geheel gratis Koopt voor niets bij Tapijt* en Meubelhandel 2 geheele werkdagen In elk dezer 10 dagen-termijnen valt een GRATIS DAG GRATIS. KOOPEN. iTer gelegenheid van het 15-jarig hestaan onzer zaak ver- koopen wij gedurende D.w.z, alles wat op deze dagen gekocht is, wordt ten volle, ongeacht het bedrag, IN CONTANT GELD TERUGBETAALD Deze verkoop begint 12 October tot en met 23 October en van 25 October tot en met 4 November. Voor hen die trouwen gaan een pracht kans. Al het ge kochte wordt ook desgewenscht op lateren datum geleverd. De datums der gratis dagen liggen in, onder getuigen- toezicht, verzegeld couvert in de safe van het Bureau der Srtager Courant en worden op 25 October en op 5 Novem ber bekend gemaakt. Koopt nu Uw MEUBELEN - OVERGORDIJNEN WIN- TERKARPETTEN of MATTEN, enz. Speciaal vragen wij Uw aandacht voor onze aideeling WOLLEN DEKENS. Daarin zijn wij beter en goedkooper. GESTIKTE en MOLTON DEKENS in alle prijzen. BEDSTELLEN en SPIRAALMATRASSEN leveren wij uit groote voorraad. Poorter's TELEFOON 87 SCHAGEN U koopt goedkooper en hebt tevens kans 't gekochte gratis te verkrijgen. UITSLUITEND DEZE DAGEN a CONTANT. Voetbal BERGER SPORTVEREENIGING. Voor de tweede maal in succes sie wonnen alle elftallen. Een korfbaluitslag van B.S.V. 1. De wedstrijd van het eerste elftal tegen Westzaan is feitelijk op een teleurstelling uitgeloopen. Nauwelijks was het spel begonnen, of Peetoom liep op de hem bekende wijze door de achterhoede der tegenpartij heen en scoorde met een keihard schot. Een spelletje, dat zich vlak daarop herhaalde. Toen er een goed half uur was gespeeld had dezelfde speler den stand alreeds op 00 gebracht. De rust ging in met 61. Had in de eerste helft het B.S.V.-elftal een mooi. orxm spel gedemonstreerd met verrassend snelle aanvallen, na dezen vei- ligen voorsprong meenden de blauwhem- den de overwinning al binnen te hebben en werd er na de pauze daardoor zéér nonchalant gespeeld. Toch maakte weer Peetoom een zevende doelpunt. Maar daar mede was het voorloopig uit. Westzaan maakte er 7—2 van uit een strafschop. Maar vlak daarop wist Ab v. d. Berg op keurige wijze er S2 van te maken. De strijd had toen alle bekoring verloren. Het werd 83. 93; toen 94, door een pracht schot van Visser en tenslotte 104-, weder om van den voet van Peetoom. Vlak vóór het einde scoorde Westzaan uit een hoek schop het vijfde en laatste punt. Bij B.S.V. was zooals gezegd vóór de rust het geheele elftal puik op dreef, met Peetoom, Tuijn en Ludding als uit blinkers. In de tweede helft vergat Dirk de Jong z'n spel in Monnikendam en inplaats van stopper-spil te blijven spelen, drong hij veel te ver op en gaf onohoudelijk den middenvoor der tegenpartij de kansen, waarvan deze dankbaar profiteerde. De reserves omzeilden een moeilijke klip, door in Schoorl met 3—1 van Sehoorl 2 welverdiend te winnen. Het A-elftal won gemakkelijk van Alk maar A met 8—0 (Jan Eriks 4, Leo Swak- main 3 en Wim Nap 1), terwijl de B ad- spiranten met een 15—0 overwinning op Alcm. Victrix D de hoogste score behaal den. Fred Bus, de aanvoerder was hier met 8 doelpunten de topscorer. SCHOORL II—BERGEN II. 1—3. Een weinig aanlokkelijke wed strijd. Beide partijen wegen vrijwel tegen elkaar op, nu is het weer eens S., dan weer B., die tracht door te breken. De B.S.V. voorhoede combineert soms wel aardig en wordt dik wijls goed gesteund door den veteraanspil Ten Herkei, doch voor 't. doel gekomen, ziet ze geen kans een fatsoenlijk schot te geven. Bij Schoorl werken de spelers allen als leeu wen, doch er zit totaal geen verband in de ploeg, waar nog bij komt, dat de S. midvoor met z'n schieten niet erg gelukkig is. Bergen weet het eerst te doelpunten als de keeper een