollandsch Dag blad geweest als de Noorderpost thans is, zou er voor mij niet de minste reden geweest zijn, pogin gen in het werk te stellen, in den toestand verandering te brengen, maar dat was zoo niet. Ware de V.K.P. op mijn dringend verzoek van manier van doen, vooral wat den inlichtingendienst betreft, ingegaan een jaar vóór de verschijning van de Noorderpost, was het Schager Dagblad niet gekomen. Dat de concurrentie met alle menschelijke kleinzieligheden deze groote zaak en dit groote Katholieke belang schaadt, ligt, meen ik met volkomen gerustheid, totaal huiten mijn schuld. Het oordeel daarover is, zoo dunkt mij, ook voor Uw lezers, gemakkelijk te vor men. Want aan onnoodig den toestand verscherpen onder de mcns<?hen van een zelfde streek of gemeente, doe ik niet mee, daar kan geen goed uit voortkomen. Maar eerlijk tegenover elkander voor zijn over tuiging uitkomen, dat strekt altijd den man tot eere, dat is plicht tegenover ieder. Met dank voor de plaatsing, G. KUYS, Deken te Schagen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Anna Paulowna DE BOERDERIJ KON DEN ZWERVENDEN PIMPELAAR NIET BEKOREN. De heor Piet M., een doorgewinterd zwerver, landlooper en niet afkeerig van een hartig borreltje, was onder meer te Anna Paulowna in zwervenden en boven dien nog dronken toestand aangetroffen en alsnu door den Helderschen kadi veroor deeld tot diverse hechtenisstraffen, boete en wat het ergst was, tot 1 jaar opzending naar de Omtmerschans, meer joviaal onder de broeders van de bedelzak en de slappe lip „de Boerderij" gonoemd. Deze boerderij schijnt niet buitengewoon populair te zijn bij de heeren en dus had Piet er een hoo- ger beroep aan gewaagd, om zijn noodlot zoo mogelijk te ontkomen. Dit gewichtig appèl hield de strafkamer eenige oogen- blikken recht aangenaam bezig, maar voor Zwarte Piet was het blijkbaar geen lolletje, want behalve zijn straf voor land- looperij en dronkenschap, was hij ook nog te grazen genomen wegens het opgeven van een gefingeerden naam. De Officier voelde echter weinig, om niet te zeggen niets voor zijn bezwaren en requireerde bevesti ging der z. i. juist gewezen vonnissen. Den Helder. ALS EEN GEROOKTE-BOKKEMKOOPMAN OP ZIJN MOTORBAKFIETS IS INGEDUT. Men zegt wel eens. op de kermis vindt je rare zaken, maar als de kermis oorzaak is, dat een gerookte-vischkoopman wegens gebrek aan slaap door een paar met nego- tie-verkoopen doorgebrachte kermisnachten in het volle rijverkeer op zijn motorfiets, in den dut raakt, dan gebeuren er geen rare maar zelfs gevaarlijke zaken, zooals in den morgen van 28 Juli de heer van Honirok, die op het rijwielpad langs den Rijksweg nabij Den Helder fietste, tot zijn groote schade ondervond. Hij reed in het gezelschap van zekeren Eijnsberg, toen eensklaps van links een moiorba.kfiets op hem losstormde, waarvan de bestuurder blijkbaar in slapenden of bewusteloozen toestand verkeerde. De fietsers werden te gen de aarde aangesmak't en v. Honink liep daarbij aan zijn beenen zoodanige fracturen op, dat hij nu nog in het Zieken huis te Den Helder vertoeft en het aan de bekwaamheid van den chirurg van Heer- den te danken zal hebben, als hij over 3 maanden geheel hersteld zal zijn. Wat de heer Eijns bergen betrof, hij kwam er met eenige lichte kwetsuren zeer genadig af. Het politioneel onderzoek bracht aan het licht, dat de vischkoopman, de 32-jarige Tijs E. uit Wieringen, twee slapelooze op de kermis aldaar gevierde