Gaslucht in Warmenhuizen Waarom werd Nieuwe Niedorp- Winkel beter betaald? Veilingsvereeniging Noordermarktbond INBRAKEN Bloembollenveiling Yereen. «West-Friesland'' te Bovenkarspel Vrijdag 12 November 1937 Tweede blad DE TEGENPARTIJ BEPAALT DEN KOOPPRIJS. GEDEPUTEERDE STATEN KO MEN TE HULP. ALKMAAR TROK AAN HET LANGSTE EIND. DE FABRIEK IS STEEDS GOED ONDERHOUDEN. Hieronder moge een korte beschouwing [van de feiten en conclusies in de gerucht makende gaszaak van het vredige Warmen huizen volgen. Een kort relaas van den gang van zaken zal daarbij voorafgaan aan een weergave van Alkmaar's voorstel en de critiek daarop. De tegenpartij bepaalt de koop» prijs. Ongeveer een half jaar geleden besloot de gemeenteraad met 6—1 stemmen om het gasbedrijf niet aan Alkmaar over te doen. De burgemeester, die kennelijk een warm [voorstander van overdracht was, had zich doen voorlichten door don wethouder van be drijven en den gasdirecteur van Alkmaar twee groot belanghebbenden. Zoo werden de oflicieele gegevens en voorlichting voor den raad verkregen, dus van de tegenpartij! De raadsleden lieten zich officieus voorlichten door hun gasdirecteur, die natuurlijk bij uitstek op de hoogte was, en bovendien door den directeur van Castricum, die be halve deskundig, ook volslagen neutraal te genover deze zaak stond. Blijkbaar was de ze laatste voorlichting zóó overtuigend, dat de Baad met 61 de overdracht afstemde. Zij, die dachten, dat daarmee de zaak van de baan was, kwamen bedrogen uit. Na een stilte, die blijkbaar aan den storm vooraf ging, kwam uit de duisternis van deze licht- zaak een nieuwe komeet aan het firma ment, die in deze rüstige sfeer een zonsver duistering scheen te willen verwekken. Had niet zelfs de burgemeester na bovenvermeld .votum gezegd, dat ook voor hem de zaak uit was? Wat deed de burgerij dan wel zoo schrikken? Hot gerucht, dit de teleurge stelde partij en de contractueel aangesloten gemeenten niet stil gezeten hadden, en dat andermaal de overdracht aan Alkmaar in geheime ziting aan de orde zou komen! Ged. Staten komen te hulp. "t Teleurgestelde Alkmaar had blijkbaar me delijden met die omliggende gemeenten die gouden bergen verwachtten van een over dracht aan Alkmaar. Zelfs werd de hulp van Gedeputeerde Staten te Haarlem inge roepen, en in een te dezer zake belegde ge meenschappelijke bespreking werden twee tegenstemmers tot voorstanders van over dracht gemaakt. Blijkbaar stond een stok achter de deur. Moest Barbertje dan toch hangen? Weer dezelfde geheimzinnigheid als voor het eerste bedrijf van dit drama. Een geheime raadszitting werd belegd. Toch lekte een en ander naar buiten uit. Men sprak en schreef van het fabeltje van een hoogcr bod, maar het resultaat was toch, dat andermaal de overdracht aan Alkmaar werd afgestemd, nu met 4—3 stemmen. Dus wel een zeer angstige ontsnapping. Zoo is dan op 't oogenblik de verkoop aan Alkmaar weer van de baan. Wat zal er nu weer gebeuren? Bezien we eerst het voorstel en de motivee ring van Alkmaar, om daarna de zaak in zijn ware gedaante voor het voetlicht te brengen. Alkmaar stelt voor: wij koopen Uw bedrijf voor een goodwill van f29.000.te verre kenen als volgt: f 14.000.