Schandelijk gedrag van wielrenners BILJARTCLUB Arie van Vliet ongenaakbaar Steun op bewaarkool De boycot van Japan Uit onze omgeving WIERINGEN WIELERCLUB „WIERINGEN" De uitslag van de Zondag j.I. gehouden eigen kracht race is als volgt: A klas 50 km. 1. M. Deykers 90.32 6 pnt.; 2. J. Kreyger maar 10 sic. later n.m.1. 90.425 pnt.; 3 K. Meyer 91.28 4 pnt.; 4 S Lont 94.07 3 pnt; 5 C. Jeroense 2 pnt.; Klink kreeg in 't begin der wedstrijd reeds kcttingpech, zoodat hij niet verder kon rijden, terwijl Labrujere z'n band sprong. C. klas: 1 A. Heyernvans 52.13 3pnt.; 2 J. de Haan 54.58; 2 pnt.; 3 H. Hollander 62.22 1 pnt.; 4 P. v. Dijk 68.45 1 pnt. Fancy-fair VIOS. De tooneelvereeniging Vooruitgang is ons streven (VIOS) had Zaterdag en Zondag j.1. in de achterzaal van Hotel de Haan oen fancy-fair georganiseerd, waarvan Zaterdag avond j.1. 6 uur de opening plaats had. Toen we een kijkje namen trof ons oog allereerst de mooie dansruimte die voor danslustigen was vrij gehouden, terwijl een drietal hee- ren voor dansmuziek zorgden. Natuurlijk was er ook gelegenheid genoeg om van de dubbeltjes af te komen door b.v. touwtrekken, ballengooien, sjoelen, spijker slaan, enz., enz. Al deze behendigheidsat tracties waren in keurig gebouwde tentjes ondergebracht. Het tooneel was voorts inge richt als theetuin. Wij gelooven wel dat het bezoek de vereeniging voldaan heeft, zoodat zij op een goed geslaagde fancy-fair kunnen terugblikken. OOSTERLAND. Ouderavond O.L.S. Nadat het wnd. hoofd der school, de heer P. Overeem, de aanwezigen en in 't bijzon der dr. de Vries van Wieringerwaard wel kom had goheeten en do notulen waren ge lezen en goedgekeurd, kreeg dr. de Vries het. woord voor een nadere uiteenzetting van doel en werkwijze van de schooltandverzor ging. Dit naar aanleiding van ingekomen klachten. Maar helaas waren, zooals meer gebeurt, de klagers meeretideels afwezig. In de pauze werden loten verkocht voor het goede doel, terwijl tevens van een kopje thee met koek werd genoten. Na de pauze sprak de heer Overeem over het blokschrift, zooals dit op de school werd beoefend. Hij wees o.a. op de bedoeling, die bij de invoering heeft voorgezeten, n.1. het vlugger kunnen komen tot het maken van schriftelijk taalwerk, wat mogelijk is door de eenvoudige, gemakkelijker aan te leeren let tervormen. Eenige door de ouders gestelde vragen werden naar genoegen beantwoord. Ook werd nog een verslag van de dezen zomer gehouden en uitstekend geslaagde schoolreisjes uitgebracht, waarbij echter bleek, dat de inkomsten de uitgaven niet hadden gedekt. Nadat nog enkele opmerkin gen uit de rondvraag waren beantwoord, sloot de voorzitter deze matig bezochte, hoe wel zeer leerzame ouderavond. ANNA PAULOWNA Jubileumavond Kunst en Eer. Een goede inzet van het, seizoen der uit voeringen! „Kunst en Eer", de mandoline club, opende Zondagavond in Veerburg de rij der vereenigingen, die dezen winter hun kennen en kunnen zullen toonen en vier de tegelijkertijd haar tienjarig bestaan. Mej. P. Rezclman, de voorzitster van K.E.E., heette met genoegen het groote ge zelschap welkom, in het bijzonder D.O.K. E.V., Maartje Bierman, de dames en hee- ren, die aan de uitnoodiging der club ge hoor hadden gegeven, en de band. Met eeni ge hartelijke woorden bood zij Mevr. Sie- wers, die van de oprichting af lid is, bloe men aan en den directeur, den heer J. Ge luk, wiens rustige, gezellige leiding zij roem de. een rookfauteuil. Hierna gaf mej. Rezelman een overzicht van het lief en leed in het 10-jarig