OMGEVINGNIEUWS Uitbetaling van melk naar kwaliteit £eti roode das met groene stippen Dobbelmann leklter... man! Predikbeurten Enkele cijfers uit het Jaarver slag van de Cofip. Zuivelfabriek „De Eensgezindheid" te St. Maartensbrug. Een belangrijk besluit aldus bovenstaand verslag is in dit boekjaar genomen en wel het be sluit om bij de uitbetaling van de melk ook met de kwaliteit rekening te houden. Het uitvoeren van het onderzoek der melk op kwaliteit geeft veel werk op het laboratorium en het kantoor en ook nog aan den controleur voor de hulp, welke aan de leden verleend moet worden. De uitbealing geschiedt op ?de volgende basis: De melk wordt in 4 klassen verdeeld: le klasse melk geeft 5 ct. p. 100 kg. premie; 2e klasse melk geeft den gemiddelden prijs; 3e klasse melk geeft '5 ct. p. 100 kg. korting, 4e klasse melk geeft 10 ct. p. 100 kg. korting. Om de klasse vast te stellen, wordt één maal per weck de melk van ieder lid on derzocht op: do gistmg-reductaseproef, sodi- mentproef, vuilgehalte en worden de melk bussen geïnspecteerd. In het afgeloopen boekjaar werd totaal aan premie uitbetaald f 1.123.97 en aan hoeten geheven f317.68. In het begin van het boekjaar waren wekelijks de totaalbedragen aan premies en aan boeten bijna gelijk. Uit vorenstaande cijfers blijkt echter dat hier in naderhand verandering gekomen is. Nu het in de portomonnaie tot uiting komt, zegt het verslag, wordt er meer zorg be steed aan de behandeling der melk. Boete voor de melkers? Als middel om de belangstelling van de kinderen en van het perso neel voor de verbetering van de kwa liteit der melk te doen stijgen wordt aanbevolen om dc premie over de melkers te verdeelen, en eventueel de boete of de korting door hen te laten betalen. Of de verantwoording voor minder hy giënisch gewonnen melk echter altijd op rekening van de melkers kan worden ge steld, meenen wij in het algemeen te moe ten betwijfelen. KOEGRAS JULIANADORP. PROPAGANDA-REVTJE voor den Ned. Bond van Ar beiders in het Landbouw-, Tuin bouw. en Zuivelbedrijf. Dinsdagavond werd voor de afdeeling Julianadorp van bovengenoemden bond de propaganda-revue, getiteld „Daar fris je van op. kameraad", opgevoerd in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Het gezelschap Ru Mulder verzorgde dé revue. Deze gezellige bijeenkomst, want dat is het inderdaad geworden, werd geopend door den afdeelings-voorzitter, den heer P. Bakker Gz. Na de opening was het woord aan bo vengenoemd gezelschap om de revue op te voeren. Deze revue, die uit 18 tafercelen mot nog meerdere voorstellingen bestond, werd aangediend door Koelceloeres, dde van zijn beroep zwerver is. Hij illustreerde zijn praatjes zoo af en toe met een liedje en zoodoende is hij een uitnemende kracht om van de revue een goed geheel te maken. De revue, die natuurlijk niet in alle fines ses besproken kan worden, was 'n miengscl van politieke ernst en luim van vak vereen i- gingslief en -leed, om kort te gaan, het voorheen en thans van 't leven en werken der landarbeiders, werd soms op scherpe, doch niet overdreven wijze aangetoond. Na afwerking van het twaalfde tafereel, kwam het Hoofdbestuurslid, de heer Porte- gies, op het podium voor het houden van een korte toesprank. Ook deze stond in het teeken van dezen avond en in zijn betoog liet spreker vooral uitkomen, dat het thans zaak is voor mannen, zomvel als vrouwen om georganiseerd den strijd om het bestaan te voeren en dan is er maar één plaats voor u allen, namelijk de Mo derne LandarhciderfDond. Daarna werd 't „Bondslied" gezongen en het overige deel van de revue afgewerkt, welke besloten werd met het zingen van „De Internatio nale". Aan de dames van het gezelschap werden bloemen aangeboden. Tentoonstelllngsschip. Het bezoek aan bet tontoonstellinpsschip „Antoinette" van de I. G. Farbonindustrie enz. was hier tamelijk groot Bij de film