Plaatselijk Nieuws. Najaarskeuring Predikbeurten Winstsommen over 1937 Verhooging maat op aal of paling Begunstigd door bijzonder fraai herfstweer, werd gisteren de jaarlijksche najaarskeuring gehouden, in feite een markt van geregi- streede stierkalveren. Hoewel door het heerschende mond- en klauwzeer tamelijk veel beesten waren weg gebleven, was de belangstelling goed te noe men. De volgende bekroningen werden toege kend: t Stierkalveren, geboren voor 1 Maart 1937: IA prijs: Frans A 45, eig. A. van der Sluys, St. Maartensvlotbrug. 1B prijs: Athleet 20, eig. H. C. Kooij, Ha renkarspel. IC prijs: Hinke Pr. Jan, eig. H. Jimmink Jbz., Koegras. 1D prijs: Athleet Roos, eig. W. v. d. Oord Pzn., Barsingerhorn. 2A prijs: Roosevelt 61, eig. A. Francis, Schagen. 2B prijs: Frans Wodan, eig. A. ICoopmans, Barsingerhorn. 2C prijs: Roosevelt 59, eig. A. Francis, Schagen. 2D prijs: Athleet Roos 2, eig. W. v. d. Oord Czn., Barsingerhorn. 3A prijs: Frans S, eig. A. van der Sluijs, St. Maartensvlotbrug. 3B prijs: Daniels Athleet, eig. W. v. d. Oord Czn., Barsingerhorn. 3C prijs: Athleet 19, eig. D. P. Timmerman, Schagen. 3D prijs: Athleet Roos 5, eig. W. v. d. Oord Czn., Barsingerhorn. Stierkalveren, geboren na 1 Maart 1937: IA prijs: Aschwin, eig. N. Spaans, Barsin gerhorn. 1B prijs: Plesman 18, eig. D. P. Timmer man, Schagen. 2A prijs: Frans A 48, eig. A. v. d. Sluijs, St. Maartensvlotbrug. 2>B prijs: Leopold, eig. K Reijne Kz., Bar singerhorn. 2C prijs: Koert, eig. dezelfde. 3A prijs: Plesman 7, eig. D. P. Timmerman, Schagen. 3B prijs: Lijslce's Plesman, eig. A. Koop- mans, Barsingerhorn. 3C prijs: Plesman 21, eig. D. P. Timmer man, Schagen. 3D prijs: Pietor, eig. K. Reijne Kz., Bar singerhorn. Aschwin (geboren 3 Maart 1937), die de IA prijs behaalde, werd verkocht voor den prijs van f315, Catalogi van deze keuring worden op aan vraag gratis verzonden door den heer J. D. Klare te Schagen. VOETBALVEREENIGING „SCHAGEN". In de gisteravond bij den heer N. Raven gehouden vergadering van de v.v. „Scha gen", welke een zeer huishoudelijk karak ter heeft gedragen, werd door den voorzit ter, den heer K. S. Leguit medegedeeld, dat Helder a en H.R.C. a weer in de afdeeljng van Schagen zijn opgenomen,, terwijl dé c: elftallen van deze clubs er zijn uitgenomen. Hiertegen zal krachtig worden geprotes teerd en in een onderhoud, met het Bonds- bestuur zal getracht worden, dezen maat- regel ongedaan te maken. Verkiezing secretaris. Wegens het bedanken van den heer C. Keijzer als secretaris moest in deze vacatu re worden voorzien. Bij tweede vrije stem ming werd de heer Joh. Bremer als zooda nig gekozen en nam zijn benoeming aan. Verkiezing lid E. C. Ook voor het lidmaatschap van de Elftal commissie had de heer Keijzer bedankt. In zijn plaats werd benoemd de heer Chr. Tjalkeris. Een trainingsfonds. Bij de rondvraag werd door den heer J. E. L. van Ketel de wenschelijkheid naar voren gebracht een trainingsfonds te stich ten. Verschillende middelen om aan de noodige gelden te komen werden aan de hand gedaan, en eenige daarvan zullen ook inderdaad worden aangewend. Algemeen voelde men de noodzakelijkheid van zoo'n fonds en het staat dan ook wel vast dat men t.z.t. over oen vaklcundigen trainer beschikking zal krijgen. De eerste bijdrage was al vlug geleverd: een rondgang met