OMGEVINGNIEUWS ie Alkmaar. Maandag 1 November 1937 Tweede blad WIERINGEN Burger-brandwaarborg-vereenl- ging. Vrijdag hield de Burger-Brand waarborg- Vereeniging haar jaarlijksche algemeene ver gadering in het lokaal van den heer S. Kaan. De heer B. Kat, voorzitter, opende deze met een welkomstgroet. Na de verschillende gebeurtenissen van •dit jaar gememoreerd te hebben, kwam spr. tot de conclusie, dat de vereeniging een gunstig jaar achter zich had, het ledental had zich uitgebreid. Eenige kleine brand- gevallen hadden zich voorgedaan, slechts één geval van grooter omvang werd ge hoekt. Hierna werden de notulen door den secretaris W. de Vries gelezen, waarin de nagedachtenis van het overleden bestuurslid den heer «Tb. Keijzer Nz., die 45 jaar deze functie heeft waargenomen, herdacht werd. Voorzitter gaf hierna een uiteenzetting van enkele ongeregeldheden welke voor kwamen in verband met het te laat of niet betalen der premies, welke tot zeer onaan gename .gevolgen zouden kunnen leiden. Ook hadden zich gevallen voorgedaan, waar hij leden zich bij een andere verzekering hadden laten inschrijven. Men was in dit laatste geval aangesloten bij twee verze keringen, zoodat het zou kunnen voorko men, dat men bij brand geen uitkeering kreeg. De Voorzitter wees op het onge zonde van deze situatie. Hierna volgden de rekening en verant woording van den penningmeester, den heer J. N. Bruul. De kascommissie had bij gehouden controle alles keurig in orde bevonden. Inkomsten waren f 9273.60, uit gaven f 66S6.72, zoodat het voordeelig sal do bedroeg f 2586.88. De rekening werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Een voorstel om bij de leden van de brandweer electrische bellen te plaatsen, zoodat bij brandgevaar, allen tegelijk zou den kunnen worden opgeheld, opdat zoo spoedig mogelijk kon worden uitgerukt, en geen kostbare tijd zou verloren gaan, vond algemeene bijval. Bsloten werd zoo spoedig mogelijk een vergadering te houden met de agenten of vertegenwoordigers der verschillende verze keringen, om gezamenlijk zulk een bedoeld alarmsysteem in te stellen. Hierna sluiting. SCHAAKSPORT. Competitie Wicringer Schaakclub. MinnisTrager 01 BakkerNavis 01 KlompZanstra 10 TragerCrommentuijn 10 CrommentuijnTrager 01 MOND- EN KLAUWZEER Aangifte van mond- en klauwzeer is ge daan door de heeren C. Ruiter, Noordburen- weg, S. Wagemaker, Gesterweg, J. de Vries, Noorderlaan, Gebr. Dekker, Hoofdstraat, S. Snooij, Gemeenelandsweg, P. Mostert, Wes- terlanderweg, C. van Savoijen, Stroeërdijk, Jn. Tijsen, Belt, W. Jansen, Elft, Jb. Kuut Pzn., Stroeörweg en door Ww. Wed. S. Lont, Kerkhofsteeg en Mw. Wed. E. Hel lingman Zandburen. Het vee van den heer N. Bakker te Oos- terland is weer hersteld. DIENSTPLICHT Voor den dienstplicht, lichting 1939, wer den in deze gemeente 50 jongelieden inge schreven. Hiervan hebben er 15 vrijstel ling wegens broederdienst aangevraagd. Ge lijk bekend zullen de broederdienst vrij stel lingen wel niet meer worden verleend. POLITIE Verloren: een beige dames glacé hand schoen. Vermist: 4 schapen met rood over de rug. Inlichtingen bij den gem.