Adu-eAieniUbj-li&iv (JyflAoA,ten De Jubileum-Kegelwedstrijden te Schagen De Volewijckers namen driemaal de leiding Doch dé Alkm. Boys maakten even zoo vele malen gel|jk! In een meer spannenden dan fraaien vredstryd hebben de Alkmaarsche Boys ln hun thuiswedstrijd tegen de Vole- wyckers genoegen moeten nemen met een geiyk spel, 88. Met dit resultaat moch ten zy zelfs tevreden zijn, want tot drie maal toe namen de Amsterdammers, die n hun laatste nederlaag 4 nieuwe spelers opgesteld hadden, de leiding. Tot ver in de tweede helft stonden dezen zelfs nog met 82 vóór en de Boys dankten 't ten slotte aan schitterend werk van hun linksbinnen, Pierre Mulders, den ex-inter national, dat zü een gelyk spel uit het vuur konden sleepen. Het is overigens een wedstrijd geweest van vrijwel even sterke partijen. Door het gladde veld en den sterken wind stond het spel over het algemeen niet op hoog peil: in het veld waren de gasten gewoonlijk wat sneller en was hun samenspel dikwijls uitstekend, de Boys stelden daar een energiek aanvalsspel tegenover, waarin vooral de beide vleugel spelers Legrand en Goudsblom een groote rol speelden. Direct na den aanvang van den wedstrijd, die door een talrijk publiek werd bijgewoond, bleek het, dat de gasten naar Alkmaar gekomen waren voor het verdedi gen van „hun laatste kans". Zij zaten aan stonds vinnig op den bal en verhinderden daardoor, dat de Boys op volle toeren kwamen Echter bleek alras, dat de thuisclub met haar gevaarlijke aanvallen over de buiten^ spelers minstens even goede kansen had. Drie goals in vijf minuten! Tien minuten na den aanvang werd keeper v. d. Horst voor de eerste maal in dit seizoen, op eigen terrein gepasseerd. Een fout van Houtkooper werd door den V.-rechtsbuiten n.1. afdoende afgestraft. (01). Direct daar na zette „Pierre" een mooien aanval op, hoog plaatste hij het leer voor de V-veste, snel kwam rechtsbuiten Goudsblom naar bin nen gesneld en met een magnifieken kopbal was de stand gelijk. Maar een minuut later hadden de gasten opnieuw een voorsprong genomen. Een fraaie combinatie werd door den middenvoor besloten met een kalm ge plaatsten kopbal, welke keeper v. d. Horst totaal verraste. (12). Energiek vervolgden beide partijen den spannenden kamp. Wel spande het voor beide doelen meerdere malen, maar het had er alles van, dat de rust met een 1—2 voorsprong voor de Volewyclcers zou ingaan. Een minuut voor de pauze liet Mulders echter weer eens zyn extra-klasse zien. Weer lokte hij rechts half en rechtsback naar zich toe om onmid dellijk daarop den bal, evenals de eerste maal, hoog voor het doel te plaatsen. En weer was het Goudsblom, die op dit fraaie werk de kroon zette door het tweede doelpunt op de zelfde wijze als het eerste te scoren. Rust 2—2. De Volewyckers opnieuw de leiding. Tien minuten na den interval gelukte het de groenwitten wederom zich van een kleinen voorsprong te verzekeren. Bij een hunner aan vallen liep n.1. v. d. Horst, die lang niet zeker van zijn zaak was, ver uit zyn doel. Midden voor Smit wist echter het leer langs hem in het doel te plaatsen en daarmede zijn club voor de derde maal de leiding te bezorgen. Gesteund door den wind waren de Boys daar na in het velcl weliswaar sterker, maar hun tegenstanders bleven door hun open uitvallen uitsterst gevaarlijk. Zoo kreeg de V.