de pet bracht een bedag van f4.20 op. De heer Joh. Bremer bedankte de ver gadering nog voor het in hem gestelde vertrouwen en zegde toe, zijn beste krachten aan de vereeniging te zullen wijden. Overigens werden in deze vergadering welke tamelijk goed was bezocht vele zaken van internen aard behandeld; om kwart over elf volgde sluiting. MARKTOVERZICHT. Volgens de datum, moest het gisteren de groote markt zijn, maar helaas, door de tongblaar waren er wel circa 500 koeien te kort aangevoerd. De handel in vette koeien was goed; er waren er ongeveer 60 aange voerd. Hoogste notecring f 275, welke werd besteed door slager J. Korver, Den Helder. Het dier was afkomstig van den heer W. Kooijman, Haringbuizen; deze koe kwam op 35 ets. Er werd ook verteld, dat de koeien hier aanmerkelijk duurder werden verkocht dan elders. Kalf- en geldekoeien handel ma tig, Vaarzen, hoogste noteering f 150. Handel zeer matig. Graskalveren op de marktno- teeririg f 30 f 60; handel traag. De handel in nuchtere kalveren ging wel; hoogste no teering f 16. Fokkooien werden er de laatste Weken niet aangevoerd. Jonge vette schapen, handel goed, hoogste noteering f 36, kwam op naam van den heer W. v. d. Voort, Wieringen, Noord Oude slachtschapen 28—33 gld, handel zeer goed. Overhoudors tot 21 gld., handel goed. Dus over de schapen voor de dood was men nu tevreden. Magere schapen, handel matig, hoogste noteering f 24 De handel in bokken en gei ten goed. Paarden zoo goed als niet aange voerd. De oorzaak hiervan is, dat er Woens dag j.l. markt geweest is in Alkmaar. Vette varkens niet duurder, een prijs 20 ct De handel in biggen en schrammen was goed 7 vveeksche biggen 1317 gld., 12 week- scho biggen 17—23 gld. Op de kippenmarkt was aardige drukte, handel best, oude kippen 0.50—1 jonge kippen 1—1.50 gld. Konijnen en Kanen prijs houdend. Aan den markt was een Fokvee- nuarkt en keuring verbonden. Alle inschrij vingen waren echter niet opgekomen. Hier was de handel niet wild, varieerde gemid deld van 60215 glcl Nog kan vernield worden, dat dé heer Nic. Spaans, Barsinger horn een stierkalf verkocht voor den prijs van f 310.aan den heer Pijper te Twislc Deze markt had anders wel veel belang stelling, er was veel bezoek. Over het geheel, wat handel en bezoek betrof, konden wij naar omstandigheden nog tevreden zijn! BOUWVERGUNNING. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan P. Slotemaker vergunning verleend tot liet vernieuwen van het woon huis aan den Nesdijk H 32 te Schagen. KEGELCONCOURS SCHAGEN. Korpswedstrijd. Stand van gisteravond: Afd. A: 1. Z.E.K.Z.E., Alkmaar, 222; 2. Duim in 't Gat, Helder, 215; 3. Eva, Helder, 202 4. Hout of Fout., Schagen, 201; 5. Alkni. Victr., Alkmaar, 201. Hoogste werper: C. v. Wijngaraden, Alk maar, 81; J. Lammers, Den Helder, 81. Afd. B.: 1. Houthakkers, Alkmaar, 202; 2. C.U.B.O., Alkmaar. 200 3. Ilout of Fout, Helder, 192; 4. Eva, Helder, 190; 5. Duim in 't Gat III, Helder, 185; 6. Duim in* 't Gat II, Helder, 181. Hoogste werper: Mevr. Siegers, Helder, 81; J. W. Biersteker, Helder, 81. Afd, Dames: 1. Onder Ons I, Alkmaar 171; 2. Onder ons II, Alkmaar, 167; 3. D.O.II. I. Helder, 151. Hoogste werpster: Mevr. Bijl, Helder, 80. Propaganda-wedstrijd: 1. Mevr. Roos 37; 2. mevr. Tuinman 36; 3. B. v. d. Hoven 35. SCHAGER SCHAAKCLUB De uitslagen van de Dinsdag voor de com petitie gespeelde wedstrijden zijn de vol gende: Wit Zwart. P. BiaauboerH. Bakker K Chr. TjalkensJ. de Vos 01 C. BeersMej. C. Schenk 10 A. NoordamA. Sleutel 10 BENOEMD. De heer J. Baas, onderwijzer aan de U.L.O.