Dr. Colijn werd niet door eigen partij gesteood Regeering breekt zich t'hoofd over herziening arbeidsrecht Tweede Kamer Het plakken van melkkoeien Loodgieter van kerkgebouw gestort Booze plannen verijdeld Oos pluimvee op de markten Van Vliet benadert Scherens Bakhuys naar Tsjecho-Slowakije 1 Postvluchteo op Indic Arbeider geëlectrocuteerd Japan toch tot bemiddeling bereid 1 Lord Halifax zal Hitier ontmoeten Mr. Oud zegt; Verwijten aan het adres van den minister-president. Eigenlijk was bij de huidige algemeene beschouwingen in ons Lagerhuis het wach ten op 't ietwat „treffende" moment, waar op dr. Colijn's trouwe steun van weleer, de inmiddels weer naar de banken der afge vaardigden teruggekeerde ex-minister Oud het woord zou nemen, om te doen blijken hoe hij over den loop van zaken aangaan de de Kabinctsformatië oordeelde. In de Kamer werd natuurlijk ook het bij zondere van de gebeurtenis gevoeld, want toen hedenmiddag mr. Van Schaik het voor zittersgestoelte wederom had bezet, na de hartelijke welkomstwoorden van den heer Smeenk en het van vertrouwen in de kracht van de parlementaire werkzaamheid getui gende intrée-speechje van den praeses, en de nieuwe fractie-voorzitter der Vrijzinnig- Democraten, mr. Oud, onmiddellijk daarna een spreekbeurt werd toegewezen, stroom den de leden naar de linkerzijde der zaal, terwijl allengs stilte neerdaalde Dr. Colijn zette zich in een der ledenban- ken, dicht bij den op rustigen, zakelijk en toon pratenden mr. Oud. Die al spoedig woorden liet hooren welke scherp de ver wijdering deden gevoelen, thans gapende tusschen de leidsmannen van het eenmaal in vliegend stormweer voorthollende, bijna wrak geslagen Schip van Staat Ook achter de regocringstafcl luisterde men in gespannen aandacht. De gansche rede van mr. Oud was een verwijt aan den premier, dat hij zijn oorspronkelijke opvat ting omtrent de „breede basis" heeft losgelaten, en zelfs klonk door de geuite woorden niet onduidelijk de meening, als zou dr. Colijn aan rondborstige eerlijkheid tekort ge schoten zijn! Zoo toen de v.d. leider uitriep, dat de premier den schijn van een breede basis heeft trachten te handhaven door het opnemen, in zijn Kabinet, van de hoeren Patijn en Van Buuren. En in een ander deel van zijn rede zei mir. Oud ongeveer: men moet erop kunnen vertrouwen, dat de politieke voormannen hun woord houden. Dit sloeg op de uitla tingen, van dr. Colijn. voor de verkiezingen gedaan, aangaande de breede samenwer king. De groote heteckenis van de verkiezingen was de winst voor do Anti-Revolutionnairen aldus in een ander deel van zijn rede de oud-minister, en d'ie kwam z.i. vanwege het vertrouwen in dr. Colijn als de man van de htoede samenwerking. Men ziet, mr. Oud spaarde zijn vroegeren, „oppercommandant" geen critiek! Dr. Colijn zat stil te luisteren, nu en dan even opziende naar den spreker. „Zoo gaat men zeggen: de partijleiders miaken de po litiek, zonder het volk te hooren., aldus de v.d. fractie-leider bitter, doelend op het re sultaat der Kabinetsformatie. Wat de verantwoordelijkheden betreft, de heer Oud zei, dat men wel probeeixle de schuld van de mislukking der breede basis op anderen dan dr. Colijn te leggen. Zoo werd mr. Oud wel beschuldigd, een tor pedo op de samenwerking te hebben afge- vtfurd. (tijdens zijn bekende rede te Leeuwar den. Maar de afgevaardigdo had tijdig willen doen hooren, dat de vrijzinnigen alleen als gelijkwaardigen in een Kabinet zitting wil den nemen. Tijdens de verkiezingen werd door de a.r. pnrfij een groote campagne ge voerd voor „Colijn, de leider van ons volk". Mr. Oud merkte hierbij snedig op, dat hij ze- kor van de Anti-Revolutionnairen gedacht had, dat zij Oranje als de leider van ons volk beschouwden, welk woord opmerkelijke hilariteit in de zaal deed ontslaan. Terugkomend op de Kabinetsformatie oor deelde de afgevaardigde, dat 't inderdaad