Raad Oude Niedorp Uit onze omgeving GRIETJE. OUDESLUIS. „In het Witte Paard de vroegere School- en Onderwijzerswoning Schager Roosjes Door trein overreden Predikbeurten Nieuwe troepen geland bij Sjanghai Kantongerecht te Alkmaar DE HEER WAIBOER IN DE OPPOSITIE. Vergadering van den Raad op Vrijdag 5 November 1937, 's middags om 4 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Raar, burgemeester, tevens secretaris. Afwezig is de heer Waiboer. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat zij be sloten hebben de rente der ge ld leen in gen, verstrekt ter financiering der voorschotten aan den groven tuinbouw, met ingang van ,1 Jan. 1938 te verlagen tot 3% pet. B. en W. stellen voor, de hierop betrek king hebbende raadsbesluiten te wijzigen. Goedgevonden. Een schrijven van het Bestuur van don W.O.L.-polder, houdende verzoek tot verbe tering van eenige molen- en hoofdslooten in werkverschaffing. Een in overleg met de Ned. Heide Mij. opgemaakte begrooting van dit werk be cijfert de kosten op f 3000. B. en W! stellen voor hiertoe te besluiten, behoudens goedkeuring van den Minister. De heer Kolkman zou gaarne zien, dat Ide menschen, die dit werk uitvoeren, een paar centen meer verdienden. Als de Pol der eens een kleine toelage gaf Zoo het nu gaat, moeten ze het zoowat voor niets doen. De Voorzitter zegt, dat de Polder wel wil meewerken, maar een toeslag geven, dat mag niet. Spr. denkt wel, dat de Heide Mij. er aan mede wil werken, om dit werk als accoordwerk te doen uitvoeren. Het gemid deld uurloon bedraagt dan 27% ct; de goe de werklieden kunnen daar dus boven ko men. Op een vraag van den heer Molenaar antwoordt spr.. dat weer een bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds is aange vraagd van 100 pet.; hoeveel we krijgen, moeten we natuurlijk nog afwachten. De heer Bierman wijst er op, dat het vorig jaar bij het toezicht onbillijk is toe gegaan. De Voorzitter noemt de kwestie van het toezicht een moeilijke; spr. zal met dezen wenk rekening houden. Conform het voorstel van B. en W. wordt hierna besloten. Suppletoire begrooting 1937. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een suppletoire begrooting voor den dienst 1937 in verband met de afrekening van den Rijkssteun over 1936. Uit de ontwerp-begrooting blijkt, dat f 32.60 van de ontvangen steun aan het Rijk moet worden terugbetaald en 1653.23 kan worden toegevoegd aan de reserve. Overeenkomstig het voorstel van B. en "Y/. wordt besloten. De heer Waiboer komt ter vergadering. Verpachting gemeentelanderijen. Voorstel van B. en W. tot verpachting der gemeente-landerijen voor het tijdvak 1 Nov. 1937 tot en met 31 Oct. 1938, op de zelfde voorwaarden als het afgeloopen jaar. De heer Waiboer acht de pacht van de landerijen te laag, met het oog op den verbeterden toestand. Spr. wil de pacht verhoogen, met uitzondering van een per ceeltje te Zijdewind. De heer De Heer zegt, dat er al zoovele slechte jaren zijn geweest en om nu al direct met een verhooging te komen, daar gevoelt spr. niet voor. Hij wacht liever nog een jaar af, als het land goed gebruikt wordt tenminste. De heer Molenaar laat zich in denzelfden geest uit. De heer Kolkman merkt op, dat deze kwestie ook in de commissie-vergadering ter sprake is gekomen en toen heeft spr. ge zegd, dat hij voor verlaging was. Dat is nu wel een beetje sterk uitgedrukt, maar spr. is geenszins voor verhooging en wil zelfs de prijs van eenige perceelen bouw land, welke twee