leven der vereeniging. Vanaf de oprichting, 15 September 1927, werden de belangrijkste uit voeringen. het deelnemen aan concoursen en de viering van het vijfjarig bestaan, her dacht, het laatste zelfs in den vorm van een A.B.C. op rijm. Zooiets is „Pietje" wel toevertrouwd. Met een aansporing tot het publiek om de vereeniging, door trouw bezoek aan de uitvoeringen, te steunen, besloot zij haar speech, om aan anderen gelegenheid te ge- .ven de vereeniging te complimenteeren. De heer C. Rezelman deed dit namens Or- menio en bood daarbij een mooie bloemen mand aan, de hper W. de Jong volgde na mens D.O.K.E.V., en offreerde een paar mu ziekstukjes. Kunst en Eer opende daarop het feestpro gramma met den K.E.E.-marsch, een com- pisitie van den directeur. Ook het volgende nummer, „Feestlied" was werk van den heer J. Geluk, De woorden waren gedicht door den heer C. Rezclman. en werden ge zongen door het jongste lid der vereeniging, Fietje Kossen. Nog een viertal nummers volgden. Het laatste daarvan zal het con coursnummer voor het volgende jaar zijn. Maartje Bierman, die de uitvoering „bar mooi" had gevondep, volgde de mandoline club op en wist met haar „prevelen" in het Westfriescli zoowel voor als na de pauze te boeien, Maar ook D.O.K.E.V. had eer van haar werk. De gyinnastiekvereeniging had onverdeelde belangstelling bij de mooie knotsocfeningen, de rhythmische oefenin gen met ballen en het ballet der dames en het goedverzorgde werken der heeren aan de brug. Het was tenslotte weer mej. Rezelman, die aan het eind van den avond allen dankte, die tot het welslagen hadden meegewerkt, Maartje Bierman een tot weerziens toerien en DOKEY beloofde, dat deze vereeniging ook op haar beurt op alle medewerking van Kunst en Eer kon rekenen. NIEUWE NIEDORP KERKCONCERT Op initiatief van het Nut voor 't Alge meen en de Zangverecniging werd Zondag avond in de Ned Herv. Kerk alhier een con cert gegeven. De belangstelling voor dit concert kan bevredigend genoemd worden, ongeveer 200 menschen waren aanwezig. Na 't welkomstwoord van den heer Rou- goor. voorzitter der Zangverecniging. werd het concert ingezet met orgelspel door Jac. Bonset. Machtig klonken de accoorden van ons Bejaard heer ernstig gewond. Gisteren reden naar het N. v. d. D. meldt, een 20-tal renners van de ASC Olympia op 'n trainingsrit naar Medemblik langs het Noord Hollandscli kanaal en gebruikten daarbij 'n auto als gang-maakster. Plotseling schoten zij achter de auto van daan en reden boven op een niets kwaads vermoedenden man. Er volgde een ernstige valpartij. De renners sprongen weer op hun fietsen om te trachten het wegrijdende pele- ton in te halen. De rennei die de hotsing veroorzaakte en de 60-jarige heer J. Veltrop bleven alleen gewond op den weg achter. Per ziekenauto werden zij naar het zieken huis te Purmerend overgebracht, waar bij den ouden heer een hersenschudding en ernstige hoofdwonden werden geconstateerd. De gewonde renners werden per auto naar de hoofdstad vervoerd. mooi kerkorgel door de kerkruimte, waar naar met groote aandacht werd geluisterd. Met de uitvoering van de verschillende nummers liet de heer Bonset zich wederom kennen als een goed musicus. Niedorp's Gemengd Koor zong onder lei ding van de heer J. I. Hovenier een viertal nummers. Met groot genoegen hebben wij naar dit mooie koor geluisterd. Alle liede ren werden uiterst beschaafd gezongen en op zeer lofwaardige wijze ten gehoore ge bracht. Naar de solozang van Mevr. Annie Bonset- Horst met de fijne