Ned+ Indisch voetbalelftal naar Europa? Helder slaat Texel met 5-0 Succes-Hollandia 1-1 Volgens Lotsj is het zeker Teleurstellend spel der groen zwarten. De langverbeide wedstrijd, die de ge moederen op Texel dagenlang.in opwin ding had gebracht, is op een 50 neder laag voor de eiland-bewoners uitgeloo- pen. Helder was over alle liniën de meer dere en wanneer Texel niet met enthou siast destructief spel de witjakken niet zooveel mogelijk belemmerd had hun ge wone spel te ontwikkelen, dan had het een déb&cle geworden. In geen enkel opzicht leek Texel op de ploeg, die Hollandia had overwonnen. De voorhoede was, op Piet Neyens na, volkomen gevaarloos, terwijl in de middenlinie alleen Witvliet boven het middelmatige uitkwam. De achterhoede voldeed goed, al had ze vaak veel moeite om de snelle Helder-aanvallen baas te blijven. Het groote verschil in beide ploegen zat hoofdzakelijk in de snelheid van handeleh en de techniek. Bij de witjakken reageerde men vlugger, al was ook hun spel niet zoo goed als b.v. tegen Volewijckers. Helder had echter veel moeite met de kleine afmetingen van het terrein, dat bovendien erg effectvol is, waar door het plaatsen soms slordig leek. In de voorhoede was ditmaal Beekhoven zeer ge vaarlijk, terwijl de middenlinie verreweg het sterkste deel van het elftal vormde. Vooral Quant was goed op dreef Van de achterhoede waren Jan Smit en Kenter de besten. Reeds na 5 minuten 10. De wedstrijd was nauwelijks 5 minuten oud of reeds had Helder, na een rommelig begin, de leiding veroverd. Beekhoven zat goed op een prachtige pass van Kiesewetter en schoot zoo hard op doel, dat Dukers den bal slechts vallende keeren kon. Toeloopend schoot toen Alcmaria en D.W.V. spelen gelijk Veel zenuwen, maar voor doel wei nig goed spel. In een wedstrijd, waarin beide partijen het blijkbaar nog al met de zenuwen te doen had den, werden ten slotte beide puntjes gedeeld. En hoewel Alcmaria stellig niet over pech mag klagen, gelooven we, dat een kleine overwin ning der withemden eerder verdiend was ge weest, dan omgekeerd. Vooral na rust hebben de gastheeren een aantal kansen gemist, waar van enkele eigenlijk voor het inleggen waren. Dat enkele daarvan niet benut konden worden is haast onbegrijpelijk en men zou kunnen zeg gen, dat de overwinning Alcmaria toen, bij een stand van 21 in het voordeel, door de vingers glipte. Daartegenover staat, dat de voorhoede zeker niet schotvaardig genoeg was en in zoo verre is de uitslag weer correct. Bij de Alcmarianen was vooral Hamstra goed op streek. Zijn spel was soms een lust om aan te zien, terwijl in de middenlinie de Grand uitstekende dingen deed. Gerritse was bepaald beneden zijn gewone vorm; Keuris was zeer goed. De wedstryd. Nadat Alcmaria de toss heeft gewonnen, ont wikkelt zich een overwicht van D.W.V.dat slechts kort duurde. De gasten vielen verwoed aan, blijkbaar om direct reeds een voorsprong te forceeren. Alcmaria moet even alle zeilen bijzetten, dan werken ze zich los. Er ontwik kelt zich een gelijkopgaand spel, waarbij vooral D.W.V. schijnt te willen nagaan, hoever men bij den scheidsrechter kan gaan. Deze treedt zeer streng op en hij blijft den wedstryd be- heerschen. Alcmaria krijgt een aantal corners te nemen, waarvan de laatste even gevaarlijk is. De D.W.V. keeper houdt prachtig en het spel ver plaatst zich snel naar de andere helft, waar we in de achterhoede een blunder zien maken, die onmiddellijk wordt afgestraft. Onhoudbaar voor Keuris belandt de bal in het net en leidt D.W.V. met 1—0. Het spel blijft gelijk opgaan, zonder dat er veel gebeurt. Alcmaria krijgt nog drie corners toegewezen, die alle