I O Fa. G. de WAARD IUITENL ANDSCH 'VERZICHT De Bleyle Kimjerkleeding Alkmaarschc Kaasmarkt lira raiiraiiraiiraiiraaraii DAMES Bleyle Japon De Zwitsersche kunstturners komen Zondag a.s. 2 uur Schagen I Watervogels 1. Na een zeer trekkend begin werd de nog steeds zeer behoorlijke aanvoer ten slotte vrij vlot weggewqfkt. De hoogste prijs lag met 123.©en halve gulden boven de vorige week, terwijl de gang ongeveer dezelfde was, nJ. f 21-122.—. Zoo heel veel verschil was er dus niet Toch zijn enkele factoren aan te wijzen, die wel degelijk van invloed hadden kunnen zijn en die zich op den duur ook zeker zullen laten gelden. We denken daarbij in de eerste plaats aan de wijziging in de regeerings- maatregelen, die juist dezen morgen in de bladen waren geannonceerd en waarvan de strekking voorloopig moeilijk is te bepalen. Daarnaast moet de voortdurend stijgende bo- terprijs, die thans reeds 11.13 be draagt, zich ten slotte ook in de kaas uitwerken. Naar we vernemen wordt in Friesland reeds minder <0 kaas gemaakt, zoodat er nauwelijks aan te twijfelen valt of deze factor ten goede moet straks tot uitdrukking komen. Uit onze omgeving WARMESHUIZEN VERGADERING MIDDENSTANDSVER. „DE HANZE". Donderdagavond vergaderde „de Hanze", in liet lokaal van den heer Jac. Wester, onder leiding van den vice-Voorzitter, den lieer D. Zoon. Het lezen van de notulen werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Bespreking St. Nicolaas-attractie. In verband met. deze bespreking werd het ten zeerste betreurd, dat zoo weinig belang hebbenden ter vergadering waren. De voor zitter gaf een korte uiteenzetting omtrent de attractie van verleden jaar. Er is ge ïnformeerd om ook een attractie te houden in den geest en op dezelfden voet als te Schoorl. Het bestuur ziet voor Warmenhui- zen geen mogelijkheid om iets dergelijks met succes op touw te zetten. De attractie van verleden jaar kan met toestemming van den Burgemeester ook dit jaar weder om geschieden. Daar met de ter vergade- rfing aanwezige leden geen besluit geno men kon worden, is besloten de leden van -de attractie van verleden jaar te vragen, ook dit jaar wederom mede te doen. Is ech ter de belangstelling voor een attractie te gering, dan zal men noodgedwongen hier van moeten afzien. Verslag afgevaardigde Centrale Raadsvergadering te Den Haag. Als afgevaardigde naar deze najaarsver gadering, bracht de heer A .Spaansen een uitgebreid verslag uit. De voorzitter bracht hem namens de ver gadering en het bestuur dank voor zijn uit gebreide weergave. Na een kleine rondvraag sloot de voorzit ter deze vergadering met den Chr. groet. HET VEILINGSVERLOOP. REVUE DER WERELDMACHTEN NAAR HET EIND DER SPAAN- SCHE KWESTIE? JAPANSCHE WANHOOPSDADEN OM ZIJN PRESTIGE TE HAND HAVEN. Wanneer men een opsomming zou moeten geven van de Staten, die, omdat ze met den tcgenwoordigen toestand, waarin ze ver keeren, ontevreden rijn, de noodige reuring in de brouwerij brengen, dan zou dit lijstje aan groote mogendheden in ieder geval op leveren Duitschland, Italië en Japan. Duitschland wil zijn vroegere koloniën te rug. Het laat geen gelegenheid onbenut om daarop aan te dringen, maar het blijven woorden. Voor daden is de tijd blijkbaar niet rijp. Mussolini droomt van een Ttalië, dat, ge lijk in de dagen van het oude Romeinsche imperium, de Middellandsche Zee beheerscht Om te trachten deze droom te verwezenlij ken, green hij van tijd tot tijd reeds tot de daad, gelijk in