- school alhier, is benoemd tot hoofd der U.L.O.-sc'hool te Dokkum. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Klaas Kistemaker en Grietje Otzen. Petrus Jacobus Mak en Ilijlke Kooi- stra. Cornelis van Barneveld en Maria An- tonia Snaas. Overleden: IJzebrand Roos, oud 73 ja ren, z. b., wonende te' Schagen, echtge noot van Veronica Roos. Dirk de Jong, oud 76 jaren, z. b., wonende te Schagen, weduw naar van Anna den Hartog. POLITIE. Gevonden: Een schroevendraaier, rijwiel- slot en een portemonnaie. Verloren: een ceintuur van een jurk. Uit onze omgeving ANNA PAULUWNA Bazar. Ten bate van de Ned.-Herv. Kerk wordt Zaterdag en Zondag in Veerburg een bazar gehouden. Verschillende dames maakten daarvoor handwerken (waaronder zeer fraaie, die tentoongesteld en verloot wor den. Zaterdagavond worden een schimmen spel en twee zangspelletjes opgevoerd, ter wijl een strijkkwartet en de zangvereenigïng „Omhoog" muzikale medewerking verleenen. Bovendien zijn er nog andere attracties. Men zie verder de advertentie in dit blad. BREEZAND. Bloemententoonstelling. De afdeeling Anna Paulowna en omstre ken van de Alg-emeene Vereeniging voor Bloembollencultuur viert in de tweede helft van Februari 1938 haar 25-jarig bestaan, door het houden van een bloemententoon stelling van allerhande gebroeide bolge wassen. Reeds vele kweekerse zegden medewer king toe en daar een bekend tuinarchi tect, de heer Van Empelen van Heemstede, dezelfde die ook den Boltha-aanleg ont wierp, de opstelling in het veilinggebouw zal leiden, zal deze tentoonstelling, in de flinke ruimte waarover men beschikken kan, zeker iets moois worden. Er is een commissie van voorbereiding be noemd, bestaande uit de heeren: D, Lub bert, voorz., G. Preijde, seer., P. Koomen, 2e secr., P. Langelaan, J. Jongejans en G, Timmer. ZIJPE 'T ZAND. Ongeval. Onze plaatsgenoot, de heer Van Leeuwen, commies der Dir. belastingen, heeft bij een aan hem te Den Helder overkomen ongeval een zijner armen op twee plaatsen gebroken. Door de blijkbaar onvoldoende verlichting van zijn motorrijwiel is hij n. 1. tegen een stilstaande auto aangereden met het voor noemde noodlottige gevolg. Ongelukkige val. Bij het grintlossen is de heer B. komen uit te glijden van de loopplank en dusdanig on gelukkig op de reeling van de motorboot van den heer Tuin komen te vallen, dat hij hier bij 3 ribben zwaar kneusdeé Hij zal hierdoor gedwongen zijn het werk voor enkele weken op te geven. Dam wedstrijden. Ex-wereld kampioen Springer heeft 42 te genstanders. Op Donderdagavond 28 dezer werd bij den heer G. A. de'Wit, alhier, een dantavond ge houden, uitgaande van de damclub D.V.T.O. van Burgerbrug. Medewerking aan dezen avond verleende de ex-wereldkampioen dammer, de heer B. Springer. De avond Werd geopend door den voorzit ter van D.V.T.O., den heer B. Groot, die het in groote getale aanwezige publiek pl.nv. 140 personen en speciaal de heer Springer, hartelijk welkom heette. Hij verzocht voorts aan het publiek om tijdens de te spelen blindpartij de grootst mogelijke stilte in acht te nemen. Vervolgens