Hoe gedraagt gij u als echtgenoot? Hirota verwacht niets van Brussel Brand in bakkerij Winkeliers niet meer zelfstandig Vier inbrekers aangehouden Bewoners van landhuisjes sliepen vast Zijn dc Kerken nog Godshuizen Een toelichting op de vraag Wat is een WSijnhardtje staat op pag. 6 Uit onze omgeving W1ERINGEN Openbare verkooping. Zaterdagavond had in Hotel „Centraal" van den heer S. Kaan ten overstaan van notaris v. d. Speek Obreen een openbare verkooping plaats van een boerenbehuizing niet gras- en bouwland, totaal 4.03.73 H.A., eigendom van J. Rotgans Johz. 1. Behuizing, erf en land aan Hollebalg- weg tfe Westerklieft, 21.70 A.t 7.595 snees. Koopier J. C. de Vries f 1503. 2., Bouwland aan Holiebalgwcg, gren zend aan 1, 40.70 A., 14.245 snees. Hoogste bód C. Iluibers f740. Kooper Jb. Dekker Pz. mi. 3. Land achter het huis, 35.33 A., 12.3655 snees. Hoogste bod Jb. Wagemaker f660. 4. Land achter perc. 3, groot 80. A., 28 snees. Hoogste bod Ant. Keijzer f1270. Perceel 3 an 4 in combinatie, kooper Jb. Wagemaker f1961. 5. In de Gare. 63.30 A., 22.155 snees. Koo per Ant. Keijzer f950. 6. Bouwland., in de Gare, grenzend aan 5, 28.10 A., 9.835 snees. Kooper W. de Vries f 470.—. 7. Bouwland bij Hollebalg, aan den weg, 48.30 A., 16.805 snees. N. D. Lont Cz. f 900, hoogste bod. Kooper N. D. Lont Cz. f902. 8. Iloelmerkoog bij Hollebalg, aan de tocht, 36.30 A., 12.705 snees. Kooper C. Ver meulen f580. 9. Dorperkoog 50 A., 17.50 snees. Kooper W. de Vries f780. Perceel 1 en 2 werden gecombineerd. Koo per J. C. de Vries f2242. ANNA PAULOWNA VISCHWEDSTRIJD „Vischlust" hield Zondag een wedstrijd in het Noordhollandsch kanaal. De uitslag was: 1ste prijs Jb. Rozenbroek, 2de prijs P. Borst, 3de prijs Th. van Bunde ren, 4de prijs P. Smit, 5de prijs J. Wiegman, Ode prijs H. Blom, 7de prijs M. Daalder Rezel, 8ste prijs J. Kal ter, 9de prijs N. Ver ver, 10de prijs mej. M. Terburg. W ARMENHUIZEN Vernadering van het Bestuur der C.V.V. Warmenhuizen en Omstr. Na opening door den Voorzitter worden de notulen gelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken. Een schrijven van de kunstmestfaririek te Vlaardingen welke een gratis film aanbiedt. Besloten wordt deze film hier te laten draaien. Een schrijven van de Groenten- en Fruit- centrale betreffende de pootaardappelen. Zeer spoedig zal met de afname worden be- 'gonnen. Van de G.- en F.-Centrale dat alleen kool uit de bewaarplaatsen als bewaarkool wordt ■aangemerkt. Van de G.- en F.-Centrale dat geen sneezenkool meer verkocht mag worden, noch onderhands noch administratief. Ge tracht zal worden bij de G.- en F.C. deze bepaling te doen wijzigen. Voorstellen vergadering Prov. Commis sie. Als punt op de agenda wordt voorge steld: de heffing van de aardappelen welke .van 30 tot 50 gulden per H.A. is verhoogd, weer terug te brengen op 30 gulden, daar men het als een groote onbillijkheid aan voelde dat de tuinders de steun op hun product eerst zelf moeten betalen. Wat de late aardappelen betreft kunnen •de tuinders nooit van denaturatie profi- tcenen. Rondvraag. De heer Blokdijk vraagt waar om de witte kool, die gehakt wordt niet wordt afgenomen. Voorzitter antwoordt dat dit niet meer ge daan wordt omdat er geen prijs op gesteld wordt door de koopers. De lieer Dekker bespreekt de tuinders- credietcn. Hierover zal in overleg met an dere organisaties worden getreden. De heer Blokdijk dringt aan op meer toe slag op de witte kool. De heer Wildeboer klaagt over de