uitgesproken slecht wor den genomen. Keppel loopt af en toe van zijn plaats, waardoor enkele aanvallen van Alc maria stranden. De laatste seconden van de eerste helft brengen een fanatieken aanval van de withemden, die echter niets schijnt te zullen opleveren. Ten slotte weet Hamstra geheel uit den hoek voor te zetten, doch voor het doel wordt het leer opgevangen door een back, die geheel vrijstaat en de bal slechts voor het weg trappen heeft. Enkele Alcmarianen komen toe snellen, de back vertrouwt de zaak blijkbaar niet en speelt, enkele passen voor de doellijn en met den rug daarnaar toestaande, terug op zijn keeper. Die is van schrik als geparalyseerd en als hij zich kan verroeren, is het te laat. Tergend langzaam is de bal langs hem heen- gehuppeld in het doel. Wanneer de midvoor heeft afgetrapt, is het rust. De tweede helft begon met een sensatie. On middellijk zien we weer een fel aanvallend D.W.V. Nadat een corner is genomen tegen Alcmaria, komt de bal terug in het veld, de links-half van D.W.V. speelt hoog voor het doel en de midvoor, die tegen Keuris aange drukt staat, kogelt het leer in de touwen. Buitenspel Aftrap, doorgeven naar Hamstra, opdrijven, voorzet naar Van Wieringen, goal! Alles in het werk van luttele seconden. En inplaats van D.W.V. leidt Alcmaria. Het spel gaat verder. Verwoed komt D.W.V. opzetten. De gasten willen scoren. Soms mankeert er weinig aan, want de achterhoede van de withemden staat soms vreemd te peuteren. D.W.V. forceert een drietal corners. Ze leveren niets op. Geleidelijk aan neemt de druk af. Alcmaria komt opzetten, nummer drie schijnt in de lucht te zitten. Het doelpunt had kunnen komen, want kansen waren er genoeg. Maar die wer den niet benut en dus bleef de veiligheid bren gende goal uit. Plotseling, er was een half uur gespeeld, brak de rechtsbuiten van D.W.V. door, een uitsteken de voorzet volgde en vlak voor de goal staande, kogelde de linksbinnen uit de lucht keihard in het doel. De stand was 22. Het resteerende kwartier werd er hard ge- de Helder-midvoor onhoudbaar den terug- springenden bal in het doel. Hoewel Texel daarna iets meer aanvallend optrad, had men toch het gevoel „Daar zit niets in". Helder deed het na pl.m. 20 minu ten spelen beter. Een voorzet van rechts kopte Beekhoven door naar Wieren, die zich niet bedacht en den bal ineens „onzichtbaar" hard inkogelde. Een juweeltje! 2—0. Dan was er een benauwd moment voor het Helder-doel. Kikkert schoot tegen de lat en even later kon De Jong slechts ten koste van een corner erger voorkomen. Vermelding verdient nog een keihard schot van P. Neyens, dat door Kenter schitterend tot corner verwerkt werd. Met Texel in den aanval kwam de rust. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Ook nu scoorde Helder binnen de 5 minuten. Helder vergroot den voorsprong. Een vrye trap, genomen door aanvoerder Trap, zweefde zoo mooi voor het doel, dat Kiesewetter slechts zijn hoofd onder den bal hoefte te zetten om no. 3 te scoren. Nu raakte Texel de kluts kwijt en Helder beheerschte het spel volkomen. Het wordt 50. Een kwartier na de rust zou één van de vele snelle H.