lira DE DRIE AUTO'S JU Beste Jongens en Meisjes 7? Sm is- i Ut geloof, dat jullie met elkaar afgespro ken hebben: We zullen net zoo veel raadsels en briefjes insturen tot de Kindervriend er geen raad meer mee weet. Kolossaal... wat een berg deze week. Ik verslikte me, toen ik die zag. Nu heb ik ook nog een klacht: Denk er vooral aan Naam en Adres op de briefjes te zetten en op de envelop „Aan den Kinder vriend". Dat mogen jullie niet meer ver geten, hoor. Spreken we dat af?? De taart, de veelbegeerde, is deze maal door juffrouw Fórtuna uitgereikt aan: RIKA KEIJZER, Lauriestraat E. 20, Schagen. die wy natuurlijk recht hartelijk feliciteren. Denk er om... geen pijn in je buik eten hoor! En nu de briefjes: Koba Kuiper, Schagen. Och, och, wat een verdriet. Koba had zo'n kiespijn, dat ze geen grote brief kon schrijven. Is de kies er al uit? Aagje Mooy, St. Maarten. Is het een knalfeest geworden, Aagje, de 12% -jarige bruiloft van je vader en moeder? Niet te veel taartjes gegeten? Nelie Rampen. Anna Paulowna. Dat is een ideale poes, die van jullie Nelie. Dan moet je Gerrit bij ons thuis zien. Die doet met z'n 14 jaren niets dan kattekwaad. Henk Hoogland, Burgerbrug. Ik vind het fijn, dat je rapport in orde was, Henk. Want daar gaat het toch maar om. Heb je met dorsen goed geholpen? Wim Schoorl, Barsingerhorn. Je hebt het gezien Wim, puzzelen valt best mee. Even wat geduld enje maakt een kans op een boek of taart Rientje Slikker, Kreil. - Wat een akelig klein briefje Rientjenee, dat was bar. Ik ben er van geschrokken. te iO, o, o, o, weer een meisje, dat vergeet naam en adres te vermelden. Daar moet jullie toch om den ken, en jij ook meisje, wiens moeder heeft gezegd, dat het netter moest schrijven. Jan Hartog, Aartswoud. Jan, daar ligt nog altijd een briefje van jou op m'n lesse naar. Je hebt er een aardig gedichtje op geschreven, dat ik heel graag zou over nemen alser maar plaats was. He laasje vrienden en vriendinnen sturen zóveel briefjes in, dat ik me wel beperken moet. Dag Jan!! Nelie Speur, Wieringen. Nelie, jij bent een trouwe vriendin, maar je moet om één ding denken: op de enveloppe van je brief moet altijd staan: Kindervriend Schager Courant. Afgesproken Jan Stammes, Nieuwe Niedorp. Jouw briefje was verleden week te laat, Jan, en dan kom je niet meer in aanmerking. Voor al: steeds op tijd met de briefjes, hoor. Janie Broekhuizen, Schagen. Zo, nu zie je eens als je vergeet je voornaam vol uit te schrijven. Dan scheld ik je uit voor „Jan", terwijl je een meisje bent. Dik Jes, Anna Paulowna. Ja. die mees ter Hazeloop is een „kei", Dik. Hij zal nog wel heel wat puntjes voor z'n club maken. Een fijne meester. Siem de Vet, Woudmeer. Leuk, dat jij zo'n duivenliefhebber bent, Siem. Maar... wat ik zeggen wilde; je schrijft „duifen", maar het is „duiven" Niesje Koning, Het raadsel was goed Niesje, maar... je bent vergeten te schrijven waar je woont. Hoor ik dat van de week? Gert en Wim Blaauboer, Oudesluis. Of ik bang ben met het mistige weer te rijden... Nou. de Kindervriend is wel niet zo'n held als Winnetou en Old Shatterhand, maar zo héél erg bang is hij toch ook weer niet. Jan Stöve, Schagerbrug. Ja, dat