itonnimïïlMniElIlM Beste Jongens en Meisjes 1 2 5 m m tt Gelukkig; er is ditmaal niet op de Kin dervriend gemopperd, dat hij zulke akelig moeilijke raadsels opgeeft. De meesten von den de puzzle ditmaal zelfs gemakkelijk! Het merendeel van jullie heeft het gehad over de keuveltjesavond en ik geloof, dat er in de gehele polder geen enkele jongen of meisje thuisgebleven is. Maar allemaal waren ze ook tevreden met de opgehaalde lekkernijen. En nu... nu gaan we op Sinter klaas aan. Staan de schoenen met stroo al onder de schoorsteen? Het boek is ditmaal gewonnen door: TRIJNIE DE BOER, St. Maartensbrug. Ma rietje Koster. Wat had jy je briefje inooi met kleurkrijt versierd Marietje. Ik vond het heel mooi hoor. Nelie Rampen, Anna Paulowna. Ja, Nelie Brommer is ook een vriendin van me. We hebben dus wederzijdse vriendinnen. Leuk hè? Janie Broekhulzen, Schagen. Alle- mensen... zóveel gesnoept van de buit op Keuveltjesavond, dat je „misselijk" was... foei... Johan te Beest, Schagen. Natuurlijk vind ik het goed, dat je voortaan lid wordt van de „Schager Courant puzzle club". Wel kom in ons midden. Henk de Graaf (en Nelly), Schagerbrug. Dat is geweldig geweest op Keuveltjes avond, jongens. Wdt een buit! Piet de Vet, Schagen. Is je ontstoken oog al weer beter Piet? Ik hoop het maar, want zooiets kan leelijk pijn doen. Nelie Brommer, Anna Paulowna. Wat Iheb jij toch een mooi postpapier Nelie. Dat kereltje er op, is dat een broertje van je? Bennie v. d. Hoven, Schagen. Ja, Sin terklaas staat voor de deur. Dat belooft wat! Ik ben zelf ook reuze nieuwsgierig of de Sint me gedenkt. Jan Stammes, Nieuwe Niedorp. Nee, gekeuveld heb ik zelf niet, maar wel 62 maal de deur open gedaan. Kolossaal... ik was er de andere dag verkouden van... Lieze Borst, Barsingerhorn. Veel ge kregen bij het keuvelen...?? Nu, wel ge feliciteerd hoor! Ali Smit, Schagen. Bedankt voor je Ibrief Ali. Ik heb hem weer met plezier ge lezen. Adrl Biemond, Oudesluis. Ja, Kees en Nellie Everts kunnen geweldig raadsels op lossen. Die missen zowat nooit. Het zyn m'n trouwste vrienden. Dirk Speets, Andyk. Ja raadsel was goed Dirk en ik geef toe, dat het vorige week aan de moeilijke kant wa9. Annie Bakker, Schagerbrug. Nou... of Sinterklaas mij wel eens vergeten is? Ja, een enkele keer... vroeger, toen ik nog wel eens ondeugend was. Betsie de Goede, Dirkshorn. Ja, Betsie, je hebt goed geraden. Alle vrienden en vriendinnen schreven bijna over keuveltjes avond. Corrie en Jan Kalverdyk, Oudkarspel. Zo, knippen jullie Tarzan uit. Dat vind ik aardig. Dan heb je later een heel boek. Miek Leguit, Schagen. Die oome Jaap van jou is een beste hoor, heeft die je even verwend? Ik hoop, dat hij mij ook eens een keertje gedenkt! Coba de Jongh, Wieringen. Is de fiets al weer heel Coba? Of 's hij niet meer te repareeren Jannie Kooy, Nieuwe Niedorp. Jannie, ik dank je voor je aardige brief. Ik hoop, dat jij gauw wat wint want ik vind je een leuke vriendin! Maap Smit, Nieuwe Niedorp. Dat was maar een heel klein briefje Maap. Deze week groter? Mary Janne Bregman, Burgerbrug. heb je geen prijs gewonnen op de tentoon stelling Mary? Jammer hè? Kryn en Jan Baken, 't Zand. Een hut in de