-aanvallen Texel wederom nood lottig worden. Godschalk liep goed naar bin nen en Dukers had by zijn tweede schot (het eerste werd mooi gestopt) geen schijn van kans. Nog geen minuut later wist Beekhoven met een ver hoog schot den Texel-keeper weder om te passeeren. Het spelpeil zakte nu zienderoogen. Helder deed 't verder op haar slofjes en Texel kon nu in den aanval komen. Het spel werd slor diger en onnauwkeuriger. De groen-witten wisten enkele zeer gevaarlijke situaties voor het Helder-doel te scheppen, maar Kenter j toonde toen zijn klasse en wist door resoluut ingrijpen erger te voorkomen. Zoo kwam tenslotte het einde, zonder dat Texel een tegenpunt had kunnen scoren, met een 50 zeger der Helderschen, die met on geveer tweehonderd supporters het Marsdiep overgestoken waren! vochten. Wie doelpuntte had gewonnen, dat lag er dik op. Maar er gebeurde niets meer en dus werden de puntjes broederlijk gedeeld. In een matigen wedstryd heeft Succes een draw tegen Hollandia bewerkstelligd. Succes verdiende meer, zooals in zoo vele voorgaande wedstrijden, doch de kunst om te winnen blijkt voor haar moeilijker te zijn dan de kunst om niet te verliezen. Wanneer zal dat eens ver- andéren In de eerste helft bleven beide ploegen ber beneden hun vorm, er zat niet de minste pit in en alles was even onsamenhangend. Geen der ploegen gaf de ander gelegenheid haar nor male spel te ontwikkelen. Gelukkig verliep de 2e helft geheel anders. Er werd toen een geweldige activiteit aan den dag gelegd, waardoor de spanning er da^ig inkwam. Het wedstrydverloop. Na de wederzijdsche verkenning wist S. het eerst het vijandelijke doel te benaderen. Kerkdijk loste een pracht-schot, dat goed' werd gekeerd. Direct daarop stichtte een voorzet van Kuiper wederom verwarring in de H.-gelederen. Ott stond reeds klaar om zijn hoofd onder den bal te zetten toen de H.-keeper met een geweldigen sprong net wist weg te werken. Bij een cross-pass van den H.-rechtsbinnen glipte de H.-middenvoor weg, hij kwam alleen voor doel, maar voor hij kon schieten had Posthumus zich moedig op den bal geworpen. De middenvoor, in zyn vaart niet meer te stuiten, buitelde over den op den grond lig- genden keeperen de bal lag in het net (01). Meteen was S. weer in den aanval. Kuiper kreeg op rechts den bal goed vry. Hij loste een geweldig schot, maar de H.- keeper was op zijn hoede en tipte het leder juist over de lat. Corner! Kuiper plaatste het leder prachtig voor doel. Schmitt kopte vlak bij den linkerdoelpaal keurig in. De kee per sloeg den bal echter het veld in. Weer in den doelmond geplaatst, maakte Ott uit een gewirwar van spelers aan alle onzekerheid een einde en de stand was weer gelijk (11). Posthumus kreeg nog tweemaal een vliegend schot te verwerken, wat hem goed afging. Spannende 2e helft. In de eerste phase van de tweede helft was Succes vere superieur. Hollandia werd com pleet overspeeld. Na prachtig samenspel loste G. Lont een vliegend schot, dat den keeper totaal ver raste. De bal ging echter eenige centimeters voor het doel langs. Nauwelijks was de bal uitgetrapt of Kuiper had een verradelijken schuiver ingezonden, waarmee de keeper de grootste moeite had en voor de Hollandianen tot bezinning kwamen ging een kogel van C. Lont juist naast. Laatstgenoemde speler die in deze momenten werkelijk onweerstaan baar was, wist direct daarop uit een van een corner teruggespeelden bal nogmaals een „droog" schot af te vuren, dat juist voor de Hollandia-veste van richting werd veranderd en voor doel langs suisde! Weer corner! Een geweldig enthousiasme had zich in deze momenten van het publiek meester gemaakt. Het was buitengewoon opwindend. Hollandia snakte naar lucht en kreeg dit ook toen de goed genomen corner van Kuiper werd weg- gekopt. Meteen was Hollandia weg. Er werd een corner geforceerd die zeer goed werd ge nomen en waaruit een geweldige doelworste- ling ontstond. De bal ging tenslotte naast. Wij willen ten slotte niet onvermeld laten, dat Posthumus een vryen schop op den rand van het strafschopgebied genomen, op onna volgbare wijze wist te keeren. In de laatste minuut doorstond het S.