orgelbegeleiding van Jac. Bonset, werd eveneens mot groote aan dacht geluisterd. Het optreden van Mevr. Riek Bonset-Horst met declamatie was eveneens succesvol. Het geheel is tot een mooie avond ge worden en ongetwijfeld zullen vele muziek liefhebbers een herhaling van een dergelij- ken avond met belangstelling tegemoet zien. WIERINGERWAARD In een gehouden jaarvergadering van de Gynmastiekvereeniging Olympia werd o. m. besloten ten 1ste om in de maand Nov- onderlingc wedstrijden te doen houden van de adspirantenklasse. Ten 2e om de jaarlijksche uitvoering in het voorjaar 1938 te houden. Ten 3e bij 't begin van 't seizoen volgend jaar wederom een nationale Atletiekwed strijd uit te schrijven. Ten 4e om lid te worden van 't bureau voor medische sportkeuring, terwijl verder alle leden en niet. leden werden opgewekt om de demonstratie van het Zwitsersche keurturnen bij te wonen, dat op 12 Decem ber a.s. te Schagen zal worden gehouden. HEER-HU GOW AARD Kabellegging. Hedenmorgen werd een aanvang gemaakt met de ondergrondsche kabellegging vanaf de Halte Middenweg naar het Noordeinde ter vervanging van een deel van het boven- grondsche laagspanningsnet. Door dit werk zal een deel der palen, die meer en meer een sta-in-den-weg bleken voor het steeds toene mende verkeer langs den Middenweg, ver dwijnen. Het werk, waarbij een 20-tal werkloozen zijn geplaatst, wordt onder leiding van per soneel van het G. G. B. uitgevoerd. Controleur werkloozenzorg. Aan den heer C. B. Termaat, controleur der gemeenschappelijke controle-regeling der werkloozenzorg in de gemeenten Heerhugo- waard, Hensbroek, Oudorp en Ursem, tot nu toe wonende alhier, is vergunning verleend, zich te Alkmaar te vestigen. LANGEN DIJK BROEK OP LANGENDIJK. Baldadigheid of concurrentienijd. De koopman S. te Zuidscharwoude kwam tot de onaangename ontdekking, dat in zijn pakhuis bij de veiling een 60-tal zuur kool-emmers waren vernield en doorboord met spijkergaten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Film N.C.G.O.V. Vanwege bovengenoemde afdeeling Broek op Langendijk werd een propaganda-avond gehouden in de zaal van den heer J'b. Balder, waar naast natuur- en komische films, als hoofdfilm werd vertoond „Taxi", weergevende de gevolgen van het mis bruik maken van sterken drank. OUDE NIEDORP Mond- en Klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer heeft zich in deze gemeente uitgebreid tot 6. 1 Koe is tot op heden aan deze ziek te overleden. Damesclub. Dezer dagen vond voor de komende win termaanden de eerste bijeenkomst plaats van de damesclub onder leiding van de nieuwe voorzitster, mevr. Wolthuis. Naar wij vernamen, is het ledental ongewijzigd gebleven. Op d^en avond werd o.m. het winterprogrammu vastgesteld. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Kapperszaak. Naar wij vernemen heeft de heer J. Veter zijn kruidenierswinkel verhuurd aan den heer E. Wind te Heerenveen. Het pand krijgt echter een andere bestemming. Het zal worden ingericht voor een kapperszaak. Mooi herfstweer. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat de „Gouden Regen' van den heer J. Dam voor de tweede maal in dit jaar gaat bloeien. Bibliotheek „Nat en Genoegen" Nu de wintertijd gaat komen, beginnen on willekeurig de boekenliefhebbers weer naar een mooi boek te verlangen. Gaarne vestigen wij de aandacht op onze eigen bibliotheek welke 650 boeken bevat. Evenals vorige jaren zijn er ook dit jaar weer eenige nieuwe werken aangeschaft. Advertenties OOOOOO000*00000 8 Dinsdag 26 October 8 s vieren onze lieve' Ou- s S ders, 8 o P. de JONG O E. de ]ONG-Breed hun TZ^-jarig Huwe lijksfeest. Hun liefhebbende ARIJAANTJE en FRIE.DA. Wieringerwaard, October 1937. 