De Vleeschkeuringskring Oudkarspel Bond voor Staatspensionneering gaai verdwijnen Langendijkcr Groentenveilingen Oub-hol(anb$che Pijptabak Schagen Dinsdag 16 November 1937 Tweede blad Hoogere instanties willen den Keuringsveearts kwijt DE TOEGEPASTE STRAFMAAT BIJ HET VLEESCHVERGIFTI- GINGSGEVAL TE HARENKAR SPEL TE GERING GEACHT. Het is de laatste weken stil om den Kring Oudkarspel van den Vleeschkeuringsdienst, een stilte, die, naar we vernemen den storm voorafgaat, maar dan een storm, waarvan men alleen de gevolgen zal zien, zonder veel te kunnen waarnemen van dien storm zelf. Vast staat op het oogenblik wel, dat de Kring Oudkarspel zal verdwijnen. Nog betrekkelijk kort geleden werd het werk van den Vleeschkeuringsdienst in de zen Kring, voor zoover bekend, in rustige sfeer verricht en nog slechts enkele maan den geleden werd besloten, zich aan te slui ten bij den Kring Barsingerhorn voor de destructie van afgekeurd vee en vleesch. Be trekkelijk kort geleden nog werden de keur- loonen in den Kring herzien, en ondanks het feit, dat die nog aan den lagen kant zijn, bleef op de rekening van den Vleesch keuringsdienst een voordeelig saldo van on geveer f900.over. De vergaderingen van de 5 colleges van B. en W. der 4 Langendij- ker gemeenten en Harenkarspel vonden plaats onder de meest vriendschappelijke besprekingen (ware het anders, men zou er zonder twijfel wel meer van hebben verno men, daar de pers overal weet achter te ko men; (zie de Sch. Crt. van j.l. Donderdag met betrekking tot het Langendijkcr Electri- citeitsbedrijf), de slagers waren tevreden blijkens het door hen gedaan verzoek, om den Kring niet op te heffen, kortom er was aan den Vleeschkeiiringsgringhemel geen wolkje te bespeuren. Doch na de bekende vleesehvergiftigingsgcvallen te Harenkarspel begon de lucht te betrekken. Burgemeester en Wethouders dier gemeente, die in de ver gadering van den Kring Oudkarspel van den Vleeschkeuringsdienst hun zin niet kregen inzake de strafmaat, op te leggen aan den Keuringsveearts voor zijn niet te vergoelij ken goedgeloovigheid en slapheid, werden in hun verzet tegen den genomen maatregel gestijfd door vertegenwoordigers van alle richtingen in den gemeenteraad, die maar dadelijk hij den Kring Barsingerhorn wilden aansluiten. Ofschoon B. en W. nog schijn baar een weinig tegenpruttelden, in den grond van de zaak maakte het op ons den indruk, dat dit voorstel hun bijzonder wel gevallig was, zoodat zij er een gereede aan leiding in konden vinden om te onderzoeken de mogelijkheid, of een andere Kring Ha- renkarspei in zijn midden wou opnemen. De wettelijke, gebruikelijke weg werd alzoo be wandeld en het wachten was nog slechts op het resultaat van dit onderzoek. Dat Harenkarspel de relaties met de an dere gemeenten, met welke hot den Kring vormde, wel wilde verbreken, was voor nie mand, die iets van den gang van zaken wist, een verrassing. Bij hoogere instanties, die blijk baar ook zeer ontevreden waren over de gevallen beslissing ter zake van de boven bedoelde strafmaat, was de verdere loop van zaken niet onbe kend gebleven. En als we ons goed hebben laten Inlichten, werd deze met bijzondere interesse gevolgd. Ged. Staten, de Minister, de Inspecteur en de Directeur-Generaal van de Volksgezondheid, ofschoon ze zich zelden aan Langendijk of in Haren karspel lieten zien, moeten wel heel goed op de hoogte van den gang van zaken zijn geweest. En uit betrouw bare bron durven we wel meedeelen, dat Harenkarspel van alle kanten de wind in de zeilen van zijn bootje werd geblazen, dat zijn koers zette naar een veilige haven, buiten het gebied van den Vleeschkeurings kring. Het was Harenkarspel daar te benauwd geworden, het voelde er zich niet meer vei- Hg. Nu men in Harenkarspel