J ^acüicinkoapcn kif onze admtendm I Posthumus behoedde Succes voor een nederlaag PurmersteynSucces 11- In een wedstrijd tusschen twee gelijk waardige tegenstanders hebben Purmer steyn en Succes de punten broederlijk gedeeld. In dezen wedstrijd waren de beide verdedigingen te sterk voor de aan- valslinie's. Een P.-halfback zorgde in de tweede helft voor het S.-doelpunt met een mislukte omhaal. Door middel van een penalty heeft Purmersteyn later weer ge lijk kunnen maken. Overigens heeft P. in deze match de beste en meeste kansen gehad. Haar voorhoede gaf zeer goed spel te zien. Speciaal de vleugel spelers moesten in de gaten worden gehouden. Tallooze malen is het S.-doel op wonderbaar lijke wijze aan een doorboring ontsnapt. Wij mogen niet nalaten andermaal op de buiten gewone verdiensten van Posthumus te wijzen. Hij was dezen middag ongenaakbaar en de wijze waarop hij in tallooze gevallen zijn hei ligdom zuiverde, wekte de bewondering van het talrijke P.-publiek. Zonder hem was Succes ongetwijfeld met een dikke nederlaag thuis gekomen! Succes niet op dreef Succes was niet bijster op dreef. Haar voor hoede is en blijft het zwakke punt ondanks de versterking met Rijkers, die als zwervend voorwaarts steeds prachtig werk doet, doch teveel achter de voorhoede opereert. In de 5 thans gespeelde wedstrijden hebben wij geen doelpunt van zijn voet gezien. Als de midden linie weer eens meer gelegenheid vindt om de voorhoede te stuwen, zal succes zeker niet uitblijven. De wedstrijd. Met wisselende kansen verstreek het eerste kwartier. Er werd hard gewerkt en in niets gaf men elkaar toe. In de daarop volgende pex-iode domineerde Purmersteyn. Dank zij Posthumus, die eenige fraaie saves verrichtte, bleef het Succes-doel schoon. Bij een corner op het S.-doel schoot de linksbuiten in goede positie keihard in het zijnet. Hierna was het weer Succes, dat de lakens uitdeelde en het P.-doel moest eenige malen een ware belege ring doorstaan. Schoten van Kuiper en Lont gingen over of naast. De P.-linksbinnen kreeg vlak voor de rust de kans van den dag, doch schoot van dichtbij meters naast. Succes de leiding. De tweede helft deed meer verwachten. Aan beide zijden werd er nog een schepje opge legd. Reeds dadelijk kon Succes de leiding nemen. Montulet plaatste een hoogen bal in den P.-doelmond. Ongetwijfeld was de bal een prooi geworden voor den uitloopenden P. keeper als niet de linkshalf getracht had weg te werken. Zgn wegtrap werd een omhaal en over den uitgeloopen keeper heen rolde de bal in het net (01). Penalty! P. stelde zich nu geducht teweer en helaas werd het spel nu in vele gevallen unfair. Tal looze vrije schoppen werden uitgedeeld. On verbiddelijk werd iedere overtreding gestraft en toen dan ook Iedema eenmaal binnen het strafschopgebied minder zachtzinnig afhield, kreeg P. een penalty toegewezen. O.ï. te zwaar gestraft. De penalty werd onhoudbaar ingeschoten en de partijen waren weer op ge lijken voet (1—1). Door dit succes aangemoe digd kon P. nog eenigen tijd een druk op het S.-doel uitoefenen. Maar Posthumus deed prachtig werk. Ook S. kreeg nog mooie kan sen. Lont was echter niet erg gelukkig, want tot tweemaal toe belandden zijn schoten in het zgnet. Een prachtige kans tot scoren strandde op buitenspel. Beide doelen waren doorloopend in gevaar, maar géén der partgen zag kans de match te haren voordeele te be slissen! Watervogels maakt een slechte beurt WatervogelsStrandvogels 32. Hoewel Strandvogels wederom een goede partij speelde en volstrekt niet met zich liet spotten, heeft Watervogels dit verliespunt toch hoofdzakelijk aan zichzelf te wijten. De achterhoede der thuisclub maakte n.1. meer malen een zwakken indruk en had oogenblik- ken van slordigheid, die juist tegen een ploeg als die der bezoekers taboe is. En de W.