4 dagen gratis naar Brussel Van Geelen's Geschenkenhuis De Vleeschvergiltiging te Harenkarspel Onze Kindermiddag te Hippolytushoef In beperking toont zich de meester Wieringen De grootste en sensationeelste St. Nicolaas-attractie heeft die jaar VAN GEELEN's Geschenkenhuis te Sehagen Doet dus dit jaar uw Sint Nicolaas-inkoopen bij U slaagt daar altijd, en let vooral eens op onze geweldige keuze en bijzonder lage prijzen Wie zal de fiets winnen op onzen kindermiddag Alle bezoekers hebben gelijke kans Ja, daar moeten we toch nog iets van vertellen. Wie zal de fiets winnen Woensdagmiddag? Daar zijn natuurlijk zoowel de jonge als oudere bezoekers even nieuwsgierig naar. Nu, we hebben het al ter loops gezegd. Alle bezoekers moeten Woensdagmiddag potlood en pa pier meenemen. Een eenvoudige slagzin, bestaande uit slechts enkele woorden, moet worden samengesteld uit letters, die op het tooneel getoond zullen worden. Wie dien slagzin inzendt met vermelding van het aantal goede oplossingen, dat hij meent dat zal worden ingezonden, maakt goede kans, want wie het juiste aantal raadt of daar het dichtst bij is, heeft de fiets gewonnen. Dus: Woensdagmiddag een groote kans op een fiets, een feestmid dag, „Repelsteeltje", het boeiende sprookje en Greetje de sprekende en lachende pop. Schitterende costuumpjes en daverende lachsalvo's om professor Melorini. Een volle zaal zal ervan genieten. Koop spoedig kaarten, voor U en Uw kinderen! VOOR TWINTIG CENT EEN FIETS EN EEN FEESTMIDDAG. Zie voor de adressen van den kaartverkoop ons no. van Zaterdag. En denk om de goedkoope autobussen! Tien cent een retour, van alle dorpen. Geeft U voor de bussen op aan de adressen van kaartverkoop en betaalt daar den retourprijs, doch laat het op uw kaart aanteekenen. Het vertrekuur van de autobussen is: DEN OEVER, vertrek Café Plooij, 3.30 uur. OOSTERLAND, vertrek M.U.Z.-park 3.40 uur. WESTERLAND, vertrek School 3.50 uur. DE HAUKES, vertrek Postkantoor 3.40 uur. Zaterdag 27 Nov. a.s. Kindermiddag voor Breezand en Anna Paulowna in Hotel „Veerburg". Dus ook „Repelsteeltje" en prof. Melorini en de fiets voor de bezoekers. Voor onze Breezander abonné's zullen goedkoope autobussen rij den De vervoergelegenheden voor de andere plaatsen zullen spoedig bekend worden gemaakt. Houdt deze middagen vrij! 't Zijn feestdagen voor U en Uw kin deren! HOOGWOUD V.C.L. 1—SCHAGEN 2. 2—2. Geklopt is Schaden niet door V.C.L., al scheelde het maar heel weinig. Of V.C.L. dan zoo geweldig was? Neen. Door V.C.L. zoowel als door Sehagen is veel geknoeid. Moge lijk stonden de zenuwen onder hoogspan ning. Keeper Luchies was in uitstekenden vorm. De achterhoede deed goed werk, hoewel het schot van Grootewei doorloopend te laag was. De Kooij is in dit opzicht vaster, zijn opruimingswerk is daardoor meer af. De halflinic hebben we ook beter gezien. In de voorhoede was de zwakste plek de rechtsbuiten Glas. liet tempo is voor dezen speler blijkbaar te vlug. V.C.L. op zijn best heeft Sehagen dus niet ontmoet. In Sehagen viel de krachtige achterhoede op. De backs waren bijna niet te passeeren. De keeper was heel solicde en in middenli nie en voorhoede heerschte een rustige zeker heid, terwijl er goed werd gecombineerd. Als het spel begonnen is, is Sehagen de eerste minuten in den aanval en Luchies moet dadelijk al handelend optreden. We zien Schuurman over de lat schieten Een tweetal corners door V.C.L. genomen, blijven onvruchtbaar. V.C.L. ziet nog geen gevaar als de bal in haar doelgebied wordt gespeeld, er wordt getreuzeld en S. laat den bal in het net belanden. Een fraai doelpunt was het geenszins. V.C.L. heeft onderwijl den bal weer opge bracht en deze komt goed voor het S. doel, maar een drietal spelers vangen den bal on sportief op, wat S. op een strafschop komt te staan. Deze strafschop bracht den stand ge lijk (1-1). Na de rust zien we dadelijk hardnekkige aanvallen op het S. doel. V.C.L. geeft zich niet gewonnen. Aan een keihard schot van Waijers heeft de keeper zijn handen vol. Dan weet V.C.L. de leiding te nemen (2—1). S. geeft het nog lang niet op, er ontstaat een critiek moment voor het