verkeerd zou zijn, fracties aan een Regce- ringsprogram te binden, maar wel vond hij 't noodig iets meer af te weten van de besprekingen tusschen de heeren Colijn, Go- seling en De Geer, bij de formatie-pogingen. Men hoeft zich voor die besprekingen toch niet te schamen! riep mr. Oud uit. Als vermoedelijke oorzaak van de mis lukking der breede basis noemde de afge vaardigde het niet voldoende door dr. Co lijn weerstand bieden aan het streven van R.K., en C.H., niet genoeg geruggc- steund als hij werd door de a.r. fractie. fj)r. Colijn had dit Kabinet niet mogen vormen" riep mr. Oud uit, 't speet hem dit te ftioeten zeggen. Aangaande de financieels situatie kon mr. Oud zich goeddeels aan het oordeel van mr. de Wilde refereeren. Den toestand achtte hij nog steeds „hoogst-ernstig". Wat de defensie-uitgaven betreft, mr. Oud vond, dat men deze niet zoodanig mag opschroe ven, dat er geen sociale nooden meer gele nigd kunnen worden. Ook sprak hij er zijn afkeuring over uit, dat de Regeering den indruk vestigt, alsof er spoedig aan de landbouwcrisismaatregelen een einde zal komen. En voorts noemde hij de wenschen van den heer Albarda ten aanzien van velerlei „geen ernstig programma", waar schuwend tegen een ongemotiveerd opti misme, hoewel gaf hij toe in de toe komst alles kan meevallen, gelijk vroeger veel tegenviel! Intusscben wachten wij de daden der Regeering af en zullen zeker geen steun weigeren, als dat niet noodzakelijk is, ein digde mr. Oud. Was het wonder, dat er weinig aandacht bleef, toen mevr. De Vries—Bruins (S.D.) het nog restende half uurtje harer fractie kwam „opmaken", door een pleidooi te voe ren voor het recht op arbeid door de (ge huwde) vrouw? De laatste spreker van heden, en tevens „hekkesluiter" wat den eersten termijn der algemeene beschouwingen betreft, was dr. Deckers, die in de plaats van mr. van Schaik aangewezen is als de leider der R.K. fractie. Na tal van jaren zagen wij dezen ex-be windsman weer eens als „gewoon afgevaar digde" op het sprekersgestoelte staan, en men moest waarlijk even aan dat schouw spel „wennen"! Dr. Deckers zal niet heel veel tijd gehad hebben voor het opmaken zijner rede, al thans, zeer veel belangrijks bracht zijn be toog niet. Hij is namelijk van meening. dat de nieuwe ministers zich eerst terdege moe ten inwerken, voordat men over hun daden kan oordcelen. Aangaande de Kabinetsformatie verklaar de deze spreker, dat men zeker geen nadere verklaringen van den premier kan eischen, hoewel hij toegaf, dat men oorspronkelijk 'n Kabinet op breede basis verwachtte. De afgevaardigde besloot met er op te wij zen, dat een groot deel der wereld uit doel bewust geleide landhuishoudingen is gaan bestaan en dat ook onze Regeering leiding moet geven, om zich tenslotte te kunnen te rugtrekken. Aangezien de premier al het gesprokene van deze week nog eens naarstig moet be- studeeren, vroeg hij heden in den vroegen na-middag, a.s. Dinsdag te mogen antwoor den. En aldus werd bepaald. Zeer waarschijnlijk zal dr. Colijn ten slotte toch wel cenigc nadere mededeelingen over de formatie willen doen. Intusschen moeten we een paar dagen geduld oefenenI Scherpe actie der Ver. tot be scherming van dieren te ver wachten. In do heden te Utrecht gehouden verga dering van de Inspecteurs der Nederl. Ver. tot bescherming van dieren, besprak de heer J. A. van den Akker den stand van zaken ten opzichte van het plakken der spenen van de uiers van melkvee. De eerste stap tot een actie hiertegen, al dus spr., deed een rijksveldwachter te Rijs- sen, door tegen een veehandelaar wegens genoemd feit proces-verbaal op té maken, waarop een veroordeeling volgde van f50 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Een hoogleeraar van de veeartse- nijkundige faculteit van de univer siteit te Utrecht verklaarde bij deze rechtzaak, dat het vervoer van koeien met volle en geplakte