— in contanten en f 15.000.in den vorm van gasprijsverla- ging voor de eerste 5 jaren van 1 cent be neden den eenheidsprijs, welke in Alkmaar geldt (10 cent), op basis van een kolenprijs van f20.per ton franco loods Alkmaar. Voor elke overschrijding van deze f20.per ton, zal voor eiken gulden of gedeelte daar van een bijslag van 1/1 cent per M3. verschul digd zijn. Voorts koopt Alkmaar alle bezit tingen (let, wel: geen schulden!) van het gasbedrijf (uitgezonderd de kasgelden en de vorderingen op debiteuren) voor f77.285. (waarvan f5000.voor de terreinen en f15000.— voor de gebouwen). Dit bedrag van f 77.2S5.is gelijk aan het restant van de nog loopende leening, en daarom zal nader bepaald worden, of die leening door Alkmaar rechtstreeks betaald zal worden, of dat War menhuizen liet geld za' krijgen en zelf de leening zal aflossen. Warmenhuizen moet instaan voor verborgen gebreken en neemt op zich die te herstellen. Alkmaar zal een en ander onderzoeken en beslissen! De contracten met Harenkarspel en Sint Maarten moet Alkmaar overnemen. In art. 5 komt dan de bepaling, dat onder voorbehoud van de bedongen f 15.000.voor gasprijsverlaging, in de drie gemeenten de gastarieven en verordeningen van Alkmaar zullen gelden. Artikel 7 spreekt dan weer over een berekening naar den prijs per ton. Warmenhuizen verbindt zich voorts om ge durende 20 jaren de gas-st raat verlichting te handhaven! I)e restantschuld van die straat verlichting f 1900.moet Warmenhuizen aan Alkmaar betalen!!! Warmenhuizen zal voorts onderhoud, ontsteking, blussching, enz. van die straatverlichting blijven beta len. Prijs 5 cent per M3. gas op basis kolen- clausule. Warmenhuizen en de twee andere gemeenten vcrleenen gratis vergunning aan Alkmaar voor het leggen en houden van buizen in gemeentegrond en moeten bevor deren, dat ook derden dit gratis zullen toe staan op hun grond. Zelfs voor buizen voor transportccren van gas naar andere gemeen ten mag niets berekend worden. Mot Schoorl wordt dan een afzonderlijke overeenkomst aangegaan. Over overname personeel staat niets in het contract! Alkmaar trok aan het langste eind. Is dit voorstel van Alkmaar inderdaad zoo voordeelig voor Warmenhuizen? Naar onze meening valt hiertegen zeer veel te zeggen, en liet geschrijf van de een zijdig georiënteerde Alkmaarsche Courant Ons artikel onder het opschrift „Gaslucht in Warmenhuizen" heeft een onzer lezers naar de pen doen grijpen. Zijn zakelijke uiteenzetting en vooral zijn vergelijking met het aan Nieuwe Niedorp-Winkel be taalde bedrag werpen een zeer schril licht op de wijze waarop van de zijde van Warmenhuizen de onderhandelingen zijn gevoerd. Afgescheiden van de vraag of overdracht van het bedrijf wen- schelijk is komt door deze cijfers zeker vast te staan, dat de bedon gen verkoopsom vele duizenden guldens te laag is geweest. is dan ook in strijd met de feiten. Hier vol gen slechts de belangrijkste punten van critiek op het voorstel van Alkmaar. Het gas te Alkmaar is minder goed dan dat van Warmenhuizen, gezien het verschil in calorische waarde. Alkmaar zal slechts f 29.000boven de boekwaarde van het bedrijf betalen. Dit bedrag is dan de goodwill. Maar er blijft niets van over, want Warmenhuizen krijgt slechts f 14.000.