bomen... touwladders... indiaantje spelen... willen jullie wel geloven, dat ik jaloers ben! Mientje van Essen, Petten. Dat was een aardige brief, die je me schreef, Mien tje. Jij zult later vast goed opstellen kun nen maken! Trijntje de Boer, St. Maartensbrug. Dat rapport van jou was „dik in orde" Trijnie. Je had zeker goed je best gedaan? dan Hartog, Aarts woud. Ja, Sinter klaas heb ik al gezien. Maar op een plaats, die ik niet verklap. Hij vroeg me nog of Jan Hartog dit jaar ondeugend geweest was Jannie Stins, Schagerbrug. Zeg geluks- vogeltje... moet ik je zó blijven noemen? Of vind je dat geen aardige naam? Geertje en Mijnie de Jongh, Kolhorn. Ja, Sinterklaas is op komst... wat zal hy voor jou bij zich gestoken hebben... Tini Snooy, Wieringen. Van de ope rette heb ik gehoord. De mensen vonden het allemaal heel erg mooi. Guda Schouten, Schagen. Ik vind keu velen erg aardig en soms spijt het me eer- lyk, dat ik niet meer mee kan doen. Maar dat gaat nu eenmaal zo Siem de Vet, Woudmeer. De dagen... ja, die gaan nu heus wel gauw om, Siem. Het is zo de groote dag... ben je zo nieuws gierig Tini Zeeman, St. Pancras. Ja hoor Tini... je kimt meedoen. Schrijf je nu iedere week een briefje Of vind je dat te moei lijk? Jacomyntje van Rtfn, Wester Moerbeek. Heel vaag herinner ik me je naam nog... héél, héél vaag. Ik vind het leuk, dat je weer mee gaat doen. Bram v. d. Welle, Kolhorn. Het Scha ger vuurwerk is heel mooi. De eerste de beste keer moet je maar eens komen kijken, hoor! Koba Kuiper. Schagen. Is het een aar dig schemerlampje geworden Koba? Je moet het eens voor me uittekenen. Klaas Borst, Schagen. Zat er iets in je kous, Klaas...?? Daar ben ik geweldig nieuwsgierig naar. Nico Honig, Schagen. Nu Nico... het schrijven van een briefje is n ie t verplicht, maar ik vind het wel zo aardig als je het doet. Jantje Klomp, St. Maartensbrug. Dat was een heel klein briefje, Jantje... deze week een groter hoor! Lies Boontjes, Burgerbrug. Meester Kronenburg... daar heb ik wel van gehoord, maar persoonlijk ken ik hem niet. Maar dat komt nog wel. Dora Bakker, St. Maartensvlotbrug. Dat was een mooi rapport, Dora, proberen het zo vol te houden, hoor! Plet Veeter, Schagerbrug. Janny Stins... ja, die heeft het boek. Die was nu voor de tweede maal de gelukkige. Maar de volgen de maal ben jij het misschien wel. Jan Stöve, Schagerbrug. Wanneer ben je jarig Jan? Dat wil ik wel eens van je weten. Gré Klare, Kolhorn. Och... och... daar had ik je een verkeerde naam gegeven. Wat jammer... maar het zal riiet meer gebeu ren hoor. Hendrika Cornelisa Keyzer, Schagen. Nee, er waren vorige week iets minder briefjes. Maar deze keer kan het weer best toe Cornelia Maria Keyzer, Schagen. Ja, een mandje met hooi voor de schimmel staat onder de schoorsteen bij ons thuis. Dat zal hem best smaken denk ik. Aris Klok, Winkel. Ik heb niet alleen wel eens een vliegmachine gezien, ik heb er meermalen ingezeten... mee gevlogen. Dó,t is geweldig Aris! Gerda van Rozelaar, Nieuwe Niedorp. Je mag meedoen hoor. Maar... een groter briefje! Marie van Rozelaar, Nieuwe Niedorp. Jy bent geloof ik een echte dierenvriend Marie. Is dat niet zo? Nellie en Kees Everts, Keinsmerbrug. En of jongens... of ik een lijstje met Sinter klaas opmaak. Doen jullie dat ook?? DéAóAg! Wim Glas, Noord-Scharwoude. Nu... daar staat je naam in de krant Wim... leuk hè? Anne en Feike Baas, Schagerbrug. Ik kan me voorstellen wat jullie gesnoept heb ben, zeg. Nog pijn in je buik ervan gehad? Hillie Kant, Dirkshorn. Die verjaardag van jou kan er wezen Hillie. Of ze jou ook even verwend hebben, zeg! Corrie en Jannie Wardenaar. 