uiers zeer pijnlijk moet zijn en hij achtte den tijd gekomen, dat hieraan een einde werd gemaakt. Nu na verschillende, uit overleg met be langhebbenden voortvloeiende maatregelen nog vele handelaren hun melkkoeien plak ken. wordt streng tegen dit euvel opge treden. Spr. verzocht tenslotte de aanwezigen bij het opmerken van geplakte uiers onverwijld in te grijpen. Zwaar gewond opgenomen. Gistermiddag is de 23-jarige lood gieter J. van Steenbergen, terwijl hij werkzaam was aan de restaura tie van de St. Maartenskerk te Zalt- bonwnel, door het breken van een sport van een ladder, van den nok van het ongeveer dertig meter hoogc dak gevallen. Hij gleed eerst langs een leien dak van tien meter lengte in een cementen goot en viel toen tusschen de stelling en de muur van liet gebouw op een zes meter lager gele gen stelling, waar hij bloedend liggen bleef. Dokter Steenman verleende de eerste hulp. Met ernstige inwendige kneuzingen is de man naar het ziekenhuis aldaar overge bracht. Het ongeluk had nog ergere gevol gen kunnen hebben, daar de vader en twee broers van het slachtoffer eveneens op den ladder stonden, doch deze konden zich nog aan een uitstekend gedeelte van het dak vastklemmen en zich in veiligheid stellen. Een zwart geweten. Naarmate het onderzoek naar den diefstal van f 700.uit de melk- auto van de Coöp. Zuivelfabriek De Volharding, Peize, vordert, blijkt hoe langer hoe meer, dat men met de aanhouding van de beide daders een goeden slag heeft geslagen. L. K uit Groningen heeft gistermorgen voor de recherche te Groningen bekend, schuldig te zijn aan den roofoverval op het postkantoor in de Steentilstraat te Gronin gen, waarbij een bedrag van f 150.werd gestolen en aan de berooving van den heer P. in de Leeuwarderstraat, eveneens te Groningen. Wegens medeplichtigheid zijn een neef van den dader H. K. uit Gronin gen en zekere J. C. uit Groningen aange houden. L. K. en de slager R. uit Peize zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Het onderzoek is nog steeds niet afge- loopen. In het bijzonder wordt thans na gegaan of de inbraken, welke in de laatste maanden gepleegd zijn, eveneens op reke ning van de aangehoudenen moeten wor den gesteld. Gebleken is, dat door de aanhou ding van L. K. en R. heel wat plan nen niet tot uitvoering zijn geko men. Zoo bekenden zij, dat op hun programma stond een roofoverval op een ouden alleen wonenden man te Peize. Ook is gebleken, dat één van heiden op een Dinsdagmiddag een boer uit Zuidhorn, die een groot bedrag aan geld bij zich droeg, geruimen tijd heeft gevolgd. Ilij nam daartoe zelfs een spoorkaartje naar Zuidhorn. Er deed zich echter geen ge schikte gelegenheid voor, de berooving ten uitvoer te leggen. J. C., die thans eveneens is aangehouden, heeft medegeholpen bij het stelen van groote hoeveelheden metaal te Haren. Ook heeft hij van een opslagplaats in Gronin gen groote hoeveelheden ijzer en koper, welke aan een oom van een der daders be hoorden, ontvreemd. De behandeling der dieren is veelal ergerlijk. In de heden in Hotel Terminus te Utrecht gehouden vergadering van Inspecteur in Algemeen- en Afdeelingsverband van de Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren, behandelde de heer N. Visser het agendapunt „de controle op de behande ling van het pluimvee moet dringend nood zakelijk aan de orde komen'. Spr. was ten zeerste getroffen door de on verschilligheid, waarmede het pluimvee op de verschillende markten wordt behandeld. Met kisten, waarvan soms planken los zijn, of welke zulke breede naden hebben, dat de licliaamsdeelen der dieren er aan alle kanten uitsteken, wordt gesmeten en ge gooid, zoodat koppen en pooten bekneld ra ken of in het gedrang komen. Ergerlijk is het dragen van kippen aan pooten en vleu gcis, soms bij tien tegelijk. Spr. heeft ge zien, dat eenden bij tien of lwaalf tegelijk aan de halzen worden