werd door den heer Springer een z.g.n. blindpdrtij gespeeld te gen den heer A. Slijkerman van hier. De heer Springer zat daarbij geheel zonder bord in een eenzaam hoekje, terwijl de heer Slij kerman het bord voor zich had. Springer speelde de geheele partij dus uit het hoofd. Op een scoringsbord werd de stand bijge houden. Na een zeer spannenden kamp werd na 54 zetten door den heer Springer remise aangeboden en door Slijkerman ge accepteerd. Vervolgens werd door den heer Springer een simultaanwedstrijd gespeeld tegen 42 spelers De uitslag hiervan was, dat de heer Sringer slechts drie partijen verloor er 4 re mise speelde en er 35 won. De avond werd vervolgens door den voor zitter gesloten. D.V.T.O. kan zeer zeker op een goed geslaag den avond terugzien. Windhonden-training verboden. We vernamen dat door de Zijper Windhon- denvereen. alhier, bericht van den Burge meester is ontvangen, waarbij haar tot, nader order werd vorboden de training der honden op het IJsclubtcrrcin te doen plaats vinden in verband met bij den eigenaar hiervan ge constateerd mond- en klauwzeer. Kanaalkade wordt geteerd. Door den polder Zijpe is thans besloten de Kanaalkade alhier, dat is de weg van de boerderij v.h. H. Over, tot bet weggetje bij J. de Wit Gz., van een teerdek te voorzien. Het behoeft geen betoog, dat hierdoor in een reeds sedert jaren gevoelde behoefte zal wor den voorzien. W1ERINGERM EER De Technische Voorlichtingsdienst licht onze W.Meersche tarwetelers voor. Te Middenmeer in hotel Smit waren Don derdagavond onze Meersche tarweboeren onder auspiciën der drie groote Landb. Org. heeengeroepen teneinde 'n antwoord te krij gen op vele vragen in verband met de tarwè- organisatie. De heer P. J. Luth heet in zijn openingswoord de heeren Rus, contr. T. C., Raap en de Jong, bestuursleden der G.T.B., de in lektors van dezne avond, hartelijk wel kom. Als men tarwe wil leveren, aldus de eer ste spreker, de heer Raap, moet men lid zijn van de T. Organisatie. Het is verplicht alle tarwe af te leveren aan de. Tarwe Org., uitgezonderd zaai- en consumptief arwe. Voor verkoop zaaitarwe is vergunning noo- dig, benoodigd om stagnatie aflevering te gen te gaan; dit geldt ook voor eigen ge bruik. - Keuring is noodzakelijk. Alles wordt ge keurd naar het standaard garantiemonster. Voor bemonstering kan men monsterzakjes gratis bekomen bij den secr. der G.T.B. ter wijl er aan zal worden gewerkt, hier een depot te krijgen. Men zende zijn monsters .goed gemengd altijd togen den Woensdag bij den secretaris. Bij een aan te vragen hertaxatie is stij ging in keuringcijfer haast niet mogelijk, zoodat dit gevaarlijk spel blijft. Hoe komt men van de tarwe af? De Org. levert de boerentarwe aan den fabrikant. Uit de beschikbare voorraden moet de heer Rus na gedane opvrage afne men uit dit district en eenigszins overeen komende soorten bij elkaar ontvangen. Applaus beloonde den spreker. De prijzen aldus de tweede spreker, de heer Rus, zijn vanaf de inwerkingtreding der Tarwemeter, (1930) al sterk teruggeloo- pen. Begonnen werd 1930—f 12.50 per 100 kg. 1931— f12 1934, '35, '36 resp. f 11 f10 f9 De boeren voerden toen actie voor verla ging echter met weinig succes. De prijs tot f 9 gedaald voor kwaliteit B. werd feitelijk f 9.50 gem. doordat bij de prijs van f 9. eertijds Febr. levertijd