r= SPORTNIEUWS OMGEVINGNIEUWS Polder „Het Koegras" BEKENDMAKING. Steunverleening aan kleine boeren Zaterdagmiddag vond te Den Helder ln hotel „Bellevuc" plaats een openbare verga dering van hoofdingelanden van den polder „Het Koegras". Behalve de Dijkgraaf J. J. Verfaille en de secretaris, de heer C. Taylor, waren aanwe zig 11 ingelanden. Na een kort woord van welkom van den Dijkgraaf las de secretaris de notulen van de openbare vergadering d.d. 29 Mei 1937 voor, welke onveranderd gearresteerd wer den. Volgde het, onderzoek naar de geloofsbrie ven van de herbenoemde hoofdingelanden D. Sleutel en J. F'. Rozen, benevens van do hoeren J. Biersteker en H. Kootstra. Alle brieven werden in orde bevonden. Bij de ingekomen stukken werd besloten de eerder genomen besluiten betreffende de verzorging van de wegcdeelten Tuindorp tot de Middonvliet te Den Helder in te trek ken en opnieuw besloten het eigendom, on derhoud en beheer hiervan over te nemen in verband met de wijziging van de wegen- wet. Met algemeene stemmen bleek de ver gadering hiervoor te zijn. Bij de rondvraag dankten de heeren Sleu tel en Rozen voor hun herbenoeming, terwijl do heer De Vries een kwestie aansneed, die reeds bij het bestuur in behandeling is, n.1. het snijden van riet in de vaarten door de pachters der wegbermen. Te zijner tijd zal hierover nadere mededee- ling volgen. Niets rneer aan de orde zijnde, sloot de Dijkgraaf de vergadering. CALLANTSOOG Opening Bibliotheek. Vrijdagavond vond do opening der bi bliotheek plaats. De wijze, waarop het plan tot oprichting is uitgewerkt, tot aan het moment dat de eerste uitkeering plaats vond, is boven allen lof verheven. Momenteel bestaat de bibliotheek reeds uit 125 deelcn en binnenkort is weer uitbreiding te verwachten. De heer Koerts spreekt aan het begin van deze eerste uitleening in de eerste plaats een woord van dank tot de dames List en Brouwer, die op z'n eerste verzoek daartoe reeds dadelijk tot medewerking bereid waren. Voorts dankt spr. de heeren Rehorst en Vriesman, welke heeren de commissie van toezicht zullen vormen, voor hun toezeg ging daartoe. In het algemeen dankt spreker dan de Inwoners van Callantsoog voor de groote bedragen door ben op de hun aangeboden inteekenlijst geteekend. Ten slotte oen woord van dank aan het gemeentebestuur voor de beschikbaarstel ling van een schoollokaal voor het onder brengen van de bibliotheek. Op de vraag waarom hiermede begonnen Js."antwoordt spreker met de spreuk: „De mensch zal alleen bij brood niet leven". Geestelijke ontspanning zal zeker op zijn plaats zijn. Callantsoog leeft voor een groot deel van de vreemdelingen. In den zomer is er door deze bibliotheek voor de badgasten ©en ge rief meer. Spreker geeft thans het woord aan bur gemeester Rehorst voor de officieele ope ning. 'n Boek kan altijd voor 'n mensch een goede vriend zijn, mits het een goed boek is, aldus de burgemeester. Uit de catalogus blijkt wel, dat deze de hoofdzaak vormen. Deze bibliotheek is een aanwinst voor Callantsoog. Wij juichen het toe dat U het initiatief hiertoe genomen heeft en zijn er U dankbaar voor. Hierna verklaarde spreker de bibliotheek officieel voor geopend. Reeds dadelijk werd van de gebodon ge legenheid druk gebruik gemaakt on kwa men velen een boek halen. WIERINGERWAARD Imkers bijeen. Onder voorzitterschap van den heer Chr. van der Kolk Sr. vergaderde Vrijdagavond de afd. Wieringerwaard-Anna Paulowna van de Ver. tot b.v. v. d. Bijenteelt in Ned. Als spreker trad op de heer C. Smit, imker