kwartjes meer doen, met dat bedrag verlagen. Voorts vraagt spr., met het oog op de nieuwe Pachtwet, of het niet gewenscht is de landerijen voor twee jaren te vbrhuren. De Voorzitter zegt niet te weten, wanneer de nieuwe Pachtwet in werking zal treden, maar wanneer die wet van kracht is, dan zal in het algemeen voor onbepaalden tijd worden verhuurd. Het verhuren op korten termijn wordt uitzondering Practisch wordt het slechts mogelijk de huur op te zeggen, wanneer het land ongeveer 12 jaar in ge bruik is geweest bij den pachter. Wanneer we nu voor twee jaren verpachten, profi- teeren we 1 jaar langer van de oude pacht, maar dan zullen we aan de goede pachters vastzitten. Spr. geeft in overweging den pachtprijs' volgend jaar onder de loupe te nemen; en nu dien prijs onveranderd te laten. Wellicht zou men bij publieke verhu ring tot een hoogeren prijs komen, maar de nrijs zou dan niet op gezondo manier verkregen worden. De heer Waiboer: Ik kan me er heelemaal niet mee vereenigen. Overal om ons heen zien we een verhooging van de grondprijzen Sor. stelt voor den prijs van het gras land te verhoogen met f 10.— per H.A., en dien van het bouwland met f 0.50 per snees, met uitzondering dan van het eerder genoemde per ceeltje te Zijdewind. Spr. zal er niet in berusten, wanneer dat niet gebeurt en in dat geval aanhouden op een publieke verpachting. De heer Van Zoonen vindt de woorden van den heer Waiboer niet logisch. Spr. wijst er op, dat de producten den steun van de regeering nog noodig hebben. Wordt de toestand beter, dan vindt spr. het logi scher, dat eerst de steun wordt weggeno men. Kan die steun gemist worden, dan pas moeten de grondprijzen verhoogd wor den. Spr. vestigt nog de aandacht op den Steun voor de kleine boeren. De heer Bakker oordeelt verhooging eveneens niet wenschelijk; immers ook voor de kleine tuinders wil men een in stantie voor steunverleening in het leven roepen. De heer Molenaar wijst nogmaals een tverhooging van de hand. De heer Waiboer zegt, dat hem is aange boden om het bouw- en grasland voor resp. f 0.50 per snees en f 10 per H.A. meer te huren. Na nog eenige besprekingen wordt het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht en aangenomen met. 6 tegen 1 stem, die van den heer Waiboer. Verhooging salaris doodgraver. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het salaris van den doodgraver, in gaande 1 Jan. 1938, met f 14.en dit alzoo te brengen op f 90.per jaar. Waar de al gemeen e begraafplaats be langrijk is vergroot, achten B. en W. het billijk, gezien het meerdere werk van den doodgraver, deze verhooging in te voeren. Goedgevonden. Begrooting 1938. Aan de orde is de behandeling van de begrooting voor den dienst 1938 en de voorloopige vaststelling van de begrooting 1938 van het Burg. Armbestuur. Met de door de Commissie tot onderzoek der gemeentebegrooting geadviseerde wijzi gingen gaan B. en W. accoord. De begrooting sluit aan inkomsten en uit gaven tot een bedrag van f 67.334.96; de post onvoorzien bedraagt f271.40. De Kapitaal- dienst sluit tot een bedrag van f32.523.73. De bijdrage van het Rijk in de gemeente- huishouding beloopt f7000, terwijl een ex tra belasting-bijdrage uit het Werkloos heidssubsidiefonds is aangevraagd. De Voorzitter geeft gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen. De heer Waiboer geeft als zijn meening te kennen, dat de toestand niet eerder nor maal kan worden, voordat normale loonen (werkverschaffingsloonen) worden