Helder versus Alkm* Boys Texel-Succes Het verboden grondgebied Moeilijke opgaven voor H.R.C. en Alcmaria Victrix K.N.V.B. De eerste klassers N.H.V.B. Wie blijven Watervogels bedreigen Als het weer medewerkt zal het mor gen een zeer interessante voetbaldag wor den. In alle klassen en afdeelingen staan wedstrijden van groote beteekenis te ge beuren. In vele gevallen zelfs van leiders tegen hun meest naaste concurrenten, b.v. by DWVDe Kennemers, Helder Alkmaarsche Boys, FeyenoordHaarlem en HeraclesGo Ahead! Belangrijk programma in 11 A Het programma, dat alle tweede klas sers van afdeeling A morgen te verwer ken kragen, kan zonder meer zeer belang rijk genoemd worden. Daar Is in de eerste plaats HRC's zware uitwedstrijd naar WFC. In hun laatsten wedstrijd hebben de Racers een goede beurt gemaakt, of schoon hun spel wel wat te wenschen overliet. Men moet zich dan ook niet blind staren op die geweldige 70 op IW en er in tegendeel uü voorbaat rekening mee houden, dat de mogelijkheid op één of twee punten verlies grooter is dan op volle winst. Wij zijn n.1. van meening, dat WFC, vooral op eigen veld, een zeer taaie sterke tegenstander is. Alcmaria speelt wederom thuis, thans tegen ZFC. Als de Zaankanters ook nü de nederlaag lijden is het definitief uit met hun aspiraties. Maar zoover is het nog niet: het wispelturige Alcmaria kan voor eiken uitslag zorg dra gen! West-Frisia, eveneens behoorend tot de groep der kampioenscandidaten, zal daaruit verdwijnen als in Zaandam van ZVV verloren wordt. O.L is dat echter niet noodig en het is met een zeker vertrouwen, dat we de geelroo- den naar Zaandam zien vertrekken. De meest belangrijke ontmoeting is eigen lijk DWVDe Kennemers, want hier gaat 't -■immers tusschen de huidige nummers 1 en 2. Wie de uitslagen van de laatste 4 wedstrijden van beide rivalen bekijkt, komt tot de con clusies, dat er in die van de Kennemers een stij gende, in die van DWV een lichtelijk dalende tendenz zit: Wij zien er voor de bezoekers minstens een gelijk spel in, en achten een zege voor hen den meest normalen uitslag. Staan de tot nu toe besproken wedstrijden min of meer in het licht van den eeretitel, juist het tegenover gestelde is het geval met OSVDe Spartaan. De winnaar komt een aardig stukje uit de gevaarlijke buurt! Dit is het- programma: hoe zal de ranglijst er mor genavond uitzien Treffen tusschen de leiders Evenals in de tweede klasse A 'vindt ook in IIIA een treffen tusschen de beide leiders plaats. In Den Helder wordt n.1, gespeeld HelderAlkmaarsche Boys, waarvan eerstgenoemde, zooals men weet, met één punt voorsprong op de Boys, aan het hoofd staat. Onnoodig te zeggen, dat dit een prachtige, spannende wedstrijd belooft te worden. Beide ploegen hebben wij aan het werk gezien en Feuilleton door Dennis Wheatley Vertaling Eva Raedt de Canter 67. Op het kantoor van het vliegveld onder vonden zjj al bijzonder weinig moeilijkheden. Eaton's paspoort was geheel in orde. Een groote officier kwam buigend op Madame Karkoff toe. Hij maakte in het geheel geen aanmerkingen over het kleine nichtje van Madame, die haar papieren verloren had en die zoo graag naar haar stervende moeder wilde. Hü kon niet genoeg voor Valeria Pe- trovna doen, hü boog en salueerde en draaide onophoudelijk aan zijn kleinen knevel. Hü bracht zelfs extra reisdekens, die Richard met den eerstvolgenden vliegdienst naar Warschau moest terugsturen. Marie Lou werd in de passagierscabine ge zet en Richard stond op het punt in de cock pit te klimmen. Hy' wendde zich nog eens tot Valeria Petrovna en zei, omdat hü zekerheid wilde hebben over zijn aangelegenheid: „U bent er toch absoluut zeker van