nachten had doorgebracht met vischverkoopen aan de op een hartigheidje beluste kermishouders. Op den bewusten 2Ssten Juli was hij 's morgen vroeg uit Wieringen vertrokken, teneinde in Den Helder weer opnieuw visch in te slaan, toen hij onderweg eens klaps door slaap werd overmand en het benul en de macht over het stuuir had verloren. De ernstige gevolgen van dit gevaarlijke dutje waren echter voor den officier motief hem ter zake het toebren gen door grove schuld van ernstig licha melijk letsel op de zondaarsbamk te bren gen. Het was echter zijn geluk, dat het jonge mensch zeer gunstig en als een goede zoon, die hard werkte voor zijn bejaarde ouders, waarvan de vader bovendien nog gebrekkig is, bekend stond, zoodat de Officier zich bepaalde tot f50 boete of 25 dg. te vor deren, doch het venijn zat hier in de staart van het requisitoir: ook ontzegging rijbe. voegdheid voor den tijd van 1 jaar, een bijkomende veiligheidsmaatregel, die van zeer schadelijken invloed dreigde te zijn op de broodwinning van Tijs. De verdediger, mr, Kamminga, drong dan ook in een sympathiek betoog aan, althans deze ontzegging niet toe te passen. •'s Het was duidelijk, dat de strafkamer veel voor de argumenten van verd. ge voelde. DE AANSLUITING VAN DE WINKE LIERS VEREENIGING BIJ DEN KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. Zij, die er weinig of geen be lang bij hebben, zullen beslissen. Gelijk we reeds vermeldden, zal op de e.k. vergadering van de Lan gendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging een bestuursvoorstel aan de orde worden gesteld, om de vereeniging aan te sluiten bij den Kon. Ned. Middenstandsbond. Het Bestuur heeft voor toetreding eenige eischen gesteld, en als de voorwaar den daarmee in overeenstemming zijn, dan zal het Bestuur deze toe treding met kracht bepleiten. Meermalen is dit onderwerp aan de orde gweest, doch het voorstel kon- geen meer derheid krijgen. De tijden staan echter niet stil, d.w.z. de nieuwe vormen en verhoudin gen waaraan het bedrijfsleven niet ontkomt, breken zich baan zoodat met deze feiten re kening dient te worden gehouden teneinde te voorkomen, dat de Middenstanders aan Langendijk buiten deze nieuwe vormen worden geplaatst. Als •dit onderwerp echter in een vergade ring van de Langendijker Winkeliers-, Ne ring- en Vakvereeniging wordt aangesneden doen zich eenige moeilijkheden voor, die voortspruiten uit den aard dezer plaatselij ke vereeniging. De naam wijst al in die richting. Het is niet een vereeniging, welke louter uit winkeliers bestaat. Onder de le den schuilen Neringdoenden en vaklui. Een petroleum ven ter kan er evengoed lid van zijn als een schoenmaker of een timmer man, en naast iemand, die een kantoor heeft in belastingzaken, zit de winkelier als lid. Daar komt nog wat bij. De Kon. Ned. Middenstandsbond is, politiek gespro ken, een neutrale organisatie. Naast, deze immers bestaan er Katholieke en Christe lijke Middenstandsorganisaties. De Langen dijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeni ging nu heeft., wat dat betreft, vogels van diverse pluimage onder haar leden. Zij is hyper-neutraal en de aantrekkingskracht van deze vereeniging is voor de confessio- neel-gezinden gelegen in de voordeelen, die zij hun kan bieden. De vereeniging toch geeft een weekblad uit, er is een incasso-commissie, die voor inning van achterstallige, soms dubieuse vorderingen zorg draagt, kortom, zij is een zuiver