schot van dichtbij niet vol doende uit z'n doel kan slaan. Als even latei- bij een Schoorl aanval een der B. backs hands maakt, wordt de daarvoor toegestane strafschop onberispelijk in een doelpunt om gezet. De rust gaat in met gelijken stand 1—1. Er is nog in het geheel niet t e zeggen, wie het wel zal winnen. Bergen is echter weer de gelukkige als de S. achterhoede mist en de keeper het harde schot niet voldoende kan wegwerken. Voor het einde wordt aangekondigd, heeft B.S.V. nog eenmaal de gelegenheid te doel punten als de S. keeper een zacht rollend balletje in plaats van met z'n handen, met. z'n voet bewerkt, waardoor de bal voor het inschieten komt te liggen bij een der B.ers, die dan ook niet aarzelt en onhoudbaar in zet. De adspiranten gingen met hun inma- lcerij door en klopten ditmaal de D.T.S.-ad- spiranten maar weer liefst met 9—0. MIDDENMEER. FLEVO—ANDIJKER BOYS 2—0 Ons team was gisteren zoodanig in vorm, dat de tegenstanders, de Andijker Boys een nederlaag werd toegebracht. Een vlot ge speelde wedstrijd bracht een ruststand van 00. Na de rust kwam er nog meer span ning, doordat Flevo een penalty benutte, 't Begin was er en door goed samenspel kon de wedstrijd eindigen met een 20 overwin ning. De eerste zege is er dus. DIRKSHORN II—PETTEN II. 2—6. Het is Zondag geworden wat een ieder wel verwachtte van dezen belangrijken wedstrijd voor Dirkshorn: een nederlaag, alhoewel de cijfers de nederlaag vrij groot maken, was het toch geen smadelijk ten onder gaan voor de Dirkshorners. Het eerste kwartier gaf D. den toon aan, daarna nam Petten die rol over tot de rust. Hoewel er in deze periode geen sprake was van een eentonige wedstrijd, want meerma len wist D. zich los te werken. Zelfs wist D. het eerste doelpunt te maken uit een vrijen trap, welke schitterend door Jaap Kant over den verrasten Petter keeper gepunterd werd. 10. Met een eervollen stand 21 voor Petten, brak de rust aan. Na rust bewees Petten haar grootere kracht, want het spel werd vooral op de D. helft gespeeld. Toch wist D. af en toe aardig los te komen en uit een dezer uitvallen smaakte de kleine Jaap v. d. Molen het ge noegen den gelijkmaker te scoren, door heel handig op een schot van dei* vleugel in te loopen (22). We zien daarna Biesbocr een bal slecht stoppen en door z'n handen glijdt deze in 't doel: 32 voor Petten. Kort hierop werd een liooge bal liein nogmaals noodlottig en bet was 42 voor Petten. De beide laatste doel punten werden in een verward getrap voor het doel door de eigen spelers v. d. Loon en Smit ingetrapt, dus wel wat goedkoop door Petten verkregen. 62. Met dezen stand kwam het einde. UlLefriennen Wielerclub. Gister heeft onze Wielerclub een vaar- digheidsrit gehouden, waaraan door een 42-tal personen is deelgenomen. Er werd gestart in 2 series, 1 voor renners over 60 K.M. te volbrengen in 3 uur en 1 groep toeristen over 35 K.M. te volbrengen in 2Y2 uur. Bij de start was 't weer uitstekend. De deelnemers waren echter juist vertrokken, of daar komt een flinke regenbui. De volgorde van binnenkomst was als volgt: Toeristen: 1. M. Strijbis, 1.08 uur: 2. .T. Wevers, 1.08 uur; 3. G. Omis, 1.10 uur; 4. A. Kok, 1.10 uur; 5. H. Heusden, 1.11 uur; 6. A. v. Bodegraven, 1.13 uur; 7. F. Ouwens, 1.17 üur; 8. Marcel, 1.18 uur. Met verschil van enkele minuten kwamen de andere deelnemers binnen. Zij nog vermeld dat Jan de Haan, Blauw en P. de Graaf uit stekend geredoji hebben. De Gymnastiek- vereeniging, die met 10 personen deelnam, sloeg een goed figuur. De volgorde van binnenkomst der ande ren was: 1. Klink; 2. Kreijger; 3. F. Zoons; 4. II. Meijer; 5. de Leeuwe", 6. Hollander; 7. Deijkers; 8. v. Wijngaarden; 9. de Boer; 10. Jeroense. Binnen den gestelden