voorstellingen was het iedere keer vol, zoo dat velen van het leerzame dat hier ge boden werd, konden profiteeren. Van den rechten weg. Bij den spoorwegovergang aan de halte Koegras. raakte oen automobiliste, door den mist misleid van den weg af, en kwam op het gras tusschen weg en rijwielpad in een hoop steepen terecht. De wagen zat zoo vast als een muur. Behulpzame voorbijgangers hielpen de steenen verwijderen, de motor werd aangezet en nu kon het vehikel zijn strandingsnositie verlaten. Dc bestuurder was van dit incidentje toch geschrokken. Aanrijding. Ook al door den mist had een aanrijding plaats tusschen oen tweetal luxe wagens. Doordat de voorste wagen plotseling stopte botste de andere daar togen aan. Laatstge noemde kreeg nogal wat schade. De bestuur ders konden het niet eens worden om de schade te regelen, zoodat de politie te hulp geroepen werd. is iets, waar mannen met smaak niet van houden. WILLEKEURIGE TABAK is iets, waar mannen met smaak niet van houden, Een rustige das en een pijp geurige tabak, dat zijn dingen waar man nen met smaak van houden. Met dassen hebben wij niets te maken. Met tabak des te meer. Wij maken de geurigste: IBIS! WIERINGEN Loop der bevolking. Ingekomen: W. Meijers uit De Bilt; C. Lont Dszn. uit Den Helder; H. Poelman uit Grootegast; J. T. de Jong uit de Werken; S. K. Minnes uit Amsterdam; A. West- strate en gezin uit Medcmblik; J. Spruit uit Spanbroek; A. A. Bueno Bibaz uit Den Haag; C. Boos en gezin uit Veendam; J. Quast uit Zijpe; Mw. D. J. Blauboer uit Den Helder; S. Druif uit Winkel; W. Pathuis uit Bmraen; J. C. Boeschoten uit Vlieland; W. v. Os uit Don Haag; J. N. Bos uit. Nibbix- woud; A. de Boor tilt Harlingen; F. II. C. Merkclbach uit Krommenie; Mw. T. Klare uit Utrecht; J. Lap uit*Vries; Mw. J. M. C. de Beer uit Haarlem: P. Kuipers uit Lceu- warderadeel; S. Schols en gezin uit Lceu- wardcradeel; Mw. L. A. de Boo uit Medem- blik; J. v. Neerven uit Helmond; J. de Wit en gezin uit Diemcn; Mw. A. de Leeuwe uit Zijpe; K. Minnes uit Callantsoog; A. J. de Bont en gezin uit Medcmblik. Vertrokken; Mw. M. dc Wilde naar Aals meer; J. A. Schoorl naar Egmond-Binnen; J. W. J. Cornelese naar Arnhem; S. Zwaag- stra naar West-Dongeradeel; H. J. Stulp en gezin naar Urk; J. Ifinksma naar Den Hel der; C. Boot en gezin naar Sneek; C. Lam- mertsma nr/ir Schagcn; Mw. G. Poel naar Anna Paulewna; M. A. Janssen en gezin naar Medcmblik; L. Bult en gezin naar Delfzijl; Mw. B. Dijkema naar Assen; E. H. Wind naar Harenkarspel; J. Hoekstra naar Dantumadeel; J. Baart naar Hontenisse. Verloting. Aan de vereeniging „Kunst na Arbeid", Arbeidersmuziekvcreeniging alhier, is ver gunning verlèend tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 2000 loten a 15 cent per stuk. Stean aan kleine boeren. De gewestelijke commissie van advies voor de steunverleening aan de kleine boe ren is als volgt samengesteld: Voorzitter de heer J. Pla* Jr. Bzn., Middelie; leden: de heeren Jb. Veldt te Bakkum, D. Wage naar te lleerhugowaard, P. Z. Angelina te Bergen, Ir. T. P. Huisman te Den Haag cn Ir. G. Lienesch te Schagcn. Nader kan nog worden medegedeeld, dat voor de berekening van de inkomsten uit de bedrijfjes nog de volgt'ide normen zijn vastgesteld: Voor melkkoeien boven 2, per ha f 1.— p. w. Voor toegewezen varkens boven 8 f0.25 p. w. Voor toegewezen biggenmerken boven 13 f0.10 p. w. 1 Voor eenden hetzelfde als voor kippen, dit is f0.01 per beest boven de 25. Baldadigheid of. Het is op Oosterland de laatste da gen niet pluis. Om en nabij het kerk hof worden 's avonds verschillende personen onverwachts tot stilstand gebracht als zij per fiets aan komen rijden. Het eerste geval betrof een nog jeugdig persoon cn daar men dacht dat 't maar fantasie was, werd er verder niet meer aan ge dacht. Het geval droeg zich als volgt toe: De jongeling had een boodschap gedaan bij zijn zuster, die