Modebladen een Filiaalhouder. Propaganda-Avond Bond voor Raadhuis op een andere plaats De staatsgreep in Brazilië 500 dooden in Japanscbe kopermijn Hertog van Windsor mocht de kerk niet binnen Nazi-propaganda in land ons Philippijnen door taifoen geteisterd SPORT Critiek op den Volkenbond Na en kortstondig lij den nam de Heerc plot seling uit ons midden weg, ons trouw lid en aller Vriend, Jan Grin, in den leeftijd van 31 jaar en 4 maanden. God zij de nabestaan de tot een blijvende steun en troost. Chr. Damver. „Excel sior' te Anna Pau- lowna. Anna Paulowna, 9 November 1937. Hiermede geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter, DIEUWERTJE. ALB. KEPPEL. M. C. KEPPEL—Vries. Rijksweg (post 'tZand), 11 November 1937. Heden overleed tot onze droefheid, door een noodlottig ongeval, on ze beste Makker, jan Blankman. Namens de J. G. O B., Afd. Nieuwe Niedorp. van de Afd. WINKEL, op ZONDAG 14 NOV. 1937, in de zaal van den heer D. A. DE BRUIN. Spreker: De heer C. DE VRIES van Dirkshorn. Optreden van DUO WI-JO met bun nieuwste revue. Aanvang 7.30 uur. Leden vrij entrée. BAL NA. Groote Zaak in LUXE ARTIKELEN, enz., zoekt te NIEUWE NIEDORP Bij voorkeur huurder of eigenaar van winkelhuis op stand. Spoed gewenscht. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder motto „Luxe Artikelen", aan het Bureau „Schager Cou rant". WONING te huur van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur te Win kel. Inlichtingen bij den heer G. KAMP, Voorzitter. Gevraagd: EEN SLAGERSLEERLING, of gevorderd leerling, niet in tern. D. SPAANS, Barsinger- liorh. NET MEISJE gevraagd, voor dag of dag en nacht. Zelfst. kunnende wer ken, tot Kerstmis. C. VISSER, Kapper, Barsingerhorn. Boekhandel TRAPMAN Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA De neuzen zijn geteld Naar we vernemen zal het plan tot raadhuisbouw zeer waarschijn lijk een belangrijke wijziging on- gaan. Er is altijd een strooming geweest om het nieuwe gemeente» huis een andere plaats te geven. Die strooming heeft het, na de laat ste raadsvergadering, waarin het besluit viel op de oude plaats te herbouwen, gewonnen. Het nieuwe plan is, het nieuwe gemeente huis te bouwen op den grond aan den Oostkant van het thans bestaande, doch meer naar achteren. Wc schreven al naar aanleiding van het onlangs gevallen be sluit, dat geheele nieuwbouw meer zou kosten, dan opbouw op do fundeering van het oude gemeentebuis. Men zal nu zeker moeten heien. Toch mag er niet meer geld aan den bouw besteed worden en het nieuwe ontwerp moet dus iets bescheide ner van opzet zijn. Maar daar hét 'nieuwe' gebouw meer vrij komt te staan, zal zoo- noodig altijd uitbreiding kunnen plaats hebben. Een voordeel is ook, dat de werk zaamheden ter secretarie gedurende dien bouw gewoon door kunnen gaan, terwijl do Secretaris ook niet gedwongen is, terstond een andere woning te bel rekken. Het is echter wel de bedoeling, als het nieuwe raadhuis gereed is. het oude af te breken. Volgens het uitbreidingsplan van de ge meente zal daar n.1. een nieuwe weg ko men. Dat tot deze oplossing zal worden over gegaan, staat vrijwel vast, daar de neuzen zijn geteld en een meerderheid vóór het nieuwe plan is gevonden. Ouderavond. De uitstekend bezochte ouderavond van school I werd door den voorz. dor oudercora- missie, den heer J. Baken geopend met een welkomstwoord, waarin hij zich in het ^ij- zonder richtte tot de „nieuwe'! ouders en mej. Vorstman, die voor 't eerst als kweeke- linge met acte aan de school den ouderavond bijwoonde. Snr. dankte allen, die offerden voo;r bet fonds, waaruit de kweekelinge met acte betaald wordt. Na den heer