-links- buiten nog eens een doodeenvoudige kans op een meter voor het doel, maar zijn schot was hopeloos slecht, hetgeen zijn club vrij zeker de overwinning kostte! Intusschen zwoegden de Boys voor den gelijkmaker, welke ten slotte ook weer kwam. Mulders for ever! Het was weer bijzonder fraai werk van den aanvoerder-linksbinnen, dat derde doelpunt. De bal werd hard in de richting van het V.-doel gespeeld. Mulders snelde naar binnen en wiet aldus aan zijn bewa ker te ontsnappen. In uiterst moeilijke positie kreeg hij daarop een kans. Zijn techniek hielp hem echter over de moei lijkheid heen en onhoudbaar suisde de bal in het net. Een fraai doelpunt! In den resteerenden speeltijd werd aan beide zijden hard gestreden voor de over winning, maar hoe hachelyk de situaties voor beide doelen ook waren, de stand bleef gelijk, waarmee elke partij kreeg wat haar toekwam. De scheidsrechter sprak een woordje mee Het is met KennemersH.R.C. wel eigenaardig verloopen. Was het tot de rust een wedstrijd, waarin zoowel Ken- nemers als H.R.C. vleugen van uitstekend spel vertoonden, en van welks resultaat niets te zeggen viel, na de rust liet scheidsrechter Van den Berg de kamp figuurlijk in 't water vallen. We willen hierover niet uitwijden, maar een feit is het, dat het moreel van de Racing-ploeg door een reeks van foutieve beslissingen zoo goed als gebroken werd. Het pleit voor de Kennemers, dat ze van de tijdelijke inzinking van HRC op een degelijke manier geprofiteerd hebben, al zal de meest verstokte Beverwijk-aanhanger moeten toege ven, dat de cijfers van de overwinning zeer geflatteerd zijn. Het begin van den wedstryd deed het beste verwachten. Snel en verrassend speelden beide ploegen en al zou het eerste gevaarlijke mo ment voor het HRC-doel plaats vinden, toen Van Til op zeer gevaarlijke wijze terug speelde, het aspect van den wedstrijd bood HRC net zooveel kans op de overwinning als de Beverwjjkers. Kennemers neemt de leiding. Een bliksemsnelle aanval van Kennemers bracht den linksbuiten in vrye positie, maar hij faalde. Dit bleek uitstel van executie te zijn, want nadat eerst nog Zymni een fraaien trekbal van Sanders rakelings naast gekogeld had, bracht een hernieuwde overrompelende K.- aanval het eerste succes. Steenhard schoot de linksbinnen een prachtige voorzet van rechts in (1—0). Even is Kennemers dan sterker en in die periode valt Dijkshoorn op door keurig keep- werk. Dan is Dissel doorgebroken, doch zijn schot gaat via den paal uit Zoo ging het door tot de pauze toe, maar beide elftallen brachten het niet meer tot doelpunten. Sensatei in de tweede helft. Na de rust zou Racings lot echter spoedig voltrokken worden. Eerst zorgde de lnksbui- ten met een harden kopbal voor een tweede doelpunt (20), maar toen ging de scheids rechter een woordje meespreken. Een penalty, om onbegrijpelijke reden gegeven, werd tegen den paal geschoten. H.R.C. maakt er 21 van. De Racers vielen nu even verwoed aan, en dit kwam tot uiting in een fraai doelpunt van Sanders. Via den paal vloog de bal in 't net. Een kwartier was er toen gespeeld. Vijf minuten later stond het reeds 41! Een aanval van Kennemers bracht twee aan vallers voor Dijkshoorn, die met een kort tikje gepasseerd werd, hetgeen echter in zuivere buitenspelpositie geschiedde. Dit bleek den nekslag en hiervan profiteerend scoorde we derom de linksbuiten via een van den paal terugspringenden bal. Het spel verflauwt nu zienderoogen. HRC herstelt zich dan