vele ratten in de veiling en ondervindt nog moei lijkheden als een zak peen in de schuit wordt omgestort. Hierna sluiting. NIEUWE N1EDORP Vreemd verschijnsel. Zondagmorgen omstreeks 4 uur werd de heer P. gewekt door verdachte geluiden, wel ke vermoedelijk van buiten af kwamen en veel overeen kwam met. getik op de ramen, pc hond sloeg ook terstond aan, waaróp P. het buitenlicht opstak en naar buiten keek. Hij zag toen echter niets. Naar beneden te gaan en naar buiten, om verder te onder zoeken, was het werk van een oogenblik. Buiten gekomen zagen zij een fietser vlug wegrijden, terwijl deze een schel gefluit liet hooren. Onmiddellijk gingen P. en zijn zoon per aulo achter den fietser aan, maar liet is hun echter niet mogen gelukken den fietser te achterhalen en verder iets verdachts te ont dekken. Paard op hol. Zaterdagmiddag reed de bejaarde J. de .T. met, zijn ket en platten wagen in den Ooie- vaarsweg, toen plotseling het dier vermoede lijk door het aanslaan van een in de buurt staande motorfiets schrok en op hol sloeg.. De J. probeerde nog wel het dier in be dwang te houden, maar viel tenslotte toch van den wagen, en is door de buren naar huis gebracht. Begrijpelijkerwijze was de man hevig ge schrokken en klaagde over pijnen. De ont- hoden geneesheer, Dr. De Boer, verklaarde echter, dat een en ander nog al goed is afge komen. Tweede Nutsavond. Zaterdagavond werd vanwege het Nut door de Centraal Bioscoop-Directie Hart en Co. te Oudkarspel vertoond, de bekende film „Singendc Jugend". De vertooning is een groot. Succes gewor den. Een uitgebreid, wellicht een iets te uit gebreid programma ging vooraf. Z1JPE De te Burgerbrug en Burgcrvlotibrug ge houden buscollecte ten behoeve van het k leeding- schoeisel- en dekkingfonds voor werkloozen heeft f 22.87 opgebracht. PETTEN. De Zaterdag te Petten, onder auspiciën van het N.V.V. gehouden filmavond is uit stekend geslaagd. De tooneelzaal in café Vriesman was tot de laatste plaats bezet, toen de heer Hollander, voorzitter van. den plaatselijken vakbond, de bijeenkomst opeji- de. Een goed verzorgd voorprogramma werd gevolgd door een propagandaspeech van den heer Achterberg, die inzonderheid de jonge ren opwekte zich aan te sluiten bij de mo derne vakorganisatie. Na de pauze ging de hoofdfilm „In 't witte paard" een geestig en amusant blij spel, dat het publiek in ruimte mate wist te boeien. Al met al een gezellige avond, die met een dansje werd besloten. HOOGWOUD Naar wij vernemen is de datum van de ver loting van V.C.L. vastgesteld op 28 November a.s. ten huize van den heer K. Visser. Het duo Wi Jo komt den avond opluisteren met baar nieuwste revue. Verheugend voor V.C.L. is het, dat zij al haar loten heeft weten te plaatsen. LANGEND1JK OUDKARSPEL EEN TAAIE De voetballer, Klaas Bruin van Voorwaarts te Noordscharwoude werd tijdens den wed strijd ESVVoorwaarts te Egmond van het veld gedragen. Hij is na afloop zelfs nog naar de bus geloopen en heeft in de bus nog schik gemaakt. Thuis gekomen bleek echter dat hij een been gebroken had. De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 et. IVOROL Uaet&at DIRKSHORN. DIRKSHORN I—VRONE II, 6—1. Zoo hebben we Zondag- eindelijk het eer ste elftal weer eens thuis zien spelen. We zagen alleen een paar lichtpunten in de „nieuw komers" Joop van der Molen en Jaap de Goede, die goede individueel e staal tjes voetbal gaven. Overigens was alles zon der samenhang en als b.v. Vrone beter ge profiteerd had van