dien kant uit wilde en men daarbij den steun van alle hoogere autoriteiten en colleges vond, was er werkelijk niet veel stuurmanskunst meer noodig, om het bootje in de begeerde haven te brengen. Men kon den Kring Oudkarspel meedeelen, dat Harenkarspel zich van dezen Kring wou afscheiden, zoodat er niets an ders overbleef dan opheffing van de Kring: zonder Harenkarspel was voortbestaan on mogelijk. De andere gemeenten zouden dus goed doen, zich bij Alkmaar aan te sluiten en aldus werd zonder veel ruchtbaarheid het doodvonnis aan den Kring voltrokken. Nog is het vonnis niet ten uitvoer ge bracht, doch, zooals men ons verzekerde, is dit slechts de quaestie van enkele weken. Al is het er dan wat kalmer toegegaan dan bij een storm, men zal het er over eens zijn, dat de gevolgen er niet minder om zullen zijn: de Kring verdwenen uit 't organisme van den Vleeschkeuringsdienst! D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS suiker rubber - koffie - cacao per corftract Amsterdamsche Liquidatielcas N.V SUXER. RUBBER. KOFFIE. CACAO. KATOEN. AUE GRANEN ENZ. TER 8EURZ VAN LONDEN. LIVERPOOl. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. EN2 &AM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C B«w Ni» 2. Tetot 30012 Telegramadres; CARLOS-AMSTERDAN fcIA Aan een dergelijke rigoureuse opruiming van een bestaand instituut moeten toch wel ernstige oorzaken ten grondslag liggen. Er is al eens op gewezen, dat de regcering de kleine Vleeschkeuringskringen langzamer hand wil opruimen en dat aan de opheffing van den Kring Oudkarspel dat streven ten grondslag ligt. Bij nadere informaties is ons gebleken, dat in Den Haag inderdaad in die richting wordt gedacht: er is echter tot nu toe geen enkele kring aan dit z.g.n. voorne men ten offer gevallen. Trouwens, tot op heffing van die kleinere Kringen zou slechts occasioneel worden overgegaan: bij pensioen- gerechtigdheid van personeel, resp. overlij den, enz., dus in die gevallen, waarbij ophef fing voordeel, in ieder geval geen nadeel, zou beteekenen. Dit argument snijdt in het onderhavige geval echter geen hout, want de Keuringsvecarts is nog niet pensioengerech tigd. Misschien dat de Hulpkeurmeester door den anderen Kring, waarbij de betreffende gemeenten dan zouden worden onderge bracht, kon worden overgenomen. Er moet dus iets anders achter deze quaestie worden gezocht En dat andere zou dan, volgens door ons ver kregen inlichtingen, het volgende zijn: In hoogere instanties wil men den Keuringsveearts kwijt. Zij, die hem konden ontslaan, hebben hem echter gehandhaafd. Harenkarspel kan uit den Kring treden, als die hoogere instanties meewerken. Deze doen dat. De overblijvende gemeenten kunnen een Keuringsveearts en een Hulpkeurmeester niet bekostigen en zijn dus noodgedwongen verplicht, een ander on derdak te zoeken. Hoogere instanties verlee- nen daarbij „zeer welwillende medewerking". Ook zijn er onder die overblijvende gemeen ten, die wel willen meewerken. Want de beslissing, die zij indertijd hebben helpen ne men, zouden zij wel willen herroepen, omdat, toen die beslissing viel, niet alle omstandig heden bekend waren, die daarop invloed had den kunnen oefenen. Herziening'van de ge vallen beslissing is niet mogelijk, dus moet het spelletje gespeeld worden, dat we hier vóór beschreven. Als het bovenstaande juist is, (voor bet tegengestelde is geen enkele grond aanwe zig), zou dus binnenkort moeten blijken, dat de Langendijkcr gemeenten zich hij Alkmaar voor den Vleeschkeuringsdienst hebben aan gesloten (misschien Harenkarspel ook wel, dat echter ook bij Schoorl of Barsingerhorn onderdak kan vinden) en dat de Keurings veearts op wachtgeld wordt gesteld. Men wachte dus nog even af en toetste de uit komst aan