0001000000000oo IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: GRIETJE, Dochter van J. STAMMES—Menger K. STAMMES. Wieringerwaard, 16 Oct. '37. DINSDAG 19 OCTOBER begint Nieuwe leden zijn welkom. Aanvang 7 uur. R. BREED, W'waard DEKRAMMEN te koop. G. PLEVIER, Laan C 202, Schagen. TE KOOP: 24 stuks stalen Spoorrails, 9 meter lang, 9 c.M. breed, 12 c.M. hoog. Te koop gevraagd: 200 M3. Mest. H Schrieken SCHAGEN. TEL. 1. Gevraagd: Een nette HUISHOUDSTER, P.G. Adres: J. SCHERMER- HORN. St. Maarten. Koopje! Aangeboden: 70 baal KOOLZAADSTROO en uitschot Hooi van schelven uit Wieringermeer (spoed), bij H. WILMS, Tel. 23, Anna Pau- lowna. Te koop: 2H.L. PLANTGOED, van E. v. T. IBIS. bij P. OE JONG. Laanweg, Harenkarspel Billijk te koop: 5 volbloed STIERKALVEREN, waarvan 2 in Dec. geboren, bij P. SAAL, Wieringerwaard. BIETENROOIERS gevraagd, bij Wed. E. v. d. HORST, Veerweg, Anna Pau- lowna. t Te koop: 62 Are ROODE BEWAARKOOL. D. RADEMAKER. Slikkerdijk, Wieringerwaard. Te koop: 3 JONGE GELDE KOEIEN, bij E. G. WONDER, Kreil, Wie ringerwaard. IttieiAermen Onze landgenoot, Arie van Vliet, heeft gisteren te Parijs schitterend gereden. In matches a trois sloeg hij achtereenvolgens Toni Merkens, Pola en Georget. Met hoofd en schouders stak onze sprinter boven zijn tegenstanders uit. Het behoeft dan ook geen verwondering te verwekken, dat hij door een enthousiaste menigte werd bejubeld. Uoei&al Samenstelling Ned. E1PM. Kick Smit voorloopig midvoor Naar wij vernemen is de Haar lem-speler Kick Smit, de bekende „swerver"-linksbinnen, als midvoor opgesteld in den oefenwedstrijd, die binnenkort door het voorloopig Ne- derlandsch elftal wordt gespeeld. DIRKSHORN. DIRKSHORN II—SCHAGEN III. 2—4. Het tweede kon het niet bolwerken tegen de „Spartanen" en moest met 24 de vlag strijken tegen de beter spelende ploeg. Voor al voor de rust liet Schagen een goed spel zien, er werd beter geplaatst en gecombi neerd dan bij de Dirkshorners en hoewel het overwicht niet sterk was, toonde Schagen z'n krachtsverschil door 3 goals voor rust te ma ken tegen Dikshorn niet één, hoewel men bij D. niet van geluk mocht spreken, doordat enkele kansen óp onverklaarbare wijze toch niet tot doelpunten werden (zelfs werd er éénmaal gejuicht voor een goal), maar het doelpunt was in buitenspel positie gemaakt. Na rust wist D. in een plotselinge bevlie ging binnen 5 minuten 2 goals te maken en de stand was 32. S verloor z'n zelfver trouwen en het spel werd rommeliger, de goede combinatie van voor rust ging verlo ren. Er zat een gelijkmaker in de lucht voor D. en Schagen verdedigde met man en macht.. In deze periode deden zich enkele voor vallen voor die heel ernstig waren. Laat ons ter verduidelijking zeggen, dat voor rust D. Brak een waarschuwing ontving wegens natrappen (zeer terecht, want een speler mag nooit voor zichzelf als rechter optreden). Denk er om Dirk: Behecrsch je zelf, zelfs wanneer je „genomen" wordt. Of dit voorval al wat kwaad bloed had gezet, weten we niet er was een slechte verstandhouding in 't veld maar op zeker oogenblik werd G. Sloof door den speler Bree baart van S. op zeer onsportieve wijze vast gehouden op 't veld, toen beiden op den grond lagen. In een opwelling van drift gaf Sloof toen hij „los" was, Breebaart ccn trap, althans de beweging in die richting liet geen