plaatselijke vereeniging, die door ve len, van wat vpor politieke of godsdiensti ge overtuiging zij ook zijn, beschouwd wordt als een organisatie, welke hun plaat selijk steunt in den strijd om het bestaan. Nu de tijden echter niet stil staan, zijn het niet alleen plaatselijke, bijzondere en per soonlijke belangen, welke behartiging vra gen, dooh onderwerpen van algemeenen aard leggen beslag op de belangstelling van onze middenstanders. Uit wat we h iervoren omtrent de leden, welke deze vereeniging telt., meedeelden, volgt, dat de uitslag van al- of niet-aansluiting afhanke lijk is ook van hen, die er geen of weinig belang bij hebben. Een petroleumventer of een verzekerings agent staat geheel anders tegenover de maatregelen voor den Middenstand dan een winkelier. Ambachtslieden sluiten zich niet bij voorkeur bij den Middenstandsbond aan: ze hebben hun eigen vakbonden. Christelijke Middenstanders, waarvan de Langendijker W. N. en V.-vereeniging er verscheidene telt, worden geen ltid van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Leden van de Hanze laten zich niet als lid van dezen Bond in schrijven. Als dus de vereeniging zou be sluiten, toe te treden tot den K.N.M.B., dan zouden als zeer bijzondere voorwaarden moeten worden vervuld, om te bereiken, dat dergelijke leden aangesloten konden blij ven. Wij zien deze zaak echter niet andere dan zoo: wordt de noodzakelijkheid van aan sluiting bij een landelijken Bond door de Middenstanders gevoeld, laten zij zich dan niet weerhouden door persoonlijke, bijzon dere of locale overwegingen. I-aten zij dan stichten een afdeeling van de K.N.M.B. tot welke ieder kan toetreden, die het met zijn beginselen, zijn programma, eens is. Voor wie dit niet het geval is, blijve er buiten. De Shristelijken en R.K. werken voor hun belangen in hun organisatie (we kunnen alleen bejammeren, dat dit niet in één or ganisatie kan!) en de anderen doen het in den K.N.M.B. Waar mogelijk wordt federa tief samengewerkt: gescheiden opmarchee- ren en zoo mogelijk te zamen slagen. LANGENDIJKER DRANKWEER COMITé. In de Maandagavond gehouden vergade ring van het Langendijker drankweercomi- té welke werd gehouden ten huize van den heer J. Rutsen te Zuidscharwoude werd me degedeeld, dat de heer J. Vroegop uit Br. op Langendijk om gezondheidsredenen voor zijn functie van penningmeester bedankte. Men zal den heer Vroegop, die niet op de vergadering aanwezig was, een dankbe tuiging zenden voor alle door hem in het belang van de drankbestrijding verrichte werkzaamheden. In de plaats van den heer Vroegop werd de heer P. Paarlberg tot penningmeester gekozen. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de ABCD, welke te Utrecht wordt ge houden werd benoemd de heer C. de Jong Sr. te St. Pancras. Naar het te Den Haag te houden con gres van de V.A.S, werd de heer S. van der Neer afgevaardigd. Verder besprak men de te voeren propa ganda bij de Jaarswisseling. MEEUWEN IN HET GEESTMERAMBACHT Aangetrokken door doode of be dwelmde visch. Honderden en nog eens honderden meeu wen (zee- en kokmeeuwen) vertoonen zich de laatste dagen in het Geestmerambacht, vooral aan de Westzijde. Zij worden gelokt door de visch, die of dood of bedwelmd aan de oppervlakte van het water komt. Het wa ter is de laatste dagen bijzonder slecht en de geur, dien het. verspreidt, verschilt nog al wat van dien van au de cologne. Zelfs de visch is togen die sterke veront reiniging niet