Is waar ook Jan. Waar zou Mientje van Essen toch zitten. Ik zie die vriendin van me nooit meer. Informeer je er eens na? Cornelia Anna Keyzer, Den Burg, Texel Ja Cornelia, verleden week waren er veel briefjes, maar nu nog meer. Het gaat maar steeds omhoog het aantal. Gert, Jan en Wim Broens, Schagerbrug. Ja, Boekarest was goed jongens. En doen jullie den armen Kindervriend een plezier: een beetje netter schrijven. Het lijkt wel blindenschrift... foei. Hendricus Peetoom. Keinsmerbrug. Zo, dus jij bent zo'n beetje een raadsel-wonder. Ben je op school ook een bolleboos? Vast wel, hè? Marletje de Moor, Warmenhuizen. TjèA, die Marietje Spoor is nét gelukkig. Maar... wie weet hoe gauw jij een beurt krygt. Carlientje Bloothooft. Wat heb jij een leuk postpapier Carlientje. Ik vind het heel mooi. Schrijf je van de week weer? C. de Reus, Winkel. Ja Cornelis, die boeken van Karl May zijn prachtig. Ik kan ze zelf nooit vergeten. Trien!....v Och, och... hier het meisje, dat me de raad geeft aan de ooievaar een zusje te vragen. Hoe is je achternaam ook weer Maartje Wijngaard, Burgerbrug. Foei... hebben jullie mij uitgelachen, dat ik dat raadsel niet wist. Mooi is dat... Als jullie nog eens iets hebbenzeg! Corrie en Jannie Wardenaar, Dirkshorn. Ja, die Marie Spoor is een gelukkige. Jullie benijden haar allemaal, geloof ik. Piet Pijper, Hensbroek. Juffrouw de Vries ken ik wel. Ik vind haar een aardige onder wijzeres. Jullie zeker ook, hè? Jaap Smit, Dirkshorn. Ik zal jullie op Keuveltjesavond verwachten hoor. Bel maar aan. Jan Brommer, Barsingerhorn. Een groter Tarzan-verhaal... ja, dat zouden jullie allemaal wel willen. Maar ddt gaat niet. Maarten Middelkoop, Barsingerhorn. Natuurlijk mag je met ons meedoen Maarten. Maar... niet van die kleine pieterpeuter briefjes hoor. Bertus van der Heyden, Burgerbrug. Nou, of Tarzan een sterke man is. Dat be loof ik je. Sterker dan 10 jongens uit Bur gerbrug tezamen. Adri Biemond, Oudesluis. Mooi papier heb je Adri, en dan 2 dozen. Kolossaal. Annie Rademaker, Petten. Dat is een prachtig rapport Annie. Een 10 voor reke nen..., dat heb ik nooit gehad. En wat een fynpostpapier. Echt Indisch. Guda Anna Schouten, Schagen. Dat briefje van van de week is veel en veel te klein Guda. Volgende week groter hoor! Piet Veeter, Schagerbrug. Is het rap port meegevallen Piet? Ik ben reuze-nieuws gierig. Bram v. d. Welle, Kolhorn. Of ik een massa postzegels krijg. Dat zou ik denken. We sparen ze hier voor kinderen die voor hun gezondheid uitgezonden moeten^worden. Nel Schoorl, Schagen. Nel, Nel, Nel... 4 regelsdé,t is te weinig. Beter je leven hoor. AU Buik, Schagerbrug. Natuurlijk neem ik jou als raadselvriendinnetje aan Ali. Maarliever geen briefje op een brief kaart. Jantje Klomp, St. Maartensbrug. Het raadsel was niet helemaal in orde Jantje. De andere keer maar beter hoor. Wel bedankt voor je brief. Jannie Stins, Schagerbrug. Het raadsel was goed, Jannie en je mag mee doen ook. Wordt je een trouwe vriendin? Mary Janne Bregman, Burgerbrug^ Je rapport vind ik heel mooi Mary. Heus, je kunt er best tevreden mee zijn. Gerrit Mooy, IJmuiden. O, voor deze keer excuseer ik je kleine brief