V.C.L. doel. Uit een duel voor het V.C.L. doel doet. Jaap Rentenaar voor ontspanning zorgen. S. ver groot een oogenblik den druk, het resultaat blijft niet uit en het wordt verdiend gelijk spel. (22). Hoewel beide partijen al het mogelijke probeeren, wordt er niet meer ge scoord. Het talrijk opgekomen publiek heeft zeker genoten. Slager Van Duin staat vandaag terecht TAL VAN GETUIGEN GEDAGVAARD. Vandaag speelt weer een acte van het Vleesohvergiftigingsdrama te HarenkarspeL Een der hoofdfiguren, de noodslachter Jan van Duin, staat namelijk heden voor de meervoudige strafkamer te Alkmaar terecht. Door den heer Officier van Justite, mr. v. d. Feen de Lille zijn als getuigen charge gedagvaard de navolgende personen P. Verburg. landbouwer te Noordscharwou- de; Jac. Zeegers, bedrijfsleider te Schcr- merhorn; G. Bouma, bedrijfsleider te Ur- sem; D. Rem.pt, veearts te Nieuwe Niedorp; G. Smit, slagersknecht te Winkel; Antje Dekker, wed. J. Spaans, autobusondern. te Haren'karspel; Arie Duijves, veehouder te Harenkarspel; G. Visser, rijksveldwachter- brig.-tit. te Burgerbrug; Th. Kempers, gem- veldwachter te H%renkarspel; U. Wester, veearts te Sehagen, en als get.-deskundigen: 1. Dr. Groenhart, arts te Dirkshorn; 2. H. J. Odé, inspecteur Volksgezondheid te Heem stede en Dr. A. W. Pot, bacterioloog Rijks instituut voor Volksgezondheid te Utrecht. Als verdediger van verdachte treedt op Mr. Ing. N. v. Leeuwen te Allernaar. De dagvaarding contra den 35-jarigen sla ger Jan van Duin te Harcnkarspel in de Kerkebuurt woonachtig, luidt als volgt: dat hij te Harenkarspel in of omtrent begin Augustus 1937 aan Antje Dekker, wed. J. Spaans en aan Arie Duyves heeft verkocht en geleverd een hoeveelheid van een uit nood geslacht veulen, althans heeft doen verkoo- pen en afleveren, wetende dat dit vleesch voor de gezondheid of het leven schadelijk was en dit schadelijk karakter verzwijgend, zijnde toch dit vleesch afkomstig van een in zijn slachtplaats uit nood geslacht veulen, hetwelk lijdende was geweest aan darmont steking, wat verdachte wist of had moeten begrijpen en welk veulen was gekeurd door den keuringsveearts, door voor dezen veearts de reden dier noodslachting te verzwijgen, wel wetende dat alsdan het vleesch zou worden afgekeurd, tengevolge welke opzet telijke nalatigheid het vleesch door een on nauwkeurige oppervlakkige keuring werd goedgekeurd een en ander met gevolg, dat genoemde Antje Dekker en Arie Duyves en nog ecnige andere consumenten van bedoeld ondeugdelijk vleesch, ernstig ziele, althans ongesteld zijn geworden. Vermoed mag worden, dat deze strafzaak, waarvoor groote belangstelling wordt ver wacht, vandaag den geheelen zittingsduur in beslag zal nemen. LANGEND1JK In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Kring Langendijk van. den. Neder- landsohen Tuindersbond besloot men, de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale een tele gram te zenden om aan te dringen op spoe dige afneming van de onverkocht gebleven goedgekeurde pootaardappelcn, welke nog bij de tuinders liggen opgeslagen, en waai de menschen eigenlijk mee aan raken. De hiervoor te ontvangen contanten kunnen zij ook best gebruiken, waardoor een aandrin gen op deze afneming zeer zeker gerecht vaardigd was. De Nederl. Groenten- en Fruit-Centrale heeft reeds antwoord gezonden. In dit ant- woord-telcgram wordt medegedeeld, dat men druk bezig is aan de voorbereidingen van de inneming der aardappelen, zoodat zeer waarschijnlijk deze week nog met de inneming kan wórden begonnen. Voor de tuinders een verblijdend bericht. NOORDSCHARWOUDE PSYCHOMETRISCHE AVOND In „Concordia" werd Maandagavond een Psychometrische avond gehouden door de afdeeling Alkmaar van de Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Door Mevr. v. d. Ster-Verduin werd een inleiding gehouden met experimenten, wat onder alle aandacht gevolgd word. ST. NICOLAAS OP BEZOEK BIJ DE GYMNASTIEKVER. Naar ons wordt medegedeeld zal St Ni- colaas met zijn knecht a.s. Zaterdagmiddag van half twee tot twee uur bezoek bren gen bij de kleine kleuters van de gym- nastiekvereen. „Hercules en Hygiea", DE