Fa. i Pyama Flanel Katoen Flanel Wol Flanel Algen. Vergadering Inhraakverzekering Verkooping „Oosthoeve" Baai Molton ABDIJSIROOP PIETER ERIKS Izn., g S. BORST l V. BORST-Oosterman C. MOOI) g S. MARS A. MARS-Hartman Afdeeling Zijpe Callantsooo van „HIT WITTE K1UIS op Woensdag 3 November I93T Tuingrond Wieringen» Zaterdag 13 November 1937 Effen en Gestreept Wit en Jaeger Uit onze omgeving Uw kind zal morgen niet meer hoesten AKKER's versièrkte Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van on zen geliefden Man, Va der, Behuwd- en Groot vader, den heer Pieter Eriks, in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, Wed. N. ERIKS— Schenk. Barsingerhorn, 27 Oct. 1937. De teraarde-bestelling zal plaats hebben op Zaterdag 30 Oct., des namiddags 2 uur van af het sterfhuis. Heden overleed onze beste Broeder en Zwa ger, in den ouderdom van 67 jaar. D. SWARTHOF. I. SWARTHOF— Eriks. Schoorl, 27 Oct. 1937. Heden overleed in Huize „Avondrust", on ze lieve Vader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, DIRK DE JONG, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Uit aller naam, W. B. DE JONG. Schagen. 27 Oct. 1937. Huize „Avondrust", Begrafenis heeft plaats Zaterdag 30 October, 1937, namiddags 2 uur van 't sterfhuis. QOOOpSOöOQOQOtX) A.s. Maandag 1 No- q vemiber hopen onze q lieve Pa en Moe Q hunne 12^-jarige echt- Q Svereeniging te hei-den- q k«n. g Q Hun liefhebbende Q Q Kinderen, X Q KLAAS, en n 5 AAGJE. g O Keins, Schagen. Q Receptie van 10—1 uur. 0 O O uoaoaooöcfocoao COCfOQOÖOCXJOOOO O O Q Den len November a.s. 0 0 hopen onze Pa en Moe, 0 x hun 1234-jarige Echtver- M ecniging te herdenken, y Hun dankbare r Kinderen, V X AAGJE en JANNIE. 9 g St. Maarten, Oct. 1937. Q Receptie des avonds na Q 'O 7-30 uur. 0 O O ooosooöQOöoraoojo ooooooaococoao 2 Zondag 31 October w a.s. hopen onze Zwager O Q en Zuster, v 8Soendastraat 8, U Haarlem, Q Q hun 35-jarige Echtver- Q 0 eeniging te herdenken. Q n Dat zij nog jaren ge- q X spaard mogen blijven X 8 is de wensch van de q Fam. HARTMAN, g CXiOOOOOOOOOOCX) Met blijdschap geven kennis van de geboorte onzen Zoon, wij van LIPPE. S. K. ATSMA. M. ATSMABlaauboer. Rottevalle, 26 Oct. 1937. des avonds te 8 uur, ten huize van den heer S. KUIPER te SCHAGERBRUG. Uudesluis. Zij, die een perceeltje aan den Slikkerdijk te Oude- sluis willen pachten, voor een bedrag van f 4.50 per snees per jaar, gelieven dit binnen 8 dagen schriftelijk op te ge ven ter gemeentesecretarie van Zijpe. Neemt U toch zelf geen risico, maar sluit nu DIRECT een INBRAAKVERZEKERING bij een solide cn coulante Mij. Lage premie, volledige dekking van het verlies. Vraagt U eens, zonder eenige verplichting, inlichtingen. Alle verzekeringen. H. STARREVELD, Landb.str. 183, Schagen Openbare Vrijwillige wegens sterfgeval, bij inzet en afslag in één zitting, voorm. 11 uur, in Hotel DE HAAN, Hoofdstr., Hippolytus- hoef, Wieringen, van de in den Polder Waard Nieuw- land aldaar, bestaande uit: boerenbehuizing, ongev 3 H.A. gras- en 14 H.A. vruchtbaar bouwland, totaal 16.85.93 H.A., Gelegen aan den Hoofdweg in onmiddellijke nabijheid van: Wieringermeerpolder, Haven aan den Oever, en Betonweg Friesland-Holland. Te veilen in perceelen en combinatiën. Lasten van 1 Jan. 1938 af. Aanvaarden: Bouwland ter stond, grasland 1 Dec. a.s., be huizing 1 Mei 1938. Betaaldag voor of uiterlijk 15 Januari a.s. Inlichtingen en schetskaart bij C. J. BOSKER, Hoofdstr. 