-bode. BURGERLIJKE STAND 23 tm. 29 October 1937 Geboren: Johanna, dochter van G. v. Stijn en M. Jansen, Neeltje, dochter van M. Weid erna en A. Cuperus. Ondertrouwd: M. Koorn en G. M. Mulder. Gehuwd: S. Klein en A. Tijsen. Overleden: Geone. WIERINGERWAARD De historie van de Wieringer- waard. Vergadering van de jeugdclub van Land bouw en Maatschappij, op Vrijdagavond, in het lokaal van den lieer R. Breed. Aanwe zig 20 heeren en 13 dames. Medegedeeld werd dat het adviseerend lid, de lieer J. Saai, verhinderd was deze ver gadering hij te wonen en at in zijn plaats Burgemeester Kaan bereid was gevonden. De notulen werden goedgekeurd. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Schellinger Jr., volontair ter se- cjetarie, die voor zijn lezing had gekozen: jiWieringerwaard vanaf den Rorneinschen tijd tot beden. Voor de pauze werd hel een en ander medegedeeld, te beginnen |»et den Rorneinschen tijd tot het jaar 1610, in welk jaar de polder Wieringerwaard is drooggelegd. In de pauze werden enkele kaartjes ter inzage gegeven, die door den heer Schel linger op keurige wijze waren geteekend. Het waren situatiekaartes, waarin Wierin gerwaard lag ten tijde van Drusus. In de tweede helft van zijn lezing heeft de heer Schellinger een en ander van de jongere geschiedenis verteld. Zeer aange naam heeft hij de aanwezigen bezig ge houden; hij heeft er wel veel werk van gemaakt om uit al die oude gegevens een dergelijke lezing te distilleeren. Het meeren- deel werd voor de vuist weg verteld. Het woord van dank doord en Voorzitter was dan ook ten volle verdiend. Er traden vijf nieuwe leden toe. De actieve Middenstand. De afdeeling Wieringerwaard van de Handeldrijvende en Tndustrieele Midden- sfandsvereenicing begint te bloeien. De se cretaris mocht voor de tweede maal 5 nieuwe leden boeken. In een vorige bijeen komst werd in beginsel besloten een ver koopactie op touw te zetten. Een commissie werd benoemd en thans is reeds besloten, om bij gelegenheid van Sinterklaas een etalagewedstrijd te houden en wel van 15 November9 December. Een jury zal benoemd worden om te beoordeelen wie voor een prijs in aanmer king zal komen. Tevens werd nog besloten om een feest avond te houden en daarvoor een revue gezelschap uit te noodigen. HARENKARSPEL DIRKSHORN PLUIMVEEVER.: „ONS BELANG." Donderdagavond hield de Pluimveever. „Ons Belang" een vergadering ten huize van den heer D. Swager, o.l.v. den heer A. Wink Az. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Ingekomen stukken. Een schrijven van den heer J. G. Tukker, directeur der Ned. Centrale voor Eieren en Pluimvee dat hou ders van Nrd. Holland Blauwen erkend worden als vermeerderingsbedrijf voor dit ras zonder daartoe dieren te koopen van een erkend fokker. De eigen dieren wor den dan gekeurd. De vGorloopige agenda der vergadering van de N'.H.P.B. Besloten wordt de candidatuur Fuchs te steunen. Als afgevaardigden worden benoemd de heeren H. Rentenaar en A. Wink, plaatsver vangers de heeren Th. Bruin Cz. en J. Ren tenaar. De Voorzitter zegt een vertegenwoordiger van Bonda een fabriek van Vee en Pluim veevoeder op bezoek te hebben gehad met verzoek een lezing te mogen houden. De vergadering voelde hier wel voor. Hierna sluiting. Eind Octoberrijpe aardbeien Dat de temperatuur van het weer zeer zacht is, blijkt wel zeer duidelijk, uit bet feit, dat de heer Paarlberg 3 rijpe aardbei en kon plukken. EEN REIS DWARS DOOR ZUID-AMERIKA Morgen komt mr. Th. Regout uit Maas tricht een lezing houden voor de „V.V.O." over „Een reis door Zuid-Amerika". Tevens zal hij een zelf opgenomen kleurenfilm van zijn avonturen' vertoonen. Mr. Regout heeft deze lezing ook ge houden voor de V. U. te Alkmaar in een stampvol „Gulden Vlies". En met succes want pers en