te Schoorl, die na enkele algemeene wen ken voor het imkeren, meer speciaal sprak over het verhinderen van zwermen. Verschil lende methoden werden aangegeven, waar door de zwenmdrift bij bijenvolken verhin derd kan worden. Van veel belang is, het voortteclen van volken, die do eigenschap bezitten, weinig zwermen te geven, dus weinig zwermdrift bezitten. Om dit te bevorderen, worden proeven genomen met Cypro-Italiaanschc moeren, waardoor volken ontstaan met wei nig of geen zwermneiging. Gevreesd wordt echter, dat dergelijke ontstane volken in verband niet het klimaat toch weer een ver hoogde zwennactiviteit verkrijgen. De heer Smit vertoonde daarna een door hem ontworpen korfkast, ter vervanging van de normale Simplexkast, die zeker een verbetering is voor ons klimaat. Vopr de leden van de afd. was het een leerzame avond. BARSINGERIIORN KOLHORN. Concert „De Ecndraoht". Gisteravond gaf de Ilarmonieverecniging „Do Eendracht" een uitvoering in de zaal van den heer F. Groet. Na het welkomstwoord van den Voorzit ter werd begonnen met het programma. Allereerst „Death or Glory" Marsch van R. R. Ilall. Na een eenigszins weifelende inzet, vooral wat de clarinetten betreft, werd deze marsch goed afgewerkt. Als no. 2. „Flnlandia" van Sibelius. Met dit num mer heeft de verecniging op het laatstge houden concours te Amsterdam een lc prijs behaald in de Super F.ere afdeeling. Ter verduidelijking werd door den Direc teur eerst de bctcckenis verklaard, waarna „Finlandia" on grootsche wijze werd uitge voerd: prachtige nuanceering, pn een goe de stemverhouding. No. 3 „1* Roche Fantóme" van Popy- Staz, werd ook zeer muzikaal uitgevoerd. de solo's voor hobo en piston waren onbe rispelijk met mooie, passende, beschaafde begeleiding, kortom 'n mooie vertolking van dit moeilijke werk. No. 4 „Suite Roman tiek" kon ons minder bekoren, hierin zaten nogal zwakke plekjes. Rest ons nog te vermelden, dat de liedjes van het duo Kooi in den smaak vielen en een hartelijk applaus verwierven. Het was weer een goed geslaagde avond; jammer is slechts, dat nog niet meer bezoe kers aanwezig waren. De Eendracht verdient aller belangstelling! LANGEND1JK DE R.K. EN DE VESTIGINGSEISCHEN. Men schrijft ons uit Langen dijk: Twee vari de drie gemeentebesturen Zuidscharwoude en Noordscharwoude be sloten afwijzend te beschikken op het ver zoek van de Hanzc-afdeeling om 'n subsidie van f 10.per leerling en per jaar voor het volgen van een cursus, ingesteld volgens de Vestigingswet Kleinbedrijf. De gemeente raad van Oudkarspel komt op deze zaak terug bij de definitieve behandeling van de begrooting. Wethouder Bakker voelde wel iets voor het verleenen van subsidie; hij kreeg dies zijn zin, om er bij de begrooting nog eens op terug te komen. Over deze sympathie-betuiging van dien kant hebben vele voorstanders van neutraal onderwijs of anders gezegd, vele tegenstanders van een voortdurende versplintering van het onder wijs in al zijn geledingen zich ten zeer ste verwonderd. Zij vragen zich af, of nu zelfs het onderwijs voor het verkrijgen van de noodige vak- en handelskennis, ook al versplinterd moet worden en of dit onderwijs nu niet kan worden gegeven op een cursus voor iedereen toegankelijk. Met de overheid, en dan nog een overheidslichaam, welks le den in groote meerderheid voorstanders zijn van neutraal onderwijs, er aan meewerken de overheidsgelden te laten dienen ter verge- makkeling van die steeds verder gaande splitsing. Moet een neutrale overheid een onderwijs, dat zelfs niet bij