ERRES RADIO L. Bolte Schagen Gritzner Naaimachines JUBILEUM - BAL Meubelfabriek „Eik en Linden" Alkmaar, Lindegr. 10-16 Erres Stofzuigers en Erres Naaimachines N. S N A A S, Molenstraat C 29, Schagen, Telefoon 143 GROOT Vergadering Uil d« eerste hand 1» het billijker Vele monster-meubelen voor zéér lage prijs Extra voor dfrecte betaling 5°/0 korting. Bij ons kunt U zeer billijk terecht voor St. Nicolaas-geschenken. Gekochte meubelen mogen gratis aan de fabriek blijven tot de dag waarop men deze bezorgd wenst te hebben Ook 's Zaterdagsavonds geopend. Zet een streep onder het gesukkel met uw oude radiotoestel, erger U niet langer aan gestoorde programma's. Hak de knoop door en doe dat goed: schaf U een nieuwe Erres aan! Beschouw het als een Sinterklaas- of Kerstgeschenk voor het gehele gezin. Laat allen genieten, jarenlang, van het prachtige, heldere geluid, van de ge makkelijke bediening en vooral ook van het royale, notenhouten meubeltje, dat zich zo wonderwel bij uw interieur zal aanpassen. Alle nieuwigheden, alle technische snufjes zijn in Erres belichaamd; zorg, dat U daarvan profiteert deze winter. Ergernis erruil, Erres errinl tttée* Erres radiotoestellen zijn een Nederlands product van R. S. Stokvis en Zonen. Prijzen, geheel compleet met ingebouw de luidspreker, van f 127.- af. In elke plaats is een Erres-agent geves tigd. Met hem kunt U de betalingswijze bespreken en aan serieuze reflectanten zal hij gaarne een toestel op proef leveren. ^^^kome^ui^eielfd^«briel^i^igge^o^hu^gebie^veneen^a^^^^^^^^ Uit voorraad leverbaar b]j Ook verkrijgbaar bij G. HART Jacz. te Oudkarspel en P. C. LlIIJT Nz., Radiohandel, Poelweg 1, Wieringen, Tel. Haukes 4 !e klas fabrikaat, geruisclilooze gang, prachtige zwarte lak, duurzaam vernikkeld. De machine voor uw leven. Ilandmachine, in „extra" uit voering, met nieuwste garen- winder f 70.00 Inzink Machine, op houten onderstel, ais nevenstaande teekening 1132.50 Dito, in kleine uit voering f 105.00 Electrische Naaimachine, m. ringspoel en lampje f 130.00 Stoewer Naaimachine 1 58.00 Alle machines naaien voor- en achteruit en worden 10 jaar gegarandeerd. Voor St. Nlcolaas Reclame geven wij en mooi lampje cadeau. Naalden, Olie en Onderdeden Reparatie aan alle machines. ter herdenking van het 25-jarig bestaan. BAL MET ATTRACTIE, op Zondag 28 Nov. Aanvang 7 uur, bij J. v. SCHOORL te VALKKOOG Beleefd aanbevelend. van de NED. HERV. GEMEENTE BARSINGERHORN, op VRIJDAG 26 NOV. A.S., in de consistoriekamer, nam. 7 uur. Voorstel tot wijziging van art. 2 v. h. Reglement. Verkiezing van twee Notabelen HEEFT U EEN GUNSTIG VOORKOMEN? Dan is het een verzuim, in dien U zich niet laat fotogra feeren bij Foto „Kennemerland", EMMASTRAAT 41, ALKMAAR TEL. 3951. HARENKARSPEL Algemeene vergadering van het Onderlinge Veefonds. Zaterdag 20 November 1937 des voorm. .9y2 uur, hield het Onderlinge Veefonds, alhier een algemeene vergadering ten huize van den heer P. Pijper te Dirkshorn. Aanwezig 21 leden. De directeur, de heer N. Groot opent te ongeveer 10 uur de vergadering met een wel komstwoord. De secretaris leest hierna dq, notulen, welke onveranderd en onder dank zegging worden goedgekeurd. Hierna geeft de Boekhouder een overzicht van de reke ning 1937 en hieruit blijkt dat over het le kwartaal verzekerd waren 12(50 koeien en 140 kalveren, 2e kwartaal 1180 koeien, 135 kalveren, 3e kwartaal 970 koeien, 150 kalve ren en 4e kwartaal 1080 koeien en 135 kal veren. J)e