Gerrit. Maar de volgende maal niet, hoor! Geerie en Mijnie de Jong, Kolhorn. Ja, jongedames, die taart, dat is iets waar ze allemaal naar uit zitten te kijken. Maar er is er iedere maand maar die haar kan winnen. teHier een meisje dat een fiets kreeg, een fietstas, een puntenslijper en nog veel meer. Helaas... ze vergat haar naam en adres. Wie ben je? Betsie de Goede, Dirkshorn. Ja, de èen heeft liever de taart en de ander het boek. Smaken verschillen en dat is maar gelukkig ook. Wat jij? Marie Spoor, Dirkshorn. Ik zal zorgen, dat je het boek krijgt, Marie. Wat ben je toch een geluksvogel. Alle vrienden en vrien dinnen zijn een beetje jaloers op je. Dirk Speets, Andijk. Dirk schrijft „Ik vind schrijven niks lekker" en dat begrijp ik niet. Een of twee kantjes pen je toch zo vol, Dirk .v Twee briefjes in één envelop, en geen naam en adres. Jullie maken haast, dat ik rimpels in m'n voorhoofd krijg, jonge tjes, die me vragen „hoe ver loopt een haas het bos in". Nancy Brugman, Braakpolder. Mors jy nog zo met inkt Nancy? Dat moet je dan gauw afleren hoor. Spreken we dat af NeUe Speur, Wieringen. Dat was een aardig schip, Nelie, die „Antoinctte". Ik ben er ook nog in geweest. Grietje Nieuwland, Schoorldam. Wel bedankt voor je gezellige brief Grietje. Heb je zo'n fijne dag bij de vriendin gehad. Dat vind ik leuk voor je. Miek Leguit, Schagen. Het raadsel was goed Miekje hebt dus een goede kans gemaakt. Jack v. d. Cappelle, Schagen. Heeft het plomberen van je kies pijn gedaan Of ben je niet kleinzerig?? Nelie Brommer, Anna Paulowna. Was dat prachtige postpapier ook van je ver jaardag Nelie? Ik bewaar het, zó mooi vind ik het. Nelie Bakker, zypersluls. Nee, dat raadsel kan ik niet oplossen. Ik denk „een omgekeerde jas", of is het wat anders? Gerrit Wit, (en Tinie en Greta) Terdiek Dat was een grote brief Gerrit. Maar hij ziet er keurig uit hoor. M'n complimenten. Tini Snooy, Wieringen. Wel Tinie, wat stond ik te kijken jouw foto te ontvangen. Ik krijg zo langzamerhand een hele ver zameling. Ik hang ze boven mijn bureau op. Bedankt hoor. B. Hoenson, Barsingerhorn. Zo zo, heet jij Bertus. Ja, dat kon ik niet ruiken, Bertus, want je ondertekent met „B". Dus dat is Bram, Barend, Bernard, of Bouke. Bennie van der Hoven, Schagen. In Ede is het mooi Bennie. Ik ben er verschei dene malen geweest en heb er kostelyk ge noten. Pietje de Vet, Schagen. 't Was een een klein briefje, Pietje, dus ik verwacht deze week een veel en veel groter. Afge sproken Nellie en Kees Everts, Keinsmerbrug. Was dat even aardig van de familie Borst Nellie en Kees? Hebben jullie veel ge snoept Cornelia Keyzer, Schagen. Zo, zo, was jij dat meisje zonder naam. Enfin, nu weet ik tenminste wie je bent. Gefeliciteerd met de taart! P. Groot, Schagen. Brrrr, hebben ze jou ook een gaatje in je kies geboord? deed het erg zeer Klaas Borst, Schagen. Ja, ja, jullie hebben thuis geloof ik best feest gevierd. Dat hoorde ik al van Nellie en Kees Everts. Rika Keyzer, Schagen. Wel bedankt chocoladesnoepster voor je aardige brief. Nu weet ik tenminste ook wie je bent. DéAg. Ik ben er door, jongens en meisjes, tot volgende week. KINDERVRIEND. Goede oplossingen