de wet is voor geschreven (de gevraagde kennis en be kwaamheid kan men zich ook op andere wijze verwerven) en dat, volgens deken Kuis te Schagen ook doordrenkt moet zijn van den Roomsch-Katholieken geest, de gelden van de gemeenschap beschikbaar stellen, om dergelijk onderwijs te bekostigen? Qui se fait brebis, le loup le mange. Met belang stelling wordt in dezen de raadsvergadering van Oudkarspel afgewacht, waarin de be slissing omtrent deze zaak zal vallen. NOORDSCHARWOUDE. Schaken. le naam wit, 2e zwart. le klas: J. KroonJ. Klinkert KD. Koorn—W. Kaan, afgebr.; N. Kaan—H. Hart afgebr. 2e klas: J. Bouwen»G. Moraal AK; G. Moraal—Dr. H. Wilmink 1—0; Dr. H. Wilmink—Th. Bruin 01; K. de VriesG. Moraal, afgebr.; P. Blom—Th. Bruin, afgebr. Dr. J. de Wit—M. Kuilman, afgebr. 3e klas: H. Kramer—H. Kuiper 01; P. de RuiterM. Rootjes 0—1; G. KeppelC. Witsmeer, afgebr.; A. de Vries—J. Kout, afgebr. 4e klas: G. v. Loenen—Jb. Molenaar 0—1; G. Wij teJ. Ootjcrs 01; Jb. Molenaar—J. Ootjers 1—0; J. Visser—Jb. Bekker 1—0; G. v. LoenenJb. Bakker, afgebr. Sjoelwedstrtjd. le klas: Gew. gl. vrl. Punten Wedstr.p. G. Smit—A. Duijvis 13—7 1262—1178 18-7 P. NicmanG. v. Rijn 7—1 13 1246—1403 7—13 J. DuijvisJac. de Laat 11—1 8 1601—1602 11H-SX 2e klas: J. v. DortJ. Beenker 13—1 6 1345-1224 13 K—6« J. H. de LaatD. Drost 6—2 12 1187—1269 7—13 P. DisselP. Pool 4—1 15 1323—1566 4)4—15X 3e klas: C. PutJ. Jansen 11—1 8 1440-1368 11H8A K. Luijtjes—Jac. Swager 14-1 5 1107—918 14145A H. Ligtenberg—N. Jonker 12-1 7 1169—1126 12X—7X Ingehaald: J. Beenker—J. v. Dort 6—1 13 1162—1280 6H—13H ZUIDSCHARWOUDE. Bnrgerl. stand maand Oct. '37. Geboren: Antje, dochter van Klaas Bier man en van Jansje Spits. Herman Petrus, zoon van Petrus Bruin en van Lucia Alida Kraakman. Ilenricus Nicolaas Maria, zoon van Casper Hcnricus Antonius de Vries en van Alida Elisabcth Maria Out. Overleden: Maria Elisabeth Wiggers, oud 58 jaar, gescheiden cchtgenoote van Gerben Sikma (overleden te Alkmaar). W1ERINGERMEER SLOOTDORP. Vischwedstrijd „E.M.M." van Amsterdam „Vischverwachting te Slootdorp. Zondagmorgen had dan de reeds lang ver wachte wedstrijd plaats tusschen „stad" en „land", d.w.z. tusschen .Ecndr. maakt macht" en „Vischverwachting", resp. uit Amsterdam en Slootdorp. Deze wedstrijd werd gehouden in onze polderkanalcn. Beide clubs togen met 17 deelnemers den strijd tegemoet. En het mag dan waar zijn, dat de Mokummers ver maard zijn om hun successen in de vangst van het zwemmend gedierte, tegen onze club kon men het niet bolwerken. De vangst bestond in totaal uit 77 exem plaren, waarvan 43 stuks veroverd door V.V. Slootdorp en 34 stuks door EMM, Amster dam. De voorz. de heer M. Dijksma reikte do beker beschikbaar gesteld door T. Takes, Wieringen en 1 medaille door Amsterdam geschonken aan de winnende club uit. Amsterdam kreeg daarop als 2c prijs de door V.V. beschikbaar gestelde beker. Vervolgens werden de individueele prij zen uitgereikt en wel: le. Stolker. Amster dam; 2e. J. Bodewitz. Slootdorp: 3e. M. de 1 Smit, Slootdorp; 4a. H. IJzer, Middenaneer; 5e. Leuriks, Amsterdam; 6e. R. Straats, Slootdorp; 7e J. de Jong, Slootdorp; 8e Goos, Amsterdam, 9e. Stobbe, Amsterdam. Hierop gaf de heer Kooien uit Amster- dan eenige humoristische nummertjes ton beste, wat een gezellige stemming bracht; De heer A. van Oers had koffie beschikbaar gesteld, terwijl de heer Kroeze sigaren aan bood. Het was een goed geslaagde wedstrijd De mogelijkheid werd overwogen, dat V.V. ook Amsterdam een wedstrijdbezoek zal