dat u met Stalin zult slagen, nietwaar?" Zy glimlachte boven haar bontkraag. „Dat moet u niet doen, mr. Eaton. U zou daar zeer lang moeten wachten." „Waarom?" vroeg Richard, zün wenk brauwen optrekkend. van beiden kan getuigd worden, dat zy in de eerste plaats hun kracht in tactische spel- kwaiiteiten zoeken, waarbij zij er niet tegen op zien om een gepast gebruik van hun lichaamskracht te maken. Van het resul taat valt moeilijk iets vooruit te zeggen, al is men geneigd de thuisclub iets betere kan sen toe te kennen. Maar de Boys, met hun kundigen tanvoerder, Pierre Mulders, werken zich wellicht tot top-hoogte op en dan zou de zege wel eens naar Alkmaar kunnen gaan. Hoe 't zij, we moeten maar rustig afwachten. TexelSucces is de „big match" op Texel. Normaal gesproken, zal de thuisclub het tegen de Wieringers niet bolwerken, maar gedachtig aan de „verrassing van Hoorn" zullen wij wat voorzichtig iijn met onze voor spelling. De- Wieringer voorhoede is tot nu toe niet erg productief gebleken en er moet al heel weinig gebeuren of zy brengt er heele- maal niets van terecht. Waar Texel juist de kracht in de verdediging zoekt, zal het krachtsverschil wellicht niet zoo groot zyn! Zaandijk treedt als gastvrouw op van De Volewijckers en heeft dus nog lang niet ge wonnen, terwyl Hollandia met hard werken een kleine overwinning op A.P.G.S. kan be halen. Purmersteijn heeft op eigen veld een uitstekende kans om van Assenedlft te win nen. Texel heeft groote interesse voor dezen uitslag! Tweede klasse B. Zeeburg.a—H.F.C.; E.D.O.—Velox; A.F.C. H.V.C.; R.C.H.—B.F.C.; Hilversum—D.O.S. Opnieuw Wieringerwaard? Watervogels is vrij, omdat de wedstrijd tegen Alkmaar geen inhaalwedstrijd was, maar een voorschot op het verdere program ma. Gelegenheid om van de lusten en lasten van het leiderschap te profiteeren krijgt Watervogels dus niet, temeer niet daar de kans groot is dat ze, zij het dan uit hoofde van minder excelleerende doelcijfers, door Wieringerwaard, BKC en Andijk kan worden verdrongen. Wieringerwaard komt allereerst daarvoor in aanmerking, daar Schenk c.s. er met 2815 al een heel mooie score op na houden. Dat wil echter niet zeggen, dat W. het voor het grijpen heeft. De visite aan Schagen, die op het programma staat is aller minst gemakkelijk. Wel opereerde Schagen thuis tot dusverre alles behalve goed, het ge wicht van dezen strüd staat ook de thuisclub wel zoozeer voor oogen, dat Wieringerwaard haar sterkste wapenen noodig zal hebben om te overwinnen. Waaraan we intusschen niet twijfelen. De beide andere clubs die het tot 12 pun ten kunnen brengen zyn BKC en Andijk en daar ze elkaar, in den Polder, ontmoeten, zal minstens een van beiden de race met een kleinen achterstand moeten voortzetten. Af gaande op de historie van dezen wedstrijd, dringt zich de veronderstelling op, dat ook nu het terreinvoordeel van beslissend karak ter zal zijn. Het lijkt ons echter allerminst aan te bevelen daarop te veel te vertrouwen. Ook Watervogels werd thuis tot gelijk spel gedwongen, terwijl Schagen de vlag moest neerhalen. BKC zal o.i. een goede wedstrüd moeten spelen om geen punt te verliezen. DTS gaat een zwaren wedstrijd tegemoet in Broekerhaven. Zij die hun voorspellingen t.a.v. DTS met optimisme doorspekken, heb ben den wind nog in hun zeilen gehad dit jaar. We houden het daarom maar op Strand vogels. Nieuwe Niedorp durven we in Medemblik heusch een kans te geven om niet te ver liezen. Worden er achter geen' tactische fou ten gemaakt tegen den snellen MFC-aanval, dan kan een spel als tegen BKC vertoond, toch werkeiyk niet zonder resultaat blüven. De reserve-klassen H.R.C. 2 kan en moet zich