tijd kwa men ook de anderen binnen, zoodat alle deelnemers(sters) een fraai lepeltje kre gen. Aan de gymnastiekvereniging werd een fraaie medaille aangeboden voor de grootste deelname van één vereeniging. Z1JPE 7 ZAND UITSLAG HONDENRENNEN De op Zondagmiddag j.1. gehouden wind- hondenrennen georganiseerd door de Zijper Windhonden ren vereen, en gehouden op het ijsclubterrein alhier hadden de volgende uitslagen: le prijs beker uitgeloofd door de Z.W.R.V. alsmede winnaar v. d. wisselbeker Arthur van de Kaasstad van H. IJspeert te Alkmaar 2e prijs lauwertak Laby van C. de Wit te 't Zand; 3e prijs medaille Suleika van J. v. Meurs te Ileiloo terwijl de 4e prijs lau werkrans, beschikbaar gesteld voor de snel ste der uitgevallen honden, gewonnen door Mara van Jac. Schouwvlieger te 't Zand. De prijsuitreiking had plaats in het café van de lieer C. Modder, alhier. Gezien het slechte weer was de opkomst van hot publiek goed te noemen: plm. 200 pensonen volgden de spannende om loopen. Na afloop der gewone rennen volgden d,e Heden overleed, na een langdurige onge steldheid, onverwachts onze Vader, Behuwd- en Grootvader de heer Jn. Brak, Weduwnaar van Aagie- Schrieken, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Uit aller naam, Jn. BRAK Jnz. Egmond aan den Hoef, 9 October 1937. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 13 Oct. a.s., des namiddags 1.30 u., op de Algemeene Be graafplaats te St Maar tensbrug. Vertrek vanaf het sterfhuis v.m. 11.30 uur. Algemeene kennisgeving. E. G. WONDER A. WONDER—Schoorl geven kennis van de geboorte van hunne Dochter, GRIETJE. Wieringerwaard, 11 Oct. '37. Getrouwd: M. D. VERWURG en TRUUS JONKER, die, mede namens wederzijd- sche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Hu welijk ondervonden. Nijmegen, 8 Óct. 1937. Te koop, wegens aanschaf fing auto. een FLINKE KET, 7 jaar, mak voor alles, met wa gen en tuig. N. P. NIEUWE- BOER. Nieuwesluis, Wieringer waard. JULIANA ZAAITARWE, le nab., f9.50 per 75 Kg. met N.A.K. plombe, franco 1 veer. K. BRUGMAN, Kneesweg 2, Anna Paulovvna. wedstrijden met hindemissen, welke door alle deelnemende honden prachtig werden genomen. Op het terrein was een goedver zorgde geluidsinstallatie aanwezig van den heer J. Groot te Sehagen. De plaatselijke renvereen. kan op een goedgeslaagde course terugzien. Zaterdagmorgen is het 9-jarig zoontje van den heer A. B. alhier toen het plotseling achter een der kramen kwam vandaan hol len door een passeerende auto gegrepen. Daar de auto gelukkig kalm reed werd ei* ger voorkomen, hoewel het ventje reeds onder een der wielen als het ware vastzat. De automobilist heeft hem daarna thuis ge bracht. We vernamen later dat hij weinig nadeelige gevolgen van de gebeurtenis had opgeloopen. WIER1NGRN Brand in Cinema de Haan Zaterdagavond jl., omstreeks kwart voor elf brak, tijdens de filmvoorstelling, brand uit in de filmcabine van Cinema De Haan. Door de tegenwoordigheid van geest van den filmoperateur, den heer P. Klein, die dadelijk alle stroom met het overhalen van één handle in de cabine afsloot, is de brand zoo beperkt mogelijk gebleven. Met eigen middelen en eenige in de ca bine zijnde brandhluschapparaten wist men het vuur te bedwingen. Het geheele pro gramma, nl. 5C00 M. film, is verbrand, ter wijl de geleidingen, het toestel en de ver sterker veel brand- en waterschade kregen. Het talrijke publiek was zonder ongeluk ken spoedig buiten. De brandspuit, die betrekkelijk spoedig arriveerde (onder hilariteit van het talrijke publiek) behoefde niet meer te werken, daar men toen net het vuur meester was. Toen we Zondagmorgen een kijkje na men in de cinema, was men daar ai weer druk bezig aan het repeteeren voor deri