uitbe taald. Wie de haver verdient, krijgt die niet! Spr. wil een protest naar Ged. Staten zenden, om verandering in de loonen te krijgen. Moeten de menschen altijd gekleed worden door de burgerij? De Voorzitter zegt, dat de heer Waiboer bij den betreffenden post maar op dit on derwerp moet terugkomen. De heer Waiboer vraagt, of men wil aan- teekenen dat hij met deze begrooting niet accoord gaat. De heer Kolkman brengt B. en W. dank voor de fijne begroot.ing met memorie van toelichting, welke de raadslieden hebben thuisgekregen. Voorts spreekt hij zijn be wondering uit voor de acoui'ate wijze waar op deze begrooting is samengesteld. De begrooting wordt dan hoof dstukgewij ze behandeld. De heer De Heer wil er nog een paar straatlantaarns bij hebben. De Voorzitter doet de toezegging van 1 lichtpunt. Wat de raad van den heer Bier man betreft om ook eenseen kijkje te ne men in den Zwarte weg, om daar lantaarns te plaatsen, wordt te kostbaar. Misschien is in samenwerking met particulieren iets te bereiken. De heer Kolkman wil de loonen in werk verschaffing opgevoerd zien. Na eenige discussie wordt besloten, om te trachten, de gemeente in een hoogere klas se ingedeeld te krijgen. Of dan de werkver- schaffingsloonen hooger worden, wist de Voorzitter nog niet, wel de steunbedragen. De begrooting wórdt hierna vastgesteld; de heer Waiboer alleen stemde tegen. De begrooting van het B.A. gaat eerst naar de ministers van Binnenlandsche Za ken en Financiën en komt dan via Ged. Sta ten bij den Raad, die haar dan, wanneer er geen bezwaren tegen bestaan, goed kan keuren. B. en W. stellen voor de kosten per leer ling bij het L.O. voor 1938 ingevolge het nieuwe artikel 55 bis der L.O. wet vast te stellen op f 10. Allen voor. Benoemingen. Volgt de benoeming van een lid van het bestuur en van de Comim. van toezicht op de Prot. Arm voogdij, wegens periodieke af treding op 31 Dec. a.s. van de heeren Jb. Rootjes en H. Fijma. Conform het voorstel van het Bestuur bevelen B. en W. ter benoeming aan: Als lid van het Bestuur: 1. Jb. Rootjes, 2. P. Kooij; Als lid der Comim. van Toezicht: 1. H. Fij ma, 2. P. Blokker. Benoemd worden de heeren Rootjes en Fijma met algemeene stemmen. Na rondvraag, welke niets oplevert volgt sluiting. ANNA PAULÜWNA Het getrouwde Schoolmeisje. Voor den kunstkring „Ormenio" voerde het gezelschap Saalborn—Parser het blijspel in drie bedrijven: „Het getrouwde School meisje" op. Het was de eerste kunstkring avond en dus vertelde Ormenio's voorzitter, de heer V. Kaan, hoe men tot het organisee- ren van deze avonden kwam. Werft leden, zeide spr. voorts, zij kunnen ook nu nog toetreden en betalen dan een verminderden abonnementsprijs. Ormenio zal er u dank baar voor zijn en zorgt voor nog meer mooie avonden! Welnu we gelooven dat het bestuur van Ormenio met de keuze van bovenge noemd stuk zelf de beste propaganda ge voerd heeft, die voor het winnen van leden noodig is. Want genoten is er dat spel, die vlot heid van geroutineerde artisten, die aan kleeding, wat was het een lust er naar te kijken. En het gegeven? Och ja als we zoo nuchter neerschrijven, dat het stuk draait om een jong meisje, dat op een middelbare school gaat met een veel ouderen profes sor trouwt „heimwee" naar school krijgt en zonder medeweten van haar man, weer in de schoolbanken plaats neemt, dan lijkt dat wat onmogelijk. Maar was het juist niet de grootste verdienste van Carla de Raet, dat zij door haar sublieme spel, die onmo