Voorwaarden van liet P.E.N, onaannemelijk Leger en vloot paraat Jb. 0TSEN SPORT Onze kindermiddag in Hippolytushoef 25-jarig bestaan van de Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" Komt II eens kijken Graziani onderkoning-af Predikbeurten Uit onze Omgeving WIERINGEN Kaarten voor onze Woensdag te houden kindermiddag zijn vanaf morgen verkrijg baar bij: HI8 W1LMS, Hippolytushoef. HITS KAT, Koningsweg, Westerland. W. ZOONS, Kapper, de Haukes. JAN GORTER, Oosterland. A. RUMA, Den Oever. ANNA PAULOWNA LUCHTBESCHERMING Donderdagavond werd in Veerburg een vergadering gehouden om ook hier te ko men tot een luchtbeschermingsdienst Burgemeester Lovink zette na z'n openings woord in groote trekken het doel van den dienst uiteen. Anna Paulowna, zoo dicht ge legen bij twee belangrijke strategische pun ten, Den Helder en het vliegkamp De Kooy, behoort tot de plaatsen die groot gevaar loopen bij eventueele luchtaanvallen en is dan ook geplaatst in de 2e gevaren klasse. Er is dus alleszins reden een organisatie in het, leven te roepen ter bescherming van de burgerbevolking. De lieer D. Nieuwland, gep. kapitein van het Ind. Leger, is bereid gevonden, de lei ding hiervan op zich te nemen en, zoo deel de spr. verder mede. Woensdagmiddag is er ook reeds ter secretarie vergaderd en gaven zich een negental dames op om een cursus in eerste hulp bij ongevallen te vol gen, die dokter Olree zal geven. De heer Nieuwland vertelde een en ander over de gevaren die uit de lucht dreigen in geval van oorlog en wees er op, dat het hier gaat om een passieve bescherming daartegen. De militaire macht behoort voor actieve bescherming te zorgen. Spr. zette nader uiteen welke werkzaamheden te ver richten zijn bij bomaanvallen. Er volgden nog eenige algemeene besprekingen, waar na 12 personen aangezocht werden voor den eerste-hulp cursus. De andere diensten zullen later geregeld worden. Dammen. Twee tientallen van de Chr. Damvereeni- ging „Excelsior'' speelden tegen tientallen van do Zijper damclub D.V.T.O. te 'tZand. Het eerste tiental wist op fraaie wijze revan che te nemen voor de in het voorjaar geleden nederlaag; het won met 12—8. Het tweede tiental miste enkele der beste spelers en ver loor met 317. De uitslagen der partijen waren: le TientaL D.V.T.O.: Excelsior. P. J. WaiboerH. Veenstra 11 A. Slijkerman Sr.—K. D. Sas f>—2 W. Jimmink—.Tb. Pieterse 1—1 B. GrootJ. Jen inga 20 A. Slijkerman Jr.L. Witte 20 M. Dapper—A. Boer 02 G. ZomerdijkD. Jansen 20 'H. KooijT. Wiersma 02 J. Gecnsen—D. v. d. Wallen 0—2 P. De Wit— J. A. v. Vliet 02 D.V.T.O.ï Excelsior. 2e Tiental. G. RademakcrF. Vlaming J. ZoonL. J. Schouten Lz. S. HoekJ. Herder A. BlokkerP. Koog J. MoschA. Kruithof P. Hoedjes—A. Moolenaar A. ButerC. van Helden A. SchoutenP. Plagmeijer' A. Eriks—L. Pieterse J. BloothooftH. Dragstra 8—12 W1ER1NGERMEER Mond- en klauwzeer bij hazen. liet zijn niet-alleen de koeien die van de gevreesde veeziekte te lijden hebben; ook de hazen zijn nanr wij vernemen in ernstige mate hesmet. Dit blijkt dan ook door de niet onbeduidende sterfte onder de langooren. 't Is maar gelukkig dat het vee gestald is, in verband met besmettingsgevaren. Predikbeurten 21 Nov. Geref. Kerk: Slootdorp, voorm. 9 uur, Cand. Jongeling. van Rotterdam. Slootdorp, nam. 2 uur. Ds. C. v. d. Vliet. Middonmeer, vm. 9.30 uur, Ds. C. v. d. Vliet Middcnmeer, nam. 2.30 uur, Cand. Jonge ling, van Rotterdam. SLOOTDORP. Onderl. Paarden Verz. Maat schappij „Draagt elkanders las ten". Onder leiding van den heer E. Bruins werd Donderdagavond in Hotel Smit te Slootdorp door bovengenoemde Maatschap pij de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. De opkomst was gering. Na openings- en welkomstwoord door den voorzitter gesproken, las de heer Ridder de notulen, welke zonder bemerking werden goedgekeurd. Ingekomen stukken werden niet behan deld. Jaarverslag van den Boekhouder. Wc ontlconen aan dit jaarverslag, dat het tweede kwartaal 45 leden, 151 paarden en een verzekerd kapitaal trroot f 44.250 bracht Het derde kwartaal bracht 58 leden, 203 paarden en een verzekerd kapitaal ad f 58.835.het vierde kwartaal fi2 leden. 