bestand. In het najaar komt dit verschijnsel vaak voor. De slooten wor den dan een dorado voor de watervogels die van deze gelegenheid gebruik maken hun slag te slaan. Een aardig gezicht is het die vogels in massa bezig te zien met hun veroveringsarbeid. Zelfs paling weten ze te bemachtigen. Het is op die plaatsen, waar de strijd het felst is, vaak een leven van belang. The struggle for life gaat aan die vogels ook niet ongemerkt voorbij: ieder tracht zijn graantje te pikken en op die mo menten, dat the struggle het hevigst is, be merkt men wel, dat altruïsme ook voor hen theorie is. ZUIDSCHARWOUDE DAMSéANCE Bij de gehouden simultaan damséance* door den heer Groot van Warmonhuizcn voor de leden van Damlust, was de uitslag 35—23 in het voordeel van den simulta-an- speler. ZIJPE WERKVERSCHAFFINGSOBJECT De Minister van Sociale Zaken heeft een overheidssubsidie toegekend voor een werk verschaffingsobject van den heer Th. W: Pronk, bestaande in het verbeteren van een perceel land, gelegen aan den Boschwcg. Schijnt de zon dan, Joseflne. Feller op jouw bleekveld soms V' „Nee", zegt trotsch Ma Joseflne, ,,'k bleek hun kleertjes met Glorine 1" Daar kan geen zon en geen gras- bleek tegen op! Glorine is zoo zuiver, dat ze bleekt zonder het goed aan te tasten. De prijs is slechts 16 cent, voldoende voor 5 flinke wasschen. Neem geen risico met goedkoope bleek middelen. Vraag steeds Glorine het wondermiddel. HANDELSONDERNEMING I APELDOORN Glorine bleekt witter ARBEIDSBEMIDDELING Op 1 October 1937 waren bij de Arbeids bemiddeling in de Gemeente Zijpe 96 werk zoekenden ingeschreven n.1.: 36 Grondwerkers; 32 Landarbeiders; 10 Dijkwerkers; 4 Timmerlieden; 3 Metselaars, 3 Losarbeidere; 1 Stoker; 1 Schipper; 1 Stoffeerder; 1 Reiziger; 1 Smid; 1 Slager; 1 Machinist; 1 Betonwerker. POLITIE Gevonden: Een bril; 3-deelige hengel met snoer, tasch met fietssleu(els. Verloren: Zilveren armbandhorloge, een paar zwarte beenpij pen, 2 schuitjes (grtjs met roode rand) reserve vrachtautoband. St. MAARTENSBRUG. Aan den Dinsdag van kermis gehouden harddraverij, werd door 15, paarden deelge nomen. Na een vinnigen strijd was de uitslag als volgt: le prijs f150.Anzolor, eigenaar en be rijder J. de Vlieger, Nieuw Vennep; 2e prijs f 75.—, Sister Bond, eigenaar A. C. v. d. Veen, Haarlem, ber. J. v. Leeuwen Sr.; 3e prijs f 25.Our Dream, eigenaar K. Wijk, Haren, ber. II. Mensinga; 4e prijs f 10.Betty Worthv, eigenaar K. Wijk, Haren, berijder M. Siderius. Er was veel publiek en de wedstrijd had een uitstekend verloop. Na afloop werden door den voorzitter, den heer G. Visser, de prijzen uitgereikt in cie zaal van den heer Kossen. Menige dronk werd gewijd en heel wat toasten werden uitgebracht op de hard- draverijvereeniging en in 't bijzonder ook op het ijverig bestuur, dat zoo uitstekend ge zorgd had deze draverij zoo goed mogelijk te doen slagen. ST. MAARTENSVLOTBRUG. De kermis had een gezellig verloop De kermis alhier heeft weer eenige pret tige dagen opgeleverd. Vooral des Zondags was er veel bezoek op de andere dagen mocht, men trouwens ook niet klagen en was het bij den heer Homan zeer druk. De versterkte origineele Sonny Band met haar refreinzanger Rddy Pork liet zich weer van haar besten kant kennen en speelde de eene schlager na de andere, waarvan door de danslustigen (en wie zijn niet danslustig tegenwoordig) dank baar werd geprofiteerd. Maandagmiddag hadden onder groote be langstelling de volksspelen plaats, terwijl 's avonds Daan en Tommy optraden. Deze veelzijdige arfisten hebben hun goede repu tatie volkomen weten te handhaven. Daan blijft toch maar „eenig", en Tommy weet zich hijzonder goed bij hem aan te 'passen. ^Telkens weer hadden deze cabarettiers een applaus in ontvangst te nemen, zeer zeker verdiend. De talrijke aanwezigen waren vol lof over dit optreden. Dinsdagmiddag was het vooral de ring- rijderij met paard en kar, welke bij het publiek in den smaak viel. 