gelijkheid uit onze gedachte dreef? Saalborn's rol van professor en man van dit kind-vrouwtje, is misschien wat minder aannemelijk door den schrijver geteekend, maar Saalborn buitte o.i. te veel de komische situaties uit, slaagde er door z'n charge min der in het onwaarschijnlijke aanvaardbaar te maken, doch liet ons smullen van de geestigheden en toonde zich daarin de ras- artist. Hoe echt was ook vaak het levend maken van de schoolsfeer. En nu zouden we misschien nog wel enkele A. v. d. HAM K. v. d. HAM—Rezelman geven kennis van de geboorte van hun Dochter, Anna Paulowna, 4 Nov. 1937. Veerweg 24. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, en Groot moeder, Mej. L FRAAI, betuigen wij hiermede onzen innigen dank. Inzonderheid geldt onze dank aan Dr. Werner, Zuster Bunders en den heer Wiedijk en Echtgenoote, voor de liefde volle behandeling tijdens haar langdurige ziekte. Uit aller naam, C. BAKKER Gz. Wieringerwaard, Nov. 1937. 2 PAARDEN te huur gevr., spoed J. P. KREIJGER, Ewijcksvaart 10, Anna Paulowna. Voor de vele blijken van be langstelling, bij onze 12^-jari- ge Echtvereeniging ondervon den, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Jb. J. G. VAN ESSEN. M. A. v. ESSEN—Keete. Petten, Nov. 1937. ZOëD AG AVOND 7 NOV. draait de prachtfilm 99 in het lokaal J. KREIJGER. Entrée 20 ct. Aanvang 8 u. Toegang voor eiken leeftijd. TE KOOP: met erf en tuin te Valkkoog. Te bevragen bij den Burge meester van St. Maarten. Vanaf gasfabriek Schagen, COKES 85 ct. per H.L. en PAREL 90 ct. per Hl. Bestelhuis J. C. CASTRIGUM, N. Laagzijde, Schagen. Te koop: 1 H.L. WILL. PITT, K. VADER, Winkel. NETTE JONGEN gevraagd bij Fa. L. DE PEE, St. Maarten. Te koop: 8 BIGGENMERKEN, bij Jb. MOOIJ Tz., Blokshoeve, Callantsoog. Te koop: Mooi grijs em. en zwart em. gebl. Fornuis, 70 en 80 c.M. lang, 2 drie* en 2 vier- pits Petr.stellen. Een mooie Jaarsma Haard, en Gr. Vuur duivel, 1 Keukentafel, enz. A. SN AAS, Molenweg, Schagen. Gevraagd, voor direct of Kerstmis: EEN NET MEISJE, bij D. DE GRAAF Dz., Ónder duin, Koegras. Te koop: 15000 kilo VOERBIETEN, en 1 partijtje Boonenstroo. Jb. VAN TWUIVER, Walingsweg, Wieringerwaard. Te koop: 2 GELDE KOEIEN, 2 KALFVAARZEN, van mond- en klauwzeer gene zen. D. SLEUTEL, Trapweg, Schagen. Te koop: 10-jarige BRUINE BLES MERRIE, zeer mak vertrouwd paard. J. BROERSEN, St Maartensvlot- brug. Te koop: Een Vt tons Vracht auto, Studebaker, Erskine. Ge schikt voor landbouwtractor. B. DAPPER, Burgcrvlotbrug. Te koop: Een beste TREK- en WAAKHOND, gekr. Herder, 2 jaar oud, goed gekeurd, groote maat, en oolc een H. Kar op luchtbanden, bij J. GROOTES, Burgerbrug, A 100. bedenkingen kunnen aanvoeren, maar moesten dan toch daarnaast zooveel goeds zeggen van dit leuke stuk, (dat we nu een maal niet al te serieus moeten nemen), en we zouden het prachtige spel in vele goed verzorgde rollen zóó moeten roemen, dat het goede toch verre de overhand zou hebben. We volstaan dan ook maar met te herha len wat we reeds zeiden: het was een uit stekende propaganda voor den jongen kunst kring. BREEZAND. Uitvoering. De zangvereeniging „Vriendschap" heeft zich, voor haar a.s. Zondag te geven uitvoe ring, de medewerking verzekerd van den hu moristgoochelaar Johnny Frans. Men zie voor bijzonderheden advertentie in dit nummer. WIERINGERMEER MIDDENMEER ONTWIKKELING EN BEDRIJFSVOOR LICHTING Donderdagavond werd door den heer J. W. J. Aalders, hoofd der school te Midden- meer, in een der schoollokalen