weer en neemt het spel in handen. Een back der gastheeren kan even wel ternauwernood op de doellijn redden. Toch zou het Kennemers zijn, die nog een vijfde doelpunt scoort. Dan weet Sanders met een listig schot den doelverdediger te passeeren, maar dit doelpunt wordt om onbegrijpelijke redenen niet toege kend. Twee minuten voor het einde weet De Jong tenslotte den achterstand nog te verkleinen met een harden schuiver. Zoo kwam het einde van dezen kamp, die, op normale wijze ver loopen, zeker niet zoo'n abnormalen uitslag had opgeleverd. Succes verdiende een gelijk spel ZaandijkSucces 21. Ondanks de minder gunstige weers- en terreinsomstandigheden, die weinig fraais deden vermoeden, zagen wij bij Zaandijk Succes nog aardig voetbal. We mogen gerust zeggen, dat de par tijen volkomen aan elkaar gewaagd wa ren. Succes kon zelfs in de tweede helft, tegen wind, langen tyd den toon aan geven, iets waartoe de Zaandijkers in de eerste helft niet in staat waren geweest. Er werd met enthousiasme gespeeld. De Succes-middenlinie heeft, met Rijkers aan het hoofd, prachtig werk gedaan, maar ondanks deze prachtige stuwkracht, kreeg de S.-voor- hoede tegen het steeds zwaar verdedigende Z. niet veel kans. De wedstryd. Scheidsrechter Ten Have leidde. Succes won den toss en verkoos met den straffen wind in den rug te spelen. Direct zaten de Successers voor het Z.-doel, dat vrijwel gedurende de ge- heele eerste helft een ware belegering heeft doorstaan. Het is werkelijk onbegrijpelijk, dat er geen doelpunten vielen, want vele malen kropen de Zaankanters door het oog van een naald. Een doelpunt hing in de lucht. Dit kwam helaaas aan de zijde waar wy dit het minst verwachtten. Na ongeveer een half uur spelen ontstond bij een uitval van Zaandijk door aen misverstand tusschen back en keeper een doel punt voor Zaandijk. De lange, gevaarlijke mid denvoor kopte een voorzet van rechts keurig in. Posthumus was echter uitgeloopen, maar kon den bal niet bereiken, omdat ook Koorn trachtte weg te werken. Voor het overige kwam Zaandijk bijna niet aan bod. Zij be paalde zich tot een hardnekkige verdediging en Succes vermocht niet den tegenstand te breken. Tweede helft. Aanvankelijk dreigde de 2e helft volkomen een herhaling te worden van de eerste helft, maar nu met het initiatief aan Z.-zijde. De Successers waren er echter goed in en konden telkens het gevaar bezweren. Posthumus, in laatste instantie, nam eveneens veel voor zijn rekening. Een goed schot van den Z.-midden- voor wist hij meestèrlijk te keeren en meer dere malen trad hij op den voorgrond. Toch j kon Succes zich al spoedig loswerken. De S.- halfspelers, die prachtig op elkaar waren in gespeeld, gaven de voorhoede steeds meer werk, en was het niet, dat Zaandijk, wederom door een gelukje, haar voorsprong kon ver- grooten, dan was een S.-overwinning niet uitgesloten geweest. Een door Posthumus reeds weggewerkte bal sprong af tegen den knie van Koorn én verdween in het net. Een goedkoop doelpunt! 20. Hierna drong Succes Zaandyk volko men terug. Ondanks tegenwind gaf S. prachtig party. Wederom viel het prach tige werk van de middenlinie op. Het samenspel, ook in de voorhoede, viel in deze periode te loven. De druk op het Z.