weer wat her stellen ten koste van het bezoekende Z.F.C. 3. De overige wedstryden in res. II A zün: De Volewijckers 2—O.S.V. 2; K.F.C. 2— D.W.S. 2; T.O.G. 2—W.F.C. 2; De Spartaan 3 Z.V.V. 2. „Simon kan Rusland niet meer verlaten, heeft zich op het verboden grondgebied ge waagd hy' weet misschien te veel. Stalin wil dat zeker niet hebben." „Maar hy kan hier toch niet voor altijd blijven," zei Richard. „Hy heeft toch zü'n za ken te Londen en bovendien nog andere ver plichtingen. Zij haalde haar mooie schouders op en glimlachte weer. „Waarom zou hü dat niet! kunnen? Zyn zaken zij hem toch niet alles? Er zyn heel veel menschen in Rusland, die geleerd hebben het zonder hun zaken te stel len". „Maar dan zou hü zeker ongelukkig zyn," protesteerde Richard. Valeria Petrovna glimlachte voor zich heen. „U bent niet erg complimenteus, mr. Eaton. Heb ik niet gezegd, dat ik van hem hield en hy mij eveneens liefheeft? Maar ik zal met hem aanteekenen." AanteekenenWat bedoelt u daarmee?" „Met hem trouwen, zooals wy allemaal doen. Stalin zou hem nooit loslaten als hij niet in Rusland zou blijven en mün echtge noot werd. Dat is het Stalin zal weigeren." Richard's vertrouwen en zekerheid veran derde plotseling in een onverklaarbaren angst. Wat zou Simon wel denken van dit buitengewoon plan? Zyn geheele leven op geven, alles waaraan hij gehecht was, zyn active carrière met zü'n vele belangen, en dat alleen om de trouwe echtgenoot van deze be roemde actrice te worden? Om zyn leven op nieuw te beginnen in dit buitengewone land met principes, die geheel tegenstrijdig waren aan die van den staat waaruit hij afkomstig was. Natuurlijk, dacht Richard toen hü ver stolen naar haar donkere, glinsterende oogen keek, als hü genoeg van deze vrouw hield Reserve derde klasse A. H.R.C. 3 krygt op eigen terrein haar zeven de nederlaag te slikken, ditmaal van Alc maria 2. Ook Helder 2 zal het hoogstwaar- schynlyk niet bolwerken in de Koog tegen K.F.C. 3. Het leidende West-Frisia 2 (dat Zondag j.1. een punt aan de Alkm. Boys moest afstaan) wint van W.F.C. 3, terwy'1 ook de reserves van de Boys het zoet der overwinning niet behoeven te ontberen. AFDEELING I. Excelsior—V.S.V.; R.F.C.—Ajax; D.W.S.— A.D.O.; D.F.C.—K.F.C.; V.U.C.—Sparta. AFDEELING H. Hermes-D.V.S.'t Gooi; H.B.S.—C.V.V.; D.H.C.Xerxes; FeyenoordHaarlem; Storm vogelsBlauw Wit. AFDEELING m. Z.A.C.N.E.C.; HeraclesGo Ahead; Tu- bantiaHengelo; EnschedeWageningen; A.G.O.V.V.—P.E.C. AFDEELING IV. BleyerheideM.V.V.P.S.V.—Roermond; N.A.C.N.O.A.D.; B.V.V.Eindhoven; Willem H- -L.O.N.G.A. AFDEELING V. G.V.A.V.H.S.C.; HoogezandVelocitas; AchillesVeendam; HeerenveenBe Quick. Eerste klasse D. Schoorl heeft weer eens een uitwedstrijd en nog wel een zware! Dat geeft, om te begin nen, al een pikant tintje aan 1 D, dat het overigens op andere plaatsen ook weer niet aan behoorlyke wedstrüden laat ontbreken. Succes 2 zal de leiders van den duinrand n.1. ontvangen en nu mag Succes 2 nog pas dui- delyk het loodje gelegd hebben tegen Petten, we geven de Wieringers desniettemin 'n rede lijke kans, niet in het minst omdat we er lang niet zeker van zyn dat Schoorl ditmaal wel uit haar beste spel zal leveren. Atlas doet daarom goed de volle winst te behalen uit haar bezoek aan Helder 3 (10 uur), waarvoor de schotvaardigheid verge leken bij vorige week wel zeer mag toenemen, hoe „zwak" Helder 3 aan de hand van de ranglijst ook lykt. Een andere ontmoeting die tot een ochtend- verblijf aan de Sportlaan lokt is HRC 5 Oudesluis (10 uur). Met byzondere belang stelling mogen we de verrichtingen van de Racers tegemoet zien; ze weten blykbaar heel goed, dat onvervaard aanpakken vereischt