aldaar de eerste lesavond gehouden van den cursus ontwikkeling en bedrijfsleer, waaraan door ruim 30 personen werd deelgenomen. WIERINGERWAARD Openbare les kinderzangklas Op Zondag 14 November a.s. zal de kinder zangklas van Meester van Ham weer een openbare les houden. Behalve een 20-tal liedjes zal" de kinderclub een tooneelstuk opvoeren in drie bedrijven getiteld „De Gou den lepels". Daar we gewoon zijn, dat de kinderen hun beste beentje voorzetten en de heer Breed voor leuke balmuziek zorgt, be looft het een prettige avond te worden. Voor nadere bijzonderheden zie men de in dit nr. voorkomende advertentie. WIERINGEN WIELERCLUB WIERINGEN. Bovengenoemde vereeniging vergaderde gisteravond in het Wielerbaan Restaurant Na het openingswoord van den waarne- menden voorzitter, den heer Alb. Duijnker, worden eenige prijzen van het vorige jaar uitgereikt. De hierna voorgelezen notulen worden goedgekeurd. Besloten wordt op 12 Dec. 's middags in Concordia een home-trainer-wedstrijd te houden met bal na. Na eenige ingekomen stukken te hebben .behandeld worden eenige huishoudelijke besprekingen gevoerd, o.a. wordt besloten een home-trainer-wedstrijd te houden in St. Maartensvlotbrug. Hierna rondvraag en sluiting. Op het traject Alkmaar—Heiloo. Waarschijnlijk zelfmoord. De trein, die te 17.47 uur vanuit Alkmaar naar Amsterdam vertrekt, heeft gistermid dag bij den spoorwegovergang te Heiloo den gepensionneerden spoorwegambtenaar J. v. d. P. te Alkmaar, overreden. Het slachtoffer heeft zich blijkbaar met opzet op de rails, neergelegd, daar zijn jas langs den kant van de spoorbaan lag. De man was zooals vanzelf spreekt, op slag dood. Naar wij vernemen leed v. d. P. aan zwaarmoedigheid; hij was afgekeurd voor den spoorwegdienst en tobde daarover. ZONDAG 7 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Bergen, voorm, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Ned. Herv, Evang. Middenmeer, vm. 9.30 uur, Ev. K. Kiewiet. Dankuur voor den oogst, Slootdorp, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Wieringerwerf, nam. 7 uur, Ev. K. Kiewiet. Slootdorp, nam. 7.30 uur, Jongel. samenk. in de consistorie der Herv. Kerk. Gerei. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur, Ds. Th. J. Kerssies, van Burum (Fr.) Nam. 2 uur, Cand. H. van Twillert. Middenmeer, vm. 9.30 uur. Ds. C. v. d. Vliet. Nam. 2.30 uur, Ds. Th. J. Kerssies. Anna Paulowna, voorm. 9.30 en nam. 2.30 u. Ds. J. J. Bonsema, van Krabbendam. H. Avondmaal. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer Looij, van Eindoven. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geestenveg la), voorm. 10.15 u. en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. Dankdag voor 't Gewas. Zaterdag 2 uur, Kindersamen komst. Japanners rukken Honau binnen Afscheiding van Hopei voorge steld. Onder dekking van een hevig artillerievuur en een bombarde ment van de luchtmacht zijn giste ren Japansche troepen aan land ge zet, in de Hangtsjau-baai ten zui den van Sjanghai, Deze troepen moeten de Chineezen te Poetoeng omsingelen of verdrijven. De Chineezen hebben gepoogd de Japansche troepen terug te slaan en nog steeds wordt hevig gestreden. Veertig troepentransportschepen, be schermd door vele oorlogsbodems, kruisten voor de kust. Onder bescherming van een rookgordijn begaven de soldaten zich in een tachtigtal motorsloepen. De troepen zouden uit Noord-China gekomen zijn. Of de landingspoging gelukt is, is niet bekend, daar de Japansche