brengen. MIDDENMEER MUZIEKUITVOERING „WIERINGERMEER FANFARE." Zaterdagavond gaf de plaatselijke muziek- vereen. „Wieringermeer fanfare" haar eerste uitvoering in dit seizoen, welke werd ge geven in hotel Smit te Middenrnieer. En het doet goed aan, dat het aantal kunstliefheb bers, gezien de steeds stijgende belangstel ling voor de concerten, regelmatig groeit. Geeft het resultaat van het jongste con cours reeds voldoende waarborg, dat het corps knap „Excelsior" gaat, ook dezen avond leverde nog eens opnieuw dit bewijs. Wanneer de Voorz. de heer K. D. Mein- dertsma de aanwezigen hartelijk begroet, doet hij een meer tragische mededecling, daarmede vergezeld gaan, nJ. dat de direc teur door de luchtbeschermingsocfeningen te Amsterdam te houden, niet het corps kan dirigeoren. Evenwel wordt de heer v. Glab- beek vervangen door don heer Bakker van Wieringen die op vakkundige wijze door wist te slaan. De nummers werden keurig uitgevoerd in mooi tempo. Alle nummers werden dan ook luide on derstreept door een verdiend applaus. In de pauze gaf de heer Hoevenaar eenige num mertjes in declamatie en zang, welke een aardige attentie bleken voor de Wieringer meer bijzonder. Na de pauze gaf een daanoor gevormd gezelsohap een opvoering van het kluchtspel „De truc van Tienus". De daarin voorko mende hoofdfiguren „Tienus", J. Schoon, „Dokter Vogel", K. Klomp en „Berta" huis vrouw van Tienus mevr. de BoerKater vertolkten op voorbeeldige wijze hun rol. We twijfelen dan ook niet of dit kluchtspel was voor fanatieke huismoedertjes een ernstige wenk. Niet minder goed gaven de andere medespelers bijk dat ze hutn rol beheerschten. Een groot applaus was ook de belooning op deze in 2 bedrijven opgevoerde truc. Na afloop werd een zeer geanimeerd bal gehouden. BELANGRIJKE OPDRACHT De voorloopig in ruim 30 boerderijen uit te voeren aanleg, electriciteitsgeleidingen is onderhands opgedragen aan den heer A. Nipshagen, vertegenwoordiger van het P. E.N. te Middenmcer. Do betreffende bevvon- ners ressorteerende onder Wieringen en Me- demblik gaan electrisch aansluiten. WIERINGEN Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor te Hippolytushoef werd over de maand October ingelegd tot een be drag van f3808.50 en terugbetaald f3603.97; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f204.53. ZIJPE SCHAGERBRUG. Cursus handenarbeid. Wij vernemen, dat de heer J. D. Wiering, Hoofd der School alhier, zich op verzoek van verschillende ouders bereid verklaart een cursus in handenarbeid te houden voor kinderen van 8 jaar en ouder. Deze cursus zal worden gehouden op Woensdagmiddag. Vaet&ai STRANDVOGELS II—SCHAGEN n, 0—3. In een forsch gespeelden wedstrijd is het den Spartanen gelukt op het effectvolle terrein te Broekerhaven Strandvogels een 3—0 nederlaag te laten slikken! Bij Scha gen speelden achterhoede en middenlinie zeer behoorlijk en was speciaal Maarten Slikker goed op dreef, ln de voorhoed# rammelde het wel eens, en- was meerma len het verband zoek. Voor de rust scoorde Schagen driemaal. De eerste keer was het George Koch, die uit een voorzet van den linksbuiten P. de Vries op fraaie wijze den bezoekers de leiding gaf. Bij een scrimage voor het Strandvogelsdoel stuitte de bal te gen den paal en belandde via de back in eigen doel (02). Steen, die in de tweede helft van voor de rust stevig doorzette, zag zich beloond met een derde doelpunt. Na de rust kwam Sstrandvogels er wel beter in, en trad meermalen aanvallend °P- Toch zijn zij geen keer bepaald gevaar lijk geworden