ontvangen van: Cornelia Anna K„ Den Burg; M. M., Gert Jan en Wim. B., Schagerbrug; Nellie P., Kolhorn; Maarten M., Barsingerhorn; Jan B., Barsingerhorn; Adri B., Oudesluis; Johanna de V., Schagen; Guda Anna S., Schagen; Ali B., Schagen; Rika K., Schagen; Nannie W., Schagen; Klaas B., Schagen; P. G., Schagen; Cornelia M. K., Schagen; Nellie en Kees E., Keinsmerbrug; Nellie K., Dirks horn; Pietje de V., Schagen; Bennie v. d. H.. Schagen; B. H., Barsingerhorn; Tinie S., Wieringen; Gerrit W., Terdiek; Nelie B„ Burgerbrug; Jack v. d. C., Schagen; Miek A„ Schagen; Nelie S., Wieringen; Nancy B., Braakpolder; Dirk S., Andyk; Betsie de G., Dirkshorn; Gerrit M., IJmuiden-O,; Mary Janne B., Burgerbrug; Nel R., Burgerbrug; Jannie S., Schagerbrug; Nel S., Schagen; Bram v. d. W., Kolhorn; Piet N., Schager brug; Annie R., Petten; A. B. Schagen; Ber tus v. d. H., Burgerbrug; Jaap S., Dirks horn; C. de H., Schagen; Piet P„ Hensbroek; Annie K., Kolhorn; Leendert V., Dirkshorn; Hillie K., Schagen; Corrie en Annie W., Dirkshorn; Maartje W., Burgerbrug; C. de R., Winkel; Evalientje B., St. Maartensbrug; Jannie B., Burgerbrug; Marietje de M., Warmenhuizen; Niesje K., Schagen; Jan S.; Schagerbrug; Gert en |Wim B., Oudesluis; Siem de V., Woudmeer; Dirk J., Anna Pau lowna; Janie B., Schagen; Jannie K., Scha gerbrug; Nellie K., St. Maartensbrug; Rien tje S., Barsingerhorn; Wim S., Barsinger horn; Henk H„ Burgerbrug; Nelie K., Anna Paulowna; Cor W„ Lutjewinkel; Aafje en Bram W., Lutjewinkel; Annie W. Lutjewin kel; Aagje M., St. Maarten; Koba K. Schagen; Grietje N., Schoorldam; Nelie S., Wieringen; Nancy B., Braakpolder; Dirk S., Andijk; Betsie de G., Dirkshorn; Gerrit M., IJmuiden-Oost; Mary Jeanne B., Burger brug; Nel R., Burgerbrug; Jannie S., Scha-, gerbrug; Nel. S., Schagen; Bram v. d. W., Kolhorn; A. B., Schagen; Bertus v. d. H., Petten; A. B., Schagen; Bertus v. d. H., Burgerbrug; Jaapje S., Dirkshorn; C. de H., Schagen; Piet P., Hensbroek; Annie K., Kolhorn; Leendert V.,. Dirkshorn; Hillie K., Schagen; Janne W., Dirkshorn; Maartje W., Burgerbrug; C. de R., Winkel; Cavalientje B., St. Maartensbrug; Jannie B., Burger brug; Marietje de M., Warmenhuizen. Nieuw Raadsel SPREEKWOORD-RAADSEL. 12 maal de letter E. 1 maal F en 2 maal D 2 maal i en 1 maal H. 3 maal Z en 4 maal A. 1 maal W. en M. en C. 2 maal O en 5 maal T. Letter N. een keer of 6. Dan 2 maal de letter S. En tot slot nog 3 maal L. Nu vindt je het spreekwoord wel. Het spreekwoord uit deze letters gemaakt bestaat uit elf woorden. Oplossingen raadsel vorige week: Japan, aalst, negen, roken, annie, peter, appel, laken, japon, emmer. dokter, die haar moest gebruiken in zyn practijk en dat vond ze heerlijk. „Nu kan ik me nuttig maken. Nu ben ik werkelijk in dienst van de mensen." riep ze. En ze besloot nog eens om trouw te dienen en steeds haar best te doen De vrachtauto kwam bij een export-slagerij en moest elke dag zware vrachten versjouwen. „Dat wist ik wel" dacht de vrachtauto, „dit is het leven waarvoor ik bestemd was, ik zal mijn taak zo goed mogelijk vervullen." Er ging een jaar voorbij, Toen gebeurde het op een keer dat toevallig dè drie auto's elkaar troffen