550 cent van de klassen... dat is heel veel hoor! Best gekeuveld! Jan Brommer, Barsingerhorn. Ja een prijs... helaas kan ik die zelf niet bepalen. Dat is nog altijd het werk van juffrouw Fortuna. Annie Voorst, Pettemerkluft. Wat is Tar zan mooi hè? Heb je ooit wel eens zo'n spannend verhaal gelezen? Leendert Visser, Dirkshorn. Ik kan me voorstellen, dat jij gesnoept hebt Leendert. Jarig zijn en keuvelen... Gerrit v. d. Sluijs, St. Maartensvlotbrug. Het raadsel was goed Gerrit, dat is dus een goed begin. Nancy Brugman, Braakpolder. Wenste jij dat 't 3 maal in 't jaar keuvelen was...? Ik denk dat er wel meer zijn die dat wilden. Jan Klomp, Z(jpe. Jan, Jan... de vol gende brief moet je netter schrijven, hoor! De helft is doorgehaald... Maartj© Wijngaard, Burgerbrug. Bruin Boon uit Dik Trom... wat een akelige jongen was dat, hè? Die verraaide altijd alles! Is het niet zo? te Het meisje met het rose post papier, waarop een huisje staat met een rood dakje... vergeet naam en adres. Wie ben je? Aagje Jansma, Petten. Of ik op de gymuitvoering kom weet ik nog niet. Mis schien wel, misschien niet... maar als ik kom zal ik naar je kijken! Corrie Keyzer, Texel Dat was een grote brief Corrie. Ik dank je er voor. (Wat een prachtig postpapier heb je toch!) Geertje Tiessen, Petten. Het briefje zag er netjes uit Geertje, maar het is niet waar dat hij of zij, die het mooiste briefje schrijft het boek of de taart wint. Marietje en Wim Boontjes, Stolpen. Dat was een heel feest die keuveltjesavond hè? En ik geloof, dat jij lang geen klagen hebt gehad Janske Peetoom, Winkel. Als ik eens in de buurt kom, zal ik in je poezie album schrijven. Spreken we dat af? Wim Schoorl, Barsingerhorn. Nu, je hebt gezien dat de raadsels ditmaal veel ge makkelijker waren, hè? Annie Wit, LutjewinkeL Zo, vond je het boek wat moeilijk? Nu, dan maar een jaartje bewaren. KINDERVRIEND. Goede oplossingen ontvangen van: Nellie K., Burgervlotbrug Corrie K., Den Burg; Aagje J., Petten; Aagje J., Petten; Maartje Anth. W., Burgerbrug; Jan K., Zijpe; Nancy B., Braakpolder; Gerrit v. d. S., St. Maartensvlotbrug; Leendert V., Dirks horn; Annie V., Petten; B. Q., Schagen; Jan B., Barsingerhorn; Hendricus P., Keinsmer brug; Corrie en Jannie W., Hillie K., Dirkshorn; Annie en Feike B., Scahgerbrug; Jannie K., Schagerbrug; Piet K., Schagen; Wim G., Noordscharwoude; Nellie en Kees E., Keinsmerbrug; Marie v. R., Nieuwe Nie dorp; Aris K., Winkel; Jannie F., Winkel; H. W., Lutjewinkel; Maarten M., Barsinger horn; Cornelia Maria K., Schagen; Hendrica Cornelia K., Schagen; Gre K.,Kolhorn; Jan S., Schagerbrug; Piet J., Schagerbrug; Lies B., Burgerbrug; Nico H., Schagen. Klaas B., Schagen; Jaap S., Dirkshorn; Koba K., Schagen; Bram v. d. W., Kolhorn; Jacomyntje