gedragen. Kisten wor den meestal veel te vol geladen, zoodat voor al in den zomer verstikte dieren voorkomen. Op de markt in Purmerend is, om zieke kippen te dooden en tevens om besmettings gevaar te voorkomen, een vat met creoline geplaatst, waarin deze dieren moeten wor den ondergedompeld en zoo een spoedigen, zij het dan ook een ellendigen dood vinden, Echter nemen sommige kippenhandelaren nog niet eens, de moeite hen onder te dom pelen en laten de kippen bovendrijven, het geen toch een verschrikking moet zijn. Op kippenslaclitplaatsen worden de kippen ge mest in nauwe, donkere hokken en daarna bijna, of geheel onverdoofd, geslacht. In een Zaansche inrichting, waar kippen voor ex port naar Engeland worden geslacht, wordt onverdoofd door den hek de keel opengesne den en na even uitbloeden, geplukt, om- Wielrennen. Dc Hollander slaat zijn grooten tegenstander in de serie, maar verliest in de match a qualre. Voor een uitverkochte zaal zijn to Gent wielerwedstrijden gehouden, waarbij het hoofdnummer gevormd werd door een sprint wedstrijd tusschen de vier sterkste be- roepssprinters: Scherens, van Vliet, Gérar- din en Richter. Weer heeft de wereldkampioen gewonnen maar liet heeft toch maar zeer weinig ge scheeld, of ditmaal was onze landgenoot met deze oer gaan strijken. Scherens had zijn eerste serie tegen Gé- rardin gemakkelijk gewonnen; Van Vliet 9loeg Richter. Gerardin won met een lengte van Richter. Toen kwam de groote serie van den avond. Van Vliet nam de leiding voor Scherens. Bij het ingaan van de laatste ronde lag van Vliet nog steeds met twee lengten voor op Scherens en toen zette (ie Woerdenaar er zulk een formidabele spurt in, dat de sprong van Scherens in de laatste bocht niet meer mocht baten en met 10 c.m. verschil kwam van Vliet als eerste over de streep. Hij had de laatste ronde in 9.8 sec. gereden. Ilct was daarom jammer, dat onze landge not zijn rit tegen Gérardin verloor. De match h quatre moest nu de beslissing brengen. Richter nam den kop voor Gérar din, van Vliet en Scherens. Even voor de laatste ronde sprong v. Vliet plotseling weg, maar Scherens was op zijn hoede en ging onmiddellijk achter den Nederlander, die met een razend tempo reed, aan. Met' een waren tijgersprong wist de wereldkampioen zich tenslotte van de overwinning te verze keren. Ook de tijdrace over 500 M. bewees weer eens, hoe dicht van Vliet de uitzonderlijke klasse van Scherens reeds benaderd is. Sche rens maakte een tijd van 30.8 sec., van Vliet deed er precies even lang over! Uaeilal Hij zou voor Sparta (Praag) gaan spelen. Een Oostenrijksch hlad heeft weer in een Ilongaarsch blad gelezen, dat de Nederland sche voetb. Bakhuys, die volgens de laatste berichten na 1 Januari a.s. voor de Fransche club F. C. Metz zou gaan spelen, het volgen-, de seizoen voor de Chechische club Sparta (Praag) zal uitkomen, aldus de Tel. Dit moet de trainer van Sparta, Sedlacek, medegedeeld hebben aan een Hongaarsch journalist. Hot bericht komt zeer onwaarschijnlijk voor, daar Sparta in de eerste plaats een niet al te rijke club is, welke bovendien reeds een goeden middenvoor bezit in den Hongaar Bican. Maar ten slotte, alles is mogelijk, ook een nieuw vervolg van de Bakhuys-affaire. Om het nog wat ingewikkelder te maken, deelt het hlad nog mede, dat Bakhuys ecnigc dagen geleden in Zwolle Is gesignaleerd. Minister Goseling zal echtscheiding niet bevorderen Formaties van de N.S.B. vallen onder de wet op de weerkorpsen. Memorie van Antwoord Jnstitie- begrooting. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over de Justitiebcgrooting 1938 wordt het volgende ontleend. Voor de betuiging van vertrouwen in zijn persoon en beleid, die hij van vele leden ontving, zegt de minister dank, terwijl hij het voorbehoud, dat verscheidene andere leden t.a.v. zijn beleid maakten, alleszins begrijpelijk acht, gezien het verschil in over tuiging tusschen hem cn deze leden. Pachtwet. Een definitieve toezegging omtrent het tijdstip waarop de pachtwet in werking zal treden, kan nog niet worden gedaan. De positie van den man als hoofd der echtvereeniging. Wat betreft het wetsontwerp huwelijks vermogensrecht zal de minister slechts dan aan de totstandkoming van deze nieuwe wet medewerken, wanneer de rechten en ver plichtingen der echtgenooten en de positie van den man als hoofd der echtvereeniging ongerept blijven gehandhaafd. Een commissie van voorlichting zal wor den ingesteld met betrekking tot een even tueel wetsontwerp op de verplichte verzeke ring tegen de geldelijke gevolgen der aan sprakelijkheid, voortvloeiende uit het ge bruik van motorrijtuigen. Arbeidsrecht. Het is niet zeker, dat het voorbe reide wetsontwerp tot herziening van het arbeidsrecht tot wet zal worden. Men vraagt zich af of men de voor keur moet geven aan meer regelen nopens de individueele arbeidsover eenkomsten of aan de ontwikkeling van het arbeidsrecht langs den weg der corporatieve rechtsvorming. Echtscheiding. De minister zal niet medewerken tot verruiming der mogelijkheid tot echtscheiding. De slaat mag geen regelingen treffen, die het huwelijk in zijn wezenlijke elementen raken, welke zijn: eenheid en onverbreek baarheid, krachtens Godsbestel. Handhaving van het gezag. De inwerkingtreding van de wet op de weerkorpsen is afhankelijk van de totstand- Aankomst te 12 Nov.|Band. 12 Nov. Ibis (heenreis) «omreis) |,odh"- 12 Nov- |nni «Nov. Valk (heenreis) Nandoe iterugreis) Torenvalk (heenreis) Oehoe (terugreis) ■eis) A-'ex- 12 Nov. |jodhp. 12 Nov, Napels 12 Nov. jAlcx. 12 Nov. Singap. 12 Nov. Rang. 12 Nov. A'dam 13 Nov. Band. 13 Nov. koming van een Algemeenen Maatregel van, Bestuur, waarvan het concept gereed is. Be doelde voorschriften zullen eerlang worden vastgesteld. De door de NSB in stand gehouden formnties zullen onder deze wet vallen. Eenigen tijd geleden zijn omtrent de pu blicaties van den Fichte-Bund, welke ten deele beleedigend waren voor een groep der bevolking, nadere gegevens ontvangen, welke de Rregeering tot een scherper onder zoek, eventueel strafrechterlijk ingrijpen, nopen. Het is der Regeering niet gebleken, dat de Communistische Partij Nederland poogt de binnenlandsche politiek door buiten- landsche inmenging te beïnvloeden. Het is onjuist, dat tegen links-georiën teerde revolutionnaire elementen met meer gestrengheid zou worden opgetreden dan tegen fascistische of nationaal-socialisti- sche. De handhaving der openbare orde ge* schiedt met de noodigo objectiviteit. Evern min is juist, dat ten opzichte van leidende figuren in de N.S.B. de vuurwapen- enj wapenwetgeving met bijzondere welwillend heid zou worden toegepast. Zedelijkheid, Wat betreft de bescherming van de pu« blieke eerbaarheid, zal de Regeering o.m. pogen, of nog iets gedaan kan worden im de richting van een stelselmatige bestrijd ding der reclame-methoden voor het Neo* Malthusianisme. Ook zal de minister na* gaan of de Retreering rechtstreeks de z.g.n. straatprostitutie in de groote steden be strijden kan. De toestanden aan onzen Zuidgrens In de verderfelijke toestanden aan den Nederlandsch-Belgischen grens, is na het ingrijpen der Belgische overheid een aan merkelijke verbetering geconstateerd. Zoo noodig, zal de minister nog ingrijpen. Schijnhuwelijken. Van maatregelen ter voorkoming van schijnhuwelijken meent #de minister zich ta moeten onthouden, met* het oog op de te eerbiedigen beginselen inzake de nationa liteit van de gehuwde vrouw. dat. „warme dieren gemakkelijk plukken". Kisten waarin kippen worden vervoerd, moeten aan redelijke eischen voldoen en niet te vol worden gepakt. Pluimvee moet in behoorliik geventileerde wagens worden vervoerd. Kippen mogen niet aan vleugels en pooten en eenden niet in bosjes aan den hals worden gedragen. Ganzen moeten worden