op een plein voor een groot hotel. De jonge man, die de eigenaar van de race-auto was, logeerde daar en maakte tochten in zijn mooie auto door de omge ving. De dokter moest in het hotel wezen omdat de vrouw van den hotelier 'n patiënt van hem was. En de vrachtauto had juist een grote lading vlees voor de hotelkeuken. „Wel, wel, hoe gaat het jullie?" vroegen ze elkaar verheugd. „We zijn eigenlijk zus ters hè, en het is altijd leuk als zusters elkaar zo onverwachts zien." Toen begon nen ze te vertellen van hun leven. „Nou, mijn vrachten zijn soms wel èrg zwaar," zei de vrachtauto, ,,'t Is maar gelukkig, dat ik zo'n sterke motor heb, want anders kon ik het werk niet doen, wat er van mij werd geëischt," „Ja, zo gaat het mij ook" vertelde de doktersauto, „soms moet de dokter naar een patiënt, die midden op de hei woont en dan gaat het over zandwegen, door kui len en over hobbels, maar ik weet wel hoe veel of ik kan en ik doe al m'n best om het zo goed mogelijk te doen. De race-auto keek een beetje minachtend naar de vrachtauto, die er niet mooier op was geworden en naar de doktersauto die vol modderspatten zat. „Ik heb een heel ander leven, hoor", zei ze. „Wij rijden altijd over prachtige wegen en nooit zitten er in mij meer dan twee personen, meestal maar één. En ik ga harder dan alle andere, ik ben de snelste, de mooiste en de sierlijk ste. Over een paar dagen ga ik meedoen aan een grote snelheidswedstrijd en je zult zien dat ik het win." De eigenaar van de kleine auto kwam uit het hotel en reed met haar weg. „Ze is nog niets veranderd", zei de personenauto. „Nee, ik geloof nog altijd dat het niet goejJ met haar zal aflopen," antwoordde de vrachtauto. Een maand later zagen die beide elkaar weer, het was maar een ogenblik, want ze moesten wachten bij een verkeers- sein. „Je hebt gelijk gehad," vertelde de dok tersauto haastig „Je weet wel dat de race auto het had over die wedstrijd? Nu ver leden week werd mijn dokter geroepen om dat er een ongeluk gebeurd was op een autobaan. We zijn er direct heen gegaan. En het was de kleine racewagen. Ja, de man was er nog vrij goed afgekomen, maar zij lag helemaal uit elkaar, het was zielig om te zien. De motor was ook defect, daar door was het ongeluk geloof ik gebeurd. Alles was gebroken en verbogen, ze moet een geweldige vaart hebben gehad." „Och, ja, ik had het wel gedacht," zuchtte de vrachtauto, ,,'t Is verschrikkelijk, maar ze wou ook altijd nog harder dan alle an deren. Dat kon niet goed gaan. Toen werd het verkeerslicht weer groen en de beide auto's gingen uit eikaar. Iet Hoogers. Dc brug gaat open De stoompijp gilt, drie luide fluiten, De wachter moet de hekken sluiten, Omhoog rijst nu de grote brug, Dan daalt hij langzaam iceer terug. De wachter laat zijn klompje dalen, Om 't brug gegeid je op te halen, Voort vaart het schip, de brug rust uit Totdat opnieuw een stoompijp fluit. (S. SalomonsSouget), Ze waren alle drie in dezelfde fabriek gemaakt en ze hadden naast elkaar gestaan toen ze klaar waren. De een was een keu rige personenauto, de tweede een ranke' lage race-auto en de derde een zware sterke vrachtauto. „Ik wil nuttig zijn in mijn le ven" zei de