's Avonds werd nog eens lustig gezwierd en eerst diep in den nacht keerden de laatste feestgangers huiswaarts. Een prettige kermis, welke zich had ge kenmerkt door druk bezoek en een gezellige stemming, had een einde genomen. W ARMENHUIZEN JAARVERGADERING V.LO.S. Dezer dagen vergaderde in het lokaal van den heer G. J. Mosch de R.K. S.V. V.I.O.S.' o.l.v den heer W. Koot. Uitvoerig hield de voorzitter een be schouwing over het afgeloopen seizoen en noemde het voor V.I.O.S. een veel bewo gen tijdperk. Niet dat dit ongunstig ge noemd moet worden, integendeel, met ge noegen werd gememoreerd het tweede lustrum van Vios, het behalen van het kampioenschap van het eerste alsmede van het Junioren a-elftal. Bovendien werd nog gewezen op de buitengewone resultaten van de athletiek-afdeeling van Vios. Uitvoerig ging spr. in op het niet-uitko- men in de eerste klasse. Een genoegen was het voor spr. te kunnen constafeeren, dat als er van schuld sprake is. dit zeker niet gezocht moet worden bij het Be stuur, want vast staat het, dat het Bestuur in deze kwestie bui tengewoon actief is geweest. Het uitgebreide dossier is hiervoor wel het beste bewijs. Het vertrouwen, dat de hond van Vios in zijn laatsten brief vraagt wordt ten sterkste geweigerd en Vios zal dit. vertrouwen, wanneer er geen verande ring komt, nooit kunnen geven. Het bestuur heeft echter besloten onder protest 'in' de 2e klasse te spelen. Dit neemt niet weg, dat de span ning in de competitie, die A7oor de deur staat, niet zal ontbreken. Hierna las de secretaris de notulen voor, welke onveranderd werden goedge keurd. Inmiddels is de Geestelijke adviseur ter vergadering gekomen. Volgens het financieel overzicht, bedroe gen de ontvangsten in het afgeloopen sei zoen f 1282.62 en de uitgaven f 1274.43, zoodat er een saldo aanwezig was van f S.19. De elftal-commissie brengt vervolgens ver slag uit, hoe zij in de volgende competitie het eerste en het tweede elftal aenkt sa men te stellen. Van de zijde van de spelers worden echter wijzigingen voorgesteld. Tot aanvoerder van het eerste elftal werd gekozen de heer H. de Groot en als plaats vervanger de heer P. Jonker. Tot aanvoer der van het tweede elftal de heer C. Beem sterboer en tot plaatsvervanger de heer P. Stam. Hierna verkreeg de Geestelijke adviseur het woord. Hij begon met er op te wijzen, dat het Bestuur de laatste 4 maanden. Ie doen heeft gehad met een zeer moeilijke en onplezierige kwestie. Met ergernis heeft spa*, het verslag gehoord van de j.1. Zondag gespeelden wedstrijd E.S.V.Voorwaarts op het Hollandia-terrein. Als spr. denkt aan hetgeen daar is geschied, is spr. dankbaar dat de wedsttrijd V.I.O.S.E.S.V. niet overgespeeld moet worden. Het spelen van op den man en niet op den bal wordt door E.S.V. in zoo danige mate toegepast, dat dit ze ker geen' reclame is voor de R.K, sport. Al mag in de tweede klasse forsch wor den gespeeld, fair is het steeds en gelukkig is het niet van zulk laag allooi als- dat