voor de goede S. verdediging. De Schager voorhoede kon er echter ook niet meer van maken, zoodat, toen scheids rechter van Kalker voor den laatsten keer floot, de stand nog 03 in het voordeel van Schagen was. SCHAGEN m—PETTEN II, 1—4. Dat Breebaart in dezen wedstrijd gemist moest worden is terdege gevoeld, daar nu de man, die gewoonlijk het spel verdeelt, ont brak. Voeg daarbij de weinige schotvaardig heid van de voorhoede, waarin overigens Franzen meermalen opviel, en de weinige steun van de middenlinie, dan zijn de oor zaken van de nederlaag genoemd. Als elf tal was de thuisclub, vooral voor de rust niet zooveel minder, maar de Pettenaren begrepen elkaar veel beter, stelden zich vlugger op, waren actiever en beschikten over betere schuttersa Voor den Schagen- keepcr Slikker niets dan lof, hij redde vaak, waar een doelpunt zeker scheen. Van den Petten-keeper konden wij de manier van wegwerken niet steeds bewonderen, er moest wel eens een gelukje bij. Backs van beide elftallen waren behoorlijk. De wedstrijd. De eerste tien minuten is Schagen bijna voortdurend in den aanval, maar dan komt Petten opzetten, doch voor een vrij doel wordt pal naast geschoten. Dan krijgt Franzen den bal, een doelpunt voor Scha gen lijkt zeker, maar Broer talmt even te lang en de kans is verkeken. Petten blijft echter ook nog onfortuinlijk, doch houdt vol en geeft een mooi open spel te zien. Dan, uit een corner, geeft Eriks Petten, onver wachts de leiding (0-1). Even daarna ver hoogt Kohnhorst op fraaie wijze den stand op 0—2. Schagen blijkt geenszins ontmoe digd en onophoudelijk zit de voorhoede voor het doel der blauwwitten, maar de P. kee per en backs zijn niet te passeeren. Einde lijk krijgt Franzen den bal vrij, brengt hom snel naar voren en scoort onberispelijk in den rechterbovenhoek, voordat de P.-kee- per Raven gelegenheid heeft ook maar eeni- gp maatregel te nemen. Een zonderling feit doet zich dan voor. Vlak voor onze oogen, maakt in het strafschopgebied een P.-speler bands. Scheidsrechter Dekker, die er als het ware met zijn neus boven op staat, laat rustig doorspelen. Een halve minuut later doet zich pre cies hetzelfde feit voor, maar nu bij een Schagcnspeler in het Schager be ruchte gebied. Thans, en natuurlijk terecht, wordt Petten een penalty toegekend! Slecht genomen levert het Petten geen re sultaat op. Petten blijft in de meerderheid, maar weet tot de rust de score toch niet meer op te voeren. Bij Schagen krijgt Fran zen nog éénmaal een prachtkans, maar zijn goed gericht hard schot gaat rakelings over. Na de rust is het spelbeeld de eerste tien minuten onveranderd: een domineerend Pet ten en een hardwerkend Schagenelftal, dat behoorlijk partij geeft, doch al meer in de verdediging terug gedrongen wordt. Als de P. back in het strafschopgebied hands maakt, mag Siemons een penalty nemen. Hij doet het slecht en laat de gelegenheid voorbijgaan de partijen weer op gelijken voet te brengen. Wij zien den P. keeper den bal tot twee keer toe onberispelijk uitstom pen, maar vlak daarop, komt uit een corner toch het lang verwachte derde doelpunt. (13). Een penalty bezorgt Petten nummer vier. Schagen zet den strijd moedig voort, maar is weinig gelukkig. Het laatste kwar tier zakt het tempo af, en met een 41 over winning voor de bezoekers komt het einde van dezen aardigen wedstrijd. SCHAGEN A—B.K.C. A. 8-9. De stand wijst wel uit, dat twee elftallen van zeer ongelijke sterkte elkaar ontmoet hebben. Van een bepaalden strijd was dan ook geen sprake. Toen de