DE SLUISWERKEN TE WIJK BIJ DUURSTEDE. Het levensgroote portret van Else Mauhs als «Koningin Elisabeth», geschilderd door Jan Poortenaar, dat in den Stads schouwburg te Amsterdam zal worden tentoongesteld De overdracht van het Marine-commando in Ned. Indië. Kapitein ter zee R. P. v. d. Wetering droeg te Soerabaja het commando der Marine over aan kapitein ter zee A. C. van de Sande Lacoste (rechts) Mej. mr. C. Frida Katz, lid der Tweede Kamer, trad Woensdag te Amsterdam in het huwelijk met den heer C. W. F. baron Mackay, burgemeester van Ermelo. De bruid zet haar handteekening De Japansche vlag in Sjanghai. Chi- neesche bewoners in de buitenwijken der stad hebben, uit vrees voor nieuwe overvallen, ten teeken van overgavedeJapan- sche vlag uitge stoken De in aanbouw zijnde sluis in het Amsterdam Rijn-kanaal te Wijk bij Duurstede nadert haar voltooiing. Een overzicht van den stand der werkzaamheden Op het IJ te Amsterdam werd Woensdag een demonstratie gegeven met het model van het in aanbouw zijnde m s. «Oranje-, zulks op instigatie van het «Nationaal comité tot het bevorderen van belangstelling in de Nederlandsche scheepvaart door het bouwen van scheepsmodellen» De atbouw van het moioimailschip «Nieuw Amsterdam» aan de we der RoMerdamsche Droogdok Mij. vordert snel. De eerste gestioomlijnde schoorsteen is op het schip geplaatst De nieuwe brandweerkazerne te Haarlem werd Woensdag otticieel in ge bruik genomen ter gelegenheid waarvan de brandweer demonstraties gal Eén de' heitorens van de in aanbouw zijnde sluis in het Amsterdam - Rijn kanaal te Wijk bij Duurstede, welker voltooiing binnen atzienbaren tijd een feit zal zijn

Schager Courant | 1937 | | pagina 4