bepaalde misverstanden, in de D. achterhoede, dan was voor rust de stand heel anders geweest. Vrone kreeg nu alléén één goal door middel van een penpl- ty, wegens hands van Naman in het be ruchte gebied. Te vermelden valt nog, dat 2 goals door D. gemaakt, beiden wegens buitenspel niet toegekend werden. Onmiddellijk na rust deponeerde Dirk van Teulingcn de gelijkmaker in liet net. Dezelfde speler weet den stand tot 41 op te voeren. Dick Manneveld maakt no. 5 en Jaap de Goede maakt het halve dozijn vol. Met dezen stand komt het einde. HOOGWOUD V.C.L. 1—HOLLANDIA 4 4—3. In een spannende wedstrijd wist V.C.L. zich te handhaven en HoHandia er onder te krijgen met 4—3. Als het spel begint,, neemt H. het al da delijk met een vlug tempo in handen. Maar ook VCL laat zich niet onbetuigd. Eindelijk heeft onze voorhoede den hal toch, goed overgenomen en met een fraaien kopbal scoorde Cees Benit. Als Cees Benit den bal goed krijgt toege speeld, doelpunt hij nogmaals. Het blijft onderwijl gevaarlijk op de H.- speelhelft VCL blijft in den aanval en als de bal op uitstekende wijze wordt opge bracht en naar de buiten wenk gaat, ziien wij Schuurman op zijn best. I-lij loopt naar buiten, neemt over en met een schuin schot belandt het. leder onhoud baar achter den IL-keeper. Daarna gaat de rust in met 3—0. In de tweede helft heeft VCL een kleine inzinking. Het duurt maar kort, echter in die periode weet II. net de tegenpunten te maken. Doch VCL herstelt zich en neemt hiet spel weer in handen. Dan komt. de bal weer gevaarlijk naar voren. Wim Lak heeft hem op de schoen genomen, zet uitstekend voor, en via het hoofd van Ceès Benit komt hij voor de voet van Herman Bakker, die ons de overwin ning bezorgt. HOOGKARSPEL 2—AARTSWOUD I 3—5. In een best gespeelden wedstrijd heeft A. de II-ers afgestraft met 35. Voor de rust was H. slap en A. voortdurend in den aanval. De ruststand was 31 voor A. Nadat gedraaid was. kwam H. er heter in en het spel ging nu meer gelijk op. Beide partijen scoorden nog tweemaal. De juiste samenwerking tusschen de half- linie en de backs is bij A. nog niet gevon den. VCL H—BERKHOUT II 2—1. Het tweede elftal heeft zich al evenmin onbetuigd gelaten door B. te kloppen. Toch heeft VCL nog wel eens een kansje onbenut gelaten. Berkhout gaf heel goed partij en dat er van dien kant geen doel punten zijn gekomen, is voor een groot deel te danken aan den uitmuntenden doel ver dediger Klomp. Met 1—0 voor VCL ging de rust in. Daarna werd er aan beide kanten nog een maal gescoord. Riekus Arts maakte do win nende goal. SCHAGEN GUNNING. Do verbouwing van de garage van den heer J. K. Boontjes, Gracht, alhier, is ge gund aan de firma Blaauboer en v. d. Hoven. Schacht ontkent de over hem in omloop zijnde geruchten De president van de Duitsche Rijksbank dr. Schacht, die op het oogenblik te Bazel de zitting van de Bank voor internationale betalingen bijwoont, heeft aan een vertegen woordiger van het Zwitschersche telegraaf agentschap, die zich naar aanleiding van de geruchten omtrent zijn ontslag tot hem had gewend, verklaard, dat - hij de geruchten welke in het buitenland de ronde doen over principieele meeningsverschillen in den boe zem der Duitsche regeering moest tegen spreken. Deze geruchten zijn, aldus Schacht ongegrond. Schacht voegde hier nog aan toe, dat hij geen andere economische en financieele po litiek volgde dan den Fuehror en dat hij dat in de toekomst zal blijven doen. „Mijn wensch" mij ontheven