stand 20 voor Schagen was, maakte Piet Dekker er achter elkaar 5 bij. Ook v. d. Ben en Anneveldt lieten zich niet onbetuigd, door 2 en 1 doelpunt voor hun rekening te nemen. Bij Schagen begrepen vooral de middenspelers elkaar uitstekend. De ploeg uit den polder maakte overigens een sympathieken indruk. Het zou voor de A-jongcns niet kwaad zijn, als zij eens een tegenstander kregen, met wat meer pit! MIDDENMEER. FLEVO 1—V.C.L., 2—5. Zondagmiddag was V.C.L. de gast van de Poldersche voetballers. En wat het nu was: te zwak spel van Flevo, of te veel de aan dacht geconcenteerd op den interland-wed strijd, we weten het niet, maar het spel was nog maar enkele minuten oud, of de bal lag al in het Flevo-doel. Uit het eind cijfer blijkt dan ook wel duidelijk, dat Fle vo in hare gasten de meerdere moest er kennen. Het wordt tijd, dat weer eens een overwinning wordt behaald! BERGER SPORT VEREENIGING. De b-adspiranten leden hun 3e nederlaag ln successie. De b-adspiranten trokken gisterochtend naar Alkmaar om in het Sportpark aldaar de c-adspiranten van Alcm.-Victrix te gaan bestrijden. Voor de derde maal in successie konden de jongste BSV-ers het niet tot een overwinning brengen en moesten ze ook nu weer met lecge handen naar huis gaan. La ten wij direct zeggen, dat de 3—2 over winning welke de jeugdige Alcmariancn wisten te behalen, volkomen was verdiend Inderdaad was er, vooral voor de rust, spra ke van een gering overwicht der thuisclub. Er word beter gecombineerd en ook met meer overleg gespeeld. Daarbij kwam nog de belangrijke factor, dat de Alcmarianen feller op den bal zaten, zoodat ze er steeds een fractie van een seconde eerder bij waren dan de Berger jongens. Hun zwoegen werd be loond met twee doelpunten van goed gehal te, vooral het tweede, gemaakt uit een ver schot, was ccn juweeltje. De snelle Gerrit Termöhlen had kans gezien met een ver schot van den vleugel voor Bergen te scoren, zoodat de rust inging met 21 voor Alcma- ria. In de tweede helft was het spel der jeug dige Alkmaarders veel minder en was er van krachtsverschil eigenlijk geen sprake. Toch wist Alcmaria den stand op 3—1 te brengen. Van dit oogenblik af kwam Bergen in de meerderheid, omdat, toen alles op den aanval werd gezet. Een taktiek, welke goed gezien was! Bij een snelle doorbraak had weer Ter möhlen succes en de stand was 3-2. Hoe de BSV-ertjes ook zwoegden, het gelukte niet den gelijkmaker in het net te deponeeren. De gastbeeren vormden, vooral voor de rust, een heel aardig geheel; er waren verschillende" spelertjes hij, die uitstekende technische kwaliteiten bleken te bezitten. Rij B.S.V. klopte het in de voorhoede niet; individueel werden aardige dingen gedaan, maar het spel werd veel te kort gehouden en daardoor werden de vleugels te weinig in den strijd betrokken. De middenlinie vooral de spil moet leeren plaatsen en niet maar iederen Lal lukweg trappen. In deze linie was Dik Zwart zeker de meest opvallende speler. Broer Wolf heeft een soliede partij back gespeeld, vooral voor de rust, toen hu heel Burgemeester en Wethouders van Scha gen brengen ter kennis van belanghebben den, dat zij, die in aanmerking wenschen te komen voor de steunverleening als bedoeld in de circulaire van den Minister van Sociale Zaken van 24 September 1937, No. 200-1209 Afdeeling W. en S. zich vóór 10 November a.s. kunnen aanmel den aan het bureau van Gemeentewer ken, Loet alhier. SCHAGEN. 