Tusken mal en vroed De nieuwe rundveeteeltregeling KLOOSTERBALSEM Economische beschouwing LEED 3 JAAR AAN RHEUMATIEK akker's ORIGINEEL TER INZAQR Raad St Maarten Uw HOEST verdwijnt in 24 uur! akker's Abdijsiroop Zaterdag 6 November 1937 Tweede blad DE LANDBOUWORGANISATIES WILLEN NOG GEEN OPHEFFING. DE OUDE TEELTREGELING HEEFT VOOR- NAMELIJK GUNSTIG GEWERKT OP DE VLEESCHPRIJZEN. ZELFS EENVOUDIGE REKENSOMMETJES KUNNEN ONJUIST ZIJN. Een van de problemen, welflte de regeering in baar streven den eeonomischen nood de verzachten, niet het minste hoofdbreken heeft gekost, is de rund veetec 1 troge 1 ing. Toen het noodig bleek van overheidswege handelend op.te treden ten aanzien van den melkprijs, zat daar onverbreekbaar aan vast een regeling die er op gericht was de veestapel binnen zekere perken te honden. Immiers, de melkprijs houdt nauw verband met de melkproductie. Had men deze laat ste niet in de band, dan viel met geen mo gelijkheid te bepalen hoever de binnenland- sche marktprijzen van melk en melkproduc ten zouden kunnen dalen en welke bedra gen met de saneeringsmaatrogelen gemoeid zouden zijn. Niettegenstaande de vele moeite welke er aan is gegeven, is de rundveeteelt regeling een der zwakke punten gebleven uit de achter ons liggende periode van sanee- ringspolitiek. De veehouders zagen gelegen heid de uitwerking er van voor een goed deel te ondervangen, o.a. door het in meer dere mate aanhouden van melkvee. Het re sultaat is dan ook geweest, dat de melkpro ductie geregeld is blijven stijgen. Zoo verwerkten de leden van den F.N.Z. blijkens het jaarverslag van dezen bond: 1932 2234 millioen kg. melk 1933 2278 Idem. 1934 2295 Idem. 1935 2388 Idem. 1936 2473 Idem. Ten deele is dit betrekkelijk povere re sultaat der regceringsbemoeiing wellicht toe te schrijven aan de omstandigheid, dat nu eenmaal alle begiin moeilijk is. Toen een aanvang werd gemaakt met de regeling, stond men voor bedrijven, die meer dan één mogelijkheid bezaten tot inkrimpen en .uitbreiden en het individueel belang bracht blijkbaar nuee, dat de melkproductie al thans in stand werd gehouden. Het was niet moeilijk middelen te vindien om de uitwerking van de beperkingsmaatregelen ongedaan te malcon en het eenig resultaat is rn'isdbien geweest, dat. de'melkproductie niet nog mieer is opgeloopen dan zonder de regeling het geval zou zijn geweest. Intusschen zijn de prijzen der melk- en melkproducten gestegen, alsmede' die van bet vleesch. Dit laatste is het gevolg van het feit, dat de productie va.n rund- en kalfsvleesch sedert 1933 in beteekenende mate achteruit is gegaan. Juist dit ver schijnsel wijst er op, dat de rundveeregeling toch wol degelijk haar werk gedaan heeft, zij het ook, dat deze zich heeft geopenbaard op èen ander gebied, dan oorspronkelijk- was bedoeld. Immers deze daling van het vleeschaanbod is ten deele zeker het gevolg van het feit, dat meer melk vee werd aangehouden. En, zoo een en ander dan al niet heeft gevoerd tot een beperking der melkproductie, het resultaat is geweest, dat de vleeschprijzen zijn gestegen, hetgeen het loonend zijn van 't boerenbedrijf sterk in de hand beeft gewerkt. In den loop van den tijd is er van verschil lende zijden op de rundveeregeling heel wat critiek uitgeoefend. Ze werd veroordeeld en ze was menigmaal het middelpunt van spot. Te merkwaardiger is het daarom, dat in het dezer dagen gepubliceerd rapport van de drie centrale landbouworganisaties en van KON ZICH NIET BEWEGEN Dank lij KLOOSTERBBLSEM kan hij weer wandelen en fietsen ,Het kwam in eens, maar 3 jaar lang was het of ik die pijn in mijn rug nooit meer kwijt zou raken. Alles was mij teveel. Men zei mij dat ik rheu- matiek had en daarvan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerk zaam gemaakt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer last en beveel daarom iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SL te H. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumat.iek, spit en pfjnlüke spieren chroeIdooa 85 ct. Potten. öZft ct. en f 1.0» den F.N.Z. inzake deze materie wordt gead viseerd de regeling niet te doen vervallen. Niettegenstaande de fouten, welke er aan kleven, mag men dus zeggen, dat de boer ze wenscht te behouden en het behoeft geen ver wondering te wekken, dat hij bij de bepaling van zijn standpunt in de eerste plaats denkt aan de vleeschprijzen. Bij een en ander wordt uitgegaan van de veronderstelling, dat de binnenlandsche markt door de Nederlandsche veehouderij van het benoodigde vleesch behoort te wor den voorzien. Deze markt vraagt jaarlijks een kleine 400.000 runderen, zoodat men in het genoemde rapport tot de conclusie komt, dat een jaarlijksche toewijzing van 350.000 kalveren op den duur niet anders dan on voldoende kan worden genoemd. Zoodat wordt geadviseerd de toewijzing voor 1938 '10 grooter te doen zijn dan in 1937 het geval is geweest. Ten volle hebben de ad viseurs hun zin niet gekregen. Zooals be kend, heeft de regeering gisteren besloten de kal vertoewijzing 1938 te verruimen met pl.m. 7 ten aanzien van vaarskalveren. De gevolgde redeneering schijnt zoo helder als glas. En toch blijft het slechts mikken. Het re sultaat kan mee- en tegenvallen. We weten niet, welke tijden ons wachten. Het kan zijn, dat geleidelijk een zeer ster ke vraag begint te ontstaan naar onze melk producten en ook naar ons vleesch. Waarbij we dan in hoofdzaak denken aan verande ringen in den exporthandel. Geheel onmoge lijk is dit niet, want wanneer men te zijner tijd.hier en daar mocht overgaan tot beper king der autarkie, en zoover zal het eens komen, zij het ook dat dit nog lang kan du ren dan zal dit zeker onzen uitvoer van veeteeltproducten ten goede komen. Ontwik kelen zich de dingen in deze richting, dan zal iedere opheffing van beperking in de toekomst vermoedelijk blijken een verbete ring te zijn en het is niet. ondenkbaar, dat men later betreurt niet veel verder te zijn gegaan. Een andere gang van zaken is echter ook mogelijk. Zoo zou men bijvoorbeeld kunnen wijzen op het feit, dat door het geregeld Critiek op de spaarregeling.Me dewerking aan de steunregeling voor kleine boeren. Tekorten bij het Armbestuur. Begrooting 1938 goedgekeurd. De Staatsmachine werkt langzaam! Aansluiting bij den sohoolartsendienst. Waarom men in de Stroet geen reclame mag maken. Onhebbelijk optre den van een koopman. Vrijdagmorgen kwam de Raad dezer ge meente te half tien in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester A. Klerk. De Raad is voltallig. Na vaststelling der notulen komen de volgende ingekomen stukken in behande ling: Een verslag der vergadering van den Vleeschkeuringsdienst met overlegging der begrooting 1938. Voor de eerste maal wordt geen bijdrage van de gemeente gevraagd. Copie van een verzonden brief aan het bestuur van den Ringpolder over veront reinigd water langs den Kreijnsberg (aan de orde gesteld bij de rondvraag der vo rige vergadering). Het polderbestuur heeft de sloot in oogenschouw genomen, maar vreest, dat er weinig aan te doen is. De heer Breed vestigt de aandacht op de verontreiniging van verschillende ande re wateren. De burgemeester zal er nog eens met het polderbestuur over spreken. Processen-verbaal gehouden kasverificatie bij den gemeente-ontvanger en secretaris alg. burgerlijk armbestuur, begrooting keu ringsdienst voor waren en een verslag van het^Centraal Ziekenhuis. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat de rentevoet der door de provincie aan de gemeente verstrekte geldleening, ingaande 1 Januari 1938, is verlaagd van 4 op 3% pet. Brief betreffende spaarregeling voor B- steun. B. en W. hebben den minister van So ciale Zaken medegedeeld hun medewer king: te zullen verleenen. Aangezien het aantal werkloozen nog zeer gering is (15), zal bij uitbreiding aan hen daarvan mededeeling worden gedaan en de gelegenheid worden opengesteld. Voorzitter deelt nog mede, dat B. en W. hebben besloten in deze gemeente geen collecte te houden, omdat de opbrengst in verband met de financieele draagkracht der gemeentenaren, terwijl tevens het be drag, dat de gemeente van de opbrengst krijgt, zeer gering zal zijn, niet aan het gestelde doel zou beantwoorden. De heer Breed had liever gezien, dat men op de spaarregling ook niet was in gegaan. Deze druischt in tegen de grootp tekorten in de gezinnen. Iemand, die te kort komt. kan niet sparen. Het is spr. eehleken, dat de minister aanstuurt op hedeeling van diaconieën en armbesturen. Spr. zal er zijn stem niet aan kunnen geven, omdat de spaarregeling voor de meesten onmogelijk is. De Voorzitter is het wel met den heer Breed eens, maar men moet toch de ge legenheid tot deelname openstellen. De heer Eenhoorn is ook tegen de spaar regeling. De heeren Breed en de Pee: Iloe meer je te kort komt. hoe meer je moet sparen! De heer de Pee zegt, dat je bovendien Ellendig door rheumatische rugpijn Thans nergens meer last van „Ongeveer 3 maanden geleden had ik vrceselijke rheumatische pijnen in mijn rug. Na drie weken van ellende, zag ik een ad vertentie van Kruschen Salts en probeerde het. Na viermaal de kleine dagelijksche do sis genomen te hebben, werden de pijnen geleidelijk minder en nu kan ik zeggen, dat ik nergens meer last van heb, dank zij Uw wonderbaar Kruschen Salts"'. Mevr. M. D. te S. De kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts zorgt voor een geregelde inwendige schoonmaak en houdt zoodoende Uw li chaam vrij van alle schadelijke afvalstof fen, waaruit rheumatische pijnen e.d. ont staan. Bovendien zult U zich door de gezon de, geregelde werking van Uw inwendige organen veel flinker en energieker voelen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f 0.40, f0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de bui- tenverpakikng de naam Rowntree Handels- Mij., Amsterdam, voorkomt. aanhouden van jongvee de. gemiddelde leef tijd van het vee moet zijn verhoogd. Vroeger was deze lager en dit zal wel mede gebaseerd zijn geweest op de ervaring, dat daardoor het bedrijf het meest loonend was. Het is daarom niet onmogelijk, dat we, wanneer de toewijzing van kalve ren wordt vergroot, een streven zul len zien ontstaan om den gemiddel den leeftijd weer te drukken. Dit nu kan alleen geschieden door ouder vee af te slachten boven den normalen af slacht. Een en ander is volkomen logisch, het is het tegenovergestelde van wat we ge durende de afgeloopen jaren hebben gezien en dit tegenovergestelde is noodig, willen we weer op den oorspronkelijken toestand te rugkomen. Er zou dus een meer-aanbod van vleesch kunnen ontstaan met als gevolg la gere prijzen. Tenzij daarvoor elders afzet kan worden gevonden. In iedèr geval is deze aangelegenheid niet zoo eenvoudig als ze er op het oog uitziet. Er zit van alles in en wat er uit komt kan heel anders zijn, dan wat de heeren deskun digen volgens een gemakkelijk rekensom metje hebben bepaald. Afwachten blijft dus de boodschap. Vertrouw uw ogen alleen toe aan deskundigen PRIMA MATERIAAL DESKUNDIGE HULP JARENLANGE ERVARING MATIGE PRIJZEN DAT VINDT U IN TERLEP's DROGISTERIJ GEDIPLOMEERD VAKOPTICIEN HOOGZ. 