— daarvan in geld, waar tegenover dan nog zeer veel en zelfs zware verplichtingen van Warmenhuizen staan. Ook moet Warmenhuizen zelfs zijn schuld voor straatverlichting blijven afbetalen. De resteerende f15.000— krijgt Warmenhuizen niet, want die worden met de verbruikers verrekend door gasprijsverlaging. In we zen krijgt Warmenhuizen dus slechts het# bedrag van de restant-leening op het be drijf (f77.285.zijnde de boekwaarde. Dit is wel heel erg, want de werkelijke waarde van een en ander is veel en veel hooger. Warmenhuizen heeft elk jaar flink afgelost (f 12.000.—afgeschreven, enz., en dat alles zou dan nu maar zoo weg zijn? Alkmaar is wel naief als zij dit zelf ge looft. Een schuld aan de Bank van Nederl. gemeenten, pro resto nog pl.m, f 15.000. bedragende, neemt Alkmaar niet over, en moet Warmenhuizen dus zelf betalen! Het kost nog geld, in plaats van dat nven good will kriigt! Met het reservefonds is ook in 't geheel geen rekening gehouden. Men telt ook dit bezit niet mee, dat immers de ka- pitaalswaarde verhoogt. Men betaalt War menhuizen dus in feite slechts het bedrag van de rcstant-leening, en laat het zelf de andere schulden voor haar rekening ne men. En wat betaalt men voor de_ roerende goederen (b.v. voorraden enz.) Niets, want ook dat behoort onder de bezittingen, die Alkmaar collectief overneemt onder dat zelfde bedrag van f77.285.De werkelijke waarde ligt dus veel hooger dan f 77.285. wat reeds aanstonds blijkt uit het feit. dat sinds 1912 in totaal f 261.275.geleend is voor het bedrijf, waarop sindsdien is afge lost, totdat nu slechts f 77.285.meer ver schuldigd is. Al die aflossingen zouden dus weg zijn, en geen cent voordeel aan het bedrijf gebracht hebben. Dat is toch al te gek. Juist die flinke afschrijvingen maken de positie van het bedrijf gunstiger, en het is ten eeenmale onjuist te beweren, dat het bedrijf niet meer waard is dan die f «<.285.-, die als kapitaal der gemeente op de balans prijken. De fabriek Is steeds goed onder houden. Ondanks de hevige crisis, welke juist in Warmenhuizen zoo drukkend was, zijn steeds de noodige vernieuwingen, aflos singen, rentebetalingen enz. enz. behoorlijk betaald. En dan bleef er nog een aardig winstje over. Maar dat alles beteekent vol gens Alkmaar blijkbaar niets! Er is nog niet lang geleden zelfs een nieuwe oven gebouwd. Die is ook al niets meer waard! De begrooting 1938 raamt weer een winst. De gemeentekas houdt dus voordeel en geen nadeel, als het bedrijf in stand blijft. Bij wie zijn de verbruikers het beste af? En is levering door Alkmaar in de toe komst zooveel beter voor de verbruikers? Welke waarborg heeft men in Warmenhui zen, dat na afloop van die luttele 5 eerste jaren de prijs niet hoogcr i. p. v. lager zal zijn. Blijft het bedrijf in stand, dan zal de prijs zeker dalen, want dat blijkt uit de cijfers. Warmenhuizen zal er na 5 jaren juist zeer goed voorstaan. Er behoeft dan jaarlijks f 5000.minder afgelost te wor den. Door conversie kan in 1938 zelfs al pl.m. f 1250.minder afgelost worden! Voorts staat besparing op salarissen en loonen vast, door wijziging in personeel. Welke garantie biedt Alkmaar, dat al deze voordeelen aanwezig zullen zijn, wanneer het bedrijf wel aan Alkmaar verkocht wordt? Winkel en Nieuwe Niedorp let ten beter op hun zaak. Zijn de gemeentebesturen van Nieuwe Niedorp en Winkel beter op hun qui vive geweest? Deze gasfabriek, ook door Alk maar overgenomen, leverde in 1935 nog een verlies op van f 3433.13! Perspectieven