DE LUCHl VERDEDiGIMGSDAG IN DE HOOFDSTAD. De luchtverdedigingsdag welke Zaterdag onder groote belangstelling te Amsterdam werd gehouden, had een vlot verloop. Een imposante opname tijdens de vlucht van het Java-eskader onder leiding van kapitein-vlieger Van Weerden Poelman boven de Berlagebrug De Fransche doelverdediger wordt voor de tweede maal gepasseerd tijdens den inter nationalen voetbalwedstrijd Nederland-Frankrijk in het Olympisch stadion te Amster dam Bij wijze van proet voor het internationaal spoorwegverkeer heeit Zaterdag een nieuwe bliksemtrein gereden van Parijs naar Amsterdam. Het geheele traject werd afgelegd met een Franschen bestuurder, die bij aankomst in ons land begeleid werd door een Hollandschen collega. Na aankomst in de hoofdstad Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zaterdag de luchtverdedigings oefeningen in de hoofdstad bijgewoond. De vorstelijke bezoeker onderhield zich na zijn aankomst met de ver schillende autoriteiten Een spelmoment voor het Fransche doel tijdens den wedstrijd Nederland- Frankrijk, welke in een 3-2 overwinning voor de gasten eindigde Kapitein E. L. Venema, commandant van de militaire politie te Roermond, is benoemd tot commandant der mili taire politietroepen te Curagao Luchtafweergeschut stond o.a. opgesteld en werd gedemonstreerd op de Amstelbrug tijdens den luchtverdedigingsdag welke Zaterdag in de hoofdstad werd gehouden Frankrijk scoort. - Een spelmoment uit den interland voetbalwedstrijd Nederland - Frankrijk Een typische opname, gemaakt vanuit de lucht, van een afdeelinq milit 1 in het Olympisch stadion te Amsterdam. - Leo Halle is tevergeefs naar den bal uitgevallen vliegtuigen in actie tijdens den luchtverdedigingsdag te Amsterdam'

Schager Courant | 1937 | | pagina 4