-doel werd steeds grooter. Uit een goed opgebouwden aanval bracht een pass van Schmitt Jn. Lont in goede schietpositie. De keeper sloeg den bal echter uit het doel, maar Kerkdijk was er bij en kon van dichtby scoren (21). Onmiddellijk daar op had een schot van Kuiper de partijen op gelijken voet kunnen brengen. Zijn kogel ging echter juist over. Succes was thans beslist sterker, hetgeen zich ook uitte in het aantal corners, dat in de laatste tien minuten op het Z.-doel werd genomen. Nog in de laatste minuut stichtte een corner van C. Lont onge looflijke verwarring voor het Z.-doel, evenwel zonder resultaat. Het was en bleef 21. Laagstaande wedstrijd in den Polder BKCDTS 8—2. Drie factoren kunnen de volkomen waardelooze voetbal-demonstratie van BKC tegen DTS op hun geweten hebben. De terugslag van de „concentratie" voor en tydens BKCWieringerwaard, het gure weer; en tenslotte de gedachte, dat men DTS wel zou kunnen hebben. Intusschen meenen we te mogen opmerken, dat het dan maar zeer gelukkig voor BKC was, dat DTS al even droevig speelde en haar gastheeren met een haast aandoenlyke mildheid een voorsprong van 20 aan bood. Het „„heen en weer getrap", waarbij alleen Paardekopcr en Jan van Wees en anderzijds Carnas herinneringen aan „voetbal" opriepen, was nog maar 5 minuten aan den gang toen Jan van Wees via een uitval naar rechts schuin en laag inschoot. Keeper Kroon tracht te een demonstratie te geven hoe een doel man wel zonder handen kan spelen, met het noodlottige resultaat, dat hij het leder mees terlijk in eigen touwen kogelde (10). En bij dit cadeautje bleef het niet, want 10 minu ten later veranderde de rechtsback die overigens niet onverdienstelijk speelde een houdbaar schot van Jac. van Wees zoo keu rig van richting, dat Kroon andermaal het nakijken had (20). Niettegenstaande de B.-achterhoede er ge heel uit was zagen Carnas c.s. toch geen kans om anders dan door een tegenpresentje aan een punt te komen. Carnas kreeg n.1. op een gegeven oogenblik van een B.-voet den bal zoo keurig voor het inschieten, dat ver smaden bepaald onbeleefd zou zijn geweest (21). Vlak voor rust hebben we toch nog één normaal doelpunt gezien. M. v. Teulin- gen Jz. was voor de verandering eens op ko men loopen om een corner van dichtby mee te maken en daarbij kogelde hij den bal in eens, onhoudbaar in (31). Na rust had K. Steenvoorde zich laten ver vangen door Oele. Jac. van Wees ging nu linksbinnen spelen, Paardekoper linkshalf en Oele nam de buitenplaats over. Er kwam wat meer leven in het spel, mede door de hachtelijke situaties voor de doelen. Tot doel punten wist geen van beide het echter te brengen, o.a. door de uitnemende wijze, waar op Prins enkele schoten van den gevaarlijken Carnas verwerkte. Reeds naderde het lang verbeide einde toen Jac. van Wees opeens bleef liggen en met een verdraaide knie moest uitvallen. Gezien het spelbeeld was er geen zweem van kans, dat er in de halve minuut na de hervatting nog verandering in den stand zou komen. Doch dan kogelt de D.- rechtshalf een bal voor den wind af naar voren en Prins,, begeerig toeloopend om het leder nog eenmaal zijn prooi te laten worden. duikt met een sierlijken sprongover den bal heen, die heel behagelijk het doel binnen rolt (32). Tijd om de verbazing over deze nieuwe sof-goal uit te brengen, is er niet, want meteen fluit de heer Anyas af. Duitschland-Noorwegen 3-0 In een door niet minder 100.000 toeschou wers bijgewoonden en in het Berlijnsche Olym pisch Stadion gespeelden landenwedstrijd tus schen Duitschland en Noorwegen, werd deze ontmoeting, met 30 door het Duitsche elftal gewonnen. Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan van de afdeeling Schagen van den Alkmaarschen Kegelbond zyn gisteren in Kotel Igesz te Schagen de jubileums- kcgelwedstryden begonnen, welke de hecle week zullen duren, tot en met Zon dag a.s. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van den Alkmaarschen Kegelbond, den heer Joh. Diepen, die de aanwezigen har telijk welkom heette en begon met een speciaal woord van dank te richten tot den Helderschen Kegelbond, die onmiddellijk aan de oproep om aan de wedstrijden deel te nemen, gehoor had gegeven, wat spr. een sportief gebaar noemde. De Heldersche kegelaars zouden er toe bijdra gen om de kegelsport in Schagen populair te maken. Dank bracht spr. aan den burgemeester van Schagen, die den Bond in de gelegenheid stel de deze wedstrijden uit te schrijven en tevens een medaille beschikbaar stelde. Warme woorden van hulde richtte spr. ver volgens tot den heer R. Brugman, die 5 jaar geleden begonnen was in Schagen propaganda te maken voor de kegelsport en deze in samen werking met wijlen den heer Igesz ook popu lair wist te'maken. Als bewijs van sympathie en waardeering voor het door hem behaalde succes overhandigde spr. den heer Brugman namens den Eond een blijvend aandenken: een bronzen kegelaar op marmeren voetstuk. Spr. hoopt, dat de heer Brugman nog vele jaren een steun zal zijn voor den Alkmaarschen Kegel bond en de Schager kegelaars. Dank bracht spr. vervolgens aan het gemeentebestuur, dat ook een medaille beschikbaar had gesteld en aan den heer Igesz, die zijn huis beschikbaar stelde. Dank ook aan de technische commissie, de wedstrijdcommissie en den secretaris. Spr. deelde mede, dat 70 drietallen zich voor de wedstrijden hadden opgegeven. Een speciaal woord van dank richtte spr. nog tot den heer v. d. Capelle, die de werkzaam heden in Schagen had geregeld. Spr. hoopt tenslotte, dat de wedstrijden een sportief en aangenaam verloop zouden hebben. De heer Biersteker, sprekend namens den Helderschen Kegelbond, zeide erkentelijk te zijn voor de vriendelijke woorden, gericht tot de Heldersche kegclaars. Het is een feit, zeide spr., dat, wil in Hollands Noorderkwartier een bloeiende kegelsport bestaan, Alkmaar en Den Helder op elkaar zijn aangewezen. Den Helder is daarom dankbaar uitgenoodigd te zijn voor deze wedstrijden en waardeert het, dat de Ned. Kegelbond voor dezen keer is afgeweken van de statuten en den Helderschen Bond heeft toe gestaan aan de wedstrijden deel te nemen. Spr. geeft tenslotte de verzekering, dat Alkmaar steeds op de medewerking van Den Helder kan rekenen, terwijl hij tevens hoopt, dat Den Hel- Watervogels-Andijk 4-4 Het was geen pretje om op het totaal onbe schutte Watervogels-terrein bovengenoemde match te „verslaan". Er stond een stevige en hinderlijke Zuidwester, waarby ter afwisseling een gietbui nog het zijne deed. Ondanks deze handicap heeft de thuisclub vóór rust lang niet onverdienstelijk gespeeld. Toen had men den stormwind tegen, maar reeds na 1 min. spelen hadden de Vogels succes, toen uit een zuivere voorzet van den linksbuiten K. Been accuraat inschoot (10). Men speelde verrassend goed, hield den bal goed laag en het geheel is dan ook in deze periode een open strijd geweest, al waren de blauwwitten dan ook vanzelfsprekend wat meer in den aanval. Er was 8 minuten ge speeld toen Kooiman, de linksbuiten der bezoe kers, met een vliegend schot de partijen op ge lijken voet wist te brengen. Twee goed opge bouwde uitvallen van W. strandden in laatste instantie op buitenspel, terwijl de rechtsbuiten daarna een opgelegde kans verprutst. Na 22 minuten spelen de eerste corner op de Andijk- veste en hieruit wisten de Vogels zoowaar de leiding te heroveren. Vijf minuten later voor komt keeper Hollander den gelijkmaker door een resolute uitval en na een vinnige schuiver van den A.