van E.S.V. De wetenschap dat ons eerste elftal in de tweede klas wederom successen kan oogsten moet voor alle spelers een reden zijn zich volop aan het spel te geven. En dan is de Eerw. Spr. er van overtuigd, dat het suc ces van verleden jaar ook dit jaar weder om bereikt zal worden. Spr. doet een ernstig beroep op de joai- gens om de kleuren van Vios in alle wed strijden in de volgende competitie krachtig en op faire wijze te verdedigen, hetgeen... naar spr. hoopt, mag leiden tot het kampi oenschap van alle vier elftallen. Door den Junioren-leider wordt nu de samenstelling van de Junioren-elftallen be kend gemaakt. Rondvraag. De heer A. de Groot vraagt het ophalen van de contributie in drie groe pen te mogen verdeelen. Na eenig overleg wordt dit naar tevreden heid geregeld. Op een vraag eveneens van den heer de Groot over eventueele zaaltraining, wordt door het bestupr beslotendaarvoor maat regelen te nemen, mits op een trouwe op komst v9.11 de- leden gerekend- -kan worden. Staande de vergadering geven zich voor deze training 13 leden op. Tenslotte wordt door den heer de Groot nog gevraagd naar verzekering tegen onge lukken bij voetbalwedstrijden. Het bestuur is daar sterk voor, doch kan die kosten, met het oog op de lage contributie, niet voor zijn rekening nemen. Het is wel be reid, indien zulks door de leden gewenscht wordt, zijn medewerking te verleenen en spoort de leden aan daartoe zich aan te melden bij den heer A. J. Reindere. De heer P. Jonker beveelt een medische keuring aan, temeer daar nu Dr. van Hesto ren uit zich zelf bereid heeft verklaard alle spelers van Vios te keuren. Mededeel ing werd gedaan, dat de R.K. E.H.B.O. voor eventueele ongelukken op het Vios-terrpin hulp zal verleenen en zal zorg dragen, dat tijdens de wedstrijden <ceds één lid van den E.H.B.O. aanwezig is. Hierna sluiting. CONFLICT V.LO.S.D.H.V.B. Aan scheidsrechter v. Oeffeit wordt den toegang tot het V.T. O.S.-terrein geweigerd. Inzake het conflict tusschen de D.H.V.B. en V.LO.S. wordt ons van bestuurszijde medegedeeld, dat het protest van V.J.O.S. betreffende den promotie-wedstrijd V.I.O.S.—E.S.V. afgewezen is. V.LO.S. is derhalve in de tweede klasse geplaatst. Dit neemt niet weg, dat V.I.O.S. zich ab soluut niet kan vereenigen met dit besluit, doch omdat er geen anderen uitweg meer is, onder protest in de tweede klas moet gaan spelen. Het bestuur heeft besloten voor goed aan scheidsrechter v. Ocffelt den toegang tot het sportterein te ont zeggen, cn besloten is tevens onder geen enkele voorwaarde meer een wedstrijd onder leiding van den heer v. Oeffeit te spelen. Deze twee besluiten zijn aan den Bond medegedeeld. Zondag a.s. H.S.V^-V.LO.S. Voor Zondag a.s. is de eerste competitie wedstrijd van V.I.O.S. I vastgesteld; het is de wedstrijd II.S.V. (Heiloo)—V.I.O.S. CALLANTSOOG BURGERLIJKE STAND .over de maand September 1937. Geboren: Geen. Overleden: Geen. Ondertrouwd: A. Bakker, oud 25 Jaar landarbeider en A. M. L. van LangeraatL oud 2/ jaar zonder beroep. Gehuwd: M. J. Sclimidt, oud 26 jaar kap per en W. Tr. Baken, oud 22 jaar zonder beroep; C, Mosk oud 22 jaar melkcontroleur en Ir. Kuiper, oud 21 jaar zonder beroep. LOOP DER BEVOLKING wMrdUZ"20.: G' Boerman van Wieringer- Vertrokken: J. Keuris van A 25 naar Heemstede; M. J. van Leeuwen naar Den Helder, A. A. van Scheijen naar Den Hel der; Tr. Kuiper naar Spanbroek: M. j,an naar Den Helder, p

Schager Courant | 1937 | | pagina 5