- voorhoede hebben we nog nooit zoo slecht gezien als gisteren, al dient gezegd, dat men ook geen greintje geluk had. De wedstrijd stond overigens op een niet zeer hoog peil, daar het plaatsen en afwer ken der aanvallen zeer veel te wenschen over lieten. Beide elftallen waren volledig toen de heer De Graaf beginnen floot. Het werd een op en neergaand spel, waarbij al doorschemerde, dat het geen van beiden zou gelukken een flink overwicht af te d wingen. Het eerste goal konden we nochthans reeds na 5 min. noteeren, toen Leo Bosch, die een besten wed- stiijd speelde, op z'n eentje door de S.-ver- dediging liep en den onthutsten keeper met een niet onhoudbaar schot passeerde. Een poos later kreeg de S.-midvoor gelegenheid om met een hard hoog schot van dichtbij ge lijk te maken, toen Van 't Hert treuzelde met wegwerken. Blijkbaar zag S. goed in waar haar kans lag. want fel viel zij nu geregeld aan. En al heel spoedig na den gelijkmaker had zij wederom succes, toen de midvoor stevig in liep, schoot en Hollander over den bal heen- viel (1—2). W. heeft er wel direct een schepje opge gooid. maar effect sorteerde dit niet. De S.- veruediging en niet in het minst de lange aan voerder-keeper, greep met veel bravour in. In de tweede helft kreeg L. Bosch een vrijen schop te nemen op den rand van het strafschopgebied. Het was een geweldig schot, maar de keeper redde met een even fameu ze n duik. Maar dan is S. toch ook weer heel druk aan het woord en in een periode dat W. slechts futloos speelt, scheelt het een haar of Hollander wordt weer gepasseerd. Via den paal komt de bal echter op de lijn tot stil stand. Tegen het einde zet W. als laatste red dingpoging een kordaat offensief in, dat op een corner uitloopt. Deze wordt dan einde lijk, en op werkelijke fraai wijze, door K. Been met een kopbal benut (22). Schagen herstelt zich MFC 1Schagen 1 14. Een wedstrijd, waarin vóór de rust Scha gen met héél veel geluk een 10 voorsprong wist te behalen, en het herhaaldelijk de dans ontsprong meerdere doelpunten tegen zich te krijgen. Een wedstrijd waarin vóór de rust de keeper P. Schoorl en de „derde back" L. Schoorl het veld beheerschten en de overi gen met min of meer geluk en steeds met kort spel hun tegenstanders den baas tracht ten te blijven. Een wedstrijd, waarin de thuis club in de eerste helft zeker wel niet minder was. En na de rust? Mooi open spel van het heele Schagen-elftal, een snelle voorhoede, een zeer actieve halflinie met Grootes als uitblinker, backs als rotsen in de branding en keeper Schoorl als een muur. De laatste 20 minuten een volkomen overrompeld MFC, dat zeer weinig meer in te brengen had. Het verloop. De eerste aanval is voor MFC, direct daar op gevolgd door een run van de Schagervoor- hoede. Een gevaarlijk moment voor den M.- keeper, waarin hij door het oog van een naald ging! MFC laat het er niet bij zitten en maakt het keeper Schoorl danig lastig. Deze echter heeft zijn dag en gesteund door de backs waarvan de Maas door zijn nog niet genezen hoofdblessure zichtbaar gehan dicapt is houdt er alles uit enLeen Schoorl brengt dan telkens den bal weer keu rig naar voren. Over het algemeen is Scha gen nog te langzaam. Zonnenberg valt dezen keer niet mee en maakt nogal eens een foutje. Eenige goede harde schoten van den prima MFC-midvoor Kuiper verdienen een beter lot. Schagen heeft verbazend veel ge luk, telkens gaat de bal naast of tegen den lat. Er wordt van weerszijden forsch ge speeld, al te forsch soms, maar scheidsrech ter Hakhof heeft de touwtjes goed in han den. Wij vreezen een doelpunt voor MFC, als De Haas gevaarlijk op Schoorl terugspeelt, maar de laatste redt op het nippertje. Steeds is MFC in den aanval, speciaal de linksbuiten Schaap, is zeer gevaarlijk. Ongeveer 10 mi nuten voor rust brengt de S.