Mol bedankt te hebben voor z'n bemoeiingen om den schoolbusdienst te behouden, droeg spr. dc leiding over aan het hoofd der school. De heer Mol las een en ander voor uit dc brochure der zes organisaties, die aandrin gen on verlaging der leerlingenschaal. Dat er 1700 kwce.kelingen met acte in de scholen werken voor geen of weinig loon is een aan klacht. tegen bet onderwijsbeleid: er wordt geparasiteerd op de groote werkloosheid! Van de mededeel in gen vermeldden we: Er zijn 15 leerlingen voor het vervolgon derwijs; de ondercommissie heeft zich, naar aanleiding van het rapport van den schoolarts, tot he»t Gemeentebestuur ge.wend met de vraag, de ondeugdelijke schoolbanken door nieuwe te vervangen; hot schoolelftal verwierf bij de wedstrijden in Don Helder een prijs en een extra-pluim voor deze prestatie, omdat de voetballertjes zoo'n grootcn afstand hadden af te loggen voor men aan het spelen was; bij het school zwemmen legde de school beslag op den eersten prijs en den wisseIbokor. Na er op gewezen te hebben, dat or volgende week Woensdag in Breezand een vergadering wordt gehouden om de sluimerende afdeo- ling van Volksonderwijs nieuw leven in tc blazen en te komen tot een afdoeling voor den geheelen Po'der. braebt de hoer Mol. rog dank aan den heer Baken, die een flinke hoeveelheid „imilatie" postwissel- en postcheque formulieren maakte, om den kindoren liet invullen te leeren. Mej. A. C. Kater las daarop voor uit: „Kin deren uit m'n klas" en had een zeer dank baar gehoor voor deze aardige schetsen uit het schoolleven. De aftredende leden der oudercommissie, de heeren J. Egmond en P. Kooiman, werden herkozen en nadat de pauze op dc gebruike lijke wijze was besteed, las de heer Mol voor uit: „De gelukkige klas" van Theo Tijssen. Het was een goede inleiding voor het vol gend punt der agenda: het St. Nicolaasfeest. Dit zal, zoo besloot men. 4 December gevierd worden. De heer Baken dankte den heer Mol voor lezing ^n leiding en sloot de bijeenkomst. BREEZAND. Aan den aannemer J. Hoep is de bouw op gedragen van een bollenschuur aan den Schorweg, voor rekening van den heer G. A. Kesting. IN HET LAND HEERSCHT RUST. De staatsgreep van President Vargas, wel ke met volledige medewerking van het le ger plaats vond, is zonder bloedvergieten ver- loopen Men zegt dat de troepen Vargas voor zijn leven tot leider van het nieuwe fascisti sche regiem hebben uitgeroepen. Zooals begrijpelijk, juicht men in de to talitaire staten over deze nieuwe fascistische loot, terwijl van democratische zijde de noo- dige critiek niet wordt gespaard. In welingelichte kringen is men van mec- ning, dat het Braziliaansche avontuur wei nig te maken heeft met de fascistische ideolo gie, welke hoofdzakelijk gevoed wordt door landhonger en overdreven nationalisme. Men is van meening, dat hier veeleer spra ke is van van een greep naar de macht door Vargas, die zijn politieke invloed bedreigd gevoelde door zijn tegenstander Salles Öli- veira, die gesteund wordt door industrieele en finantieele kringen. Of Vargas het spel gewonnen heeft, acht men nog zeer do vraag. Zijn anti-democra tisch optreden heeft bom wel de steun ver zekerd van uiterst rechtsche kringen en van de officieren van leger en vloot, maar vol komen veilig wordt zijn positie niet geacht. Ondanks de wijziging in staats vorm, worden de oorlogsbo dems van Brazilië verpacht. In bet Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken is gisteren medege deeld, dat door de invoering van de dicta tuur in Brazilië het voorstel van Cordell ITull om zes torpedojagers aan Brazilië te verpachten, niet zal worden ingetrokken. Kabinet