Abessinië en in Spanje Toch durft hij nog niet krachtig door te zetten omdat hij zich niet krachtig genoeg voelt voor de tegenstanders, die hij dreigt te ont moeten, wanneer hij zijn ideaal zou willen benaderen. Japan ten slotte logt het toe op een Oost- Aziatisch wereldrijk onder Japansche vlag. Het voelde zich sterk genoog om den sprong te wagen en het begon den oorlog met Chi na. Merkwaardig genoeg loopen de Engelsche en Fransche belangen overal volkomen pa rallel en gaan ze lijnrecht in tegen die van Duitschland, Italië en Japan. Immers hot waren in hoofdzaak Engeland en Frankrijk, die de Duitsche koloniën an der elkaar verdeelden. In do Middellandsohe Zee kruisen elkaar de wegen van Engeland naar Indië en van Gekleed in een kunt U overal verschijnen. Zonder eenige verplichting kunt U onze ruime keuze komen bezichtigen. is de meest ideale dracht. Het model, de afwerking, de steeds blijvende pasvorm: alles voldoet aan de hoogste eischen. Voor de MEISJES schattige JURKJES, OVERGOOIERS - ROKJES MATROZEN BLOUSES. Voor JONGENS: PAKJES PULLOVERS, PLUSFOURS SCHOOLBROEKEN - MA TROZENBLOUSES. De kwaliteit is niet te overtreffen. Frankrijk naar zijn Afrikaanse!ie bezittin gen. Voor beiden is dit aanleiding om in dit gebied geen Italiaansche hegemonie te dulden. Een Oost-Aziatisch wereldrijk ten slotte zou een bedreiging inhouden, zoowel voor Fransch Achter-Indië, als voor Britscih In- die, terwijl verder, zoo Japan de suprematie in het Oosten verwerft, het zonder veel schroom den Chineeschen handel op Euro pa naar Japan zal trachten te leiden. Al deze dingen samen maken, dat de ban den tussoheai Engeland en Frankrijk aan hechtheid moeten winnen, terwijl ander zijds Duitschland, Italië' en Japan zullen trachten elkaar te vinden. Onafhankelijk van deze beide groepen staat Rusland, dat echter in hot Oosten door Japan, in het Westen door Duitsch land wordt bedreigd en dat daardoor nood zakelijk wordt gedreven in de armen van Engeland cn Frankrijk. Het zitting hebben in den Volkenbond, het Fransch-Russisch verdrag zijn daarvan de uitvloeiscis en men zal zich er niet over behoeven te verwonde ren. dat deze toenadering tusschen demo cratieën cn Sowjetstaat. hechter wordt naar mate de leden van de andere groep hun diverse idealen met meer kracht trachten te benaderen. Voorloopig is het, zooals we reeds zagen, alleen Japan» 'dat dit doet. Deze poging ech ter, waarvan Italië en Duitschland weten, dat. zoowel Engeland als Frankrijk ze met leede oogen aanzien, is door deze Centraal- Europ§csche rijken met vreugde begroet. Ze hopen, dat de heide democratische groote mogendheden als gevolg daarvan de handen in het Oosten straks zoo vol zul len krijgen, dat ook voor hen een kansje ontstaat om met kans op succes een gooi te doen naar de door hen gekoesterde ide alen. Uit den aard der zaak wordt ten slotte W1ERISGERWAARD Evenals het vorig jaar heeft ook thans weer het Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond een tournee van Zwitsersche kunsttur ners georganiseerd. Deze Zwitser sche ploeg bestaat ditmaal weer uit een aantal der beste turners die al len tot de voorloopige afdecling be- hooren, waarin wordt getraind voor het internationaal turntournooi, dat in Zwitserland zal worden gehouden. Behalve BueckTer en Wagner, die ook het vorig jaar ons land be zochten, zijn de andere turners de butanten in Nederland maar onge twijfeld zullen zij heel wat schoons te zien geven. De ploeg, welke