v. R., Wester Moerbeek; Tini Z., St. Pancras; Sien de V., Woudmeer; Juda S., Schagen, Tini S., Wieringen; Geer tje en Mynie de J., Kolhorn; Jannie S., Schagerbrug; Boezem, Aartswoud; Trijni de B., St. Maartensbrug; Mientje v. G., Petten; Krijns Jan B., 't Zand; Jannie B., Burger brug; Maap S., Nieuwe Niedorp; Mary Jannie B., Burgerbrug; Jannie K., Nieuwe Niedorp; Coba de J., Wieringen; Miek L., Schagen; Jan K., Oudkarspel; Betsie de J., Dirkshorn; Annie B., Schagerbrug; Dirk S., Andijk; Ab H., Barsingerhorn; Adri B., Schagen; Lieze B., Barsingerhorn; Jan S., Nieuwe Niedorp; Bennie v. d. H., Schagen; Nelie B., Anna Paulowna; Piet de V., Scha gen; Henk de G., Schagerbrug; Johan te B., Schagen; Nelie B., Groenveld; Janie B., Schagen; Nelie R., Anna Paulowna; Trien F., Lutjewinkel; Cor, Bram en Aafje W., Winkel; Annie W., Lutjewinkel; Simon v. H., Schagen; Wim S., Barsingerhorn; Janske P., Winkel; Nellié P., Waardpolder; Marietje en Wim B., Schagerbrug; Kees H., Lutjewin kel; Geertje T., Petten. OPLOSSING RAADSEL VORIGE WEEK. Tentoostelling, stoel, goot, noot, nest, lente, neen, tien. EEN KRUISWOORDPUZZELTJE. M 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Horizontaal. 1. Ondergrondse bergplaats. 7. Bereide dieren huid. 11. Reeds. 13. Een rund. 14. Moeder. 15. Een huisdier. 16. Een dwaas. 17. Een voertuig. 18. Een jong dier. 19. Landbouwwerk tuig. 22. Jongensnaam. 23. Mama. Verticaal. Lengtemaat. Jongensnaam. Vorm van het lid woord de. Daar. Kapper. Mooie geaderde steen. Tegenst. v. hoog. Hemellichaam. Afkorting. Een verzamel naam voor een bepaalde groep dieren. Legerstede. Jongensnaam. JANTJES DROOM. Klein Jantje ging met grootmoe uit, En plots'ling zag die kleine guit 'n Man staan met ballonnen. Klein Jantje wou er niet voorby: „Toe, moes, koop er een paar voor my...!" Zo was 't gezeur begonnen. „Een paar?" zei moes, „een paar, weineen, Als jij 't graag wilt, krijg je er één...!" Maar Jan was niet tevreden. „Nu,", zei toen moes, „dan weet ik iets, Jij bent begerig? Jij krijgt niets!" En ze nam Jantje mede. En 's avonds bij 't naar bed toe gaan, Toen dacht ons Jantje er weer aan, En 't kleine ventje schreide, Hy droomde 's nachts, nu raad eens wat? Dat hy wel vyf ballonnen had. Wat was het ventje blyde! Maar plots'ling gingen z' op de vlucht, En namen Jan mee in de lucht, Wat angstig was die stakker! Hij vloog reeds door de wolken rond, Toen viel hy eensklaps op de grond, En daarna werd hij... wakker! Als dat eens echt gebeurd zou zyn? Ach, Jantjes hoofdje deed zoo pyn, Hy was uit bed gegleden En dacht: „Wat 'n nare droom was dat Ja, moes heeft wel gelijk gehad, Nooit ben 'k meer ontevreden!" Ingez. door Annie Moor. Uit: Mooie Versjes. Vogels in de Winter Een arme kleine zwaluw had de hele zo mer met zyn troep gevlogen, had voldoende voedsel gevonden en zo niets van zyn mis vormde vleugel gemerkt. Maar bij de herfstmanoeuvres was geble ken, dat hij niet lang achter elkaar kon vliegen. Toch wou hy mee. Op de grote reis naar het verre, warme land, moest hij het echter na een poosje vliegen opgeven. Uitgeput streek hy neer en vestigde zich in het verlaten nest van een paar zwaluwen. Nu brak er een