voor de toekomst waren er niet. Er zijn maar -500 aangeslotenen, en in Warmenhuizen 900! En wat heeft Nieuwe Niedorp—Winkel gekregen? Een som van f S5.000.Maar daarenboven moet Alkmaar een perslei ding leggen, en zit zij met den directeur van dat bedrijf, die nu toevallig niet met pensioen gaat. Er komt al met al dus nog i wel f 80.000.bij, voordat Alkmaar aan den slag kan. want de afstand naar Nieuwe NiedorpWinkel is ook veel grootcr dan naar Warmenhuizen. Vergelükt men hierbij de prijs, die Warmenhuizen zou ontvangen, dan valt aanstonds op, dat voor dit w i n s tgevende bedrijf met volop perspectieven, bijna tweemaal zoo veel aansluitingen en veel gunsti ger ligging slechts een fooitje be taald wordt, zonder dat de rekening voldaan wordtl Zal Nieuwe Niedorp-Winkel voor Alk- maaar geen verlies opleveren (en daarvan gaat Alkmaar toch uit anders kocht zij dit bedrijf niet) dan staat vast, dat Warmen huizen bij de aangeboden koopsom dikke winsten aan Alkmaar zal brengen! De Warmenhuizers zullen dit wel betalen! Willen de verbruikers in Warmenhuizen in de toekomst voordeelig gas betrekken, dan zullen zij dit zeker kunnen verwachten van hun oude, gezonde bedrijf, terwijl ten aanzien van Alkmaar alles in de lucht hangt en geen enkele aanwijzing voor toe komstig voordeel bestaat. Het moet dan ook verwondering wekken, dat het ge meentebestuur alles in het geheim bestoofd heeft, en dat men zelfs in Haarlem nog op de raadsleden van Warmenhuizen heeft wil len inwerken. Waarom geheimzinnigheid? Waarom geen volle openbaar heid, want de burgerij, de verbrui kers, zijn toch de eerste belangheb benden, en hebben dan ook het recht een woordje mee te praten. Dat is democratisch, en zelfs voor een noodlijdende gemeente eisch, vooral wanneer uit de gemeentekas ondanks die noodlijdendheid, geen cent voor het bedrijf behoeft te wor den bijgepast. Tenslotte de vraag: wat zal er nu gebeu ren? Staat er een stok achter de deur, en kan men daarmee slaan? Alleen de Raad kan beslissen. Wij meenen van niet. De Raad is het eenigste lichaam, dat bevoegd is gemeente- eigendommen en bedrijven te verkoopen. Wil de Raad dit niet, dan kan hij niet gedwon gen worden. Voor Gedeputeerde Staten ligt naar onze meening hier geen taak, te meer niet, nu een bereidverklaring van een parti culier (geen fabeltje) is ingekomen om een veel hooger bedrag dan het bod van Alkmaar te doen. Het wil er bij ons niet in, dat de Raad van Warmenhuizen gedwongen kan worden een onvoordeelige koop te sluiten, waar een voordeeliger weg openstaat. Wij gaan zelfs verder door te beweren, dat de Raad niet gedwongen kan worden zelfs dat hoogere bod te accepteeren, wanneer hij be houd van het bedrijf beter acht, en de cijfers aantoonen, dat die meening op hechten grond is gebouwd. Zoo moge dan deze zaak een einde vinden in 't belang der gemeente, en ook van de aangesloten gemeenten, die straks van de be langrijke positieverbetering van het oude be drijf zullen profitccren, maar die nog maar afwachten moeten, wat levering uit Alkmaar hun zal brengen. Gooit geen oude schoenen weg, voordat gij zekerheid hebt, dat de nieu we U niet zullen knellen. Het is een oud ge zegde, maar daarom niet minder waar. Bestuursvergadering. Het bestuur van dc Veilingsvei-eeniging Dc Noordermarktbond te Noordscharwoude vergaderde Woensdagmiddag 2 u. in 't ver gaderlokaal. De heer J. Ootjers, voorzitter, opende de vergadeing en richtte een hartelijk wel komstwoord tot den heer C. Keernan, die als derde bestuurslid van de ver. Tuin- bouwbelang ongeveer een jaar geen deel heeft kunnen uitmaken van het bestuur, wegens een te gering ledental. Thans is het ledental weer voldoende voor drie bestuurs leden. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De omzetcijfers waren als volgt: Augustus f 105.669,September f 91.350.43, Octobcr f 114.128.50. Aan tuinbouwsteun was uitge keerd een totaalbedrag van f 164.554.67. Van de Prov. Co-imissie was een brief in gekomen t.a.v. het veilen van goedgekeurde poters, waarin geadviseerd wordt en bloc te veilen. Uit de vergadering werd geadviseerd om degenen, die zich niet aan de regeling heb ben gehouden, te beboeten. Voorzitter wees op de moeilijkheid om dc ci>h.elcn, die men weet, te beboeten tegen over de anderen, die men niet weet. Een der afgevaardigden gaf in overwe ging een centrale verkoop-organisatie voor de poters te stichten. Ten aanzien van de afneming der niet ver kochte goedgekeurde .pootaardappelen, wer den eenige mededeclingcn gedaan. Verschei dene personen hebben een aanschrijven ge kregen voor den 13cn hun voorraad op te geven. Naar aanleiding van een opmerking over het spruiten der poters, antwoordde voor zitter, dat rften de aardappelen wel zoo goed mogelijk aan de Centrale zal moeten leve ren. Een aanbieding van uienzaad werd aan dc bestuursleden voorgelezen. De vereen. „Koophandel" drong aan op het goed sorteeren van de winter- kool. Voorzitter onderstreepte dit ver zoek. De goeden niet te na gespro ken is deze opmerking zeer op z'n plaats. Voorgelezen werd een adres van de Prov. Commissie aan den Minister, waarin wordt verzocht een hooger betalingscontingent voor vroege aardapelen naar Duitschland vast te willen stellen. Voorstellen Prov. Comm. Voorgesteld werd tc trachten de verhooging van de heffing op de vroege aardappelen van f 30 tot f 50 ongedaan te krijgen. Dc onbillijkheid van deze heffing werd door verschillende hecren aangetoond. Men betaalt eigenlijk voor de landbouw-aardap- pclen, waaronder er zijn, die speciaal om die denaturatie-toeslag worden verbouwd. Dit voorstel zal worden gedaan. De instel ling van een centraal verkoopbureau voor de goedgekeurde pootaardappelen zal onmoge lijk zijn, wanneer geen landelijke regeling wordt vastgesteld. Door het vrij geven van de landbouw- aardappelen, wordt dc verbouw van goed gekeurde poters in den tuinbouw tegenge houden. Dat komt tenslotte de N.G.F.C. ten laste. Voorz. begrijpt niet best, dat m-en het niet anders regelt. Een der dag. bestuursleden wees op de con currentie van Friesland, waar de bouwers het'plombeeren betalen, waardoor ze dc mi- n imumprijs ontduiken. Dc secr. vond de thans gevolgde regeling een fiasco. Een der afgev. van Heerhugo- waard zou een zaaizaadvcreeniging willen stichten, dan gaat rgen buiten den handel om. Voorz. vond dat de prijsregeling van dit seizoen geld verdiend had; anders zouden de poters veel lager zijn gcloopcn. Voor- en nadeelen aan een dergelijke re geling verbonden, werden naar voren ge bracht, o.m. dc positie van de handel. Men zal een voorstel doen om te komen tot verbetering van den handel