afgetreden. D.N.B. verneemt, dat het Braziliaansche Kabinet den President zijn collectief ontslag heeft aangeboden, teneinde de samenstel ling van een nieuwe regecring mogelijk te maken. In de nieuwe grondwet wordt, naar ver luidt de doodstraf weer ingevoerd voor land verraad, revolutionnaire actie en moord on der verzwarende omstandigheden. Tengevolge van een aardverschui ving zijn in een kopermijn te Kai- zoema in Japan, eenige honderden mijnwerkers ingesloten. De eerste te legrammen meidden, dat er 400 doo den zouden zijn, maar een later be richt weet mede te deelen, dat reeds 500 dooden zijn geborgen. Zijn huwelijk met een ge scheiden vrouw de reden. De geestelijke van de Aglikaansche kerk te Parijs bad den wensch te kennen gege ven, dat de hertog van Windsor niet aan wezig zou zijn bij den dienst ter herden king van den wapenstilstand in de kerk van Sint George te Parijs. De hertog heeft dientengevolge dc plechtigheid, welke gis terochtend in tegenwoordigheid van het personeel van de Britsche ambassade, Brit sche oudstrijders en leden van de Britsche kolonie werd gehouden, niet bijgewoond. De geestelijke motiveerde zijn wensch met te wijzen op don buitengewonen toestand van den hertog door de echtscheiding van mevrouw Simpson en zijn huwelijk met haar. De geestelijke hoeft gisteravond een ver klaring afgelegd. Hij zeide met name dat het geenszins zijn bedoeling was geweest de tegenwoordigheid van den hertoe te dwarsboom en en dat hij, indien hij zou zijn gekomen hem zou heb ben ontvangen met de voor den broeder van don koning verschuldigde eerbewijzen Hij zei geen verklaring in het openbaar te hebben afgelegd, doch deelde mede door een journa list te zijn opgebeld, wien hij bijzonderhe den heeft gegeven over de plechtigheid en dat wat hij verder had gezegd zijn persoon lijke meening was en niet voor publicatie was bestemd. Zoodra hij evenwel kennis kreeg van de publicatie heeft hij al het mogelijke gedaan om zich bij den hertog tc verontschuldigen. Huishoudonderwijs op lagere scholen Commissie van onderzoek inge steld. De minister van Onderwijs heeft een com missie ingesteld voor de vraag, hoe het zevende leerjaar en de eventueel hoogere leerjaren van de lagere scholen kunnen wor den ingericht, in het bijzonder naar aanlei ding van de hier en daar opgekomen neiging om door toevoeging van huishoudelijke vak ken aan het onderwijs in die leerjaren een speciaal karakter te geven. Bomaanslag in Ierland In de recruteeringsbureaux voor de Engel- sche marinereserve te Belfast in Ierland, is een bom tot ontploffing gekomen. Het lokaal werd verwoest, talrijke documenten zijn ver nield. RAZZIA OP VREEMDELINGEN IN BOEDAPEST. De minister van blnnenlandsche zaken heeft ten aanzien van de uitgebreide raz zia op vreemdelingen, te Boedapest die 7 November j.1. ten uitvoer is gelegd, ver klaard, dat de economische belangen der bevolking dringend de .verwijdering, eisch- ten van elementen, die in het land verblijf hielden zonder vergunning. Volgens officieele gegevens zijn in den loop der laatste drie jaar 50 millioen pengö aan deviezen, clandestien over de grens ge bracht. Worden vertegenwoordigers van de N.S.D.A.P. aan de Duitsche gezantschappen alhier toege voegd? In het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het derde hoofdstuk (Buiten!.. Zaken) der Rijksbegrooting 193S lezen wij het volgende: Verscheidene leden stelden de vraag,, welke houding de regeering denkt aan te nemen tegenover het voornemen van Duitschland, aan zijn gezantschappen z.g. cultureele attache's tc verbinden, die meer bijzonder als vertegenwoordigers van de N.S.D.A.P. moeten worden