te zien van hot. ambt van rijksminister van economische zaken, dat ik drie jaren voorloopig heb waargenomen, houdt, aldus Schacht, uit sluitend mot de eiscken inzake de organi satie van het vierjarenplan, waarvan de uit voering absoluut een eenhoofdige leiding van het economische leven eischt. Zijt gij een zuigeling, een tiran of beknibbelt gij op de dniten? Een Amerikaansch psycholoog over den man als echtgenoot. De psycholoog dr. Robert N. Mcmurry te Cliicago heeft een speciale studie gemaakt van de voornaamste oorzaken van huiselijk leed van gehuwde vrouwen. Te zamen met zijn medewerker heeft Dr. Mcmurry een on derzoek ingesteld naar het huiselijk leven van de bedienden in een groote verkoopsor ganisatie. Hij is tot de conclusie gekomen, dat de man een „probleemechtgenoot" is, wanneer hij: le. optreedt als een zuigeling, om de sympathie van zijn vrouw te verove ren; 2e. zich als een tiran gedraagt en on voorwaardelijke gehoorzaamheid eischt; 3e. zenuwziek is of zijn vrouw het dagelijkscli brood laat verdienen. Tevens echter merkt Dr. Mcmurry op, dat ontevreden vrouwen, die altijd fouten ont dekken bij hun echtgenooten, vaak de schuld dragen van een mislukking der mannen bij hun beroep. Wat de werkelijke fouten van de mannen betreft, is Dr. Mcmurry van mee- ning, dat voor beknibbclaars op de duiten en neurotici door psychiatrische behandeling genezing gevonden kan worden.. Er kan ech ter niets gedaan worden voor de mannen, die zich als zuigelingen gedragen. Deze mannen Yortbcn naar zijn meening een type, dat dezelfde aandacht en zorg eischt van <je vrouty als vroeger ondervon den werd van do moeder, en zij zijn zoo, omdat'zij dit ^villert .Hét1 is geld verspillen om met zulke mannen naar een psychiater te loopen, aldus Dr. Mcmurry. Zij wenschen eenvoudig niet te veranderen. Mcmurry is dan ook van opvatting, dat een vrouw, die met een dergelijk "type man gehuwd is, slechts de keuze heeft tusschen echtschei ding en berusting. Deze „zuigelingen", aldus de dokter, die blijkbaar groote aandacht aan dit type besteed heeft, zijn veeleer slacht offers van een verkeerde opvoeding dan van geestelijke afwijkingen. Zij hebben nooit ge leerd met iemand anders dan zichzelf re kening te houden, zich te onderwerpen aan een discipline, die hun niet past, of de con sequenties van hun daden te dragen Opper- viakking gezien kunnen het aangename en beminnelijke menschen zijn, soms lijken zij zelfs edelmoedig, maar dat is bijna altijd slechts uiterlijk. Zij zijn beminnelijk en vol égards, wanneer zij hopen, daar iets mede te winnen. Edelmoedig zijn zij, wanneer zij zich daar geen offer voor behoeven te getroosten. Niet tegen den Hertog, maar tegen Bedeaux De Amerikaansche onderstaatssecretaris Welles heeft de regeering verdedigd tegen de beschuldiging van „lauwheid" welke te gen haar was ingebracht naar aanleiding van het voorgenomen bezoek van den hertog van Windsor. Welles wees er op, dat de hertog niet officieel door de regeering was uitgenoodigd, doch dat aan den hertog en de hertogin van Windsor bij hun aankomst op het grondgebied der Vereenigde Staten alle eer zou zijn bewezen, verschuldigd aan leden van de Britsche Koninklijke Familie. De president van de American Federation of Labour, Green, heeft een communiqué gepubliceerd waarin gezegd wordt: indien de hertog en hertogin van Windsor naar de Vereenigde Staten komen, zullen zij dooi de arbeiders op de meest oprechte en har telijke wijze worden