omslag per stuk was over het le kwar taal f 0.30, 2e kwartaal f 0.40, 3e kwartaal f 0.40 en 4e kwartaal f 0.40. Tolaal f 1.50 per stuk, waarvan voor de pinken 50 is be rekend. Aan verloren vee is uitbetaald: le kwar taal 11 stuks f 582; 2e kwartaal 15 stuks, kosten f 1083.87, 3e kwartaal 17 stuks, kosten f 1166.45 en 4e kwartaal 9 stuks kosten f 763.50. Geeft een totaal verlies aan van f 3595.82. Voorts is aan rekening veeartsen betaald f 133.25, vergaderkosten f 64.95. Ren te Boerenleenbank f 41.12. Drukwerk f 50.32. Kosten brandverzekering f 175.85, Namens de commissie van controle zegt de heer S. Veter de rekening in alle opzichten in orde te hebben bevonden en adviseert tot goed keuring. De Directeur d; kt de Commissie voor haar moeite en den boekhouder voor z'n keurig beheer. Hierna volgt benoeming van een Commis sie voor het nazien der rekening 1937-38. Hiervoor worden aangewezen de zittende le den de heeren Joh. Roos en S. Veter en als nieuw lid de heer A. Buter Hz. te Tuitje- horn. De aanwezige leden verklaren deze be noeming aan te nemen en de heer Buter zal van zijn benoeming in kennis worden gesteld Voorts is aan de orde verkiezing Commis sarissen. Aftredend zijn de heeren N. Groot en P. Neefkes, die beiden met groote meer derheid worden herkozen en die herbenoe ming aannemen. Voorstel salarisverlaging directeur en boekhouder verworpen. Vaststelling salaris volgens art. 22. De heer Jb. Blankendaal stelt voor het. salaris van den Directeur met f 12.50 en dat van den boekhouder f 50.te verlagen, doch bij de hierna gehouden stemming verklaren 18 personen zich tegen en 3 personen vóór ver laging, zoodat dit voorstel wordt verworpen. Dan nog doet de heer Blankendaal een voorstel, Directeur en secr.-boekhouder om de 3 jaren herkiesbaar te stellen en zegt. dat 't heden op de convocatie zou staan, doch de secretaris zegt dat hem dit. punt was ont gaan en belooft er het volgend jaar beter om te zulen denken. Bij de rondvraag vraagt de heer Neefkes hoe of men thans denkt over het opnemen van koeien met het oog op het mond- en klauwzeer, vooral van die koeien die binnen vier da- dagen die ziekte krijgen. Hierover is de vergadering algemeen van oor deel, dat in zoo'n geval soepel moet worden opgetreden. De heer G. Boekei wil de commissarissen nog even waarschuwen tegen het gebruik van de doorsteker, wanneer een koe met een aardappel in de strot staat. Spr. acht het beter om deze dieren met een priem te ne- werken om de wind te verwijderen. Niets meer aan de orde zijnde sluit, de Directeur met een woord van dank voor de aangename discussies, de vergadering. Z1JPE SCHAGERBRUG. I St. Nicolaasfeest. De lijsten, aangeboden ten bate van het St. Nicolaasfeest voor de leerlingen der o.l. school alhier, hebben een totaal bedrag van f 178.74 opgeleverd. Een hartelijk woord van dank aan de dames, die dit prachtige resultaat hebben bereikt en aan de gevers, is hier wel op zijn plaats. SINT MAARTENSBRUG. Optreden van Albert de Booij met zijn gezelschap. In Hotel „Jagerslust" van den heer A. Homan trad op het gezelschap Albert de Booij. Hoewel de opkomst tengevolge van 't minder gunstige weer het was zeer glad op den weg niet zoo groot was, als werd verwacht, kan niettemin op een uitstekend geslaagden avond worden teruggezien. Daar was natuurlijk in de eerste plaats Albert de Booij, de populaire zanger, die voor de radio zijn groote bekendheid heeft verworven. Als immer heeft