beschouwd. De hin'hedoelde leden achtten deze vraag te meer klemmend wijl, naar zij meenden, dc Duitsche regeering zich op het standpunt stelt, dat de Duitsciiers in het buitenland van de Duitsche nationaal-socialist.ische be weging afhankelijk zijn en hot na- tionaal-socialismc in het land, dat hun gastvrijheid biedt, moeten pro- pagecrcn. In dit verband werd gevraagd, of niet in het algemeen meer toezicht noodig is op Duitsche en ook op Russische politieke pro paganda hier te lande. De aandacht werd gevestigd op de groote oplagen, waarin door den z.g. Fichte-Bund te Hamburg ten minste een 16-tal brochu res in de Xederlandsche taal gratis in ons land worden verspreid. Urker huismoeder kan weer gul zijn Weer theewater voorhanden! Het gebrek aan drinkwater op het eiland Urk was de laatste weken zoo nijpend gewor den, dat de anders zoo gastvrije Urker huismoeders spaarzaam werden met het aanbieden van een kopje koffie of thee, ter wijl zij ook groote moeilijkheden ondervon den bij het bereiden van het eten. Zoo was, aldus het Hbl., do toestand ook nog eenige dagen geleden. Thans is het weer omgeslagen en de regen valt bij stroomen neer. In den regel wordt er hard geklaagd over dergelijk slecht weer, maar de Urker wrijft zich vergenoegd de handen als de re gen hem in het gezicht striemt en durft daar bij nog de hoop uitspreken dat „dit weertje" nog maar een poosje mag aanhouden. LETTERZETTER KAN LEZEN NOCH SCHRIJVEN. Toch vijf jaar bij een weekblad in dienst. De eigenaar van de „Centreville Jefferso- nian" een Amerïkaansch weekblad, heeft een zetter in dienst, die lezen noch schrijven kan, n.1. een 23-jarigen neger, die dit beroep reeds vijf jaar bij het weekblad uitoefent. 50.000 menschen dakloos. Het eiland Luzon, behoorende tot de Philippijnen, is gisteren door een hevigen taifoen geteisterd. Het Britsche passagiersschip „Kenil- worth" is aan de zuidkust van het eiland op de kust geworpen. Een groot deel van Manilla is overstroomd, drieduizend personen zijn dakloos. Tot nu toe telt men vijf dooden. Verscheidene visschers- schepen zijn vergaan. Nader wordt, verioht: Tengevolge van den taifoen, die gistera vond over het middengedeelte van Luzon is getrokken, zijn voorzoover thans reeds bekend is, 38 menschen om hot leven ge komen, terwijl meer dan 50.000 menschen dakloos zijn. Men vreest, dat het aantal dooden nog veel hooger is. Bijzonderheden zijn nog niet te verkrijgen, daar-alle ver bindingen geheel verbroken zijn. De schade wordt op verscheidene millioenen pesos ge raamd. K.N.V.B. Vierde klasse B. Alleen QSCMonnikendam wordt gespeeld op dezen inhaaldag. Reeds werd dezen wed strijd aangevangen, doch wegens regen 15 min. voor tijd gestaakt bij een 0—0 stand. QSC zal nu wel gedecideerd winnen. N. H. V. B. Eerste klasse A. Vrone verraste velen aangenaam door Alc- maria 4 te kloppen. Ton koste van deze ploeg wordt Vrone's reddingsmogelijkheid iets grootcr. Tegen Beemster thuis is nieuwe winst niet waarschijnlijk. Eerste klasse C. N. Niedorp 2 overtrof de verwachtingen verre en klopte IToogkarspcl uit met 8—2. Tweede klasse B. Mevo-Koedijk is door Mevo met 10 ge wonnen, waardoor de Alkmaarders met 2 punten voorsprong leiden. Egm. Boys viel tegen door gelijk spel in Akersloot. Om de leiding te behouden moet Mevo van het lastige Alkm. Boys 3 winnen. Koedijk heeft het thuis iets lichter tegen Uitgeest 2. DTS 2 verliest in Egmond. Tweede klasse F. Schagen 2 ontvangt Hem (2 uur) dat zich vrij goed op de derde plaats heeft genesteld. Behalve het feJt dat .ze niet hij Sijbekarspel achterop mag komen zal Schagen's wil om te winnen gevoed worden door de