ontvangen. Verder wordt verklaard, dat de door de A.F.O.L. ge formuleerde kritiek uitsluitend betrekking had op Bedoaux en niet op den hertog van Windsor. In antwoord op een vraag in den gehei men raad of hij niet vreesde, dat het anti komintern verdrag niet het ongenoegen van Engeland zou opwekken, zeide minister Hi- röta, dat hv ervan overtuigd is, dat Enge land liet verdrag zal hegrijpen. Hij zal ver der maatregelen nemen dit. begrip nog te vergrooten. Hiroto voegde hieraan toe, dat hij niet voornemens is Mandsjoekwo uit te noodigen tot het verdrag toe te treden. Ten aanzien van de conferentie van Brus sel zeide de minister, dat hij van meening is, dat het geschil tusschen China en Japan niet te Brussel opgelost zal kunnen worden. Volgens hem kan deze oplossing alleen ge vonden worden door onmiddellijke bespre kingen tusschen China en Japan. Glazen dak gesmolten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een uitslaande brand uitgebroken in de bakkerij van den heer Jos. Meijer in de Mo lenstraat te Nijmegen. De bakkerij ligt aan de Karrengas, door een tuin van het woon huis gescheiden. De brand is ontstaan achter de oven. Het vuur was zoo hevig, dat een glazen dak gesmolten was voor de brandweer aan kwam. Men slaagde er in den brand te beperken tot de bakkerij, welke grootendeels is uitge brand. De schade, welke enkele duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Slechts „voorposten" van de fa brikanten. Samenwerking tus schen grossiers en detaillisten zou den laatsten 'n betere maat schappelijke positie geven. Ter gelegenheid van de vierentwintigste herdenking van de stichting der Nederland- sche Handelshoogeschool te Rotterdam, heeft gistermiddag de rector-magnificus prof. dr. N. J. Polak een rede gehouden, waarvoor hij als onderwerp gekozen had: distributie vraag stukken. Spreker merkte o.m. het volgende op: Het schijnt wel, alsof den tcgen- woordiger grossier geen andere taak meer overblijft dan het financieren van zwakstaande winkeliers, het voorzien van kleine winkeltjes en het distribueeren van de producten van kleine fabrieken. Gedreven door de extra-kortingen en andere voordeelen, die de fabri kant toeslaat voor grooten afzet van zijn product, wordt de winkelier meer en meer voorpost van den in dustrieel, schijnbaar zelfstandig, maar in feite handelend naar de aan wijzingen van laatstgenoemde. Selectie oefent hij weinig meer uit. Hij verkoopt in ruime mate het product van den fabrikant, dat het gretigst afzet vindt Pousseeren, vraag opwekken, demonstreeren de fabrikant zorgt er voor. Zoo wordt de winkelier steeds meer vervangbaar in de verrichting van den distributiedienst. Maar hij bespeurt nog slechts zijn oogenblikkelijk voordeel, voortspruitend uit den vlotten ver koop van de meest gangbare merken en soorten. Geheel in tegenstelling tot den vroegeren toestand, waarin het uniforme product de centralisatie van de verkoopfuncties toeliet, bedingt thans 't uitermate sterk gevarieerde assortiment centralisatie. Deze centralisatie verklaart de versterking in de laatste jaren van'het groot-winkel bedrijf, tegenover de kleine detaillisten. Hoe grooter de klanten kring, de omzet en de sorteering, des te grooter de kans, dat iedere cliënt datgene vindt, wat hem dient en dat het gekochte wordt afgezet. Wat het grootwinkelbedrijf vermag kun nen de gezamenlijke kleinere winkeliers ook, indien zij steunen op selectie, sortee ring en voorraad van achter hen staande