was en nu vervroegd tot September. De V.I.T.A. noemit alleen slechts kwaliteit B als grondslag voor prijsberekening; door dat de B. als een gemiddelde Ned. oogst wordt gehouden. De keuring geschiedt op 1 grofheid korrel, 2 gezonde kleur, 3 sorteering, vold. ge schoond, 4 holle kon-els en 5 stukgeslagen korrels als mede op vocht b.v. bij 1% vocht B2% vocht C+ Aan het adres van hen speciaal die uit een andere streek komen deelde spr. mede dat bij de opzet zooveel mogelijk de plaatse lijke gewoonten zijn bohouden gebleven. Men vraagt nog wel eens nader over prijs T.C. Tarwe waardoor vaak misverstand ont staat. Do fabrieken moeten 35 ontvangen tegen^ een door den Min. vast te stellen prijs van t' maalpercentage. Bij een voorraad van 400.000 ton tarwe en een benoodigd kwan tum van 250.000 ton, zoodat een winst ge maakt wordt van ong. f 2 per 100 Kg.„ door de T. C. tot dekkingskosten van het surplus der 150.000 ton, die op de wereldmarkt moest worden gebracht. Op den duur liep de we reldmarktprijs omhoog, terwijl de fabrieken gelijke prijs bleven betalen. Het gevolg was dat er toen winst kwam bij de T.C. tot 4Vé millioen. Het overschot dat steeds kleiner wordt brengt dus steeds minder ver liezen, terwijl de TC thans hcelcmaal niet aan de markt komt, met gena- tureerde, tenzij afgekeurd v. d. con sumptie. Ook dit beteekent voordeel zoo besluit spr. voor de verkoop van 2 soorten. Applaus. De heer Van Galen vraagt over de voor komende prijsverschillen f9.20 en f9.25, voorts wie do opslagkosten financiert der Tarwe Org. De heer Post wil weten, of hef vervoer naar 't schip of laadplaats tot zekeren af stand ook wordt vergoed. Voorts, waarom het maalperc. niet hooger dan 35 is en of bij hertaxatie den Haag reeds weet welk monster er op komst is. De heer Saai vraagt, waarom roode en witte tarwe in prijs vaak uiteenloopen. De lieer Verbruggen meent een onbil lijkheid te constateeren in één standaard monster over 't heele land. De heer Th. Oostenbrug vraagt, hoe dik wijls een standaardmonsler genomen wordt. De heer Luth vraagt, welke kosten voor schoonen en pakhuishuur mogen worden berekend. De heer Rus. den sprekers beantwoordend, zegt op de vraag van den heer Van Galen, dat het prijsverschil volkomen juist is, en door de calculatieberekening heslist noodig. Ter bestrijding onkosten opslag etc. is des tijds f 1 ingehouden van 100 kg., toen de Org. zich nog als zejfstandig lichaam be woog. Met dit kapitaal heeft men pl.m. 1A miilioen gespaard. In 1934 trad de L. Crisis Org. op. ZONDAG 31 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikeana. On derwerp: „De ware Protestant staat vast!" Kerkkoor, extra-collecte. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. Beek. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Burgeébrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schageifcirug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorin. 10 uur, Ds. Witkop. Hervormingsdag. Warancrïhuizcn, voorm. 10 uur, Ds. van der Kam. Heerhugowaard, nam. 7.30 uur, Ds. van der Kam en Ds. Warners uit Alkmaar. Zangkoor. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: „Eén Kudde en één Hei-der". Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Een Waan van wondere Aan trek k el ij kh ei d. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. G. W. Scholte, van Oudeschild (Texel). Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, de heer C. A. Korndörffer. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen'. Zang. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Herdenking Hervorming. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Herdenking der Kerkhervorming. Hoogwoud, geen dienst.. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Baudet. Bergen, nam. 7 uur, Ds. Van den Kieboom, Hervormingsdag. Dameskoor. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van dér Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. P. Smidts, van Den Helder. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de WHde. Geref. Kerk. Schagen, Landibouwstraat, nam. 5.30 uur, Cand. D. Verhavc, van Anna Paulowna. Dankzegging. II. A. Hervorming. Dr. Kuy- per-herdenking. Slootdorp, voorm. 9 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Nam. 2 uur, Cand. Jb, Bos, van Scher- merhorn. Middenigreer, voorm. 9.30 uur, Cand. Jb. Bos. Mïddenmeer, nam. 2.30 uur, Cand. v. Eer den, van Wieringen. Ivolhorn, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Lcesdienst. Woensdagavond 7.30 uur, de heer D. Visch. Dankstond voor 't gewas. Evangelisatie. Schagen, vooi-m. 10.30 uur, de heer Ing- wersen, van Amsterdam. Breczand. voorm. io uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging a.s. Woensdagavond om 8 uur in Evangelisatiegebouw. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur. Jeugddienst. Voorg. de heer C. Tabak, Alg. Secr. van het N.J.V. Slootdorp, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Wieringerwerf, nam. 2 uur Ev. K. Kiewiet. Middenmeer, nam. 7 uur. Cand. Nijdam. In alle diensten extra collecte. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av, 7.30 uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven. Onderwerp: Gren zen, die verdwijnen. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Pelt laan 1), nam. 7.30 uur, Ds. C. van Dop, van Alkmaar. Her vormingsavond met zangkoor. Den heer Poot beantwoordend, zegt spr., dat de G.T.O. geen ophaaldienst heeft. Wel echter kan men op Dlaatsen waar veel tar we wordt geleverd, regelingen treffen tot ge zamenlijke leverantie. Den heer Saai wordt geantwoord dat de Roode tarwe stand, monsters vrij goed zijn en daardoor en door afwijking (kleine kor rel enz.), de roode tarwe ecnigzins lager wordt geklassificeerd, terwijl de fabrieken het afval ook niet vlot kunnen afleveren. De standaardmonsters worden vastgesteld door de T.C., doch elk gewest heeft een eigen monster on der goedkeuring der T. C. Ta.v. natte tarwe kan men niet tegemoet komen, doordat geacht wordt, dat het pro duct behoorlijk droog is. Op de vraag of het maalpercentage van 35 kan worden verhoogd, antwoordt spr., dat dit zeer zeker kan, doch dit beteekent tevens een verhooging van den broodprijs. De heer J. Post vraagt of mijt ook zwaar wordt gerekend, terwijl de heer Koekoek een lans breekt voor de bakwaarde van een fij nen korrel. De Techn. Commissie, zegt de heer Rus, is nog steeds bezig met het vast stellen der bakwaarde, doch zoolang deze commissie niet klaar is, wordt gekeurd op grofheid der korrel. Mijt. is niet gevaarlijk, doch moet voortdurend worden behandeld. Over 't vochtgehalte naar aanleiding eener vraag van den heer