in goedgekeur de pootaardappelen. waarin de besprekin gen van dezen middag zullen worden ver werkt. Een afgev. van „de Eendracht" te Oud karspel vroeg of de steun is uitgekeerd tot aan den richtprijs. Komt er nog iets achter aan? Voorzitter antwoordde, dat de steun wel tot de richtprijs is uitgekeerd. Wanneer de richtprijs verhoogd wordt, kan men er nog voor in aan merking komen, doch dat is nog heel vaag. Of nog iets komt, weet spr. niet. Kan de Prov. Commisie niet op verhoo ging aandringen? vroeg de afgev. van de Eendracht. Voorzitter: Dat is al gebeurd en verschil lende richtprijzen zijn gewijzigd. Nu is het de vraag, of ze zoo worden geaccepteerd. Een der afgev. van Nieuw Leven zou willen voorstellen, dat werd aangedrongen om wanneer liet volgende aardappelseizocn weer een minimumprijzenregcling werd in gevoerd, deze werd gehandhaafd tot 1 Au gustus i.p.v. tot 15 Juli. Hier werd niet verder op ingegaan. Een der leden vroeg of men nog een candidaat moest stellen voor de vacature in het bestuur der commissie in verband met de vacature, wegens overlijden van wijten burgemeester Slot. Men besloot geen candidaat te stellen. Hierna werd het accoutantsrapport behan deld. Het minimumprijzen fonds was per Sep tember f 25S01.93 groot. Een opmerking werd gemaakt over de controle vanentree en abonnementsgeleden, waarvan geen quitan ties waren. In hot vervolg zal daarmee re kening worden gehouden. Na eenige besprekingen werd door een der loden de aandacht gevestigd op de toe stand van de goot. Deze lekt. Is er garantie op? Voorzitter zoide, dat voorzieningen zijn getroffen, maar dat het volgend voorjaar riog'ccns gerepareerd zal" worden. Gevraagd werd of men op de voor 1 Ja nuari geveilde kool gecri steun zal krijgen, Voorzitter antwoordde, dat de Deensche witte kool, welke niet van de darsoh wordt geleverd, onder de gewone kool wordt ge rangschikt. Gele kool zoo van hot veld is ge-' wone kool. Men zal trachton hiervoor een regeling te krijgen in samenwerking met andere veilingen. De afgev. van Oude Niedorp vroeg nog inlichtingen over de gekochte kool. Voorzitter: Alleen voor zuurkool witte is contract teelt mogelijk. Men kan wel met z'n eigen tceltvergunning op eens anders land kool verhouwen. Als een tuinder kool koopt krijgt hij geen steun op die kool. Het blijkt echter veel verwarring te geven Betaling van contractkool over de be taalmeester is niet mogelijk. Daarna sluiting. WIERINGER WAARD MEJ. BOEKEL SPREEKT OVER OOSTENRIJK Uitgaande van dc afd. Wieringerwaaixl van (Ten Bond v. Boerinnen e. a. Plattelands vrouwen en van oud-leerlingen van de huishoudschool te Schagen werd Woens dagmiddag in dc zaal van den heer R. Breed een film vertoond van Zuid-Oosten rijk. Er waren meer dan 100 dames aanwezig alsmede een viertal hoeren. Mevr. Kater—Sleutel heette allen wel kom. in 't bijzonder mej. Boekei van Delf zijl die ons het een en ander zou vertellen over Oostenrijk, waar zij een weck of acht is geweest. Ook een woord van welkom aan eenige oud-leerlingen van de Huishoud school. Door deze dames werden, begeleid door mej. M. Bakker op de piano, allereerst een drietal liedjes gezongen. Dan is het woord aan mej. Boekei die ons verzocht een reisie met haar te ma ken door Oostenrijk. Voordat de plaatjes werden vertoond heeft ze ons verteld over