op Oosterland woont. Om streeks half acht zou hij weer huiswaarts keeren. Ter hoogte van het kerkhof werd hij staande gehouden door een persoon, die hij niet kende. De man beval hem zijn fiets af te geven, omdat hij dien moest gebruiken! De jongeman antwoordde, dat dit niet ging, daar hij zijn fiets niet kon missen. Mij pro beerde toen om door te rijden, maar plotse ling kreeg hij een klap in zijn gezicht. Toen de jongen daarop ging roepen, vluchtte de aanrander weg. Daar er nu al meerdere, ook bejaarde per sonen op dezelfde manier zijn behandeld, zou het geen kwaad kunnen als de politie eens een oogje in het zeil hield om aan deze onbehoorlijks manier van doen een einde te maken. Radiostoring. Den laatsten tijd ondervinden de radio luisteraars aan Den Oever last van een he vige radiostoring, die vooral op de lange golf van dien aard is dat luisteren onmogelijk gemaakt wordt. Het is te hopen, dat deze storing spoedig opgespoord wordt, opdat een ieder weer met genoegen naar zijn radio kan luisteren. Concours. De mandolineclub „Oost-Wieringen", zal deelnemen aan het Nationaal Concours dat den tweeden Paaschdag gehouden zal wor den te Amersfoort. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan den heer C. de Haan Czn., tot het oprichten van een pakhuis bij zijn woning aan den Koningsweg en aan den Kerkeraad' van de Gereformeerde Kerk alhier, tot den verbouw van het bestaande kerkgebouw in de Belt straat alhier. BENOEMD. A. Tot Heemraad van den Polder Waard- Nieuland op Wie-ringen R. Lont Szn., te Wieringen. B. Tot Heemraad van het Heemraadschap Wieringen, C. Kooijman te Wieringen, uiter lijk tot het einde van het zittingsjaar waar in hij 70 jaar zal zijn geworden. HEERHUGOWAARD Prijsuitreiking schietwedstrijden. Donderdagavond had in café „De Land bouw" de prijsuitreiking plaats van de wed strijden der schietverceniging D.O.V.I.. On der de talrijke aanwezigen merkten, we op burgemeester Sutman Meijer van Heerhugo- waard, burgemeester Schelhaas van Broek op Langendijk, wethouder Kooij en den secretaris van de gewestelijke landstormcom missie, den heer Ottenbros. De heer Bleijendaal, voorzitter van D.O.V. heette de aanwezigen welkom en memoreer de de medewerking door gemeentebestuur en particulieren verleend welke de organisa tie van den wedstrijd had mogelijk gemaakt. Dat deze een succes is geweest, blijkt wel uit het aantal deelnemende vijftallen, dat n.1. 41 bedroeg. Er heerschte een kameraad schappelijke geest en ernstige meeningsver- schillen deden zich niet voor. Hierna verzocht hij den beschermheer, der vereeniging, den burgemeester, de prijzen uit te reiken. De burgemeester zeide, graag aan dit ver zoek te voldoen, ten eerste omdat het altijd prettig is met kwistige hand geschenken uit te deelen, maar vooral omdat het hier een gelegenheid betreft, waarbij politie, burger wacht en B.V.L. zoo nauw hebben samenge werkt. Spr. hoopte dat ook in de toekomst deze drie instituten zich nauw verbonden zullen weten in hun gemeenschappelijke plicht pal te staan voor het Huis van Oran je cn het vaderland. Hij ging vervolgens over tot de prijsuit- deeling. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. VEENHUIZEN. Ongeluk. Toen Woensdagavond bakker Mantel van Veewhuizen met zijn Cooperatiewagen van „De Tijdgeest" in den Veenhuizer Midden weg reed, sprong bij den heer W. Dancn- berg plotseling de ket op zij en pardoes in de sloot. Alles ging zoo onverwachts, dat Mantel onder den wagen geraakte. Ge lukkig dat de ket een opwaartsche bewe ging maakte, waardoor Mantel uit zijn l>enardc positie bevrijd kon worden. Inmiddels hadden rappe handen de ket op het droge gebracht en werd t Mantel van droge kleeren voorzien. De 4 m-ateri- eele schade is groot. Mantel echter zal waarschijnlijk geen nadeelige gevolgen van dit ongeluk ondervinden. ZIJPE Blijkens Prov. Blad No. 56 hebben Gede puteerde Staten o.m. aan het waterschap Zijpe en Hazepokler, als onderhoudsplich tige van wegen een bedrag van f 350 toe gekend, zijnde een uit-keering uit het Pro.