Bergen antwoordt de spr., dat men zijn product in den Haag met een speciaal werktuig op vocht kan laten keuren. Ook „glazige" korrels zijn of kun nen, mits uitgegroeid van zeer goede kwali teit zijn. De heer Luth vraagt over het er- kenningsrecht der handel. De spr. antwoordt dat elk lid, hetzij teler of handelaar lid be hoort te zijn der Tarwe Org., anders mogen geen transacties worden gedaan. De heer Raap brengt een verzamelde cijfers'aat geklassificeerd naar voren over de streken Texel, A. Paulowna en Waard en Groet. Opvallend is de schommeling der kwaliteiten welke voor elke plaats ook weer vrij stabiel is. Texel: Kwal. C 20 pet., A 23 pet., B 57 pet. Anna Paulowna: C 45 pet., A 8 pet., B 47 pet. Waard en Groet: C 50 pet., A pet., B 50 pet. Ook de W.mcer voorspelt aan de hand der becijfering geen gunstig cijfer. Wat de oorzaken zijn, dat W. en G. slecht en Texel hoog is? Spreker zegt dat het nog een onopgeloste puzzle is, doch spoort ook de aanwezigen aan tot ernstige proefneming tot onderzoek van dit, ook voor de W.meer ernstige euvel. Nadat nog aan een der aanwezigen op zijn vraag is medegedeeld dat ook slechte tarwe zeer zeker aan de G.T.O. moet gele verd worden en dms geen recht bestaat tot vrijwillige verhooging, sluit de heer Luth deze leerzame avond. TUtaAden^fWit Vorige week Donderdag is de laatste kortebaancourse te Bakkum (N.-H.) verre den, waar Geer&en met Zoo Doorlooper en Zus Braun resp. met den len en 2en prijs ging strijken. We geven hieronder de voor drafsportliefhebbers wel zeer interessante staatjes van de gewonnen geldprijzen over de in 1935, 193G en 1937 verreden 300 koer sen. Het feit dat een paard na eern hooge winstsom in eenig jaar het daaropvolgende seizoen weinig of althans veel minder won, kan be halve een teruggang in vorm ook als oorzaak hébben dat de eige naar in dat jaar uitsluitend of in hoofdzaak op de 800 M. is gestart. Wanneer de laatste 800 meter course ach ter den rug is, zullen we de staten pu- hliceercn van de 300 en 800 meter tezamen. 1937: 1. Xuthus 1S50.—2. Mac Gregor 1450.—; 3. Aura V 1290.—; 4. Johanna M 1222.50.5. Zoo Doorlooper 1115.6. Xoli 1042.50; 7. Our Dream 945.8. Zus Braun 750.9. IJl'bode 735.10. Fanfare 635. 11. Xiphias 437.35; 12. Senator Brewer 435.—; 13. Sister Bond 390.—; 14. Wimiime Scott 335.15. Weidlooper 290.16. Ago Kan 277.50; 17. Robert E Lee 270.18. Welkom 260.19. Uilenspiegel 255..20. Othela 240.—.— 1936: 1. Our Dream 2565.2. Vitesse SW 2025.—; 3. Xuthus 2025.—; 4. X Smiling 1525.5. Roso Morgan 988.6. Zoo Doorlooper 737.50; 7. Fatima 720.8. An- lezy 550.9. Uniform 520.10. Betty Worthy 491.—; 11. Mac Gregor 400.—; 12. Wilhelm 380.13. Clara Bascom 370. 14. Fanfare 367.50; 15. Princess 300.16. Harvest Lee 260.— 17. Robert E Lee 255.85; 18. Marie P 245.—; 19. Quita 218.—; 20. Loblied 207.50. 1935: 1. Ladv Bond 1967.50.2. Glossy Silk 1297.50; 3. Betty Worthy 1057.50; 4. Johanna M 1025.5. Our Dream 975.6. Xuthus 975.7. Rolls Rovd 955.8. Har vest Lee 952.50; 9. Rose Morgan 7S2.50; 10. The Gleaner 660.11. Senator Brewer 575.—; 12. Our Uhlan B 555.—; 13. Ago Kan 520.14. Fanfare 512.50; 15. Anna Brad- ford G 480.—; 16. Sister Patrick 430.17. Uniform 425.18. Mac Gregor 400.19. Grettchen H 390.—; 20. Quita 530.—. (Nadruk verboden). Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal dezer dagen in het Staatsblad verschijnen het Kon. besluit tot wijziging der verschil lende visscherij-reglementen, waar bij met ingang van 15 November 1937 de minimum-maat op aai of pa ling wordt verhoogd tot 28 centime ter en die op gerookte aal of paling tot 26 centimeter. Het zal dus met ingang van genoemden datum verboden zijn, aal of paling van klei nere afmeting dan de bovenvermelde ma ten voorhanen te hebben in verecihen of gerookten staat. Deze maatregel werd getroffen, nadat ge bleken was, dat de groote meerderheid van belanghebbenden vóór mnatverhooging was, omdat de kleinere aal of paling slechts ge ringe marktwaarde bezit en van de maat- verhooging in de toekomst groote opbrengst voor de visschers werd venvacht. EIERVEILING SCHAGEN, 28 Oct. Aangevoerd: 30.000 kipeieren: 54—56 Kg. 4.454.G0, 56-58 Kg. 5—5.20, 58—60 Kg. 5.15 —5.35, 60-62 Kg. 5.30-5.35, 62-65 Kg. 5.45 5.65, klein 3.104.25, eendeieren 2.60, alles per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING, 28 Oct. Aangevoerd: 9400 kipeieren: 48—51 Kg. 3.904.20, 52—54 Kg. 4—4.70, 55—57 Kg. 4.60 -5.50, 58—60 Kg. 5.50-5.90,61-63 Kg. 550- 6, 64—75 Kg. 5.80-6.40, 378 eendeieren 2.80 3 per 100 stuks. HOORN, 28 Octobcr. 1 stapel kleine Fabriekskaas 2.50, 11 sta pels kleine Boerenkaas 25.totaal 12 sta pels, wegende 4043 Kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 28 October. Roode kool, le kw. 1.46—3.10, witte kool 0.9O—1, nep 7.10, drielingen 5.10—6.20, uien 7.507.80, grove uien 6507, eigenheimers' 2.60, slaboonen 18.50. Aanvoer: 12.000 Kg. roode kool, 13500 Kg. witte kool, 100 Kg. nep, 12450 Kg. uien, 1100 Kg. aardappe len, 20 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOUDE. 29 October. Bevelanders 1.90, uien 6.30 - 7.60, drielingen 5.20—5.80, grove 5.70—7.20, peen 1.26—1.80, spercieboonen 6—18.40. 150 kg. kroten 2.10 5100 kg. roode kool 2.60 —3.90 25300 kg. wite kool 90—1.20, 23600 kg d. witte kooi 1.201.50, 6200 stuks andijvie 0.60—0.80. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Oct. 2000 leg. aardappelen Eigenheimers 1.90 hl. dito 2.70—2.90, 50.000 kg. Uien 7.20—7.80; drielingen 5.10—5.80 grove 5.40—7.20 gele nep 740. Peen 1.70—2.10, groene kool 1.30—2.40, kro ten 1.303.40, roode kool 23.40, witte kool 0-801.10, gele kool 1.502—, D. witte kool 1.20—1.50, bloemkool 4—6, 2e soort 1.50— 2.40, andijvie 60—70 ct. 600 kg. tomaten A 15.20 B 15.90 C 9.9010.10 CC 4.10 250 kg. snijboonen 23.30—24.70; 800 kg. druiven Franken th al er 23—2610. Ali- cant 16.10—20.10 DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 28 October. Berlijn: Er is weer niets nieuws te vermelden. De aanvoeren zijn met het zachte weer groot. De afzet is langzaam en de prijzen toonen weinig verandering. Genoteerd wordt: Bui- tenl. prod.: Holl. tomaten 22.80—36 per 50 Kg., Ital. boonen 17.15—19 per 50 Kg., Holl. schorseneeren 18—20 per 50 Kg., Holl. pe ren 1214 per 50 Kg., Holl. druiven 29.37 37.50 per 50 Kg. Hamburg: Buitenl. produc ten: appelen 14—23 per 50 Kg., Holl. ali- cante 3537 per 50 Kg., Holl. bloemkool 30 —37 per 50 Kg., glastomaten 22r—25 per 50 Kg. Munchen: Buitenl. prod.: Holl. Boskoop 18 per 50 Kg.. Holl, stoofperen 1213 per 50 Kg., Holl. schorseneeren 8—5.50 per 10 kg. kist. Ital. uien 6.56—7.20 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3