haar reis. Over de gebruiken en gewoonten aldaar. Spr. vertelde dat het volk over het alge meen arm is, dat een eenvoudige herberg meer bekoring beeft, dan de mooie groote hotels, dat het gemoedlijke aardige men- scben zijn. Van het platteland valt meer te ver tellen dan van de groote steden. Spr. kon zich niet begrijpen hoe een volk met zoo'n nijpend gebrek zoo hartelijk kon zijn. Daarin staan wij Hollanders ten ach ter. In de pauze werden door een twaalftal dames oud-leerlingen eenige Zwitsersche dansen uitgevoerd als Jagcrsmarsch, Tanto- li, RitsRats, Dc Rozelaar en Jan Speelman waarvoor hen een verdiend applaus ten deel viel. Het bijzonder woord van dank door de presidente tot mej. Boekei gericht was ten volle verdiend. Mej. Waiboor uit Anna Paulowna be tuigde ook namens de oud-leerlingen haar dank, ook aan den Bond v. Boerinnen, dat deze hen in de gelegenheid had gesteld om hier tegenwoordig te zijn. We willen dit verslag eindigen met de nve-dedeeling dat Mej. Boekei een kleindochter is van den heer P. Boekei Cz., die ongeveer 60 jaar ge leden in deze gemeente woonde en als vee houder en kaasmaker zeei; bekend was, HEERHUGOWAARD Inbraak In de Ned. Herv. Kerk. Toen de koster der Ned. Herv. Kerk gister morgen omstreeks 9 uur de gebouwen open de, kwam hij tot de ontdekking, dat, minder gewensohte gasten een bezoek hadden ge bracht. Van de consistoriekamer, die zich achter het kerkgebouw bevindt, was een ruit inge slagen, waarna men door opening van het raam naar binnen was geklommen. In de consistoriekamer was alles, over hoop gehaald, terwijl alle laden geopend waren. Van de aanwezige voorraad sigaren, thee en suiker, die nog overgebleven was van een den vorigen avond gohouden vergadering, had men een dankbaar gebruik gemaakt. Een paar sigaren, waarvan men de moeite niet genomen had, ze geheel op te rooken, waren in een aschbakje blijven liggen. Blijkens hier en daar verspreid liggende lucifers had men de onderzoekingstocht ook in het kerkgebouw uitgestrekt, waar een collectebusje van het propaganda-fonds voor vrijzinnig hervormden was opengebroken. De inhoud hiervan bedroeg vermoedelijk' f 3 a 5. Het catec.hisatiegeld, was onaangeroerd gebleven, doordat men het busje blijkbaar niet had gezien. De gemeentepolitie heeft de zaak in onder zoek. Inbraak bij den beer Duinker. Eveneens kwam de heer Duinker, win kelier aan den Basserweg, tot de ontdek king, dat inbrekers bij hem hun slag had den geslagen. Door openschuiving van een achterraam had men zich toegang verschaft Dc gordijnen van de als bergruimte voor winkelwaren dienst doende ruimte hin gen er aan flarden bij. Blijkens de sporen, die vermoedelijk aan wezig waren, van op natte kousen loopende personen, was men door deze ruimte en den winkel naar de voorkamer gegaan. Hier werd echter niets vermist. (Uit deze situ atie zou men afleiden, dat de inbrekers ter plaatse bekend moeten zijn geweest). Daarna beeft men zijn slag geslagen in den winkelvoorraad. Hoofdzakelijk boter, margarine en sigaretten werden vermist. Door de Rijkspolitie zijn direct vinger afdrukken genomen. Bij de alhier plaats gevonden verkie zing van een kerkvoogd (aftredend de Iveer Smak, die niet meer voor benoeming in aanmerking wcnschte te komen) werd gekozen de heer Jb. D. v. d. Busse Jr. De aanvoer was deze