- vinciale aandeel in de opbrengst van de motorrijtuigen- en rijwielbelasting over het jaar 1906. T ZAND. Opbrengst collecte. De te 't Zand gehouden buscollecte ten behoeve van het Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingfonds voor werkloozen heeft f41.85 opgebracht. SCHAGERBRUG. Cursus handenarbeid. Burgemeester cn Wethouders hebben den heer J. D. Wiering, Hoofd der School al hier, toestemming verleend tot het ge bruik van een schoollokaal voor het ge ven van een cursus in handcnaitbeid op Woensdagmiddag. ST. MAARTENSBRUG. Wijziging schooltijden. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de „Ouderavond" alhier zich uitgesproken voor herziening van de scholtijdregeling, als gevolg waarvan wordt voorgesteld de schooltijden voor dc maanden November i.m. Januari (welke thans van S%11V4 uur en van 1—3 uur zijn) als volgt te re gelen: morgens van 9—12 uur en 's mid dags van iy23y2 uur. Burgerlijke Stand van 29 Oct. tot en met i Nov. 1937. GeboreVi: Cornelia Anna, d.v. Pieter Albert Tiel cn Trijntje Smit. Gerhardus Theodorus Lourentius, z. v. Gerhardus Cornelia Wilhel mus Groot en Yda Ooijevaar. Ondertrouwd: Egbcrtus Petrus Klaver, 28 ir., brnndstoffenhandelaar te Akersloot en Maria Groot, 28 jr., te Zijpe. Getrouwd: Freek de Jong, 32 jr., veehoeder te Zaandam en Adriaantje Johanna van Buuren, 24 jr., te Zijpe. Hendrikus Aris Veuger, 26 jr., makelaar en Petronella We zel. 24 ir., beiden te Zijpe. Overleden: Dirk van der Fluit, 70 jaren, echtgenoot van Aaltje Bakker. PETTEN. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. de Waard, thans te Zaandam, is geslaagd voor het een dezer dagen te 's Gravenhage gehou den examen candidaat-commies der Regi stratie en Domeinen. WINKEL NUTSDEPARTEMENT Woensdagavond hield het Nutsdeparte- ment Winkel een algemeen e vergadering in het lokaal van den heer R. Laan. De Voorzitter opende deze vergadering waarna de notulen werden vastgesteld. Ingekomen waren verschil lende aanbie dingen van nutssprekers cn circulaires, wel ke behandeld werden bij de bespreking der wintercampagne. Eveneens was ingekomen oen verzoek van de Commissie voor bijzon dere nooden (het vjpegere crisis-comité) om tijdens een der te nouden nutsavonden een of meerdere taarten te mogen verloten zulks tot stijving der kas. Dit verzoek werd na ocnige bespreking toegestaan. Het jaarverslag werd onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. Uit het verslag dor bibliotheek, dat het aantal le zers was toegenomen, terwijl nog weer ver schillende werken aan de bibliotheek zijn toegevoegd. De Voorzitter beval de bibli otheek als 't kon bij nog meerderen aan, de Kosten bedragen slechts het luttele bedrag van f 0.50 per seizoen. Uit de rekening en verantwoording van den Penningmeester bleek, dat de ontvang sten hadden bedragen f 552.61, de uitgaven f 616.56, alzoo een nadeelig saki van f 63.95 De rekening werd door den heeren J. Kamp Gzn., en J. Koomen Czn., onderzocht en in orde bevonden en onder dankzegging goedge keurd. De Voorzitter zeide dat de stand der financiën niet zoo rooskleurig was, te meer daar volgens verkre gen inlichtingen is te voorzien dat door verschillende omstandigheden ook het aandeel van de winst der nutsspaarbank belangrijk lager zal zijn dan de laatste jaren gewoon ware. Hierna kwam aan de orde de bespreking van het Bestuursvoorstel inzake wintercam pagne. De Voorzitter zeide dat in verband met de slechte financieele omstandigheden ook hierop flink bezuinigd zal moeten worden, waarom hot bestuur voorstelt voor dit sei zoen een avond minder te geven, n.1. 