militaire autoriteiten zich daarover niet uitlaten. De Japansche actie aan het front ten westen van Sjanghai wordt bemoeilijkt door den steeds vallenden regen. Toch zijn weder om Japansche afdeelingen onder dekking van rookgordijnen de Scetsjau kreek overge stoken, niettegenstaande het hevige artille rie- en mitrailleurvuur, dat groote verliezen veroorzaakte. Gisteravond is een overeenkomst geteekend inzake het instellen van een zone voor vluch telingen in het noorden van Nantau. Aan het front van Peking heeft de Japansche legermacht welke de grens is overgetrokken en de pro vincie Honan is binnengerukt, de stad Tsjangteh bezet, gelegen op 508 K.M. ten zuidwesten van Peiping, De Chineezen lieten hierbij ruim 500 dooden. In een gemeenschappelijke verga dering van de commissies tot het handhaven van dén vrede in de pre fecturen Sjoente, Sjaho, Hantan en Tsesien in het zuiden van Hopei, is een resolutie aangenomen, waarin wordt gewezen op de noodzakelijk heid van de afscheiding van Hopei van Nanking. Het Japansche volk wenscht vrede. Hoewol gewezen wordt op de afwezigheid van een officieel© bevestiging, (zie ook el ders in dit blad) plaatsen Japansche bladen op opvallende wijze berichten uit Berlijn, waarin medegedeeld wordt dat Hitier voor nemens zou zijn bemiddeling te verleenen om aan het conflict tussohen China en Ja pan een einde te maken. Waarnemers zijn van oordeel, dat het be lang dat door de pers aan deze berichten wordt gehecht, een aanwijzing vormt voor het ongeduld, waarmede het Japansche pu bliek wacht op het openen van vredesonder handelingen. STRAFZITTING VAN 5 NOVEMBER. Oude Niedorp WAARDELOOZE GETUIGENIS De eerste zaak, de miniatuur aanrijding uij het Oude Niedorper Verlaat, waarvoor de melkslijter B. N. als eerste en eenige getuige werd gehoord, liep al dadelijk op het juridische strand. De verdachte Leo B. was niet aanwezig en H. gaf wel een uit voerig relaas betreffende de carambole met zijn aan den weg staand melk wagentje, waardoor wel 2 gulden schade was aange richt, maar de getuige had persoonlijk niets van de geheele aanrijding gezien, ergo was deze getuigenis waardeloos, en dus werd de zaak aangehouden ten einde twee andere getuigen, de gebr. Langedijk te hooren. Ons melkboertje had al genoeg gepraat en vroeg permissie om thuis te blijven. Warmenhuizen: DAT LIEP ER DIEPER IN. Van heel wat meer beteekenis, materieel als financieel, was een aanrijding te War menhuizen, alwaar op 5 Augustus een in de Dorpsboulevard staande dorschmachine met uitstekende poelie 'n tik kreeg van een door zekeren W. uit A'dam bestuurde auto. De dorschmachine was niet in staat, deze duw te weerstaan en liep tegen den muur aan v. d. woning waarvoor zij was gestationneerd waardoor de toegebrachte schade ook in dit opzicht werd uitgebreid. De Amsterdamschc chauffeur Adr. W. stond ter zaken deze aan rijding die geheel aan zijn schuld was te wijten terecht en werd veroordeeld tot f 10 boete of 6 dagen. De schade aan de dorsch machine, bedroeg 80 gulden en zou door de verzekering worden gedekt, doch de tuinder K. Tesselaar, aandeelhouder van het bescha digde dorschinstrument, verklaarde tot dus verre nog niets van die verzekering te heb ben gehoord. Er was noch een expert, noch welke functionaris dan ook, komen opdagen, wat toch niet pleit voor de activiteit van het betreffende verzekeringslichaam. Z ij p e. DE HUISVADER ALS RECHTER OVER DEN HUISVADER. De arbeider Gerrit v. KL, 'n weduwnaar met 8 