14, H'hoef en Notaris OBREEN, Wieringen. Gevraagd, in gemengde bak kerij FLINKE JONGEN, eenigszins met vak bekend. N.V. „De Zeeuw", Schagen. Te Icoop: VOER- en FABRIEKSBLETEN GEBR. DE BOE, Veerweg 17, Anna Paulowna. Te koop: VOERBIETEN, C. BLAAUBOER, Lotwcg, An na Paulowna. Er biedt zich, aan; BROOD- of BANKETBAKKER als baasknecht, in eerste klas zaken werkzaam geweest. Ge- tuigschr. aanwezig. Br. no. 66 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: Een zoo goed als nieuwe gebruikte HEEREN- en DAMESRIJWIEL Br. met prijs no. 409 Bur. van dit blad. prima kwaliteiten tegen beslist LAGE prijzen. Schagen. MEISJE gevraagd v. cl. e. n., pl.m. 18 jaar, huishouding 2 personen en winkel. Zondags vrij. - K. BORST, St. Maartensbrug. Prijs gevraagd voor het KNIPPEN van 30 KOEIEN. A. v. d. VLIES,. Bassingracht 139, Den Ilelder. NET NAAI- en VERSTEL WERK aan huis gevraagd. Br. lett. AB Hulppostkantoor, Wieringer- waard. VEE te koop gevraagd, genezen van mond- en klauwzeer, onver schillig waar. A. BLOKKER, Veehandel, Oudesluis, Tel. 14. HARENKARSPEL Collecte. De gehouden B-s(eun-colIecte heeft in deze gemeente opgebracht f 134. Politie. Gevonden een geldig rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij de Gem. veldwachter. DIRKSHORN. Bond voor Staatspensionneering. Maandagavond hield de Bond voor Staatspensionneering afd. Harenkarspel een algemcene ledenvergadering in het café van den heer M. IJff. Te ongeveer 8 uur opent de voorzitter, de her J. Hagenaar, de vergadering. De notulen van den secretaris, den heer P. Burger, geven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. Ingekomen stukken zullen worden be handeld bij punt 7 van de agenda, daar de ze allen betrekking hebben op de a.s. win- terpropaganda. Het verslag van den penningmeester, den heer T. Visser, wees uit, dat de ontvang sten hadden bedragen f 130.85, de uitgaven f 141.62. Nadeelig saldo f 1077. Daar 1936 een klein voordeelig saldo opleverde, kan het tekort worden gedekt. De afgevaardigde, die de Bondsvergadering, gehouden te Den Haag, had bijgewoond, bracht verslag uit. Bestuursverkiezing. Herkozen werden de beeren P. Hoeve en P. Burger, terwijl de beer P. Tijsen als nieuw bestuurslid werd gekozen. Als afgevaradigde naar de Federatiever gadering te Schagen werd benoemd de heer T. Visser. Het punt winterpropaganda kon nog geen vasten vorm aannemen; het bestuur krijgt opdracht dit zoo goed mogelijk te regelen. Aangezien niemand het woord verlangde bij de rondvraag, volgde sluiting. LEDENVERGADERING „V.V.O." Dinsdagavond hield de Vereen lering voor Ontwikkeling en Ontspanning" (V.V.O.) al hier haar algemeene vergadering in café Pijper. Bij de opening der vergadering door den voorzitter den heer W. Kistemaker kon deze slechts een klein aantal belangstellenden welkom heeten, want behalve het bestuur waren slechts een 4-tal leden aanwezig. Door den secretaris, den heer A. v. Dijk, werden hierna de notulen gelezen en daar na vastgesteld. Bij liet punt mededeel in gen kon voorz. allereerst constateeren dat het aantal leden nog steeds groeiend is: 123 momenteel. levens wordt nog besproken het niet hou- uen van een HuisvlijttentoonsteHinc dezen herfst. Iets anders daarvoor in de plaats te stellen bleek ook zeer moeilijk. Besloten wordt voor het volgend jaar een tentoonstelling in overweging te nemen. Omtrent het programma, voor dezen win ter deelt voorz. mede dat een zoo goed mo gelijk programma als volgt is samenge steld: 2 November Mr. Regout met een lezing over een autotocht dwars door Zuid-Ameri- ka, geillustreerd met een prachtigen zelf opgenomen kleurenfilm. 14 Dec. Jan P. Strijbos met een lezing met lichtbeelden: „Een jaar natuurleven." 