-voorhoede den bal van het M-doel, en zorgt Peetoom, min of meer bij toeval voor het eerste doelpunt. Dan is het meteen met het overwicht van MFC gedaan! Het fluitje voor rust maakt een einde aan een nieuw Schagenoffensief. dat na de thee direct hervat wordt. Het spel is nog geen vijf minuten oud, of Peetoom, die vooral na rust zeer goed op dreef is, zorgt met een keurig schot voor nummer twee. De S.-voorhoede blijft er uitstekend in, het technisch knappe spel van De Moor valt op en ook de halflinie, waarin soms fraai kop- werk van Slikker te genieten valt, doet goed werk. Zonnenberg blijft de zwakke plek. Uit een corner zorgt Kuiper, met een hard, on houdbaar schot voor het eerste en eenige tegenpunt. Door een vergissing van den M.- keeper komt door Peetoom de stand op 13. Het spel wordt op het kantje af van ruw. buitel- en valpartijen zijn niet van de lucht. Nog éénmaal scoort Peetoom. De laatste twintig minuten geven een eenzijdig spel te zien en met een 41 overwinning voor Scha gen komt het einde. trio der Boys, bestaande uit Pater, Schenke en Mulders zoo goed als niets klaar wist te maken. De doelman der gasten verdient een afzonderlijk woord van lof; wat hij hield was van dien aard, dat dit alleen reeds den wed strijd het aankijken waard maakte. Enkele minuten na het begin doelpuntte De Grand uit een correct voorgezetten bal van Goudsbloem, de op de rechtsbuitenplaats verwonderlijk goed werk liet zien. Toen scheen de Amsterdamsche doelman het welletjes te vinden en het was of hij een bordje tusschen zijn palen had gehangen: dichtgespijkerd! Tien, twintig malen was zijn heiligdom in doodsgevaar. Maar de bal kon de zonder lingst denkbare capriolen maken in den doel- mond dit was een sensatie op zichzelf! het ding de lijn te laten overschrijden scheen niet mogelijk. Het tweede doelpunt kwam eerst een kwar tiertje voor het einde, toen een der Amster damsche backs, die het bewuste bordje be paald niet gezien had, de Alkmaarders een handje meehielp en zelf onhoudbaar in eigen doel schoot. Daarna kwam er geen verandering meer. Zaandijk-Texel 10-1 (Van een medewerker van „De Zaanlander") Zaandijk heeft in een uitstekend gespeelden wedstrijd Texel een klinkende nederlaag toege bracht. Weliswaar was het spel der eiland bewoners zwakker, doch zooals gisteren, is Zaandijk slechts zelden in vorm geweest. Al hoewel het verloop van den strijd vrij een zijdig is geweest, valt er toch nog wel het een en ander te melden. Direct is Zaandijk in den aanval en binnen twee minuten doelpunt de kleine Schagen. Direct hierna lost de reus Kuyper een gewel dig schot, doch de keeper van Texel, die er dezen middag tientallen van schoten heeft uit- getimmerd, wist ook dit schot te keeren. Zaandijk blijft den toon anageven, maar toch gaan vele kansen nog verloren daar tactisch werk van de slimme Texelaren, die den Z.- aanval keer op keer in de buitenspel val laten loopen. Na 20 minuten krijgt Z. voor het eerst een productieve bui. Het is haar middenvoor Kuyper, die tot driemaal achter elkaar weet te doelpunten. Texel is daarna even geheel de kluts kwg't en haar keeper krijgt het onbarm hartig te verantwoorden. Even voor de rust weet Zaandijk nummer 5 in de touwen te jagen, doch niet dan nadat ook de T.-aanval nog eenige malen een bezoek aan de Z.-veste had gebracht, wat voor de rust stellig niet vaker dan tien keer het geval is geweest. Na de rust schijnt de doelpuntenhonger van Zaandijk aanvankelijk gestild te zijn, want haar voorhoede valt slechts zwak aan. wat voor de Texelaren het sein tot herstel beteekent. Aanvankelijk ziet het er dan ook even naar uit, dat de noorderlingen uit een ander vaatje zullen gaan tappen, want zij weten een tegenpunt te scoren. Nog eenige minuten weet de T.