gedachte dat. zoo het lukt, de kampioensstrijd verder uitsluitend een kwestie tusschen haar en Sij bekarspel is. We manen Schagen tot oppas sen! Sijbekarspel gaat naar Hollandia 4, wat. gewonnen kan worden. Flevo gaat naar Ou dendijk Kunnen we anders dan pessimistisch zijn? VCL doet het maar best in dit nieuwe milieu. Gedachtig aan den regel driemaal is scheepsrecht moest OKB het derde achter eenvolgende slachtoffer maar eens worden. Tenslotte And. BoysStrandvogels 2. Derde klasse D. Aartswoud. dat Zondag goed werk deed door Iloogkarspel 2 met 53 „uit' te klop pen krijgt nu West-Frisia 4 bij zich thuis. Dit lijkt ons geen gemakkelijke tegenstan der. DF.RDE KLASSE F. Ursem—Koedijk 2 (5—0) Egm. Boys 2— Bergen 2 (1—3) en Dirkshorn 1—Vrone 2 61, alles was conform onze verwachtingen Ursem leidt met 14 p. uit 8 wedstr. Bergen 2 volgt met 12 p. uit 7 wedstr. De rest is minstens 3 punten achter. Daar Bergen 2 vrij is kan Ursem dat Mevo 2 te bekampen krijgt haar voorsprong nog meer vergroo- ten Dirkshorn ontvangt Koedijk 2 dat o.L aan hot koortste eind zal trekken Schoorl 2 trekt naar hekkensluiter CSV 3 en hoeft dus geen verlies te boeken. VIERDE KLASSE D. Schagen4 won naar verwachting met flinke cijfers van Graftdijk 2, terwijl Spoor- vogels onze voorspelling tegen Allernaar 4 waar maakte. De leider, DTS 3 treedt Zondag in 't veld tegen Schagen 4; dat wordt weer een zege voor de Oudkarspclieren. VIERDE KLASSE F. Ook VCL 2 deed knap werk door de kanv- pioenscandidaat Berkhout 2 te doen strui kelen (21) Haar kansen in den uitwed strijd tegen MOC 2 staan zeker niet slecht! ADSPIR ANTEN. Borgen a en Schoorl a hebben zich best gehouden tegen de a-ploegen van Alcmaria en de Boys. Wel verloor Bergen, doch zeer eervol met 2—1 van Alcmaria a terwijl Schoorl a het Boys a elftal zeis met 3—0 klopte. Zondag a.s.: DTS a—Bergen a (12 uur); Adsp. L: DTS b—Bergen b (1.15) Mevo a Koedijk a. Adsp. O: VCL aWest Frisia c, And. Boys aNieuwe Niedorp b. SCHAGEN OVERGANG VAN ZAKEN. De heer Joh. Bremer, kruidenier-kapper in de Regentenstraat, heeft zijn kruideniers zaak overgedaan aan den heer Melle Komreij alhier. De kapperszaak zal dc heer Bremer echter op den ouden voet voortzetten. EEN JUBILEUM. Mevr. Wed. Blaauboer 25 Jaar in haar zaak. Heden herdenkt mevr. wed. Jb. Blaauboer den dag, waarop zij voor 25 jaar haar intre de deed in het bekende café op de Markt. 25 Jaren achtereen kasteleines in één en hetzelfde café, voorwaar een feit, dat waard is vermeld te worden. En als is dan mevr. Blaauboer voor veel leed niet gespaard ge bleven, zeer zeker is er aanleiding dit jubi leum een feestelijk tintje te geven. Wij fellci- teeren haar van harte! BROEK OP LANGENDIJK. 12 Nov. Uien 7.507.90, drielingen 5.506.10. gr. 7.507.80, peen 1.902.20, kleine poen 60—90 ct., snijboonen 20—26.30, kroten 2.90—3, roode kool 1.50—2.80, witte kool 80—90 ct., gele kool 11.30, D. witte kool 1.101.50. 1500 stuks bloemkool 3.20—5.00 dilo 2de srt. 1.501.60 3000 andijvie 6070 200 kg. toma ten A 14.50; B 16.20; C 911.40 CC 4.50 300 kg. druiven Frankenthaler 33.60 Alicante 1S.30—22.91 witte druiven 25.4032. NOORDSCHARWOUDE, 12 Nov. Bevelanders 2.—, uien 7.60—S.20, drielin gen 5.90, grove 7.60, peen 2.—, kleine peen 60 ct., roode kool 1.502.30, witte kool 0.80 1, gele kool 1.—, D. witte kool 0.801.30, andijvie 60 ct. Aanvoer: 500 Kg. aardappe len, 2300 Kg. uien. 1700 Kg. peen. 4300 Kg. roode kool. 19200 Kg. witte kool, 1400 Kg. gele kool, 37200 Kg. D. witte kool, 2450Ó stuks andijvie. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 11 Nov. Berlijn: De aanvoeren zijn rijkelijk. Tengevolge van het koudere weer was vandaag meer trek in winterproductcn, zooals spruiten en roode, witte en savoye kool. De handel had ge deeltelijk een levendig karakter, maar in het algemeen is toch maar van een kalmen handel te spreken. De prijzen bleven op peil. Genoteerd wordt: Buiten!, prod.: Holl. lomatcn 3236 per 50 Kg., Ital. booncn 14.4517.50 per 50 Kg.. Holl. kropsla 1012 per 100 krop; Holl. druiven 32.30—37 per 50 Kg. Hamburg: Buitoni. prod.: Holl. alicante 3537 per 50 Kg., bloemkool tot 35 per 100 stuks. Holl. tomaten tot 37 per 50 Kg. De handel was bevredigend: de aanvoer van de wintcrproducten is rijkelijk. Stemmen uit de Tweede Kamer zich van Genève los te maken. Middelen om den invloed van den Volkenbond te versterken. Demo-liberalen hitsen tegen Duitschland op. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kanjer over het derde hoofdstuk (Buiten landsche Zaken) der Rijksbegrooting 1938 wordt het volgende ontleend: Het overgroote deel van het Nederland- sche volk aldus uitten zich zeer vele le den betreurt diep, dat het positieve vol kenrecht en de volkenmoraal nog zoo weinig in dc practijk zijn doorgedrongen, dat „inci denten", als thans in liet verre Oosten voor komen, nog mogelijk zijn. Ook de Christenvervolgingen in sommi ge landen stemt tot droefheid. Nederland moge zich bewust zijn. dat het als christen volk in Europa, zoowel als in Azië en in Amerika op dit punt een roeping heeft te vervullen. „Toenadering tot Frankrijk en Engeland, afkeer van Dnitsch- land en Italië". Eenige leden drongen er op aan, dat Nederland onmiddellijk den Vol kenbond zal verlaten. Sinds ons land aldus deze leden in 1919 tot den Volkenbond toetrad, heeft het meer en meer toenadering tot Frankrijk en Engeland gezocht, ter wijl het tegenover Duitschland en Italië een steeds sterkeren afkeer heeft getoond. Bewijzen hiervan zijn o.m. onze deelname aan de in het Italiaansch-Abessijnsche con flict gevoerde sanctiepolitiek en het stelsel matig ophitsen door organen der demo-li berale partijen tegen Duitschland. Onze houding tegenover Spanje De wonderlijke houding, door onze chris telijke regeering ten opzichte van de ge beurtenissen in Spanje aangenomen wijst in dezelfde richting. De regeëring late deze po litiek varen, bepalo haar buitenlandsche politiek niet door tegenzin tegen een be paalden regeeringsvorm van andere lan den. Wij dienen aldus deze leden on ze zelfstandigheidspolitiek te handhaven en daarbij een goede verstandhouding met Bel gië, Duitschland en Engeland te bevorde ren, daarin ligt onze kracht. „Volkenbond laat zich niet lei den door Gods woord". Verschillende leden oefenden ernstige cri tiek op den Volkenbond; o.m. werd opge merkt, dat de Volkenbond zich niet liet lei den door Gods Woord. Ook kwam er critiek op de houding van Genève. Gezegd werd, dat de democratische landen zich niet langer moeten laten intimideeren door de fascistische sta ten. Van andere zijde sprong men echter voor den Volkenbond, resp. Nederlands houding in de bres. Naar een meer succesvolle wer king van den Volkenbond. Als middel om tot een meer succesvolle werking van den Volkenbond te geraken, werd vervolgens bepleit het losmaken van het pact uit het Verdrag van Vcrsailles. Als gevolg van opofferen van een deel der verplichtingen, uit dit pact voortvloeiend, werd echter venvacht, dat een aantal staten binnen in plaats van buiten het raam van den bond zich zouden uitleven in schen ding van broederschap en recht. Wat de vorming van een internationale po litiemacht betreft, sommigen waren hiervoor, anderen achtten het practisch onmogelijk.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3