den bovenstaanden geschetstcn loop van zaken. De gezondste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Federatie Hollands Noorden ver gadert. „Het is een schan daal, dat de Kon. Nederl. Mid denstandsbond niet medewerkt!" Geen landdagen meer? Bij dragen aan het Hoofdbestuur te hoog. Zondagmiddag om 2 uur was' de Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering in „De Posthoorn" alhier in verga dering bijeen. Vertegenwoordigd zijn de afdeelingen Schagen, St. Maarten, Barsingerhorn, St. Maartensbrug. Schagerbrug, Harcnkarspel, Anna Paulowna, Langcreis, Breezand, Wie- ringerwaard, Kolhorn, Heerhugowaard en Burgerbrug. De voorzitter, de beer C. de Vries, con stateert met genoegen de goede opkomst, memoreert dat er in het jaar 1937 zooveel actie voor den Bond gevoerd is (Congres en Jaarvergadering, Den Haag, landdag Kolhorn), doch uit ook de algemeene te leurstelling in Bondskringen over het feit, dat in de Troonrede met zoo goed als geen enkel woord over hulp aan de ouden van dagen gesproken is. Met den wensch, dat deze middagbijeenkomst in het teeken zal staan van den strijd voor premievrij staatspensioen, opent spr. de vergadering. De secretaris, de heer H. Woudenberg, leest de notulen, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Mededeelingen. Do voorzitter deelt mede, dat de propa ganda in Den Helder nog niet heeft plaats gehad, daar het bestuur der federatie op don uitslag van deze vergadering wilde wachten, alvorens gelden voor genoemde propaganda uit te trekken. Spr. brengt vervolgens namens het be gluur de afd. Kolhorn hartelijk dank voor 'ie uitstekende organisatie en medewer- k ng in verband met #dcn in Kolhorn ge houden landdag. Spr. is echter teleurgesteld over het slechte bezoek op dien dag, alsmede over het feit. dat van di verse afdeelingen zelfs de besturen schitterden door afwezigheid! De omzetcijfers stijgen iets voor October zijn de hooge uien- prijzen daarvan waarschijnlijk de oorzaak hoogere landprij- zen weldra ook hoogere pachtprijzen? afhankelijk ook van de prijzen der bewaarkool - weinig aardappelen zelfde prijzen met poot aardappelen blijft het slecht gaan weinig tomaten zelfde prijzen ge ringe aanvoer van verschillende koolsoorten roode kool graag geen belangstelling voor gele kool zeer lage prijzen wei nig vraag naar gewone en Deen- sche witte zuurkoolfabrikan ten hebben maar weinig meer noodig daardoor veel te ge ringe prijs uien weer duur der geringe aanvoer van sla- en snijbooncn breekpeen iets hooger idem bieten betere prijzen voor druiven met andijvie gaat het slecht draait soms door aanvoer van rammenas spruitkool. Uit het laatste verslag van de bestuurs vergadering der La.ngendijker Groen ten cen trale is gebleken, dat er weer een geringe vooruitgang viel te constateeren in den om zet. Was die in October 1936 in totaal f 140.690. in dezelfde maand van 1937 was dit f 148.200. Voor de eerste 8 maanden van 't jaar waren deze cijfers resp f784.000 en f 837.000. De vooruitgang in October zal ongetwijfeld wel zijn voornaamste oorzaak vinden in de dure uien, welke in die maand zijn geveild. Beeds vóór eenige weken werd het millioen als omzetwaarde overschreden. Het lijkt er dus wel iets op, alsof verbete ring valt te constateeren. Men schijnt ook in tuinderskringen met d*ie verbetering re kening te houden en ook wel met gunstiger perspectieven. Althans zou zulks kunnen worden afgeleid uit de landprijzen, welke bij de laatste verkooping werden be dongen. Vergeleken met een jaar ge leden, werden op een deze week ge houden publieke verkooping te Zuid- Scharwoudc aanmerkelijk betere prijzen besteed. De dalende richting, die sedert 1930 viel te constateeren is dus in een opwaartsche veranderd. Het is te hopen, dat