-doel bij een corner nog een paar hachelijke momenten, doch het gevaar werd bezworen. Hollandia mag zich met dezen uitslag gelukkig achten, maar Succes verdiende niet meer, omdat zfl niet in staat was haar overwicht in doelpunten uit te drukken. Het voorloopig voetbal-programma voor a.s. Zondag K.N.V.B. Zondag a.s. houdt de K.N.V.B. een inhaaldag. Voof ons district zijn van belang: AlcmariaZ.V.V. Z.F.C.De Kennemers. WatervogelsAlkmaar. D.W.S. 2—H.R.C. 2. West-Frisia 2Alkm. Boys 2. N.H.V.B. H.R.C. 4—Atlas 1; Held. B. 1—H.R.C. 5; Schoorl 1Oudesluis 1; Petten 1 Succes 2. And. B. 1Strandv. 2; Hem 1Scha- gen 2; Ho 11. 4Sijbek. 1; Oudend. 1 Flevo 1; O.K.B. 1—V.C.L. 1. j B.K.C. 2—J.V.C. 1; Helder 4—Water- j vogels 2; Texel 2De Cocksdorp 1. VJ Veldo ver wicht dat punten kostte I Nieuwe Niedorp—BKC 03. Denkt niet: Nieuwe Niedorp is weer terug gevallen in haar aanvankelijke uitzichtlooze matigheid. Niets is minder waar dan dat. Het veldspel en vooral de geestdrift van de geel- kragen zouden iederen kampioenscandidaat kunnen sieren. N.N. bereikte er dan ook mee, dat ze driekwart van den wedstrijd in de meerderheid was, al werkte de doelbewuste spil-stopper-formatie van BKC dit spelbeeld in de hand. Maar het is juist die veldmeer- derheid geweest, die den wedstrijd in het na deel van de thuisclub heeft beslist en die de overwinning van BKC hoe tegenstrijdig het voor sommigen moge klinken volko men verdiend heeft gemaakt. Tot aan de rust en nog een kwartier er na leek er slechts uitzicht op een blanco-stand, die een getrouwe afspiegeling was van de uitermate solide manier van verdedigen, die beide achterhoedes, elk op hun wijze, ten beste gaven. Het had dan ook zeker 00 ge bleven, wanneer een der beide backstellen niet voor zichzelf een graf had gegraven. In de hitte van den strijd en verlokt door de aanvallende speelwijze van haar halflinie zijn Van Herwerden en Peereboom hun tenten gaan opbreken en ze hebben die een meter of 20 van het doel af opgeslagen dan ze ge woon zyn en ze mochten doen. Dit heeft den wedstrijd beslist en op een voor N. Niedorp zeer hardvochtige wijze. Toch kreeg BKC slechts loon naar werken en vooral naar tactisch inzicht! Niet voor niets had haar E.C. juist Blok midvoor gezet. Blok's hattric. Van zulke geroutineerd „ouwetjes" als Van Herwerden en Peereboom had men kunnen verwachten, dat ze het vooral niet tegen een sprinter als Blok op hun eenige zwakke zijde (gebrek aan snelheid) zouden laten aanko men. Ze hebben dit wel gedaan door mee op te dringen. De uitwerking liet niet op zich wachten: Jac. van Wees schoof een rag- zuivere pass achter Van Herwerden om, Blok was er met drie, vier stappen bij en Floor was geslagen (01). Wat, veldmeerderheid en geen goals Ik zal wel even naar voren komen, zei Peereboom. En hij ging naar voren, maar ook Bregman, die hem op de backplaats vervangen ging, zag niet waar de schoen wrong. Het duo- BregmanVan Herwerden posteerde zich ook al op 25 30 meter van Floor's heiligdom. En terwijl op de BKC helft een heldhaftige strijd aan den gang was om den gelijkmaker, waartoe juist een spelersopeenhooping na- deelig werkte, plaatste Jac. van Wees den bal weer tusschen backs en doel in; weer een spurt van Blok en nummer 2 was geboren (02). Nóg zag Nieuwe Niedorp het niet in, want 3 minuten voor tijd mocht Blok zich nog eens meten in den sprint, die hij ook nu weer won en ditmaal in de volle ren, met Van Herwerden en Bregman op de hielen met een vliegend schot besloot, waarbij Floor vol komen kansloos was en dat het fraaiste doel punt van den wedstrijd werd! Schagen I-Watervogels I 1-3 Het begint dit seizoen bijna traditie te wor den: Schagen wint buiten en verliest op eigen terrein! Dezen middag volkomen verdiend, al willen wij geenszins ontkennen, dat dé geel zwarten zich het overgroote deel van dezen wedstrijd duchtig geweerd hebben, en 't laat ste gedeelte van de eerste helft meestal het spel beheerschten. Het laatste kwartier ech ter heeft alles bedorven en het kostte de actieve W.