akelige tijd voor onze vogel aan. Er waren gure najaarsstormen en met rasse schreden naderde de winter. Het voedsel werd schaarser. Op het laatst was er bijna heelemaal geen voedsel meer. Hij zat magertjes en bevend in zyn nestje en als het geen al te slecht weer was, ging hij voedsel zoeken. Toen er sneeuw geval len was, vond hij helemaal niets meer. Hy sprong wel eens op de raamkozynen en keek naar de mensen, die wel te eten hadden, en helemaal niet aan de arme vogeltjes buiten dachten, die daar zaten te verhon geren en te verkleumen. Steeds magerder en zwakker werd ons arme vogeltje, totdat' hij op 't laatst geen kracht meer had om te vliegen. Zielig zat hij terneer en dacht aan z'n kameraadjes, die nu waarschijnlijk heerlijk voedsel had den en zich zaten te koesteren in de warme zon en huiverend dook hy weer in 't verste hoekje van z'n nest, waar hij niet meer uit op zou rijzen, want nog een paar dagen later lag hij daar te verhongeren en te ver kleumen, toen stierf 't arme beestje uitge put en verlaten. RIE DE GROOT. Waar blijft het kwartje? Wim, de kleine goochelaar van onze familie, vroeg aan een van onze ooms een kwartje. Hij vertelde, dat hij het kwartje zou laten verdwijnen voor de ogen van alle aanwezigen. Hij nam het kwartje aan, tus sen duim en wijsvinger van zijn linker hand en legde er met zijn rechter een zak doek overheen. Dat hadden wij allemaal gezien. Nu vroeg hij aan een van de an dere ooms om het kwartje, dat door de zakdoek heen voelbaar was, vast te houden Wim haalde een glas water en vroeg oom, de zakdoek boven het glas te houden en dan het kwartje er in te laten vallen. Dat geschiedde. Wij hoorden het kwartje alle maal in het glas vallen. Oom mocht nu de zakdoek wegtrekken en in het glas kijken. Tot zijn grote ver wondering was er van het kwartje geen spoor te bekennen, daarentegen liep Wim naar Oom Jan, van wie hij het kwartje gekregen had en haalde het muntstuk uit diens oor, terwijl hij in het geheel niet in de nabijheid van oom Jan geweest was. Je begrijpt, dat wij allemaal heel erg ver baasd waren en wilden weten, hoe hij dat kwartje zo netjes weggetoverd had. Maar Wim vertelde het aan niemand, hij lachte alleen maar. Ik wilde er echter meer van weten en toen de visite weg was, vroeg ik hem, mij het geheim te willen vertellen. Welnu, luisteren jullie maar goed. Hij kreeg een kwartje, dat hij met een stukje kauwgom aan de binnenkant van zijn hand plakte, terwijl een glasschijfje in de grootte van het kwartje daarvan werd los gemaakt. Dit liet hij nu, bedekt door de zakdoek, door iemand in het glas met water gooien. Het stukje glas kwam op de bodem van het glas terecht en was dus onzichtbaar. Nu liep hij naar oom Jan toe, had intussen het kwartje weer losgemaakt en deed nu, alsof hij het uit oom's oor haalde. Vinden jullie dit geen alleraardigst kunstje? Denk er echter om, als je wilt toveren, dat de trucs eerst vele malen moeten wórden geoefend, want er mag niets aan haperen, want dan weet men dadelijk hoe de grap in elkaar zit. Een leuk borduurwerkje Dat is wat voor jullie, meisjes! Een ka narievogel om te borduren en helemaal niet moeilijk. Het is heel geschikt om op een speldenkussen