publiek waren uiterst enthou siast. Diricshorn staat dus een mooie avond te wachten. SCHAKEN. Uitslag van partijen gespeeld voor de competitie. WIT ZWART L. MeinemaP. Hoeve 1—0 P. TijsenP. Veter 10 P. DamD. Nierop 01 P. HoeveP. Burger 10 J. KrijgsmanR. Meinema 10 J. LevendigA. van Dijk 01 P. VeterJ. Krijgsman 01 P. TijsenR. Meinema 10 P. BurgerJ. Levendig 10 L. MeinemaA. van Dijk 01 Onze plaatsgenoot Wim Bakkum lid van de schaakclub „Dirkshorn" heeft ingeschre ven voor den schriftelijken schaakwedstrijd uitgaande van de InternationalenKern— Sc'hach Bund te Dresden; hij gaat zich nu meten met schakers van allerlei nationali teit. NIEUWE KAPPERSZAAK. Blijkens advertentie in het nr. van Don derdag j.1. heeft de heer E. P. Windt Za terdag j.1. een nieuwe kapperszaak geopend in den voormaligen kruidenierswinkel van den heer J. Veter. Wij zijn even een kijkje gaan nemen: alles ziet er keurig uit. Een schitterend permanent .toestel, het aller nieuwste type, benevens een wervelstroom- kap voor liaardrogen, ook 't nieuwste op dit gebied. Onnoodig te vermelden dat de dames- en heerensalon gescheiden zijn. Wij wenschen den nieuwen ondernemer veel succes. Collecte blinden. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handha ven, opdat zij hun gemis zoo weinig moge lijk zullen gevoelen. Om dit doel te hereiken, wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een In ternaat voor alleenstaande vrouwelijke blin den. Voor liet uitkeeren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op u wordt gedaan. De Vereeniging hoopt, dat de inwoners van Harenkarspel met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. Dezer dagen wordt de. collecte gehouden. LANGEND1JK Handel in pootaardappelen. Met den handel in pootaardappelen gaat het de laatste weken niet best. De vraag uit het buitenland laat te wenschen over en de prijzen, welke geboden worden, val len sterk tegen. Er worden dagelijks flinke partijen aangeboden, doch er werd weinig gekocht. Goedgekeurde pootaardappelen van de maat 28/35 A brachten maar ruim f 4 op, de maat 35/55 B f 4 en C slechts f 3.S0. Waar er dit jaar zeer veel goed gekeurde pootaardappelen waren geteeld, zijn deze prijzen een tegenvaller. Voor diploma Vestigingswet. Bij genoegzame deelname zal door de Middenstandsvereen, Ons Belang een cur sus worden gegeven voor opleiding van middenstanders of/en hun kinderen ter verkrijging van het diploma Vestigingswet Kleinbedrijf. Omzet Noordermarktbond. De omzet over September aan de veiling van den Noordcrmarkttoond heeft f91.350 bedragen tegen f 61.042 over dezelfde maand van het vorige jaar. Proccntsgewijs bere kend. is dit een flinke vooruitgang. Wer den er in Sept. '36 aan vroege aardappe len 470.513 Kg. aangevoerd, dit jaar was dit 509.705. Veel minder slaboonen werden er nu echter verhandeld, n.1. 186.080 Kg. terren 269.319 Kg, in Sept. 1936. Roodo kool steeg van 129.510 Kg. in 1936 tot 238.560 Kg. in Sent. 1937; gele kool van 102.550 Kg. tot 135.600 Kg., terwijl witte kool terugliep van 1.341.400 Kg. tot 1.286.795 Kg. De uien- aanvoer liep terug van 392.505 Kg. tot 340.386 Kg. Late aardappelen werden er nu 33S.120 Kg. tegen 202.186 Kg. in Sent. 1936 verkocht. Het is te verwachten, dat ook de Octobcrmaand een stijging zal. te zien geven. Omzet Noordhollandsche Vei lingen. Over de eerste 8 maanden van 1937 is aan de Noordhollandsche veilingen voor 6.214.053 verhandeld togen f 5.740.413 in