-voorhoede betrekkelijk weinig moeie een 10 achterstand in een flinken voorsprong om te zetten. Wat het spel betreft was ons inziens tech nisch Watervogels de meerdere, vooral schie ten en plaatsen was beter. De rechtsbuiten was wel eens al te forsch. De keeper maakte een betrouwbaren indruk. Bij Schagen was het vooral voor de rust De Haas, die de ver dediging leidde. Zijn collega Middelbeek leek ons den geheelen wedstryd gehandicapt door een beenblessure. In de halflinie was Grootes de stuwende kracht. Ook Slikker speelde een goeden wedstryd. De voorhoede was niet altyd even fortuinlijk. Zonnenberg deed af en toe goede dingen, maar zijn spel zou sympa thieker aandoen, als hij zich meer beheerschte en zich hoedde voor trucjes, die op de grens van het ontoelaatbare zijn! Keeper Schoorl heeft wonderbaarlijke dingen gedaan, maar... aan de twee laatste goals was hij niet geheel onschuldig. Deze doelman brengt nog steeds verrassingen. De wedstryd. De eerste aanval is voor Watervogels, wier voorhoede al gauw blijkt snel en gevaarlijk te zijn. Keeper Schoorl wordt voortdurend aan I het werk gezet en kruipt tweemaal achtereen door het oog van een naald. De eerste tien minuten geven een zeer spannend spel te zien, beide ploegen werken onder hoogspan ning. Herhaaldelijk komt W. opzetten en de eene gevaarlijke voorzet volgt op de andere. Een critiek moment is het als Middelbeek op den keeper terugspeelt en deze mist, maar op het laatste oogenblik nog weet te redden. Na twintig minuten spelen is het met het over wicht van de bezoekers gedaan. Schagen wordt steeds actiever, Boontjes doet als „zwerver" goede dingen, Peetoom en Moor en Dirk Schoorl zetten alles op alles. Men blijft echter voor het W.-doel onfortuinlijk. Na drie en veertig minuten is de stand nog steeds 00, maar vlak voor de rust knalt Peetoom onhoudbaar in. Even later wordt voor rust gefloten. Schagen leidt met 1—0! Na de rust moet het spel direct wor den onderbroken, als de Watervogels-spil Bosch een knie-bles suur oploopt en medi sche hulp wordt in geroepen:. Hij verlaat het veld, W. speelt met een invaller door Het spelbeeld is heel anders dan voor de rust, beide ploegen nemen het kalmer op en als geheel is het een matige vertooning. De Schagen-aanvallen zijn weinig gevaarlijk, en Watervogels komen, hoewel niet beduidend, in de meerderheid. Onverwacht zorgt de 'tTT.-jr--"dvoor Beens voor den gelykmaker. Er is dan nog acht minuten te spelen en in deze acht minuten geeft de zelfde speler, keeper Schoorl nog tweemaal het nakyken. Een overrompeld, gedeprimeerd Schagen-elftal ziet zich in deze laatste minu ten een zeker schijnende overwinning ont gaan, en een enthousiaste Watervogelsploeg heeft zich in deze laatste minuten schitterend hersteld De leiding van scheidsrechter De Graaf was zeer goed. Schoorl I-Held. Boys I 4-1 Direct na den aanvang neemt S. het spel in handen. De H.-keeper krijgt handen vol werk. Een doelpunt kon niet uitblyven. Als Klop den bal dan op de rechtsbuitenplaats krijgt toegespeeld, belandt de bal mooi voor het H.-doel, waar Selhorst, de man van de doelpunten, hem bemachtigt en keurig in den uitersten hoek van het H.-doel plaatst. Even later krijgt Klop zelf een mooie kans, doch de bal wordt recht op den keeper geschoten. H. ziet geen kans een tegenpunt te maken. Oud krijgt slechts een paar gemakkelijke bal len te verwerken. De H.