20 Jan. Een cabaretprogramma uitgevoerd door Paul Ostra, Marijke van Tooren (Ca- barettiére), Mr. Max (carricaturist en snel- tcekenaar) en aan de piano Pim de la Fuente en zoo mogelijk op 13 Febr. een tooneelavond waarover de onderhandelin gen nog loopende zijn, en tot slot in Maart de „gezellige avond" met eigen krachten. Al met al een programma dat „op papier" klinkt als een klok en waarvoor voorz. hoopt dat het aan de hooggestelde eischen voldoet. Hierna volgde de rekening 1936'37 Door den penningmeester, den heer P. Tijsen, werd medegedeeld dat over het tijdvak 10 Dec. 193622 Oct. 1937 de totaal ontvang sten bedroegen 509.181/2, fuitg. 297.12, batig saldo f 212.06/4. Een oogenschijnlijk hoog bedrag, dat echter straks door de afwikke ling ven het programma „opgeslokt" zal worden. Onder een woord van dank aan den pen ningmeester voor zijn keurig beheer werd de rekening vastgesteld. Tot loden van de financ. commissie 1937— 1938 werden benoemd: P. Dam en Rens Kant (plaatsvervanger Jb. Manneveld.) Bij de nu volgende bestuursverkiezing wer den de aftredenden: P. Tijsen en C. Schuit bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag volgt een geanimeerde bespreking omtrent de gezellige slotavond waaruit wij alleen willen vermelden dat be sloten werd om voor de leden introducties beschikbaar te stellen, waarop een lid één persoon kan introduceeren, echter mag deze persoon niet in Dirkshorn en omgeving woonachtig zijn. Het moet iemand zijn die niet in de gelegenheid is om lid te worden. Hierna volgde sluiting. „Het Witte Kruis". Dinsdagavond hield de afd. Harenkar spel van „Het Witte Kruis" onder leiding van den heer L. Reuvers een algemeene vergadering ten huize van den heer Pij per. De voorzitter opent te ongeveer 8 uur de vergadering, waarna de secretaris, de heer J. Wartenhorst, de notulen leest. Verschillende ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Aan gaande het verslag van de te Alkmaar ge houden. vergadering van de Wijkverpleging deelt de voorzitter mede, dat de heer Dr. Reeker ontslag neemt als secretaris der Commissie voor de Wijkverpleging om ge- zondheidsredenen, wat door Voorzitter i wordt betreurt; Volgt behandeling van den Beschrijvings brief van de Algemeene Vergadering te Amsterdam. Punt 4. Verkiezing lid voor het Hoofd bestuur. I)e afgevaardigde ontvangt in deze vrij mandaat. Punt 10. Voorstellen van het Hoofdbe stuur: c. Benoeming van een Commissie van Vijf betreffende samenwerking met 't Wit- Gele Kruis. De vergadering acht deze commis sie overbodig. De zaken tusschen de afdeelingen van het Witte Kruis en het Wit- Gele Kruis kunnen het best wor den behandeld door de Besturen dier afdeelingen als zijnde 't best op de hoogte met de plaatselijke omstandigheden. Op den voorgrond dient altijd te staan, dat, zoo men wenscht te genieten van de instel lingen van een afdeeling ook dient mee te betalen. d. voor het houden van een Algemeene Witte K ruiscollccte was de vergadering niet erg enthousiast. Als afgevaardigden naar de Alg. Verg. worden de heer L. Reuvers en J. Warken- horst benoemd, terwijl de heer A. Kistema ker plaatsvervanger wordt. Bestuursverkiezing. Aftredend de hecren L. Reuvers, J. Dam en A. Kistemaker. Op voorstel van de vergadering worden bovengenoemde heeren bij acclamatie herko zen. Bij de rondvraag werden enkele dingen van internen aard gevraagd. Hierna sluiting. LANGEND1JK Het Witte Kruis. Woensdagavond hield de afd. Langendijk van het Witte Kruis in Concordia een ver gadering. De belangstelling der leden was niet groot. Voorzitter de heer J. Rutsen, opende de vergadering met woorden van welkom, er aan herinnerd, dat het al weer een jaar ge leden is dat men bezig was aan de voorbe reidingen voor het 40-jarig bestaan. In het bijzonder verwelkomde voorzitter de zusters. De notulen, voorgelezen door den heer F. Moeijes Fz., werden vastgeseld. Medegedeeld werd, dat. in Noordscbar- woudc 40, in Zuidscharwoude 25 nieuwe le den zijn gewonnen. In Rroek waren er nog maar weinig nieuwe leden. Voorzitter stelde hierna de nieuwe zuster, Zr. Gorisscn aan do vergadering voor. Voor de te houden Moedercursus hebben zich reeds 21 deelneemsters opgegeven. Er kunnen er„nog genlaatrt worden. Aan een cursus Huishoudelijke Ziekenver pleging wordt gewerkt. In 1938 zal zoo'n cur sus worden gehouden. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering behandeld. Men besloot de candidatuur van Baron van Fridagh, Schoorl, te steunen voor de va cature in het Hoofdbestuur. Ten aanzien van het H.B.-voorstel om een Commissie van Vijf te vormen voor de be vordering van de samenwerking tusschc.i" het Witte Kruis en het Wit Gele Kruis, stol-l de het bestuur voor, den afgevaardigden vr'j' mandaat te geven, doch dat er aan vastpe-l houden wordt, dat de afdeelingen hun ze]f-| standigheid bewaren. De heer D. Zeeman herinnerde aan de sa menwerking van jaren geleden. Daarom wil spr. de afgev. geen vrij mandaat geven. De Voorzitter merkte op, dat men met den toestand van dit oogenblik rekening moet houden. De heer J. Kliffen zeide, dat het de vraag is, welke bevoegdheden de commissie krijgt. We zijn bang voor ons opgelegde samenwer king. De heer C. de Boer Wz. vond de opmerking van den heer Zeeman zeer juist. Eerst wercl de samenwerking verbroken; nu zoekt, men weer samenwerking. Dat doet wel wat pijn lijk aan. We waren voor het geven van vrij mandaat, wanneer de commissie niet te veel bevoegdheid krijgt. Spr. ried aan, voorzichtig te zijn. Na nog eenige besprekingen besloot men het bestuursvoorstel te aanvaarden. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren Jb. Rutsen en F. Moeijes; tot plaats vervangers de heeren J. Kliffen en G. IJff. Tot lid van de controlecommissie werd benoemd de heer C. Voogt te Oudkarspel. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredenden, mevr. de wed. C. Paarlberg en de heeren Jb. Rutsen cn J. Frielink her kozen. Vervolgens werden de obligatienummers 50 en 25, elk groot f50, uitgeloot. Na rondvraag volgde sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Verkooping. Ten overstaan van notaris F. J. M Pinxter te Schoorldain werd in het koffiehuis van den heer J. Bakker alhier in het openbaar verkocht (ten verzoeke van den hoer W. Schoen te Schagerbrug)Een bouwershuis met kooldorsch, Spoorstraat B 5, en tuin, samen groot 9.62 A. en 2 perceelen bouwland te Noordscharwoude, samen groot 67.40 A. I-Iet bouwershuis werd bij afzonderlijke verkooping gebracht tot. f 2735.Do twee perceelen bouwland werden in combinatie gekocht door den heer S. Het huis en de tuin werden opgehouden. OUDE NIEDORP 'T VELD. W.O.L. Polder. Verkiezingen. Bij de dezer dagen gehouden verkiezing van een bestuurslid van bovengenoemden polder werden 17 stemmen uitgebracht, waarvan 16 op den heer P. Steur cn 1 blanco zoodat deze werd gekozen. Tot hoofdingeland werd gekozen de F.d. Achtb. heer C. G. M. van Baar met 9 stom men. Op den heer A. Molenaar werden 8 stemmen uitgebracht. Naaicursus. De meisj'es van de naaicursus alhier ver wierven bij het Dinsdag j.L gehouden exa men allen het diploma lingerienaaien. Het aantal geslaagden bedroeg 8. De cursus stond onder leiding van de Eerw. Zuster Zita. WIERINGEN Politie. Verloren: Een kosteloos bclastirigplaatje. Gev. Een bruine glacé handschoen. Inlichtingen bij den Gemeentebode. ANNA PAULOWNA Opening nieuwe zaak. Blijkens advertentie in dit nummer opent de heer J. van Eeten a.s. Zaterdag aan den Kerkwcg alhier zijn naar de eischen des tijds ingerichte zaak in kruidenierswaren en rookartikelen in het. hiervoor speciaal nieuw