hetzelfde tijdvak van 1936. Dit vooruitgang is nog gering. Het is te hopen, dat de laatste 4 maanden den vooruitgang wat aanzienlijker zullen maken. Rroek op Langendijk steeg van f 784.445 tot f 827.384, Noordscharwoude daalde van f 732.445 tot f 635.290 en War- menhuizen van f 352.929 tot f 241.866. Strafzitting op Vrijdag 29 Oct. Heerhugowaard. PIET KREEG BOETE. MAAR DAAR BLEEF HET OOK BIJ. De Heilooër bakker Piet SI., die te Alk maar de auto van de vroedvrouw mej. v. Galen uit Heerhugowaard torpedeerde, werd tot 6 gulden boete of 4 dagen veroor deeld. Minder aangenaam is het echter voor Zuster van Galon, dat zij in haar vor dering ad f 49.93 niet. ontvankelijk werd verklaard. Dus daar grijpt ze naast! Barsingerhorn. HIJ KON ER NIET TEGEN! De kastelein Dirk K. uit Barsingerhorn, had per rijwiel de Winkeler kermis be zocht, wat te veel biertjes gepikt, met gevolg dat hij op zijn terugtocht niet Vol komen zekér was van zijn stuur. Dit koste hem 10 gulden boete of 10 geheel- onthoudingsdagen. Noordscharwoude. EEN WALSJE. DAT MEER KOSTTE DAN ééN DUBBELTJE. Een motordrijver uit Avenhorn, Egbert de R., hobbelde op 19 October met een 8500 Kg. zware walsmachine over de boulevards van Noordscharvtoude, zonder dat hij aan brigadier Leegwater, een vergunning van B. en W. kon toonen. weshalve hij op de bon werd gewalst en Vrijdag terecht stond. Hij werd tot 5 gulden of 3 dagen veroor deeld. Meneer de ambtenaar, die in alle overtreders millionaairs observeert, had hem zelfs 12 gulden willen opleggen of 6 dagen. Koedijk. AUTO-BOTSING LANGS HET N.-H. KANAAL. Op Dinsdag 24 Augustus beleefde de heer A. P. II., arts t,e Middenmeet', gemeente Medemblik, op den Kanaal dijk onder Koedijk, het onaangenama avon tuur, dat zijn luxe-wagen bij het passceren van een autobus in een lastigen bocht, met de bus in botsing kwam. Tot over maat van ramp stond een invalidenwagen tje op zij van den weg. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De wagens liepen schade op en tegen dr. H. werd pro ces-verbaal opgemaakt. Gisteren stond dr. I-I. terecht, bijge staan door mr. Buiskool uit Schagen. Ook waren eenige getuigen a décharge ver schenen. Mr. Buiskool trachtte aan te loonen, dat de kroongetuige als de schuldige moest worden aangemerkt, omdat hij te veel naar links had uitgehaald, een diagnose, die hij kracht meende bij te kunnen zetten door de 2 getuigen a décharge, de heer Du Jar- din, die aanvankelijk de zaak te futiel vond om zijn verklaring met een eed te bekrachtigen en voorts de heer Tassehe, garagehouder uit Alkmaar, als deskundige, hun meeningen te laten zeggen met he- trekking tot de op de schetskaart voorko mende wielsporen. Een getuige in het nadeel was de tweede getuige van den ambtenaar, mevrouw P. D. Kramer—Go- vors, die pertinent verklaarde, dat de bus chauffeur correct rechts had gereden, de dokters-auto een soort terugsprong had gemaakt en dat voorts het invalidenwa gentje, het struikelblok van den dokter, zóó ver van den rijweg stond, dat dit niet tot de oorzaken van de aanrijding gere kend kon worden. 