-linksbuiten. Het werd een hoek schop, de eerste op het doel van de thuisclub. Tien minuten voor de rust mooi samenspel van de geheele blauwwitte voorhoede, waaruit ten slotte de middenvoor scoorde. Deze goal leek ons niet onhoudbaar. En toen er nog één min. gespeeld moest worden, had de spil met een ver en onverwacht schot, dat den W.-keeper blykbaar verraste, nogmaals succes, zoodat er gedraaid werd met een 32-voorsprong voor Andijk. De eerste 25 min. van de 2e helft was W. stukken sterker, waarby ze de tactische fout beging de tegenpartij geheel in te sluiten. Het gevolg was steeds opeenhopingen van spelers voor het doel, waardoor vrije schietkansen zel den voorkwamen. Bovendien strandde menige aanval op buitenspel, waar de A.-backs goed op ingesteld waren. Daardoor is het te ver klaren, dat slechts eens (na 12 min.) gescoord werd. De laatste 20 min. kwamen de bezoekers meer los. Het zijn mooie open aanvallen, in snel tempo uitgevoerd en de W.-backs weten er dikwijls geen raad mee. Toch nam na 23 min. W. de leiding toen Vos den gladden bal liet glippen. Deze stand bleef zoo tot 4 min. vóór het einde, toen de linksbinnen van Andijk, via een corner en geknoei voor het doel, de par tijen wederom op gelijken voet bracht. Het einde kwam alzoo met een puntenverdeeling. Een verkeerde tactiek heeft zich gewroken! Succes II-Dosko I 3-2 Een spannend partijtje voetbal voltrok zich op het Succes-terrein tusschen Succes 2 en Dosko 2. De ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd en als men vele kansen, die zich hebben voorgedaan, tegen elkaar af weegt, had een gelijk spel wellicht beter de verhouding weergegeven. Reeds in de eerste oogenblikken van deze match nam Succes door een doelpunt van Jb. Ott de leiding, onmiddellijk gevolg door een doelpunt van Jb. Kuiper. De stand was toen dus 20. Door S. werd voor de rust, ondanks de vele kansen, niet meer gedoel punt. Dosko maakte echter spoedig 21 en met de rust was het 22. Na de rust werd aan beide zijden verwoed om de winnende goal gevochten. Het werd met recht een strijd van gemiste kansen. Jan Posthumus sprak in deze voor Succes het ver lossende woord en hergaf zijn club met een goed doelpunt de leiding (32). Hoewel Dosko het hierby niet liet zitten, kwam in den stand geen verandering meer. der ook op de medewerking van Alkmaar zal kunnen rekenen. De heer Diepen zegt deze gaarne toe. Het woord is hierop aan den heer Brugman, die zeide verrast te zijn door een dergelijk mooi cadeau. Spr. is verheugd, dat men na 5 jaar thans op deze wijze bij elkaar kan komen. Hij ziet hierin het bewijs, dat datgene, wat men 5 jaar geleden is begonnen, levensvatbaarheid heeft gehad. Enkele clubs zijn wel afgetakeld, maar de kern is gebleven. Spr. hoopt, dat het con cours niet alleen een sportief succes zal zijn, maar ook als resultaat zal hebben, dat meer clubs worden opgericht tot steun van den Alk