onder leiding staat van den heer E. Froesch, be staat uit de volgende turners: H. Kappeler, A. Spoerri. W. Bueckler, H. Handloser, J. Wagner, H. Fleu- ry en A. Piantoni. Tijdens de tournée. welke van 11 19 Dec. zal worden gehouden, zul len verschillende plaatsen bezocht worden. Den 12en Dec. valt onze gemeente de eer te beurt gastvrouw te mogen zijn van deze beroemde buitcnlandsche turners. HEER-HUGOW AARD LEZING OVER DE MOLUKKEN. Vergadering van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen op Donder dag 4 November 1937 in café Mantel. Een groot aantal dames en ook heeren ditmaal, hadden zich vcreenigd om de le zing met lichtbeelden over de Molukken, te houden door den heer ten Bruggencate uit Heiloo, bijgestaan door zijn dochter-as sistente. De heer ten Bruggencate, die jarenlang dienst gedaan heeft op de Packetvaart naar de Molukken, toont ons allereerst eenige beelden uit het oude, zoowel als uit het nieuwe gedeelte van Batavia cn vertelt daarbij eenige eigenaardige gebruiken der Inlanders, waarmede de Europeaan in In dië rekening dient te houden, wil hij niet geheel van personeel verstoken blijven. Over het werk van Pa van der Steur, een gewezen godsdienst-onderwijzer werden eenige opnamen vertoond. Deze veelzijdig ontwikkelde man voedt zijn zevenhonderd pupillen op in letterlijk al ie mogelijke am bachten. Gouvcmcmcntssubsidie is zoo goed als uitgesloten, dus hangt deze instelling ge heel af van de algemecno liefdadigheid. Do bokende oogspecialist, Dr. Thijssen die zich zoo zeldzaam fotografeeren laat, had zich in een onbedachtzaam oogenblik laten verrassen tijdens een oyjci-atie. Deze weldoener der menschheid kan men ook noemen „de Albert Schweitzer" van Oost-Indië. Dr. Thijssen opereert alleen ste- keblinden geheel gratis. Het succes is voor 85% gegarandeerd. In do pauze deod de presidente nog eeni ge nvcdedeelingcn Wat de tand verzorging op de scholen be treft, was dit zoover gesorderd, dat de hoer Hartog, Hoofd O. L. School II, aan bet bestuur dc mededeeling bad gedaan, dat binnenkort een oudoravond zou worden ge houden waar de plannen definitief worden vastgesteld. Op de vraag of de Chr. School aan den Bassenveg hier ook mee samenging kon presidente geen bepaald antwoord ge ven. Voor de aanbieding van Mevr. Bommezij om 6 naailessen te komen geven om van oud nieuw te maken, bestond geen animo. Daarna vervolgde de beer Ten Bruggen cate zijn interessante lezing en bepaalde zich meer tot do kleine Molukken. Het eiland China onverbiddelijk gestuwd in de richting van Engeland en Frankrijk. Bij de anderen zal het nooit op steun kunnen rekenen en omdat deze beide landen 't m.eest gediend zijn door een Japansche nederlaag, is het duidelijk, dat zij de Chineesche zaak steu nen, waar ze kunnen. Of ze daarbij de per ken der neutraliteit te buiten gaan is een kwestie, waarover Engelschcn en Fran- schen ©enerzijds, Japanners anderzijds uit den aard der zaak verschillend zullen den ken. Bevreemdend is het hoegenaamd niet, dat de Japanners, wier verwonderlijke logi ca we nu langzamerhand te over kennen, van oordeel zijn, dat de Engelschen de perken der redelijkheid lang hebben over schreden. Met het gevolg, dat de verhou ding tusschen Engeland en Japan zeer ge spannen is geraakt. Een en ander vermoe delijk tot groote voldoening van Duitsch land en Italië, die stellig vinden, dat En geland nooit genoeg moeilijkheden kan hebben. Want ook zij liggen op de loer. Het