vervoerd in behoorlijk ruime kisten. Verschillende soorten dieren moeten apart worden ingeladen. Spr. vraagt zich met het oog op de ko- meene feestdagen af, wat er weer met die dieren gebeurt in achterhuizen en schuren. Nieuwe voorzitter R K. Tweede Kamerfractie Naar wij uit goede bron vernemen, zal tot voorzitter der r.k. fractie in de Tweede Ka mer, als opvolger van Mr. R. J. H. van Schaik, worden benoemd Mr. Dr. L. N. Deckers. Stalen raam, dat werd versjouwd, sneed kabel door. Aan den Statensingel, te Rotterdam, nabij de Boreelstraat, is gisteren een ernstig on geluk gebeurd, dat een metselaar het leven heeft gekost. Bij een bouwwerk aldaar wa ren vier arbeiders bezig met het verplaatsen van stalen ramen. Eén van die ramen dat ongeveer 150 K.G. woog, hadden zij een eind versjouwd, waarna ze even rustten. Zij be merkten evenwel niet, dat er op straat een elcctrische kabel lag. Het raam dat aan de onderzijde een scherpen kant had kwam op den kabel te staan, sneed door dc isolatie heen en geraakte aldus onder, stroom. Drie arbeiders kregen eon schok, maar kwamen met den schrik vrij. Do vierde, de 24-jarige metselaar J. L. C. van Ieten, uit de Dijk- straat, kreeg een hevigen klap en werd een eind weggeslingerd. Hij inoet op slag dood zijn geweest. Het stoffelijk overschot is per auto van den ge neeskundigen dienst naar het St. Francis- cusgasthuis overgebracht. Amerika niet erg happig. Zekere berichten uit Brussel mel den, dat Japan bereid zeu zijn een bemiddeling te aanvaarden van de Amerikaansehe regeering, door tus- schenkomst van haar ambassadeur te Tokio. Daar deze berichten komien na <le ana loge verklaringen, die Japanscho vooraan staande personen op doorreis in de Ver- oenigde Staten hebben afgelegd, zooals bij den directeur der Nitsj Nitsji, vestigen zij den indruk, dat de Amerikaansche regee ring zou kunnen worden overreed als be middelaarster op te treden. Zij zou dan als bemiddel aarster optreden' in het ChinoescheJapansche conflict voor al ingeval de conferentie van Brussel zou' worden verdaagd zonder zich te hebben uilgespreken voor een positieve actie. De verantwoordelijke Amerikaansche auto riteiten wijzen een dergelijke bemidde ling categorisch af. In dezelfde kringen wordt er op gewezen, dat er geen sprake is van een afzonderlijke bemiddelingpoging vanwege de Vereenigde Staten en dat bemiddeling slechts mogelijk is in samenwerking mot andere naties, die belangen hebben in ditzelfde gebied. Duitschland wil onder handelen tegen Rusland Proefballonnetje over de Oekraïne. De reis van Lord Halifax naar Berlijn blijkt hoe langer hoe meer niet zoo particulier, als men het pu bliek zou willen doen gelooven. In het Lagerhuis werd gisteren medege deeld, dat Halifax ook Hitier zou ont moeten. Havas meldt, dat het a.s. bezoek van Lord Halifax aan Berlijn en de aankondiging van zijn ontmoeting met don Führer worden aan gediend als een politieke gebeurtenis van den eersten rang. De bladen geven een beschrijving van de loopbaan van den Britschen slaatsman en geven- uitdrukking aan de hoop, dat dit be zoek vruchtdragend zal zijn voor den wereld vrede. Zij vermijden evenwel een vergelijking te maken met de EngelschItaliaansche be sprekingen. Een officieus commentaar, dat de aan dacht waard is, bevat een zinspeling op het Italiaansch—Duitsch—Japansche pact. Deze zinspeling schijnt er op te wijzen, dat de anti-Russische tendenz het terrein is, waarop Duitschland de besprekingen met Engeland zou willen plaatsen. Politieke kringen werden er door getrof fen, dat de Völkische Beobachter, het offi* cieele orgaan der natlonaal-socialistische par tij een breedvoerig artikel heeft gewijd aan de Oekraïne, waarin de politieke onafhanke lijkheid van dit gebied wordt opgeëischt, terwijl een opsomming wordt gegeven van de rijkdommen van dit land.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2