-aanval haar verdediging gelegenheid te geven om op adem te komen, doch daarna gaf de moedige ploeg' zich ge wonnen. Met de regelmaat van een klok rol den de ballen het laatste half uur achter haar keeper, zoodat, toen de scheidsrechter inrukken blies, Zaandijk met de dubbele cijfers gewonnen had. Alkm. Boys veel sterker dan A.P.G.S. Techniek wint van kracht. Het was een allerzonderlingste weds.njd, dien we aan den Westerweg k.egen te aan schouwen. Tegenover de rood-w.t geblokten stelden zich elf athleten op, grooie, sterke kerels, waarvan echter in hoox'Jzaak alleen het achtertrio bleek te kunnen voe.ballen. Behalve gedurende enkele vrg korte perioden voor de rust, bestond de geheele wedstrijd uit een doorloopende insluiting der Amsterdam mers. Wel brachten ze het af en toe tot een enkelen uitval, maar niet zoodra had een Alk maarder het leer bemachtigd of zonder par don ging het, goed combineerend weer op het heiligdom der bezoekers af en het was bgna vermakelijk te zien, hoe de politieman nen zich uitsloofden den bal te benaderen, zonder dat ze er ook maar in het minst aan te pas kwamen. Achter echter stond dan steeds het Amsterdamsche trio op zijn post. waartegen het geheel uit vorm zijnde binnen- B.K.C. in topvorm over vleugelde W.Waard Gedecideerde 30 overwinning. Het was een record-menigte, die een BKC in topvorm zag zegevieren over het tot dusverre ongeslagen Wieringerwaard. Niemand zal aan de rechtmatigheid van den uitslag tornen. De wijze waarop BKC van zich afsprak was van een ge halte, dat we lang hebben moeten mis sen en waarvoor Wieringerwaard, hoe het dan ook zwoegde, de vlag heeft moeten strijken. Wel zeer duidelijk kwam aan het licht, welk een versterking het weder meespelen van Paardekoper en Van Teulingen Hz. is Er zat thans geen enkel „lek" in de ploeg. Wieringerwaard heeft niet slecht gespeeld. Dat een voorhoede tenslotte gewaardeerd wordt naar de score is begrijpelijk. Doch die van W. vond ditmaal een verdediging tegen over zich, die geen enkel steekje liet vallen en waarvan de een voor den ander niet onder deed in trapvastheid. Het begin van den wedstrijd is een voor bode voor het verdere, vlot, snel uitgevoerd spel met een ondergrond van techniek bij alle spelers.. Hoofdzake lijk wordt nog in het middenveld geduel leerd, waar Jan vari Wees en Paardeko per tegenover M. Schenk hun arsenaal van balbeheersching openen. Doch opeens rent Jac. van Wees langs de lgn, zijn harde voorzet vliegt door de verdediging heen, waar de toege- stormde Keijzer het leder ineens opvangt en met een meester lijk schot, laag in den hoek scoort. Dan veroorlooft men Jan van Wees. Hazeloop even een vrijen bal en een moeilijke safe van Prins moet redding brengen. De achterhoedes laten zich niet meer gena ken. Blok schiet eenmaal juist naast de paal maar met 10 gaan we rusten. Het hernieuwde aantreden der kemphanen brengt geen schommelingen van beteekenis teweeg. Het spel behoudt zijn karakter. Geen van beiden spreekt zgn kracht reserves aan om een overrompeling te wagen. Ze houden elkaar in evenwicht, al is BKC steeds iets sterker. De voorsprong vergroot. Keijzer krijgt den bal vrij en plaatst een boogbal op de lat, waarna Blok het neerko mende leder onder donderend gejuich ln de touwen loopt (20). Veiwoed werd er gestreden, ook tegen de herstelpogingen van Wieringerwaard, dat inderdaad met kracht aan de B.