grossiers, die hen steeds op aanvraag van ruime keuze en gewenschte soorten kun nen vooralen. Er moet samenwerking komen, contractueele regeling moet de uit komst brengen. De hernieuwde maatschappelijke taak kan zeer goed worden verricht door een aantal kleinere detaillisten in onderlinge samenwerking, gerugsteund door een of meer grossiers of een door hen te stichten coöperatieve oentrale. Een dergelijke samenwerking heeft de aantrekkelijke zijde, dat zij de voornaamste maatschappe lijke taak van den tusschenhandel de selectie en de voorlichting, beter doet vervullen. Spr. gaf tenslotte een aantal lijnen aan voor zulk een samenwerking. Inbraken te Enschede opgehelderd. Reeds gedurende eenige jaren zijn te En schede vele inbraken gepleegd, waarbij de daders zoo sluw te werk gingen, dat het de politie niet gelukte hen te ontdekken. In ver schillende gevallen werd een vrij belangrijk bedrag aan geld buit gemaakt. Bijna steeds werden de inbraken gepleegd, wanneer de bewoners afwezig waren. Vingerafdrukken werden nooit gevonden. De laatste dagen zijn te Enschede opnieuw eenige inbraken gepleegd. Inmiddels had de politie eenige kleine aanwijzingen gekregen, waarbij tenslotte het vermoeden rees dat drie broers en een zwager aan de inbraken schul dig waren. In de woningen van deze ver dachten werd een huiszoeking verricht, waarbij een groote hoeveelheid gestolen goed werd gevonden. De broers R. genaamd en hun zwager van 1t V., allen wonende te Enschede, zijn in ar rest gesteld. De politie is er zeker van thans de hand te hebben gelegd op de schuldigen aan de in braken, welke gedurende de laatste jaren zijn gepleegd. Italiaansche anarchisten gearresteerd De politie te Gagnés Sur Mer (Frankrijk) heeft twee Italianen gearresteerd, Guiseppe Orsani en Guiseppe Sacchi, die beschuldigd worden van het ontvreemden van eenige ontploffingspatronen van een werf. De diefstal op zich zelf beschouwd is niet zoo belangrijk, doch Orsini heeft bekend te Port Vendres in betrekking te hebben ge staan mot den anarchist Tamburini, die een oogenblik verdacht werd den aanslag op de Place de l'étoile te Parijs te hebben gepleegd, Hoofdstad van Sjansi gevallen Zoo juist wordt gemeld: Volgens een bericht van Japansche zijde Is Taijoean, de hoofdstad van een belang rijke Chineesche provincie, Sjansi, heden morgen door de Japansche troepen bezet. Inbrekers te Nieuwkoop konden rustig hun slag slaan. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbekers getracht te Nieuwkoop in een viertal perceelen hun slag te slaan. Hoewel zij er in slaagden in drie huizen binnen te dringen, is hun nagenoeg geen buiten in handen gevallen. De inbrekers zijn overal op de zelfde wijze te werk gegaan. Door he terugduwen van de raampen- nen werden de ramen opgeschoven, waarna zij door de vensters naar binnengingen. Het eerste bezoek gold de consistoriekamer van de- Gere formeerde Kerk. Ilier werd alles ondersteboven gehaald, doch de buit bestond slechts uit enkele gul dens uit een busje. Daarna drongen de inbrekers binnen in de landhuisjes van de heeren L. P. Stoppe lenburg en A. Gruijs. Bij eerstgenoemd* wordt een zeer klein bedrag aan geld ver mist, in de tweede woning wordt niets ver mist. Bij den heer C. Snel slaagden de in brekers er niet in de ramen te openen. De inbraken zijn zeer brutaal, omdat de landhuisjes niet groot zijn en de bewoners overal op de tweede verdieping slapen. Nergens heeft men echter iets van de in dringers