gebouwde winkelhuis. Het metselwerk, verzorgd door den heer C. Kossen, het binnenwerk van den heer A. Dekker en het schilderwerk van den lieer A. Blok, munten uit door keurige afwer king. Wij wenschen -den jeugdigen ondernemer dan ook veel succes toe. St. Nicolaas-attractie. Woensdagavond vergaderden bij den lieer W. Kossen de Handeldrijvende- en Indu- strieele Middenstandsvereeniging „Anna Paulowna" en „De Hanze". Het eenige punt van bespreking op deze gecombineerde ver gadering betrof hot al of niet organiseeren van een St. Nicolaas-attractie door den plaatselijken middenstand. Al heel spoedig kwam men tot het besluit, ook dit jaar weer het publick te animeeren, de St. Ni- colaas inkoopen bij de eigen winkeliers te doen, door aan het koopen een attractie te verbinden in dcnzelfden geest als het vorig jaar. Toen hielden de kruideniers zich af zijdig. Nu is het echter na eenige discussie gelukt, ook met hen, voor zoover aanwezig, tot overeenstemming te komen. De kruide niers zullen dus ook mee doen, wat het welslagen zeker ten goede zal komen. De heeren L. Meeldijk, H. Voorthuizen, A. van Zandwijk, P. Heinsbcrgen, II. Win- nubst en I\. op 't Veld werden aangewezen d commissie te vormen, die do plannen nader zal uitwerken. MOND- EN KLAUWZEER Het mond- en klauwzeer, waarvan we het eerste geval in Breezand reeds vermeldden, breidt zich over den polder uit. Nu is n.1, ook het vee van P. Huiberts, R. L. Waibocr .1. Wisse en J. Knol door de ziekte aange tast, zoodat er dus thans zoowel in Oost als West- en Zuidpoldcr gevallen van de ge vreesde veeziekte zijn. VOOR DE OUDERS Of de kinderfantasie werkt, of dat er eeni ge grond voor is, konden wij en ook de po litie niet vaststellen, maar het lijkt ons, ter waarschuwing van de oudere toch wen- schclijk even te vermelden, dat zoowel in Breezand als in de Spoorbuurt schoolkinde ren beweren door een onbekenden man gc vraagd te zijn mee te rijden op de fiets en ook, dat hij met opzet geld liet vallen en hun dan vroeg dat op te.rapen. Veel hou vast kreeg mon ni-et aan de verhalen van de kleinen. Maar een waarschuwing van de oudere aan hun kinderen om nooit niet vreemden mee te gaan, is van tijd tot tijd toch wenschelijk. Misschien vinden zij in het bovenstaande aanleiding dat ook nu te doen, als U het vandaag nog de nieuwe-versterkte Altker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwende slijm loskomen. Akker's Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtiger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeïne, werkt als een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tal kruiden, zooals de Aconiet en de Dro- sera. die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestrijding van de ademhalings-stoornissen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhalings-organen, lost de slijm op. stopt dsn hoest, neemt de benauwdheid weg en ge neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen. ,,'s Werelds béste Hoest-siroop", zoo noemt men: Flacon 90 ct., f 1.50, f ?.4", f 4.2A Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. BILJARTEN Van do biljartvereeniging „Anna Pau lowna" speelde groep 2 togen groep 3 bij den heer Alkemade. Van groep 2 won: P. Smiers (34) van F. Alkemade 45 en S. Wilms 25, N. Jonker (60) van Jm. Blaauboer 18, F. Alkem&de 10 en S. Wilms 19 P. Govers (20) van F. Alkemade 23, S. Wilms 33 en K. do Groot 36, G. van Zandwijk (52) van F. Alkemade 26. Van groep 3 won: Jm. Blaauboer (27) van P. Govers 18, P. Smiers 14 en G. van Zand wijk 37. - K. de Groot i37) van P. Smiers 25, N. Jonker 27 en G. van Zandwijk 14. - S. Wilms (35) van G. van Zandwijk 30. Groep 2 won dus met 9 tegen 7 van groep 3. SCHOORL