week' al iets minder, ofschoon er toch nog 13000 mand gladiolus en lelies aangevoerd werden, welke, op een uitzondering na allen een kooper vonden tegen iets hoogere prijs dan de vorige weck. Er werd besteed voor: America 14 op 95— 110; 1214 6070; Aprisot 14 op 125; Adora- tion 12 op 80; Boule de Neige 14 op 85; 12— 14 65; Bar. Jules Hulot 14 op 85—115; 12—14 757-95; Bleriot 14 op 110—120; 12—14 70—90; Brimstone 12 op 85; Bar. van Wijnbergen 14 op 105—120; 12—14 80—100; Dr. Bennett 14 op ISO—190; 12—14 110-115; Beatt All 12 op 80; 14 op 125; Blauwe vogel 12 op 125; Betty Nuthall 60S0; 14 op 100; Crimson Glow 14 op 100—115; 12—14 70—85; Charles Dickens 14 op 105; 1214 7075; Catiiarina 12 op 90100; Corry 12 op 105; Captain Boy- ton 14 op 9095; 1214 6070; Commander Koehl 12 op 2.45; Carolus Clusius 12 op 65;' Cantia 12 op 100; Empress of India 12 op 110; Early Orange 14 op 95; 12—14 65; Energie 14 op 100; 1214 65; Emma 12 op 95; Francis King 12 op 75; Fausl 12 op 95; Fl. Sword 14 op 120; 12—14 80—95; Golden West 14 op 90—95; 12—14 60-65; Gladness 12 op 245; Golden Droam 124 op 120; 1214 75; Graf Zeppelin 14 op 210—245; 12—14 155; Gay Hussar 12 op 205; Hallev 12 op 90—100; Ilimmelstör 12 op 145—18Ó; Jac. v. Beieren 14 op 95; 100 1214 7095; '1 Immaculec 14 op 8595; 1214 6570; Liebsfcuer 12 op 110145; Lady Boreel 12 op 75; Levia'han 12 op 7080; Lilac wonder 14 op 7590; 12 14 6075; Lovelines 14 op 135; 1214 80; I.ausannc 14 op 75; 12—14 80; Mount F.verest 12 op 80—95; Mar Foch 14 op 115: 12—14 70— 85: Mevr. v. Konijnburg 14 op 120; 12—14 80 —70; Maid Blush 14 op 115—120; 12—14 90— 100; Mount, Cenis 12 op 70—85; Mac I.arcn 14 op 8590; 1214 60—75; Maagd van Or- leans 14 op 100—115; 12—14 70—80; I». D. van Mourik 12 op 195; Nancy Hanks 12 op 95110; van der Neer 14 op 90—95: 12—14 75; Nimrod 12 op 110; Odin 14 op 105—110; 1214 70—85; Or. Queen 14 op 120; 12—14 80—100; Or. Blossom 12 op 70—80; 14 op 100; Or. Prinoes 14 op 80; 12—14 60—75; Or. Im perator 14 op 85—100: 12—14 65—75; Princo of Wales 14 op 115; 12—14 75; Pf. Triumph' 14 op 90100;; 1214 6575; Pink Pcrfection 14 op 120125; 1214 8095; Panama 12 op 80—85; Pendleton 12 on 115—125; Picardy 11 op 7585; 1214 0580; Prof. van Slogtorcn 14 on 115; 1214 90; Princeps 12 op 90; Peaco 14 op 110: 12—14 80; Pr. Astrid 14 op 115; 12 14 85; Pelgrina 14 op 150; 1214 95125; Quo Vadis 14 on 170; Red Ernperor 14 op 105 —130: 12-14 80-90; Rubini 12 op 100-110; Roi Soleil 12 on 90; Rosarv 12 op 50; Rosé prccose 14 op 90—95; 12—14 65—75; Red Beauty 12 op 80; Red Admiraal 12 op 70; 14 op 125; Rcbwaben 14 on 90—100; 1214 05 70; Scariet Cardinal 12 op 115; Souvenir 12 op 95; Schuhert 12 op 80; Srnrlot Redder 12 op 95105: Star van Rethlehem 12 op 195; van Tets 12 op 125: ITJnïque 12 on 7514 on 90; Virginia 12 op 180—115; War 12 on 75; W. Wigman 12 op 75; White Ginnt 12 on 110; Wolfgang von Goethe 14 op 95—110: 12 14 7085; White Triumnhator 12 op 115 155: Yvonne 14 on 85—110; 12—14 70—75; Yellow Standaard 12 op 80: De maat 10—12 in de gewone handrlssoorten van 45--65; LM Regale 22 on 250—35; 20—22 140—180- 18 —20 110-120: 16-18 90—110; Lil Crorrum 20 on 1200; 18—?0 1020; Lil Triginum 18—20 320 395; 16—18 275—335; 14-16 1 45—225. Alles in centen per 100 stuks.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5