4, en dan zoo goedkoop mogelijk cn toch goed. Voor de eerste avond is gedacht aan Por tiel je, die bereid is bevonden een avond te spreken over jeugd en opgroei van roofdie ren in Artis, met lichtbeelden. Wordt goedgevonden. Voor den Tweeden avond zal de heer Ten Bruggcncate van den Langendijk gevraagd worden, vorige heeft deze hier ter plaatse uitstekend voldaan De derde avond zal aan tooneel gewijd worden, waarover nog on derhandelingen gaande zijn. De vierde avond zal voor eigen krachten gereserveerd worden. De heer J. Breebaart Jr. raadde aan het programma op peil tel houden, aangezien anders de mogelijkheid bestaat dat ver schillende leden zullen bedanken. De Voorzitter was daar niet bang voor en concludeerde dat zooals b.v. 5 avonden zooals vorig jaar v. Heer on Dame ad f 2.50 buitengewoon goedkoop is en vleide zich met de hoop dat niet alleen niemand zal bedan ken, doch nog velen zullen toetreden, opdat wij een zoo goed mogelijk programma kun nen geven. Bij acclamatie werd de heer P. Langereis herkozen als bestuurder der spaarbank. Bij de rondvraag deelde de heer J. Koo men als lid der bibliotheek-commissie me de, dat tengevolge van het overlijden van den heer D. Brugman, door deze commissie is toegevoegd als lid de heer S. P. Vries. Hierna volgde sluiting. BEGROOTING 1937 GOEDGEKEURD Door Gedeputeerde Staten is de gemeente- begroot ing voor het jaar 1937 thans goed gekeurd. SCHOORL Het Witte Kruis. De afd. Schoorl van het Witte Kruis ver gaderde Donderdagavond in hotel „De Roode Leeuw" onder voorzitterschap van den heer S. G. L. F. baron van Fridagh. De voorzitter heette allen welkom en uitte zijn vreugêe over de goede opkomst. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De voorz. deelde vervolpens mede, dat het Roode Kruis drie brancards beschik baar had gesteld. Het Roode Kruis zal worden verzocht nog een brancard te wil len stafionneeren in de Roode Leeuw. Zoo- noodig zal het bestuur er voor zorgen. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het District Alkmaar. De voorzit ter cn de heer Zuurbier werden aangewe zen als afgevaardigden naar de vergade ring van 6 Nov. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid, de heer P. Huiberts, met alge- motene stemmen herkozen. Tot afgevaardigden naar de Alg. verga dering op 9 Nov. werden aangewezen Zr. de Looper en de heer P. Kos. Op het verzoek van de Malariacommissie om een bijdrage, wordt besloten ten hoog ste f 5 beschikbaar te stellen. Hot voorstel van het bestuur om ter propaganda een voordracht over koepok inenting te doen hond-en, door Dr. Dover, vond aleemecne instemming. Om de afgevaardigde betoond te maken met de gedachten der aanwezigen over de te behandelen punten op de a s. algemeene vergadering, werd de beschrijvingsbrief uit voerig besproken. Behoudens een enkel punt. werd den afgevaardigden vrij man daat gegeven. Het verzoek van de afd. Bergen, haar voorstel aan de Alg. Veragdering om de salariskortingen van het personeel onge daan te maken, te willen steunen, vond na besnreking voldoende instemming. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Kos of verlaging van contributie niet mo gelijk is. Het zal e<on punt van bespre king vormen op de bestuursverkiezing. De heer Joh. Tromp stelde voor weer een moedercursus te doen geven. Bij voldoende aangifte zal hiertoe worden overgegaan. Hierna sluiting. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE EEN VECHTPARTIJ. Dezer diagen ontstond verschil van nnee- ning tusschen den handelaar S. alhier en den vrachtrijder W. uit lleerhugowaard, over een partijtje uien, dat de vrachtrijder had neergezet, doch dat de koopman, niet wilde ontvangen. Men zegt, omdat intus- schen de uienprijzen waren gedaald. Het eenc woord haalde hel andere uit en *het bleef tenslotte niet bij woorden. Handtastelijkheden volgden waarbij de heer S. een flink blauw oog opliep. Of hiermee de zaak in orde is gekomen, vermeldt de historie niet Wij vreezen van niet. OUDKARSPEL. Het