de koopers goed hebben gezien. Als de koopprijzen stij gen is het te verwachten, dat ook de pacht prijzen omhoog zullen gaan. Binnen niet al te langen tijd zullen weer verschillende landerijen van gemeente-, kerk- en burgerlijke armbesturen worden De heer j. Romar oogst een speciaal dankwoord voor de wijze, waarop hij den tocht naar Kolhorn geleid heeft. Jaarverslag. Uit het Jaarverslag, dat thans aan de orde komt, stippen wij het volgende aan: De Federatie telt momenteel pl.m. 2100 le den. Het nadeelig saldo van den landdag te St. Maarten (welke dag wèl geslaagd is) ad f 58.83 werd uit het garantiefonds be taald. 300 leden der federatie namen deel aan het demonstratiecongres op i April j.l. te Den Haag. Naar aanleiding van dit verslag vraagt de heer J. Hagenaar (afd. Harenkarspel), of het wel wenschelijk is. met het oog op het tekort van den Ringlanddag, met deze soort actie door te gaan? De vergadering zal deze opmerking straks nader behandelen en keurt dan het jaar verslag goed. Waarom betaalden sommige af deelingen niet mee aan 't reser vefonds? De heer P. Krijgsman (afd. Heerhugo waard) die te samen met een vertegen woordiger van de afd. Oudesluis de reke ning van de fed. heeft nagezien, bevestigt de rekening in de beste orde te hebben bevonden, waarna deze, onder dankzeg ging aan den penningmeester, den heer J. Romar, wordt vastgesteld. De gewone reke ning sluit met een voordeelig saldo van f 68.61 ty?. die van het congres met een voordeelig saldo ad f 49.78 en die van den Ringlanddag te Kolhorn met een nadee lig saldo ad f 1.54. Dit laatste tekort is ontstaan, door dat verschillende afdeelingen niet hebben bijgedragen aan het reserve fonds. De heer E. Stapel (afd. Langereis) oefent critiek op de houding van enkele dezer afd. De heer de Vries vindt het beneden peil, op een verzoek om een bijdrage niet in te gaan! De toelagen van secretaris en penning meester worden wederom op f 10.— per jaar vastgesteld. Voorz. geeft hierna zijn indrukken weer .van het congres en de BoncLsjaarvergade- verpacM, zoodat men spoedig zal kunnen oordeelen, of die tendenz ook bij de pacht tot uiting zal komen. Nu zijn de pachters echter meer so lidair dan de koopers, doch als men meer zekerheid heeft, dat het weer wat beter zal gaan, verdwijnt die solidariteit wel eens. Veel zal daar bij afhangen van het verloop op de veilingen met de bewaarkool. Als de uitvoer wat kan meevallen, is er wel kans op wat betere prijzen, te meer, waar de voorraden niet groot zijn. Van den export zal daarbij zeer veel afhangen. Weinig aardappelen werden deze week aangevoerd. De prijzen lokken daartoe ook niet uit. Van blauwe Eigenheimers werd f 2.60f 2.80 betaald; blauwe aardappelen brachten f 2.60 op. Voor Bevelanders werd sléchts f 2 tot f 2.10 betaald. Ook met dc pootaardappelen ging 't niet naar wensch. Er was zoo goed als geen vraag. Van ver- koopen, laat staan voor een goeden prijs, was geen sprake. Tomaten werden er natuurlijk ook maar weinig verhandeld: de tijd voor dit product is voorbij. De prijzen waren maar weinig verschillend met die van de vorige week: voor A-sorteering werd f 14.50 betaald, voor B f 16.20, C f 9—f 11.40 en voor C. C. f 4.50 Van de verschillende koolsoorten waren de aanvoeren weer niet groot, echter aan merkelijk grooter dan de vorige week. Er komen nu partijen aan de veilingen, die blijken minder geschikt te zijn voor bewa ren. Goede, bewaarkool komt. er natuurlijk nog niet. Men hoopt daar latervenkcle gul dens per 100 K.G. meer voor te krijgen. Aan roode kool werden 17 spoorwagons aan gevoerd, waaronder nog al wat tweede kwa liteit. Voor de allerbeste werd tot ruim f 3 betaald. Overigens lagen de prijzen tusschen f 1.50 en f 2.50, afhankelijk van gewicht en kwaliteit. De