kinderen, wiens oudste dochter dit groote huishouden moet waarnemen, was voor den Kantonrechter geroepen, omdat hij zijn nog leerplichtwettig dochtertje M., dat reeds de 7e klas had doorloopen, doch nog geen 14 jaar oud was, een tweetal onontbeer lijke schooldagen had onthouden. De school opziener had den braven man afgeschilderd als 'n vader, die tamelijk onverschillig stond tegenover de lagere schoolwetenschap, doch gelukkig werd deze pil weer dik verguld door den veldwachter Homan, die verklaar de dat v. KI. als ordelijk burger en góed huisvader bekend stond. Vader Gerrit was dan ook in staat een aannemelijke verklaring van het verzuim te geven, aangezien op bedoelde datuims de oudste dochter een blessure aan de hand had en toen door zus M. moest worden geassisteerd. De ambtenaar vorderde 2 gul den boete of 2 dagen, doch de Kantonrech ter, zelf ook vader, wist beter dan den vrij gezel-ambtenaar wat er in een huishouden met 8 kleuters te koop is en veroordeelde tot de minimumstraf op de overtreding ge steld, f 0.50 boete, die door den voldanen vader contant werd afgetikt ALKMAAR, 5 November. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 56 H.L. voer- tarwe f 700—825, 20 HL. rogge f 7.50; 165 HL. gerst f 6.50—7, idem chev. f 77.80, 431 HL. haver f 6.35—7, 256 HL. boonen, w.o.; paarde f 9—9.10. bruine f 12—15.50, citroen I 19—24, duiven f 9—10.10, witte f 23—27 en tuinboonen f 2535; 5 HL. di versen: 5 HL. mosterdzaad (geel) f 16.50; 11 HL. karwijzaad f 22.60; 175 HL. erwten, w.o.: kl. groene f 10, groote groene f 20 23, grauwe f 14—28, vale f 12--19 en plat te f 2122. Alles per 100 Kg. Totaal aan voer 1123 H.L. Handel goed. ALKAAR, 5 November 1937. Aangevoerd 4 stapels, zijnde 93.000 kg. Fabriekskaas f 23; Boerenkaas kleine f 23 Boerenkaas commissie f 23 alles por 50 kg. Handel goed. MEDEMBLIK, 4 November 1937. Witte kool 0,800,85, gele kool 1; kroten 2.50-2.70; Wortelen 130—1.50. ALKMAAR, 5 November. Aardappelen 2.30, aardbeien 0.17—0.20, an dijvie 0.601.50, appelen 38, bloemkool I 5—8, idem II 24, boerenkool 2.60—3.80, bieten 1.602.60, druiven 715, gele kool 1.20, groene kool 1.50—2, kropsla 0.60i, knolsoldgrie 2—2.60, peren 2—10.50, prei 1.50 —2, peterselie 2.60—3.30, postelein 40—60 ct., radijs 1—2, roode kool 1.50—3.20, selderie 1 —1.60, spinazie 0.20—0.68, spruiten 3—7.50, snijboonen 915.50, dubbele spercieboonen 2—3, tomaten 2.60—8.60, uien 3.60—7.60, wor telen 1.50, boswortelen 2.50—5, witlof I 5— 6.50, idem II 2—3.50. WARMENHUIZEN, 5 November. Roode kool 1.10—2.60, witte kool 0.80. Aanvoer 18.800 Kg. roode kool, 2100 Kg. witte kool. WINKEL. 5 November. Appelen f 16, peren f 1,50—7, druiven S10, aardappelen f 1.301.50, koolrapen 1-^-1.20, per 100 pond. Bloemkool f4—5, an dijvie 6070 ct. per stuk. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Nov. Uien 6.90—7.10, drielingen 5.30—5.50, grove 6.606.80, peen 1.802, rammenas 90 ct., kroten 2.60, roode kool 1.50—3.10. 25000 kg. witte koolSO—1; 32000 kg. gele kool 1—1,30 2300 kg. groene kool 1,70—2,10 600 stuks bloemkool 3.104.30 dito 2e soort 1,501,70 15000 andijvie 0—60 NOORDSCHARWOUDE. 6 Nov. Bevel. 1.90. bi. dito 2.40—2.50, bl. aardap pelen 1.90, uien 6.607.20, drielingen 5.90, grove 6.80, gele nep 7.—, peen 1.60—1,80, kl. peen 50—70 ct. spercieboonen 17.10. 600 kg. kroten 2,20—2,70 50300 kg. roode kool 1,50—3,50 20600 kg. witte kool 0.80—1; 9500 ko°l 1—1,20 41800 d- witte kool >oO—l,80

Schager Courant | 1937 | | pagina 11