verbeteren van pootaardap- pelen. Woensdagavond werd door den heer P. Band voor de tuinbouwverecniging „de Een dracht" de eerste lezing gehouden van de reeks van 6, over het onderwerp „Het zui ver houden en zoo mogelijk verbeteren van onze pootaardappelen." Voor deze eerste lezing welke plaats vond in het gymnastieklokaal der O.L.S. waren een 50-tal personen opgekomen. KOEDIJK Voor de afd. Koedijk van den Bond van Arbeiders in het Landbouw, Tuinbouw- en zuivelbedrijf werd een propaganda-avond gehouden in het locaal van den heer Jb. Groot. Opgevoerd werd de rtfvue „Daar frisch je van op kameraad." De heer T. Mulder opende de bijeenkomst., waarna met de revue warvan we reeds een beschrijving gaven een begin werd gemaakt. Door den heer van der Ham werd nog een propaganda-rede gehouden. De afdeoling kan op een bijzonder goed geslaagden avond terugzien. SINT PANCRAS Verlenging werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft de baggerregeling volgens do vastgestelde voorwaarden verlengd tot 26 Föbr. a.s. Chr. Boeren, en Tuindersbond. In de gisteravond gehouden vergadering van de afd. St. Pancias van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond heeft dc heer J. Ver kuil, secretaris van de Holl. Brabantsche afdeeling van dezen bond, een inleiding ge houden over de bcteekenis van de Chr. or ganisatie en het belang dat zij is voor den tuinder. Spr. schetste uitvoerig het ontstaan van de Chr. organisatie op verschillend ge bied, zooals eerst voor de Chr. school. Ook het ontstaan van de Chr. vakorganisaties en de jeugdorganisatis werden door spr. ge memoreerd, waarbij hij wees op het nut, dat de werkzaamheden der voorouders heb ben gehad. Dat de Chr. tuinders het nut der organi satie niet eerder hebben ingezien, is voor hen wel wat beschamend. De C.II.T.B. is eigenlijk te laat tot stand gekomen. Het "voordeel van dc organisatie in den Bond op Chr. grondslag zette spr. uiteen, wijzende op de werkzaamheden van den heer Van den Heuvel, die voortdurend op de bres staat, voor de belangen van de leden van den Bond. Naar aanleiding van deze rede, werden en aantal vragen gesteld, welke de spreker beantwoordde. NIEUWE NIEDORP Uitslagen Schaakclub. De voor de competitie van de schaakclub gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat 1. Wit 2. Zwart. RuiterKomen 10; KrapVan der Stok 6—1; Lom—Gelder 1—6; Zander—Koster 0— 1; Smit—Blokker 10; KomenRuiter 1 0; Van der StokKrap 01; Rezclman Cappon 6—1; KomenSmit 1—0; Gelder- Wit 1—0; Van der Stok—Komen 0—1; ZanderGelder 0—1; KomenLom 0—1. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Politie. Gevonden: Een licht blauw handtaschje. Inlichtingen bij den Gemeente-Veldwachter. ZONDAG 7 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagcn, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. On derwerp: „Ik beloof..." Doop, maand- collecte. Barsingcrhorn, geen dienst. Winkel, geen dienst. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman Dirkshorn. geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Doop. Na afloop stemming. Den Oever. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, vm. 10 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. lleerhugowaard,'voorm. 10 uur, Ds. Van der Kam. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. v. d. Kam. Aarts woud. geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schapen, Landhouwstraaf. nam. 5.30 uur, Cand. D. Visch. van Kolhorn. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur. de heer D. Visch. Evangelisatie. Schapen, voorm. 10.30 uur, Ds. Iloogen- huize, van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging a.s. Woensdagavond om 8 uur in Evangelisatiegebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. Van Peltlaan 1), voonm. 10.30 uur, Ds. O. NoreJ, van Amsterdam.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6