'De ambtenaar verzocht om uitstel van be handeling, opdat hij nog eenige niet ge hoorde getuigen, waaronder de verbali sant en fabrikant van de schetskaart, naar voren zou kunnen brengen. De verdediger had geen bezwaar, doch stelde er prijs op, dat alsdan ook nog zijn getuigen k decharge weer zouden mogen compareeren. Besloten werd alsnu op Vrij dag 12 November de behandeling met fris- schen moed yoort .te zetten. De kwaliteèt van ons land- en tuinbouwproduct voor export Nederland neme aan Denemar ken een voorbeeld. In Nederland is men de laatste jaren, op aandrang der land- en tuinbouworganisaties van regeeringswege ernstig bezig met maat regelen, welke ten doel hebben, de produc ten van land- en tuinbouw, welke voor uit voer zijn bestemd, aan de hoogst mogelijke eischcn van kwaliteit te laten voldoen. In Denemarken is men ons in dit opzicht allicht nog iets voor. In den loop van de laatste jaren, aldus wordt gemeld, heeft men in dat land met groote energie gewerkt aan de verbetering van de kwaliteit der aardap pelen, die voor den export bestemd waren. Dank zij de strenge regeeringscontrole en de deskundige beambten, die deze controle uit oefenden en de hoeren vaak met raad en daad bijstonden, is het succes niet uitgeble ven. Aanzienlijke hoeveelheden consumptie aardappelen zijn in de afgeloopen jaren naar Amerika en zelfs naar Argentinië verzonden. Ook Noord-Afrika is door de Denen als af zetgebied veroverd. Tegenwoordig voeren zij ook veel pootaardappelen naar Argentinië uit. Ten einde van deze verhoogde uitvoer- mogelijkhedcn te profiteeren worden de Deensche boeren tot opvoering van de kwa liteit aangespoord, want men is er van over tuigd, dat alleen eerste kwaliteit in staat is, de veroverde markten te behouden. Vooral op de overzee-zendingen wordt een uiterst scherpe controle uitgeoefend: alleen volko men gave aardappelen worden geschikt voor den uitvoer verklaard. Met liet indringen op de aardappelmarkten in Argentinië en Nd.- Afrika stellen de Denen zich echter niet te vreden. Ze trachten veel meer voor consump tie-aardappelen vaste afnemers te vinden en hopen in den loop van het volgend jaar een aanzienlijk deel van de internationale aard- appelmarkt voor zich te winnen. Export van Nederland en Italië naar Duitschland. In de jaren 1934, 1935, 1936 werden uit ons land resp. 177702000, 113665000 en 103347000 K.G. groenten en fruit naar Duitschland ge ëxporteerd. Voor Italië waren deze cijfers resp.: 209404000, 155103000 en 206502000. Uit deze cijfers blijkt, dat de export van Neder land regelmatig achteruit gaat, doch dat die van Italië, na de inzinking in 1935, in 1936 weer ongeveer op het pei van 1934 is geko men. Eenige cijfers die onze achteruit gang demonstreeren: aardappelen in '34 28672000 K.G. in '36, 19976000 K.G., witte kool resp. 442500 kg en 1.503.000 kg, gele, resp. 6.479000 kg. en 6550000 kg bloemk. resp. 12642000 kg en 566000 kg. tomaten 35587000 kg. en 16798000 kg. Uit een en ander is de achteruitgang in welstand van de Lange- dijker tuinbouw gemakkelijk te verklaren. NOORDSCHARWOUDE VERLOTING VROUWENCLUB W.O.L. Doder da ga vond vond in „Concordia" de verloting plaats van de vrouwenclub W.O. L. De eerste prijs viel op no. 756. MIDDENSTANDCURSUS. Door de Middenstandsvereeniging „Ons B" lang" aangesloten bij den Kon. Ned. Mid denstandshond is besloten een cursus te houde in Handelskennis enz. een en ander in verband staande met de a.s. Vestigings wet. OUDKARSPEL OUDERAVOND. In de O. L. ^School alhier werd een ouder avond gehouden. Voorzitter was het hoofd der school de heer C. v. d. Abeele, die in het bijzonder verwelkomde den Wel.Ed. heer J .Iloogen- duin vertegenwoordiger van het Centraal schoolcoinité te 's-Gravenhagc, alsmede Dr. de Wit en mevr. PaarlbergHartland als raadslid. Naar