groote Amerika biedt bij dit alles aan Engeland zijn moreelen steun, omdat het zijn handelsbelangen in China door Japan bedreigd ziet. Of het verder zal gaan is zeer twijfelachtig. Want ook een oorlog kan men bezien vanu.it het gezichtspunt van een rekensommetje. En van voordeel zal daarbij wel nauwelijks sprake kunnen zijn. Duitschland, Italië en Japan hebben in middels de band. welke hen bindt, tot uit drukking gebracht door het feit, dat thans alle drie landen zijn vereenigd in het anti- Komintern-verdrag. Uit den aard der zaak is dit natuurlijk in hoofdzaak gericht tegen Rusland, men zal er echter wel niet ver naast zijn, wanneer men aanneemt, dat het Engeland en Frankrijk evenzeer aan gaat. Want deze beide landen staan de verwezenlijking der idealen van de tegen woordige leden van het anti-Kominternver- drag minstens evenzeer in den weg als Rusland doet. We hebben dus als het ware te doen met een strijd om de macht tusschen twee sta tenblokkon en daartusschen bestaat een ze kere machtsverhouding, die tot uitdrukking komt in de woorden en daden van vertegen woordigers van beidé. Nyon leerde ons destijds, dat de Centra- len in Europa terugschrikken voor machts middelen. Ze doen dat blijkbaar nog, want de non- Bali is verstrikt in bijgeloof. In 'SI werd zen deling de Vroom vermoord door zijn eenige bekeerling, die hij in drie jaar tijds had ge maakt. Sindsdien heeft de zending zich daar helaas geheel teruggetrokken. Het volk is kunstzinnig aangelegd en levert goede sol daten op. Op Ambon kan men nog het goed onder houden oud-Indisch huis bewonderen van den heer Rumphius, den stichter van de specerijencultuur op de Molukken. Merk waardig is, dat in Ambon geen werkloosheid heerscht om de eenvoudige reden, dat er niet gewerkt wordt. Men velt 'n sagoboom en heeft voor een jaar genoeg te eten voor de geheele familie. Dus, allen op naar Am bon! Tot slot werd gezongen „In het land der schoone palmen op de wijze van „Wij willen Holland houden", waarbij men wel kon bemerken hoe spreker het schoone In- sulinde nog steeds als zijn tweede vaderland beschouwde. Hierna sluiting. BARSINGERHORN Collecte Kleedingfonds. De in deze gemeente ten behoeve van het kleeding-, dekking- en schoeiselfonds gehouden collecte heeft opgebracht een be drag van f 27.75. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer heeft zich in de afgeloopen week uit gebreid tot 56. Door 2 veehouders werd aan gifte van genezing van hun vee gedaan. WISKEL Vrijdagavond is, waarschijnlijk tengevolge van mist, een luxe auto van den Westfrie- schendijk gereden. Behoudens enkele ont vellingen, kwamen de inzittenden met den schrik vrij, zoodat dit ongeval nog goed afliep. De gemeenteveldwachter K. Wiersma alhier, is door den Minister van Justitie benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter. Politie. Gevonden, een laars; terug te bekomen bij C. Wit te Lutjewinkel. Een rijwielbelastingmerk. Naar wij vernemen zal voor de Afd. Winkel van den Bond v. Staatspensioen op Zondag 14 November a.s. optreden, het be- bende Duo Wi Jo. terwijl de heer de Vries een spreekbeurt zal vervullen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar een ad vertentie, welke in dit blad geplaatst zal worden. VAN HET GEELZWARTE FRONT. Watervogels komt op bezoek. Na een Zondag welverdiende rust te hebben genoten, komt Schagen I morgen aan de Loet in het veld tegen de Water vogels uit Den Helder. Zooals bekend mag worden