103 - SCHAGEN Dagelijks kosteloos oogonderzoek, ook 's avonds. Ziekenfondsleverancier nog de kans loop incourant goed van het Rijk te krijgen. De heer Glas is van oordeel, dat den menschen de vrijheid gelaten moet worden, of ze mee willen doen of niet. De heer Breed constateert nogmaals de onmacht van de arbeiders, om te sparen. Spr. heeft ook bij geruchte vernomen, dat velen niet mee zullen doen. Daar de beslissing inzake de spaarrege ling bij B. en W. berust, kan dit punt niet in stemming worden gebracht en wordt de discussie beëindigd. Brief betreffende steunverleening aan kleine boeren. B. en \V. hebben besloten ook hieraan hun medewerking te zullen verlee nen. Er heeft zich een commissie gevormd, waarvan burgemeester voorzitter is. Woens dag zal in Alkmaar een nadere uiteenzetting over de kwestie worden gegeven. De heer Breed verklaart een bericht in het Volksblad te hebben gelezen, dat bedrijfjes van drie tot vijf hectaren groot een uitkee- ring in geld zullen ontvangen en die van vijf tot zeven hectaren een uitkeering in den vorm van bedrijfsbenoodigdheden. Zij die minder dan drie hectaren bewer ken, zouden voor het meerendeel verwezen worden naar werkverschaffing en steunre geling voor werkloozen, enz. Spr. vraagt of dit juist is. De voorzitter beaamt dit. Ingekomen stukken en mededeclingen zijn dan voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stellen dan voor om, gelijk ieder jaar vrijstelling te vragen aan Ged. Staten van lichamelijke oefeningen aan de open bare school. Aangenomen. B. en \V. stellen voor de leening groot f 11974.50 ad 4^4 bij de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten af te lossen en bij genoemde Bank een nieuwe leening aan te gaan van gemeld bedrag plus f 119.75 is f 12094,25, rentende voor de eerste 5 jaren van den looptijd ZVz en voor den verderen looptijd 3% 's jaars, met een aflossing van 1/15 gedeelte per jaar, aanvangende in 1938 Accoord. Onderlinge verzekering. Voorzitter deelt dan mede, dat B. en W., nu de borgstelling van den gemeente-ontvan ger is vervallen, toegetreden zijn tot de On derlinge Fraudeverzekering der Ned. Ge meenten tot een bedrag van f 3000. Blijkens gedane mededeelingen zal de premie ruim f 5.per f 1000.bedragen. Deze onderlinge verzekering is een z.g. all-risk verzekering, welke ook geldt voor diefstal, brand, blik seminslag, enz. De loopende verzekeringen kunnen dus worden opgezegd. Voorzitter acht het beter en voordeeliger bij deze onderlinge verzekerd te zijn, daar deze geen winst hoeft te maken, zooals de particuliere verzekeringsmaatschappijen. De vergadering gaat met deze zienswijze accoord. Begrooting. In behandeling komt vervolgens de gemeentebegrooting voor den dienst 1938 in ontvangst en uitgaaf groot f 61256,41 en de begrooting voor het algemeen burgerlijk armbestuur in ontvangst en uitgaat, gr. f 16150. Burgemeester en Wethouders stellen voor een subsidie aan het armbe stuur over 1938 te verleenèn van i 5000.—. Voorzitter licht toe, dat blijkens een brief van het Burg. Armbestuur de subsidie minstens f 5000.moet bedragen om de groote tekorten, die al jaren loopen, weg te werken. De heer Breed vindt het beter om de te korten van het Armbestuur zoo gauw mo gelijk uit den weg te ruimen en zou daarom de subsidie willen verhoogen. Het tekort zou dan wellicht direct afgelost kunnen wor den en het Armbestuur zou des te gauwer met een sluitende begrooting kunnen komén. De Voorzitter raadt zulks af. Het Rijk zou feitelijk deze suhsidieverhooging moeten be talen. Verleden jaar is al een belangrijk gedeelte van het tekort weggewerkt en spr. acht het beter hiermee geleidelijk voort te gaan. De subsidie wordt vervolgens goedgekeurd en de begrooting van het Armbestuur vast gesteld, waarhij de heer Breed nog opmerkt gaarne te willen, dat de begrooting van het Armbestuur ook aan de Raadsleden wordt toegezonden. De voorzitter zegt toe dit verzoek aan het Armbestuur te zullen overbrengen. Ten aanzien van de gemeentebegrooting deelt voorzitter mede, dat de gemeente per 1 Januari 1938 de Rijksveldwacht geen ver goedingen meer mag geven voor bewezen diensten. Voorts vestigt spreker er de aandacht op, dat de begrootingsposten voor rente-betalin