maarschen Kegelbond en de Schager Kegel clubs. De heer Diepen wydt dan nog eenige speciale woorden van felicitatie aan de clubs, die nu na vijf jaar nog bestaan. Het is toch zoo, dat clubs, die de kinderschoenen zijn ontwassen, meestal tot een hoogen leeftijd opklimmen. Spr. verklaart dan de wedstrijden voor ge opend en wenscht de deelnemers veel succes. Onmiddellijk hierna namen de wedstrijden een aanvang. Uitslag Bondenwedstryd. Alkmaar Den Helder. Dr. v. d. Sluis 95 J. Lammere 139 Ir. Lienesch 128 S. Wit 132 Anneve'.dt 128 P. Spruit 109 R. Brugman 111 D. J. Heycoop 121 C. v. d. Capelle 144 J. Boerdijk 116 Jac. v. Spanje 147 J. Helder 124 J. Eyckholt 118 J. W. Bierstek. r 104 C. v. Wijngaarden 122 F. Kroon 109 J. de Bakker 125 M. Ro~a 130 G. J. Genefaas 127 F. v. d. Mey 130 Totaal 1245 Totaal 1214 Alkmaar is dus overwinnaar met 1245 tegen 1214 punten. De stand der overige partijen was Zondag avond: Vast© Baan Heeren: Jac. v. Spanje, Alkmaar 4544 W. Burdorf, Alkmaar 4543 C. v. d. Cappelle, Schagen 4541 D. Brouwer, Schagen 4537 Vaste Baan Dames: Mej. Igesz 83—31 Mevr. Rol 33 Mevr. v. d. Cappelle 30 Propaganda-wedstryden Mevr. Tuinman, Schagen 36 Mevr. Rus, Schagen 21» Dr. Otten, Den Helder 29 N.Niedorp weert zich geducht En kreeg wat meer dan het ver diende. In een wedstrijd, waarin weinig fraai voet bal te zien werd gegeven en die het aanzien af en toe nauwelijks waard was, wisten de be zoekers met 31 te winnen. Alkmaar viel op door een ongekende loomheid en matheid, de spelers toonden hoegenaamd geen enthou siasme, terwijl Nieuwe Niedorp geducht aan pakte. Het zag deze volharding beloond met drie doelpunten, wat er, om de verhouding in het veld weer te geven, ons inziens één te veel was. Toen het spel ongeveer een kwartier oud was, ving Mulder in het Alkmaar-doel een verren bal goed op. Terwijl hy het leer in zyn handen had, werd door een toestormenden Nieuwe Niedorper aangevallen, door de bot sing kwam hij te struikelen, de bal rolde hem uit de handen in het doel. Scheidsrechter Hakhof gaf onbegrijpelijkerwijze goal, met het gevolg, dat over en weer de keepers door loopend werden aangevollen. Het ergst maakte N.N. zich er aan schuldig en we kunnen niet anders zeggen dan dat het af en toe ,meer dan onverkwikkelijk was. Voor half-time wist v. d. Wisne voor Alk maar gelijk te maken, nadat verschillende kansen op hopelooze wijze waren verpeuterd. Na de hervatting kwam de zwakte van de Alkmaarsche voorhoede eerst recht tot uit drukking. Over het algemeen waren de gast heeren meester van het veld, terwijl de be zoekers zich grootendeels bepaalden tot uit vallen. De groen-witten speelden echter veel te kort, ze combineerden ook voor het doel tot in het oneindige door. Goede kansen wer den onbenut gelaten en men mocht zich soms afvragen, hoe 't mogelyk was, dat de bal niet in het Nieuwe Niedorper doel belandde. Toen ongeveer twintig minuten na het begin van de tweede helft Nieuwe Niedorp op goede wijze doelpuntte, leken de Alkmaarsche kan sen nog lang niet verkeken. De groen-witten speelden echter veel te laksch, het leek er niet naar. De beide goed spelende Nieuwe Niedorper backs bleken hen te zwaar. De gasten begonnen te trachten tijd te winnen. En waar Alkmaar hen daarin merkwaardiger wijze welwillend scheen te assisteeren, werd het een vertooning, die alleen den naam van saai verdiende. Toen vlak voor het einde de gasten