handel nam al het aangevoer de vrij graag op. Ook was de aanvoer van gele kool niet groot. Op de akkers staat nog heel wat van deze kool. Ze was wat klein gebleven, zoo dat men ze bij het gunstige weer nog maar wat liet groeien. Er was ook deze week voor deze koolsoort buitengewoon weinig vraag. De hoogste noteering was f 1.40. Het meeste werd voor f 1f 1.20 verkocht. Gewone witte kool, voor zuurkool, kwam er ook niet buitengewoon veel. .Meestal is die op dezen tijd grooter, daar de zuur kool fabrieken dan meestal op volle kracht werken. Er is vroeger echter zeer veel ver kocht, omdat die prijzen toen redelijk waren. De afzet van zuurkool .schijnt niet zoo bij zonder groot te zijn, zoodat ook van de zijde van de fabrikanten niet veel meer wordt gevraagd. Dit zou zich anders wel weerspiegelen in de prijzen van de Deensche witte kool, welke bij gebrek aan gewone witte dan graag voor den inmiaak van zuur kool wordt gekocht. Gevolg van een en an der is, dat beide koolsoorten voor lagen prijs van de hand moesten worden gedaan. Gewone witte kool bracht meestal 80 of 90 cent op, soms f 1, bij uitzondering f 1.10. Dc hoogste noteering van Deensche witte was f 1.40. Meermalen werd 80 cent tot f 1 be taald, overigens f 1.10—f 1.30 Veel groene kool kwam er deze week ook niet. De prijzen bleven nochtans vrij stati- onnair. Er werd f 1.30 tot f 1.G0 besteed, voor mooie partijen oploopend tot f 2.30. Met de bloemkool wil het ook nog maar niet vlotten. Er wordt zeer weinig door Duitschland gekocht. Het schijnt, dat dc mo gelijkheid van uitvoer weldra grooter wordt, wat wel stimuleerend op de prijzen zal in werken. Nu werd voor eerste soort f 3f 6 ring, dit voorjaar in Den Haag gehouden, waarop hij als afgevaardigde der fed. Hol lands Noorden mede de goede zaak ge diend heeft. Bestunrsverkiezin g. De heeren J. Romar en P. Harder, zijn aan de beurt van aftreden. Beiden worden herkozen. Een poging tot bedanken van den heer Romar wordt door voorz. *5n de kiem gesmoord De heer Romar dankt daarop de verga dering voor het in hem gestelde vertrou wen. Ter tafel komt thans een voorstel van de afd. Langereis. de voorstel len voor de federatievergadering voortaan op een dusdanig tijdstip in te dienen, dat ze door de afdee lingen nog vóór de fed.-vergadering behandeld kunnen worden. De heer Olie licht het voorstel toe. Voorz. zegt, dat over ingrijpende voor stellen nooit bii eerste behandeling ter ver gadering wordt besloten. Na eenige discussie besluit men, mot den wensch van Langereis rekening te houden, doch géén reglementair besluit in dezen zin te nemen. Het geld kan beter besteed. De afd. Kolhorn stelt voor, gezien het ge ringe resultaat (geen ledenwinst) en de finan tieële offers van den jongsfen landdag, het volgend Jaar geen Ring landdag te houden, doch i.p. daarvan, met de middelen der fed. meer propaganda-avonden te geven in oude afd. en nieuwe afd. op te richten. De heer de Vries licht toe, dat de cvt. te korten van oen dergelijke propaganda dus op de verschillende afd. zullen worden omge slagen. Het hek van den dam? De hr. Olie is hang, dat bij een dergelijke betalingswijze het hek van den dam raakt en men maar zal putten uit de groote bas. De federatie gaat heusch niet over één nacht ijs!, antwoordt voorz. Het voorstel Kolhorn zal op de agenda van de volgende vergadering worden geplaatst. Een oude geschiedenis, die steeds weer nieuw is. MeJ. Krul (afd. Schagerbrug) stelt voor, dat de federatie op de a.s. Bondsvergaderinn een voorstel zal doen de bijdragen der af deelingen aan het Hoofdbestuur te doen ver lagen, opdat de afd. meer geld in kas hou den voor plaatselijke propaganda. Voorz. zegt, dat do hooge kosten van het hondsorgaan de bijdragen opdrijven on, dat. wanneer men méér exemplaren van het or- hing dit oude pijpenrek op zijn kamer. Daar hingen altijd drie gouwenaars in: één van hemzelf, de andere van zijn 2 beste vrienden. Die stopten ze 's avonds met heerlijke, milde Oud-Hollandsche tabak, en ze hielden zware gesprek, ken, terwijl ze dampten als schoorsteenen. Die tijd komt nooit weer, maar die Oud-Hollandsche kunt U nu weer rooken. anno j SCHOUT 15ct. COOPVAERT 10cl.p.'