213 paarden en een verzekerd bedrag ad f 70.845. Voorts hebben 24 personen hun loopende contracten bij speculatieve Mij .en ongezegd; deze leden treden per 1 Jan. a.s. toe. Over het 2e kwartaal ontstond een ver lies van 2 paarden, waarbij de omslag werd bepaald op 0.7 pet., terwijl ook over liet 3e kwartaal 2 paarden werden uitge keerd. waarbij de omslag bedroe? 0.8 pet. Het 4e kwartaal bracht geen verlies van dieren. Desniettegenstaande werd een om slag gevorderd van 0.5 pet. voor kweeking van reserve. De werkelijke kosten zonder berekening gestorte reserve bedroegen 1.55 pet. Rekening en verantwoording. De ont vangsten bedroegen in totaal f 1908.68; de uitgaven f 116176. Het totale bezit der Maat schappij is momenteel f 1102.75, want er moet nog ontvangen worden f 355.83, w.o. aan omslag f 354.38. De rapporteurs bevestigden bij monde van den heer J P. Dieleman en den Hamer de rekening in de beste orde bevonden te heb ben. Voorz. zegt daarom dank aan de rappor teurs, alsmede aan den heer Ridder voor het keurig beheer. Reglements-wijziging Op voorstel van het bestuur werden de art. 8—10 en 27 v. h. reglement gewijzigd. Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren C. J. de Bont en D. Poot, beiden te Middenmeer. Beiden werden met algem. stemmen herkozen en namen deze herbenoeming aan. Benoeming taxateurs. Worden door het bestuur gekozen uit het bestuur. Als pl.vervang. taxateur werd ge kozen de heer J. A. van Dis te Slootdorp. Benoeming lid controle-commissie Gekozen de heer G. A. Geerligs te Anna- Paulowna. Na de rondvraag, welke enkele besprekin gen van internen aard opleverde, volgde slui ting met dank voor de opkomst en gevoerde besprekingen. HEER-HU GOW AARD 18 NOVEMBER 1937. Feestelijk waaien de vlaggen op het terrein van de Zuivelfabriek „Excelsior", feestelijk waait ook de vlag van het café Jac. Groen land, waar bestuur en directeur dezer fabriek ter eere van het 25-jarig bestaan receptie houden. Bij het binnenkomen worden wij al da delijk getroffen door de bloemenpracht die hier aanwezig is. Dan werd onze aandacht getrokken door een zeer mooie gedenkplaat in eiken lijst, welke ontworpen, uitgevoerd en aangeboden was door de fam. G. Dirkmaat te Heerhugo- waard. Als het zoo even over tweeën is, zijn al verschillende personen, behalve bestuur cn directeur aanwezig. Onder hen merken we o.a. op de heeren Bas en Veldstra, voorzit-, ter en directeur der zuivelfabriek Aurora te Opmeer en vele relaties alsmede leden van het personeel. Het woord wordt o.a. gevoerd door den heer J. Dokter, Dir. Zuivelbank, Alkmaar, die zegt, dat de jaren even voor 1900 en daarna genoenid zouden kunnen worden die der emancipatie van den boer. De hoofd gedachte was, wij willen het zelf doen, onze melk venverken en alles wat er mee sa menhangt. Met een fabriek oprichten is men er echter nog niet. Het vereischt heel wat stuurmanskunst om het scheepje veilig door de branding heen te brengen. Dan spreekt de heer Slikker, melkcontro- leur, die voorzitter, bestuursleden en direc teur namens personeel en melkrijders har telijk feliciteert. Hij biedt namens zijn col lega's een tegel aan, die bij eventueelen verhouw van het kantoor, een blijvend aan denken zal vormen. De voorzitter, de heer Kriller, dankt allen hartelijk voor de belangstelling en voor de gesproken woorden en spreekt de wcnsch uit, dat het des avonds op den feestavond ook niet aan belangstelling zou ontbreken. Hiermede was het officieele gedeelte ge ëindigd. t