nummer drie produceerden, was het pleit beslist. Ten deele dankten ze dit resultaat aan het feit, dat Dingerdis na de rust was uitgevallen, waardoor de Alkmaarsche achterhoede danig verzwakt was. De beide laatste doelpunten van N. Niedorp waren echter van goed ge halte en de overwinning kwam hen daarmee volkomen toe. M.F.C -Wieringerwaard 4 4 Strafschoppen en vrjjc schoppen engros. Ondanks de twee invallers, die Wieringer waard telde, is MFC er niet in geslaagd Wie ringerwaard een nederlaag toe te brengen. Wanneer de elftallen zich opstellen, zien we, dat Wieringerwaard invallers telt voor Her mans en Van der Veen, waarvoor medespeel- den Bobeldijk en Oostindië. Hierdoor stond M. Schenk linksback, Rob spil, terwyl de voorhoede van links naar rechts bestond uit Bobeldijk, K. Schenk, Hazeloop, Oostindië en Blaauwboer. In het begin werd door beide elftallen tamelyk lauw gespeeld. Aan beide zijden worden enkele goede aanvallen opgezet, waarbij vooral het uitstekende spel van den Medemblik-midvoor Kuiper opvalt. Dan krijgt op den rand van het strafschopgebied Wie ringerwaard een vrije schop te nemen. De::e wordt keurig door Rob genomen en onhoud baar vliegt de bal in het net (10). Medem- blik laat zich hierdoor niet intimideeren. Op eens is Kuiper doorgebroken, hij wil schieten, maar wordt zwaar op zijn huid gezeten, te zwaar zelfs, want de scheidsrechter geeft een penalty, die in een doelpunt wordt omgezet. Dit inspireert Wieringerwaard. Keer op keer komen de roodwitten voor het Medemblikker doel. Hazeloop wordt iets te hardhandig op zij gezet: weer een penalty. Deze, door M. Schenk genomen, wordt in een doelpunt om gezet. Wieringerwaard heeft dus weer de lei ding en ze vergroot deze zelfs tot 31, wan neer Hazeloop dcor een goede through-pas3 van Oostindië is doorgebroken en den keeper geen kans geeft. MFC gaat thans verwoed aanvallen. Door een boogballetje, dat door Rezelman verkeerd beoordeeld wordt, verkleint ze den achter stand. Maar nog is het niet voldoende, by een der aanvallen krijgt MFC iets buiten het strafschopgebied een vrijen schop te nemen. Deze wordt goed genomen en onhoudbaar wordt de bal in het doel geschoten, zoodat de partijen weer op gelijken voet zijn. Tot de rust komt er geen verandering meer. Na de rust wordt er verwoed om de overwinning ge streden. Aan weerszijden worden goede aan vallen opgezet, maar voorloopig blijven de achterhoedes meester van het terrein. En weer is het Wieringerwaard, dat de leiding neemt. Schenk brengt uit een vrijen schop den stand op 43. Enkele goede schoten van Rob en Hazeloop worden uitstekend door den keeper wegge werkt. Dan trekt MFC weer ten aanval. Linksbuiten Schaap geeft eenige keurige voorzetten, welke echter even keurig door Schenk worden weggekopt. Bij een gevaar lijken MFC-aanval raakt Saai den bal met de hand aan. Weer een penalty. Schitterend wordt deze evenwel door Rezelman gestopt. Hy kan den bal evenwel niet wegwerken, het wordt een geweldige scrimmage voor het W.-doel en de MFC-ers weten den bal ten slotte over de lyn te werken. Maar de scheidsrechter heeft weer hands geconsta teerd en weer is het een penalty. Ditmaal wordt hij beter benut en de stand is weer 44 gelijk. Kort hierna fliiit de scheidsrech ter. die buitengewoon streng, doch onpartydig leidde, voor het einde. zijn geen U krijgt het geld met rente op rente terug

Schager Courant | 1937 | | pagina 7