29 October 1937. Burgem. en Weth. voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. wat goede aanvallen van Alcmaria op re solute wijze onschadelijk heeft gemaakt. Henk Blees in het doel maakte een alles zins betrouwbaren indruk, aan die goals had hij geen schuld. De junioren speelden tegen de a-adspl- ranten een puntloos gelijk spel. Daar ech ter beide ploegen zeer onvolledig waren, kon er van een feitelijke krachtmeting geen sprake zijn. Jammerl NOORDSCHARWOUDE V.V.W.—VOORWAARTS 0-3 In een snel gespeelden wedstrijd is het Voorwaarts mogen gelukken V.VAV. met 30 te kloppen. De doelpunten werden alle in de tweede helft gescoord. V.V.W. miste voor de rust 2 penalties! OUDKARSPEL D.T.S. 2—ALKMAAR 2 0—7 Het is DTS 2 weer gelukt de 2 punten in de wacht te sleepen. Het was geen mooie wedstrijd, integendeel, het ging er soms ruw aan toe. DTS wint de toss. De rechts binnen van Alkmaar probeert het direct al met een ver schot maar daar heeft kee per Wals weinig moeite mee. Daarna gaat DTS tot de aanval over. Eenige schoten gaan over of naast. Aan den anderen kant krijgt Alkmaar een corner te nemen. Die wordt goed voorgezet, maar een speler van Alkmaar maakt hands. De rechtsback van DTS haakt een Alk maarspeler en uit deze vrije schop neemt Alkmaar met een onhoudbaar schot de leiding (01) Dat is te erg voor de Deetjes Nu moet het Alkmaardoel er een tijdje aan gelooven, maar tot scoren komt het niet. De linksback van DTS is in goeden vorm en verzet een massa werk. Na een half uur scoort Alkmaar en na een minuut nog eens. Dus is de stand 0—3 De linkshalf van DTS trapt na en krijgt een waarschu wing. Na de thee is het DTS niet gelukt om den achterstand in te halen. DTS is niet zwakker, maar de schot vaardigheid in de voorhoede ontbreekt. Wel begint DTS goed met een corner te forceeren, maar daarna is het uit. De linksback van DTS wordt eruit ge stuurd en de scheidsrechter zegt een woord tegen hem dat heelemaal niet voor een scheidsrechter te pas komt. Het publiek gaat hier tegenin en de scheidsrechter zegt tegen den aanvoerder van DTS dat het pu bliek het veld verlaten moet. Als het spel hervat wordt, gaat het even kalmer. Alk maar scoort nog 4 maal en dan komt het einde van dezen onaangenamen wedstrijd. De scheidsrechter had de teugels zeer slap in handen. WIERINGERWAARD 3—B.K.C. 3, 1—4. Op dezen interland-Zondag bonden de aankomende voetbalsterren van Wieringer- waard en Anna Paulowna den strijd aan. En werkelijk, het is geen onaantrekkelijk partijtje voetbal geweest wat zij hier weg gaven. Waarschijnlijk was hieraan het niet spelen der hoogere elftallen wel eenigszins debet. Vooral in B.K.C. zagen we enkele krach ten, die hier niet heelemaal thuis hoorden. Direct na den aftrap zette B.K.C. een ge weldig offensief in en niet zonder succes, want al heel spoedig was de stand 9—2. De Wieringerwaard voorhoede, waarin G. Geertsema, een keurige partij voetbal speel de, kon het doel voorloopig niet vinden. Weer was het B.K.C., dio na een goeden aanval de voorsprong vergrootte tot 0—3. Spoedig hierna was bet rust. Na de rust werd het een spannende partij. Om beurten waren beide doelen in gevaar, maar weer was het B.K.C., die het eerst succes had. 04. Wieringerwaard zette nu al op al om ten minste de eer te redden en werkelijk hun streven werd beloond, want korten tijd hier na gelukte het aan Koster bet eenige tegen- punt te scoren. Hoe Wieringerwaard ook zwoegde, tot meerdere punten was ze niet in staat en zoo kwam het einde met een 4—1 overwinning voor B.K.C. 3. OB>Hoe fcpoo A A ri D UI Dl Ma vooRBAfiosweaeii

Schager Courant | 1937 | | pagina 6