De Booij zijn hoorders weer doen genieten. Zijn nieuwste schlagers gingen er om zoo te zeggen, als koek in. De dansende Harmonica-virtuozen oogstten veel succes. Mr. Faceur, de buik spreker, en Chrochet. de man met de vlie gende vingers, deden het publiek herhaal delijk schudden van den lach. Met luid ap plaus werd elk nummer beloond. Na het suc cesvolle optreden van het vroolijke cabaret gezelschap bleef men nog eenigen tijd in een geanimeerd bal, dat eveneens onder leiding stond van Albert de Booij, bijeen. PETTEN. Ouderavond. Tn een der lokalen van de o.l. school vond Vrijdagavond een ouderavond plaats, die ge let op 't ongunstige weer nog tamelijk goed bezocht was. De heer Jansma opende de vergadering, las de notulen en gaf daarna een overzicht van den stand van het kweekclingenfonds. Het hoofd der school, de heer Geensen, hield een bespreking over het Sinterklaas feest. De vergadering ging accoord met het ontwikkelde plan. Aan de hand van een onlangs door de samenwerkende onderwijzers organisaties uitgegeven hrochure sprak de heer Geensen over den huidigen toestand van ons lager onderwijs, die tengevolge van de te hoog op gevoerde leerl.-schaal ernstige zorgen baart. Verlaging dier schaal is dringende eisch. Nadat de heer Jansma het vermoeden had geuit dat Zijpe zich wellicht wel zou aan sluiten bij den schoolartsendienst i. d. kring Den Helder, volgde sluiting met dank voor de geanimeerde besprekingen, D. H. ROODHUYZEN Co. rv. MAKELAARS SUIKER RUBBER - KOFFIE CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V, DAM 2a TaWooa No. 30012-31012 AMSTERDAM-C ton Ni* Z TaW. 30012 Tckgrwnxirai; CARLOS-AMSTERDAM JA CALLANTSOOG Bonte avond. Uitgaande van de Moderne Arbeidersbe weging alhier is Zaterdagavond in Hotel de Haan een bonten avond georganiseerd. De heer Volkers, voorzitter van de afdee- ling Callantsoog der S.D.A.P. opende dezen avond. Het programma bevatte voor elk. wat wil», tooneel, declamatie, zang. Gezien de om standigheid dat veie medespelenden voor het eerst voor het voetlicht kwamen, kwe ten zij zich goed van hun taak. Het zou te ver voeren om de vele nummers allen te bespreken. Heel goed was o.a. de declama tie van „Een lied van de Zee." De mimiek! was sober, geheel in het kader van dit mooie gedicht. De voordracht was af. De tooneelstukjes werden vlot gespeeld. Het laatste nummer „Een huis met commen saals" was heel aardig. Ook „Een oude rat in de val" was geestig. Voor de pauze spreekt de heer v. d. Vaart uit Den Helder zijn propagandawoord. Spr. wil in de eerste plaats de verjaardag van den strijdkameraad Vliegen herdenken. Juist in dezen tijd, aldusi spreker, waarin veel wordt afgebroken, wat door de arbei derspartij is opgebouwd, dienen we op de bres te staan. Spreker wijdt enkele woor den aan het volksonderwijs en wijst voorts op het verschrikkelijke van den burger oorlog in Spanje en den strijd in het Verre Oosten. Vervolgens zet spreker uiteen hoe goed het is om een avond als deze bonte avond te organiseeren. In de pauze verschillende attracties als: tombole, Amerikaanschen verkoop van een tulband en een divanpop, en een grabbel- mand. De opbrengst hiervan was bestemd voor de onlangs opgerichte Vrouwenclub. Het was een genoegelijke avond en de aanwezigen hebben wel genoten. Nog geruimen tijd bleven de danslustigen bijeen onder leiding van den band van Kos c.s, W1ERINGERWAARD VARA-Propaganda-avond. Voor de afd. Wieringerwaard van de VARA, is