REVUE „WIJ ZIJN NIET BANG." Zondagavond werd, in Hotel „De Burg", voor een goed bezette zaal de eerste revue gegeven. Na het openingswoord van den W.E.H. Kapelaan werd het uitgebreide pro gramma aangevangen met een 2-tal mar- •schen door het R.K. Fanfarecorps „Genot door Kunst", waarna de beide conferenciers, vanuit de zaal, hun intrede maakten, die verder de avond tot 'n echt vroolijken avond maakten. De leden van de R.K. Gvmnastiek- vereeniging „D.V.V." voerden verschillen de orde-oefeningen en toestel-oefeningen uit De R.K. Gemengde Tooneelvereeniging „Elek wat Wils" zorgde voor een goede op voering van meerdere tooneelstukjes, wel ke niet weinig medewerkten tot het succes van dezen avond. De Graal en Gymnastiek vereeniging v oei-den op stemmige wijze een vredesfinale uit, terwijl het mannenkoor van „St. Caecilia" enkele aardige liedjes zong. Als laatste nummer werd door een schitterende vertolking van het leven en werken van de Langedijker bevolking en een klompendans hulde gebracht aan Lan gendijk. In zijn slotwoord dankte Kapelaan alle medewerkenden en in het bijzonder de Noord-Scbarwonde Het zij ghij speelt voor stom, of spreeckt, Let altijd in wat kleed ghij steeckt. j VONDEL. Onze publicatie van de voorwaardeni, waarop het Provinciaal Electr. Bedrijf het Gemeentelijke Electriciteitsbedrijf van de Langendijken wil overnemen, legt burge- j meester Va.n Spengler in de laatste zitting i van den Raad der gemeente Noordschar- F woude een beschuldiging in den mond, i welke alle perken te buiten gaat. Deze Edelachtbare ontziet zich niet oan een wethouder, die hij wel niet met name noemt, maar waarvan iedereen begrijpt wie bedoeld wordt, van kwade trouw te be- i schuldigen, zonder dat hij hiervoor eenig bewijs' aanvoert. Dat onze snelle publicatie voor de Lange* dijker gemeentebesturen niet prettig was, kunnen wij volkomen begrijpen. Maar dit mag nog geen reden zijn j om, zooals de Langendijker Edelman dat doet, als een dolleman zijn banbliksems te richten op iemand, die aan de publicatie even onschuldig is als.. Jonkheer Van Spengler zelf. Er waren tal van personen in en buiten de Langendijken, die van het voorstel op de hoogte waren en het getuigt dan ook van weinig bezonkenheid bij een eerste magi- straat eener gemeente, als hij, misschien geleid door persoonlijke antipathie, een be- j paald persoon van indiscretie beticht, zonder i daarnaar eerst een deugdelijk onderzoek te J hebben ingesteld. Het is onze gewoonte niet om op zulk soort aanvallen te reageeren. Maar in dit speciale geval meenen wij' toch even een waarschu- wend geluid te moetien laten hooren en Zijn I Edelachtbare de wijze woorden van Vondel (zie hierboven) ter overpeinzing te moeten aanbevelen. De Redactie. regisseur voor diens schitterend werk, aan welke hulde, door een daverend applaus, kracht werd bijgezet. De avond werd be- sloten met een gezellig bal. De eerste revue mag waarlijk een succes j genoemd worden. BARSINGERHORN VERLEENDE VERGUNNINGEN Door B. en W. is aan den heer A. Droog i Kz. te Kolhorn vergunning verleend tot het bouwen van een schuur. Aan de Afd. Kolhorn van den Bond voor Staatspensionneering is door B. en W. toe- f stemming verleend tot het houden eener verloting. Achter In onzen winkel zijn 3 Baller otafels geplaatst. Voor iedere 50 cent, welke U contant koopt bij ons, ontvangt U een gooibewijs en mag U een maal met 4 ballen werpen op onze Ballerotalel. Dus uiterst gemakke lijk.. Degene welke nu het hoogste aantal punten gooit (bij meerdere gelijke beslist het lot) mag GRATIS 4 DAGEN NAAR BRUSSEL. Ver trek uit Sehagen 24 December, 's middags met de trein van 12 uur 33 min. 25 en 26 December in Brussel. Terug in Sehagen 27 December 's middags 15 uur 17 min. Reiskosten, gereserveerde hotelkamer, tooien, belastin gen, enz., geheel voor onze rekening. Alleen naar Brussel is echter niet leuk, dus mag de gelukkige winnaar z'n vrouw, man, vriendin, vriend, verloofde, 't maakt niet uit wie hei is, ook meenemen, eveneens geheel voor onze rekening. Deze gratis reis Is dus voor TWEE PERSONEN.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6