/,op. betaald terwijl de tweede soort werd ver kocht voor f 1.50f 2 bij uitzondering iets hooger. Ofschoon de uien niet zoo duur, meer zijn als ze zijn geweest, werd toch deze week weer een beste prijs betaald, zelfs hooger dan de vorige week. Grove uien brachten f 7.30f 7.80 op. Gewone uien werden de laatste dagen nog verkocht voor ruim f 8 Overigens werd er f 6.80—f 7.50 voor be steed. Drielingen golden van f 5.30—f 6.30. Nep kwam er weinig: ze deed f 7f 7.40. Zeer weinig spercieboonen kwamen er. Ze golden f 13.40. Kassnijbooncn, ook in ge ringe hoeveelheid aangevoerd, varieerden vn f 20.— tot f 26.30. Breekpeen bracht vrij goede prijzen op Grove werd voor f 1.70—f 2.10 verkocht; kleine voor 50 tot 60 cent. Grove bieten gol den f 1.70—f 1.90, middelmaat f 2.00—f 3.20, bij uitzondering f 3.40. Rammenas werd voor f 1 verkocht, spruit kool voor f 9.10 tot f 9.50. Met de andijvie, hoewel ze heel mooi is, blijft het misere. Wat verkocht werd, ging voor GO80 cent weg, overigens draaide ze door. gaan drukt, waardoor dc leden niet meer, zooals nu geschiedt, te samen één krantje zullen moeten lezen, de prijs per ex. lager ge billijker. Over dit punt ontstaat een levendige be spreking, waarhij twijfel naar voren komt, of door 'n grootere oplaag v. h. Bondsorgaan de kosten werkelijk verminderen zullen Een onderzoek hiernaar is een eerste vercischte! Voorz. merkt op, dat toen een dergelijk, ook door de fed. Holl. Noorden gesteund voorstel het vorig jaar in de Bondsvergadering kwam deze niet eens een commissie van onderzoek wilde instellen! Mej. Krul: Dat is dictatuur! Tenslotte wordt het voorstelSchager brug in dien zin gewijzigd, dat de fed. de Bondsvergadering zal voorstellen, een onderzoek naar de evt. voordcelen van een grootere kranten-oplaag te doen plaats hebben. Aanwezigen gaan hiermede accoonl. In verband hiermee zal de steun van alle federaties in N. Holland gevraagd worden. Propaganda in andere organisaties. Het voeren van propaganda voor den Bond in andere organisaties vormt vervol gens een punt van geanimeerde bespreking; St. Maarten en Schagerbrug hebben treurige ervaringen met dit soort propaganda gehad. Ook de K.N.M.B. blijkt niets voor medewer king met den Bond 1e voelen. De heer de Vries: Het. is een groot schan daal, dat de Middenstandsbond actie voor ons doel niet in zijn programma opneemt! Eenparig besluit men, den strijd niet op te geveni i.i Voelen rijksambtenaren niets voor het lot der niet-gepension- neerden? Bij de bespreking van den winterpropa- tranda komt de vraag aan de orde, of men in Den Helder of in Julianadorp een nieuwe afdeeling zal oprichten. De heer Hagenaar merkt op, dat in Den Ileldcr bijna alleen gepen- sionneerden wonen, die niets voor den Bond voelen! Voorz. meent dat het met de mentaliteit van de Rijksambtenaren in dc marinestad toch niet zoo treurig gesteld is! Tenslotte besluit, men, het anker in Julia nadorp uit te gooien. De rondvraag levert besprekingen van huishoudelijkon aard op en een toezegging van de afdeclig Burgerbrug, hef tekort van den landdag Kolhorn, ad 1.54 bij te passen Applaus. Voorzitter besluit de bijeenkomst met een woord van dank aan de afdeelingen voor de betoonde medewerking en een opwekking, voor het mooie doel te blijven strijden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 4