aanleiding van de notulen wordt op gemerkt, dat de pogingen tot gratis zwemge- legenheid geen succes hebben opgeleverd en dat van een algemeene inenting tegen diph- teritus de noodzakelijkheid niet wordt in gezien. De Burgemeester komt hierna ter ver gadering en deelt mede, dat naar aanleiding van een vraag gesteld in den gemeenteraad naar mogelijke melkvoeding voor schoolkin deren, men zich in verbinding gesteld heeft met de Zuivelcentrale. Hierop verkrijgt de heer Iloogenduin het woord, welke deze zaak zeer duidelijk uiteenzette. De Burgemeester dankte hierna de Ouder- com,missie voor de gelegenheid welke zij heeft geboden om dit onderwerp te behan delen en voorts den heer Hoogenduin die zich beschikbaar stelde' dit onderwerp zoo uitvoerig te bespreken. Na deze lezing wordt zooals gewoonlijk het werk der kinderen bezichtigd, waarna om 11 uur sluiting volgde van deze zeer interessante avond. SINT PAN CR AS MOND- EN KLAUWZEER Opnieuw is hier een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd, thans onder het vee van Abr. Bakker. Collecte K.S.D.-fonds. De collecte voor het kleeding-, schoeisel en dekkingfonds heeft alhier opgebracht 45.72 De gemeente ontvangt uit. deze opbrengst een vaste uitkeering van 25 eveneens van de bedragen, welke door de ingezetenen rechtstreeks zijn gestort Het overblijvende gedeelte der opbrengst over het geheel wordt verdeeld naar rato van liet aantal werkloo- zen. Deze gelden komen uitsluitend ten goede aan de spaarders. ANNA PAULOWNA BOND V. BOERINNEN EN A. PL. VR. Na de opening der bijeenkomst van boven genoemde vereeniging door de voorzitster, mevr. KeyzerDe Jong en het lezen der no tulen, door de nieuwe secretaresse, mevr. Kaan—Kok, ving mei. Van Vuuren van Wieringerwaard aan met de lezing van he_t boek „Eva en de Appel", van Jo van Am- mers—Küller. Deze lozing, in drie deolen gesplitst, was bijzonder mooi en werd met groote aandacht gevolgd. De verslagen over de vergadering te Utrecht en over het uitstapje naar het Beemstcrfeest, die op de agenda vermeld stonden, moesten wegens tijdsgebrek achter wege blijven. 'ZACHT VAN SMAAK -PRUS 70 ct In haar sluitingswoord dankte mevr. Key zer De Jong, mej. v. Vuuren en sprak den wensch uit, dat de afdeeling nog eens weel een beroep op haar mocht doen. Tenslotte wekte zij op, deel te nemen aan den cursus in staathuishoudkunde, uitgaande van de H. M. v. Landbouw, die 6 November aan vangt. FLORALIA VERLOTING. De eerste: prijs van de verloting der floralia—tentoonstelling, een stofzuiger, is met lotnummer 10S gewonnen door den heer L. Picterse. De heer D. Koorn won op lot 110. 142 don tweeden prijs, een mooie bloemenmand. Beide loten waren uit de collectie van den heer D. Lemstra. R. K. TOONEEL De R.K. damestooneelclub O.D.I. heeft in studie genomen „Miss Holland" een comedie in drie bedrijven van Steph. van Cuijck. HEERHUGOWAARD VAN EEN VARKEN, DAT TWEEMAAL ZOEK RAAKTE Vrijdagmorgen vonden zoons van den vee houder Konijn aan het Zuideind van den Middenweg in de wegsloot iets drijvende, dat bij nadere beschouwing een vet varken bleek te zijn, dat vermoedelijk 's-nachts uit een auto was geraakt en in plaats van in een abattoir in de wegsloot een levensein de had gevonden. Nadat in den loop van den dag de politie kennis was gegeven van het geval, werd verordeneerd, dat het dier naar de nood- slachtplaats moest worden vervoerd. Aldus tuigden zoons van den heer K. de drie wiel de kar op en togen ter plaatse, waar .liet var kenhad gelegen. Inmiddels was n.1. ook de expediteur bij het uitladen te Amsterdam tot de ontdek king gekomen, dat er een snuit op de auto minder was, dan vlak na het inladen. Aldus was hij onderweg gaan zoeken... en had juist toen de zoons van K. arriveerden het beest opgeladen. Na hun mededeeling, dat het varken naar de noodslachtplaats moest, gaf hij te ken nen, dit zelf thans wel te zullen doen. 