vrachtauto, de dag voor zé naar de grote autozaak werden gebracht „Ik zal altijd de mensen dienen, zwa re vrachten voor ze ver voeren, die ze zelf nooit zouden kunnen dragen. Ik ben er trots op dat ik een nuttig bestaan zal hebben." „Ik wou ook wel dat ik de men sen van nut kon zijn," zei de personenauto „Ik v/eet nog niet waar ik terecht zal komen, maar ik weet wel dat ik ook altijd mijn best zal doen om mijn leven zo nuttig mo gelijk te besteden." „Ik niet, hoor" riep de kleine racewagen. „Het kan mij niet schelen of ik nuttig ben of niet Ik wil hard rijden, altijd racen op mooie gladde wegen en dan met een vaart, zzzzjt, om de bocht. Ik wil harder dan jullie en harder dan alle andere auto's. Ik ben er expres voor gemaakt en daar ben ik trots op Ik ben toch ook veel mooier dan jullie, veel fijner gebouwd". Toen werden ze weg- gehaald en vervoerd naar de autozaak. Veel mensen kwamen kijken, die een auto wil den kopen. En niet lang duurde het of ze waren alle drie al weg, maar ze waren dan ook van een bijzonder goed merk. Eerst ging de kleine race-auto weg. Ze trok een gezicht van „Zie je wel, ik ben de eerste, altijd." Toen die weg was zei de vrachtauto tegen de personenauto: „Dat loopt vast niet goed af. Harder, altijd har der, dat is niet goed voor onze machines, daar kunnen wij niet tegen." Daarna werd de personenauto verkocht. Ze kwam by 'n GEÏLLUSTREERD VERVOLGVERHAAL j DOOR. EDGAR RICEj BURROUGHS: No. 48. De kleine expeditie op zoek naar Jane koos met veel moeite haar weg door de jungle. Luitenant d'Arnot was de leider en liep een honderd meter vooruit. Plotseling rezen er zes krijgslieden voor hem op. Hij gaf een waarschuwende kreet, maar vóórdat hij zijn revolver kon pakken, was hy de jungle ingesleept. De ma trozen hadden de waarschuwings kreet gehoord en renden naar de of ficier toe. Een regen van pijlen werd op hun afgeschoten. Ze beantwoordde deze met hun geweren en schoten op hun verborgen vijanden. Na een hevig handgemeen, waarbij vele doden vielen, vluchtten de inboorlin gen en namen luitenant d'Arnot mee naar hun dorp. Toen ze daar aan kwamen liep een grote menigte hen tegemoet. Daarna begon voor de Franse officier een van de vreselijk ste beproevingen, die een mens kan ondergaan de ontvangst van een blanke gevangene in een dorp van Afrigkaanse kannibalen. Zij vielen op hem aan, sloegen hem, trokken hem de kleren van het lichaam. d'Arnot werd stevig vastgebonden aan een grote paal. De vrouwen ram melden met potten en vulden deze met water; anderen legden een rij vuren aan. Hij wachtte op hen, half bewusteloos van de pijn, maar geen kreet liet hij horen. Nu begonnen de wilden de dodendans rondom hun slachtoffer, nauwer en nauwer sloot zich de kring om hem. Hij zag de wrede gezichten, in helle kleuren be schilderd, de glimmende naakte lichamen, Se angstwekkende Bperen. Eén speer raakte hem, toen weer een en nog een. HO voelde, dat het bloed uit zijn wonden vloeide... hij zette de tanden op elkaarhij wilde de wilden laten zien, hoe een officier stierf... Opeens hielden zij op... bleven staan, alsof zjj uit steen gehouwen waren. (Nieuwe spelling).

Schager Courant | 1937 | | pagina 15