bemerkt. Tot dusver heeft het onderzoek der poli tie nog geen resultaat opgeleverd. Een manifest van de Duitsche evangelische kerk. De Duitsche evangelische kerk heeft een manifest uitgegeven, dat onderteekend is door 96 vooraanstaande predikanten en dat naar men meent te weten hooge officieele kringen heeft bereikt. Na verscheidene vragen met betrekking tot Rosenberg's jongste publicaties, vraagt het manifest aan de nationaal socialistische be weging en de rijksleiders of het o.a. toege staan is of niet, dat evangelische predikan ten in het openbaar het christelijk geloof als ,ecn goddelijke m^cht, erkennen en of de christelijke kerken monumenten van scnóo- ne kunsten zijn of dat zij huizen blijven, waar het evangelie van Christus wordt ge- nredikt zonder dat de predikanten en hun ge hoor beschouwd worden als verraders en staatsvijanden. In het memorandum wordt voorts gezegd dat de last van deze vragen nog wordt ver zwaard door het feit dat er vrijheid be staat om het woord te voeren tegon de Christelijke Kerk, terwijl de verdediging in het openbaar van de Christelijke waarheid en de eer der geestelijkheid belemmerd en verboden wordt Indien aan deze activiteit niet onomwon den paal en perk wordt gesteld, moet zij wel een einde maken aan het geloof van het volk in de beloften, de vrijheid van het Christelijke geloof en de rechten der Ghriste lijke Kerk te garandeoren. WARMENHUIZEN. 6 Nov. Roode kool 1.10-2.70, gele kool 1.10—1.50, witte kool 0.801.10, drielingen 4.70—5.30, uien 5.70—6.50, grove uien 6.20. Aanvoer: 51.100 Kg. roode kool. 2500 Kg. gele kool, 11.200 Kg. witte kool, 6700 Kg. uien. ALKMAAR, 6 November. Eierveiling. Aanvoer; 145.000 kipeieren: 56-58 Kg 5-5.40, 58-60 Kg 525—5.50, 60—62 Kg. 5.50—5.70. 62—64 Kg 5.70-6. 64—66 Kg, 5.806.10, kleine eieren 3.305, per 100 st. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Nov. 7000 kg. uien 6.706.90; drielingen 5.606; grove 7.10—7.30; 3000 kg. peen 1.70—2.20; 2500 kg kroten 2,10—3,20 12000 kg. roode kool 1,80—3,10 7500 kg. witte kool 0.80; 20000 kg. gele kool 11.40 3500 kg. groene kool 1.50-2.30; 25000 kg. D. witte kool 1.20 1.50 700 stuks bloemkool 4.504,80; dito 2e soort 1 30 2 NOORDSCHARWOUDE. 8 Nov. Aanvoer: 225 Kg. uien 6.80, drielingen 5.70, 2500 Kg. peen 1.80—1.90, kleine peen 60 ct._. 20 Kg. spercieboonen 13.40. 3000 Kg. roode kool 2.50—2.80, 36700 Kg. witte kool 80—8;« ct., 250 Kg. gele kool 1.10, D. witte kool 0.90—1.10. ALKMAAR, 8 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 90 vette koeien f 180310. 23 vette kalveren f 70110. per Kg. f 0.75—1.05, 37 nuchtere kalveren f 818 per stuk, 23 vette schapen f 22—28 per stuk, 218 vette varkens 62—65 ct. per Kg., handel redelijk. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 6 November. Berlijn: Er is weer niets nieuws te vermelden. Ge noteerd wordt: Holl. tomaten 30.40—35.00, Holl. schorseneeren 18—30 per 50 Kg., Holl. sla 10—12 per 100 stuks. Holl. druiven 31.25 37.00 per 50 Kg. Munchen: Holl. peren 10125 per 50 Kg., Holl. druiven 2.85 ner 4 Kg.. Holl. schorseneeren 5—5.50 per 10 Kg., Hamburg: Holl. bloemkool 33.50 ner 100 st., Holl. tomaten 33—40, Holl. druiven 35—37 per 50 Kg. Heffing en toeslag op boter De heffing en de toeslag op boter zijn met ingang van 7 November vastgesteld op 30 cent per K.g. Behoudens tusschentijdschs wijziging zal de volgende vaststelling der 'heffing plaats hebben op Donderdag a.s.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3