gen door de converteering verminderd kun nen worden (zie boven). Dan deelt spr. mede, dat het mogelijk is aansluitng te krijgen bij den schoolartsen- dienst en spr. stelt voor, hiervoor een post van f 135.op de begrooting uit te trekken. Spr. zegt van den dienst een zeer gunstigen indruk te hebben gekregen. Ook de heer Eenhoorn verklaart dezen dienst sympathiek te vinden. De raad gaat ermee accoord het gevraagde bedrag op de begroo ting te plaatsen. De vborzitter zegt hef merkwaardig te vinden, dat men al bezig is met het vaststellen van de begrooting 1938, terwijl die van 1937 nog niet eens van Ged. Staten is teruggeko men! De heer Breed: Misschien is daar de spaarregeling ook al ingevoerdl (Ge lach). De Voorzitter zegt van de griffie te heb ben vernomen, dat de begrooting al' in Juli naar het ministerie werd gestuurd, nuaar men heeft er nog niets van gehoord. Mis schien wil men de resultaten der werkver schaffing afwachten, voordia t mien de be grooting terugstuurt. (Geroep: dan is het geen begrooting meer, dan is het een sluit post) De begroot ing 1938 wordt vervolgens op het genoemde bedrag vastgesteld. Wat ken et toch aardig Ioupe! Nou ben wai zoomaar bai de revuéé, dat hew jol 1 ie wel lezen guster in de krant. Nou ja, mee- speule doeue we niet oor, ik zou gauw skim- melig worre tusken al die maidjes met die blóte kleere, maar wai doen den wel deis zoo'n beetje zegge, watte ze leite moete op et teneel en zoo. 'k Heb vroeger wel ders docht, nou ja wat wiste wai an et weg- gie van Suntebankeris van zok wat zou dat nou weze, zoo'n revuéé, maar we ben dier achterkommen. Je neme een stik of zes tien van zokke pittige wupmaidjes, een paar kemieke jo'ens, wet zinge en wat danse, een lichie en een mooi doelde, een beetje pollc- tiek en ien of areve nu we mop, en dat heele zootje leit je een taidje zuddere op een klein petriimsteltje. Goed roere, en warm opdiene met butter en bruine zuiker en een moppie, meziek an tafel. Maar ja, den k Ion tere de wupmaidjes, dén bakke de kemieke niet bruin genog, en dén wul et polletieke posken niet raize... En je kennc je gask toch gien ongare revuebroeder ete lerte? Afain et rommelt al pittig en ik zou zoo zegge Skagen zal deimic wel groosk weze kenne op zen revuééstarders. Nou, ze hewwe der allegaar hard an werkt krek as in de maaskepai, achter de skerreme, temet nag et hardste, die „stille" krachte dus et is maar te hopen, dat et mooi gaan zei, ei? 't Zei wel niet zoo gaan as Gert en Knelia ders in Amsterdam beleefd hewwe, bai een revuéé. Nou ze hadden dure plase, want Gert is wel krimaneneel, maar as ie uit is. don is ie ok uit ok. Ze zatte deer den prut in de logéé, vlak vooran op de tweide rai. Afain, et zail gong om de hougte en ja. Ivnlia zjeneerde der aigen eerst nag voor Gert, want er kwamme een deel maidjes en die wazze nag gieniensen anklcid. Een beetje tuuldorigaid, aars niks, maar dat hoorde zoo, zaide Gert. Ja, en toe kwame de piasse. Knelia kaike. Gert niet. Die had wat aars. Voor huilde in de are logéé, deer zat een maidje en dat skeipke was toch zoo jerubele akelige mager, je hoorde dor gebiente rammelen of en toe. En ze had vanzelf een eivendkleidje an, of aigeluk een als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken* den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nöa meer dan vroeger, nu hef beproefde hoest-geneejmiddell Por flacon 90 ct., f. 1.50, f. 2.40. Ovoral verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer De Pee, hoe het mogelijk ics, dat in de Stroet de winkeliers hun reclameborden hebben moe ten weghalen en die van de kom van het dorp niet. Voorzitter antwoordt, dat dit een gevolg is van een bestaande wet, krachtens welke geen ontsierende reclameborden buiten de bebouwde kom van een dorp mogen staan. De heer De Pee vindt het onrechtvaar dig. Zoo