Was' geweldig druk gisteravond in de zaal van den heer Groenhard. Juist is het welkomstlied, door tallooze kelen aangehe- heven of het gemeentebestuur met hun dames, alsmede de secretaris, de heer Van Ham, arriveeren. Om 9 uur opent de heer Kriller. Hij me moreert, dat vandaag 25 jaar geleden de fabriek geopend werd. Hij heet het gemeen- tebetuur cn den secretaris van den polder welkom, alsmede den oud-voorzitter, den heer Liefhebber en den oud-secretaris, den heer Blokker. Den heer Olivïer, thans directeur te Assen delft, die toen als jong assistent aanwezig was, roept hij een woord van welkom toe. Een woord richt hij ook tot het personeel der fabriek, thans jubileeren, n.1. de heeren Slikker, Beek cn Groot. Verheugd heeft het hem gestemd dat het de leden zijn geweest, die het initiatief heb ben genomen tot dezen avond cn de velen, die aan dezen oproep gehoor hebben ge geven zijn een bewijs dat met de fabriek wordt medegeleefd. Als jong directeur kwaamt gij hier, zegt bij tot den heer Van der Meer en inder daad, uw taak is geen gemakkelijke ge weest. U cn uwe familie hartelijk gefeli citeerd. Maar alijtd waart ge de betrouwbare, de oprechte, de correcte mensch en ik hoop, dat. datgene wat ge zoo vurig hoopt, n.1. dat het met Excelsior steeds meer „excel sior" zal gaan, bewaarheid moge worden. Hierna overhandigt de heer Kriller on der applaus der vergadering namens het Bestuur een casette Zilmeta-zilv'er. Dan worden de drie jubileerenden, n.1. de controleur Slikker, en de melkrijders Beek en Groot op het tooneel geroepen en hen onder een geestig woord ieder een enveloppe met inhoud overhandigd. Onder bijval van bet publiek betreedt daarna de heer de Wit van Oudkarspel het podium en noodigt den melkrijder Groot, die de wijk Oudkarspel rijdt, uit. plaats te nemen in een van de twee leu ningstoelen. die hem, benevens nog vier stoelen, als bewijs van waardecring door den kring Oudkarspel worden aangeboden. De directeur geeft een uitvoerig beeld van de moeite en strijd om de fabriek op het huidige peil te krijgen en memoreert o.a. ook de beruchte kwestie der lcdenschuld, welke thans gelukkig geheel gcdegld is. Ook het optreden van enkele voormannon gaf de fabriek tijdelijk een slechte naam, K.N.V.B. Vierde klasse B. Bergen gaat op bezoek bij Verkade, een der sterkste ploegen uit de afdeeling. Verder: UitgeestWestzaan; Zaanlan- diaMonnikendam; ZilvermeeuwenK.V.V. en MeervogelsQ.S.C. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone moet naar R.C.Z., een der zwakke ren, tegen wie de punten dus dubbel tellen. Eerste klasse C. Nieuwe Niedorp 2 ontvangt West-Frisia 3, dat geklopt kan worden, als de goede vorm bestendigd blijft. Tweede klasse B. 'n Tweetal groot© verrassingen! Mevo verloor van het lastige Alkm. Boys 3 (12), een buitenkansje voor Koedijk, dat zeil Uitgeest 2 inmaakte (10—2). De andere ver rassing is ook al in Koedijk's voordeel: D.T.S. 2 klopte zoowaar Egm. Boys uit met 32! Thans moet Koedijk naar Egm. Boys, dat ongetwijfeld naar herstel zal streven. Tweede klasse F. Schagen 2 bezoekt V.C.L. 2 (2 uur). De Langereizers deden tot dusverre aardig werk, maar tegen de Spartanen zullen ze het toch wel niet houden. Sijbekarspel klopt thuis Hollandia 4. Flevo zal thuis de punten aan O.K.B. afstaan. Derde klasse D. Aartswoud! deed geen half werk, doch klopte West Frisia 4 met liefst 72. A.s Zondag gaat het op M.O.C. af, wat gewon non moet worden. Aartswoud staat op de derde plaats achter Sporters 2 en Horna 1 met 9 pnt. uit 8 wedstrijden. Derde klasse F. Alleen CSV 3—Schoor* 2 2—7 en Dirks- horn 1—Koedijk 2 3—0 werden gespeeld. Koedijk 2 gaat naar Egm. Boys 2 In te genstelling tot de strijd der eerste elftallen staat hier een zege van Egmond te wach- ten. Schoorl 2 ontvangt Mevo 2 (2 uur) die ze ker te kloppen is. Vrone 