of een inktlap te bor duren, ook wel op een theemuts, twee tegenover elkaar bijvoorbeeld. Als je zelf thuis een kanarie hebt, kun je een aardig kleedje maken om onder de kooi te leggen. Op iedere hoek maak je dan zo'n vogeltje, het gemakkelijkst is 't natuurlijk als je niet al te fijne stof neemt, zodat je de draden goed kunt tellen. Omdat de kanarie lichtgeel is, zal hij het best uitkomen tegen een donkere ondergrond. Op het voorbeeld kun je zien welke kleuren je moet nemen. Een scheef geteekend kruisje is geel, een rechtopstaand kruisje, in de staart, is zachtgroen of olijfgroen, een hoekje met een punt erin kun je grijs of ook wel rose maken. Het oog staat met een dikke stip aangegeven, daarvoor kun je één zwart kruisje nemen. En dan is de kanarievogel klaar en ziet het voorwerp, dat je ermee hebt geborduurd er heel aardig uit. Zilvervossen in Noorwegen Toen er onlangs een overzicht werd ge maakt van het kweken van pelsdieren in Noorwegen, bleek het dat in dat land on geveer 17000 zilvervossen-fokkerijen zijn en dat daar jaarlijks niet minder dan 390.000 zilvervossen worden geteeld. Ik lachals je zoet naar bed toe gaat Zoo rond als een appel is mijn gelaat, En waór ik kom, dddr geef ik licht, Want altijd stralend is mijn gezicht. Wanneer ik soms een deuntje huil, Dan kom ik niet, ddn hou 'k me schuil, Maarslaat mijn booze bui weer om, Vast staattdat 'k te voorschijn kom. (S. SalomonsSouget). GEÏLLUSTREERD VERVOLGVERHAAL DOOR. EDGAR RI C E BURROUGHS; No. 58) „Tarzan", Jane moest het hardop zeggen. De ogen boven haar keken haar verheugd aan. „Ja, Ik ben het, Tarzan uit de jungle om je te ha len jy, die van me weggevlucht bent", voegde hij er zacht aan toe. 7e waren nu buiten het bereik der v'ammen gekomen. De wind was ge draaid. Het vuur verminderde van zelf, hij droeg haar naar zijn wa genzacht, zwygend reden zij naar het kamp. Plotseling riep ze uit: „O, Tarzan, waarom ben je te ruggekomen?" „Omdat ik je lief heb", antwoordde hij gelukkig. „Je moet mbijn vrouw worden"... Jane verborg haar gezicht in de handen en weende bitter. Tarzan werd hartelyk verwelkomd in het kamp. Terwyi ze hem overstelpten met dankbetuigin- gingen, spraken ze er hun verwonde ring over uit, dat zy hem hier voor zich zagen. Tot diep in de nacht za ten zij te praten, vroegen Tarzan van alerlei over zijn leven en wat hem, na zyn leven in het oerwoud allemaal overkomen was. Daarna kwam het gesprek op de door de piraten gesto len kist. Tarzan wendde zich tot de vader van Jane en zei: „Uw schat is gevonden, sir!" Daarna vertelde hij wat er gebeurd was. Groot was hun verwondering en deze werd nog gro ter, toen Tarzan een chèque ten be drage van een half millioen gulden aan Jane overhandigde. Tarzan wens te de aanwezigen goede nacht en vroeg de professor te spreken. Hy verzocht hem, toen ze alleen waren, zich de begrafenis in de Afrikaanse wildernis weer voor de geest te wil len halen. „Waren het alle drie men selijke skeletten?" De professor keek hem verwonderd aan. „Neen," antwoordde hij, „het klein ste skelet was van een mensaap!" „Dank u", zei Tarzan rustig. Hij had nu zekerheid. .(Nieuwe spelling).

Schager Courant | 1937 | | pagina 15