twijfel. Dit. voorval ontging den scheidsrechter en enkele oogenblikken later verschafte de blijkbaar woedende Breebaart zich genoeg doening en wraak door plotseling met de knie Sloof zoo'n por in de maagstreek te ge ven, dat deze kreunend bleef liggen. Conster natie natuurlijk, en verhitte gemoederen. Breebaart kroeg de eenig mogelijke straf hiervoor: uit het veld gestuurd! Dergelijke voorvallen zijn een schande op het voetbalveld. We laten het aan bevoegden over om hier verder te oordeelen. De wedstrijd verliep verder zonder inci denten en ging uit als een nachtkaars, zij het dat Schagen nog een doelpunt wist te maken, zoodat het einde kwam met 42 voor Scha gen. WA R MEN HUIZEN VOETBALUITSLAGEN VIOS—ZAP 4—2 Meervogels 1VIOS 2 O3 PETTEN PETTEN 2—OUDESLUIS 2 Tet gelegenheid van de kermis speelden beide P elftallen thuis. Het tweede ontving de Oudesluisreserves. Al spoedig was te zien, dat O. P's opgang niet zou vermogen te stuiten. Glas slaagde er in met een fraaie kop bal uit een goed genomen corner P. de lei ding te bezorgen. Een goede kans om deze nog te vergroo- ten faalde: Kossen schoot een aan P. toe gekende penalty zoo tam in, dat de O.-kee- per al heel weinig moeite had. O. deed dit beter; de wegens een handbal van Bellis toegekende penalty liet Raven geen schijn van kans. De rust ging in met 31 voor P. Na de hervatting was de wedstrijd maar weinig interessant meer. P. voelde zich klaarblijkelijk veilig met de verkregen voor sprong, terwijl O. de nederlaag als een vol dongen feit beschouwde. Zonder dat meer gedoelpunt werd brak het einde aan. PETTEN—ZEEMACHT 3—3 Er ontwikkelde zich vanaf de aftrap een vlug op 'en neergaande strijd met P. wel licht. iets gevaarlijker, omdat de Z.-spelers nog niet geheel op elkaar ingespeeld waren. Op vrij fortuinlijke wijze kwam P. aan het eerste doelpunt; een als voorzet bedoeld schot van Kohnhorst belandde in de tou wen. Kort hierna vergrootte Vriesman met een prachtig schot den voorsprong. Wie meende, dat P. zich nu veilig kon achten, kwam bedrogen uit. Na de rust althans gaf Z. den toon aan. Een cadeautje aan Z. van den scheidsrechter, die een 100 pet. buiten spel-doelpunt toekende, was niet geschikt om P. het zelfvertrouwen te hergeven. De Oranjehemden zetten nu alles op alles en de linksbinnen bracht met een schitterend schot de partijen op gelijken voet. Een foutje van Eriks werd P. hierna noodlottig. Zeemacht had de leiding. Dit was P. toch te machtig; fel werd om den gelijkmaker gestreden en inderdaad, ein delijk trof Bouman, die spil was gaan spelen, met een machtig schot van grooten afstand doel. SCHAGEN AANRIJDING Ter hoogte van den heer C. J. Huiberts in den Molenweg heeft vanmorgen in de vroegte een aanrijding plaats gehad. Toen de melkrijder P. D. met zijn auto een luxe wagen wilde passeeren, gleed hij even door en daar de weg hier ter plaatse zeer smal is, raakte hij de luxe automobiel aan het spatbord dat dan ook werd vernield. De schade bleef hiertoe beperkt, terwijl ongelukken van persoonlijken aard zich niet hebben voorgedaan. Oplichter met een auto op stap Ongeveer veertien dagen geleden huurde iemand bij den garagehouder Z. te Oegst- geest voor eenige dagen een personenauto. Toen bedoelde persoon ongeveer een week op stap was, kwam er bij de poliie te Oegstgeest telefonisch bericht van de politie uit Amers foort, met het verzoek eens te willen nagaan bij den garagehouder Z., wie de huurder van den auto kon-zijn, aangezien de bestuur- der daarvan vermoedelijk een groot aantal