2 legt thuis het loodje tegen Bergen 2 (2 uur) Dirkshorn is vrij. Vierde klasse D. DTS 3 ontvangt Oudorp 2, de uitstekende tweede, tegen wie oppassen geboden is. Schagen 4 trekt naar Groot Schermer 2 En behoeft niet te verliezen. Vierde klasse G. Inderdaad won VCL 2 van MOC 2. Dit maal komt Hem 2 op bezoek, dat ons iets sterker lijkt dan VCL 2. VCL 2 heeft 6 punten uit 7 wedstrijden. Adspiranten. Afd. K: Schoorl aAlkmaria a (12.45); Bergen a-Alkmaar a (10 uur.) Afd. L: Bergen b—Alkmaar b (11.15); Alcmaria cKoedijk a (10 uur); DTS b— Mevo a (12.30) CSV a—Vrone a (12.30) Afd. H: N. Niedorp ar—West Frisia b (12.30) die na 1922—1923 toen een algeheel e reor ganisatie in het bestuur plaats vond weder geleidelijk aan is verdwenen. Als voorzitter werd toen gekozen de heer C. Liefhebber aan wiens voortreffleijke en bezielde leiding het is te danken, dat toen hij in 1931 aftrad, de tegenwoordige voor zitter de heer Kriler, alles in een staat vond, die prima genoemd kon worden. Er was samenwerking. De heer Liefhebber, oud-voorzitter, bracht den directeur dank voor de tot hem gerichte woorden en de voortreffelijke samenwerking waartoe hij steeds bereid was gebleken en sprak de wensch uit, dat Excelsior nog eens te klein zou blijken. Hierna sprak nog de heer Blokker, die eindigde met de volgende dichtregelen: Woest één voor allen, allen één Dan staat ge sterk door alle tijden En dit is noodig naar ik meen. Dat 't in de toekomst zoo mag blijven Dat eendracht altijd zegevier Zulks wenscht u toe van ganscher harte Uw secretaris van voorheen. Dan betreedt de heer Olivier, thans di recteur te Assendelft het podium, die zich introduceerde met: Ik ben niet Tolen, niet van Lier Maar mij naam is Olivier. Hij richt speciale woorden van dank tot den heer van der Meer, maar ook tot me vrouw die in de jaren, dat hij, Olivier, hier assistent was als een moeder voor hem zorgde. Hierna trad het duo Tholen en van Lier op. dat blijkens de talrijke lachsalvo's die telkens uit de zaal opstegen voor het pu bliek een welkome attractie bleek. Een uurtje lang werd heerlijke jolijt de zaal ingeslingerd en velen enkele oogen- blikkcn uit de dagelijksche beslommeringen geheven, zullen Excelsior dankbaar ge weest zijn, zoo eens te kunnen schudden van gezonden lach. Hierna werd bij monde van den heer de Wit aan het echtpaar Groot nog een bloem stuk overhandigd. LANGENDIJK Bouw- en woningtoezicht. Een 14-tal gemeentebesturen van Langen- dijk en omgeving zijn tot een vergadering opgeroepen, om te komen tot een gemeen schappelijk bouw- en woningtoezicht. ZUEDSCHARWOUDE. 40 jaar werkend lid van Konst na Arbeid. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" gaf een uitvoering in ae tooncelzaal van den heer Kramer. Deze avond werd dienstbaar gemaakt aan een huldiging van den heer P. Kramer, die het voorrecht had, zijn 40- jarig werkend-lidmaatschap te herdenken. Op hartelijke en zeer waardeerende wijze werd de heer Kramer door den voorzitter, den heer C. Oudcnaijk, toegesproken, die hem namens het corps als aandenken een schilderij aanbood. De dochter van den heer Kramer werden bloemen aangeboden. LANGENDIJK. De eventueele overdracht van het Electriciteitsbedrijf. We vernemen, dat de Directeur der Gem. Lichtbedrijven voor Langendijk en St. P^in- cras, de heer W. J. Smit, het aanbod van het P.E.N. om het El. Bedrijf met ingang van 1 Jan. 1938 over te nemen, in een rap port, uit te brengen aan de Commissie van Beheer, heeft afgewezen. Dat is volkomen in overeenstemming met wat wij daaromtrent schreven. Het is ons thans gebleken, dat het P.E.N. het G.E.B. wil overnemen te gen een som van 1213.310, terwijl de schuld, op het bedrijf drukkend, nog f 227.800 bedraagt en de boekwaar de nog f 215.400 zal zijn. De overdracht zou dus een nadeel betee- kenen. In de jaren 38 tin. 42 wil het P.E.N. per jaar aan de gemeenten f 8100. uitkeeren, doch bij de huidige exploitatie-uit komsten, gezien de begrooting voor 1938, kan op een jaarlijksche winst van f 15000. worden gerekend. Dan zou het te betalen bedrag van f213.310.