is om het eerste-klasserschap te kunnen behou den. Voor Oudesluis, dat na een goede start, mede door spelersongevallen, een aantal tegenvallers te incasseeren kreeg, is dit lang geen zacht eitje en het zou ons voor de club van Stammes meevallen als ze deze party wist te winnen. HRC 4 gaat naar Zeemacht (12.30 uur). Het ligt voor de hand dat Z. ook heeft ge merkt uit welken hoek de wind waait en daarom is het voor HRC 4 aanpakken ge blazen. Niet alleen zeilt ze zelf al langzamer hand naar den gevaarlijken kant, ook haar eigen vijfde elftal zou allerminst gebaat zijn met een Zeemacht-overwinning. Een gelijk spel lykt ons niet zoo gek. Petten ontvangt Held. Boys. De opmarsch van Geensen c.s. is van te solide gehalte dan dat we een onderbreking door de Boys behoe ven te duchten. Tweede klasse G. We krijgen hier al „returnmatches", d.w.z. de spelende elftallen ontmoetten elkaar reeds voor de tweede keer. JVCTexel 2 (2 uur) en Watervogels 2BKC 2 (11 uur) staan op het programma, dat dus wel klein maar niet onbelangrijk is. Op het eiland won Texel 2 met 43. In strüd met wat logica lijkt ach ten we een vergrooting der cyfers te Julïana- dorp waarschijnlijker dan dat JVC nu een ge lijk spel of een zege zou behalen. BKC 2, dat thuis tijdens haar goede begin met 22 gelijk speelde, geven we nu geen kans tegen de Vogels. Gevolg van een en ander lykt wel te zyn, dat de W.-ploeg al een flink eind op streek komt met het definitief inpalmen van de tweede plaats. was alles mogelyk. Bovendien was Simon een jood en joden konden nu eenmaal in ieder land op hun gemak zijn. Verbannen zijn was nooit zoo verschrikkelijk voor de joden. Mis schien zou Simon later commissaris worden. Terwyl al deze gedachten door zyn hoofd gingen, keek Richard nogmaals naar de groote donkere vrouw, die by hen stond. Het was een onoplosbaar raadsel voor hem. „Nu, u zult het wel het beste weten," zei hij. „Maar nu nog even over de Reichleau en van Ryn gesproken. U kunt met hun tweeën toch ook niet toruwen?" „Wat gaat mij van Ryn en de Reichleau aan? Zy zijn allemaal verraders. Ik stel er niet het minste belang in wat er verder met hen zal gebeuren. Ik werk alleen voor Si- mon's vryheid." „Maar u beloofde", protesteerde hij vlug. „ik beloofde niets," zei zy', terwyl zy hem scherp aankeek. „Alleen Simon. Hij is uw vriend. Waarom zoudt u zich last op den hals halen voor die twee anderen?" „Kük eens hier," zei Richard kordaat, „alle drie zü'n ^j mün vrienden. Ik weet niet wat u bedoelde toen u erover sprak in uw woning, maar ik heb eruit begrepen, dat u ze alle drie zou doen bevryden. Als u da,t niet wilt zal ik zelf hier blüven en zal ik zien wat ik doen kan." „Zoo," zei zy, terwyl zü' haar mooie wenk brauwen optrok. „Denk goed na, waarde heer. Ik behoef slechts een woord tot den wach tenden officier te zeggen, namelijk dat ik een onwaarheid sprak wat betreft my'n nichtje, en hy zal haar dadelijk aresteeren. En hoe zoudt u dat vinden. Richard keek even in de richting van Marie Lou. Het meisje zat in de cabine van het vilegtuig en wist in het geheel niet waarover Hilversum I. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gereformeerde kerkdienst. Hierna: gew. muziek (gr.pl.). 12.15 KRO-orkest. 1.00 „Meer geloofskennis", causerie. 1,20 Vervolg orkestconcert. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.05 KRO-melodisten, solist en gramofoonpl. 4.30 Voor de zieken. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.50 Nederduits Herv. kerkdienst. Hierna: gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 „West-Indië, causerie. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.20 Causerie voor het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. 