vTobrklceden, enz., ter waarde van vijf a zes honderd gulden had verduisterd. Een ge deelte van deze kleeden was reeds te Den Helder in beslag genomen. De leverancier uit Amersfoort had nl. let ter en nummer van den kooper opgenomen. De garagehouder Z. had evenwel den naam van den huurder niet genoteerd, zoodat men de politie uit Amersfoort moest teleurstel len. Maar de huurder van de auto was ech ter zoo beleefd zich van tijd tot tijd telefo nisch met den garagehouder Z. in verbin ding te stellen, waarbij hij dan mededeel de, dat hij de auto nog een paar dagen lan ger onder zich zou houden dan was afge sproken. Intusschen kon hij rustig doorgaan met deze auto zijn praktijken voort te zet ten. Zaterdag kreeg de politie van Oegstgeest opnieuw een dergelijk telefonisch verzoek, ditmaal van de politie uit 's Hertogenbosch. Deze deelde mede, dat een haar onbekend persoon een auto te koop had aangeboden, hetgeen haar, gezien den lagen prijs ver dacht voorkwam. Onmiddellijk verzocht de burgemeester van Oegstgeest aanhouding van den verkoopcr en inbeslagname van de auto, aan welk verzoek direct gevolg werd gegeven, zoodat de man na enkele uren achter slot en grendel zat. Het bleek te zijn een kermisreiziger, zekere G. G. G., afkom stig uit Deil. Bij zijn verhoor bekende hij de auto van den garagehouder Z. te hebben willen ver- koopen. Ook bekende hij de verschillende oplichtingen waarvan hij verdacht werd. Hij is ter beschikking van de Amersfoort- sche politie gesteld. Voorts is gebleken, dat ook de politie uit Utrecht en Zeist nog een appeltje met hem hebben te schillen, even eens wegens oplichting. Inbraak te Rotterdam Kistje met juweelen over het hoofd qezien. Zaterdagavond, toen de bewoners afwe zig waren, hebben onbekenden zich toe gang verschaft tot de woning van J. V.. aan den Oudendijkweg te Rotterdam. De inbrekers hebben zich van het balkon van de eerste verdieping, langs een regen pijp opgetrokken naar liet dakraampje, waardoor zij het huis betraden. In de woning werd alles overhoop ge haald. Uit de slaapkamer wordt een aantal sieraden vermist, maar een kistje met ju weelen, dat op het buffet stond en waarin voor een waarde van f 2500.— aan paarlcn en diamanten ws geborgen, hebben de die ven, die blijkbaar in hun werk zijn ge stoord, over het hoofd gezien. Met achterlating van hun instrumenten zijn de inbrekers vertrokken. Naar wij vernemen hebben de veilingen van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale be richt ontvangen, dat voortaan alle witte kool voor zoover deze niet afkomstig is uit be waarplaatsen ,op de lijst van de aangevoerde hoeveelheden onder het hoofd „witte kool" aan de Centrale moet worden opgegeven. Blijkbaar wordt dus de Deensche witte kool. welke niet uit de bewaarplaatsen komt, „gelijkgeschakeld" met de witte kool .voor zuurkool, hetgeen dus practisch hierop zal neerkomen, dat voor Deensche witte kool, welke niet uit de bewaarplaatsen komt, nim mer eenige steun is te verwaohten. Wij meonen goed te doen dit voorschrift speciaal onder de aandacht van de telers vaat Deensche witte kool te brengen. Ook de roode- en gele bewaarkool, welke niet uit de schuren komt, mag niet als be waarkool aan de Centrale worden opgege ven, doch moet afzonderlijk worden vermeld zoodat ook deze soorten voor de steunibere- kening blijkbaar niet tot de bewaarkool woiv den gerekend. Nazi's contra Dantziger Katholieken Poolsche parochie bestond 24 uur De strijd, die de nationaal-socialistische senaat te Dantzig tegen de