— nog verminderd wor den met het bedrag, dat minder aan onder houd is besteed dan 2,65 per jaar van de aanschaffingswaarde. Aangezien het net nog slechts 5 jaar geleden geheel nieuw is aan gelegd, zoodat er zoo goed als geen onder houd is noodig geweest, zou dit voor het be drijf nog ongeveer f25.000.— minder op brengst beteekenen. Zoo zijn er nog enkele voorwaar den van anderen aard, die het aan bod onaannemelijk maken, zoodat cr wel geen enkele gemeenteraad zal zijn, die er ook maar aan denkt, tot verkoop te besluiten. Wil het dus tot een overdracht aan het P.E.N. komen, dan zal men van die zijde met heel wat andere, billijke voorwaarden moeten komen. Er wordt nu wel als een axioma vastgesteld, dat het G.E.B. in 1942 aan het P.E.N. moet worden overgedragen, doch 5 jaar is een lange tijd. Het lijkt ons niet onmogelijk, dat die gebruikt wordt, om met succes een actie te voeren voor behoud van het G.E.B., althans, als de voorwaarden zoo onbillijk zouden moeten blijven, als ze thans door het P.E.N. zijn gesteld. De Di rectie van het P.E.N. zal dit ongetwijfeld ook wel inzien, zoodat mag worden venvacht dat de condities aanmerkelijk coulanter zul len worden, als men de grove onbillijkheid van de nu gestelde voorwaarden heeft aan getoond. Vrees voor ontwrichting der Rijks- begrooting. Een deel der uitgaven naar den kapitaaldienst. De defensie-uitgaven dienen een primair volksbelang, aldus de minister in de Me morie van Antwoord op het Voorloopig Ver slag der Tweede Kamer over de begrooting van Defensie voor 1938. Nimmer heeft de Nederlandsche weer macht het vertrouwen van het volk be schaamd. De door de Regeering voorgestel de maatregelen hebben uitsluitend ten doel te waarborgen, dat de weermacht de taak, welke haar in verband met de defensieve doelstelling kan worden opgedragen, kan vervullen. De minister acht de voorgestelde uitgaven in dit verband onvermijdelijk. De verdediging van Indië. Gezien den toestand op financieel gebied acht de regeering voor de verdediging van Indië een vloot zooals door enkele leden wordt gevraagd o.a. tellend 6 groote krui sers, 3 lichte kruisers, 24 torpedoboot jagers en 32 onderzeebooten, niet voor verwezen lijking vatbaar. Het bedrag van f 20.500.000 zal geheel be steed worden voor den bouw en uitrusting van drie bewakingsvaartuigen en een twee den flottieljeleidcr. Verdeeling kosten. Een deel der defensie-uitgaven is op den kapitaaldienst overgebracht omdat de Rijksbegrooting anders ont wricht zou worden. Eerst na overleg met de Indische Regee ring zal Nederland een beslissing nemen in zake de verdeeling der vlootkosfen met onze Oost. De ontlasting van de Rijksbegrooting met de veelbesproken 6,5 millioen staat nog niet vast. Welke bedragen voor 1938 zul len worden aangevraagd. Ten laste van den kapitaaldienst zal voor de zeemacht in totaal wor den aangevraagd een bedrag van f 20.500.000 waarvan de soni van f 5.500.000 voor 1938 de eerste ter mijn vormt. Op den gewonen dienst zal over de jaren 1938 t.m. 1941 voor het inhalen v. d. achterstand f 15.525.000 worden aangevraagd, welk bedrag begrepen is in do jaarlijksche aan- bouwkosten van 17XA millioen. Ten laste van den kapitaaldienst zal voor de landmacht ter voorzie ning in de behoeften voor eens worden aangevraagd een totaal bedrag van f 137.000.000, waarin is begrepen voor 1938 een bedrag van f 39.940.000 De jaarlijks terugkeerende kosten, die een gevolg zullen zijn xan het gereed en in exploitatie komen van het nieuwe materi eel zullen voor de landmacht uiteindelijk in totaal een bedrag van f 