-keeper krijgt nog een paar harde kogels van Koel te verwerken, welke hij met de meeste moeite weet te stoppen. De rust gaat in met 10 voor Schoorl. Na de rust krijgen we vrijwel hetzelfde spel te zien. Ook thans is Schoorl beslist in de meerderheid. Nu krijgt de vlugge rechtsbui ten, den bal meer toegespeeld. Het spel is nog geen vijf minuten oud of Klop zet prachtig voor, Selhorst vangt den bal op en scoort onhoudbaar (20). H. doet haar uiterste best om ook eens door te breken, doch steeds is weer de uitstekende S.-spil Hanneman het struikelblok. Als Klop even later een goed schot op het H.-doel lost, kan de H.-keeper niet vlug ge noeg wegwerken en is het Korver, die hier van profiteert en den stand op 30 brengt. Dan komt H. ook even opzetten, hun mid voor lost een geweldig hard schot, dat meesterlijk door Oud wordt gestopt, doch niet weggewerkt, zoodat de toestormende H.- rechtsbinnen de eer weet te redden. Met dezen stand denken we den wedstrijd te zien ein digen, doch S. onderneemt nog een goede aan val. Koel zet prachtig voor en Selhorst kopte in de laatste minuut no. 4 voor Schoorl in het net. Schoorl speelde een besten wedstrijd, voor al na de rust toen het spel meer open werd gehouden. We hebben Heldersche Boys wel beter op dreef gezien. De Schoorl-adspiranten gingen met hun overwinningreeks voort en klopten het sterke Alkm. Boys a elftal met 30. Voorwaar een goéde prestatie. Van den Japanschen Voetbal Bond is bij de F.I.F.A. bericht binnengekomen, dat Japan van deelneming aan de wereldkampioenschap pen afziet. De ontmoeting tusschen Neder landsch-Indië en Japan, welke in April 1938 te Saigon zou worden gehouden, zal nu geen doorgang vinden. Nederlandsch-Indië zou nu als winnaar van de groep Azië automatisch in het tournooi komen. De F.I.F.A. nam het volgende voorstel aan: Het bestuur van de F.I.F.A., constateerende, dat Japan zijn inschrijving heeft herroepen, zoodat in deze groep als eenige deelnemer Nederlandsch-Indië over blijft, heeft besloten de volgende mogelijkheden tot deelneming der Zuid-Amerikaansche lan den afzonderlijk of als groep open te stellen: 1. indien de Zuid-Amerikaansche Voetbal Unie mocht besluiten aan de wereldkampioen schappen deel te nemen, zal deze traohten Brazilië te overreden haar inschrijving terug te trekken en eerst deel te nemen aan de voor- wedstryden in Zuid-Amerika. De winnaar van dit tournooi zal aan de finale te Parijs kun nen deelnemen, terwijl de tweede geplaatste in Europa een wedstryd zal spelen tegen, 'hetzij Nederlandsch-Indië, hetzij Noord-Amerika, hetzij den winnaar van het Centraal Ameri- kaansch tournooi, zoodat in elk geval twee D.T.S.—M.F.C. 2-3 Het was voor DTS. weer geen fortuinlyken dag Zondag. Het werd n.1. weer een neder laag met het kleinst mogelijke verschil. Na den aanvang wogen beide partyen vry- wel tegen elkaar op. Het spel golfde op en neer. Beide doelen verkeerden beurtelings in gevaar. De keepers hielden hun doel schoon, totdat na ongeveer een half uur spelen in een aanval op het DTS-doel één der DTS-ers in het strafschopgebied den bal tegen z'n hand krygt, waarvoor scheidsrechter Hakhof een penalty toekende. Met een onhoudbaar schot wordt de bal in het net gekogeld, waardoor de gasten de leiding nemen (01). Even voor het einde van de eerste helft maakte één der MFC-ers op zijn beurt hands in het strafschopgebied. Carnas schoot de eerste keer naast, doch moest de penalty nog eens over nemen; de keeper had nu geen schijn van kans. De stand was gelijk (11) en direct daarna werd de rust aangekondigd. Na de rust zat DTS er flink op en kwam het M.