's-Avonds was echter het varken nog stoeds niet daar aangebracht. Zaterdag bracht echter de oplossing. De hout bleek in het abattoir te Alkmaar te zijn terechtgekomen. Naar we' vernemen is proces-verbaal op gemaakt. MOND- EN KLAUWZEER De uitbreiding in onze gemeente gaat nog steeds door. Het getal aangiften heeft thans de 150 bereikt. Zooals reeds eerder werd medegedeeld bedroeg het aantal gevallen in 1933 totaal 17S. KLEINE BOEREN Tot voorzitter der commissie, belast met het uitvoeren en het toezicht op de werkre- geling op het eigen bedrijf (akkerbouw) is benoemd de heer G. Krom, oudste wethou der, Leden zijn de heeren K. Wagenaar en C. Kok. Als secretaris werd toegevoegd de heer A. Ruijter, agent der arbeidsbemiddeling alhier SCHICHTIG PAARD. Do heer Bommezij, melkventer, alhier deed bij een zijner klanten vandaan komende de minder prettige ontdekking dat het paard van den land!>ouwer B., dat van zijn melk- wagentje geschrokken was, daar boven op was terecht gekomen met gevolg, dat do melk over den weg stroomde. Een onderlinge regeling der schade volgde. BARSINGERHORN IN MEMORIAM P. ERIKS. Zaterdagmiddag werd op de begraafplaats alhier het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Eriks, in leven kassier van de Coöp. Boerenleenbank alhier, ter aarde besteld. Behalve de familieleden volgde het Bestuur en de leden van den Raad van Toezicht van de Boerenleenbank, alsmede bekenden de baar. De Directeur van do Bank, de heer P. Kistemakcr Jr., .voerde aan de groeve het woord en schetste den overledene als iemand, die steeds met de meeste nauwgezetheid zijn plichten als kassier gedurende ruim 17 jaren vervulde. Spreker deed mededeeling van een inge komen schrijven van de Coöp. Centr. Raif- feisen Bank te Utrecht, waaruit deelneming sprak met het verlies van den kassier, dien zij hadden loeren kennen als een zeer bekwaam ambtenaar. De heer Kiste- maker sprak tenslotte als vriend eenige welgemeende woorden, waarna de Weleerw. lieer Ds. Van der Veen, spreker namens de familie dank bracht voor de hartelijke woorden bij deze laatste rustplaats ge sproken en de aanwezigen voor hunne be langstelling, alsmede de Raiffeisenbank voor do schriftelijke deelneming. Spreker hoopte, dat do nabestaanden de moed' en de kracht zouden bezitten het leed te dra gen en het verdere loven tegemoet te tre den, ZIJPE WERK OPGEDRAGEN Aan den electricien J. Meijer te Scbager- brug is opgedragen den aanleg van de elec- trische installatie in het Raadhuis, dat, zooals men weet, verbouwd wordt. DIENSTPLICHT In deze gemeente zijn 45 jongelieden in geschreven voor den dienstplicht, lichting 1939, waarvan IS recht op vrijstelling we gens broederdienst hebben. WERKVERSCHAFFING ZIJPE EN HAZE- POLDER Naar wij vernemen zal de werkverschaf fing Zijpe- en Hazepolder (slootwerk en wegenverhetering) voor welke werkvcrschaf fing overheidssubsidie is toegezegd, Maan dag 1 Novembor 1937 weer worden'openge steld.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5