8.30 KRO-orkest en de KRO-boys. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 De KRO-melodisten en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40-11.00 Epiloog. Hilversum H. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Sportnieuws. 9.05 Tuinbouwhaïfuur. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 „Van Staat en Maatschappy'", causerie. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Protestantsche kerkdienst. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Aeolian-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. I.30 Aeolian-orkest. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Curtis-strykkwartet en solisten. 4.05 Orgelspel. 4.25 AVRO-dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 „Gesprekken met luisteraars", causerie. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Noviteiten-orkest. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 7.00 Tussen zeven en acht, gevarieerd pr'ogr. m.m.v. solisten en de Lucky Birds. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Radiotooneel. 9.05 Omroeporkest en solist^. 9.50 Radiojournaal. 10.05 Musette-ensemble en soliste. 10.35 Populair solistenconcert. II.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-dansork. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Derde klasse E. De leiders mogen het nog een weekje aan- kyken. Alleen Atlas 2HRC 7 (10 uur) en Succes 3—Zeemacht 2 (12 uur) worden ge speeld. We zouden ons wel erg vergissen als Atlas 2 haar eigen veld met ook maar één verliespunt moest verlaten. Wat het treffen tusschen Succes 3 en Zeemacht 2 betreft, bestaat er minder zekerheid, doch een over winning van de bezoekers zou minder opval len dan wanneer de thuisclub met de punten ging strijken. Viarde klasse E. Ook hier wordt de kost mondjes-maat op gediend. We moeten het hier doen met Atlas 3 —HRC 8 (12 uur), waarbij de Racers de beste kans hebben. Buiten ze die uit dan is hun positie in de kopgroep voorloopig niet meer te betwisten. Vierde klasse F. Hoewel Oudesluis 2 Zondag tot heel wat meer in staat bleek dan we haar hadden toe- het gesprek ging. Hij wist dat zij hem een poets gebakken had en was woedend op haar. Hoe zou hij erbij kunnen staan én aanzien dat dit arme meisje naar de gevangenis gesleept zou worden. „Het is tijd om te vertrekken, mr. Eaton," zei de ruwe stem aan zü'n zü'de. „De officier wacht tot u vertrekken zal. Of zal ik hem bekennen dat ik gelogen heb?" Zij lachte zachtjes. Er was jeen keuze, maar toen Richard naar voren stapte keek hü Valeria Petrovna rechtin de oogen. „Misschien hebt u gelijk, madame Karkaff," zei hij met een glimlach. „Maar- ik ben benieuwd of u wel eens ge hoord heeft van het oude spreekwoord dat zegt: Hü die vecht en wegloopt leeft om een volgenden keer te vechten. HOOFDSTUK XXIII. De familie-pas. In een lange, gerekte bocht verliet de vlieg machine het veld te Moskou. Het was even voor drieën, een prachtigen, helderen namid dag in het vroege voorjaar. De torenspitsen en de kathedralen van het oude Moskou lagen onder hen. De rivier kronkelde zich door de velder en spoedig hadden zü de stad achter zich gelaten. Voor het oogenblik zette Ri chard alle angstgevoelens over zijn vrienden uit zün gedachten en hij gaf zich geheel over aan de geneugten die de vlucht hem ver schafte. Om ongeveer half zeven daalden zy te Minsk, waar zü hun beenen wat konden uit strekken en waar zy iets gebruikten aan de buffetten van het restaurant van het vliegveld. Marie Lou was zeer verheugd voer de vlucht. Hilversum I. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek gramof oonplaten 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel. I.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over bloemen en planten. 3.30 Gramofoonmuzfek. 3.45 Bybellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Zang. 6,30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichteft 8.15 NCRV-orkest. 9.00 „Zürich, de stad van Zwingll", causerie 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. II.0012.00 Gramofoonplaten. Schriftlezing Hilversum H. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwyding. 10.20 Declamatie. 10.40 „Fantasia". 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VARA-orkest. 115145 en 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.20 Viool, piano en gramofoonplaten. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Optreden van amateurs. 6.35 Muzikale causerie (met gr.pl.). 7.10 „Drijven de vastelanden?", causerie. 7.30 2 acte's van de opera „Prince Igor". (Om circa 8.00 herhaling SOS-berichten en berichten ANP). 9.15 Declamatie. 9.40 Orgelspel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00 De Ramblers. gedicht, gelooven we niet dat ze het bezoe kende Petten 2 (2 uur) zal weerstaan. Scha gen 3Callantsoog gaat om de tweede plaats. In de badplaats won C. met 4—2. Er is een heel groote kans dat Schagen revanche neemt (10 uur). Nieuwe Niedorp 3 haalt haar eerste overwinning binnen nu Wieringerwaard 3 op bezoek komt (10 uur). Adspiranten. In af. P komt BKC a naar de Sportlaan (11.15 uur) om van HRC a een les te krijgen. Helder a—Schagen a (10 uur) zal minder krachtsverschil vertoonen. We voorzien een open wedstrijd, waarby Helder niettemin wel zal zegevieren. In afd. Q wint Helder c thuis van Held. Boys a (12 uur). Atlas a klopt thuis HRC d (2 uur), terwijl HRC c op eigen veld een zware dobber krijgt aan Oudesluis a (10 uur), dat best kon winnen. Afd. R Helder eSchagen b (11.15 uur) en HRC gHRC e (12 uur) staan hier uitge schreven. Op Texel Wordt niet gespeeld. Toen zij met Rex in het vliegtuig zat had hij steeds het vliegtuig laten dalen en stygen om aan de zoeklichten, die te Romanovsk op hen gericht werden te ontkomen. Dit had haar op haar eerste luchtreis doodziek gemaakt. Even als Richard dacht zy" ook zoo min mogelük aan de gevangenen te Kief. Na de inspannin gen van de laatste dagen was het voor haar een ware opluchting thans in zekere veiligheid te zy'n. Zij stelde zich ermee tevreden alles aan Richard Eaton over te laten. Richard had den voorzorgsmaatregel geno men een aanbeveling te vragen van Valeria Petrovna's vriend voor het vliegveld te Minsk. Er werd dus geen enkele vraag gesteld toen zü' hun reis wilden vervolgen. Vanuit Minsk was het ongeveer twintig mülen vliegen om de Poolsche grens te bereiken. Bij het invallen van den avond vertrokken zij. Zü" vlogen over Grodna en kwamen voor middernacht te War schau aan. Zy werden oogenblikkelyk naar de pascon- tróle gebracht en hier begonnen de moeilük- heden. Richard's paspoort was geheel in orde. Maar wat was er met Marie Lou Zij werden voor een officier gebracht, die een prachtig uniform droeg met goud bestiksel en epaulet ten. Het scheen dat zij, omdat zy ut Rusland kwam, zeer verdacht was. De Polen echter leven in een eeuwigen stryd met hun Sovjet buren, en de strengste voorzorgsmaatregelen werden toegepast om spionhen en agitators te beletten het land binnen te komen. Richard vertelde de geschiedenis van de stervende moe- der te Berlyn en van de gestolen bagage, maar alles was tevergeefsch. Onder geen enkele voorwaarde kon Marie Lou worden toege staan in Polen te blyven. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1937 | | pagina 14