-veste begon te rammelen. En in die periode viel de be slissing, doordat Jac. van Wees een scherpe voorzet gaf die Keijzer, snel toeloopend, juist voor den neus van Rezelman weg, in wist te koppen. Het strijdgewoel naderde dikwijls het BKC- doel en Schcnk's verre harde schoten brach ten Prins meermalen in actie. Hazeloop schoot hoog over en K. Schenk miste de kans van den dag door over den bal heen te trappen, waarbij hij pijnlijk tegen den paal kwam. Overigens werden in den forschen, doch niettemin fairen strijd heel wat blessures on- geloopen. Zoo verliet Jansen bg W. het veld en werd door Blaauboer vervangen. Blok liet zich nog door J. de Schipper Az. remplacee- ren, terwijl spelers als Van Teulingen Jz.. Paardekooper en Jac. van Wees de laatste vijf minuten slechts meehinkten. Scheidsrechter Annyas heeft bijzonder goed Het voorloopig voetbal-programma voor a.s. Zondag K. N. V. B. De KennemersHRCDWV—West- Frisia; OSVAlcmaria. HelderAssendelft; Alkm. Boys Volewyckers; ZaandijkSucces; Hol- landiaTexel. WatervogelsAndijk; AlkmaarN. Niedorp; BKC—DTS; MFC—Wieringer- waard; StrandvogelsSchagen. HRC 2—OSV 2. HRC 3Hollandia 2; Alcmaria 2 Helder 2; West-Frisia 2Alkm. Boys 2. N.-H. V. B. Atlas 1Schoorl 1; Succes 2Oude- sluis; Held. Boys 1HRC 4; Zeemacht 1 —HRC 5; Helder 3—Petten. Schagen 2And. Boys 1; Hem 1 Strandvogels 2; Flevo 1Hollandia 4; VCL 1Sijbekarspel 1. Texel 2De Cocksdorp 1; Helder 4 Watervogels 2; JVC 1—BKC 2; Tex. Boys 1Helder 5. Alkmaar wint op het nippertje In een wedstrijd, waarin de groen-witten het beste voetbal lieten zien, wisten ze tenslotte met 21 een benauwde overwinning uit het vuur te slepen. Meestal kan een ploeg van iederen tegenstander wel iets leeren, zoo ook hier. Indien de Alkmaarders zich zouden kun nen opwerken tot het enthousiasme der D.T.S.-sen, dan zouden ze in deze competitie een heel wat meer te duchten tegenstander zijn, dan tot dusverre het geval is. Ze hebben verschillende goede voetballers in hun gele deren, maar ze zijn dikwijls te laksch om resultaten te kunnen bevechten. Gedurende het eerste half uur van den wed strijd gebeurde er weinig vermeldenswaardigs. De partijen gaven elkander in kracht niet veel toe, beide keepers moesten af en toe handelend optreden, wat ze goed deden. Alk maar. dat beschikte over betere techniek, nam de zaak vrij lauw op, de bezoekers echter pakten vurig aan. Bij een aanval der groen-witten kon DTS slechts onheil voorkomen door een overtreding te begaan binnen de beruchte lijnen. De scheidsrechter gaf terecht penalty en deze werd door Schoonhoven correct omgezet in een doelpunt. In dezen stand kwam voor de rust geen verandering meer, zoodat half-time inging met een 10-voorsprong der Alkmaarders. Na de hervatting blijkt Kuis te zijn vervan gen door NIerop Groot. Wanneer het spel on geveer vgf minuten oud is, krijgt Tromp, de spil van DTS, van grooten afstand een vrijen trap te nemen. Hij schiet op het doel en on houdbaar voor Mulder verdwijnt het leer zoo waar in de touwen. Alkmaar komt nu meer en meer opzetten, de aanvallen stranden echter op de verdedi ging van DTS, die daarbij af en toe zeer ruw te werk gaat. Ongeveer een kwartier na het begin van de tweede helft krijgt Kranenburg een kans, die hij dankbaar aanvaardt. De stand is 21 en hoewel Alkmaar bgna steeds in den aanval is, komt er geen veran dering meer. De penalty hierna overgenomen, bracht het 4e doelpunt voor de Boys (04). Intusschen vond Succes 2 geen gelegenheid om de eer nog te redden, daarvoor zorgde de Boys-keeper wel die uitmuntend op dreef was. H.B. kon den stand geleidelijk opvoeren en met 07 kwam het einde. Men was op Wierin- gen niet te spreken over des heeren Freeke's Schoorl I-Helder III 2-1 Een zeer vlugge wedstrijd. Al direct na den aftrap zien we van beide partijen een mooi vlot spel. Beide doelen komen zoo nu en dan in gevaar, vooral het Helderdoel ontsnapt maar juist aan een door boring als Selhorst geheel is doordrongen en voor het open H.-doel juist naast schiet. Doch ook H. zit lang niet stil. De over het geheel genomen stoer gebouwde H.