kleuterschoolfeestavond, terwijl we nergens eenige brandsporen merkten. Ook boven op het balcon was niets te zien. Dit is toch zeker een mooie reclame voor de veiligheid tijdens brand Zelfs de deur (brandvrij) die naar de cabine leidt, heeft schitterend stand gehouden. Naar we vernemen, zal de Directie haar best doen, Donderdag a.s. weder te kun nen draaien. DOOD GEBLEVEN Zaterdag op Zondagnacht 12 uur ver trokken de heeren S. Schrijver en Aris Bek king uit Amsterdam om te probeeren hier in de Wieringermeer-kanalen een vischje te verschalken. Opeens echter omstreeks 6 uur bemerkte de lieer Bekking dat z'n tochtgenoot roer loos bleef zitten; dadelijk waarschuwde hij omwonenden, waarna spoedig de brigadier der Rijksveldwacht, de heer Brouwer en Dr. Beeker ter plaatse aankwamen. Dr. Beeker kon slechts den dood consta- teeren met als oorzaak hartverlamming. De overledene was gehuwd en 62 jaar. Het stoffelijk overschot werd tijdelijk in de boerderij „De Eerste" ondergebracht. OUDE N1EDORP Zaterdagavond ongeveer 7 uur brak brand uit in het perceel bewoond door Z. Iloog- hiem alhier. Na het melken van de geiten, kwam H. in de keuken waar hij een pannetje melk op een petroleumstelletje had gezet. Tot zijn niet geringe schrik stond de heele zaak in brand en was er reeds geen blusschen meer mogelijk. Het vuur vond gretig voedsel in bet oude, droge, houten gebouw. H. moest zien dat hij er zelf zoo spoedig mogelijk uit kwam. In een mini mum van tijd lag het geheele perceel aan den grond. De kinderen waren gelukkig bui tenshuis en de vrouw was juist voor enkele dagen naar Friesland, Alles is tot den grond toe afgebrand en er kon niets gered worden. Ook zijn nog en kele kippen verbrand. Ondanks het feit dat het perceel midden in het land stond en bij avond alleen is te bereiken langs een niet gemakkelijk bè- gaanbaar landpad, was er veel belangstel ling van den kant van 't publiek. Een man geraakte langs het pad nog te water, maar kon verder met de schrik en een nat pak huiswaarts keeren. Burgemeester Van. Baar was mede op het terrein aanwezig. Waar het voor de brandspuit niet moge lijk is op het terrein te komen heeft deze ook geen dienst gedaan. Het geheel zou maar ten deele verzekerd zijn. ANNA PAULOWNA Do Vereeniging Door Vriendschap Saam- gebracht hield een vischwedstrijd in liet Noordhollandsoh kanaal om prijzen, die door particulieren beschikbaar waren gesteld. In totaal werden 6 baarzen gevangen. Prijswinnaars: le, groote baars, 23% cm., P. Kossen; 2e prijs, na loting, P. Nieuwen- huizen, 2 stuks; 3e prijs P Rozenbroek, 2 stuks. De vereeniging Vischlust organiseerde oen wedstrijd in de Molenvaart, waaraan 19 hen gelaars deelnamen In totaal werden 86 stuks gevangen. De winnaars waren: 1. Oosthof, grootste baars, 22.9 cm., en 7 stuks: 2. K. Verver 11 stuks; 3. P. Winnubst 9 stuks, 4 P. Borst 9 stuks; 5 H. Naastepad 9 stuks; 6. .T Kaltor 5 stuks, 7 J. ter Burg 5 stuks, 8. D. de Wit 5 stuks. J. Kalter extra prijs. HEER HUGOWAARD Bazar Kleuterschool. Reeds dagen van te voren hadden groote, gele plakkaten op diverse plaatsen in de gemeente de bevolking bekend gemaakt, dat ook in de parochie van den H. Dionysius ter navolging van hetgeen reeds in de zusterparochie geschiedde, een kleuterschool zou worden opgericht. Zaterdagavond had m de groote zaal van den heer Wester de opening plaats. Vele gc- noodigden hadden op het podium plaats ge nomen. We merkten daar o.a. op de pastoor der parochie, den Weleenv, Heer de Meulder, henevns Kapelaan Van Andrighem, Pater van Bucherem, Dr. Swart, Wethouder Krom en het Raadslid Tromp. Dr. Spierings, voorzitter van het oprich- tingscomité en de bazarcommissie, heette al len welkom, speciaal het eerecomité. Hij wees er op