het Zondag een succesvolle dag geweest. Het was n.1. voor een overvolle zaal bij den heer Breed dat het gezelschap Albert de Booij door den heer C. Wit, voorz. der afd. welkom werd gcheeten. Het program ma werd ingezet door The Cavelly's, die met hun beiden een viertal accordeonnum mers ten beste hebben gegeven, zooals we 't nog zelden hebben gehoord; Als nr. 2 zijn we met den heer R. de Wilde op bezoek ge weest bij Boer Klaasen, bij wien de geluiden van alle vogels en dieren door deze uitste kende imitator werden nagebootst. Daarna heeft, een illusionist ons een poos bezigge houden door verbluffende staaltjes te laten zien van zijn goochelkunst. Inmiddels was de heer A. de Vries, voor zitter van de VARA aangekomen, die een kernachtige rede heeft gehouden voor het welzijn van de VARA. O.m. werd uitvoerig medegedeeld hoeveel geld er noodig is om een omroepvereeniging met succes te kunnen exploiteeren. Groote bedragen zijn er noodig; vooral voor de auteursrechten moeten aan Buma ontzetten de bedragen worden betaald. Ook moet er 'n nieuwe studio komen. Volgens spr. kon het niet door den beugel, dat er nog zijn, die naar de programma's luisteren en geen lid werden. Met een krachtige opwekking om mede te werken aan de bloei van de VARA eindigde spreker zijn rpde. Inmiddels stond Albert de Booij al te sprin gen van ongeduld om voor het voetlicht te komen. Zoowel in ernst als in luim heeft hij blijk gegeven van groot talent. Na de pauze liet de heer de Wilde ons schateren om zijn imitatie geluiden met do kleine Bobbie op zijn schoot. Onbedaarlijk werd er gelachen. Dan verscheen de Booij nogmaals ten tooneel en kwam 't einde van deze zeer goed geslaagde avond. Het woord van dank door den voorzitter was ten volle verdiend. We hebben volop genoten. Ook do kindervoorstelling met den heer Veldman met z'n poppenkast enz. liep uitstekend van stapel. De ongeveer 150 kinderen waren een en al verrukking. KOEDIJK Zondagavond werd door de muziekvereen. „Aurora' een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer J. Groot, onder leiding van den heer Adr. Nieman uit Haar lem, voor een dichtbezette zaal. De avond werd geopend met. een vroolijke marsch, die direct den stemming er in bracht, nadat een vijftal nummers ten beste waren gegeven, werd met eigen krachten ten tooneele gebracht „Baas Jansen in de brand van Rome," klucht in één bedrijf van Goekvogels, wat zeer naar genoegen werd voorgedragen en waar hartelijk om gelachen is. Hierna volgde nog een drietal muziek nummers, waarna een gezellig hal volgde, door de Jolly band. Het geheel was een goed geslaagden avond, getuige voordracht en sa menzang. Nader deelt men mede dat de heer Nieman heden benoemd is als direc teur en de heer L. Visser als voorzitter. BERGEN AANBESTEDING WAGENSCHUUR VOOR GEMEENTEWERKEN. Voor de aanbesteding door het gemeente bestuur op Zaterdag j.1. voor den houw van een wagenschuur op de gemeente-boerderij aan den Kerkedijk bleek veel belangstelIing te bestaan. Niet minder dan 12 gegadigden schreven in, en wel. Leijen en Kerkhoven voor f 1.163.C. Mooy te Schoorl f 1.184.L. Ilenneman f 1.344.—; Jn. Houtenbos f 1.250.—; P. R. Bijpost f 1.300.—; P. Verweel f 1.435,; C. Noort f 1,133.500 P. J. en A. Kops f 1.145.—: J. den Das Jbz. f 1.283.—; D. Idema f 1,310,— N. Bijl f 1.244.en D. Beeldman voor f 1,135,—. De bouw werd aan den laags ten inschrij ver den heer C. Noort gegund.

Schager Courant | 1937 | | pagina 4