-doel in gevaar. Aan den anderen kant was kort daarna een aarzeling van C. Kroon DTS noodlottig (12). Door dezen achter stand aangespoord trachtten de gastheeren den gelijkmaker te scoren. Aanval op aanval wordt ondernomen, de meeste keeren op het M.-doel. Hoewel de keeper een paar maal gevaarlijk ver uitliep, wist hy toch geruimen tijd z'n doel schoon te houden, tot tenslotte uit een voorzet van rechts Carnas den gelijk maker scoorde (22). Beide partijen pakten hierna flink aan, waardoor wel eens een vrye schop werd toe gekend voor iets te stevig optreden. By een aanval op het DTS-doel is de achterhoede weer iets te langzaam en neemt MFC ten derde male de leiding (23). Ondanks het harde werken van DTS, waar bij het MFC-doel nog eenige malen aan een doorboring ontsnapt, gelukt het niet den achterstand in te halen. Met een ongewyzig- den stand kwam het einde. D.O.S.K.O.-Petten 3-4 Onder tamelijk groote belangstelling heeft D.O.S.K.O 1 op eigen terrein haar eerste ne derlaag te slikken gekregen, en dat, terwijl zij met de rust met 31 de leiding had! Het begin was nogal kalm, doch vrij spoe dig weet de D.-linksbuiten uit een mooien voorzet van rechts D. de leiding te geven. P. weet echter vry spoedig gelijk te maken. D. komt dan langzamerhand iets meer in den aanval en geeft de P.-verdediging handen vol \v;erl£. \Yederom uit een voorzet van reohts weet thans de D.-linksbinnen zijn club de lei ding te geven. Aan den- anderen kant is de D.-verdediging de P.-aanval bijna steeds te vlug af. Wanneer de D.-voorhoede weer een mooie aanval opzet, lost de D.-linksbuiten een schitterend schot, dat bulten het bereik van Eriks in den uitersten bovenhoek ver dwijnt. Rust 31 voor D. Na de rust gaat de strijd eerst gelijk op, doch als na een poosje P. den achterstand weet te verkleinen, komt zy zoo buiten gewoon enthousiast opzetten, dat D. uit haar spel wordt gebracht. Niet dat Petten in het veld zoo sterk in de meerderheid kwam, doch haar aanvallen waren enthousiast terwijl zij ook het spel flink open hield. Vrij spoedig maakt P. dan ook gelijk. Even voor het einde kwam P. tamelijk goedkoop aan de leiding, als de D.-keeper en linksback elkander niet begrijpen en de bal kalm via den binnenkant van de paal in het doel verdwijnt. Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen Zuid-Amerikaansche landen naar Europa zul len kunnen komen. 2. Indien Brazilië zich niet accoord mocht verklaren zijn inschrijving in te trekken, dan zal toch de competitie der Zuid-Amerikaan sche landen plaats vinden met dien verstande, dat de winnaar dezer competitie te Parys tegen den winnaar van het tournooi van vier zal spelen en de winnaar hiervan komt in de finale. 3. Mocht het congres van Montevideo zich met deze regeling niet accoord kunnen ver klaren, dan blijft de F.I.F.A. by haar oor spronkelijk plan, waarbij dus Brazilië direct in den eindstrijd komt, terwijl Argentinië een wedstryd zal spelen in de groep van vier, voor deze wedstrijden tusschen Argentinië, Noord- Amerika, Nederlandsch-Indië en de winnaar van de groep Centraal Amerika zullen de tegenstanders door loting worden aangewezen. Volgens den heer K. J. J. Lotsy, het Nederlandsch bestuurslid van de F.I.F.A., was de mogelijkheid groot, dat de door Nederlandsch-Indië in deze groep te spe len wedstrijd in Nederland zal worden gehouden. In elk geval is echter door het uitvallen van Japan het nu zeker gewor den, dat voor de eerste maal een elftal Nederlandsch-Indische spelers zijn op wachting in Europa zal maken.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7