dat de oprichtingsgedachte voor de kleuterschool niet van boven af was ge komen, maar van beneden, n.1. uit een comité van ouders van groote gezinnen, waaruit ten slotte het oprichtingscomité het gevolg was. Met een opwekking tot steun en de wenscb, dat spoedig het doel mag worden bereikt en onze Pastoor spoedig de Kleuterschool zal openen, verklaarde spr. de bazar voor ge opend. Vervolgens nam de burgemeester, do heer Sutman Meijer het woord. Deze begon met een uiteenzetting van het doel der bazar en wees op het groote belang van opvoeding van kinderen van 1 tot 6 jaar als voorbereiding voor de lagere school. Onze .eeuw wordt wel de eeuw van het kind genoemd, denk maar aan de consulatie- en kleutorbureaux, school artseninstituut e.d. Bovendien is de school een maatschappelijk belang, want in do school worden weer da stichters van nieuwe gezinnen gevormd. Daarom werkt de school ook voor de toekomst. In de tegenwoordige lijn van opvoeding is de kleuterschool liet instituut dat een zeer bijzondere plaats in neemt. Wel staat de opvoeding in het gezin op den voorgrond, maar haar doel is aan te vullen. Met de opwekking tot krachtige seun onder den uitroep: „Het doel is een kleuter school in Heerhugowaard-Zuid", eindigde Z.E. Achtbare. Hierna namen we nog een kijkje in de groote zaal met de aangebouwde tent, dio beide feestelijk versierd waren, terwijl tal van attracties waren opgesteld. Aan allés was (c zien dat de bazarcommissie veel voorberei dend werd had verricht. Behalve de diverse attracties is ook nog een verloting georgani seerd, waarvoor tal van prijzen cadeau wa ren gegeven, o.a. een tiets, een fauteuil en wel tachtig groote en kleine taarten, terwiil een meesterstuk op het gebied van pattis- sierkunst, n.1. een groot en kundig uitgevoerd suikerwerk uit de bakkerij van den lieer C. Rood en vervaardigd door den lieer J. A. Rood, algemeene bewondering wekte ALKMAAR, 9 Oct. 1937 Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 15u000 stuks kipeieren aangevoerd, waai van prijzen als volgt: 56—58 f 4.90—6.05, 58 f 5—5.25, 60—62 f 5.10—5.30, 62—64 f 5. 5.40, 04156 f 5.30- -5.50, kleine eieren 41 f 2.80—4.85. ALKMAAR, 9 Oct. 1937. Op de heden ge houden botermarkt werd betaald voor: groot handel 72%77% cent en kleinhandel .77% —80 cent. Handel goed. Kipeieren (grnoN handel) f 5.405.55 en Eendcieron f 3. del matig. WARMF.NTIUI7.EN. 9 October. Roode kool. le kw. 1.30—2,80, gê»p le kw. 11.20, Schotsche muizen 1.00. boonen 0.70, witte kool 0.80—1, nep 7.80. drielingen 2.70—3.20, uien 3.90—4,80, grove uien '4.10-4.50. peen 0.60-1.00. eigen heimers 2.202.50, slaboonen 5—7.40. voer: 4100 Kg. roode kool, 1200 Kg. kool, 34700 Kg. witte kool, 1350 Kg. S875 Kg. uien, 3950 Kg. peen. 13.300 aardappelen, 760 Kg. slaboonen, 15 snijboonen. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Oct. Aanvoer: 800 Kg. aardappelen: eigenhei mers 2.GO, bl. dito 2 80, 27000 Kg. uhm 4.50, drielingen 2.80, gele nep 6.90—7.40, 5000 Kg. peen f 1—1.50. 6000 kg. kroten 0.80—2.20 1500 kg. roode kool 2.40—3; 45000 kg. witte kool 80—1.10 11000 kg. gele kool 1—1.20 3500 stuks bloemkool 6.90—7.80 2e soort 1 52.40 NOORDSCIIARWOUDE, 11 Oct. Aanvoer: 100 Kg. aardappelen: blauwe 2.uien 3.50 —4.90, drielingen 3.203.40, grove 4.304.40, gele nep 77.80. 4300 kg. peen 701.30; 700 kg. spcreieboo- non 4.808.40 60300 kg. witte kool 80—1.10 ALKMAAR, 11 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 144 vette koeien f 140—275, graskalverui 32—52, 25 vette kalveren 40- 70, per 05—$5 ft, 45 nuchtere kalccren: slacht 10—20 10 Vette schapen 25 vette, varkens Q.550.59 00 5.20 - tl54 Hnn- kool, 'snij- 30— Ann- gelc nep, Kg. Kg. Kg -29 368

Schager Courant | 1937 | | pagina 3