-mannen spelen een snellen wedstrijd en combineeren heel aardig. Na een half uur spelen is het S., dat de score opent als Selhorst een uit trap opvangt, den bal mee naar voren neemt en keihard in den hoek van het H.-doel kogelt. De vreugde over dit mooie doelpunt is nog niet voorbg of de H.-jongens juichen als ze met een even mooi schot den stand weer gelijk (11) maken. We zien in deze periode schitterend keep- werk van den H.-keeper, die het zoo nu en dan nog al warm krijgt. Het is in deze periode van overwicht, dat Schoo_rl het win nende doelpunt maakt, als Selhorst mooi voor zet en onhoudbaar in kan kogelen. Helder zet nu nog eens alles op ajles, doch ze ziet, dank zij het uitstekend verdedigen van S., geen kans een doelpunt meer te maken en zoo bleef Schoorl verdiend overwinnaar van dezen mooien strijd. Scheidsrechter Har- tog leidde correct en kalm. De Schoorl adspiranten gingen op den ouden voet voort en overrompelden nu weer de Alkmaar a adsp. met 70. Schoorl 2 kreeg ook genoeg van de neder lagen en versloeg Vrone 2 in eigen huis met 6—2. Andijk-Nieuwe Niedorp 1-0 Wederom geen winst. Ook de vijfde wedstrijd is in een nederlaag voor N.N. geëindigd. De nederlaag was overi gens zeer eervol. Het Andijker spel heeft N.N. nooit gelegen en ook nu weer is de strijd zeer spannend geweest. Het Niedorper spel was echter zoodanig, dat spoedig een omme keer is te verwachten.Het eenige doelpunt ontstond uit 'n schermutseling vlak voor doel. A.s. Zondag is Alkmaar de tegenstander, een zware opgaaf. Zullen de Nicdorpers nu eens voor een verrassing zorgdragen? D.O.S K O.-H.R.C. IV 1-1 Direct na den aftrap krijgen we een mooien, zeer vluggen wedstrijd te zien, waarbij nu eens het H.-doel dan weer het D.-doel in gevaar is. Een ver schot van den D.-midvoor belandt tegen de lat en de terugspringende bal komt bij den D.-re»htsbinnen, deze krijgt een pracht kans, doch de H.-keeper redt. H. krijgt ook eenige prachtkansen om de leiding te nemen, doch alles moet zeer vlug gaan, daar de D.- achterhoede weinig tijd laat. H. komt echter met mooi en uiterst vlug spel iets meer opzetten waardoor zij gevaar lijker wordt en D. iets uit haar evenwicht brengt. Wel weet de D.-achterhoede een tijdje stand te houden, doch bij een mooie H.-aanval krijgt deze een kans en met een hard, onhoud baar schot neemt H. de leiding. Rust 10 voor H., hetgeen goed de verhoudingen weergeeft. Na de rust wordt H. eenigszins uit haar spel gebracht door de zeer enthousiast werkende D.-ploeg, doch met de juiste combinatie wil het niet erg, zoodat doelpunten voorloopig uit big ven. Uit een corner weet D. gelijk te maken. Hoewel beide partijen alles op alles zetten, blijven i dcre doelpunten uit. Succes Il-H.Boys 0-7 Alle verwachtingen ten spijt kon Succes 1 het gisterenmiddag tegen H.B. niet bolwerken. Zij kregen een gevoelige nederlaag te slikken. Niet dat Succes zoozeer de mindere was in het veld, geenszins, maar de S.-achterhoede was totaal uit vorm cn hieraan moet de groote nederlaag dan ook worden toegeschreven. H.B. laat een goeden indruk achter. Spoedig profiteerden de gasten van een fout in de S.-defensie en konden de leiding nemen (0—1). Ook S. kreeg eenige kansen, zeer goede zelfs, maar men kon het niet tot doelpunten brengen. Met 0- 2 kwam de rust. Na de rust heeft H.B. den stand regelmatig opgevoerd, steeds werden de grove fouten in de S.-achterhoede afgestraft. De eerste aanval bracht reeds succes en het was 03. Toen deed zich een betreurenswaardig incident voor. Bg een overtreding in het S.-doelgebied kende de scheidsrechter een penalty toe. Keeper Slikker wist den bal te houden, doch voordat hij goed besefte wat er gebeurde werd hij door 2 H.S.-spelers besprongen. Eén der Successers ontstak in woede, liep op het worstelende drietal in, greep den bal en gooide deze zoo hard hij kon een der belagers naar het hoofd, een handeling, waarvoor de scheidsrechter hem terecht naar de kleedkamer verwees. D.H.C.