worden de neringdoenden in de kom bevoordeeld tegenover hen, die daar buiten wonen. De Voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten in sommige gevallen ontheffing kunnen verleenen en ook verleend hebben. Maai: de wet laat het soips niet toe De heer De Pee vestigt voorts de aandacht op het meer dan onhebbelijk optreden van een jongen venter in de Stroet, die beweer de uit St. Maarten te komen, maar elders weer vertelde, dat hij Boonstra was uit Oüddorp en daarbij 'n door den burgemees ter van die gemeente geteekend briefje over legde, waarvan de onderteekening echter met potlood geschreven was, zoodat spr, aan de echtheid twijfelde. Voorzitter antwoordt, dat er in deze ge meente geen ventvergunning noodig is, nuaar hij zal zich in verbinding stellen met den burgemeester van Ouddorp om naar de identiteit van den onbeschoften jongeman (de heer De Pee vermeldde oenige scheld woorden, die niet voor herhaling vatbaar zijn) te informeeren. Hierna sluiting; de Raad gaat in comdté. W1ER1NGERWAARD PROPAGANDA-AVOND VAN DEN BOND VAN STAATSPENSIONNEERING. Voor den eersten Propaganda-avond uit gaande van den Bond van Staatspencionnee- rinig efd. Wieringerwaard is medewerking toegezegd allereerst door onzen plaatsge noot, den heer Chr. v. d. Kolk Jr., die een propagandistisch wóórd zal spréken, en ver der door den humorist Leo Poelen. Over Leo Peelen kunnen de oudjes nog meespre ken; de uitgangsdag in 1937 miet als laat ste pleisterplaats Alkmaar bij den hoer Mo lenaar, ligt hen nog versch in het geheugen. En hier ws het Leo Peelen, die hen op de meest hartelijke wijze toesprak, en ook al len boeide met zijn mooie levensliedjes en humoristische voordrachten. Goede wijn behoeft geen krans! We raden een ieder aan dezen mlooien: avond vooral te bezoeken. Voor nadere bijzonderheden zie men de in dit nr. voorkomende advertentie. DEN HELDER eivendrok met twei handjes om em op te houwen en van voren hier en deer een endje zaid en van achteren een groote V fermatie met veerder niks. Gnapper neiver- telle ken ik et niet oor! 't Kippevel sting er op, vanzelf. Moet je kaike Gert zaide Knelia, nei de piasse... O nei, docht Gert, ik heb hier piasserai genog, en bai keek maar nei die reg. „Ze most noodig aar ochendvoer, docht ie. Oplesten wier et em te machtig. En dat Knelia efkes nei de W. Z. gaan was, tikte Gert dat maidje op er reg om te vragen of ze altemet een komipie melk van em hewwe wou voor de koud Aars niks As wai, boerenianjes in Amsterdam bon- ne, ok al ben we alliendig, hewwe we toch nooit skuine streke op ons komipas? Gert ok niet. Maar dat maidje docht dat ze anrand wier en ze begon te skreeuwen en voordat Knelia in de logéé weerom was, was Gert al op 't plisiebero. 't Heb heel wat houwen, voor ie weer los as, en Knelia wou vanzelf ok gieniensen an zen onschuld glouve. Ze wazze gauw veif en twintig jaar trouwd, en alles was al besteld en hestrukt nuaar aars wazze zc nag wel bai miekaar vandaan raakt. Zoo zien je alweer, m«n- ne, je kénne niet te voorzichtig weze, opbo den, maarbai de Skager revuéé ken je gerust met je vrouw komme oor. Donderdag ben de metorraiers bai mekaar roepen voor et yraiwiliigc metorkorreps. Main en men uffie hewwe ze ók de eer waard keurd Oor log, bom me, loopgrave, dooje, dooje, dooje... das de debetkant van de belans, an de cre- ditkant boeke we de winste voor de men- sclie as Zaharoff en Morris, lord Nuffield. Den ken ie lator et woer an do ziekehuizê geve, om de gewonde op te knappen... Zok moet ik altaid an denke, as ik zokke uitnoedigings kraig, ok al zolle ze et wel goed bodoole. 'k Heb een plaatje uit de oor log ok een metorraier, stikt in een gas wolk Geef main maar aar gas, lachgas uit do revueo van Skagen. Deer blaif ie gezond bai! J Nou, de groete, ok van Mcraike JASPER,

Schager Courant | 1937 | | pagina 5