12.800.000 beloo- pen. Aanmaak van materieel hier te lande. De aanschaffingen voor het materieel van de land- de zee- cn de luchtmacht zullen zooveel mogelijk aan de Nederlandsche in dustrie ten goede komen. Advertenties is 14 dagen bij ons. Elke kooper f 1.ontvangt een PRENTENBOEK. Elke kooper f 2.50 ontvangt een PRENTENBOEK en een KLEURBOEK. Kolhorn Te koop: WIT ZAND, 50 ct per kar. L. BIJVOET, Ruigeweg, St. Maartensbrug. Eerste minister van de Oekraine gearresteerd De Rigasche correspondent van de „Times" meldt aan zijn blad, dat, volgens een be trouwbaar bericht uit Kief, de eerste mi nister van de Oekraine, Bondarenko gearres -teerd is en thans te Moskou verhoord wordt. Hij wordt er van beschuldigd in ver raderlijk contact te hebben gestaan met Oekrainsche separatisten en met een anti- Sowjet centrum in Berlijn. Hij zou op 7 November zijn gearresteerd. Bondarenko is eerst in September J.l. aan gesteld als eerste minister van de Oekraine, nadat zijn voorganger in deze functie d© hand aan zichzelf had geslagen. Abessinië krijgt nieuwen heer scher. f De reeds sedert ge ruimen tijd in omloop zijnde geruchten omtrent een te verwachten' aftreden -van den „onderkoning van Abes sinië" maarschalk Graziani, schijnen be waarheid te worden. In politieke kringen.' in Rome gelooft men dat Graziani die nog steeds lijdt aan de gevolgen van den inder tijd op hem gepleegden bomaanslag en die overigens het klimaat van Abessinië niet verdraagt,binnenkort teruggeroepen zal worden en dat als zijn opvolger de Hertog van Aosta in aanmerking komt. ZONDAG 21 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 7 uur, Ds'. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema* Verkiezing Kerkeraadsleden. Dirkshorn, geen samenkomst. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuvï Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Valkkoog, 's av. 7 uur, Ds. Tinholt. Eenigenburg, vm. 10 uur, Ds. Van Wicheri* Julianadorp. nam. 7.30 uur, Ds. v. Wichem Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van] der Heide. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Van der Kam. Winkel, geen dienst. Burgerbrug, vm. 1030 uur, Ds. Van Beek, St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop, Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Witkop, Aartswoud, geen dienst. Hoogwoud, voorm* 10 uur, Dr. P. Glas, Herv. Pred. te Scheemda. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman, Westerland, nam. 7.30 uur. Ds. Van Beek, Den Oever, nam. 7 uur, Ds. de Wilde. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. van der! Veen. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde, Geref. Kerk. Schagen. Landbouwstraat, nam. 5.30 uur, Cand. D. Visch, van Kolhorn. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Vis'cK, Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug C.hr. Jongemannenvereeniging Dinsdag 23 Nov., 's av. 8 uur, Ds. J. J. Bosma, van Krabbendam. Onderwerpj „Gezin en Jeugd". E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Pcltlaon 1), voorm. 10.30 uur, Theol. Cand. G. C. Molenaar, vanj Arnhem. The Star of Hope Mission- Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer H. J, Kraak, van Den Helder. NOORDSCHARWOUDE. 19 Nov. BI. aardappelen 2.50, uien 8.40—9, drielin gen 6.80—6.90. grove 8.20—8.60. peen 2.20— 2.30. kleine peen 60 ct., roode kool 2.20— 2.80, D. witte kool 1.10—1.20. BROEK OP LANGENDIJK. 19 Nov. Uien 8.709.10, drielingen 6.70—7, grove 8.40—8.60, gele nep 7.00. peen 1.70—2.40. kl. peen SO ct., snijhoonon 20.50, kroten 2.30, roode kool 1.10—3. D. witte kool 1 10—1.50, gele kool 11 10. groene kool 1.201.30, spruiten 8.20, bloemkool 11.30. Tomaten A 15.80, C 8.90, CC 4.20. andijvie 70 ct.. Drui ven: Alicant 12.60—2120, witte 25.—.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8