kringen van het katholieke centrum heeft ingezet, neemt grooteren omvang aan. De politie heeft zorg vuldige huiszgekingen verricht in de pa rochie en in de woningen van alle katholie ke priesters te Dantzig. Voorts heeft de senaat een telegram aan het Vaticaan ge zonden. waarin geprotesteerd wordt tegen de oprichting van twee autonome Poolsche parochies op last van den katholieken bis schop van Dantzig, mgr. O'Rourke. Inmiddels heeft echter mgr. O'Rourke naar aanleiding van herhaalde stappen van den senaat reeds zijn ordonnantie ingetrok ken en de benoeming van twee Poolsche pastoors ongedaan gemaakt. Zoodoende heb ben de autonome Poolsche parochies slechts 24 uur bestaan, hetgeen in Poolsche kringen nogal beroering heeft gewekt. Activiteit der Internationale Vakveroenigingen. Ook hot Nederl. Vakverbond stuurt sym pathiebetuiging. De algemeen© raad der Engelsche vnk- vereenigingen heeft gisteren een verklaring gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat van de internationale secties der vakvereeni- gings- en arbeidersbeweging een eenparig antwoord is ontvangen op het beroep ten gunste van een boycott van Japanscbe waren. Antwoorden op het beroep zijn in gekomen van de vakvereenigingsorganisa- ties in de Ver. Staten, Canada, Nicuw- Zeeland, Australië, Mexico. Indië, België, Nederland, Frankrijk, Zwitserland de Scandinavische landen, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk en Ierland. Meer dan 10000 personen hebben gister middag deelgenomen aan een door de La- bour-partv op Trafalgar Square belegde l>c- tooging. Zij hebben geprotesteerd tegen de Japanscbe agressie in China. Twee afgevnar digden der Labourpartv, W. H. Green en Attlee, leider der oppositie hebben het woord gevoerd en den boycott van Japanscbe arti kelen bepleit en het optreden der Britsche regeering gecritiseerd. ALKMAAR. 16 October. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 140.000 kipeieren: 56—58 Kg. 4.90-5.10. 58—60 Kg. 5.10-5.25, 60-62 Kg. 5.10-5.35, 62-64 Kg. 5.15—5.40. 6466 Kg. 5.30—.50. kleine eieren 2.754.90 per 100 stuks. ALKMAAR, 16 October. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 72V£—74V2 cent en kleinhandel 80—77V2 Handel goed. Kipeieren f 4r—5.45 en eendeieren f 3. Handel stug. WARMENHUIZEN. 16 October. Witte kool 80 ct., nep f 6.206.90. drieling- gen 3.70—3.90, uien 4.70—6.20, grove uien 6.10. eigenheimers 2.30—2.70 slaboonen 10.10 —19.10, bieten 11.90. Aanvoer: 13300 Kg. roode kool. 78000 Kg. witte kool. 525 Kg. ne- 3075 Kg. uien. 2300 Kg. aardappelen, 240 Ke. slaboonen, 1000 Ke. bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Oct. BI. eigenheimers 2.10—2.70. uien 6.46—670 drielingen 3.704.10, grove 6.106.60, gele nep 5.70—6.40, peen 1.10—1.20. 10 kg. spercieboonen 11.70 135 kg. snijhoonen 15.30. 10.000 kg. kroten 1.40—2,60; 8000 kg. roode kool 1.702.90 30,000 kg wiUa kool 80—1 5000 kg. gele kool 110-1.30 3500 stuks bloemkool 4.3—7.30 dito 2e soort 1.60—2.G0 1000 andijvie 60. NOORDSCHARWOUDE, 18 October. Aanvoer: 5900 Kg. uien 66.30, driclin- gen 3.50—3.7,0 grove 5.76—6, peen 1.40. 400 kg. spercienoonen 8.80—13; 1500 kg. kro ten 1.50—1.90 52800 kg. witte kool 0.80— 1 2000 ke. gele kool 1.10—1.20 ALKMAAR. 18 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 09 vette koeien 135280, graskalveren 28— 52. 30 vette kalveren 70—90. per kg. 70—90 ct., 41 nuchtere kalveren, slacht 8—20. 21 vete schapen 26—32 287 vette varkens 0.5o—0.59; handel stug.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3