verondersteld staat Schagen mo menteel aan den kop met nog vier andere clubs en één van die clubs is Watervogels. Willen onze plaatsgenooten hun fraaie po sitie derhalve behouden, dan zal dat niet gemakkelijk gaan. Het is intusschen wel interventie-commissie is geëindigd met de aanneming van het oorspronkelijke Engel sche plan, hetgeen neerkomt op e*n toeg^ ven van Duitschland en Italië. Deze rijken zijn zelfs zoover gegaan, dat ze zich hebben neergelegd bij het zich onthouden van stem men door den Russischen afgevaardigde Maiski. Dit wijst er eenerzijds op, dat men zich te Moskou zeer wel bewust is van zijn macht. Het eenige, waarin Rusland zich ten slotte wat toegevend betoonde, was de toon, waarop het gezegd werd. Anderzijds berekent het, dat Rusland zich de wég heeft vrijgehouden om straks, wanneer het op het uitdeden van bellingerente rechten aan de beide Spaansche partijen aankomt, daartegen bezwaren te berde te brengen. Immers het heeft nog niet toegestemd! Intusschen pakt Engeland de Spaansche zaak thans van een anderen kant aan. Het schijnt er aan te denken met Franco betrek* kingen aan te knoopen. Natuurlijk schreeu wen de Italiaansche bladen daarover ach en wee, want het zou zeer wel kunnen voe ren tot een vermindering van den Italiaan- schen invloed op Franco. Of deze generaal rasecht fascistisch georiënteerd is, is wel eens betwijfeld en men kan er van op aan, dat men daarvan in Italië minder vast over tuigd is, naarmate in den komenden tijd 'n feller toon in de bladen wordt aangeslagen. Geschiedt dit laatste, dan heeft Engeland Mussolini weer eens op een zwakke plaats aangegiepen. Overigens zal Fx-ankrijk, wiens belangen met die van Engeland ongeveer identiek zijn, wel volgen. Gaat het dezen kant uit, dan zou misschien het eind der; Spaansche kwestie in zicht kunnen zijn. De negen-mogendheden-confcrcntie te Brussel is begonnen. Japan is niet ver schenen en het is de vraag of zonder dat land veel te bereiken is. Merkwaai'diger- wijze wordt weer een Japansch vredesvoor stel gelanceei'd, dat aanneembaarder is dan het voiïge. Te Tokio zou men blijkbaar gaarne zeker zijn van eenige winst. De op- marsch van Japan ixx Sjansi wellicht een gewaagde onderneming moet vermoe delijk in de plaats komen van de uiteinde lijke zege van Shanghai, die Brussel had moeten intimideeren, doch die niet is be haald. De te kleine ovei-winning bij Shang hai maakt den indruk van een mislukking en daarom alleen reeds is de opmarsch iiï Sjansi geen vervanging. Dat de lust een nadeelige vrede te sluiten onder deze om standigheden niet groot is, is te begrijpen en voorloopig zal liet eind der vijandelijk- heden nog wel niet in uitzicht zijn. eigenaardig, dat de overwinningen van Sparta alle op vreemd terrein weixien bevoch ten; thuis heeft men twee wedstrijden ge speeld en even zoovele nederlagen geboekt. Zal nu de eerste overwinning op eigen veld worden behaald? Dat de vogels, die een vlug spel leveren als gewillige slachtoffers zullen fungeeren is uitgesloten, maar toch lijkt 't ons, dat deze vraag bevestigend kan worden beantwoord. Van den beginne af, dienen onze jongens echter aan te pakken en zij moeten zich niet door een tegenslag laten ontmoedi- j gen. Open spel spelen cn met veel enthou- i siasine strijden daarin ligt de winst. Het staat wel vast, dat de kamp, een uiterst spannend verloop zal hebben en meer dan ooit kan een gang naar het Schagen* terrein worden aanbevolen. Hoe da uitslag ook moge zijn: Jan Publiek I krijgt waar voor zijn geld! Vooraf gaat nog Schagen 3—Wieringer- waard 3 (11.15) en Schagen B—JVC A (10 u)« EEN PRIJSVRAAG VAN DE RADIO CENTRALE. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! Dit zal zeker een „Leitmotiv" geweest zijn voor de Radiocentrale, om door een buiten gewoon aardige reclameprijsvraag voor de jeugd, de aandacht op haar bedrijf te ves tigen. Ons werd een zestal, artistiek zeer geslaagde prentkaarten getoond, waarop in een vervolgverhaaltje het lief cn leed van een kikkerfamilie beschreven wordt. Na tuurlijk komt deze familie uit Kikkerland tot de overtuiging dat een aansluiting bij de Kikkerstadsche radiocentrale haar „billij ker en beter, 't beste uit den aether" brengt. Gedurende 6 weken zal bij elk geabonneerde wekelijks één kaart van de zes worden be- zox*gd. De kindei'en moeten deze kaarten op- spai'en endubbele nummers onderling iiiiilen. De Radiocentrale geeft natuurlijk graag inlichtingen over de prijzen, want dat is do groote attractie bij dezen vex-zamelwedstrijd, en over de wijze, waarop deze wonden toege- f kond. In andere plaatsen bestond voor de- zen wedstrijd een overgroote belangstelling, 1 verzekerde de heer Willemse ons. 't Is ook i werkelijk alleraardigst,, en de Schager jeugd zal zich zeker ndet onbetuigd laten! KOPJE ONDER. Gistermiddag is een zoontje van den heer S. Stam, Hoogzijde, tijdens het spe- I len op 't terrein van 't Katholieke kerkhof alhier, te water geraakt. Hij was met eenige I vi*icndjes in een boonx geklommen en blijk- I baar ging het wat al te wild toe, want op een gegeven moment viel Leo uit den boom naar beneden in dc modderige sloot. Ge- 1 lukkig bekwam de robbedoes geen noemen^ waardig letsel; een paar sclirammen, een nat pak, èn het gemis van zijn bril, die nu op den bodem van de sloot terecht is ge komen, zijn de eenige herinneringen, die Leo van dit avontuurtje overgehouden heeft, UITBREIDING VRIJW. LANDSTORM KORPS MOTORDIENST. In verband met de pi'opagandavei'gadering welke dezer dagen alhier voor het Vrijw. Landstormkorps Motordienstafd. Noordhol land gehouden werd, vernamen wij van den districtscommandant kapitein C. P. E. J. Hanegraaff te Alkmaar, het volgende: Hoewel men hoopt te komen tot een sectie „Schagen en Omstreken" van bovenvermeld korps, staat hieromtrent nog niets vast. Daar voor dient eerst een kern aanwezig te zijn van een voldoend aantal deelnemers. De streek ressorteert voorloopig onder de sectiq Den Helder. Op de bijeenkomst te Schagen ga ven zich circa 30 deelnemers op. Omtrent het juiste aantal valt intus schen met zekerheid nog niets te zeg gen, omdat verschillenden hun toe treding nog overwegen, terwijl de papieren van degenen die zich heb ben aangemeld, nog niet zijn onder zocht. Het veilingsverloop van de veilingsver- eeniging „Warmenhuizen" was over de ■maand October als volgt: (De getallen tusschen haakjes geven dc cijfers aan voor de miaand October van vo rig jaar) Roode kool 119.250 kg. (89.125 kg.) Gele kool 10.775 kg. (27.550 kg.) Gewone witte kool 813 200 kg. (981.650 kg.) Deonsche w. kool 8.000 kg. (21.275 kg.) Nep 9.400 kg. (22.857 kg.) Uien 121.G75 kg. (92.725 kg.) Slab'oonen 6.180 kg. (3.9S5 kg.) Aardappelen 125.515 kg. (473.660 kg.) Peen 27.350 kg. (3.825 kg.) Bospeen 1.750 bos Bieten 14175 kg. (17.800 kg.) Gixx>ne kool 525 kg. Andijvie 2.G30 st. (31.800 st.) De omzet bedit>eg in October 1937 f 28.514.90 tegen f 31.703.59 in October 1936 V.LO.S.