-Stormvogels 2-2 Bgna gewonnen. De wedstrijd, welke DHC gistermiddag op haar terrein te Delft speelde tegen Storm vogels, is geëindigd in een gelijk spel. Wan neer er begonnen wordt, blijkt, dat de Delftenaren een en de IJmuidenaren twee in vallers in het veld hebben. De gasten zitten er oogenblikkelgk na den aftrap fel op, doch dat duurt niet lang. Weldra voert DHC den boventoon, doch de goed opgezette aanvallen worden niet behoorlijk afgewerkt. Het duurt zoodoende geruimen tijd voor DHC er in slaagt door een goed schot van Ditmars de leiding in handen te krijgen (1—0). Storm vogels doet dan alle moeite om aan een gelgk- maker te komen en de aanvallen zijn dikwijls zeer gevaarlijk, zoodat Boot van geluk mag spreken, dat zgn doel niet doorboord wordt. Voor de rust komt er in den stand geen wijziging, doch direct na de hervatting is het Van Nellen, die, na een snellen aanval, het leder in het doel schiet. De scheidsrechter verklaart het doelpunt ongeldig, een beslis sing, die o.i. niet geheel en al onaanvechtbaar is. De IJmuidenaren schijnen hierdoor echter nieuwen moed te hebben gekregen en spoedig weet Tol den gelijkmaker te scoren (11). Vrg kort daarop weet Van Pel een voorzet van Schoorl te benutten (1—2) en dan heeft het er veel van weg, dat Stormvogels als overwinnaar uit dezen strijd zal komen. Ech ter, vlak voor het einde, krijgt DHC een strafschop toegewezen wegens hands en Buyink, die den strafschop neemt, trekt daar- 1 van onmiddellijk profijt, zoodat het einde komt met een gelijken stand, 2—2. V.S.V.-K.F.C. 2-3 De Boer verrichtte den hattrick. Met een verdiende overwinning is de Koog- sche gistermiddag naar de Zaan teruggekeerd. Over het algemeen was het spel der gasten veel beter dan dat der gastheeren, die gehan dicapt zijn door het feit, dat hun achterhoede zeer zwak is, waardoor de middenlinie te veel aandacht aan de verdediging moet wijden en het verband tusschen voorhoede en midden linie zwak is. De Boer maakte het de verde lging van V.S.V. voortdurend lastig. Toen Broek eenmaal miste, opende De Boer fraai de score (0—1). Met verre schoten had V.S.V. geen succes. Nadat Sterk den achterstand op geheven had, was het weer De Boer, die KFC de leiding gaf (12). Met dezen stand kwam de rust. Lang duurde het, voordat er in de tweede helft iets bijzonders gebeurde. V.S.V. ondernam eenige goede aanvallen, maar deze werden door de hechte Koogsche verdediging onschadelijk gemaakt. In een periode van overwicht der gasten weet de Boer opnieuw een doelpunt te maken (13). Ten slotte ver kleinde Van der Lugt den achterstand van V.S.V. met een goed gericht schot (23). Daarna werd er niet meer gedoelpunt. De scheidsrechter staakte den wedstrijd H\j had last van de „tribune". De scheidsrechter van Hoek van Hol land—Neptunus heeft zich een half uur voor het einde der match genoodzaakt gezien het spel te laten staken. Het publiek was het gedurende den wedstrijd niet geheel eens met de be slissingen van den referee. De men- schen op de tribune joelden en schreeuwden, hetgeen niet in den smaak viel van den scheidsrechter, die zich dan ook een half uur voor het einde tot het bestuur van Hoek van Holland wendde met het verzoek de tribunes te laten ontruimen. Het be stuur dezer vereeniging achtte evenwel geen termen aanwezig om hieraan te voldoen, aangezien een geval als het onderhavige niet zeldzaam is. De scheidsrechter heeft daarop den wed strijd, waarin op dat oogenblik nog geen enkel doelpunt was gescoord, doen staken. Bjj den uitgang van het terrein had zich een talrijk publiek verzameld, het geen de politie noopte den scheidsrech ter op zijn weg naar het station ge leide te geven!

Schager Courant | 1937 | | pagina 7