ER ZAL NIET WORDEN GESPAARD! Dinsdag vergaderde alhier de Schoorl- sche Bestuurdersbond ter bespreking van de spaarregeling voor den Steun B, zooals de ze door den minister is voorgesteld. Na een uitvoerige toelichting door den voorzitter, den. hoer C. Blom cn een geanimeerde dis cussie, werd met algemeene stemmen beslo ten in deze gemeente niet te sparen. Ongelukje. De heer J. Slikker, vertegenwoordiger van de Cijmf-melkproducten, nam, met zijn mo- torbakficts den hoek GorterwegSlotlaan te krap, waardoor het geheelc geval kantelde. Na den wagen te hebben schoongemaakt, kon hij. zijn reis vervolgen. De inhoud van de bakfiets had weinig schade opgcloopen. SCHAGEN, 28 October. 72 Geldckoeien, magere f 130175. 60 idem vette f 200—275, S kalf koeien f 130—200, 12 vaarzen f 110150, 119 graskalvreen f 30 60, 36 nuchtere kalveren f 6—16, 35 magere schapen f 1624, 150 idem vette f 2836, 81 overnouders f 1521.50, 7 bokken en geiten f 3.50—10, 7 magere varkens f 31, 9 vette varkens per Kg. 60 ct., 123 biggen f 13—23, konijnen f 0.50—1.75, 94 kippen f 0.501.50, haantjes f 0,401. WARMENHUIZEN, 27 October. Roode kool f 1.302.70, witte kool 80 90 ct. Aanvoer: 8-100 Kg. roode kool, 9700 Kg. witte kool. AMSTERDAM, 27 October. Veemarkt. 207 vette kalveren: le kw. 6272 ct., een enkele hooger; 2e kw. 52— 5S ct., 3e kw. 4150 ct. per Kg. levend gewicht; 37 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 178 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 Kg., 7172 ct., zware var kens 7071 ct., vette varkens 6070 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd: 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht. Vetlc kalveren, zeer willigen handel, prijzen hooger, eenige beste kalve ren boven noteering. Nuchtere kalveren kor ten aanvoer, vluggen handel met hoogere prijzen dan Maandag j.1. Varkens weinig aanvoer, stuggen handel en iets hoogere prijzen. ALKMAAR, 27 October. Aardappelen 1.902.40, andijvie 0.601.40, appelen 37. bloemkool I 37.50, idem II 2—4. boerenkool 2.504, bieten 1.802.80, druiven 7—12, gele kool 1—1.60, groene kool 1.20—2.70, kropsla 0.60—3.10, knolsel- derie 23, peren 39, prei 1.903.70, pe terselie 11.50, postelein 0.35—0.52, roode kool 1.50—1.90, selderie 1—«-1.50, spinazie 0.170.50, spruiten 2.506.50, snijboon en 11.5017.50, dutvbele spercieboonen 1.20 3.65, tomaten 3.30—8.70, uien 6.108.90, wor telen 0.70—1.40, boswortelen 2.504, witlof I 56.50, idem 11 2.504.50. MIDDENMEER, 27 October. Graanbeurs. Paardeboonen 8.25—8.75, inl. rogge 7.25—7.50. wintergerst 7—7.25, zo- mergerst 77.75. witte haver 66.75, groene erwten 9—9.75, karwijzaad 22.50—23.50, hl. maanzaad 28—40.50, duivenboonen 9.507.10, Wijker vale 12—13. Handel stug. Aanvoer klein Prijzen afbrokkelend. WINKEL. 27 October. Appelen f28. .peren 26, druiven 7—10, slaboonen 4—6, aardappelen 1.10—1.30, spruit kool 23. uien 44.40, alles per 100 pond. Andijvie 6080 ct. per 100 stuks. NOORDSCIIAP.AVOUDE. 2S October. Schotsohe muizen 1.70—2.30, Bevel. 1.70— 1.80, uien 7.80—8.30, drielingen 6.10—6.50, grove 7.107.40. gele nep 7.10—7.50, peen 1.40—1.90. kleine peen 50—60 ct., spercie- boonen 518, Kroten f2.80 ronde kool f2.903.10, witte kool fO.90—1.20, D. witte kool f 0.80—1.40, andijvie f 1.10 BROEK OP LANGENDIJK. 28 October. Eigenheimers 1.90, bl. dito 2.40. Bevelan ders 1.90, uien 7.80—8.10, drielingen 6.20 —6.50, grove 6.80—7.20. gele nep 7.30. Peen f 1.702. spercieboonen f16.10, kro ten f2.30—3.30. roode knol f 1.90—3.30, witte kool f0.80—J.10. gele kool f 1.50—1.90, D. witte kool f 1.20—1 50, gr. kool f 1.20—1.90, bloemkool f4—5.40, 2e soort f 1.50—2.40, an dijvie fO.GO—0.70. L

Schager Courant | 1937 | | pagina 7