-nieuws. A.s. Zondag krijgen we weder een thuis wedstrijd en wel tegen S.R.C.. 1 uit Schagen. Dit is voor ons eerste elftal een vreemde club. liet vorige jaar speelde deze club in de derde klas en is daarna gepromoveerd naar de tweede klas. Gelet op de thans be reikte resultaten, krijgen wij een idee, dat S.R.C. een van de onderste plaatsen in de competitie zal blijven bezetten. Dit neemt niet weg, dat a.s. Zondag toch opgepast moot woi'den, dat S.R.C. ons eerste elftal geen verrassing bezorgd. In ieder geval zijn wij benieuwd hoe S.R.C. het in Warmenhui zen zal maken. Wij hopen dan S.R.C. door prima spel het ons eerste elftal moeilijk zal maken en onze Jongens genoodzaakt zullen zijn hun beste beentje voor te zetten. Hoe de opstelling a.s. Zondag zal zijn is nog niet, mol zekerheid te.zeggen, daar onze bekende Piet nog geen garantie kan geven, dat hij meespeelt. Wij hopen voor ons elftal dat hij a.s. Zondag zal kunnen besluiten wel mee te spelen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen Wij naa«* Int Vios bordje. Het tweede elftal heeft a.s. Zondag rust. De Junioren a. spelen een thuiswedstrijd, Of het is tegen Con Zclo a of tegen Voor waarts a, is nog een vraagteeken, daar hierover 2 tegenstrijdige berichten bestaan Dc Junioren b gaan ten strijde naar Con Zclo b. Volgens het voorloopig programma moet op Zondag 14 Nov. a.s. ons eerste elftal naar S.V.W. te Heerhugowaard Zuid. Voor het tweede elftal is tot op heden nog geen wedstrijd op Zondag 14 Nov. a.s. vastgesteld. Onze secretaris zal trachten dit nog voor elkaar te krijgen, Alleen bi) SCHAGEN. 1® I ?l^ll'!ff)i^ll!lllf^ll llXf^]ll||ti3i1!; Hl BURGERLIJKE STAND MAAND OCT. Geboren: Johannes, zoon van N. Pixwiik en M. Schouten; Elisabeth, dochter van N. Tesselaar en C. Berkhout; Maria Anna, doch ter van D. Molenaar en M. Smit; Herman Johannes, zoon van M. Bruin en B. E. Ligthart. Overleden: Groot, Geertruida, zonder be roep, wonende te Haremkarapel, echtge- noote van T. Gieling, oud 56 jaren. Anna Maria, dochter van. T. Doffer en T. Mekken, oud 7 jaren, De Gexxs, Trijntje, zon der beroep echtgonoote van C. Vlam, oud 59 jaren; Hondricus Johannes, zoon van H. J. Mosch en E. Green, oud 1 jaai', overleden tc Alkmaar. Huwelijks-aangiften: Duinmeijer, Cornelis 23 jaren, vrachtrijder, wonemie alhier, en de Heer, Hendrika Maria, 18 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Huwelijken: Duinmeijer, Cornelis, en de Heer, Hendrika Maria. ZIJPE Naar ons wordt medegedeeld, is de heer P. Doorn te St. Maartensbrug wederom be noemd tot tijdelijk opzichter bij het water schap Zijpe en Hazepolder. Naar wij vernemen bestaat bij liet Gemeen tebestuur het voornemen, op de O.L. Scho len, voor zoover dit nop niet het geval is, voorlaan ook de verkeersregels te doen onderwijzen. Dit onderwijs zal zonder twij fel aan de veiligheid van het verkeer ten goede komen. -Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer neemt nog steeds toe. Meldden we een paar dagen geleden, dat het aantal gevallen 250 bedroeg, thans kunnen we me- dedeelen, dat reeds ongeveer 275 gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente voorkomen. SCHAGERBRUG. Cursus handenarbeid. Voor de cursus in handenarbeid, welke door den heer Wiering wordt gegeven, heb ben zich niet minder dan 18 leerlingen aan gemeld. Om deze reden is do cursus thans 1 in 2 klassen gesplitst.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10